Hatió Netoer SILVER STAR VIDEO Film van de week /xrchitektuur om in te leven' in Artishock computer/ m Ernest Af- VIDEO TOP 10 uitgave nieuwe boeken Meningen van lezers INA 20 WOENSDAG 20 APRIL 1988 SOESTER COURANT PAGINA 21 Expositie van architectenbu.ro Duêrmeijer Verweij Messnig ERNEST Goes to Camp Winkelsluitingen koninginnedag Maak eens kennis met het SMG Krant niet ontvangen? WD-vrouwen spreken over defensie-zaken V. Wie oh wie? Hoe lang nog? ';*t cu4 "Gebouwen moeten spreken. Als je binnenkomt moet je je meteen thuis- voelen." Dat zegt de 39-jarige archi- tekt Dolf Messnig aan de vooravond van de expositie "Architektuur om in te leven'. Het in Soest gevestigde architektenbu- ro Duêrmeijer Verweij Messnig wil mens-vriendelijke produkten produce ren. Messnig: "Wij merken dat men steeds kritischer gaat kijken naar een ontwerp". De vijf dagen durende ten toonstelling zal worden geopend op woensdag 27 april om 21.00 uur door de voormalige Soester wethouder me vrouw Milly van Stiphout, nu lid van de Provinciale Staten Utrecht. Soester kunstenaars, verenigd in "Artishock", vroegen de architekten te exposeren. "Eigenlijk treden wij nooit zo op de voorgrond," vertelt Messnig. "Maar men is geïnteresseerd om te zien wat wij allemaal doen.' In het buro aan het Hertenlaantje (bij de Bosstraat) werden heel wat gecompli ceerde complexen ontworpen. "Het is göèd dat jé dan elkaar hebt," legt Gert Duêrmeijer (57) uit. "Wij werken met ons drieën, maar toch hebben wij alle maal een eigen stijl. Wij zijn niet te groot voor een bungalow en niet te klein om een dorp te ontwerpen". Het buro ontstond in de jaren veertig. "In de na oorlogse jaren ging het er in eerste in stantie om een grote produktie te halen, er moest veel gebouwd worden. Nu let ten wij veel meer op de kwaliteit van de gebouwen.' Architektuur om in te leven "Bij ons staat de mens centraal," meldt Dolf Messnig. "Soms moeten wij op drachtgevers afremmen om uiteindelijk een beter resultaat te krijgen. Je kunt wel een gouden dak willen, maar als het geld dan op is, kan er een aantal veel be langrijker zaken niet worden gereali seerd". Door het buro werden niet alleen be drijfspanden, scholen, woonwijken en luxe appartementen ontworpen. Voor al in de sociale sector verwierf men gro te naam. "Elk gebouw heeft een per soonlijkheid," vertelt Gert Duêrmeijer. "Wij maken geen massa-produkt. Wij zoeken altijd weer naar nieuwe vormen. Het is goed om blij te zijn met een ont werp. Maar je moet er niet te lang in blij ven hangen." Ton Verweij: "Het is ook belangrijk je kennis te delen met andere architekten. Wij zijn heel aktief in de Architekten- researchgroepen van de BNA m.b.t. ouderen-huisvesting en zwakzinnigen zorg. het buro tekende voor diverse projek- ten te Soest, waaronder de verzorgings huizen Groot Engendaal en Braamha- ge. Met betrekking tot de woningbouw werd o.m. de nieuwbouw aan de Albert Cuyplaan gerealiseerd bestaande uit 150 woningen (Boekweitland en Rog geveld). Doch ook bedrijfspanden zo als het onlangs gereed gekomen be drijfspand en kantoor van verhuisbe drijf Van 't Net. Het Kinderdagverblijf "De Blauwe Vogel" te Soest was het eerste dagverblijf dat speciaal ontwor pen werd voor kinderen die zowel li- chaamlijk als geestelijk gehandicapt zijn. Om er achter te komen of ons ont werp voldeed, hebben wij enkele ruim ten als model op ware grootte gebouwd in een hal van de landbouwhogeschool te Wageningen. De grotere projekten zoals de Jelli- nekkliniek, het verpleeghuis Amstel- hof, en diverse verzorgingshuizen en woningbouwprojekten werden in Am sterdam gerealiseerd. Maar het buro bleef ondanks die miljoenenprojekten een middelgroot buro en daardoor een werkbare organisatie. "Een bewuste keuze', vertelt Gert Duêrmeijer. "Je inspireert elkaar en het houdt je kreatief. Hierdoor konden wij steeds contact met de basis blijven hou den". Inmiddels hebben Duêrmeijer, Verweij en Messnig voor nieuwe uitdagingen gestaan, zoals hett ontwerpen van het centraal stadsgebied voor Amersfoort. Tijdens de expositie zullen de eerste ontwerpen hiervan te zien zijn. Het gaat goed met de Architektuur. Want: "Er mag weer mooi gebouwd worden en er is belangstelling voor", vertelt Dolf Messnig. "Opdrachtgevers krijgen weer een visie op architektuur. Eigen lijk is een architekt pas goed als hij bin nen het dikwijls kleine budget toch een heel bijzondere dimensie aan een ge bouw kan geven. Dan ben je goed be zig." Tandwiel Er is in het ruim veertigjarige bestaan van het architektenburo veel veran derd. "Vroeger werd je gezien als archi tekt kunstenaar. Je bent nu een tand wiel in een heel proces", vindt Duêr meijer. Hij deed zijn ervaring op bij 0.m. de Amsterdamse architekt S. van Woerden ("die dit buro eigenlijk heeft opgericht"). Sindsdien groeide het bu ro uit tot een bedrijf van 15 personen. En met de groei van het aantal mede werkers groeiden ook de opdrachten. Tegenwoordig zijn de mensen volgens de drie architekten "terecht veeleisen der geworden". Verweij: "Nu gaat het er primair om de exploitatie zo efficiënt mogelijk te maken. Vroeger kon je bij voorbeeld ramen groter maken. Nu gel den daarvoor andere uitgangspunten 1.v.m. de energieprijzen, etc. Dat zijn al lemaal dingen die erbij zijn gekomen. Elk gebouw begint bij het ontwerp. Daarom verdiepen wij ons altijd in de achtergronden van een opdrachtgever. De drie architekten, van links naar rechts: Ton Verwey, Gert Duêrmeijer en Dolf Messnig. En wij gaan zelfs testen of het ontwerp genoeg op de praktijk afgestemd is". Het architektenburo is ingenomen deze expositie te mogen houden in het door de kunstenaarsvereniging Artishock gebruikte pand. Messnig vertelt: "Ar chitektuur is gebonden kunst. Dat bete kent dat diverse uitgangspunten de aanleiding zijn voor de vormgeving. El ke architekt doet het weer heel anders. Een gebouw ontwerpen blijft een per soonlijke "schepping". Verweij: "Wij ontwerpen met het oog op de mens in relatie tot zijn omgeving. Menselijk, mooi om te zien, ekono- misch, funktioneel en komfortabel. Vijf elementen die samen garant staan voor een omgeving waarin de mens zich prettig voelt en tegelijk optimaal funk- tioneert". Deze bewering kan men zelf tijdens de tentoonstelling controleren. Na de opening op woensdag 27 april kan men terecht op donderdag en vrij dag van 20.30 uur tot 23.00 uur. Konin ginnedag van 10.00 uur tot 17.00 uur en zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Ballen uit school Uit de gymzaal van de Kardinaal Al- frink Mavo zijn veertien lederen ballen gestolen. De inbrekers waren binnenge komen via de toegangsdeur naar het sportgedeelte. De buitendeur werd opengebroken. Buiten werden enkele sportmatten aangetroffen. Gebroken knie na botsing met auto Bij een aanrijding op de Amersfoortse- straat heeft een 18-jarige jongen uit Bosch en Duin zijn rechter knie gebro ken. Hij reed op zijn bromfiets toen een automobilist de weg afsloeg om een in rit in te rijden. Hij had de bromfietser over het hoofd gezien. De jongen werd naar het ziekenhuis gebracht. Bestuurder gewond bij aanrijding Een 31-jarige Soester is vorige week ge wond geraakt bij een aanrijding op de Beckeringhstraat. Het ongeluk ont stond toen hij zijn auto draaide en terug wilde rijden. Daarbij zag hij de achter hem rijdende auto van een 26-jarige in woner van Waardenburg te laat. Deze reed met hoge snelheid tegen hem op. Met hevige pijn in het hoofd werd de Soester per ambulance naar Zonneglo ren gebracht. '1 r> i ten promotie die de nodige dofkomische situaties tot gevolg heeft Het voortbestaan van het kamp komt in gevaar als men de grond wil verkopen. Ernest zou echter Ernest niet zijn, als hij daar geen stokje voor zou steken. 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Flatoon 5. Dirty Dancing (import) A Tl 6. The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force DD-50-L DISKETTE OPBERGSYSTEEM MET SLOT: VOOR 40 DISKETTES 3.5" 1 OA QC VOOR 50 DISKETTES 5.25" j VOOR 80 DISKETTES 3.5" 1 OQ QC VOOR 100 DISKETTES 5.25" RUBBER "ANTI-SLIP" MUIS MAT 22,95 DISKETTES 3.5" MERKLOOS 10 St. DSDD 49,00 TDK MF1DD 10 St54,00 SKC MF2DD 10 st69,00 TDK MF2DD 10 St69,00 DISKETTES 5.25" MERKLOOS 10 st. 2D 17,50 NASHUA 10 st. MD2D 19,95 TDK 10 st. M2D 29,00 3M 10 st. DSDD 745 29,95 Üit Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Telefoon 02155 - 1 28 74 Het bestuur van de winkeliersver eniging Hartje Zuid (Soesterbergse- straat, Zuidpromenade e.o.) heeft de aangesloten winkeliers geadvi seerd de winkels op zaterdag 30 april (koninginnedag) gedeeltelijk open te stellen voor publiek. De winkels in de food-sector (le vensmiddelen etc.) zullen tot 's mid dags 13.00 uur zijn geopend; de ove rige winkels sluiten om 15.00 uur. Van Weedestraat De winkels van de winkelkring Van Weedestraat sluiten op koninginne dag om 12.00 uur. De ondernemers van deze winkelpool hebben beslo ten om één sluitingstijd te hanteren voor zaterdag 30 april. Kapsalon Voor haar en voor hem De gehele week geopend. Afspraak aanbevolen. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Op zaterdag 23 april kan iedereen ken nis maken met het Soester Muziek Ge zelschap. Onder het motto "Doe eens mee met het SMG" presenteert dit or kest zich op de Landelijke Bibliotheek dag, die wordt gehouden in de Centrale Bibliotheek, Albert Cuyplaan 202 te Soest. Aanvang 10.00 uur. Het SMG zal zich deze dag van zijn vele kanten laten zien. Het programma biedt van alles wat, voor jong en oud, van Mozart tot swing. Spreekt u dit aan, bespeelt u een instrument, of wilt u wat leren spelen, dan bent u vast de geschik te persoon om lid te worden. Behalve muziek maken is er nog veel meer te beleven met het SMG. Wat denkt u bijvoorbeeld van een muzikaal kampeerweekend? Het concert op 5 mei of het optreden met de dansgroep o.l.v. Elly van Ooyen op 25 juni in C-drie? Kortom, er is veel te beleven met dit jonge orkest. Wie niet kan langskomen kan ook kontakt opnemen met Hilde Flierman, tel. 21425. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Mevr. S. van Heemskerck Pillis-Du- vekot. Op maandag 25 april a.s. zal het WD- Tweede Kamerlid mw. S. van Heems kerck Pillis-Duvekot aanwezig zijn op een bijeenkomst, georganiseerd door de VVD-Vrouwen afdeling Soest/ Soesterberg. Mw. Van Heemskerck maakt deel uit van de Kamercommis sies voor Buitenlandse Zaken en De fensie. Zij zal deze avond spreken over defensie-aangelegenheden. De bijeenkomst wordt gehouden in res taurant 't Zwaantje, Rademakerstraat 2 te Soesterberg, en begint om 20.00 uur. Belangstellenden - dames én heren, le den maar ook niet-leden zijn van harte welkom. Voor vragen betreffende deze bijeen komst of in het algemeen betreffende de Org. Vrouwen in de VVD kan men contact opnemen met mw. Spetter (tel. 13254) of mw. Spijk (tel. 20319). Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Woensdag 27 april nadert Koninginnedag al snel. Dat be tekent dat het programma in de drie buurthuizen in het teken staat van dit feest. Er woden feestmutsen gemaakt en tal van andere "feestartikelen." Alle kinderen van 6 tot en met 12 jaar zijn vanaf 14.00 uur welkom in: De Vang rail, Nachtegaalweg 8c. Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200. Voor de kinde ren uit het Smitsveen komt het werk wat dichterbij. In één van de lokalen aan het parkeerterrein van de Weegbreestraat (noodschool) worden voortaan iedere woensdagmiddag aktiviteiten georga niseerd voor lagere schoolkinderen. Om vast te wennen aan ons werk straks in het nieuwe buurtcentrum. Maadag 25 april e.v. wordt er gedurende vier weken een kookkursus georganiseerd voor kinde ren van 6 tot en met 9 jaar. De kursus kost voor vier weken f 6,— en duurt van kwart voor vier tot kwart over vijf. Deze kursus wordt gegeven in buurthuis "Het Kruispunt" aan de Alben. Cuyplaan. Opgaven via telefoonnummer: 21987 of 17615 of 19546 Tieners (13-17 jaar) hebben vanaf 26 april a.s. een "eigen tiener-avond" in buurthuis Het Kruis punt. Het programma dat bepaal je zelf mee! Het begint om half acht en duurt tot ongeveer 10 uur. Disco-avond op vrijdag 29 april a.s. voor de "veer tien-plussers" en iedereen die zich zo voelt in buurthuis De Vangrail. Deze disco-avond is tevens de premiere van onze nieuwe discotheek: Sjek Sjek en de vloetjes! De disco-avond begint om acht uur en kost f 2,50 (inclusief 1 con sumptie). Rommelmarkt zaterdag 23 april a.s. in en rond buurt huis De Vangrail aan de Nachtegaal- weg. De moeite van het inleveren, kij ken en kopen waard! Oranje vrijmarkt op Koninginnedag 30 april. a.s. biedt mogelijkheden voor jong en oud. Er zijn nog kramen vrij. Opgaven en reser veringen buurthuis "De Vangrail", Nachtegaalweg 8c, tel.: 17615. Voor inlichtingen omtrent het pro gramma, mogelijkheden voor vrijwilli gerswerk, suggesties e.d. kunt u terecht bij dedirekteurvan Stichting Jeugdzorg Soest, Johan Baks. De Slavische Mars Auteur: Hannie Groen Uitgever: De Geus Na enige dichtbundels is dit het roman debuut van Hannie Groen. Bescheiden van omvang, ontroerend van inhoud. Brieven en beschrijvingen van dromen brengen in "De Slavische Mars" de rela tie van een vader en dochter tot leven. Jeugdherinneringen aan een oorlog, en de gebeurtenissen die er op volgden. Een emotionele vertelling over twee mannen die elkaar aantrekken en afsto ten. Kenmerkend voor dit debuut de eenvoud van stijl en woordgebruik. Simpeler kan het bijna niet, vandaar wellicht dat het zo zuiver en oprecht op de lezer overkomt. Liefde en seks Auteurs: W.H. Masters, V E. Johnson en R. C. Kolodney Uitgever: De Kern Drie internationaal befaamde seksuo- Iogen schreven voor een groot publiek een veelomvattend en goed leesbaar overzicht van hun meest, recente ont dekkingen op het gebied van de mense lijke seksualiteit. De auteurs, in de Ver enigde Staten onbetwist de meest we tenschappelijke autoriteiten op dit ge bied, benadrukken in dit standaard werk dat goede en betrouwbare infor matie een positieve invloed kan uitoefe nen op het seksuele beleven. Op helde re wijze geven zij verslag van het moder ne onderzoek naar de aard van de lief de, de betekenis van seksuele fanta sieën, en de meest voorkomende pro blemen van mensen in hun intieme be trekkingen. De auteurs behandelen uit eenlopende onderwerpen, zoals incest, pedofilie, seksuele slavernij, vrijwillig celibaat, en geven duidelijke adviezen op het gebied van seksuele verveling, de gevolgen van verkrachting, de veilig heid van voorbehoedsmiddelen, en de belangrijkste aspecten van geslachts ziekten, waarbij Aids uiteraard de nodi ge aandacht krijgt. Tenslotte bieden de auteurs fascinerende, soms verontrus tende, voorspellingen betreffende trends die onze seksuele houding en ge drag zullen bepalen als we de eenen twintigste eeuw betreden hebben. "Liefde en seks", een indrukwekkend boek, wars van sensatie, pikante en schaamteloze details. Openhartig dis creet over zaken waar jong en oud mee te maken hebben, of kunnen krijgen. Lr. Pokkenvrij de lucht in Adviezen van een oude rot Auteur: Godfried Bomans Uitgever: Amber Een goede gedachte van deze uitgever sport- en reisverhalen te bundelen en als twee afzonderlijke themaboekjes op de markt te brengen. In "Pokkenvrij de lucht in" een reeks reisverhalen en erva ringen zoals alleen Bomans ze kon schrijven. Van geheel andere snit zijn de "Adviezen van een oude rot." Daarin steekt de meesterschrijver de draak met alles wat met sport te maken heeft. Bei de boekjes kennen een heerlijk relative rend toontje en staan op iedere pagina vol van subtiele humor. De aanschaf prijs is zeer redelijk. Wat let u dus Bo mans te blijven lezen en u zelf kostelijke uurtjes te bezorgen. Jongen, rook jij wel genoeg Auteur: Gerard Cox Uitgever: Fontein Het levensverhaal van cabaretier Ge rard Cox tot nu toe? Ja en nee. De publi- katie van dit boek valt samen met het feit dat Gerard Cox dezer dagen zijn zil veren artiestenjubileum viert. De dra ger van de Bob Scholte-ring mijmert 119 pagina's over zijn turbulente be staan in het vak. Daarin is hij kritisch t.o.v. zichzelf, t.o.v. anderen, een com binatie die de geloofwaardigheid van het boek ten goede komt. "Jongen, rook jij wel genoeg" is allerminst ont hullend. Eerder is er sprake van een aantal amusante en niet amusante anekdotes uit zijn veelzijdige carrière. Veel aandacht voor zijn artistieke rela ties met Eric Herfst, Jasperina de Jong en uiteraard z'n vroegere vriend en partner Frans Halsema. Met verbitte ring schrijft hij over de toneelvernieu wers uit de jaren zestig en constateert dat daarmee het doek over het klassieke toneel gevallen is. Gerard Cox verhaal laat zich, ondanks het feit dat hij nogal van de hak op de tak springt, prettig le zen. Of hij echter het achterste van zijn tong heeft laten zien meen ik te moeten betwijfelen. Wellicht dat dit boek nog eens een vervolg krijgt. Reinaert de Vos Auteur/tekenaar: Cabanes Forest Uitgeverij: Casterman Reinaert de Vos is gebaseerd op het middeleeuwse verhaal "Van den vos Reynaerde." Ook in deze versie pro beert Reinaert door tal van listen zijn doel te bereiken, dat steevast het ver overen van een smakelijk hapje in houdt. Dit smakelijke hapje is ofwel eetbaar, ofwel wordt het gevormd door een schone vrouwe. Als het even kan zorgt de slimme rover er voor dat hij naast het verkrijgen van z'n hapje ook nog iemand stevig voor paal zet. Hoe wel het taalgebruik in deze versie enigs zins middeleeuws aandoet, zijn de ver schillen met de oorspronkelijke versie groot. Waar men in de oorspronkelijke versie veel scherp- en dubbelzinnig taalgebruik tegenkomt, maken de plaatjes in deze versie wel duidelijk wat er bedoeld wordt. Een aardig detail in dit album is het feit dat alle dieren gete kend zijn als mensen met dierenmas- kers, waarbij de staart bij Reinaert niet vergeten is. Een boek vol (pikante) hu mor dus, dat aangeraden kan worden aan de niet al te degelijke lezer! Jn. Nachtboek van een slapeloze Auteur: Patricia de Martelare Uitgever: Tor Een man van middelbare leeftijd, schijnbaar volkomen gelukkig, gaat plotseling aan slapeloosheid lijden. Met het schrijven van een dagboek brengt hij vele nachtelijke uren door. Een dag boek waaruit de lezer een gezin leert kennen. Daarin groeien de vaderen zijn dochter uit tot tragische figuren, die le ven vanuit hun onmacht. De roman komt wat aarzelend op gang en heeft veel pagina's nodig om tot de kern van het gegeven door te dringen. Wanneer de lezer echter gevangen is in de span ning van dit huiveringwekkende en dik wijls herkenbare menselijke document dan zal hij zich er toe zetten dit lijdens verhaal in een adem uit te lezen. Bab El-Mandeb Auteur/tekenaar: Micheluzzi Uitgeverij: Casterman Bab El-Mandeb speelt vlak voor en tij dens de aanval van Italië op Ethiopië (toen nog Abessiniëe geheten) in 1935. Peter Cushing is een Engelse sergeant met speelschulden. Hij wordt gedwon gen om samen met een Italiaan, Liber- tario Miccoli, die de radicale ideeën van Mussolini niet kan delen, twee tankwa gens te stelen uit een Egyptisch leger kamp. Deze tankwagens moeten naar Abessinië gebracht worden om van dienst te kunnen zijn in de op handen zijnde oorlog. In hun missie worden zij bijgestaan door Kekmat Fahmi, een Egyptische buikdanseres, en later voegt zich Lilian Woodham Kelly, een' Engel se lady, hierbij. Een, zeer gemêleerd ge zelschap dus. Het verhaal doet zeer rea listisch aan, maar momenten van span ning, waarbij de lezer niet kan wachten en maar vast op de volgende bladzijde kijkt hoe het verder gaat, zijn er niet of nauwelijks te vinden. Echt een album dus voor liefhebbers van realistische strips met een historische achtergrond. Controle autogordel De politie heeft maandag veertien pro cessen-verbaal opgemaakt tegen auto inzittenden die geen veiligheidsgordel droegen. De controle werd gehouden aan de Beukenlaan. De politie had aangekon digd extra te zullen controlen. Tot 16 april werd waarschuwend opgetreden, maar nu gaat de politie, vooral in de ko mende twee weken, regelmatig contro leren op het gebruik van de riemen. rtl/£^SS^~ Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Welke jongen gooide woensdagavond 13 april om ongeveer tien minuten over acht een steen door de ruit van de gymnastiekzaal aan de Heideweg/Je- neverbesweg? Weet deze jongen hoe gevaarlijk dit is geweest? De steen miste op een haar na één van de vrouwen, die daar gezellig aan het gymen waren. De glasscherven lagen door de hele zaal verspreid. Ons gym- uur was voorgoed verpest want de schrik zat ons letterlijk en figuur in de benen. En wie betaalt nu de schade? De ouders van de jongen? Maar dan moe ten de ouders het wel weten. Zou de jongen het zijn ouders durven te vertel len; ik hoop het van harte. Mevr. J. Thijs-Ruben Na vernieuwing van de wegen Gepolijst met pek en teer Met een afloop voor de regen Aangepast aan het verkeer. Kwam een grote kantenkraker Breken aan dit mooi geluk. Steeds bruter en steeds vaker Hakte hij de weg weer stuk. Een riool, dat moest gelegen Met afzuig door een pompstation. Zeer modern en zeer gedegen Knap hoor, voor wie dat verzon. Jammer dat die zelfde snuiter Zich niet met de weg bemoeit. Door zijn pijpen, bochten, sluiter Is al menig weg verknoeid. Nu de zinkput is vervangen en de stapelput is heen gegaan Blijft er nergens meer een luchtje hangen. Is de gierput afgedaan. Als symbool van veel ellende Hangt die pul nog aan de muur. En veel Soesters die hem kenden Kijken toch vandaag nog zuur. Al zijn ze dan niet ontevreden Het riool werkt heus wel goed. Een groot verschil met het verleden Is dat je nu betalen moet. Want voor niets legt de gemeente Een modern riool niet neer. Al spaar je dan ook je gebeente. Krijg je toch een heffing mèèr. Ook betalen moet ik voor de wegen Die ikzelve steeds berij. Maar een afloop voor de regen Is er nu al niet meer bij. Heel voorzichtig, niet versagen Kom ik bonkend er wel door. Voor de fiets en benenwagen Is het een ellende hoor. Sterker nog, het is ondoenlijk. Hoe lang blijft dit voortbestaan? Wanneer kan men weer fatsoenlijk Over duur betaalde wegen gaan? Overal wordt men er op gewezen Veiligheid in het verkeer. Maar in Soest, begin ik nu te vrezen Geld die leuz' allang niet meer. H. ten Hoedt

Soester Courant | 1988 | | pagina 20