fft w Oocle glorie van Hees 4 opnieuw kampioen Van Doorn Stratenloop dit jaar op 16 juni Voor de UEFA is Ronald Koeman nou wel écht de grote boeman! SEC verliest van degradant Scherpenzeel AGINA 24 WOENSDAG 20 APRIL 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 25 iel 'BAL ten \L OOI Sterk debuut Eric Looysen bij Hees ZATERDAG VOETBAL ATLETIEK Ereplaatsen voor Pijnenburgers Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! SCRABBLE Hoge scores op druk bezochte scrabble-avond Sportkopij op zondag Op 7 mei in De Rank Nederlands Scrabble Kampioenschap ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Soester elftal voetbalt tegen artiesten voor Bentinck Fonds Uitstekend Soest weerstaat de koploper ZONDAG VOETBAL «VOETBAL- W 'PROGRAMMA HOCKEY Hockey-uitslagen wAsta s- ïmê ÜS ZONDAG VOETBAL Renswoude in slotfase naast WZ ZATERDAG VOETBAL laats achter het IVO te winnen oren de laatste en omtrent het iniorenafdeling eg stond lange tar pakte vooral 1 punten waar- en de rug werd is kadetten A d duel tegen 2 slotfase hield el. De Utrech- verslagen. -70, heren 2 - 772 80-57, he- ■39, dames 1 - 94-52, JB1 - 72 32-35, wel- 17, welpen 2 - voor tijd werd nvogels goed n er een geen i een enorme en Wouden- 1 'kten hard te- 3 benutte een anno van de goede eerste linuut van de Je Paul RulL bal en Altius delijk stelde 1) veilig met aniseren De korfbal toer- en ook oud- aen zo'n 120 n met 8-tal- e de aktieve llersenoud- auur rekrea- /eest van De p 4 juni a.s. vorfbaltoer- aen met Ag- 2743. de partij 2en gun- 'trucen'. 'n tegen- a na een "ik geen partelen te over- ij te ver- ïld naar n oppo- oe in de :scoord, i er niet lang te :n en di stelling rigebro- >r Soest ronduit jdnood Daar- d!)een van de aumer- ;W",tte op 2-3 ig voor Roodwitten winnen met 3-1 van Sperwer Een op vele plaatsen gewijzigd Hees heeft er in de laatste uitwedstrijd van dit seizoen beslist geen gezapig potje van gemaakt. Met veel inzet en vaak leuk voetbal werden terecht de twee punten uit Loenen mee naar Soest ge nomen. Vooral het debuut van A-junior Eric Looysen, die met twee doelpunten een groot aandeel in de Hees overwinning had was veelbelovend. Vanaf het eerste fluitsignaal nam de Hees-ploeg het ini tiatief en na een kwartier spelen resul teerde dit in een 0-1 voorsprong door Eric Looysen. Tien minuten later kwam Sperwer langzij, toen de spits gebruik maakte van een aarzeling in de Hees defensie en simpel 1-1 kon aantekenen. Nog voor rust kwam Hees opnieuw op voorsprong, toen opnieuw Eric Looy sen het net wist te vinden met een knap schot in de linkerbenedenhoek. Na rust een bekeken voetballend Hees dat Sperwer tot de zestienmeterlijn liet komen om vervolgens via snel uitge voerde counters zelf levensgevaarlijk te worden. Twintig minuten in de tweede helft vergrootte Hees haar voorsprong tot 1-3 toen een geweldig afstandsschot van René v.d. Deijssel van minstens 35 meter als een granaat achter de Sperwer doelman in de touwen sloeg. Nog was de koek niet op want tien minuten later scoorde Hees opnieuw en hoe! Een fan tastische aanval werd op sublieme wijze door Erwin Meerdink afgerond met een prachtige hakbal. De Sperwer doel man was volstrekt kansloos maar tot grote verbazing van alles en iedereen kon dit doelpunt geen genade vinden in de ogen van de scheidsrechter. Al met al toch een leuke wedstrijd die in bijzon der sportieve sfeer verliep. A.s. zater dag de laatste competitiewedstrijd voor Hees thuis om 14.30 uur tegen Hees. Dan zijn ook de laatste loten te koop voor de duizend loten aktie die prak tisch is uitverkocht. Als men nog een lot wil kopen moet men snel komen. Er zijn nog 50 loten te koop. Ze kosten f 150,— per stuk en kunnen in tien termijnen worden betaald. Voor informatie, tel. 12830, 23114 of 10333. Hees-Jeugd De E-tjes moesten thuis aantreden te gen Roda. Halverwege de eerste helft was het Roda dat tot scoren kwam: 0-1. Na rust was het Hees wat de meeste kansen had, maar die wisten ze niet af te maken. Zo bleef het 0-1 tegen Roda. Een regelrechte confrontatie was het bij de D-pupillen die moesten tegen de eveneens op de tweede plaats staande Roda D4. Er vielen al gauw twee doel punten voor Hees, gescoord door Dun- can Stanton. Voor rust wist Wouter v.d. Broek de stand op 0-3 te brengen. Na rust ging Hees goed door, en werd nog drie keer gescoord door Jaap Davelaar, Jeroen Koot en Marco Kraay, wat de eindstand op 0-6 voor Hees bracht. Hees Al - Amsvorde Al 1-7 Roda F4 - Hees F1 1-2 Super van Doorn, de bekende super markt aan de Wiardi Beckmanstraat (onder Honsbergen), organiseert ook dit jaar weer de inmiddels traditionele Stratenloop in samenwerking met de atletiekvereniging Pijnenburg. Dit jaar is donderdagavond 16 juni gekozen als datum voor het sportieve evenement, dat telkens honderden al dan niet jeug dige Soesters op de been krijgt, en dui zenden belangstellenden trekt. Voor deze datum is gekozen omdat de organisatoren graag rekening houden met de talloze voetballiefhebbers. In die periode wordt in West-Duitsland het Europees Kampioenschap Voetbal ge speeld, waaraan ook het Nederlands elftal deelneemt. Donderdag 16 juni is echter een "vrije dag" voor de voetbal lers, en dus hebben de kijkers die avond ook beschikbaar. Uiteraard vindt de Stratenloop ook dit jaar plaats volgens de beproefde formu le: de jeugd kan meedoen in schoolver band (basisscholen en middelbare scholen) en individueel in de wedstrijd- Zondag startten 3 Soester atleten in de Rotterdamse marathon en kwamen 8 atleten uit in een 10 km wegwedstrijd op het autocircuit van Zandvoort. In Rotterdam liep Marcel de Boer zijn marathon binnen de 3-uurgrens. Zijn marge aan de finish was nog 2 sec. het geen een eindtijd van 2 uur 59 min. 58 sec. betekende. Henk van Hal maakte hier zijn marathondebuut. Henk werkte het zware karwei af en zag 3 uur en 27 min. voor zich genoteerd. Voor Jan van der Lee werd 3 uur en 15 min. afge drukt. Op het circuit van Zandvoort waren vooral de dames voorin te vinden. Hen- ny Pot toonde zich hier veruit de sterk ste en boekte een klinkende overwin ning over 10 km in een nieuwe persoon lijke rekordtijd van 38 min. 15 sec. Ger- ry den Oude draaide als veterane goed mee in de seniorenklasse en ging met een 3e prijs naar huis in 42 min. 20 sec. Corine Wallet werd 9e in 46 min. 40 sec. Bij de heren was veteraan Harry van Brummelen goed op dreef met een 7e plaats in 34 min. 20 sec. Jeroen Ma joor werd 14e in 35 min. en 20 sec. ge volgd door Dick den Oude op een 18e plaats in 35 min. 50 sec. Henk Wallet bracht het tot 36 min. 42 sec. en Nees Pot ging na 38 min. 48 sec. over de streep. loop. De middelbare scholieren kunnen meedoen op de 1 en op de 3 mijl. Ook is er weer een volksloop over 5 mijl. Het parcours begint als vanouds op de Wiardi Beckmanstraat, voor het par keerterrein bij de supermarkt (waar ook nu weer een gezellige braderie zal wor den gehouden); daarna gaat het via de Johannes Poststraat, de Klaarwaterweg en de Titus Brandsmastraat weer terug naar de Wiardi Beckmanstraat. De inschrijving voor individuele deel nemers kan t.z.t. plaatsvinden op het parcours. De scholen worden binnen afzienbare tijd benaderd door de atle tiekvereniging. Maar iedereen die gëin- teresseerd is om mee te doen of alleen maar te kijken kan alvast in zijn agenda noteren: donderdag 16 juni 1988, Van Doorn Stratenloop! Afgelopen zaterdag zette het vetera- nenelftal van Hees door een fraaie 3-0 overwinning op het sterke Eemnes 3 een kroon op het seizoen en werd het over tuigend kampioen. Een unieke prestatie van dit elftal, waarvan het leeftijd-ge- middelde boven de 40(!) ligt. Ook vorig seizoen haalde het de titel binnen en speelde daarom dit seizoen een klasse hoger. Temeer is gebleken dat klasse zich nooit verloochent. Op de door liefst 18 wedstrijden gevul de scrabble-avond van De Van Dalen werd er op los gescoord, dat het een lie ve lust was. Liefst vier mensen eindig den met een totaal van boven de 600 punten en ook nog eens vijf boven de 500. Voeg daarbij, dat er velen ver bo ven hun gemiddelde speelden en de eu forie van de schrijver is verklaarbaar. De meeste bewondering gaat uit naar mevrouw Van der Werff, die het klaar speelde om liefst 572 punten te verza melen in haar partij tegen Hans Dan- vers. Alle hulde! Zoals vorige week al aangekondigd waren ook Anneke Tak en Jan Dan vers weer van de partij en hoe, Anneke Tak scoorde in een zinde rende partij tegen Hans Danvers 553 punten, waarbij Hans maar weinig ach terbleef met 534. Jan Danvers wist 667 punten aan zijn totaal toe te voegen, daarmee zijn gemiddelde behoorlijk opvijzelend. De uitslagen van afgelopen donderdag: K. Keuter - J. Leijendekker 592-466 T. v.d. Berg-Mevr. Verhoeff 346-372 A. Nuysink-T. Danvers 330-604 J. Danvers-Mevr. Gerth 667-316 H. Danvers-A. Tak 534-553 J. van Zijtveld-R. Mulder 381-366 A. Janssen-R. Rabelink 505-403 W. Witkamp-W. Bouman 432-491 T. van Egdom-Mevr. v.d. Werff 420- 332 T.v.d. Veer-M. Mulder 367-293 W. Klute-M. Klute 368-372 Mevr. Verhoeff-A. Nuysink 245-404 W. Bouman-T. v.d. Berg 360-433 W. Klute-W. Witkamp 424-388 R. Mulder-T. van Egdom 467-451 M. Klute-K. Keuter 493-613 T.v.d. Veer-J. Leijendekker 276-613 Mevr. v.d. Werf-H. Danvers 572-205 De prijs van de week, een waardebon te besteden bij de firma Brilcentrum, werd gewonnen door mevrouw Verhoeff, die daarmee best in haar nopjes was. Donderdag a.s. is er weer scrabble in dienstencentrum Honsbergen. De aan vang is om half acht en de deelname kost f 2,50 per persoon. Op donderdag 5 mei (bevrijdingsdag) en donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) is er geen scrabble. Daarna weer normaal tot half juni. Dan wordt de eindrekening van dit seizoen opgemaakt. D.S. Steeds meer sportverslagen worden pas op maandag bij de Soester Cou rant ingeleverd. De redaktie doet een dringend beroep op de mede werkers van de verenigingen de ver slagen op zondagavond voor 22.00 uur in te leveren. De redaktie kan niet garanderen dat te laat ingeleverde kopij wordt ge plaatst. Onleesbare verslagen wor den terzijde gelegd. De redaktie Voor de 16e keer zal op zaterdag 7 mei a.s. het Nederlands Scrabble Kam pioenschap plaatsvinden. Dit unieke kampioenschap wordt gespeeld in "De Rank", Soesterbergsestraat 18. De opening zal om 10.00 uur worden verricht, waarna de eerste ronde begint, terwijl de prijsuitreiking om ongeveer 16.45 uur zal plaatsvinden. Zoals ieder jaar speelt elke deelnemer 3 ronden van anderhalf uur elk, zodat iedereen gelij ke kansen krijgt en de spanning er tot het laatste moment in blijft. Aan de hand van de "dikke Van Dale" zullen diverse moeilijke en vreemde woorden door een deskundige jury worden beoordeeld. Er zijn door enkele afzeggingen een aantal plaatsen vrijgekomen, zodat voor een aantal mensen nu de mogelijk heid bestaat om alsnog deel te nemen aan het scrabblekampioenschap. Men moet dan een briefkaartje sturen naar onderstaand adres, waarna mèn een be vestiging met spelersnummer krijgt thuisgestuurd. Deze briefkaart dient naam, adres, postcode woonplaats en telefoonnummer te bevatten en moet, i.v.m. het geringe aantal nog beschikba re plaatsen, zo snel mogelijk worden in gestuurd. Het inschrijfgeld bedraagt f 12,50. Het inschrijfadres is: Jeroen Dijkstra, Meidoornweg 9, 3768 CM Soest, tel. 15942. (Straf buiten proporties) Dit jaar wordt opnieuw een voetbal wedstrijd gespeeld ten bate van het Bentinck Fonds. Een elftal van Soester coryfeeën uit vergane jaren en een uit artiesten bestaande ploeg ontmoeten elkaar op maandag 16 mei op het hoofdveld van SEC aan de Bosstraat- West. Organisator Bep Masmeijer weet zich alweer gesteund door een leger van vrij willigers van SEC en het Bentinck Fonds. De entreegelden worden gestort op de rekening van de Soester organisa tie voor gehandicaptensport. Dat doet men ook met de opbrengst van de lote rij, waarvoor in de weken voorafgaande aan de wedstrijd de loten aan de man worden gebracht. Voor dit laatste wil Bep Masmeijer een beroep doen op scholieren en sportverenigingen. Dankzij de bereidwilligheid van een groot aantal Soester bedrijven kunnen veel prijzen worden gewonnen. De prijsuitreiking vindt voor de ingang van het SEC-terrein plaats, zodat de loten- kopers niet verplicht zijn een entree- kaart te kopen. De prijswinnaars, die verstek moeten laten gaan bij de over handiging, kunnen op woensdag 18 mei in de Soester Courant lezen of ze in de prijzen zijn gevallen. De voormalige prins karnaval Henk Steusel zal om zeven uur 's avonds voor de aftrap fluiten. Bij de artiesten zal in elk geval Frank Masmeijer zijn opwach ting maken. Over de samenstelling van dit team overlegt vader Bep nog met de oud-Ajacied Edo Ophof, terwijl ook Frank een aantal potentiële spelers zal benaderen. Het Soester elftal wordt ge vormd door leden van de vier Soester voetbalverenigingen en het Bentinck Fonds. VVZ-trainer Gert-Jan Timmer zwaait de taktische scepter. Vorig jaar werd voor de eerste keer een wedstrijd tussen een Soester en een ar tiestenteam georganiseerd. Bep Mas meijer en de 'zijnen' brachten toen drie duizend gulden bij elkaar. Nu heeft Masmeijer een streefbedrag van tien Frank Masmeijer is van de partij op 16 mei. mille voor ogen. Hij heeft er alle ver trouwen in dat dit bedrag straks aan het Bentinck Fonds kan worden overhan digd. Vriendenschaar - Soest 1-1 Met veel inzet en goed combinatiespel wist Soest zich in Culemborg uit de im passe te werken. In de levendige wed strijd hadden de blauwhemden gerui me tijd het beste van het spel. Pas in de slotfase moest Soest, getroffen door teveel blessures, ver terug. De glan zende verdediging hield stand en een uitval in de laatste minuut leverde zelfs een treffer op die niet werd geho noreerd. Met John de Jong in de basis ging Soest goed, van start. De ploeg speelde veel directer en met diepe ballen werd ge vaar gesticht voor het doel van Jeroen Kraaij. Paul v.d. Grift pegelde hard over, andere schoten kon de Vrienden schaar goalie pareren. Na een kwartier bediende Peter Wolf- sen broer Ton op maat, na een korte dribbel schoot hij fel in. Kraaij redde met de voet, maar de terugkomende bal werd een prooi voor Peter v.d. Berg die hard inschoot (0-1). Soest bleef aandringen, maar ook de thuisclub kwam gevaarlijk voor het doel van Peter Heemskerk. Na een half uur werd de Soest-verdedi- ging echter uitgespeeld door een voor bij het doel geplaatste corner. Nadat de bal weer voor kwam en werd ingescho ten, belandde het leder voor de voeten van aanvoerder Van Oorschot die on houdbaar scoorde (1-1). Kort hierna werd Peter Heemsker bij het plukken van een hoge bal onderuit gelopen. De Soest-doelman blesseerde bij het neerkomen zijn enkel zodanig dat hij van het veld moest worden ge dragen. Arie v.d. Wiel, doelman van Soest 3 was zijn vervanger. Na de thee bleef Soest domineren, en kwam enige malen centimeters tekort om tot succes te raken. Peter v.d. Berg raakte bij een botsing met Kraaij zoda nig geblesseerd dat hij moest worden vervangen door Gerard Bekker. Ook Peter Hilhorst werd te hard aangepakt, maar moest al hinkende verder spelen. Het slotoffensief was voor de thuisclub, maar de Soest-defensie met een uitblin kende Wim Gouw hield stand. Arie v.d. Wiel verrichtte een drietal zeer specta culaire reddingen. Soest wist in de laat ste minuut na een goede uitval te scoren door Jeroen v. Veenendaal, maar de treffer vond op advies van de vlaggenist geen genade bij de heer Jolie. Soest-Jeugd Afgelopen zaterdag waren de resulta ten van de s.o.Soest-Jeugd een stuk minder dan die van vorige week. Oor zaak: het blijft gissen, maar misschien is het voetbalkamp-resultaat nu al uit gewerkt. De mooiste overwinning was die van de BI, die in de extra play-off competitie met 2-1 van Geinoord won. Uitslagen: A-Junioren: Soest 1 - Telstar 1-5, Baarn - Soest 2 3-1, Amersf. Boys - Soest 9-3. B-Junioren: Soest 1 - Geinoord 2-1, Soest 2 - Soest 3 11-1. C-Junioren: VVZA 1 - Soest 1 1-6, Soest 2 - Hoogland 2-0, Soest 3 - Quick 0-6. D-Pupillen: Soest 1 - Baarn 2-3, Soest 2 - Achterveld 4-2, Amersf. Boys - Soest 2 14-0. E-Pupillen: SEC - Soest 1 0-0, Spaken burg - Soest 2 2-2, Roda'46 - Soest 3 5-0. F-Pupillen: Roda '46 - Soest 1 2-1, de Glind - Soest 2 5-0, Hoogland - Soest 3 5-2. Dames-Junioren: Soest - 't Goy 1-1. Dames Het eerste dameselftal van Soest won met 5-1 van BFC. Mary Poppelaars scoorde drie doelpunten. Petra Bakker en Helen Dorrestein namen de rest van de Soester productie op zich. Zaterdag 23 april: VVZ'49 14.30 uur WZ 1 - Woudenberg 1 12.00 uur Jonathan 3 - VVZ 2 14.30 uur WZ 3 - Zuidvogels 4 14.15 uur Huizen 5 - WZ 4 12.30 uur Bussum 3 - VVZ 5 14.30 uur VVZ 6 - Bl'kwartier 8 HEES 14.30 uur Hees 1 - VIOD 1 12.00 uur Hees 2 - TOV 3 12.00 uur Altius 3 - Hees 3 12.00 uur Zuidvogels 5 - Hees 4 12.00 uur Posthoorn 4 - Hees 5 12.00 uur Hees 6 - Naarden 6 SEC-za 14.30 uur Kamerik 1 - SEC 1 12.00 uur DOB 2 - SEC 2 14.30 uur HMS 2 - SEC 3 SOESTERBERG-za 10.00 uur VOP 3 - S'berg 2 14.00 uur S'berg 3 - R'Wit 5 Zondag 24 april: s.o. SOEST 14.30 uur Maarssen 1 - Soest 1 11.00 uur Soest 2 - Quick 2 11.30 uur Vreeswijk 2 - Soest 3 14.30 uur Soest 6 - Achterveld 3 12.00 uur Kockenge 2 - Soest 7 12.00 uur EMM 3 - Soest 8 11.30 uur Donar 4 - Soest 9 14.30 uur Soest 10 - Actif 5 14.30 uur Hoogland 7 - Soest 11 14.30 uur Soest 12 - Hercules 6 14.30 uur Soest 14 - Hoogland 11 SEC-zo 14.30 uur SEC 1 - HMS 1 11.30 uur Victoria 2 - SEC 2 14.30 uur A'Boys 4 - SEC 4 SOESTERBERG-zo 14.30 uur Aurora 1 - S'berg 1 14.30 uur 't Goy 4 - S'berg 2 DAMESVOETBAL (zaterdag 23 april) 10.00 uur Lopik 1 - WZ 1 (zondag 24 april) 10.00 uur 't Gooi 1 - Soest 1 11.00 uur SEC 1 - Vesting 2 Uitslagen van de zaterdag 16 april ge speelde competitiewedstrijden. Jongens: Soest Al - Voordaan 3-2, Soest A2 - Holestick 5-0, Culemborg A2 - Soest A3 1-4, Soest BI - Hilver sum 11-1, Soest B2 - Dorsteti 11-0, Soest B3 - Gooische 14-0, Gooische - Soest Cl 24-0, Culemborg -Soest C2 5-6, Kampong-Soest Dl 1-8, Soest D2 - Laren 2-2. Meisjes: Soest Al - Hilversum 3-4, Soest A2 - Shinty 6-2, Hoevelaken - Soest A3 7-1, IJsseloever - Soest A4 3-2, Soest A5 - Gooische 3-1, Kam pong - Soest BI 2-2, Soest B2 - Leus den 0-3, Maarssen - Soest B3 1-2, SCHC - Soest Cl 7-0, Soest C2 - Via- nen 0-3, Soest C3 - Gooische 0-1Soest Dl - Laren 1-3, Huizen - Soest D20-0. Een ongelooflijke domper voor de groenwitten dat uit tegen Scherpen zeel nog met 8-1 won en in de thuis wedstrijd al na één minuut met 1-0 leidde. Scherpenzeel maakte echter spoedig gelijk en wist na enige tijd zelfs de leiding te nemen die ze met kunst en vliegwerk wisten te behou- den.SEC zou bij winst de leiding heb ben genomen in de 4 klasse 9. De Groenwitten hebben blijkbaar de zaak onderschat! Zonder de geblesseerde Jan van Rees, waarvoor Yilmaz meespeelde is het de achterhoede niet gelukt de schade te beperken. Hoewel SEC al na één mi nuut de leiding nam uit een voorzet op links van Robbie van Embricqs werd de bal door Saban Aksit feilloos ingekopt: 1-0. Nauwelijks vijf minuten later was het al weer gelijk door Joosten die uit een voorzet keurig inkopte. Kort hiervoor had van Ginkel nog een kans op 2-0 la ter liggen. Tot grote verrassing van de SEC-ers kwam Scherpenzeel zelfs na vijfentwin tig minuten aan de leiding toen de ach terhoede van SEC hiertoe alle gelegen heid gaf. Mischa de Schmidt verschalkte ook Jack Nagtegaal 1-2. SEC dat danig ge schrokken was van deze plotselinge ommekeer deed er alles aan nog voor rust op gelijke hoogte te komen maar dat lukte niet. Na de rust was duidelijk wat de groen witten wilden. Scherpenzeel werd on der druk gezet en knalde de ene bal na cle andere uit. Daarbij kwam nog dat de Scherpenzeel goalie fantastisch werk verrichtte. Goe de inzetten van Saban Aksit en kopbal len van Holwarda troffen net geen doel door uitstekend ingrijpen van de kee per. De enorme druk van SEC en het veel betere spel van de groenwitten brachten niet het gewenste resultaat. Scherpenzeel knokte voor het leven, ook toen SEC er nog een schepje bo venop deed. De harde ingrepen van Scherpenzeel werden door de scheidsrechter bestraft met een boeking. Voor SEC was dit stadium van de wed strijd irritant; elke keer kon er ternau wernood gered worden door Scherpen zeel. Toch bleef SEC voetballen en pro beerde met overleg te spelen maar zon der te doelpunten. De spandoekenwedstrijd tijdens SEC-Scherpenzeel is gewonnen dopr Remco van Veenendaal. Hij schilderde de tekstTiet veur un goaltjeop zijn im - mense doek, dat hij achter één van de doelen hing. Remco kreeg een wed strijdbal als prijs. Zijn favoriete ploeg verloor echter onverwacht van Scher penzeel (1-2). In het slot van de strijd was Scherpen zeel eerder bij een doelpunt dan SEC. Door deze uitslag staat SEC nu twee punten achter op de koplopers met nog drie wedstrijden voor de boeg. SEC-Jeugd De BI junioren speelden in Huizen te gen De Zuidvogels. In een open wed strijd bleek Zuidvogels beter in het be nutten van kansen en won dan ook met 6-2. De B2 junioren gaven ook nu weer blijk van hun goede vorm van de laatste tijd. Er werd met 3-0 gewonnen van KVVA. Kampioen zijn ze al, maar blijven ze ook ongeslagen? Tot nu toe nog wel, want deze keer won de Cl met 3-0 van Spakenburg. Ondanks goed spel is VVZ niet tot de volle winst gekomen. Pas in blessure tijd kon Renswoude de zwaarbevoch ten gelijkmaker scoren. Renswoude had vooraf laten weten dat men Stroe (mede degradatie kandidaat red.) graag met een overwinning op WZ wilde helpen. Zodoende ontspon zich een wedstrijd die op het scherpst van de snede werd gestreden en vol spanning stond. Meteen in de eerste mi nuut was het voor VVZ raak. Een kort genomen corner werd door Guus Jan sen voorgetrokken. De bij de tweede paal staande Olivier Noordam kopte beheerst in. Hierna was het Renswoude dat meer aandrong maar echt gevaarlijk werden zij niet. VVZ daarentegen werd regelmatig gevaarlijk. Een strakke voorzet van Pieter Bade verdween via Gunther Buxtorff en buitenkant paal naast de paal. Vlak daarna kopte de goed op dreef zijnde Olivier Noordam een voorzet op de bovenkant van de lat. De tweede helft begon met strijd op het middenveld. Zowel WZ als Rensouw- de konden niet tot gevaarlijke aanvallen komen. Na een kwartier werd een cor ner door WZ-keeper van der Pol niet voldoende weggewerkt en de aan de rand van het zestien meter gebied staan de Peter Mooibroek kon via het li chaam van Pieter Bade de gelijkmaker aantekenen. De ingevallen Van den Broek was het die de voorzet gaf waaruit Willem de Vries de 1-2 kon aantekenen. Deze ne gentien minuten voor tijd gecreëerde voorsprong was bijna nog groter gewor den toen Willem de Vries na de gehele verdediging omspeelt te hebben de bal op de paal schoot in plaats van in de goal. Vlak daarna werd WZ een pe nalty onthouden toen de doorgebroken Pieter Bade binnen de beruchte lijnen werd neergelegd. In blessuretijd kwam Renswoude langszij. Een schitterend afstandsschot werd niet onder kontrole gebracht door Wim van der Pol en de terugstuiterende bal kon door Erik Goossens ingeschoten worden. WZ-Jeugd De Al is bezig de laatste punten te ver zamelen om het kampioenschap niet meer uit handen te geven. Zo ook afge lopen zaterdag door winst op Eemnes met 3-1De A2 heeft de laatste 3 weken 4x achter elkaar gewonnen, en allemaal van hoger geklasseerde ploegen. Ook afgelopen zaterdag werd een half uur na aanvang de spits C. Greven het veld uit gestuurd na een grote mond tegen de scheidsrechter. De wedstrijd werd met 10 man verder gespeeld en gewonnen (rust 1-0) met 3-0. Uitslagen: Eemnes - WZ Al 1-3, VVZA - VVZ A2 0-3, WZ B1 - Hil versum 1-1, Victoria - WZ Cl 3-2, WZ Dl - WZA 2-4, VVZ D2 - Hoogland 9-2, WZ El - Roda 2-0, WZ E2 - Limvio 12-0, WZ E3 - Al tius 0-9, WZ E4 - Hoogerheide 4-16, CJ W - WZ F1 1-4, Amsvorde - WZ F2 2-6.

Soester Courant | 1988 | | pagina 24