te koop bij Schoeman ■PlU te koop bij Schoeman ^11 te koop bij Schoeman llJ te koop bij Schoeman !i MINI POSTER 30 X 40 cm NU 095 ©/^©D mdPub G//0H na eva ra 69?5 van uw mooiste negatief voor slechts door Kodak gemaakt. H2 Bedrijf bezorgt buren al jaren overlast vzd brilmode Soest 50 jaar geleden 29 april 1938 PAGINA 4 WOENSDAG 20 APRIL 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 9.75 9.00 3.75 5.00 7.50 Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Premiekoopwoningen in Soesterberg DeSoestcr Duinen vraagt uw aandacht voor v. foto-film-uideo computer/ Gas en CAI in maart Noord-Zuid Campagne SWEATERS AAET OPDRUK in lila, kaki, mint Nieuwe kollektie ESPRIT EYEWEAR Soest, Steenhoffstraat Roy. halfvrijst. woonhuis m. c.v., zonnige achtertuin (Z.O.), nabij Kerkplein te Soest. Woonkam. (7X4 m.) m. open haard, balkenplaf., wit stucwerk, ingeb. trap kast, gang, toil., woon/eetkeuk. (ca. 18 m2), 2e douche m. v.w., verd.: gr. over loop, oudersl.kam. (5 x 3.50 m.) m. v.w., zijkam. (3.20 X 2.40 m.), 3e sl.kam. (ca. 12 m2), badkam. (wit) m. ligbad, v.w., afz. douche en 2e toil., vliezotrap (mog. voor vaste trap) naar zolder m. geh. bescho ten kap, geh. bevloerd, c.v.-ketel (1979) en boileropstelling, veel bergruimte en mog. voor 4e sl.kam. Gr. schuur/berging (ca. 35 m2) in achtertuin. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel 02155-13539 B.gg. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor NVM Koopsom f 162.500," k.k. Soest, Veenbesstraat Op de 9e woonlaag met riant uitzicht en pal op het zuiden gelegen 4-kamer ap partement met c.v., balkon en berging in de onderbouw. Indeling: entree, hal, garderobekast, american kitchen, royale woonkamer 32 m2), 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en toilet. Totaal circa 110 m2. Servicekosten f 195,- per maand. Oplevering: in overleg. Koopsom f 165.000,-kk Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel, 02155-13539 B.g.g B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via Nyj\ uw NVM- Makelaar of via ons kantoor Soest, Margrietlaan Roy. hoekwoning m. c.v., vrijst. gar., voor-, zij- en achtertuin (Z). Bouwjr. 1969. Gang, toil., k.k., doorzonwoonkam. (7.65 x 3.70) m.) m. parketvl. en open haard, grenen keuk. m. inbouwoven en elektr. kookplaat, verd.: 3 sl.kam., w.v. 1 m. v.w., douche en 2e toil. en v.w., vaste trap naar zolder m. 4e sl.kam. v.v. dakka pel, veel bergruimte en c.v. gaswandke- telopstelling. Parterre ged. thermop. beglaz. Perfect onderh. Koopsom f 245.000,- k k Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via EiY,ï» uw NVM- Makelaar of via ons kantoor Soest, Emmalaan Riant zonnig vrijstaand herenhuis met garage en vrije achtertuin. Veel privacy. Hal met natuurstenen vloer, toilet met fontijn, diepe kelderkast, L-vormige woonkamer met parketvloer (7.50 x 4 m„ serre 2.50 x 3 m.), openhaard ka naal, open keuken met afzuigkap, flinke bijkeuken met wasmachine aansluiting, vrijstaande verwarmde garage met puntdak en zolder. Bergschuur. Verdie ping: overloop, zijkamer, 2 grote kamers, inbouwkasten en vaste wastafel, nieuw betegelde douche met vaste toilettafel, vaste kastenwand, vliering bereikbaar met losse trap, geheel bevloerd, met dakraam. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via NVlv uwNVM- Makelaar of via ons kantoor Koopsom f375.000,- k.k. Papierrecycling Van der Eist houdt zich niet aan voorschriften De gemeente Soest gaat nogmaals be kijken met welke machtsmiddelen ze het papierrecyclingsbedrijf Van der Eist in Soestduinen kan aanpakken. Het bedrijf houdt zich niet aan de voorschriften en blijkt veel overlast voor de buren te veroorzaken. De po litiek heeft er bij wethouder drs. Gün- ther Plomp op aangedrongen actie te ondernemen. Van der Eist heeft in het nabije verleden al twee keer een proces-verbaal gekre gen omdat men er in de avonduren werkte. Het bedrijf mag alleen opereren op maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 19.00 uur. Rondom het bedrijf heeft de gemeente veel troep geconsta teerd. Er staan veel containers op het terrein voor de opslag van papier. Bo vendien is de openbare weg naar het be drijf en de woning van de buren regel matig geblokkeerd door vrachtwagens. De buurvrouw van het bedrijf deed vo rige week haar beklag bij de commissie ruimtelijke ordening. Ze wees onder meer op de lawaaioverlast en de rotzooi die ook in haar tuin terecht komt. Bij het bedrijf zou met grote regelmaat 's avonds en op zondag worden gewerkt. Volgens het VVD-raadslid Joop Eb- bers is het bij het bedrijf aan het Heeser- spoor een 'puinhoop': "Ik ben verbaasd dat we niet strenger optreden. De ge meente moet iets doen, desnoods door het bedrijf te sluiten." Ook Wil Steke lenburg vroeg passende maatregelen. Niet acceptabel Wethouder Plomp zei dat de gemeente veel tijd in de problematiek heeft ge stopt. "Desondanks hebben de buren nog klachten. Er bestaat een situatie die niet acceptabel is, maar we hebben het uiterste gedaan," zei Plomp, die consta teerde dat ook de 'tegenpartij' alles heeft gedaan om onder de voorwaarden uit te komen. Een ambtenaar van de ge meente Soest vertelde dat men regel matig controleert en dat al twee keer een proces-verbaal is opgemaakt tegen Van der Eist. Dat heeft vooralsnog niet het gewenste resultaat opgeleverd, on danks het feit dat de regels tot twee keer toe zijn aangescherpt. De toegestane werktijden werden beperkt en Van der Eist moest een hek plaatsen. In plaats van een hek zette Van der Eist een schutting neer en die zou bovendien op de verkeerde plek staan, waardoor de buren nog immer rommel van het be drijf uit hun eigen tuin moeten vissen. Volgens de ambtenaar zou het bedrijf goed kunnen functioneren als de werk zaamheden 'inpandig' zouden plaats vinden. Door de grote aan- en afvoer van papier blijkt dat in de praktijk on haalbaar. Extra aandacht Adriaan Pothuizen (D66) merkte op dat de gemeente alles moet doen om de overlast een halt toe te roepen. "Aan een zaak als deze mag best extra ambte lijke aandacht worden besteed," vond Pothuizen. Hij kreeg de instemming van de overige politici in de commissie ruimtelijke ordening. Plomp beloofde die wens van de commissie mee te zul len nemen naar het College. In de Vierde Nota Ruimtelijke Orde ning doet de regering een aantal voor stellen voor het toekomstig beleid ten aanzien van de ruimtelijke ordening van ons land in de 21e eeuw. De nota ligt ter inzage in het gemeente lijk INFOrmatiecentrum. In een specia le, gratis verkrijgbare brochure, wordt in grote lijnen geschetst waar de Vierde Nota over gaat. Onderwerpen als mi lieubeleid, landelijk gebied, recreatie en verkeer komen daarin uitvoerig ter sprake. In Soesterberg zal in de omgeving van Mercury omstreeks oktober begonnen worden met de bouw van 16 premie-A- koopwoningen. De prijzen zijn vanaf 144.500,— gulden. Vanaf vrijdag 6 mei hangen de tekenin gen van de te bouwen woningen in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Ook zijn vanaf die datum de inschrijf formulieren voor deze woningen daar verkrijgbaar. Ingevulde formulieren moeten voor dinsdag 17 mei weer terug zijn bij het INFOrmatiecentrum. Hl RESTAURANT SöESTERBERGSESTRAAT 18e SOESTDUINEN 02155-12739 Voorbereidingsbesluit De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 17 maart 1988, afdeling ROB nr RB 88-34, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit beho rende tekeningen in grijs zijn aangege ven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 1.het perceel Soesterbergsestraat 43; 2. het gebied tussen de wijk Apollo en de bungalows aan de Vliegtuiglaan in het verlengde van de Oude Tempel laan. Dit besluit treedt in werking op 14 april 1988. Brandbeveligings- verordening Burgemeester en Wethouders van Soest maken hierbij bekend dat zij, on der het stellen van nadere eisen en ge bruiksvoorschriften, voor de volgende inrichting gebruikstoestemming als be doeld in artikel 54 van de brandbeveili gingsverordening van de gemeente Soest hebben verleend: •dienstencentrum "De Vijverhof' aan de Klarinet 39 te Soest. De gebruikstoestemming houdt in het in gebruik nemen en in gebruik houden van de desbetreffende inrichting met inachtneming van de eisen die Burge meester en Wethouders daarbij hebben gesteld tot het voorkomen en het beper ken van brand, het beperken van brandgevaar en het voorkomen en het beperken van ongevallen bij brand. Hinderwetaanvragen Bij de afd. Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 012, liggen vanaf heden op werk dagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan en bij de hulpsecretarie te Soesterberg tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: a. S.K. Frank, Turfstreek 168; voor het oprichten van een timmermanswerk plaats op het perceel De Beaufort- laan 24; b.J.W. Leenaerts Horeca B.V., Rade- makerstraat 2, voor het exploiteren van een bestaand restaurant-café op het prceel Rademakerstraat 2, Soes terberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door eenieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge- legd. Eenieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen a. op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling te houden op dins dag 10 mei 1988 om 09.00 uur v.m. in de commissiekamer, Lange Brink- weg 77; en b. op verzoek tot 11 mei 1988. U gelie ve daarvoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet, schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degenen die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a. G.L.W. de Groot, Ferd. Huycklaan 22 voor het oprichten van een groot handel in aardappelen, groente en fruit, alsmede koeling van groente en fruit en grotensnijderij op het perceel Ferd. Huycklaan 22; b. P. van der Zalm, Bernard Zweers- laan 29, Baarn, voor het oprichten van een boekbinderij op het perceel Nieuwe Gracht; c. Metaverpa b.v., Tolakkerweg 159, Maartensdijk, voor het oprichten van een groothandel in omsnoeringssys- temen en assemblage van omsnoe- ringsmachines op het perceel Nieuwe Gracht 20-22; d. Wasserij Soestdijk, Industrieweg 10, voor het oprichten van een wasserij op het perceel Industrieweg 10. De positieve beschikkingen liggen van af heden èèn maand ter inzage bij afd. milieubeheer van de gemeente. Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de BIJ ONS ZIJN UW FOTO'S IN VERTROUWDE HANDEN Aanbieding geldig tot en met 30 april t988. WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" TELEFOON 1 28 74 bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daar bij genoemde voorschriften, vergun- ,ning te verlenen voor: het plaatsen van een erfafscheiding, Turfstreek 173; (artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening bestemmingsplan Over- hees). het vergroten van een garage, Korte Kerkstraat, sectie A, nr. 3587, wijzi ging vergunning nr. 277-86; (artikel 50 lid 4 onder b van de bouwverorde ning en artikel 50 lid 8 van de Wo ningwet). het bouwen van een inpandig zwem bad, Dennenweg 7; het bouwen van een woonhuis en een wagenloods, Heeserspoor WZ 5. (ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 21 april 1988 evèntuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) in het kantoor van sector I, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, (kamer 0-21) ter inzage. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). In de maand maart is 8.587.027 m3 gas ingekocht. In maart 1987 was dat 10.175.579 m3 en in maart 1986 8.663.388 m3. Tot en met maart is dit jaar 5.916.524 m3 gas ingekocht. In de zelfde periode vorig jaar was dat 33.819.417 m3 en in 1986 31.994.061 m3. Het toaal aantal gasverbruikers is in de maand maart van 16.024 teruggelo pen naar 16.021. Het aantal c.a.i.-abon- nementen steeg in de maand maart van 14.179 naar 14.463. In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum zal in de periode van vrijdag 29 april tot en met zondag 8 mei aandacht besteed worden aan de Noord-Zuid Campagne. De Derde Wereldgroep Soest zal sa men met de afdeling voorlichting van de gemeente in de etalage van het IN- FO-centrum een expositie verzorgen van de Noord-Zuid Campagne. Op die manier kan men ook 's avonds en in het weekend kennis nemen van de landelijke aktie. Een speciale folder over de Campagne kan men nu al gratis meenemen. Brandje op dak Bij werkzaamheden op het dak van een wasserij aan de Koningsweg brak vorige week een brandje uit. De brandweer werd gewaarschuwd, maar hoefde niet in actie te komen omdat de dakbedek- kers de vlammen zelf tijdig wisten te do ven. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. 244 paar sportschoenen gestolen Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in een opslagplaats van een transportbedrijf aan de Birkstraat. Ze vernielden het alarm van een roldeur, waardoor ze ongehinderd binnen kon den komen. Er verdwenen 18 dozen met in totaal 244 paar sportschoenen. gediplomeerd optometrist - lid O.V. Zuidpromenade 15 - Soest - Telefoon 12874 SOEST. DE VERLICHTING VAN DE VREDEHOFSTRAAT Bij wijze van proef zijn op de Vredehofstraat eenige gaslantaarns ge plaatst; Daar de bestaande electrische lantaarns eveneens blijven branden is deze straat wat de verlichting aangaat zeer goed verzorgd. P.T.T. OP JULIANADAG In verband met de viering van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana zal de tweede bestelling ('s middags) der posterijen vervallen. Tevens zal het Postkantoor te 12 uur gesloten zijn, terwijl de Giro-dienst den geheelen dag niet zal functioneren. Een en ander geldt ook voor 't kantoor Soestdijk en 't bijkantoor Soest- Zuid. Sportkroniek SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN Niettegenstaande elf scholen waren uitgenoodigd aan de jaarlijksche schoolvoetbalwedstrijden deel te nemen, is de deelname dit jaar wel zeer be droevend; zelfs de bekerhoudster schreef dit Jaar niet in, terwijl de meeste scholen het Esvac-bestuur geen antwoord waardig keurden. Het ware te wenschen, dat de diverse scholen eens meer en beter beseften, welk groot nut er zit in de voetbalsport, als onderdeel der lichamelijke ontwik keling. Een verheugend verschijnsel is, dat dit jaar een elftal van de Chr. U.L.O. Prins Bernhardlaan deelneemt. Het programma voor a.s. Zaterdagmiddag ziet er als volgt uit: 2.00 uur: Afdeeling B: v.d. Hucht-School v. Ieperen. 4.00 uur: Afdeeling A: Chr. U.L.O.-v.d. Huchtschool. Direct na afloop prijsuitreiking. Van 3 tot 4 uur spelen de Esvac-adspiranten een competitie wedstrijd te gen de aspiranten van H.V.C. uit Amersfoort. Tijdens de schoolwedstrijden zal de heer de Leest, exploitant van het buf fet in het Esvac clubhuis, de scholieren gratis op thee tracteeren.

Soester Courant | 1988 | | pagina 4