SPORT SOEST Splinter Eemland b.v. Red Stars junioren 2 eerste jeugdkampioen IN SPORT SPORT WIELRENNEN Vrije toertocht op Koninginnedag SCRABBLE BASKETBAL Sportuitwisseling Soest-Soest Springbokken-bestuur verwerpt kritiek op beleid WIELERSPORT Marco Sakkers tweede Kings Road Riders GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Geslaagd seizoen voor Lars Bouma SCHAKEN Onderlinge wedstrijden bij DVSB DAMMEN Uitslagen van de Soester Bowling Bond Gehandicaptensport bundelt krachten Anita Hardeman wint in Groningen Shot laat de winstkansen liggen TAFELTENNIS Open dag bij ttv Overhees ATLETIEK Harry van Brummelen opnieuw zeer snel Zaalsportprogramma Banninghal C-drie Teams LTC Soest blijven winnen TENNIS Spektakel in finale herendubbel bij Selby clubkampioenschappen BADMINTON Clubkampioenschap voor jeugd Badso WOENSDAG 27 APRIL 1988 SOESTER COURANT PAGINA 16 Het tweede jongens juniorenteam is de eerste jeugdkampioen van Red Stars. De ploeg stelde de titel in de laatste wedstrijd van het seizoen veilig door met 113-68 van Crackerjacks te winnen. Onder leiding van trainer/coach Peter van der Neut bood het team een aardig kijkspel aan de volle tribune. Aanvan kelijk ging de strijd met de Amersfoort- se tegenstander gelijk op, maar na de pauze richtte Red Stars met succes het vizier op de honderd puntengrens. Een andere potentiële jeugdkampioen van Red Stars verspeelde een kostbaar punt tegen mede-koploper New Stars. Het onderlinge duel tussen de meisjes junioren van Red Stars en New Stars eindigde onbeslist (47-47). Door deze onverwachte misstap heboen de Soes- ter basketbalsters de titelkansen niet meer in eigen hand. Een bijzonder goede prestatie leverde heren 2 in Zeist tegen BZ'72. Red Stars hield de nummer twee op de ranglijst veertig minuten naast zich, om in de verlenging toe te slaan: 75-74. Heren 3 Op zaterdag 30 april houdt Tempo Toer de elïde uitgave van de vrije toer tocht 'Terug over de Heuvelrug". De ze tocht heeft voor toerfietsers alles wat het fietsen zo leuk maakt, de route biedt elk wat wils. Het vlakke gedeelte, de aanloop naar de Utrechtse Heuvelrug, gaat door de Gelderse Vallei met het landschap dat zich in lentetooi steekt richting Rhenen waar de heuvels van Midden Nederland zich aandienen met als eerste de Greb- beberg. Met de Koerheuvel, Amerong- seberg, de Doornseberg en de "huis- berg" de Soesterberg zorgen deze heu vels voor het niveau van de fietstocht die een afstand heeft van 150 km. Een variatie op bovengenoemde tocht is uitgelegd voor hen die de voorkeur geven aan het kleinere werk. De route gaat rechtstreeks naar de Heuvelrug en heeft een lengte van 75 km. Beide rou tes zijn volledig uitgepijld. Een route beschrijving wordt verstrekt. Boven dien is er op deze dag een z.g. recreatie- tocht in het kader van koninginnedag. De afstand van deze tocht bedraagt ca. 30 km. Een routebeschrijving wordt verstrekt. Vertrekplaats van alle ge noemde tochten is het clubhuis "Tem po" aan de Industrieweg 4a te Soest. Vertrektijden: 150 km 8.00-9.00 uur, 75 km 8.00-10.00 uur, 30 km 10.00- 14.00 uur. De reglementen van de Ne derlandse Rijwiel Toer Unie zijn op alle tochten van toepassing. De dertigste ronde van de scrabble- competitie van De VanDalen werd ge kenmerkt door een "inhaalmaneuvre van Klaas Keuter, die in twee rondes ruim 1220 punten bij elkaar sprokkel de. Verder werd de avind gekenmerkt door min of meer gelijkopgaande par tijen, of het moest die zijn tussen Jan en Mick Leijendekker, waarin het verschil in het voordeel van Jan nogal hoog op liep. Daar zal hij thuis wel wat over te horen krijgen. De opkomst voor deze 30ste ronde was niet overweldigend, het is te merken, dat de competie ten einde loopt en dat het vakantieseizoen, hoe vroeg ook, al bezig is de aanwezig heid van enkelen onmogelijk te maken. De uitslagen van afgelopen donderdag: Klaas Keuter - Anne Nuysink 659-496; Jan Leijendekker - Mick Leijendekker 564-369; Hans Danvers - Ria Mulder 382-465; Dieuwke Vastenburg - Riet Rabelink 474-457; Truus van der Veer -Alex de Voogt 357-444; Joop van Zijtveld - Thea van de Berg 457-399; Anne Nuysink - Mevr. Gerth 467-417; Mick Leijen dekker - Renske Druijff 421-512; Dieuwke Vastenburg - Klaas Keuter 596-567. De prijs van de week ging deze keer naar Dieuwke Vastenburg, die dus naast een fraaie tweede ronde ook nog verguld werd met een prijs. Haar avond kon ook niet meer stuk. Donderdag 28 april weer scrabble in Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. Aanvang is half acht (19.30) en de deelname kost f 2,50 per persoon. won van Eem'78. Het tweede en derde herenteam van Red Stars ontmoeten el kaar morgenavond om 21.30 uur in sporthal Beukendal. De competitie van het landelijk spelen de heren 1 is al afgelopen, maar Red Stars heeft nog een aantal wedstrijden voor de boeg die meetellen om het rayonkampioenschap van Midden-Ne derland. Red Stars won het eerste duel van Cangeroes uit Utrecht. Vanavond krijgt Red Stars het eveneens uit de Domstad afkomstige Midland als te genstander. Voor veel teams van Red Stars is de competitie nog steeds niet afgerond. Sommige ploegen zullen zelfs nog in mei in actie moeten komen. Uitslagen Heren 2 - BZ 75-74 (n.v.), heren 3 - Eem 63-55, heren 4 - Woodpeckers 2-0, heren 5 - BVH 87-55, dames 2 - Eem 52-60, JA2 - Crackerjacks 113-68 Foto: Goos van der Wilt. (kampioen), JB1 - New Stars 75-68, JC1 - Crackerjacks 41-45, MA1 - New Stars 47-47, MB1 - Blue Herons 52-26, MCI - Blue Herons 44-26. Denemarken Twintig Red Stars-leden vertrekken op vrijdag 20 mei naar Denemarken. De groep legt daar een bezoek af aan Hol- baek Basketbal Klunb, met wie Red Stars al vanaf 1981 uitwisselingen orga niseert. Vanzelfsprekend zal de basket- balsport centraal staan tijdens het vier daagse verblijf in Denemarken. Een ge combineerd team van meisjes kadetten en -junioren speelt een toernooi. Dat geldt ook voor de ploeg, bestaande uit spelers van heren 1, 2, 5 en 6 en een aantal jongens junioren. Nog een goede maand en de tweejaar lijkse sportontmoeting met het Duitse Soest is in volle gang. Vijftien sporten zullen in het weekend van 3 tot en met 5 juni in het Duitse Soest beoefend wor den. Dat betekent dat ongeveer 250 sporters met 4 a 5 bussen op vrijdag 3 juni 's middags om 13.00 uur vanaf de sporthal Beukendal vertrekken om via de Banninghal Soesterberg 13.15 uur) naar Duitsland gaan. Dit jaar komen de volgende verenigin gen in het strijdperk: de atletiekvereni ging Pijnenburg, dansschool Slinger land, badmintoncombinatie Badso/ Selby, basketbal The Red Stars, hand bal BDC, handboogschieten Bentinck Fonds, hockey M.H.C., tafeltennis Shot, een combinatie van de vijf voet balverenigingen, volleybal SoVoCo, wielrennen Tempo, judo Budo Ryu en zwemmen De Duinkikkers. Op zondagavond 5 juni zal men rond 21.00 uur weer in Nederland terug zijn. Het bestuur van de Soester gymnas tiekvereniging "de Springbokken" heeft vurige week een brief gestuurd aan de leden en de ouders van de le den, naar aanleiding van de kritiek die - o.m. ook via een ingezonden stuk in deze krant - naar voren is gebracht over "vermeend onrecht en ondemo cratisch handelen". Het bestuur meent dat de kritiek is gestoeld op een "hardnekkig en onnodig misverstand" en verwerpt de aanmerkingen over ge brek aan invloed van de (ouders van de) leden, "bij wie ook in de loop der jaren nimmer iets van onvrede is be speurd". In de brief wordt uitvoerig ingegaan op de beweringen van mevrouw Calis over de gedwongen aanschaf van turnpak jes. Wie niet betaalt heeft geen recht van spreken, aldus het bestuur, en voor de overgang naar nieuwe turnpakjes geldt een soepele overgangsregeling. Doordal ze niet op het bestuurskantoor kwam om de zaak uit te praten, zich "ongenood" tol de jaarvergadering wendde en vervolgens haar gram haal de in de pers. heeft de briefschrijfster de club "ondemocratisch en lasterlijk in diskrediet gebracht", meent het be stuur. Het verwerpt ook de kritiek op het "du re" verenigingskantoor ("doelmatiger kan het niet"), de structuur van de ver eniging ("democratischer kan het niet") en het financiële beheer - er is geen 14.000 gulden tekort, mogelijk wel van 1.400 gulden, maar dat is te overbruggen als alle leden op tijd hun contributie betalen ("gezonder kan het niet"). 'Sinterklaas' Ook treedt het bestuur in het strijdperk tegen de heer Schalkx, die zich ter jaar vergaderingen in een regionaal dagblad goeddeels aansloot bij de kritiek van mevrouw Calis. Hem wordt verweten dat hij tijdens de lessen op eigen houtje voor Sinterklaas is gaan spelen, terwijl er een officieel feest voor de kleintjes was gehouden. Zijn mening dat voorzit ter Piet Ekel in een ivoren toren pleegt te opereren pareert het bestuur met de opmerking dat deze wordt omringd door acht volwaardige en volwassen mede-bestuursleden, die openhartig overleg voorstaan. "Ook de heer Schalkx heeft het contact met het be stuur geschuwd en onrust gezaaid," klinkt het. Het bestuur concludeert ten slotte dat het te maken heeft met twee opposan ten, die onvoldoende op de hoogte zijn van de gedragsregels waaraan alle gele dingen van de vereniging zich hebben te houden als ze onbezorgd sport willen bedrijven of er richting aan willen ge ven. "Aan bijzondere en persoonlijke problemen leent het bestuur te allen tij de een gewillig oor. Dan kan in redelijk overleg een bevredigende oplossing worden gezocht," aldus de brief. De Soester wielrenner Marco Sakkers heeft zondag een prima prestatie gele verd door in een zwaar bergcriterium te Schweiberg als 2e te eindigen. Van de 70 gestartte coureurs bleven er slechts 18 in koers. De Limburger Danny Ne- lissen won de wedstrijd. Op zondag 24 april zijn de Kings Road Riders bij de Boscrossers in Heiloo op bezoek geweest voor een Grand Natio nal. Het was een zonnige dag op een lange (de baan was plm 16 meter lan ger) stoffige baan die regelmatig ge sproeid moest worden tegen het stof. Dus al met al een gezellige dag voor het publiek en een goed georganiseerde wedstrijd voor de rijders. Bij de junioren werd Dennis Krol 2e in de finale, hij kon dus een mooie beker mee naar huis nemen, Toine Marsé werd na een zware strijd (op zijn nieuwe fiets) toch in de manches uitgeschakeld. Bij de Cruisers werd Örjan Kers in de manches uitgeschakeld en Sancho Kers werd 4e in de finale. Er reedmaar 1 'Girl' mee, dat was Jessica v.d. Wolk, zij werd ook in de manches uitgeschakeld. Tot slot moesten de experts hun strijd strijden, Robin v.d. Wolk en Erwin Marsé werden in de manches uitgescha keld, maar Örjan en Sancho Kers haal den de finale wel en werden allebei 5e. Op zondag 1 mei en donderdag 12 mei houden de Kings Road Riders een thuiswedstrijd aan de Koningsweg. Op een nieuwe baan die ermomenteel goed bij ligt hopen we dat het een spannende dag en vooral een droge dag wordt. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Het seizoen 1987/88 is voor Lars Bouma definitief geslaagd. In de lad dercompetitie leek hij al niet meer van de eerste plaats te stoten, maar in de interne competitie leek een tweede plaats het hoogst bereikbare tot afge lopen vrijdag. In een afgebroken partij tegen concurrent Erik Swinkels stond laatstgenoemde duidelijk beter en leek winst voor Swinkels slechts een kwestie van tijd. Schaken kan echter een raar en wreed spelletje zijn. In een toreneindspel had Erik niet voor de beste voortzetting ge kozen en nadat Lars twee vrijpionnen had opgepeuzeld, kon hij zelfs aan een winstpoging gaan denken. Totaal ge desillusioneerd gaf Erik tenslotte op, waardoor Lars Bouma tenslotte kam pioen werd in groep 2A. Volgens jaar mag het 15-jarige talent het in de hoog ste groep gaan proberen. Door deze on verwachte uitslag hoefde De Boer en Rosendal, die nog kans hadden op een gedeelde eerste plaats, niet meer te vechten voor een plaats in de play-offs. Dick de Boer speelde tegen Jan Nieu- welink ongeconcentreerd, maar een blunder van Nieuwelink hielp hem toch aan het volle punt. Auke Rosendal toonde zijn technische kunnen tegen Eef Balvers door af te wikkelen naar een voordelig pionneneindspel en dit netjes in winst om te zetten. De mooste en leukste zege van de avond werd geboekt door Jan van Ba- kel. In een klassieke Pruisische opening troefde hij Henk Fugers af met een 'stu- koffer'. Eigenlijk dacht hij een ver- schrikkkelijke blunder te hebben ge maakt, maar plotseling zag hij het licht van de 'echte' vechtschaker en maakte de partij uit op een wijze, Kasparov waardig! In de eerste groep heeft Gerrit Muis zijn laatste lastige concurrent van zich afge slagen. Met zwart won hij in zeventien zetten van Eddy van de Velden en heeft nu 2 1/2 punt voorsprong op Van de Velden en jeugdleider René Molenaar. Muis heeft uit de laatste drie partijen nog slechts één punt nodig om zich kampioen te mogen noemen. Op de wekelijkse speelavond van de Dam Vereniging Soest/Baarn zijn ook de afgelopen week de onderlinge wed strijden voortgezet. In deze tweede competitiehelft wordt gestreden om promotie naar een hogere speelgroep. In de hoofdgroep, waarin zes deelne mers om het kampioenschap van DVSB strijden, heeft Jerry den Os mo menteel de beste kansen. Met 11 pun ten uit 7 partijen voert hij de groep aan, gevolgd door nestor S. Bakker met 9 uit 7. Beiden moeten nog eenmaal tegen elkaar spelen. Op de derde en vierde plaats staan respectievelijk B. Weistra en E. van 't Klooster. In groep 1 lijkt hét erop dat de voorma lige A-spelers zullen terugkeren naar Maandag 18 april Silverstar I-Strijkbout 2-3 Flushing Meadow-C-drie 4-1 S.B.R.-Tryers 3-2 Oude Engherds-d' Oude Enghe2'/2-2'/2 Toetanchamon-Heineken I 2-3 Turtles-Heineken II 1-4 Dinsdag 19 april Kings Palace-Omega 2-3 Bodeum-Pioniers 0-5 Bondsspaarbank-Laatbloeiers 4-1 Dexrest-Happy Hookers 0-5 Bunk-Ham 4-1 Trio Bleeker-'t Juk 0-5 Bull's Eye-Silverstar U 0-5 Voorbij's Beheer-G.B.U, 0-5 Fifties-Super Splits 0-5 In de maandagleague werden er door de twee "jonge honden" van de v.v. S.B.B. te weten Mark v.d. Velden en Peter Bolland toch weer mooie scores gerealiseerd, n.1. een 203 resp. 214 ga me. Tevens nodigt het bestuur van de v.v. S.B.B. alle leden uit om de algemene le denvergadering bij te wonen. Deze vergadering zal gehouden worden op donderdag 28 april a.s. om 20.00 uur in de Vijverhof aan de Klarinet. Op woensdag 27 april vindt in sporthal Julian van Stolberg aan de Leusderweg te Amersfoort de officiële start plaats van de Federatie Aangepast Sporten Eemland (F.A.S.E.). De federatie overkoepelt gehandicaptensportver enigingen en zal voortaan aktiviteiten coördineren in deze regio. Het startsein zal gegeven worden dorr mevrouw T. Poortenaar-Sikkema, gedeputeerde van de provincie Utrecht. Op initiatief van het Provinciaal Steun punt Sport Utrecht is najaren van voor bereidingen in de regio Eemland een bundeling van krachten tot stand geko men. In de federatie hebben de gehan dicaptensportverenigingen de handen ineen geslagen om te komen tot meer gemeenschappelijke aktiviteiten. De Federatie zal verder aandacht beste den aan informatie en voorlichting aan begeleiding en kadervorming, en aan ondersteuning en coördinatie van ver voer van gehandicapte sporters. Voor de uitvoering van werkzaamhe den heeft de Federatie de beschikking overeen coördinatiepunt, dat gevestigd is naast de Sporthal Juliana van Stol berg te Amersfoort. Een en ander is mogelijk geworden doordat acht gemeenten in de regio be sloten hebben de gehandicaptensport gezamenlijk te gaan ondersteunen. Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eem- nes, Hoevelaken, Leusden, Soest en Woudenberg zullen vier jaar lang aan de Federatie structureel subsidies ver strekken. Zij hebben daarmee aan an dere gemeenten een voorbeeld gesteld, dat navolging verdient. hun oude stek. Hier voert C. van Ooste- rom de ranglijst aan met 12 punten uit 7 partijen, op de voet gevolgd door Theo Schimmel met 11 uit 7. Beide heren zijn nog ongeslagen, ook deze koplopers moeten elkaar nog bestrijden. Het aan tal gespeelde partijen loopt in deze groep nogal uiteen, zodat wat betreft de eindstand er nog het een en ander kan veranderen. Van der Meer en Lambrechts jr. zijn de aanvoerders van groep 2. Van der meer speelde voorzichtig remise tegen Hage- man, waardoor ook de laatste goede kansen op promo tie blijft behouden. Lambrechts liet zijn vierde winstpartij op rij noteren en draait volop mee aan de top. In groep 3, waarin de voormalige huisdammers zijn opgenomen, draait de competitie wat stroef. Een groot aantal afmeldingen op de speelavonden is hier debet aan. De 'nieuwelingen' Lam, De Bree en Spruyt draaien hier goed mee, terwijl de kop positie wordt ingenomen door Evert van Brummelen. Nieuwe leden, vooral dames, blijven nodig om in het nieuwe seizoen DVSB te versterken. Het Duivenzaaltje aan de Schrikslaan is op maandagavond het honk. Anita Hardeman van Vincent's Fit ness Protnotions is op 16 april eerste geworden bij de dames tijdens de in ternationale bodybuilding kampioen schappen in Groningen, in de catego rie boven 57 kg. Anit werd 2e in de overall klasse en ont ving tevens de aanmoedigingsprijs uit handen van Peter van de Zon, voe dingsleer deskundige. Anita Hardeman geeft al een aantal ja ren les in aerobic/bodyaerobic en cir cuit-trainingen bij Vincent's Fitness Promotions. Een half jaar gelgeden is zij zich gaan voorbereiden op deze wed strijd. Een combinatie van krachttrai ning (fitness), bodyaerobics en een uit gekiend dieet, heeft er voor gezorgd dat Anita uiteindelijk eerste werd in haar gewichtsklasse. Anita heeft al eerder bewezen over de nodige capaciteiten te beschikken. Zo was zij de eerste vrouw die in het Guin- ness Book of Records is gekomen tij dens het werelduurrecord (8 uur achter elkaar) aerobics. Zoals het er nu uitziet zal Anita zich naast haar baan bij Vin cent's Fitness Promotions blijven voor bereiden op het eerst volgende nationa le kampioenschap. Terwijl de afdelingsteams van Shot deze week hun voorjaarscompetitie afsloten, zijn de landelijke teams van Shot nog volop in de slag. Het le he renteam speelde gelijk tegen ZTTC en dat was niet genoeg. Het 2e herenteam won in en tegen Emmen met 8-2, ter wijl Shot 3 ondanks twee invallers slechts met 6-4 verloor van Hoon horst. Het le jeugdteam boekte een keurige zege op BT Lifters Het le herenteam speelde afgelopen zaterdag tegen ZTTC uit Zaandam met slechts één doel: winnen. Dat dit uitein delijk niet lukte is vooral triest voor Hans den Blanken. De Soester kopman speelde opnieuw een zeer sterke wed strijd en bleef ongeslagen in zijn drie en kelspelen en in het dubbel. Van zijn bei de teamgenoten wist alleen Berend Jonker een partij te winnen, maar Ger- hard Busch kon zelfs uit voorsprongen van 4-1 en 5-3 niet voldoende zelfver trouwen putten, de kansen op promotie zijn nu tot onder de 50% gedaald. Ondanks het feit dat Shot 2 al verzekerd is van promotie blijft men gemotiveerd spelen. In Emmen werd het hierdoor een leuke en goede wedstrijd, waarbij vooral Eugène Staffhorst zich tot een ware attraktie voor het Drentse publiek ontwikkelde. Evenals Aksel van Elte- ren wist hij twee wedstrijden te winnen, terwijl Dirk Schuiling drie partijen in winst omzette. Ook het dubbel werd na een aantal zeer spektakulaire rally's door de Soester combinatie gewonnen. Het 3e herenteam moest met twee in vallers aantreden tegen Hoonhorst en dat is voor een 5-mans team een niet te verteren zaak. Het pleit voor degenen die wel speelden dat het verlies beperkt bleef. Marcel Jansen won twee keer, terwijl invallers Ronald Huigen en Ro nald van Velzen ieder een partij won nen. De tafeltennisvereniging Overhees houdt op dinsdag 10 mei een open dag in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. Liefhebbers vanaf 18 jaar kunnen er om 20.30 uur terecht. Het is de bezoekers aan te raden gymschoenen en een batje mee te nemen, zodat er partijtjes kun nen worden gespeeld. Voor meer infor matie over de open dag van ttv Over hees kan men terecht bij de heer R. van der Spek, tel. 19470 (na 19.00 uur). Jeugd: Het le jeugdteam behaalde de eerste overwinning in Nederlands hoogste jeugdklasse. BT Lifters uit Oegstgeest werd hier het slachtoffer van. Verheu gend was zeker ook dat duidelijk sprake was van een teamprestatie, want Pa- trick Dam, Martin Fransen en Richard van de Heuvel wonnen ieder twee par tijen en voor het eerst het dubbelspel. Uitslagen senioren: PF 3 - Shot 4 1-9; Shot 5 - Huizen 3 2-8; Werinon 2 - Shot 6 5-5; Quick 12 - Shot 7 3-7; Vitus 2 - Shot 8 8-2; Shot 9 - Elan 4 0-10; Shot 10 - To- vo79-l; Shot 11-Elan 98-2; Shot 12- Overhees 2 7-3; Tovo 5 - Shot 13 8-2; Bunshot 5 - Shot 14 9-1; Shot 15 - Bij- maat 11 4-6. Overige uitslagen jeugd: Nederhorst 1 - Shot 29-1; Shot 3-Quick 2 1-9; Buna 3 - Shot 4 7-3; Shot 5 - Muiden 3 6-4; Good Luck 6 - Shot 1-9; Shot - Huizen 12 3-7. De vooruitzichten op de snelste sei- zoentijd op de marathon worden steeds gunstiger voor Harry van Brummelen. Op 8 mei zal hij starten in de internatio nale marathon van Amsterdam. De laatste voorbereiding, een wegwed strijd over 10 Engelse Mijlen te Ooster hout sloot hij zaterdag af met een 3e plaats in de persoonlijke rekordtijd van 54 min. 24 sec. Gerry den Oude liet in dezelfde wed strijd ook haar beste tijd tot nu toe note ren 1 uur 8 min. 29 sec. Zondag 1 mei 12.00 - 18.00 uur Badso Badmin ton 12.00 - 15.00 uur Selby badminton Het lijkt er verdacht veel op dat het eerste team van de LTC Soest regel recht op het kampioenschap afstevent. Ook de tweede wedstrijd werd met 6-2 gewonnen; ditmaal van DEM 1 uit Be verwijk. Met name het sterke dames drietal van het door Stam Renault ge- sponsorde' Soest wón overtuigend; Het tweede team van de LTC Soest blijkt in de tweede klasse in enenzeer sterke poule te spelen en zal alle zeilen moeten bijzetten om aan degradatie te ontkomen. Het derde team wist een glanzende 6-2 overwinning te behalen op Nijkerk 1. Omdat deze tegenstander vorige week met 8-0 won, blijkt Soest 3 verreweg het sterkste team in hun poule, waardoor het kampioenschap hun nauwelijks meer kan ontgaan. Opmerkelijk is de 8-0 overwinning van Soest 4. Het juniorenteam, uitkomend in de lan delijke hoogste klasse, won met 8-0 van de belangrijkste concurrent Overwaard 1. De strijd om de nationale titel kan dit Soester jeugdteam nauwelijks meer ontgaan. De zaterdagteams zijn erg wisselvallig in hun prestaties. Het eerste zaterdag team, dat al jaren in de hoofdklasse speejt, moet zich nu duizelijk zorgen j gaaq m^k^jTL Kampioenskansen .zijn er vöor Soest B, D en F, die tot nu toe hun wedstrijden allemaal hebben gewon nen. In de herencompetitie staan twee van de drie teams bovenaan in hun afdeling. Bij de juniorenteams van de LTC Soest zijn het C, D en F-téam nog ongeslagen. Junioren A moet na twee nederlagen ook zijn uiterste best doen om zich in de hoofdklasse te handhaven. Afgelopen week is ook de dinsdagdamescompeti- tie van start gegaan. De LTC Soest komt hierin met negen teams uit, waar van niet minder dan zes teams meteen de eerste keer al een eclatante overwin ning behaalden. De uitslagen van het aanstaande week einde, wanneer de helft van de competi tie erop zit, zullen bepalend zijn voor promotiekansen, dan wel degradatie gevaar. De finale in het herendubbel bij Sel- by's clubkampioenschappen was voor het publiek een bijzonder spannend gebeuren. Het geplaatste duo Rob Gruyters en Paul van Ginkel kregen in de eerste game onverwacht klop van Hans Spil en Wouter Roorda, die de finale hadden bereikt via een walk- over in de halve finale door opgave van de geblesseerd geraakte tegen stander Marcel Pas. In de tweede game namen de titelkandi daten het initiatief over en dwongen met 15-10 een derde, beslissende, game af, die zij na een spectaculair duel in winst wisten om te zetten. De titel in het herenenkelspel kwam zonder finale-strijd in handen van Henk van Woerkom. Zijn tegenstander in de finale Marcel Pas had tijdens de halve finale in het gemengddubbelspel een ernstige rugblessure opgelopen en had de strijd moeten staken. Onver diend was het kampioenschap niet, om dat van Woerkom in de halve finale ri vaal Paul van Ginkel na een afmattende drie-setter had weten te verslaan. De twee sterkste dames bij Selby waren evenals vorig jaar Gerdie van Koosten en Barbara Klerks. Zij onmoetten el kaar in drie finals. In het enkelspel liet Barbara Klerks er ook dit jaar weer geen twijfel over bestaan dat alleen zij recht had op de titel. In het damesdub belspel zegevierde zij samen met Yvon- ne Verhart over Gerdie van Kooten en Maria Riupassa. Gerdie van Kooten nam op sportieve wijze revanche op Barbara Klerks door samen met Henk van Woerkom in het gemengddubbel spel het kampoenschap te veroveren. Recreanten Gelijktijdig met de competitiespelers streden de recreatiespelers om het club kampioenschap voor recreanten. De animo om daar aan deel te nemen wordt ieder jaar groter. Ook het niveau stijgt en dat is mede te danken aan de onder linge competitiewedstrijden op woens dagavonden. Meest succesvolle deel neemster werd Tosca Westerveld, die drie titels met de daarbij behorende prijzen en bloemen mee naar huis nam. Selby's voorzitter Hans Kruiswijk prees na afloop van het toernooi de sportieve inzet van de deelnemers gedurende het gehele weekend en bedankte de Toer- nooi-Commissie onder leiding van Hans Kuyper voor de goede organisa tie, waarna hij de nieuwe clubkampioe nen met bloemen en prijzen huldigde. De afgelopen weken werden door de jeugd van Badso de voorrondes van de clubkampioenschappen gespeeld in de Banninghal te Soesterberg. Afgelopen zondag werden door de 70 deelnemers de laatste partijen afgewerkt in de di verse leeftijdsgroepen. Bij de pupillenmeisjes ging de le prijs naar Patricia v.d. Meij die won van Ka ren Scheld. Deze dametjes gingen in de damesdubbel samen met de hoogste eer strijken, terwijl het gemengddubbel werd gewonnen door Karen Scheld en Bart Smits. Bij de pupillenjongens ging de finale tussen Jeroen Polman en Ro bin v. Wankum. Robin wist uiteindelijk de strijd in zijn voordeel te beslissen ter wijl hij ook met Hajo v. Plateringen het herendubbel won. Bij de aspiranten ging de eindstrijd tus sen Monique v.d. Hoven en Sonja Hartsuiker. De laatste bleek de sterkste te zijn. De damesdubbelbeker ging hier naar Daniëlle Bunck en Vivian Kieft. Bij de junioren was er al zeer volwassen badminton te zien. De damesdubbel werd gewonnen door Saskia v. Alphen en Sandy v. Wankum. De herendubbel was voor Mare v. Gestel en Jorrit v.d. Kooy terwijl Mare samen met Iris v.d. Kooy ook het gemengddubbel voor zijn rekening nam. Om vijf uur kon voorzitter Ruud Alder- zee de Charly v. Gestel wisselbeker uit reiken aan de winnaars in de singles Mare v. Gestel en Sandy v. Wankum.

Soester Courant | 1988 | | pagina 16