O T WZ behoudt kans op handhaving in 4e klasse "Onze trainers hebben 't al jaren over Dirty Dancing!!" Sec blijft in de race om kampioenschap ivoetbal programma WOENSDAG 27 APRIL 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 DUIVENSPORT Wedvlucht vanuit Duffel ZATERDAG VOETBAL Monsteroverwinning Avia Knicks SOFTBALL Heren SoVoCo-Stam gedegradeerd VOLLEYBAL KORFBAL Overwinning Eemvogels AUTOSPORT Rallysprint met twee Soesters HOCKEY Uitslagen vandde zaterdag 23 april gespeelde competitiewedstrijden ft ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Soest - Ajax ZONDAG VOETBAL Sec-jeugd Uitslagen: Loodgieterswerk Zaterdag 30 april: Zondag 1 mei: VISSEN De Snoekbaars be gint competitie Soest velt vonnis over Maarssen ZONDAG VOETBAL Hees sluit het seizoen slecht af ZATERDAG VOETBAL Televisie Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Afgelopen zaterdag heeft VVZ een huzarenstukje opgevoerd door van de a.s. kampioen Woudenberg te winnen. Woudenberg dat nog 1 punt nodig heeft, moest daarom de bloemen nog even in het water zetten. Meteen vanaf de aftrap ontspon er zich een wedstrijd die bol stond van de span ning. Immers, WZ mocht niet verlie zen en Woudenberg moest minimaal een punt halen. WZ had zijn tactiek hierop afgesteld Woudenberg mocht op eigen helft voetballen en werd op de WZ helft aangepakt. Woudenberg wist hierop niet te reageren en hanteer de de lange bal. Daardoor konden zij niet gevaarlijk worden. WZ had enke le kleine kansen, maar bracht de doel man niet echt in problemen. Dat deed hij zelf wel. Na zo'n twintig minuten had hij de bal na een voorzet in zijn handen, maar hij was Pieter Bade, die achter hem stond, vergeten. Dezelfde Pieter Bade ontnam de keeper tijdens het stui teren de bal en scoorde 1-0. Nog geen tien minuten later was het 1-1. Een voorzet werd bij de tweede paal on houdbaar ingekopt. Het echte vuurwerk werd voor de twee de helft bewaard en dan vooral de laat ste twintig minuten. De vijfentwintig minuten daarvoor werd er zowel door WZ als door Woudenberg behoudend als in een schaakspel opgebouwd. In deze periode wisselde VVZ ook twee pionnen. Marcel de Graaf verliet ge blesseerd het veld voor Cor de Daas en Pieter van de Broek kwam in het veld voor Bram van de Munt. Een gouden wissel zoals later zou blijken. In de drieëndertigste minuut leek het noodlot voor WZ toe te slaan. In een duel om de bal viel Gert van de Munt ongeluk kig op de grond en hierbij raakte zijn arm uit de kom. WZ moest hierdoor met tien man ver der en vond het geluk nu eens aan zijn zijde. Nog geen twee minuten later De postduivenverenigingen van Soest deden op 23 april mee aan een wed vlucht vanuit Duffel plm. 132 km, ge lost om 08.45.00 uur met een Noord- Oostenwind. De eerste 10 duiven van elke vereniging. P.V. de Vriendschap C. Kaats 1 4. J. Koster 2 3 5 10. Alte- naar/Reijerse 6. C. Vaessen 7. C. Bok- ma 8. B. Schimmel 9. P.V. de Zwaluw H. de Bree 1 9. G. Rijksen 2. H. Woud stra 3. Th. Wigtman 4 6 8. A. de Bes. 5. V.d. Brakel/Beer 7. R. Eimers. P.V. Soest A. v.d. Hornsveld 1 3 6. T. v. Deuveren 2 7 8. Comb. Vogel. 4. Hornsveld-v. 't Net 5. H. Huisman 9. Conibv WoPiè Zoon 10. werd het namelijk 2-1. Pieter van den Broek soleerde door de verdediging en lobte WZ naar een verdiende voor sprong. Vlak hierna was het zelfs bijna 3-1toen een kopbal van Gunther Bux- torff door de Woudenberg-goalie uit het doel werd geranseld. Woudenberg probeerde het nog wel, maar kon de vijfhonderd toeschouwers niet echt la ten zien dat zij de aanstaande kampioen zijn. Doordat van de Munt uitgevallen was, liet scheidsrechter Laïti nog 5 mi nuten doorspelen. In de vier minuut ex tra tijd hadden de Woudenbergers het kampioenschap zelfs nog binnen kun nen halen. Een speler van Woudenberg werd binnen de beruchte lijnen neerge haald en een strafschop was het gevolg. Hierin bleek keeper Wim van der Pol zijn zenuwem goed in bedwang te heb ben, want de penalty werd goed ge stopt. Door dit resultaat behoudt WZ nog een kans op lijfsbehoud. A.s. zater dag moet er dan van VOP gewonnen worden. Aanvang 14.30 uur aan de Eemweg. Stand onderin: DOSC 20-16. VOp 20-16. Stroe 20-14. WZ 20-13. SW 4 20-10. WZ jeugd Het eerste kampioenschap is al een feit. En wel de Al van WZ o.l.v. trainer en coach Gerrit Root. De officiële huldi ging zal plaatsvinden na de laatste wed strijd tegen Amsvorde op 7 mei a.s. die om 14.30 zal beginnen aan de Eemweg. De A2 moest aantreden tegen het op de 2e plaats staande SOVA. Het vocht voor wat het waard was maar kon niet vookomen dat het met 4-0 verloor. De B ivrpo,e$):tegen. Maar?sep> spele.Qn£p, won na! goed spel met 2-0. Met een 32-3 overwinning pakten de Avia Knicks de eerste winst in de nieu we softball-competitie. De Soesters, die vorig jaar promoveerden naar de (sterk bezette) derde klasse, wonnen eerder al in de bekercompetitie van de Wageningse Matchmakers, een twee de klasser, met de alleszeggende cij fers 10-0 De wedstrijd tegen het Bussemse HCAW was nogal eentonig. De eerste inning werd met een 4-0 voorsprong af gesloten, nadat Victor Onvlee, Erno van Gooi, Jeroen Keizer en Frans Nau- welaerts d'Age de thuisplaat hadden bereikt. HCAW had totaal geen inzicht op de ijzersterke Soester pitcher John Vunderink en de eerste drie Bussumse slagmensen werden zonder dat ze de honken hadden bereikt naar de bank gestuurd. In de tweede inning bereikte het Soester feestje een waar hoogtepunt: er werd maar liefst 17 maal gescoord door on der andere Peter van Halem (home run!), Rien van Vriesland, Erno van Gooi (3 honkslag), Leo van Laar (3 honkslag), John Vunderink en opnieuw Victor Onvlee. De Bussummers besef ten toen dat tegen de Avia Knicks geen winst mogelijk was en probeerden de schade zoveel mogelijk te beperken. Even leken ze in deze opzet te slagen, temeer daar Vunderink langzamer ging pitchen om HCAW in ieder geval nog in staat te stellen om de bal te raken. Van deze gelegenheid werd eigenlijk geen gebruik gemaakt, want slechts twee Bussummers wisten de thuisplaat te bereiken. Ook toen Vunderink werd afgelost door de vorig jaar zo succesvol le pitcher Frans Nauwelaerts, die tij dens iedere wedstrijd steevast een in zinking kreeg, bleek HCAW niet in staat te scoren: drie slagmensen werden met drie slag naar de dug-out gestuurd. De resterende twee innings waren slechts een formaliteit. De Avia Knicks scoorden nog elf maal, terwijl HCAW slechts éénmaal tegenscoorde. On danks de geringe tegenstand van HCAW hebben de Avia Knicks met de ze 32-3 overwinning hun visitekaartje afgegeven in de derde klasse van de KNBSB. Vrijdag viel definitief het doek voor het eerste herenteam van de Soester volleybalvereniging door verlies in Weesp tegen kampioen Oberon. Vooraf werden de kansen van SoVo- Co/Stam niet al te hoog ingeschat om dat de kampioen voor eigen publiek ongeslagen werd geacht. Coach Eric Berger startte met zijn sterkste basis in de eerste twee sets. Het krachtsverschil was erg groot en de sets werden verloren met respectievelijk 15-9 en 15-7. In de derde set wisselde coach Berger een groot deel van zijn vaste basis voor vooral jonge spelers. Dit verraste Oberon toch even en zo doende kon deze met winst voor SoVo- Co/Stam (15-9) worden afgesloten. De vierde set was weer voor kampioen Oberon, die zich niet kon veroorloven voor eigen publiek te verliezen binnen 15 minuten was het 15-6. Volgend sei zoen speelt het eerste heren team in de eerste klasse. Hopenlijk worden er goe de wegen gevonden om vooral met net inzetten van jeugd, het verloren gegane terrein te heroveren. Na een goede tweede plaats in de dis triktsklasse heeft het derde dames teamvan SoVoCo/Stam voor het twee de achtereenvolgend jaar de finale be reikt van de distriktbekerstrijd. In Bussum werden de plaatsingswe strijden gespeeld. SoVoCo 3 be8?n eerste wedstrijd overtuigend, binne een half uur was Woudenberg verslagen met 15-1 en 15-2. Ook de tweede wed strijd verliep voorspoedig. Met'dege ij aanvalsspel won SoVoCo 15-4 en 10. De laatste poulewedstrijd moest worden aangetreden tegen Gemini/S. Gezien de competitie-resultaten tegen deze Hilversumse dames was SoVoCo erop gebrand deze wedstrijd te winnen. De eerste set werd Gemini/S wegge speeld door een hard knokkend SoVo Co. Daarmee was de eerste plek in de poule en een kruisfinaleplaats verze kerd. In de kruisfinale moest SoVoCo/ Stam uitkomen tegen het team van Spi rit uit Amersfoort. Op vrij eenvoudige wijze werd dit jeugdige team vooral door slim spel met 2-0 verslagen, waar door de finale bereikt was. Een prima resultaat voor trainer Bert Leloux die nu zijn dames scherp houden moet tot aan de finale. In de finale moet worden aangetreden tegen VIF uit Hilversum op een nog nader te bepalen datum. Mini Maxi toernooi Op woensdag 20 april werd in De Bunt ook het jaarlijkse Mini-Maxi toernooi gehouden. Er deden 24 mini'sen 24 he ren senioren aan mee. Via een snoeperij werd er geloot wie met wie moest spe len. Ieder team had een naam van een snoepgoed er dat was op zich al heerlijk gezicht. Na een fanatieke en sportieve strijd van zón twee uren kon voorzitter Jan Lijkedijk de prijzen uitdelen: 1. "Jojo's" (Richard van Rouwendaal en Wim Boekestijn). 2. "Dropkabels" (Annemarie Bouhuis en Ferdi de Bruin). 3. "Vruchtensleutels" (Anto- niëtta Carta en Nico van Ede). v Wim van de Pol ging na afloop op de schouders, omdat hij een penalty stopte! Uitslagen 23 april Hooglanderveen - WZ Al 2-6. WZ A2 - Sova0-4. Maarssen - WZ B10-2. IJsselmeervogels - WZ B2 4-0. WZ Cl - Sova 1-3. WZ Dl - IJsselmeervo gels 0-4. Spakenburg - WZ D2 1-5. WZ E2 - WZA 0-4. Actif - WZ E3 9-1. WZ E4 - SDO 3 3-8. Tov - WZ F1 2-2. Quick - WZ F2 0-0. WZ El - Quick 5-1. Het hoogste Eemvogelteam won op het veld van Maarssenbroek gemak kelijk. Na de 1-0 achterstand scoorden Erik v.d. Pol, Marco van Maanen en Claudia Touwslager voor de bereikte 1-3 ruststand. Na rust scoorde Ton Kraaikamp 1-4, waarna Maarssenbroek tegenscoorde. Kathja Rauch, Christa Lijfering en Pie ter Wimmers zorgden voor een regel matige overwinning van 7-3, waardoor nu een derde plaats op de ranglijst prijkt. Het tweede team ging naar Terschuur en snoepte daar twee punten weg bij Revival, waaraan het thuis een punt had afgestaan. De 4-5 winst werd pas in de laatste minuut bereikt. Eemvogels 3 versloeg S.K.F. 5 vrij ge makkelijk, al doet de eindstand dat niet vermoeden. Na de 6-8 eindstand staat ook dit team opeen verdienstelijke der- de "plaats. De jeugd deed het slecht deze week. Al le teams prijken bovenaan de ranglijst, maar blessures zorgen ervoor dat teams incompleet moeten vertrekken. De Eemvogels E1 gingen met twee inplaats van acht naar Tiel. Ronald van Luyte- laar redde daar de eer. Het werd daar 6-1. De junioren gingen met een volledig team naar Ermelo. De goede moed werd daar vervangen door diepe teleur stelling. De 8-0 kwam hard aan. De pu pillen-deden het goed. In Lelystad tegen Exakwa wees de ruststand van 2-0 door doelpunten van Paul Rullman en Chris ta Verhey het overwicht al aan. Dennis de Groot en Miranda van 't Klooster deden er nog een schepje bovenop. Ronald van der Grint en Adri Gros uit Soest doen op zondag 1 mei mee aan de rallysprint in Nijmegen. Het is voor de twee autocrossers de eerste wed strijd van dit seizoen. Voor Ronald van der Grint betekent het optreden in Nijmegen zijn debuut. Hij vormt samen met Dolf Dekking een equipe in de zogenaamde H15-klasse. Adri Gros gaat zijn tweede jaar in als rallysprinter. Gros wordt bijgestaan door Peter de v^Bruin. Zowel Van der Grint als Gros rijden in ,een Ford Escort RS 2000. De Soester rallysprinters hopen in Nij megen een goed resultaat neer te zetten. Ze zullen veel moeten doen om de klin kende prestaties van hun plaatsgenoot Chiel Bos te evenaren. Bos rijdt nu in een Ford Siërra en maakt deel uit van het Ford Sierra-Team. Jongens: Be Fair-Soest Al 2-2 Weesp-Soest A2 1-2 Laren-Soest BI 2-3 Schaerweijde-Soest B2 3-2 Be Fair-Soest B3 2-2 Soest Cl-Schaerweijde 2-4 Soest C2-Woerden 7-2 Soest Dl-Gooische 3-4 Shinty-Soest D2 4-1 Meisjes: Be Fair-Soest Al 1-2 IJsseloever-Soest A2 6-2 Soest A3-Laren 4-1 Soest A4-Amersfoort 4-3 Spitsbergen-Soest A5 0-4 Soest B D Amersfoort 0-4 Nieuwegein-Soest B2 0-1 Soest B3:Nieuwegein 0-0 Sotest Cl-Huizen 1-9 Shinty-Soest C2 5-1 Woerden-Soest Dl 6-2 Soest D2-Montfoort 0-1 De A-junioren van s.o. Soest spelen zaterdag 30 april tegen de A2 van Ajax. Het betreft een inhaalwed strijd van de eerste klasse van de lan delijke jeugdcom petitie. Het duel tussen Soest en Ajax begint om 14.30 uur. In de uitwedstrijd hield Soest de Amsterdammers op 1-1. Soest heeft de wedstrijdpunten hard nodig om dit jaar niet te degra deren. Volop spanning in de 4e klasse G Met nog twee wedstrijden voor de boeg staat Sec twee punten achter op 't Gooi, dat de laatste wedstrijd nog bij Sec op bezoek komt en een punt ach ter op LVV dat opnieuw een punt ver speelde. Sec speelde ook deze dag niet optimaal en behaalde tegen het goed combine rende HMS in feite een niet onfortuin lijke overwinning. Keeper Jack Nagte- gaal was de uitblinker. De eerste helft was mat met weinig kan sen. Veel speelde zich af op het midden veld en HMS stoorde uitstekend waar door de groenwitten niet in hun spel konden komen. Vijf minuten voor rust was Sec de gelukkige ploeg, Bert Hol- werda zag zijn schot door Ronald Jan sen in eerste instantie gestopt maar de attente Robbie van Embricqs schoot onberispelijk in: 1-0. Na de rust pakte Sec het aanvankelijk wat fanatieker aan en was gedurende langere tijd de betere ploeg. Vooral de voorzet van Roy van Ginkel na twintig minuten op Bert Holwerda had een be ter lot verdiend. HMS kwam echter te rug en zag in de vijfenzeventigste mi nuut een glashelder doelpunt afge keurd door scheidsrechter A.J. Klein, die te veel nadruk op de wedstrijd leg de. Na afloop vertelde de scheidsrech ter waarom hij het doelpunt afkeurde. Sec kwam behoorlijk onder druk te staan, maar wist uiteindelijk veilig de haven te halen. Afgelopen zondag werd het Sec B-ju- niorenteam in een totaal nieuwe out-fit gestoken. Electro technische groothan del Bolderhey uit Huizen zorgde er voor dat dit goed draaiende Sec-team in de komende tijd in een werkelijk schit terend tenue in het veld kan verschij nen. Sec-voorzitter Peter Koelewijn mocht het geheel in ontvangst nemen van de directeuren van de firma Bolder hey. Voor de wedstrijd Sec 1 - HMS 1 speelde de junioren in hun nieuwe te nue een voorwedstrijd tegen junioren van HMS. De spannende wedstrijd ein digde in een terechte 1-1 eindstand. Soest - Sec Al 3-3; Sec BI - WZA 0-4; Hooglanderveen - Sec B2 1-3; Sec Cl - Amerf.Boys7-2; Eemdijk - Sec C2 7-0; CJ W - Sec D12-3; Sec D2 - Roda 3-3; KV VA - Sec El 1-2; Sec E2 - Al- tins 2-10; Roda - Sec F1 4-0; Roda - Sec F2 2-1Amsvorde - Sec F3 0-3; Sec F4 - Hoogland 0-9. De B-junioren van SEC werden zon dag in een nieuw wedstrijd-tenue gesto ken door de firma Bolderhey uit Hui- Installatiebedrijf j. corneiisse bv. Tel. (02155)13014-12577 VVZ'49 14.30 uur WZ 1 VOP 1 s.o. SOEST 14.30 uur Soest 1 - AP WC 1 11.00 uur Soest 2 - F.linkwijk 2 11.30 uur Saestum 2 - Soest 3 14.30 uur Quick 7 - Soest 6 14.30 uur Z'Vooruit 11 - Soest 12 12.30 uur VVOG 7 - Soest 13 14.30 uur Soest 14 - Vesting 8 11.00 uur Soest 15 - AvR 3 SEC-zo 14.30 uur Hoogland 1 - SEC 1 11.00 uur SEC 2 - Hoogland 2 11.30 uur V'Boys'2 - SEC 3 SOESTERBERG-zo 14.00 uur S'berg 1 - OSM 1 11.00 uur S'berg 2 - Aurora 3 Het was nog donker toen zaterdag j.l. de 42 deelnemers voor de zomercom petitie aantraden aan de Kleine Melm om daar de le wedstrijd te vissen. vVor velen was het toen al weer een half jaar geleden dat ze in wedstrijd verband een dobbertje te water had den gelaten. En dat zal er dan ook de oorzaak van geweest zijn dat tijdens de administra tieve beslommeringen, die bij de le wedstrijd altijd legio aanwezig zijn, ver schillende mensen het nodig vonden ongeduldige kreten te slaken. Toen dan ook om 6.00 uur het hek openging stormden de hengelaars (be halve zij die bij de eerste 10 lootten) als jong vee de wei in. Het werd een wed strijd waarin, door de oostenwind die recht in het gezicht blies, veel kou werd geleden. De vangsten waren niet slecht, wat gezien het feit dat de rivier behoor lijk stonk, meeviel. De uilslagen: le divisie 1. John Kasius - 5.61 m; 2. Gerrit Ka- sius - 5.52 m; 3. Arie Staal - 5.29 m; 4. Jan van Lambalgcn - 5.23 m; 5. Aart Schipper - 4.94 m. 2e divisie 1Ab Dekker - 4.77 m; 2. Jaap Troost - 4.25 m; 3. Gert van Drie - 4.14 m; 4. Jaap Lindeboom - 4.04 m. 5. Gerrit Kuiter - 3.81 in. Dat het voor Maarssen om lijfsbehoud ging, was te merken aan de sterke mid denveld bezetting en slechte mandek king achterin. Het systeem leverde weliswaar veel terreinwinst op, maar de doelkansen die daardoor ontston den, werden niet benut. Soest kon voor rust met het noodgedwongen sterk gewijzigde team niet in haar spel komen. Maarssen begon met veel aanvalsdrift, maar liep zich vast in de fuik voor het Soestdoel. Veel spelers hadden moeite om de stuitende bal op het harde veld onder controle te houden. Bovendien werd de bal te vaak opgebracht waar door er speelruimte ontbrak. Een goede Maarssenactie over links werd door Verhoef besloten met een hard schot naast. Jeroen van Veenendaal sprintte naar een verdwaalde bal maar ging daarbij over de knie bij de Maarssen doelman. Schoten van Peter Hilhorst en Wim Gouw gingen over. Na de thee werd Hilhorst vervangen door Gert Westerveld, die een zeer goede rentree maakte, de lijnen wist uit te zetten en ook verdedigend z'n man netje stond. Bij een goede Soest aanval had Tim Torsing bijna succes. Soest speelde nu met meer durf en goed stuwend werk van onder andere John de Jong bracht gevaar. Peter v.d. Berg, als een schaduw gevolgd door Henny v.d. Wal, wist zich enige keren goed vrij te maken. Na een schermutseling op rechts zette Van Veenendaal goed voor, v.d. Berg schoot op.de paal, maar wist de terug komende bal toch in de touwen te ja gen. Met nog een kwartier te gaan zette Maarssen alles op alles, schoot en kopte veel, maar waar het de doelmond betrof werd alle gevaar door Jan v.d. Wint ver ijdeld. Van de Wint ranselde hierna een hard schot uit de uiterste hoek, terwijl de Soestaanvallen een veelvuldig einde vonden door de buitenspelval, waarbij de referie opmerkelijk veel vertrouwen stelde in de vlaggenist. Soest won met I-0. Soest jeugd De wedstrijd van afgelopen zaterdag stond in het teken van S.O.Soest-SEC. De A2 van de blauwwitten moest aan treden tegen het vlaggeschip van de SEC-jeugd. S.O.Soest nam brutaal een voor sprong van 3-0, dankzij een glaszuive- re hattrick van Mare Beijer. SEC kwam in de tweede helft goed terug, en wist in de 8e minuut van de bles suretijd gelijk te komen. Een bittere pil voor de A2, maar de jongens kon den toch terug zien op een goede wed- strij. A-junioren Roodenburg-Soest 14-1. Soest 2-SEC 3-3. Soest 3-Quick 10-5. KVVA-Soest 4 4-0. B-junioren Soest 2-Huizen 4-0. Soest 3-Roda 0-4. C-junioren Roda-Soest 1 4-2. Soest 2-WZA 6-4. De Glind-Soest 3 9-2. D-pupillen HVC-Soest 1 5-1. Soest 2-Posthoorn II-0. Soest 3-Hoogl.veen 2-8. E-pupillen Soest 1-Amsvorde 2-0. Soest 3-Spa- kenburg 2-6. F-pupillen Soest 1-Baarn 1 6-1. Soest 2-WZA 3 0-0. Spakenburg 4-Soest 3 1-2. Dames-junioren SDVB-S.O.Soest 3-4. Het programma voor zaterdag is gewij zigd. In verband met Koninginnedag zal er van 11.00 uur tot 13.30 uur een onderling toernooi gespeeld worden. Zondag spelen de BI en Al het NKS- toernooi op de velden van S.O.Soest. Hees heeft de laatste competitiewed strijd van het seizoen gebruikt om te laten zien hoe het niet moet. In een wedstrijd waar voor beide ploegen niets meer op het spel stond werd er door de Soesters min of meer met de pet naar gegooid en de overwinning ging volledig terecht naar de ploeg uit Tienhoven. Vanaf het eerste fluitsignaal lag er een matheid over Hees die de gehele wed strijd aanwezig bleef. Slechts een paar spelers waren bereid tot inzet, de overi gen lieten het er deze middag lelijk bij zitten. Tot aan de rust vielen er nog geen doelpunten en hadden zich over en weer wel kleine kansjes voorgedaan waar geen gebruik van werd gemaakt. Na rust een sterker Viod dat wel b.ereid was tot enige inzet. In de dertiende mi nuut werd het 0-1 na een chaotische si tuatie voor het Hees-doel. Tien minu ten later was het opnieuw raak. Na zeer aarzelend optreden van het Soester middenveld kon de rechtsbuiten onge stoord doorlopen naar het Hees-doel en eenvouuig j>coicn. hel werd nog veel erger voor de thuisploeg toen na een af geslagen Hees-aanval, de laatste man van Viod van ongeveer tachtig meter de bal met een boog over de veel te ver voor zijn doel staande keeper Hugo in hel net deed belanden. Hiermee kwam een einde aan een teleurstellende wed strijd en voor beide ploegen tevens een einde aan deze competitie waar Viod uiteindelijk op de vijfde en Hees op de zesde plaats eindigde. Heesjeugd De D'tjes moesten tegen IJsselmeervo gels. De 1ste helft hield Hees de tegen stander goed onderdruk, maar meer dan 1 doelpunt kwam daar niet uit. Vlak voor rust wist de keeper van Hees Johan Walen - de gelijkmaker nog te gen te houden, maar in de 2e helft wist Van alle Nederlandse artiesten ben ik, zekeren vast, de eerste geweest die op het televisiescherm verscheen. Een straffe bewering, maar daarom niet minder waar. De verklaring is deze; aan het eind van de jaren veertig was Philips in Eindhoven al heel ver met proefnemin gen op tv-gebied. De firma experimen teerde in en vanuit de ELA -studio. Inde stad zelf waren een paar tv-toestellen ge plaatst bij medewerkers en af en toe maakte men een uitzendinkje onder nog héél primitieve omstandigheden. Al leen die enkele tientallen toestellen kon den dat ontvangen, want de rest van Ne derland had helemaal nog geen appa raat omdat er eenvoudig nog geen te koop was. Die experimentele program ma's gingen volledig aan de massa voorbij. Maar niet aan de aandacht van mijn schooljuffrouw. Haar naam ben ik he laas vergeten. Ik zat in de derde of vierde klas van de lagere school en we leefden op de rand van de veertig/vijftiger jaren. Die schooljuf was nogal artistiek en stu deerde met de klas allerlei toneelstukjes in. In het kader van de educatie putte zij meestal uit historistische gebeurtenis sen. Eén van die onderwerpen behelsde een samenkomst op het Muider Slot ind- de Gouden Eeuw met de toenmalige crème de la crème op artistiek en maat schappelijk gebied van de lage landen. Mijn rol was die van ceremoniemees terik kondigde de gasten aan bij de deur. Vaders en moeders van de leerlin gen sloofden zich uit en zorgden voorde benodigde attributen en kleding, volle dig in de stijl van de betreffende tijd Prachtig zag 't er uit. Ikzelf had een flu welen pakje met zo'n joekel van een kanten kraag. De klas kon zó van een schilderij van Rembrahdt zijn afgestapt. De juf nu had een kennis die betrokken was bij de televisie-experimenten. Zij nam de man mee naar enn repetitie van ons toneelstuk. Een dag later vertelde zij ons dat die man enthousiast had geroe pen dat wij "op de televisie"zouden ko men. Wij snapten er geen bal van, want we wisten niet wat 't was; maar toen zij uitlegde dat we in een film zouden spe len, die dan te zien was op een schermpje in een klein kastje, kregen we 't een beetje door. Van de uitzending zelf weet ik me niet zoveel meer te herinneren, ik was pas een jaar of zeven, acht; alleen het begin staat me helder voor de geest. Het geheel speelde zich af in de tuin van de ELA - studio. Er stond geloof ik maar één krikkemikkige camera en links en rechts waren wat lampen opgehangen. Ik had een staf in m 'n hand en elke keer als een nieuwe gast de Ridderzaal van het Muider Slot naderde, bonkte ik met de staf op de grond en introduceerde de nieuw aangekome(n). De allereerste ging zo: "Joost van den Vondel en zijn vrouw Maaiken de Wolf!Mijn stem leende zich daar blijk - baar prima voor, want zelfs zonder mi crofoon moet ik in die paar huiskamers waar toestellen stonden te horen zijn ge weest. Want een zacht stemmetje had ik toen al niet. Vaders en moeders hebben natuurlijk hemel en aarde bewogen om hun kroost op de televisie te zien, maar dat is volle dig de mist in gegaan. Er waren te wei nig toestellen en mensen die er thuis één hadden staan bleken weinig zin te heb ben in een invasie van vreemde lieden. Ik moet toch nog eens uitzoeken of er misschien en filmpje bestaat. Het moet natuurlijk fantastisch zijn die opnamen na zoveel jaar weer eens terug te zien. Jaren later, televisie-toestellen waren net in de handel gekomen en de NTS was met een bescheiden programma ge start, zag ik voor 't eerst een echte televi sie-uitzending. Dat was bij een vriendje wiens vader zo 'n ding had aangeschaft. Er was een voetbalwedstrijd en ik wist niet wat ik zag! Een wonder vond ik 't. En dat alles (nog) in zwart-wit natuur lijk. Op een gegeven ogenblik werd de bal ver weggeschopt en verdween hij recht uit beeld. In een impuls schoot mijn hoofd ook naar rechts, met de be doeling de bal te volgen, en voor ik 't wist zat ik als een idioot achter de kast te kijken! Twee jaar later, ik was veertien, nam mijn vader ook een televisie. Ik zie me zelf nog voor dat ding zitten, de eerste dag. Er was alleen maar een soort test beeld, maar ik bleef er maar kijken in de hoop dat er plotseing toch iets zou ge beuren. En dat wilde ik niet missen! Dat was 's middags om een uur of drie en ze begonnen pas vijf uur later met de uit zending... Mijn broers waren ook gek op "kassie kijken". Zij hadden daar een geheid (Brabantse) uitdrukking voor: "ploatjes lekken In het programma "Superfanzag ik mezelf weer terug in een uitzending uit 1961, met de rest van de Rockets. Wat leuk is dat dan om zoiets weer te zien. Die baby-faces van toen, in die kellner- outfit. Want elk orkest droeg toen jasjes met van die brede banden als revêrs. Een keurig clubje, zo te zien. Maar in die tijd vond men de muziek van Peter en zijn Rockets ruig. In sommige zalen mochten we niet eens optreden! "Och gut,dacht ik bij mezelf, "als ik nu bij een optreden er zó zou uitzien, hoef ik me niet in de zaal te vertonen. Dan denkt iedereen dat ik bij 't personeel hoor en sta ik een half uur uit te leggen dat ik de artiest ben en niet de ober om de bestel lingen op te nemen Peter Koelewijn IJsselmeervogels toch nog 3 maal te scoren wat de eindstand op 3-1 bracht voor IJsselmeervogels. Het was niet één van de beste wedstrijden die de D's van Hees zaterdag lieten zien. Het was on danks alles nog een wonder dat ze er een gelijkspel uit konden slepen. Zowel IJsselmeervogels als Hees wisten twee keer te scoren. De doelpunten van Hees werden allebeigescoord door Wouter v.d. Broek. Eindstand 2-2. Hees Al-WZA A3 0-2 Roda F1 - Hees F1 2-1

Soester Courant | 1988 | | pagina 17