te koop bij Schoeman «Pil te koop bij Schoeman ^Strater computer/ 2498, fïldPub CM PC XT-TUR KOMPLETE CONFIGURATIE VOOR WEINIG GELD! 6Ü3 CH TE KOOP GEVRAAGD Bouwgrond en woningen De Soester Duinen Soest 50 jaar geleden 29 april 1938 WOENSDAG 27 APRIL 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 f 257.500,- Makelaardij o.g Soesterbergsetraat 79, Soest 02155-16151. J. A. SMEEING Beheer b.v. Mariastraat 1 -3762 CW Soest Telefoon 02155-18386 Stichting Vrienden krijgt 8.000 gulden van Molenschot aan donaties vraagt uw aandacht voor Stichting 'Spullenhulp' aeaaeffifleaffia» MET MONITOR EN PRINTER NU Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Telefoon 02155 - 1 28 74 Korte mouw sweatshirt met turtle Feestelijkheden te Soest Soesterberg, Amersfoortsestraat Te koop aangeboden: bouwkavel van ca. 5.000 m2 bosgrond met goedgekeur de bouwvergunning voor vrijstaand landhuis van ca. 8 x 15 m. (maximaal). Het landhuis is gelegen op ca. 75 m. van af de Amersfoortsestraat op een zand- terp van ca. 1.50 m. boven het maaiveld met optimale privacy. Snelle realisatie van de bouw mogelijk, diverse opties zijn op ons kantoor ter in zage. Het basisontwerp kan geheel aan de wensen en eisen van koper worden aangepast. Geheel eigentijds ontwerp en de combinatie wonen met kantoor past binnen de bestemmingsmogelijk heden. Vanwege de afstand tot de weg zijn geen geluidwerende voorzieningen in de bouw vereist. Desgewenst kan met de verkoper in combinatie met de aan nemer een totaal vrij op naam prijs geof freerd worden. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak,/tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel NVM Inlichtingen via uw NVM- Makelaar of via ons kantoor Koopsom k.k. Soest, Choristenpad Halfvrijstaande moderne semi-bunga- low met inpandige verwarmde garage, c.v., voor-, zij- en achtertuin. Bouwjaar ca. 1974. Hal, garderobe, toilet, splitlevel, moder ne inbouwkeuken, eetkamer, open zit kamer, met open haard en openslaande deuren naar tuin. 1e verd.: ouderslaap kamer met aangrenzende luxe royale badkamer met ligbad, douche, 2e toilet en dubbele wastafelcombinatie, royale 2e en 3e slaapkamer. Stook- en berg ruimte met c.v.-ketelopstelling en gas- boiler. Koopsom f 339.000,- kk Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel NVM Inlichtingen via uw NVM- Makelaar of via ons kantoor Dit bijzonder smaakvol verbouwde huis moet u beslist van binnen zien. De vraagprijs is nu VERLAAGD tot f 339.000,-. Het huis ligt aan het JULIANAPLEIN te SOEST. ïiYJï! Eventueel achterstallig onderhoud geen bezwaar. r De stichting Vrienden van Molenschot heeft sinds de oprichting vorig jaar september 8.000 gulden aan donaties binnengekregen. Het bestuur van de stichting heeft dat bekend gemaakt. Het geld zal voor verschillende doelein den worden gebruikt. Een deel wordt besteed aan bewoners van het bejaar dencentrum die nauwelijks 'buitens huis' komen. Ze krijgen nu demogelijk heid om vaker een uitstapje te maken, bijvoorbeeld voor het bezoeken van een concert of een museum. Ook zal de stichting geld voorschieten voor de aan schaf van twee 'bedcarriers'. Bij de pro vincie Utrecht is daarvoor subsidie aan gevraagd, zodat het koopbedrag mis schien weer terugvloeit in de kas van de stichting Vrienden van Molenschot. Verder zal een bedrag van tweeduizend gulden worden gereserveerd. Men wil sparen voor een groot videoscherm. Het bestuur probeert ook van, wat het noemt, een bekend verschijnsel af te komen. Veel bewoners van bejaarden tehuizen dreigen in een isolement te ra- ken. Daarom is het volgens het bestuur van de stichting wenselijk dat ook bin nen Molenschot meer mogelijkheden voor ontspanning worden gecreëerd. Bij de stichting Vrienden van Molen schot is men dankbaar voor de gulle reacties van diverse mensen en men hoopt op structurele financiële hulp van de Soester bevolking te kunnen reke nen. Dan kan men nuttig werk doen voor de bejaarden van Molenschot. Het banknummer (NMB) van de stich ting Vrienden van Molenschot is 68.45.62.014, het gironummer van de bank is 42223. Onder vermelding van 'donatie 1988' kan men geld storten op de rekening van de stichting. Openbare commissievergaderingen Woensdag 27 april, 20.00 uur: commissie Minderheden Agenda o.a.: evaluatie werkzaamhe den 1987; inventarisatie bijz. aan dachtspunten 1988; concept-cultuur nota Soest. Woensdag 27 april, 19.30 uur: Veldweg 6, Soest, tel. 18730 Openingstijden: vrijdag 12.20 15.00 uur; zaterdag 11.00 - 14.00 uur. Ophalen; donderdagmorgen. Tel. kontakt: ope ningstijden en woensdagmorgen. IBM Compatible 640K intern geheugen 2 diskdrives van 360K 16-bit 8088 micro processor 4.77/8 Mhz. omschakelbaar 8 slots Multi l/O kaart met: diskdrive controller, real time klok-kalender, RS-232 serial poort, 2 x Parallel printerpoort, game/joystick interface Hercules monochrome graphics kaart AT keybord met 102 toetsen Reset knop en turbo schakelaar licensed BIOS MS-DOS 150 watt netvoeding kompleet met Thomson monochrome monitor en Epson matrixprinter itiuiiiiiiiiiiiïiiiiuiiiiiiiiii excl. BTW commissie Onderwijs Agenda o.a.: vaststelling kosten pro gramma alfabetisering en educatieve activiteiten en de basiseducatie over het jaar 1987; wijziging verordening leer lingenvervoer gemeente Soest. Woensdag 27 april, 19.30 uur: commissie Bedrijven Agenda o.a.: energie-besparing. Donderdag 28 april, 19.30 uur: commissie Welzijn/Volksgezondheid Agenda o.a. samenwerking met G.A.B.; terugmelding gemeenschap pelijke regelingen. Donderdag 28 april, 20.00 uur: Agenda o!a.Y verëritle'ning onroerend- goedbelastingen 1989; verkoop grond in het buurtwinkelcentrum Overhees. Maandag 2 mei, 19.00 uur: commissie Gem. Organisatie Agenda o.a.: rapportage over voort gang diverse projecten. Maandag 2 mei, 20.00 uur: commissie Algemene Bestuurszaken Agendss o.a.: vaststelling Algemene Plaatselijke Verordening; notaalcohol- matigingsbeleid. Dinsdag 3 mei, 20.00 uur: commissie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a.: bestemming perceel Ou ders Vrucht; uitvoering 30 km-beleid; voorlopig ontwerp nieuwe gemeente huis; rapportage over procedure/ voortgang project nieuwe zwembad Dalweg-Zuid c.a. De vergaderingen worden gehouden in de dépendance van het gemeentehuis, behalve commissie R.O. (gebouw Lan ge Brinkweg 77). De agenda's en stukken kan men inzien in het gem. INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Onroerend-goedbelastingen De Soester gemeenteraad heeft in okto ber vorig jaar besloten om voor de hef fing van de onroerend-goedbelastingen in de gemeente Soest over te gaan naar een nieuwe grondslag. Tot en met het belastingjaar 1988 wor den die belastingen nog geheven over de (gecorrigeerde) vloeroppervlakte van het betreffende onroerend goed. Met ingang van het belastingjaar 1989 zullen de onroerend-goedbelastingen in de gemeente Soest berekend gaan worden over de economische waarde van het onroerend goed. Onder econo mische waarde kan in dit verband wor den verstaan 'de waarde van het onroe rend goed waarvoor het op de vrije markt verkocht zou kunnen worden, dit naar de peildatum van 1 januari 1988'. Thans is begonnen met het taxeren van de onroerende goederen. Dat kan niet alleen door de woningen en dergelijke van buitenkant te bekijken. Soms zal de taxateur ook binnen een kijkje moeten nemen. In zo'n geval is het raadzaam te vragen naar de door Burgemeester en Wethouders van Soest voor deze ta- xatieaktiviteiten afgegeven en geteken de legitimatie. De taxaties worden in opdracht van het gemeentebestuur verricht door het bu reau KAFI uit Arnhem. Het hele kar wei met de daaraan verbonden admini stratieve werkzaamheden zal 1 oktober a.s. moeten zijn geklaard. Aangezien de bepaling van het defini tieve tarief eerst mogelijk is, nadat alle onroerende goederen in de gemeente zijn getaxeerd en met elkaar zijn verge leken kan het gemeentebestuur de be lastingbetalers hierover eerst in het na jaar van 1988 nadere mededelingen doen. Ontwerp-Hinderwet- vergunning Burgemeester en Wèthouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a. Fa. KAWI Handelsonderneming, In dustrieweg 18, voor het oprichten voor het technisch verwerken van thermische materialen op het perceel Industrieweg 18; b.A.J. v.d. Hengel, café-biljart "De Kuil", voor het exploiteren van een bestaand café-bedrijf op het perceel Kerkplein 4. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij afd. mi lieubeheer van de gemeente, L. Brink- weg 77, kamer 012, op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werpvergunning kunnen tot 11-5-1988 schriftelijk worden ingediend bij Bur gemeester en Wethouders. De ingeko men bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd wooden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwet-aanvragen Bij de afd. milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, liggen vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmde in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan en in de hulpsecretarie S'berg, tijdens de ope ningsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: a.J.G.M. Vestering, Rademakerstraat 6, voor het exploiteren van een be staand restaurantbedrijf op het per ceel Rademakerstraat 6, Soesterberg; b.Mercurius Verpakking b.v., Konings weg 26, voor het uitbreiden van de golfkartonindustrie met een installatie t.b.v. lijmproductie op het perceel Ko ningsweg 26; c. B. Kooij, Vredehofstraat 6, voor het exploiteren van een bestaand café restaurant op het perceel Vredehof- straatb; d.Harry van Es Papierrecycling b.v., Sterrenbergweg 30, voor het uitbrei den/wijzigen van de afvalstoffenhan- del op het perceel Sterrenbergweg 30 te Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen oezwaar- schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen. a., b., c.op verzoek tot 18 mei 1988. Men gelieve daarvoor een af spraak te maken en d.op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot en gedach- tenwisseling, te houden op donderdag 19 mei 1988, om 09.00 urr v.m. in de commissiekamer gebouw Lange Brinkweg 77. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 180 S0ESTDUINEN 02155 -12739 Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld dooi degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondelijk bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een garage, Ant. van Leeuwenhoeklaan 29; het plaatsen van een blokhut t.b.v. fietsenstalling, nabij Zuidpromenade 30 (artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 28 april 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) in het kantoor van sector I, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, (kamer 0-21) ter inzage. (Rectificatie) Afvalstoffenwet Gebr. Tammer, Soesterberg In afwijking van de publicatie van de Provincie Utrecht dat bij Gedeputeer de Staten van Utrecht een aanvraag is ingekomen van Gebr. Tammer B.V. te Soesterberg, om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet voor het uitbreiden en wijzigen van de inrichting aan de Amersfoortsestraat 51A te Soest, ten behoeve van een depot voor bestra tingsmaterialen, een composteerinrich- ting, een grondzeefinstallatie en de overslag van bedrijfsafval, die ter inzage zou liggen in het gemeentehuis van Soest en in de bibl. aan de Albert Cuyp laan, wordt meegedeeld dat de stukken (in div. kleuren) ter inzage zullen liggen: Lange Brink weg 77, k. 012, alle werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, en in de hulpsecretarie Soesterberg, tijdens de openingsuren. Winkels mogen open op Koninginnedag (Aanwijzing bijzondere dagen als bedoeld in artikel 9, eerste lid van de Winkelsluitingswet 1976) Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij voor het jaar 1988 de volgende dag hebben aangewezen als dag, waarop de in de artikelen 2, eer ste lid onder b en c, 7 en 8 van de Win kelsluitingswet 1976 vervatte verboden niet gelden: Koninginnedag, 30 april 1988 Het vorenstaande betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven, waar gewoonlijk goederen aan het publiek plegen te worden ver kocht dan wel te koop worden aange boden, op genoemde dagen voor het publiek geopend mogen zijn. Tevens is de uitoefening van straathan del voor degenen, die daarvoor vergun ning van ons college hebben, op ge noemde dag toegestaan. Opening stortplaats In verband met Koninginnedag op za terdag 30 april is de stortplaats in Soest achter het Gasbedrijf (De Schans) en Soesterberg aan de Ant. van Leeuwen hoeklaan gesloten. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). ter viering v.d. verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana op 30 April 1938 uitgaande van een Comité, gevormd uit de samenwerkende Vereenigingen Soest, Chr. Oranjevereeniging, Harmonie Patientia Vincit Omnia, en de Buurtvereenigingen: Soest-Zuid, Soestdijk, Van Weedestraat, Burg. Grothe- straat en Kerkebuurt. PROGRAMMA Vrijdag 29 April 1938, des n.m. 7.30 uur Feestavond in de zaal van „Religie en Kunst" uitgaande van de Chr. Oranjeve reeniging. Installatie Mr. W.A.J. Visser, Burgemeester, als beschermheer, vertooning Oranjefilms, gymnastiekdemonstraties enz. Toegang voor leden der vereeniging kosteloos. Niet leden cntrée 20 cent. Zaterdag 30 April 1938 9 UUR v.m. Luiden van de klokken der kerken. 11 UUR v.m. Opmarsch naar het paleis Soestdijk voor het brengen van een spontane en algemeene bloemenhulde aan onze geliefde Prinses. De stoet zal gevormd worden door kinderen in schoolverband, getooid met oranje en vlaggetjes, afgevaardigden van vereenigingen, corporaties, e.d. met hunne vaandels of banieren, terwijl voorts aan de huldebetooging door een ie der kan worden deelgenomen, die voorzien is van bloemen, op het bordes van het paleis te deponeeren. Regeling van de opstelling van den stoet De schoolkinderen zullen door het respectievelijk onderwijzend personeel worden opgesteld in de Lange Bergstraat in de volgorde van aankomst (front richting Koninginnel.). De afgevaardigden van de vereenigingen met hunne vaandels, vlaggen en banieren, voorzien van bloemen, stellen zich op in de Wilhelminalaan in de volgorde van aankomst (front Koninginnelaan); de ove rige deelnemers, eveneens voorzien van bloemen, stellen zich op in de Juliana- laan in de volgorde van aankomst (front Koninginnelaan). Zij dienen te 10.45 uur ter plaatse aanwezig te zijn. Te 11 uur afmarsch voor het brengen van de groote bloemenulde ten Paleize Soestdijk. Na afloop van de bloemenhulde ten Paleize wordt naar de Wilhel minalaan gemarcheerd, alwaar de stoet wordt ontbonden. Buurtvereeniging Soestdijk 2.30 UUR n.m. feestelijke opening van den „Eersten Speeltuin" van bovenge noemde buurtvereeniging door den Edel Achtb. Heer Burgemeester Mr. W.A.J. Visser. 3 UUR n.m. Groote kinderspelen in den geopenden speeltuin, een en ander opgeluisterd met muziek. Buurtvereeniging Kerkebuurt 3 UUR n.m. Tractatie van de kinderen der leden dezer vereeniging en rond gang door de „Kerkebuurt en omgeving" voorafgegaan door eenige ruiters. Avond concert en volkszang 8 UUR n.m. CONCERT in het Rosarium tegenover het gemeentehuis, aan geboden dor de „Soester Harmonie" en VOLKSZANG uitgaande van de plaatselijke zangvereenigingen. Medezingen van het publiek wordt op hoogen prijs gesteld. Opstelling op het plein, rond muziektent. Bovenstaand programma vastgesteld door de samenwerkende vereenigingen in en aan het hoofd dezer aankondiging vermeld. „SOESTER BURGERIJ" werkt allen spontaan mede tot het welslagen van deze feestviering met bloe menhulde ter huldiging van onze geliefde en geëerbiedigde „PRINSES JULIANA" en Haar Gezin. Wegens de zeer korte tijd van voorbereiding be stond geen gelegenheid tot het verzenden van schriftelijke uitnoodigingen aan de vereenigingen. Niettemin wordt op de vollede medewerking der vereeni gingen vertrouwd. Het Comité

Soester Courant | 1988 | | pagina 5