[qrttóhQCKj Mini-containers elke maand schoongemaakt WOENSDAG 4 MEI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 12 Museum Oud-Soest Expositie: Groot Gaesbeker Gilde Sportkopij Nieuwe expositie in Zonnegloren Juan Sala Santonja: 'Metamorfose' Plattelandsvrouwen algemene radio omroep soesl Soester Courant, goede informatiebron Drie voorstellingen Soester Applaus De dag van de bevrijde draak Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Dronter onderneming zet speciale reinigingswagen in Rozenzaterdag in de Winkelkring Stuivertjesmarkt wordt weer een overweldigend succes! Bevrijdingsconcert SMG op 5 mei Speeldoos Paul de Leeuw neemt vooral Revanche op zichzelf Berdien Stenberg verzorgt waardig slot van Speeldoosseizoen Vrijwilligers Vakature Bank Bevrijdingsdag Soesterberg Krant niet ontvangen? Postzegel- en Muntenbeurs Simon Vinkenoog Zwangere vrouw raakt gewond Warmtemeters uit woning meegenomen Man betaalt met vals honderdje 'Trammelant' op Zuidpromenade Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Openingstijden: werkdagen 8.30- 12.30 uur, 13.00-17.00 uur en 19.00- 23.00 uur; zaterdag 15.00-23.00 uur; zon dag 15.00-18.00 uur. Expositie Teleac-cursisten Op dit moment hangt in het Witte Café de expositie van portretten van de cur sisten van Teleac. Tijdens de cursu sochtenden werd er begeleiding gege ven door Gert Bögels, de docente. Zij legde vooral de nadruk op praktische punten, zoals gebruik van papier, mate riaal, kleur, compositie e.d. Voor de portretten hebben ook steeds mensen "mooi gezeten". Op de expositie zijn o.a. de C-drie-bestuursleden Geke Hulsbergen en Jan Visser herkenbaar. Ook Ans Jepkes (eveneens een beken de in C-drie) werd geportretteerd, evenals haar echtvriend Frank van der Zee en onze eigen vrijwilliger Willem ter Rele. Een aantal cursisten waagde zich aan een zelfportret, waarvan er vijf op de expositie - die tot 14 mei loopt - te zien zijn. Jazz Op zaterdag 23 april kon het publiek genieten van een der beste saxofonisten van Nederland: Piet Noordijk. Het Kwartet Piet Noordijk bestond verder uit Rob Madna, Harry Emmery en Eric Ineke. Samen zorgden zij voor een ge varieerd, geïnspireerd en swingend concert. Onder het publiek (ruim 60 personen) veel nieuwe gezichten voor C-drie. Daaruit blijkt wel dat steeds meer memsen de weg naar het cultureel centrum weten te vinden en dat er mu ziek zit in de jazz-programmering. Het volgende concert wordt verzorgd door "Dam 7", een septet uit Utrecht o.l.v. Tsjitse Vogel, op zondagmiddag 29 mei, aanvang 15.00 uur. Bij mooi weer zullen we buiten een terrasje inrichten. Ziet u het voor zich: lekker in het zon netje, glaasje in de hand en genieten van live muziek?! Bar-B-Q Zodra het weer het toelaat probeert ie dereen zoveel mogelijk buiten te zijn. Ook wij houden daar in onze arrange menten rekening mee. De afdeling ho reca heeft een heel mooie en heel grote barbecue gekocht, met de mogelijkheid om met 20 a 125 personen te roosteren. Dat kan buiten op het terras en in de na bije toekomst ook binnen (daarvoor worden nog voorzieningen getroffen). Er zijn veel combinaties denkbaar: bar becue met theater, met bowling, met personeelsfeesten etc. etc. Bumperbowling Voor de kinderen zijn er in C-drie prachtige bumpers, die in de goten ge legd worden. Zo rolt de bal niet in de goot en zal altijd een pin raken. Vooral voor de kinderpartijen zijn deze bum pers heel leuk. Het moet wel even door gegeven worden bij de reservering, maar verder kost het geen cent meer. Cursusprogramma Het cursus-aanbod voor het nieuwe sei zoen (september 88 - januari 89) staat nu vast. Twee docenten van C-drie, Fred Ros en Nol Visser, zijn op dit mo ment bezig met de lay-out. Het pro gramma wordt op een heel nieuwe ma nier aangeboden: in de vorm van een boekje. De drie (primaire) kleuren van C-drie - rood-geel-blauw - zullen veel vuldig gebruikt worden, evenals veel sprekende foto's. De informatie is over zichtelijk, kort en duidelijk. Naast het cursus-aanbod komt er ook een over zicht van culturele activiteiten tot en met december 88. Dit overzicht is niet compleet en kan dat ook niet zijn, om dat we flexibel willen zijn en willen in spelen op allerlei (actuele) gebeurtenis sen. Het programmaboekje wordt in onze eigen huisdrukkerij gedrukt en zal in augustus huis-aan-huis worden ver spreid. Steenhoffstraat 46 Komend weekend de laatse gelegen heid de expositie van het Groot Gaes beker of St. Aechten Gilde te komen bekijken. Hierin wordt een beeld gege ven van het wel en wee van het Gilde. Historisch materiaal - foto's met toe lichting van een aantal onderdelen, zo als het Koningsschieten,ftet dansen om de Gildsboom. Attributen in gebruik bij het Gilde worden getoond, evenals het vele Gildezilver. Bij de vaste exposities krijgen de stijlka mer, de keuken en de winkel steeds meer yorm. Oude voorwerpen die no dig zijn, voor de verdere inrichting zijn van harte welkom. In bruikleen of als schenking. Indien u uw adres bekend maakt bij de balie, wordt er contact met u gezocht. Ook informatie, die van be lang kan zijn voor het vastleggen van de geschiedenis van Soest, is van harte welkom. Iedere zaterdag en zondag is Museum Oud Soest aan de Steenhoff straat geopend van 13.30-17.00 uur. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie. Van Weede- straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant "Ik weet niet wat het voorstelt, maar ik vind het wel mooi". Zo reageerde één van de mensen in het ziekenhuis Zonnegloren toen de Soester kunste naar Juan Sala Santonja (64) vorige week zijn nieuwe expositie inrichtte in de hal, waar talrijke bezoekers, pa tiënten en medewerkers dagelijks ge confronteerd worden met de achttien schilderijen die daar tot 14 juli worden ten toon gesteld. Een initiatief van C-drie. Onder de titel "Metamorfose" laat San tonja een homogene serie tableaus zien (olieverf vermengd met zand) waar hij, zegt hij zelf, erg tevreden over is. "Ik beschouw ze als studies waarmee ik terugkeer naar de periode waarin ik met concrete gegevens tracht boven de ver beelding uit te stijgen. Gedaanteverwis selingen: vanuit de wereld der vormen en kleuren probeer ik een compositie te schetsen die transcendeert naar de we reld van mysterie en innerlijke behoef te. Zonder die spanning kan ik niet werken. Stof en geest zijn één," aldus onze Spaanse dorpsgenoot, die sinds 1979 niet meer in Soest heeft geëxpo seerd. Autodidact Juan Sala Santonja is geboren in Cate- lonië en begon al op dertienjarige leef tijd te schilderen. Hij maakte studierei zen naar Parijs, vervaardigde muur schilderingen en fresco's en exposeerde in Stockholm, Toronto, Hilversum (De Vaart), Amsterdam en andere plaat sen. In 1962 kwam hij in Soest wonen, maar hij verblijft vaak op Mallorca, waar hij in Deija, eenzaam gelegen in de bergen hoog boven de zee, een tweede atelier bezit. Santonja is een veelzijdige, bescheiden kunstschilder, die als autodidact zijn ei gen weg is gegaan. In 1981 kocht Am sterdam zijn portret aan van Dr. B. Sajet over wie hij in opdracht van het Fonds van de Kunst een film maakte. Santonja schildert niet alleen, hij foto grafeert en filmt ook. Dat leverde pro- dukties op als o.m. "Gestoorde ouder dom, een cultureel verschijnsel", "Geest en materie", "De seizoenen", "Een uitdaging aan de twijfel" en in 1987 "Dromen". "Metamorfose" is een bijzondere ten toonstelling in Zonnegloren, die offi- .cieel geopend wordt op zaterdagmid dag 14 mei om twee uur door Jan Vis ser. Iedereen is hierbij hartelijk wel kom. De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op dinsdag 10 mei de maandelijkse bij eenkomst in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg. Mevrouw B. van de Belt houdt een le zing over kunstgeschiedenis. Ze zal on der meer ingaan op de verborgen sym boliek in de 17e eeuwse Hollandse gen re-schilderijen. De aanvang is 20.00 Programma van zondag 8 mei t/m zaterdag 14 mei In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Zondag 8 mei 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4), Pastor B. W. Al kemade 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramma en... tijd voor verzoekjes! Maandag 9 mei 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het zondagavond-pro gramma. 20.00 - 20.15 uur: AROS-sport. 20.15 - 21.30 uur: Live verzoekplaten; mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten (tel. 20420). Dinsdag 10 mei: 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het maandagavond-pro gramma. 14.15 - 15.45 uur: Verzoekplaten uit Groot Engendaal. 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit Molenschot. 20.00 - 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema "Kinderen". Woensdag 11 mei 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het dinsdagavond-pro gramma. 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten; mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten (tel. 20420). Donderdag 12 mei 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief'; infor matieprogramma over Soest met cul tuur, sport, het ziekenhuis, de verzor gingstehuizen en... muziek- Vrijdag 13 mei 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond- programma. 20.00- 20.15 uur: Kerkelijk nieuws. 20.15 - 21.30 uur: Een programma van geestelijke en klassieke muziek. Zaterdag 14 mei 9.00- 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig, Country Western en caba ret. 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show voor de jeugd". 20.00 - 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. De toneelvereniging Soester Applaus geeft in mei drie voorstellingen. In de theaterzaal van C-drie wordt op don derdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 mei 'Ons kent ons' opgevoerd. De aanvang van de voorstellingen is ie dere avond 20.15 uur. De toegang kost 7,50 gulden. Men kan kaarten reserve ren bij Leo Pappot, tel. 11430. Er is nog een beperkt aantal kaarten verkrijg baar. Donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur heeft kinderboerderij "De Vrije Teugel" een speciaal 5-mei- programma voor kinderen tussen de 4 en de 12 jaar. De middag begint met een fantastisch theaterstuk "de bevrijde draak". Dit stuk gaat over een draak, die een prin ses vangt en een ridder die haar pro beert te bevrijden. De kinderen kunnen tijdens het stuk meehelpen. Naast "de bevrijde draak" kan men deelnemen aan een speurtocht die on derdeel is van het theaterstuk, evenals de knutselaktiviteit waarmee wordt af gesloten. Natuurlijk is er ook een pauze met lekkere limonade. De entree be draagt 1,-. Voor meer informatie, tel. 18136 (Kinderboerderij "De Vrije Teugel", Vedelaarpad 53 te Soest. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Bedankt alle Soester ouders en kinde ren die afgelopen zaterdag met ons zorgden voor een pachtig feest! Ruim twee en een half duizend bezoekers en veel plezier. Alle honderden uren van voorbereiding zijn niet voor niets ge weest. Op deze plaats willen we graag de 107 medewerkers bedanken die zorgden voor een perfekte uitvoering van alle taken. Graag tot volgend jaar en heeft u ideeën voor ons feest op ko ninginnedag 1989, geef ze dan door. We staan altijd open voor nieuwe ideeën. Donderdag 5 mei: Vandaag een speciaal programma ter ere van bevrijdingsdag. Zie elders een stukje in deze krant Vrijdag 6 mei: Vandaag komt de eerste schoolreis van dit seizoen aan bod. Honderd kinderen uit Kortenhoef krijgen een programma aangeboden dat klinkt als een klok. Zaterdag 7 mei: Bas, Silvia en Dennis komen met hun vriendjes hun veijaardagen vieren. Ook zijn kinderen welkomdie niet bij een verjaardag horen. Zij krijgen een eigen programma aangeboden. Dinsdag 10 mei: Vandaag komt een schoolreisje uit Leersum aan de beurt. En na schooltijd starten we met de kindertuinen. Er zijn nog tuinen over. Kinderen die graag willen tuinieren, moeten vanmiddag na schooltijd langskomen. Zij krijgen dan van Rita en Lydia les in tuinieren op een eigen stukje grond. Dat is heel leuk en leerzaam. Dit kost 35,- inklusief bege leiding, materialen en zaden. En dan straks lekker groenten uit eigen tuin eten! Woensdag 11 mei: Vandaag speelt het toneelstuk Honky Donky. Dit gaat over een blinde man die bezoek krijgt van een vreemd, aar dig wezen. Dit wezen wordt gezocht door de koning. De koning is jaloers. Als de koning denkt dat hij dit vreemde wezen te pakken heeft, bakt de blinde man heerlijke pannekoeken die de ko ning geheel veranderen. Dit toneelstuk is voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Aanvang: 14.00 uur en entree: 1,- Binnenkort kan men in Soest de mini- containers laten reinigen. Inter Clean Dronten maakt de opvolgers van de plastic vuilniszakken binnen enkele seconden schoon. Het bedrijf begeeft zich daarmee op een vrij nieuwe markt in Nederland, maar het beschikt al over de meest moderne reinigingswa gen van Nederland. Voor 36 gulden per jaar is men abonnee van Inter Clean Dronten. De reini gingswagen rijdt één keer per maand achter de vuilniswagen aan en neemt dan de met stickers gemerkte contai ners onder handen. De schoonmaak procedure is uniek en laat in het straat beeld geen sporen na. Lenie Morren van het Dronter bedrijf: "De container gaat in zijn geheel de wagen in en wordt onder hoge druk met kokend heet wa ter gespoeld. Er komen geen chemische middelen of zeep aan te pas. De wagen kan drie mini-containers tegelijkertijd reinigen of één elfhonderliter contai ner." Voor de aanschaf van de reini gingswagen en bijkomende kosten moest Inter Clean een forse investering doen (driehonderdduizend gulden), maar volgens Lenie Morren is dat de enige manier geweest om de zaak goed aan te pakken. Vergunning Inter Clean Dronten heeft al een groot aantal vergunningen binnen. De Dron ter onderneming spoelt al mini-contai ners in de eigen gemeente, Lelystad, Zwolle, Meppel, Oldebroek, Wezep en Veenendaal. Lenie Morren wil nu ook zo snel mogelijk in Soest van start, want ook in deze gemeente heeft Intyer Clean een vergunning gekregen. Afgelopen vrijdag zijn in Soest tiendui zend antwoordkaarten verspreid. Door de kaart in te vullen en op te sturen (de kaarten worden niet opgehaald, zoals per abuis op de kaart staat vermeld) wordt men automatisch abonnee. Na dat het abonnementsgeld (36 gulden per jaar) is overgemaakt krijgt men een sticker toegestuurd, die op de mini- container moet worden bevestigd. Inter Clean gaat echter pas in Soest beginnen zodra er tenminste tweeduizend reac ties van de Soester bevolking zijn ge teld. "Anders is het voor ons ook niet rendabel. We willen het abonnements geld tenslotte zo laag mogelijk houden, en voor drie gulden per jaar zullen best veel mensen hun containers willen laten reinigen. Als je het zelf moet doen ben je een behoorlijke tijd bezig," zegt Le nie Morren. Ze heeft lang gezocht naar een wat zij noemt 'perfecte wagen'. "Je moet zonder klachten kunnen werken, want de klanten moeten tevreden zijn over de service. De wagen komt uit Homburg en werkt efficiënt. Het reini gen van de containers duurt tien tot zes tig seconden. Door ze één keer per maand schoon te maken kunnen we het werk snel en goed doen. We rgden dan achter de vuilniswagen door Soest. Behoefte f In de plaatsen, waar Inter Clean al actiet is, zijn de reacties van de abonnees goed. Het blijkt dat de reinigingswagen prima functioneert en voorziet in een behoefte. De containers zijn gegaran deerd schoon en op straat wordt geen troep achter gelaten. Het afvalwater van de wagen zal worden geloosd op een door de gemeente aan te wijzen lo catie. Bij de gemeente Soest is nog niet bekend waar dat zou moeten gebeuren. Inter Clean Dronten is te bereiken on der telefoonnummer 03210-16579. Als de voortekenen niet bedriegen - en daar lijkt het niet op - dan wordt de Stuivertjesmarkt van ko mende zaterdag (7 mei) in de Win kelkring van Weedestraat weer een overweldigend succes. Er zijn in middels al zoveel inschrijvingen binnen, dat de standplaatsen bijna allemaal zijn "uitgegeven". Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Soester jongelui in de leeftijd van 7 t.e.m. 14 jaar, die alsnog een plaatsje willen bemachtigen, moeten er dus heel snel bij zijn. Voor een stuiver verzekeren ze zich van een officiële standplaats, waar ze hun waren te koop kunnen aanbieden en zodoen de wat kapitaal kunnen vergaren om de uitgaven voor Moederdag te kun nen betalen. Opgeven kan nog bij kantoorboekhandel Van de Ven, Steenhoffstraat 13, tel. 10115. Inmiddels heeft de Winkelkring de finitief te horen gekregen dat de fiet- paden langs de Van Weedestraat tij dens de stuivertjesmarkt afgesloten zullen zijn (van de Raadhuisstraat tot Joh. Metz). Dat maakt het ver blijf in de Winkelkring een stuk veili ger en aangenamer, al moet daar voor natuurlijk ook het weer een beetje meewerken. Stunts De winkeliers zijn wat dat betreft in elk geval optimistisch en zetten op hun beurt hun beste beentje voor. Er wordt aanstaande zaterdag - Rozen- zaterdag, weet u wel... - spectaculair "gestunt" in de Winkelkring, en wat niet zomaar wil geloven moet maar eens een blik werpen op de Winkel kring-advertentiepagina's in deze krant. Verder is er, zoals al aangekondigd, volop levende muziek in de Van Weedestraat, met een dixieland-or- kestje en een draaiorgel. Het Rozen- team biedt, als vanouds, de winke lende dames een fraaie roos namens de Winkelkring. Wie zaterdag naar de Van Weede straat en omgeving komt, zal daar van geen spijt krijgen. Er valt van al les te beleven! In de Oude Kerk, Torenstraat Het Soester Muziekgezelschap ver zorgt evenals vorig jaar het bevrij dingsconcert op donderdag 5 mei a.s. Het bevrijdingsconcert, met gratis toe gang, in De Oude Kerk aan de Toren straat, wordt om 20.00 uur geopend met een korte toespraak door wethou der F. Kingma. Het concertprogramma van ongeveer een uur bestaat naast uiteraard het Wil helmus uit lichte klassieke werken van o.m. Holst en Shostakovitch, muziek uit de veertiger jaren van Amerikaanse origine (Gershwin, Jërry Gray, Vera Lynn) en o.m. een potpourri van be kende Hollandse liedjes uit die tijd. De presentatie van het concert is in han den van Aly Pluim van de Algemene Radio Omroep Soest. De Aros zal het concert uitzenden in ziekenhuis Zonne gloren en de bejaardencentra Molen schot, Groot Engendaal en Mariënburg op vrijdag 6 en 13 mei. Verwacht wordt dat weer velen op 5 mei de weg naar de Oude Kerk weten te vinden. Voor de komende tijd heeft het SMG o.a. het plan opgevat om van de zomer in samenwerking met C-drie een uit voering te verzorgen met muziek en dans. Het Soester Muziekgezelschap is een harmonie-orkest dat vorig jaar zijn 10- jarig bestaan vierde. Het treedt voorna melijk naar buiten door het geven van concerten, zowel binnen als buiten Soest. De vereniging heeft naast het grote orkest ook een jeugd-afdeling. Via de vereniging kunnen aspirant-mu zikanten gesubsidieerd les krijgen aan de Regionale Muziekschool Amers foort en Omstreken, afdeling Soest. Zo biedt gedegen muzikaal onderricht de mógelijkheid om-in goede sfeer en met veel plezier samen te musiceren. Elke maandagavond repeteren het jeugd-orkest (18.45 tot 19.30 uur) en het grote orkest 19.30 tot 21.30 uur) in het gebouw "Credo" achter de Juliana- kerk. Het SMG heeft vooral een tekort aan "groot koper" en slagwerkers. Be spelersvan bijv. de bas, tuba, hoorn, ba riton en trombone zullen met open ar men worden ontvangen. De instrumen ten liggen te wachten op enthousiaste muzikanten! Informatie over het SMG kan verkre gen worden bij de secretaresse, Esther van der Putten (tel. 18965), of bij de voorzitter, Hans Kampf (tel. 17504). Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Dinsdag trad Paul de Leeuw op in De Speeldoos. Hij voldeed daarmee aan zijn belofte om de door hem gemaakte afgang te komen goedmaken. Dit maal was de grote zaal voor hem het schouw toneel en dat was maar goed ook, want op een 20-tal stoelen na was die geheel gevuld. Reeds de binnenkomst was al een aangename verrassing, omdat stond aangeplakt, dat de recette van de avond was bestemd voor Radio Free- dom, de radiozender van de Zuid-Afri kaanse verzetsbeweging. Daarbij werd in de pauze nog eens gecollecteerd door Jack Spijkerman, bekend cabarettier, waarbij nog eens een bedrag van meer dan f 3000,- werd opgehaald. Paul de Leeuw zelf maakte zijn reeds vroeg verkregen faam volledig waar. Met een vaart als een echte routinier bracht hij zijn programma "De Roze- botteltijd", waarin hij een aantal ty petjes speelde met een flair en enn over gangssnelheid van de één naar de ander dat het verbazingwekkend was. Geen lange verkleedpartijen met onvermij delijke pauzes, die op één of andere ma nier moeten worden volgepraat. Nee, gewoon onder het lopen door een sjaaltje om of een bril op en doorgaan maar. Zijn stem doet denken aan die van Frank Affolter, de broer van Heddy Lester, die helaas ook niet zo bekend is bij iedereen, maar dat ligt meer aan re pertoire dan aan stem. Het publiek was razend enthousiast en was na afloop bereid om een minuten lange ovatie aan Paul de Leeuw te ge ven. Zelfs ondergetekende, die nogal sceptisch aan zijn avond begonnen was, gezien de ervaring van de vorige keer, moet toegeven, dat het hier ondanks al les toch om een "klassebak" gaat. Het heeft wel een kwartier geduurd voor die scepsis was verdwenen, maar daarna was hij wel helemaal om. D.S. Donderdag was Berdien Stenberg te gast in De Speeldoos in Baarn. Samen met een orkest van elf man bracht zij het programma "Pirouette tour", waarvan zij intussen ook een plaat heeft opgeno men en die zelfs zo hard verkoopt, dat het de zoveelste gouden plaat is gewor den. Zeer ontspannen en vooral voor zien van een grote dosis muzikaliteit bracht zij met veel routine en gevoel voor publiek haar programma. In dat programma werd een groot deel op geëist door componist Cees Smit, die als gitarist ook deel uitmaakt van de rit mesectie. Schitterend was vooral zijn "Highland Parade" dat met veel en thousiasme door het publiek werd ont vangen. Maar ook de "Ode aan Ama- deus" van Louis van Dijk was een klein hoogtepunt in dit van hoogtepunten aaneengeregen programma. Het pro gramma van na de pauze week af van het eerste gedeelte, doordat het meer de traditionele muziek bracht, waarin Mo- zart weer een hoofdrol voor zich opeist. Voor de pauze was het programma ge vuld met nummers van ondermeer Cees Smit, Delibes, Mercadante en anderen. Leuk daarbij was de Beatlesmedley van Lennon en McCartney, die met veel ge voel van muzikaliteit werd gebracht. Het programma werd door Berdien zelf "aanelkaar" gepraat. Iets dat zij nou net niet moet gaan doen. Een showleidster of iets dergelijks zal zij nu nooit worden, daar zijn nu eenmaal andere talenten voor nodig. Het zij haar vergeven, haar fluitspel maakte alles weer goed. D.S. Vakatures 2/10 Vrijwilligers m/v gevraagd om tijdens de Rode Kruisvakantieweken chronisch zieken te verplegen. Voor mensen zonder ervaring in dit werk zorgt het Rode Kruis voor een oplei ding. Daaraan zijn voor de deelnemers van de cursus geen kosten verbonden 2/8 Prot. chr. organisatie vraagt vrij willigers m/v om deel te nemen in de leiding van verstandelijk gehandicap ten tijdens vakantieweken op verschil lende plaatsen in binnen- en buiten land. Uitvoerige informatie over deze vakantieactiviteiten zijn in de vorm van een brochure bij de WB-Soest ver krijgbaar. 1/651 Leidster/bestuurslid gevraagd bij muziekvereniging in Soest. Betrok kene zal de belangen van de showgroe pen (minirettes en majorettes) beharti gen binnen het bestuur van ae vereni ging- 1/647 Gospelgroep in Soest zoekt vrijwilliger m/v die zich bezig wil hou den met het onderhoud en eventueel de reparatie van de muziekinstallatie, w.o. versterkers. 7/625 Instituut voor moeilijk lerende kinderen in Soest zoekt een vrijwillig ster om de uitgifte van spelen en spel letjes vanuit de speel-o-theek te verzor gen. Men zal tevens belast worden met enkele licht administratieve werkzaam heden. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend via de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest, Willóert- straat 49, tel. 12630. Openingstijden: ma, di, do: 10.00-12.30 uur en 13.30- 15.30 uur; vrij: 11.00-12.30 uur. 10.00 uur: bevrijdingsfilm in de Drie Eiken. Ook kan men door middel van een video de opening van het monu ment aan de Kampweg weer meebele ven. 14.00 uur: Sjoelen in de Drie Eiken. Bevrijdingsvuur: Van vroeger kennen we dit; mogelijk ook als jeugdvuur be kend. Leden van de plaatselijke sport vereniging LTV ontvangen het vuur in hotel "De Wereld" in Wageningen, de plaats waar 43 jaar geleden de capitula tie werd ondertekend. Vandaar gaan ze in estafette-verband naar Soesterberg waar te 20.30 uur, op het terrein aan de Kampweg (dezelfde plaats als de kerst boomverbranding) het bevrijdingsvuur wordt ontstoken. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. De eerstvolgende beurs, tevens de laat ste van dit seizoen, zal worden gehou den op zaterdag 14 mei van 10.00 tot 16.00 uur in de kantine van de Zinzen- dorf-Mavo, vlak bij het Zeister Slot; er is daar ook ruime parkeergelegenheid. De organisatoren rekenen weer op gro te belangstelling en hebben bovendien voor elke vijftigste bezoeker een leuke verrassing klaar liggen. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, lel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontakladres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 5 mei: Filmhuis: 'Crazy Love' De film is het filmdebuut van de Vlaam se cineast Dominique Deruddere, die ook samen met Mare Didden ("Brussel by night" en "Istanbul", waarin de De ruddere een hoofdrol speelde) het sce nario schreef. Aan de basis daarvan lag een novelle van Charles Bukowski. Aanvankelijk leverde dat de korte film "Foggy Night" op, die deel zou gaan uitmaken van een vierluik, van vier ver schillende cineasten en geïnspireerd op het werk van Bukowski. Deruddere is erin geslaagd om deze bi zarre, trieste liefdesaffaire op een ge loofwaardige manier te brengen. Los van de morele verontwaardiging die zijn film zeker oproept. Zoals elke film die taboes doorbreekt, zaait Deruddere twijfel in het gevoelsleven van de kijker. Hij dwingt tot een keuze uit sympathie en antipathie voor de beklagenswaardi ge hoofdpersoon. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree 6,-; le- den/cjp/65+ 5,-. Zondag 8 mei: Zondagmiddag 8 mei treedt Simon Vinkenoog op in de literaire salon van Artishock. De bekende schrijver, dich ter en journalist Simon Vinkenoog werd in 1928 in Amsterdam geboren. Hij haalde zijn mulodiploma en is ver der autodidact. In 1948 vertrok hij naar Parijs. Daar sloot hij zich aan bij de vijf tigers van wie hij werk in de bloemle zing Atonaal liet verschijnen. In 1957 keerde hij terug naar Nederland, was een aantal jaren verbonden aan de Haagse Post en vanaf 1961 beroeps schrijver: free-lance journalist, schrij ver, medewerker aan radio- en televi sieprogramma's, organisator van poë- siemanifestaties, vertaler enz. Vinkenoog heeft tot dusverre een be wogen leven achter de rug, waarin ma rihuana een belangrijke rol speelde. In zijn eerdere werk uit hij op pessimisti sche wijze zijn machteloosheid tegen over de valse wereld. Steeds hield hem bezig wie hij eigenlijk wel was en wat hij van zichzelf verwachtte. In de jaren zes tig kwam daarin een kentering. Een soort van verlichting bracht hem tot een positivistische heilsleer. Uit die tijd stammen boeken als "Liefde, Weerga loos" en de poësiebundel "Wonder bo ven wonder". In deze fase heeft zijn werk veel te maken met magie en mys tiek. Simon Vinkenoog treedt op op zondag middag 8 mei van 15.00 tot ca. 17.00 uur in het Artishockgebouw, Steen hoffstraat 46a te Soest. Iedereen is wel kom. Kosten 5,-, voor leden 4,-. Omdat ze geen gordel droeg is een zwangere vrouw uit Soest gewond ge raakt. Ze werd door haar vader met de auto naar het ziekenhuis gebracht toen op de Middelwijkstraat een aanrijdine, ontstond. De 54-jarige vader had een stilstaande auto over het hoofd gezien. Hij reed eerst tegen de achterkant van de wagen op, kwam vervolgens op de linker weg helft waar hij tegen een tegemoetko mende motor botste. Ook de motor- rijdster (27) raakte gewond. Ze moest naar het ziekenhuis De Lichtenberg worden gebracht, evenals de zwangere vrouw die met haar hoofd tegen de voorruit was geslagen. Het ongeluk ge beurde maandagavond om tien minu ten over negen. Een 24-jarige bewoonster van de Smitsweg mist sinds kort twee warmte meters. Die werden uit haar woning ge haald door een onbekende inbreker. Hij was binnengekomen via een boven licht. Een auto-eigenaar aan de Varenstraat moet nieuwe ruitenwissers voor zijn wagen kopen. De ene werd van de auto gehaald, terwijl de andere werd ver nield. Van een auto aan de Kamperfoelie- straat werden de wieldoppen gestolen. De beheerster van een snackbar aan de Korte Ossendam waarschuwde zater dagmiddag de politie, omdat ze even te voren een vals honderdje had ontvan gen. Er was een man de zaak binnenge- ^°"len die zijn verteringen daarmee had afgerekend. Toen de beheerster het biljet bekeek en ontdekte dat het vals was, ging de man naar zijn auto en keer de vervolgens terug met echt geld, waarmee hij alsnog betaalde. Voordat e politie ter plaatse kwam was de man al weer verdwenen. De politie opende vorige week donder dag m alle vroegte al de jacht op een aantal jongelui, die in het winkelcen trum om 5 uur 's ochtends de boel op stelten zetten. Ze vernielden diverse Jampen en trapten een boompje omver. 1 oen de politie naderde kozen de lie den het hazepad, maar later konden ze toch worden achterhaald. Het betrof twee jongemannen van 20 en een van ki laar' allen ^omstig uit Soest. Later bleken ze ook verantwoordelijk te zijn voor het vernielen van een bel en het af breken van een auto-embleem.

Soester Courant | 1988 | | pagina 12