&.4r J l Koninginnedag 1988 in Soest: warm, druk en 'hardstikke gezellig' Albert Heyn geeft Braamhage krentebrood SEIKO \A.t* WEEBDl Moederdag ideetjes om van te snoepen! Banket bakkerij Oudwater Soesterberg viert massaal koninginnedag Soester kampioenschappen Springen druk bezocht WOENSDAG 4 MEI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 17 \«V V ,1» SmBrvS Alstublieft: Traditionele jaarmarkt trekt andermaal tienduizenden mensen Op Koninginnedag bij Eldorado i Wie zich van tevoren zorgen maakte over het weer kwam gelukkig bedro gen uit: Koninginnedag 1988 werd in Soest een warme dag, waarin de zon zich urenlang flink deed voelen. Dat leidde ertoe dat vrijwel alle evene menten die al dan niet onder de hoede van het Oranje Comité waren georga niseerd heel druk werden bezocht. Het was dan ook 'hardstikke gezellig' in Soest. Op verschillende plaatsen in Soest con centreerde zich de gezelligheid, met na me op de Eng (de Oranje-vrijmarkt van Jeugdzorg), bij de kinderboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad, waar een groot feest voor de jeugd was georganiseerd, bij manége Eldorado aan de Bosstraat, en niet te vergeten 's avonds bij het spectaculaire vuurwerk op de Eng en de daaraan voorafgaande lampionoptocht door Soestdijk. Ook bij Artishock aan de Steenhoffstraat was het behoorlijk druk. Veel Soesters profiteerden van het ge varieerde aanbod aan activiteiten. Zo waren er ca. 200 fietsliefhebbers die wel te porren bleken voor de IVN-tocht door de omgeving van Soest. Aan de Tempo-tochten (recreatie- en toer tocht over de Heuvelrug) namen zeker 500 sportievelingen deel. Winnaar werd hier J. Plekkepoel uit Soest. Bij Eldorado aan de Bosstraat was het nodige te beleven voor de paardenlief hebbers. Elders in deze krant vindt men een verslag van de verschillende spring- wedstrijden en activiteiten op en rond om de manége. Veel aandacht was er ook voor een "nouveauté" op paarden- gebied: de Soester Aanspanning die zich met een fraaie tocht door de ge meente nadrukkelijk manifesteerde. Op het sportieve vlak kon men zich ook nog uitleven bij de door Pijnenburg georganiseerde stratenloop in Soest- Zuid, waar ongeveer 300 lopers aan meededen, en bij de volgens velen nog al pittige oriëntatierit voor auto's, geor ganiseerd door de brandweervereni ging, die overigens niet meer dan 26 deelnemers inschreef. Kunst Bij Artishock heerste de hele dag door een gezellige drukte. Er was uiteraard veel belangstelling voor de kunstkra- men, maar ook voor de levende muziek en de andere activiteiten. Heel wat Soesters nemen de gelegenheid te baat voor een bezoekje aan het museum Oud-Soest, waar ze o.a. een blik kon den werpen op het Gilde-zilver en an dere attributen en als ze daar tijd voor hadden nog even na te genieten van de video-opnamen van het Landjuweel, dat vorig jaar werd gehouden. Ook de architectuur-expositie van Duêrmeijer Verweij Messnig trok flink wat belang stellenden. Op de Eng was het een drukte van be lang. De kraampjes en standjes - som mige misschien wat al te "commercieel" ingericht - stonden in een enorme carré op het speelveld en heel wat "onderne mers" (bepaald niet alleen van jeugdige leeftijd) proberen hun spullen aan de passerende man of vrouw te brengen. Er moeten duizenden Soesters zijn ge weest om te kijken of er iets van hun ga ding bij was. Druk en gezellig was het ook bij de kin derboerderij, waar maar liefst 2460 be talende bezoekers werden geteld. Vooral de jeugd kon zich hier uitleven met allerlei spelletjes en activiteiten, maar ook de ouders vertoefden er ken nelijk met veel plezier. Voor dergelijk evenementen is de Vrije Teugel een ideale lokatie, ook al door de prijzens waardige inzet van de meer dan hon derd vrijwilligers die het geheel in goe de banen leidden. Vermelding verdient ook het circustheater Clumz, dat de toehoorders prima wist te vermaken, en natuurlijk de grote talentenjacht/play- back-wedstrijd, waaraan twintig arties ten in de dop meededen. Winnaar werd Pieter Smit, die een kostelijke imitatie weggaf van Toon Hermans' "Meneer Verkade" en diens kwellende probleem over wat er nu toch precies door het struikgewas sluipt... Vuurwerk 's Avonds werd er druk gebingo'd in de Vijverhof, op initiatief van de wijkver- eniging Overhees, en konden de lief hebbers genieten van rockmuziek in de Molensoos. De meeste belangstelling ging natuurlijk uit naar de feestelijke lampionoptocht door de straten van Soestdijk. De deelname was dit jaar be hoorlijk groot, en zo kon het gebeuren dat de stoet wat aan de late kant op de Eng arriveerde, waar zich inmiddels duizenden en duizenden hadden verza meld in afwachting van het slot van Ko- Het vuurwerk op de Eng was schitte rend en oogstte regelmatig applaus. Foto: Goos van der Wilt. ninginnedag: het grootse vuurwerk. De spuitdemonstratie ("lichtorgel") van de brandweer oogstte warm applaus, maar vooral de schittering en het geknal van het vuurwerk bracht de menigte tot groot enthousiasme. Het spektakel V Foto: Goos van der Wilt. Het optreden van circustheater Clumz bij de kinderboerderij was en succes. Albert Heyn heeft zaterdagmiddag de bewoners van Braamhage verrast met een krentebrood van ruim twee meter. Het brood, met een gewicht van 9.060 gram, werd op konin ginnedag overhandigd. De supermarkt aan de Van Weede straat had ook voor roomboter gezorgd. Twee dames uit Soest kregen van A Ibert Heyn een rieten mand gevuta met boodschappen. Zij kuüaen meegedaan aan een prijsvraag en het juiste gewicht van het krentebrood geraden. Het zijn mevrouw Rademaker en Parmont. Zij waren tevre den met de gratis boodschappen, de bewoners van het bejaar dencentrum aan de Inspecteur Schreuderlaan met het kolos sale krentebrood. deed niet onder voor dat van twee jaar geleden en verdient een vaste plaats op het programma van het Oranje Comité, dat ook nu weer met grote tevredenheid kon terugzien op een uiterst geslaagde Koninginnedag. De "ondernemers" op de Vrijmarkt deden goede zaken. WIJ HEBBEN ER VEEL VAN EN SPECIALE AANBIEDINGEN HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 I Een echt verrassend moederdag-kado? Denk eens aan bonbons! Maar dan wel de lek kerste. Bonbons van uw banketbakker. Die er een ware kunst van maakt. En, speciaal voor moederdag, een schitte rend mooi pakje! Nieuwerhoekpleiri 8 Soest Tel. 11365 Verras moeder met de lekkerste bonbons Ook in Soesterberg is koninginnedag op gepaste wijze gevierd. Zoals altijd was de jaarmarkt dé publiekstrekker en kwamen enkele tienduizenden be zoekers naar de kramen van de stand werkers, oude ambachten, antiek en curiosa en dit keer opvallend veel eet- en drinkwaren. Dat laatste maakte in veel gevallen het gebruik van eau de cologne of deodo- ranten overbodig, maar in elk geval was het gezellig druk in Soesterberg, dat het 150-jarig bestaan viert. Soesterberg kende eigenlijk dus een dubbelfeest, al zal het anderhalve eeuwfeest in de ko mende maanden nadrukkelijker wor den uitgedragen met tal van activitei ten. Geheel volgens de traditie werden de festiviteiten op koninginnedag ingeluid met een muzikale rondgang door mu ziekvereniging Odeon. In de loop van de dag vonden ook een aantal sporteve nementen plaats, zoals de finale van het AGAVS straatvolleybaltoernooi in de Banninghal, de Oranjeloop en een kla- verjaswedstrijd in De Drie Eiken. Evenals in voorgaande jaren werd de nationale feestdag afgesloten met een lampionoptocht en vuurwerk op het terrein aan de Kampweg. Van belang voor Soesterberg was ech ter dat de jaarmarkt doorgang vond. Vorig jaar stapte het Oranje-comité in Soesterberg op en lange tijd zag het er naar uit dat de altijd drukbezochte jaar markt voorgoed verleden tijd zou wor den. De stichting 150 jaar Soesterberg greep begin dit jaar in en vond alsnog voldoende medewerkers bereid de jaar markt opnieuw te organiseren. Er ont stond derhalve weer een levendige han del op de Banningstraat, waar zoals ge zegd vooral rekening werd gehouden met de innerlijke mens. De diverse ne ven-attracties, zoals het Lunapark bete kenden dat iedereen aan zijn trekken kwam, en daar ging het allemaal om. Het koffiedrinken voor de ouderen in De Drie Eiken, de live-muziek bij de Banninghal en de fietspuzzeltocht, alle activiteiten genoten veel belangstelling. Soesterberg vierde masaal koniginne- Het prachtige weer bracht niet alleen veel toeschouwers op de been maar zorgde ook voor een groot deelnemers veld in de ring. Om half tien begon in de binnenmanege voor de pony-kinderen een behendigheidsrit. Dit jaar bleek het parcours moeilijker dan andere jaren, maar toch kwamen de deelnemers met wat hulp goed rond. Voor alle kinderen was er een herinneringsvaantje en Sa- cha Bolwerk mocht de eerste prijs in ontvangst nemen. Om kwart voor tien werd begonnen met de rubriek 60 cm. voor pony's. In deze rubriek werd direct op tijd gestart, wat enkele zeer spectaculaire ritten ople verde. Uiteindelijk werd de pony Jim- my, gereden door Myrthe Laus het kampioenslint opgehangen. Tweede werd Marleen van Delden op Basje, derde Donna de Kramer op Pinto, en goede vierde Ivon Butzelaar op Ringo. De deelnemers konden in maximaal twee rubrieken starten, waarbij maar één rubriek meetelde voor het Soester kampioenschap. Zo kon het dan ook gebeuren dat Mieke Zoetelief met de pony Wendy zich wel winnaar wist van de rubriek 80 cm. voor pony's maar dat het kampioenslint naar Marleen van Delden met Basje ging. Derde plaats Wendy Jansen met Jimmy en vierde plaats Yvette van Diest met Wammes. De rubriek 80 cm. voor paarden lever de een overinning op voor Gert van Delden met Alex. Tweede en Soester kampioen werd Annemarie van Brum- mel op Treffer. Derde plaats voor Ste- phan Zoetelief met Ramona en 4e Sandra Wettman met Hupie De overwinning in de rubriek 100 cm. voor paarden ging naar Mariëtte van Dam op Saturnus 0 strafpunten in 34,4 sec. Kampioen werd Richard de Gier die eveneens een foutloze rit liet zien in 40,8 sec. De rubriek 110 cm. bracht vier deelne mers in de barage waarvan Henriëtte van Dam op Saturnus als enige foutloos wist te blijven. Zij mocht zich dan ook terechte kampioene noemen Aanspanning Om half elf in de ochtend vertrok bij Manege Eldorado een rijtoer van aan gespannen rijtuigen, georganiseerd door de Soester Aanspanning i.o. Bij hun terugkeer werd door een publiek sjury prijzen toegekend. Ie werd de heer de Ruiter met een tweespan po ny's; 2e dhr. Los met een tweespan WPN-paarden; 3e Mevr. Hilhorst met een Welsh pony. Later in de middag werden de rubrie ken bestgaand rijpony en bestgaand rij paard verreden, de combinatie werd beoordeeld op presentatie en op hun gangen (stap, draf, galop) en de wijze van rijden. Bij de pony's ging Marieke Smeeing met Blacky met de eer strij ken; 2e werd Marieke van Oest op Jolly Jumper en derde Stephanie Carlon op Javelin Bij de paarden was de concurientie ge ducht. Uiteindelijke winnares werd Mevr. du Bois met haar Jagermeester- merrie Pithy, 2e Mevr. Wit met Sabrina W. en derde Gert van Delden met Alex. De dag werd afgesloten met een geva rieerd showprogramma. De paarden- caroussel onder leiding van dhr. Kraay sr. opende de show, gevolgd door een wervelende voltige-demonstratie v^n Ponyclub Eldorado o.l.v. Miranda van Asch Helen Haring. Mevr. Ineke Meester op Wikky Dhr Heine Buis op Dark Delight reden een pas-de-deux op muziek, die door het publiek met veel enthousiasme werd ontvangen. In het discipline-rijden werd de oorspron kelijke gebruikswijze van het paard ge toond, nl. als werktuig (trekpaard), als vervoersmiddel (dameszadel) en als re creatiemiddel (jachtpaard). Een van de deelnemers aan de rit van de Soester Aanspanning. De kinderen van Manége Eldorado slo ten de dag af met een ponycaroussel o.l.v. Jan Kraay jr. en met een spring- show van zes ponyruiters op muziek. Ie dereen kon moe en tevreden terugkij ken op een geslaagde dag. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433

Soester Courant | 1988 | | pagina 17