LD MEDE SUPER FLOWER Soesters koninklijk onderscheiden wspcr Gemeente Soest presenteert zich met nieuw 'natuurlijk' beeldmerk Er hangen bij ons niet alleen broeken. Er hangen vooral veel maten. herenmode BLOEMKOOL Meerderheid raad voor parkeerkelder onder nieuw gemeentehuis Voor MOEDER 'n BOEKET van Kans op f 100.000,- Herdenking gevallenen Tweede Wereldoorlog Gemeente wendt zich tot Raad van State Conflict met staatssecretaris over 'boktor-vergoeding' KBS 'Groen van bossen en geel van zandgrond' Soesterbergsestraat 51 Soest GLAS HANDEL Reservepolitie Soest schiet goed Autokraken EVEN NAAR JAC. HERMANS f\ MAGERE KALFSLAPJES Mini-pr»js8.Maxi-keus Dorpspomp is weer gerepareerd Commissie nog niet tevreden over ontwerp Grote sortering SNIJBLOEMEN en KAMERPLANTEN „veillngvers" en „Super voordelig" "Dit zijn mensen die er volstrekt recht op hebben, omdat ze de Soester sa menleving maken tot wat zij is. Men sen die bescheiden hun werk doen en er daarom ook het meest voor in aan merking komen. Zonder hen zou Soest niet hetzelfde zijn. Ze staan meestal niet zo in de schijnwerpers, maar werken op het grondvlak en ge ven daar warmte en kleur aan de sa menleving." Dat zei burgemeester P. Scholten vorige week vrijdag tijdens de feestelijke bijeenkomst in de trouwzaal van het gemeentehuis, waar de plechtige uitreiking plaatsvond van de koninklijke onderscheidingen, ter gelegenheid van Koninginnedag. Vier verdienstelijke Soesteis kregen van de burgemeester de versierselen opgespeld, die behoren bij de ereme daille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De ene gouden me daille was voor adjudant W. ter Haar, chef van de recherche van de Soester politie. De drie zilveren medailles gin gen naar de heren M. van Gihkel, me dewerker van Zonnegloren, F. Lenten, actief in de vakbeweging, en CJ.B. Lensink uit Soesterberg, nauw betrok ken bij de muziekvereniging Odeon. Zij werden met hun echtgenotes en tal van familieleden en vrienden verwel komd in de overvolle zaal, waar het ge meentebestuur tracteerde op koffie en cake. De burgemeester stelde vast dat de onderscheiding voor de meesten een volslagen verrassing was, "en zo hoort het ook, want juist de mensen die er niet op rekenen en bescheiden hun werk doen hebben er het meeste recht op." De heer Scholten merkte nog op dat ook heel veel anderen recht hebben op een lintje, maar dat dat meestal niet "een-twee-drie" ging. Als eerste kreeg de heer Lenten zijn on derscheiding. Hij is al sinds 1934 lid van de Bouw- en Houtbond CNV, waarvan hij de plaatselijke afdeling in diverse be stuursfuncties heeft gediend, o.a. als penningmeester en waarnemend voor zitter. Tevens was hij bondsraadslid en bestuurslid van de besturenbond CNV. De heer Van Ginkel is al 42 jaar in dienst van Zonnegloren, o.a. als tran- portmedewerker voor het vervoer van allerlei medische materialen. Daarnaast heeft hij zich verdienstelijk gemaakt in het sportleven, o.m. als mede-oprichter van de voetbalvereniging WZ ("Vrienden Van Zonnegloren"), bij welke club hij op allerlei terreinen zeer actief is. Tevens is hij consul van de KNVB. De heer Ter Haar is sinds 1955 in dienst van de gemeentepolitie in Soest, nadat hij verbonden was aan de Koninklijke Marechaussee. De heer Ter Haar heeft met name als chef van de recherche blijk gegeven van een grote mate van vakmanschap en inzet en zal per 1 fe bruari 1989 met functioneel leeftijd sontslag gaan. "We spreken elkaar vol gend jaar ook nog wel," aldus burge meester Scholten. V.l.n.r. de heren Van Ginkel, Lenten, Scholten, Lensink en Ter Haar. De heer Lensink tenslotte is al 50 jaar lid van Odeon, waarvan 30 jaar in een bestuursfunctie, o.m. als voorzitter. Hij was dan ook jarenlang een stuwende kracht, wat o.a. leidde tot het eigen ge bouw, de groei van de vereniging en het hoge muzikaal niveau. Verder maakte hij zich zeer verdienstelijk voor het ge hele culturele gebeuren in Soesterberg en is hij drager van een onderscheiding van de Ned. St. Gregorius Stichting voor zijn inzet voor de kerkmuziek. De herdenking van de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog vindt woens dag 4 mei 's avonds om precies 8 uur plaats bij het monument bij Braamhage aan de Inspecteur Schreuderlaan. Medewerking aan deze plechtigheid zal worden verleend door het Soeste Mannenkoor Apollo. Na twee minuten stilte en het optreden van het koor, geschiedt de bloemlegging, waarna het défilé langs het Monument. De commissie belast met de uitvoering van de herdenking dringt er bij de in woners met klem op aan tijdig aanwezig te zijn bij het Monument, zodat er om 8 uur absolute stilte heerst bij de gedenkplaats. De inwoners wordt verder in verband met de herdenking verzocht 's avonds vanaf 6 uur tot zonsondergang de vlaggen halfstok te hangen. De organisatie van de herdenking verzoekt de aanwezigen bij het Monument het Wilhelmus gezamenlijk te zingen. De aantasting van het houtwerk van de zolderverdieping van de Katholie ke Basisschool Soestdijk aan de Sint Theresiastraat - de voormalige There- siaschool - is de aanleiding geworden voor een conflict tussen de gemeente Soest en de staatssecretaris van On derwijs, mevrouw Ginjaar-Maas. Soest heeft zich onlangs per brief tot de afdeling "geschillen van bestuur" van de Raad van State gewend, omdat het gemeentebestuur niet akkoord kan gaan met de afwijzing van de door de gemeente gevraagde vergoeding van de kosten. Vorig jaar bleek de zolderverdieping van de school ernstig te zijn aangetast door de boktor, waardoor een reparatie op korte termijn onontkoombaar was. Naar schatting is met het herstel zo'n 50.000 gulden gemoeid. Volgens de wettelijke regels kan de gemeente in dergelijke "noodgevallen" een beroep doen op de staatskas. Wanneer op het schriftelijke verzoek daartoe door het ministerie niet binnen twee maanden wordt gereageerd, wordt de vergoeding geacht te zijn toe gekend. Op 8 februari diende Soest het Met ingang van deze week presenteert de gemeente Soest zich, in navolging van tal van andere gemeenten, met een "kreet" als herkenbare karakteri sering. "Natuurlijk" is het woord dat voortaan op alle officiële documenten, briefpapier, enveloppen, nota's etc. zal prijken, als toevoeging aan het nieuwe beeldmerk, dat bestaat uit een horizontale geel verlopende balk en een verticale groene, waarin de letters "gemeente Soest" min of meer zijn ge vat. Het groen staat voor de bossen en weilanden rondom Soest, het geel op de zandgrond (duinen) dat een be langrijk deel van de gemeente-opper vlakte inneemt. Het nieuwe logo werd maandag door wethouder Ries van Logtenstein (Voorlichting), Koos van Ekeren, chef stafbureau Interne Zaken en Ben van Os, chef stafbureau Voorlichting, aan de pers getoond en wordt met ingang van deze week ook toegepast voor de gemeentelijke informatierubriek "De gemeente Soest vraagt uw aandacht voor..." in deze krant. In de komende tijd zal men het overal tegenkomen, bij voorbeeld op de kabelkrant en op de nieuwe gemeentegids, die deze week verschijnt. Bij Adama wordt u op uw wenken bediend Een sigaar koopt U niet bij Van Ede net zo min als een ar of een slede. Na een echtelijke rel trek je snel aan de bel voor een ruit van die snelle VAN EDE. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN! In een begeleidend briefje van burge meester Scholten, dat bij de gemeente- gids is gevoegd, blijkt de "filosofie" achter het nieuwe beeldmerk te zijn dat de gemeente niet alleen door de nieuwe organisatiestructuur, maar ook door dit andere "jasje" aan te doen, beter hoopt te kunnen inspelen op de vragen en be hoeften van de bevolking. "De vernieu wing wordt op die manier ook naar bui ten zichtbaar," aldus burgemeester Scholten, "onder het motto: 'Soest, na tuurlijk!' Het accent ligt enerzijds op onze prachtige, natuurlijke omgeving, anderzijds op bovengenoemde klantge richtheid: van nature zijn wij, mensen van de gemeente, er voor u. U allen be taalt tenslotte onze activiteiten. Onze Het team van de Soester reservepolitie heeft onlangs goed gescoord bij de Gooise streekschietwedstrijden die ge houden werden in de schietkelder in Huizen. Aan de competitie doen ook deelnemers mee uit Hilversum, Huizen, Laren en Bussum. Het team - bestaande uit de heren T. Wassenaar, R.H.P. Jansen, J.P. van der Meij, J.F. Brons en E.J. Jongma - wist in de B-klasse beslag te leggen op de eer ste prijs, mede door de inspirerende coaching van teamleider R. Meinema. Ook individueel leverden de Soesters goede prestaties. De heer Brons werd eerste in de B-categorie en de heer Jongma wist in de C-categorie de twee de plaats te veroveren. dienstverlening is er voor u," laat de burgemeester de bevolking weten. Ook op auto's Het logo - of "logogram", zoals wet houder Van Logtenstein het noemde - is ontworpen door het reclameburau KSM Partners in Haarlem. Gaandeweg wordt de gehele gemeentelijke papier winkel van het nieuwe beeldmerk voor zien en t.z.t. zal ook het gemeentelijke wagenpark met het logo rondrijden. Gedacht wordt nog over gebruik voor bewegwijzering e.d., aldus de wethou der. Met het logo introduceert de gemeente ook een specifieke "huisstijl", die op al lerlei terreinen herkenbaar aan te tref fen zal zijn. Het streven is daarbij ge richt op een zoveel mogelijk uniforme en efficiënte presentatie. De kleuren groen en geel (en wit) zijn overigens ook terug te vinden in de officiële ge- meentevlag en het wapen van Soest. De toevoeging van het woord "natuurlijk" accentueert daarbij het karakter van Soest als "natuür-gemeente". Uit een bij een garagebedrijf aan de Laanstraat geparkeerde auto heeft een onbekende dader vorige week de radio cassetterecorder weggenomen. Hij bleek een scheerraampje te hebben ver nield en de sloten geforceerd. Ook aan de Henriëtte Blaekweg werd een auto opengebroken en de radio cassetterecorder ontvreemd. De dader bleek hier de raamrubbers te hebben verwijderd, zodat een ruit eruit kon worden geperst. 500 gram Aanbiedingen geldig van do. 5 t/m za. 7 mei 1988 en alléén in filialen met versafdeling verzoek in. Het antwoord van de staats secretaris kwam op 14 april binnen, vijf volle dagen na het aflopen van de wet telijke termijn. Tot verrassing van Onderwijs-wethou- der Jan Menne en zijn medewerkers bleek de staatssecretaris de gevraagde vergoeding echter te weigeren. Als mo tivering werd gegeven dat het ministerie al in een soortgelijke zaak in een andere gemeente verwikkeld was en eerst het beroep op de Raad van State wilde af wachten. Soest laat het daar niet bij zitten en is nu op haar beurt naar de Raad van State gestapt voor het treffen van een voorlo pige voorziening (namelijk dat goed keuring geacht moet worden te zijn ver leend) en om het afwijzende besluit van de staatssecretaris te schorsen. Gerard Paul zit op Kreta) uit te rusten De dorpspomp in de Kerkebuurt is weer gerepareerd en op z'n vertrouw de plek gezet. Personeel van de dienst gemeentewerken heeft de historische bezienswaardigheid onder handen ge nomen en in de oorspronkelijke staat teruggebracht. De pomp was enkele weken geleden door een automobilist omver gereden. Daarbij was enige schade ontstaan. Dankzij de vakkundigheid bij gemeen tewerken kon de pomp vrij snel weer in de Kerkebuurt worden geplaatst, zodat de bezoekers van de Oude Ambachten markt niets zullen merken van de tijde lijke afwezigheid. Het laatste metsel werk werd gisteren afgerond. De dorp spomp van Soest stamt uit het begin van de achttiende eeuw. De commissie-Raadhuisbouw is op een aantal onderdelen nog niet tevre den met de tweede versie van het voorlopig ontwerp dat architect J. Schrieke heeft gemaakt voor het nieu we gemeentehuis van Soest. Dat bleek vorige week in de commissievergade ring o.l.v. wethouder Jan Menne, waar nog een aantal "ins en outs" ter dis cussie kwam, zoals de ruimte voor kin- der-opvang, een opslagplaats voor beeldende kunst, de receptie van het info-centrum en vooral: de (eventue le) parkeerkelder onder het gebouw. Met name Neks Blommers (VVD) wond zich erover op dat er voor de kin deropvang zo'n 30 procent minder ruimte wordt gemaakt. "Dan kunnen er hoogstens drie peuters verblijven." Ze maakte daar ernstig bezwaar tegen, om dat peuters nu eenmaal ruimte nodig hebben. Wethouder Menne bracht daar tegenin dat uit een interne enquête ge bleken was dat er geen behoefte aan een kinderverblijf bestaat, ook niet bij het bedrijfsleven in Soest. Blommers vond het echter ongeloof waardig dat Soest de enige gemeente in Nederland zou zijn zonder behoefte aan kinderopvang en wilde die enquête wel eens op tafel zien. Ze wees erop dat het ontbreken van een dergelijke op vang wel eens belemmerend kon werken voor toekomstige sollicitanten en vond het plan ook in strijd met het Soester emancipatiebeleid. Ook andere leden vonden dat er nog maar eens naar gekeken moest worden, en dat beloofde Menne tenslotte, al meende hij dat er niet voor elke "latente" behoefte ruimte moest worden gecreëerd. Raymond van Gelder (PvdA) vond dat sommige zaken toch nog wat "knullig" waren opgelost en meende dat het raad huis "ruim bemeten" zal zijn, afgaande op het aantal vierkante meters dat voor elke medewerker beschikbaar zal zijn. Jan van Esseveld (D66) had een over schrijding van 50 vierkante meter ge constateerd, vergeleken bij het pro gramma van eisen, en vond dat de ar chitect er nog maar eens met het mes doorheen moest. Besselien Gerritse (CDA) en Neks Blommers (WD) meenden echter dat er ook nog ruimte moest zijn om door het gebouw heen te kunnen lopen. Kunst Project-coördinator W. Hulsbergen wees er in dat verband op dat het nieu we raadhuis ook ruimte moet hebben voor de opslag van kunstwerken (nog uit de tijd van de BKR), maar dat stuitte op protest van de commissie. Met name Jan Visser (Prog. Soest) pleitte voor verspreiding van kunst over allerlei ge bouwen en instellingen in Soest. Menne sputterde nog wel wat tegen - "je. moet de mensen niet tegen hun wil gelukkig maken" - maar ging tenslotte akkoord. Hans Oudemans (VVD) vond dat de telefoniste en de informatrice straks te veel op eikaars lip zouden komen te zit ten. Volgens hem waren beide mede werksters het daar zelf ook niet mee eens. Schrieke echter ging ervan uit dat de dames juist wel graag een beetje bij elkaar zouden zitten. "Anders sterft de telefoniste van verveling..." Oudemans repliceerde daarop dat hij nog geen overleden telefonistes had aangetroffen en pleitte, voor een stukje "scheiding", -:odat de dames elkaar niet zouden hin- leren. Van Gelder tilde daar niet zo rwaar aan en Menne wees er tenslotte )p dat dit een kwestie was van "uitwer- <ing". Hij beloofde het probleem nog nader in studie te zullen nemen. Neks Blommers - en in haar kielzog de hele commissie - vond dat de gemeente alsnog een landschapsarchitect moet inschakelen, ondanks het feit dat het College vindt dat de eigen afdeling Groen en Recreatie een groot deel van diens werkzaamheden wel aankan. Blommers: "Dit is een veel te moeilijk gebied, dat moet je niet zelf doen." In dat verband verweet ze Groen en Re creatie teveel "stokpaardjes" te willen berijden. Parkeerkelder De eventuele bouw van een parkeerkel der onder het nieuwe gemeentehuis le verde nog de nodige discussie op. Ray mond van Gelder (PvdA) vond het "een heel dom iets". "Dat moeten we helemaal niet doen; ik zie met angst en vrezen de exploitatie tegemoet, en denk eens aan zaken als toezicht en vandalis me." Hij zag het geld daarvoor liever besteed worden aan andere zaken. Bes selien Gerritse liet weten dat haar frac tie op dit punt verdeeld is. "Een enke ling is nog niet zo gecharmeerd van het idee". Toch zag ze liever een parkeer kelder dan parkeerplaatsen in de ach tertuin of langs de Dalweg. Hans Oudemans sprak zich zonder veel omhaal uit voor de parkeerkelder, al werd dat standpunt later nog iets ge nuanceerd door zijn geestverwante Neks Blommers. Jan Visser beloofde zich "met hand en tand" tegen de kelder te zullen verzetten en Jan van Esseveld wilde wel akkoord gaan met 100.000 gulden voor een plan, maar zich nog niet vastleggen op een besluit voor de bouw van de kelder. "Dat kunnen we over viji ja.v ook nog wel doen." Vóór de bouw vai? e kelder is duidelijk een kleine meerdCheid in de raad aanwe zig. Budget De commissie stortte zich vervolgens in een uitvoerige discussie over het budget en de mate waarin dat intussen al zou zijn overschreden. Vooral Van Gelder roerde zich in dit verband, met name te gen de extra 30.000 gulden die de ar chitect bedingt voor de aanpassingen aan het ontwerp. Hij vreesde dat dat ten koste zou gaan van bijvoorbeeld de in richting. Volgens hem horen de aanpas singen binnen het afgesproken honora rium van de architect: "Hij heeft ge woon geen goed ontwerp gemaakt en niet aan zijn opdracht voldaan. Dan is het toch te dol dat er extra moet worden betaald?" Schrieke verdedigde zich met een be roep op de regels die in de architecten wereld gebruikelijk zijn. "De tarieven berusten o.a. op een vast programma van eisen, en wij zijn hier gestart met een voorlopig programma, waar heel wat in veranderd is". Van Gelder vond dat het "gesteggel" over vormgeving en indeling echter normaal in het honora rium begrepen moet zijn. Andere leden vielen hem bij - Van Esseveld had zelfs al een overschrijding van 2,2 miljoen becijferd - maar één van de medewer kers van Schrieke wees er na al dit heen en weer gepraat simpelweg op dat de bouw tot dusver zo'n 500.000 gulden beneden het budget zit, de voorafgaan de discussie daarmee volledig ont krachtend. Besselien Gerritse stelde daarop ver ontwaardigd vast dat er inmiddels een half uur onnodig was gediscussieerd en eiste voortaan eerst vooroverleg over deze en dergelijke zaken. Dat werd haar door Menne toegezegd. VAN WEEDESTRAAT17 SOEST Ook u kunt honderdduizend gulden winnen! Meer over deze aktie op pagina 3 MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID

Soester Courant | 1988 | | pagina 1