Moeder wil vast wel eens iets anders horen... Geef haar zondag daarom een CD van De Gouden Snaar. Mam kan je me even negentienvijfennegentig lenen? ¥mëii!1'F§ IFraiü Hulde van en voor 'verkeersjuf' Bep Smit Grote 'opfrisbeurt' bij Super van Doorn Mam roep je me morgen om tien voor zeven? Mama heb je mijn rok nou nog korter gemaakt? Ik mag vanavond je auto toch wel even lenen, hè moeder? Kan ik vroeger eten mam, want ik moet naar honkbal. en nog keus uit duizenden andere cd's vanaf 19,95. Plannen Oh Oh voor nieuw Natuurbad Blikschade? DIK BOS b v WOENSDAG 4 MEI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 Jongeman mishandeld AUTOSCHADE Pam>M Mij)mfa&fen\ '"m Ronald Uitbreiding in vers gebakken brood en gebak I—BBfe- - Man bekent 10 zaken Coniferen-dieven gepakt Boompje gestolen Inbraak bij AROS Steenhojfstraat 13a- 15, Soest, telefoon 02155 - 12 1 32. Aktiegroep zet ideeën op papier, kosten: 7 miljoen gulden |Foto: Goos van der Will whirlbank, twee hot whirlpools, een stortbad met waterval, twee instructie- baden, een overdekt 50-meter bad, twee peuterbaden, een kleuterbad en een 55 meter lange glijbaan. Behalve de zwemvoorzieningen voorzien de plan nen ook in een solariumgrot met tien solaria, drie zonnebanken, een sauna, een restorette met badbar en een fit nessruimte. Om het geheel compleet te maken zouden er ook luchtdouches, een wintertuin, zonnegrotten en een zo genaamde warme wand moeten ko men, evenals uiteraard de noodzakelij ke voorzieningen, zoals kleedruimten. "De exploitatie en beheer blijven in handen van de gemeente, in casu de stichting zwembaden," schrijft Oh Oh. "Het personeel is dan gedurende het hele jaar full-time inzetbaar. Het be stuur van de stichting zal begeleiding moeten krijgen van een manager, die het zwembedrijf leidt en de recreatieve functie van het Natuurbad ontwikkelt. Gezien de te verwachten aanloopkos ten en het gebruik van bestaande instal laties en baden kunnen de tarieven laag blijven," verwachten de aktievoerders, die tegen de verkoop van het Soester Natuurbad zijn. "Oh Oh beweert in de brief dat de exploitatiekosten van 'haar' zwemaccommodatie lager zullen uit vallen dan van het projekt van Projekt- ontwikkeling Drachten bv (750.000 gulden verlies per jaar indien het zwem bad in combinatie met een sporthal wordt gebouwd). De voordeligere ex ploitatie is volgens Oh Oh mogelijk door de samenvoeging van een buiten en binnenbad, terwijl bestaande instal laties en voorzieningen benut blijven. "Dat resulteert in een lagere toegangs prijs voor de bezoekers en een gunstige re belasting van de begroting van de ge meente." Oh Oh wijst er verder op dat eventuele specifieke wensen zonder veel problemen in de plannen kunnen worden verwerkt. Dat geldt ook voor een eventuele sporthal op het terrein van het Soester Natuurbad. Doelgroepen Met de plannen meent Oh Oh een groot deel van de Soester bevolking tegemoet te komen. Niet alleen voor wat betreft het behoud van het Natuurbad, maar ook wat betreft het gebruik. "Het bad kan het hele jaar zeven dagen per week open. Diverse gebruikers en doelgroe pen kunnen tegelijkertijd en zonder hinder van elkaar gebruik maken van de mogelijkheden," aldus Oh Oh. Voorts schrijft de aktiegroep dat bij de realise ring van de plannen de omgeving van het Natuurbad niet wordt aangetast. Een 20-jarige Soester heeft bij de poli- tieaangifte gedaan wegens mishande ling, nadat hij door twee anderen was aangevallen. Het incident deed zich in de nacht van vrijdag op zaterdag om streeks 03.00 uur voor op de Nieuw- straat. De jongeman fietste daar niets vermoedend naar huis en passeerde op de hoek van de Beetzlaan vier andere jongelui. Twee van hen gingen hem achterna, dwongen hem tot stoppen en begonnen hem zonder enige aanleiding "onder handen" te nemen. Door vuist slagen in zijn gezicht liep hij verwondin gen op aan zijn oog en zijn lip. De politie kon de daders achterhalen. Ze bleken 20 en 21 jaar te zijn en afkomstig uit Soest. Er werd proces-verbaal opge maakt. Gó dan bij DIK BOS te i rade! Van de prijs hoeft u niet te "verblikken"! Voordelige huurauto ogen-blik-kelijk beschik- i baar! Saturnusweg 10 indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN ^ioiwüjtiniïü^a.1 \\icm1eksotm Onnvrtoloi' xiiTlifhftima mtéigi Een taart in de vorm van een stopbord en een bloemstuk met als ondergrond een waarschuwingsbord ("overste kende kinderen") - het was duidelijk dat de cadeautjes die vorige week tij- tdens de les in groep 8 van de Ludge- russchool in Soest-Zuid van eigenaar verwisselden dlles te maken hadden met het verkeer. Dat kon ook niet mis sen, want in het middelpunt van de be langstelling stond mevrouw B. Smit- "eckers, beter bekend als de "ver- keersjuP' van de school aan de Vosse- veldlaan. Aanleiding voor de feestelijkheden was het feit dat de juf inmiddels voor de 15e keer haar verkeerslessen met succes be kroond zag. Dat werd bijvoorbeeld on derstreept met de uitreiking van de ver- keersdiploma's. Juf Smit deed daar van haar kant een smakelijke verrassing bij: een fraaie taart, uitgevoerd als het be kende zeskantige verkeersbord dat weggebruikers attent maakt op de na dering van een voorrangsweg waarvoor gestopt moet worden. Van Weedestraat 211, 3761 CD SOEST. Tel: 02155-23106 Speciaal voor dames starten wij met een basiscursus zelfverdediging. De cursus bestaat uit 10 lessen van 75 minuten elk. In de cursus zullen een aantal basistechnieken worden behandeld om eventuele belagers af te weren. Tijdens de introductie-les op 7 mei kunt u kennismaken met onze lerares en zij zal ook een aantal demonstraties geven. Op zaterdag 14 mei, vanaf half 12 beginnen wij met de eerste les. Wilt u nadere informatie kom dan naar de introductieles op 7 mei Een 37-jarige man heeft tenminste tien diefstallen bekend. Hij stal radiocasset terecorders uit auto's. Dat deed hij al tijd overdag. De Soester zette zijn gestolen waar af in een koffiehuis in Hilversum. Voor de (dure) geluidsapparatuur kreeg hij doorgaans niet meer dan 35 gulden. De politie hield de man anderhalve week geleden aan. Hij had kort daarvoor een auto opengebroken en dat was gezien door iemand die de politie inlichtte. De dief was onder meer actief geweest aan de Talmalaan, de Veenbesstraat, de Spoorstraat, "de Verlengde Talmalaan, de Dal weg en de Van Goyenlaan. De politie heeft twee inwoners van Soesterberg aangehouden, die vorige week aan de Anthonie van Leeuwen hoeklaan vier coniferen hadden ont vreemd. De eigenaar had de daders zien vertrekken in een auto, die door de po litie werd aangetroffen aan de Plesman- straat. In de kofferbak bevond zich nog een hoeveelheid natte aarde. De politie hield de daders,aan en maakte proces verbaal op. De coniferen gingen terug naar de rechtmatige eigenaar. Een onbekende dader heeft vorige week aan de Waldeck Pyrmontlaan een boompje gestolen uit de voortuin van een woning. Het betrof een buxus- boompje in een terra cotta-pot, ter waarde van ca. 50 gulden. De eigenares deed aangifte bij de politie. Begrijpelijk dat de leerlingen enthou siast reageerden. De juf kreeg van een van hen een boeket aangeboden en alles zou daarmee afgelopen zijn geweest - afgezien van het verorberen van het ge bak, natuurlijk - als niet een delegatie van de oudercommissie op dat moment het lokaal was binnengekomen en na mens ouders en leerlingen een fraai bloemstuk aanbood, waarmee het waarschuwingsbord was opgemaakt. Op haar beurt was juf Smit daardoor geheel verrast. Vijftien jaar lang heeft ze aan de Ludge- russchool verkeerslessen gegeven in de groepen 4 t/m 8. Ze deed dat altijd in haar eentje, zonder assistentie van de politie. Maar er was meer. Zo gaf ze ook "openbare" verkeerslessen i.v.m. de aktie "Laat ze toch voorgaan" van Vei lig Verkeer Nederland, die zich speciaal richtte tot de automobilisten, met het oog op de tienduizenden verkeersonge vallen waarbij fietsers (en vooral jeug dige) elk jaar betrokken zijn. Alle leerlingen van de Ludgerusschool, Foto: Herman van Dam Juf Smit te midden van haar leerlin gen in groep 8 van de Ludgerusschool. die onder de hoede van juf Smit inzicht kregen in het verkeer en wat daarbij komt kijken, slaagden in de loop der ja ren voor hun verkeersdiploma, en dan te bedenken dat het op de Ludgerus school nog een stukje pittiger toegaat dan elders: van de verkeersproef die nen 20 van de 35 vragen te worden beantwoord, maar de Ludgerusjeugd maakt altijd alle 35 vragen. En met suc ces, waarmee duidelijk is dat de weder zijdse hulde in alle opzichten terecht is. In de studio van de AROS hebben on bekenden twee cd's buitgemaakt bij een inbraak. De daders kwamen vermoede lijk met behulp van een valse sleutel in de studio van de ziekenomnroep op het terrein van ziekenhuis Zonnegloren. De bekendste supermarkt van Soest, Super van Doorn aan de Wiardi Beek man straat (Honsbergen), is de afgelo pen dagen gesloten geweest voor een omvangrijke en ingrijpende "opfris beurt", die min of meer samenvalt met de ingebruikneming van de uitbrei ding van de zaak, die er aan de achter zijde nog eens zo'n 100 vierkante me ter verkoopruimte bij heeft gekregen. Met man en macht is er gewerkt om de supermarkt opnieuw in te richten; bij na alles is van zijn plaats gehaald en een heel leger medewerkers is in de weer geweest om ervoor te zorgen dat de zaak weer als nieuw oogt. Morgen ochtend om negen uur gaan de deuren weer open; dan zullen de klanten met eigen ogen het resultaat van al die in spanningen kunnen aanschouwen. "Het hele bedrijf is als het ware opgef rist," aldus de heer E.J. van Doorn tij dens een korte onderbreking van de werkzaamheden. "We hebben in de af gelopen weken al een nieuw plafond aangebracht met betere verlichting, zo dat we een beetje af zijn van de donkere hoeken. Verder pakken we alles gelijk aan, zodat het geheel weer clean en fris wordt. Daarmee stellen we ons op nieuw in op de wensen van de consu ment." Super van Doorn is vanouds erg sterk in de bedieningsafdelingen met een uitgekiende specialisatie én een zeer breed pakket van artikelen. Vers brood De meest opvallende verandering is de nieuwe opzet van de brood-afdeling, waar de mogelijkheden om zelf brood te bakken - en het dus zo vers mogelijk aan de klant aan te bieden - sterk zijn vergroot door de installatie van enkele grote stenen plaatovens. De klant kan het bak-proces zelf zien plaatsvinden; het gebeurt niet ergens achteraf, aldus de heer Van Doorn. In feite kunnen alle soorten brood vanaf nu ter plaatse worden gebakken. De eerste tijd zal er echter ook nog wel "aangeleverd" brood worden verkocht. "We wachten nog even de reacties van de consument af," aldus de heer van Doorn, "al staat het wel vast dat die het liefst voortdurend vers brood wil. Bij ons kan dat. Nu al komt er elke middag om drie uur weer een nieuwe 'charge' brood - dat doet niemand - en met de nieuwe ovens kunnen we in feite op ie der gewenst moment weer vers gebak ken brood leveren." De nieuwe opzet en uitbreiding van de brood-afdeling leidt ertoe dat de kaas afdeling moet verhuizen. Die krijgt een plek in het nieuwe winkelgedeelte, naast de afdeling vleeswaren. Daarmee wordt tegelijk een van de knelpunten opgelost: "brood" en "kaas" zijn voor taan geheel gescheiden en dat betekent dat de lange rij wachtenden tot het ver leden zal behoren. Gebak Tegelijk met het brood vindt ook een forse uitbreiding plaats van de verkoop van gebak. In plaats van de bescheiden vitrine staat er nu een forse toonbank met een uitgebreid assortiment aan taarten en gebakjes. Volgens de heer Van Doorn is ook dit een van de nieuwe "speerpunten" van de zaak. "We kun nen honderden taarten per dag verko pen. Er is in Soest weinig gebak van goede kwaliteit voor een redelijke prijs. Wij mikken op een betaalbaar maar goed stuk gebak, zonder al te veel op smuk, maar wel iets waarvoor de klan ten terugkomen." Ter gelegenheid van de heropening (en met een schuin oog naar moederdag) heeft de supermarkt in de komende dagen een speciale feestelijke aanbieding: een taart van 22 centimeter voor de ongelooflijke prijs van f 7,95! De uitbreiding van de zaak met zo'n 100 vierkante meter komt vooral ten goede aan een verdere verbreding van het "pakket". Zo ontstaat er meer ruim te voor een goede presentatie van de aanbiedingen en krijgt ook de klant wat meer bewegingsvrijheid. "Het geheel komt beter tot zijn recht," concludeert Met man en macht werd het interieur van de supermarkt onder handen geno men, zodat vanaf morgen de klanten een bijna "nieuwe" zaak zullen betreden. de heer Van Doom. "We hebben weer ruimte om adem te halen." Hij wijst in dat verband ook op de groei van bij voorbeeld het aantal "klein-verpakkin- gen". "De mensen hebben daar vaker behoefte aan; de gezinnen worden im mers kleiner en veel mensen wonen ook alleen. Daardoor is er een duidelijk trend naar bijvoorbeeld een-persoons blikjes groente, etc. Eén bedrijf De nieuwe inrichting geeft ook betere mogelijkheden om "verwante" artike len bij elkaar te zetten; vanaf nu staan bijvoorbeeld de vruchtesapppen en de frisdranken bij elkaar. Verder is er o.a. meer ruimte voor een gewild artikel als chips, die tot nu toe soms enkel,e malen per dag moesten worden aangevuld. "Het is in feite een vervolmaking van het geheel," aldus de heer van Doorn. "We proberen van al die aparte 'win keltjes' één bedrijf te maken." Dat die opzet volledig is geslaagd, overigens met behoud van het "eigene" van elke afzonderlijke afdeling, zullen de klan ten vanaf morgenochtend zelf kunnen ervaren. Ter gelegenheid van de hero pening worden de eerste 2500 klanten verrast met een feestelijke, bloemrijke attentie: een gratis Kaaps viooltje. Zoals gezegd: in de afgelopen dagen hebben de heer Van Doorn en zijn me dewerkers het bedrijf als het ware volle dig op zijn kop gezet. In korte tijd wer den alle schappen opnieuw ingericht en er is hier en daar ook heel wat vertim merd. Een inspannend karwei, dat bij Super van Doorn in grote eendracht en samenwerking is volbracht. Om dat te vieren worden de medewerkers en hun "aanhang" - in dat opzicht is Super van Doorn echt een "familiebedrijf' - aan de vooravond van de heropening ont haald en wordt gezamenlijk het glas ge heven op de toekomst. De aktiegroep Oh Oh heeft een plan ontwikkeld voor een zwemaccomoda- tie op het terrein van het Soester Na tuurbad. De plannen zijn gebaseerd op een bestaande accommodatie in Rid derkerk. De totale bouwkosten bedra gen volgens Oh Oh zeven miljoen gul den. Een van de uitgangspunten in het plan van de aktiegroep is dat het Soester Na tuurbad niet wordt verkocht aan de project-ontwikkelaars M.A. Taphoorn en B. Netjes. Ook wil men dat het over dekte instructiebad De Turf aan de Waldeck Pyrmontlaan in gebruik blijft. In een brief aan de gemeenteraad en de ambtelijke projektgroep legt Oh Oh de plannen uiteen. Wildwaterkreek Een aantal voorziening van het huidige Natuurbad zou behouden kunnen blij ven. Het 50-meter bad blijft bijvoor beeld onveranderd als de ideeën van Oh Oh worden gerealiseerd. Het L-bad komt er dan kleiner en 'speelser' uit te zien. Verder denkt Oh Oh aan een re- creatiebad met onder meer een wildwa- terkreek, een draaikolk, borrelbaden, een massagebank, massagestralen, een

Soester Courant | 1988 | | pagina 9