Zesde kwart triathlon tevens laatste Scrabble-titel voor mevrouw D. Yastenburg autocross WOENSDAG 11 MEI 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 14 Stefan Uijland (16e) beste Soester in 2.20.11 ••- - TENNIS Eerste kampioensteam bij LTC Soest Smeeing/BDC dames veldkampioen HANDBAL Herenteam van Red Stars in finale kampioenschap Midden-Nederland BASKETBAL Spelletjesmiddag bij MHC Soest Goede prestatie Paul van den Brink ATLETIEK Autocrossteam CTS Bijna 150 deelnemers op 16e kampioenschap van Nederland Klubkampioenen bekend bij SHot TAFELTENNIS Shot 1 loopt 2e divisie net mis SCRABBLE Mandy Akkermans jeugdkampioen Selby FIETSCROSS Kings Road Riders BADMINTON Jeu de Boules De Gemshoorn rijdt in Utrecht VISSEN De Snoekbaars heeft eigen visbotenhaven BOWLING Uitslagen Soester Bowling Bond Dakwerken DUIVENSPORT Wedvlucht ketting- formulieren Drukkerij Smit B.V. Foto: Goos van der Wilt. De zesde kwart triathlon van Soest is gewonnen door Ben van Zeist. Hij had 2 uur, 4 minuten en 12 seconden nodig om de drie onderdelen af te werken: 1 kilometer zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10,5 kilometer hardlopen. De beste Soester werd Stefan Uijland met een tijd van 2.20.11, hetgeen hem een zestiende plaats opleverde. Uijland was 's ochtends om acht uur in de eerste groep gestart. Hij was de snelste zwem mer in de eerste serie, maar op de fiets en bij het hardlopen moest hij meer dan een kwartier inleveren. Na het zwem men was het aanvankelijk Bas de Geus die de leiding had. Van Zeist, die even als De Geus om 9.00 uur startte, haalde hem nog in en bouwde een voorsprong op die bij de meet iets meer dan een mi nuut bedroeg. De strijd bij dames leverde een over winning op voor Irma Zwartkruis. Ze volbracht de kwart triathlon in 2.22.36, waarmee ze als eenentwintigste in het totale deelnemersveld eindigde. Irma Zwartkruis is in Nederland een nauwe lijks te kloppen tegenstandster bij de di verse triathlons. Mara Leiblum van de atletiekvereniging Pijnenburg werd tweede bij de vrouwen in 2.30.24. De snelste tijd bij de veteranen werd ge realiseerd door Rob de Haas. Met zijn zeventiende plaats in de eindklassering bevestigde De Haas zijn kwaliteiten op voornamelijk het fiets- en looponder deel. Uitstekend De zesde, en door de verkoop van het Soester Natuurbad voorlopig laatste, kwart triathlon van Soest bleek op nieuw een geslaagd evenement. Dank zij de medewerking van Pijnenburg en de zwemvereniging De Duinkikkers Het zondagjeugdteam van de LTC Soest, dat speelt in de landelijk hoogste klasse, is twee weken voor het einde van de competitie al kampioen. Dit bete kent dat Sanne de Metz, Sonja Huizin- ga, Ragnar Hulskamp en Vincent Lan- gendorff zich kunnen voorbereiden op de strijd om de Nationale titel. Een pri ma prestatie voor dit jonge talentvolle tennisteam van de LTC Soest. Soest I behaalde weer een klinkende 6-2 overwinning op de belangrijkste concurrent Leimonias uit Den Haag. Niets kan het kampioenschap meer in de weg staan. Opvallend was de winst in de eerste herenenkel (Rick Wuite) en in de herendubbel; Deze partijen gingen tot nu toe meestal verloren. Rick Wuite en Bert van Wede hebben duidelijk hun draai gevonden, en spelen op dit mo ment goed. Hildy Bruin is de enige uit het team die nog geen partij verloren heeft. Renaultdealer Stam kan trots zijn op dit door hem gesponsorde team. Zo goed als het gaat met SoestI, zo slecht gaat het met Soest 2. Opnieuw werd met ruime cijfers verloren. Dit be tekent dat de tweede klasse voor dit team niet meer vast te houden is. Hope lijk maakt Soest III, dat kampioen wordt in de derde klasse, dit verlies weer goed. Van de overige zondag teams zijn er kampioenskansen voor Soest 5, 6, 7 en 35+. Bij de zaterdagteams kan de LTC Soest de hoofdklasse in de gemengde senio rencompetitie niet men vasthouden. Soest A verloor met 3-2 van 't Spieghel A uit Bussum. Wel zijn er bij de zater dagteams aspirant kampioenen. Soest D en F staan in hun afdeling op de bo venste plaats. Bij de Herenteams zijn Soest B en C kampioenskandidaten. De junioren van de LTC Soest preste ren goed. Geen enkel team verkeert in degradatiegevaar en Soest C en F kun nen bijna de kampioensvlag hijsen. Dames A, D, F en E, spelend in de dins dagcompetitie, hebben nog kam pioenskansen. Zondag begroette Smeeing/BDC haar eerste kampioensteam van het veldsei- zoen. Het eerste damesteam, bestaande uit speelsters van de zaalselectie, deed dit seizoen sinds jaren weer mee aan de veldcompetitie. Het was dan ook niet verwonderlijk dat zij ongeslagen het kampioenschap be reikten. Met nog twee wedstrijden te spelen zijn zij voor de naaste belagers onbereikbaar geworden. Alle tot aan zondag gespeelde wedstrijden werden met groot machtsvertoon gewonnen. Zondag echter in Breukelen tegen Nij- enrodes kwam de overwinning en daar mee het kampioenschap toch moei zaam tot stand. Smeeing/BDC trof in Nijenrodes een zeer gemotiveerde te genstandster, vechtend tegen degrada tie, en er werd met volle overgave voor de overwinning gestreden. Smeeing/ BDC daarentegen dacht freewheelend de eindstreep te halen. Het team moest echter alle zeilen bijzetten om niet on verwachts ten onder te gaan. Bij rust was de stand in evenwicht (5-5). In de tweede helft zouden de routine en de conditie toch de doorslag geven. Hing het kampioenschap 10 minuten voor tijd nog aan een zijden draadje (6-6), 4 minuten gevarieerd aanvalspel en het wapen van de break-out waren vol doende om naar 6-9 uit te lopen. Nijen rodes kreeg nog wel door slordigheden van de Smeeing/BDC-defensie een paar opgelegde kansen, verder dan één tegenpunt kwamen zij niet. De bloemen waren voor de Soester dames. Bij de jeugd was het wederom het suc cesvolle jongens-aspirantenteam dat na een zaalkampioenschap, ook het veld- kampioenschap behaalde. Tegen For tissimo werd het een regelrechte walk- over. Liefst 31 maal troffen zij het doel van de tegenpartij, Fortissimo plaatste hier schamele twee punten tegenover. Uitslagen: Senioren: Heren 1-Amersfoort 24-14; Heren 2-AAV 16-17; Dames 1-Nijen- rodes 9-7; Dames 2-HMS Achilles 8-10. Jongens: Pupillen-Houten 9-20; aspiranten 1-Fortissimo 31-2; aspiran ten 2-Limvio 15-9; junioren-HVBS 18-12. Meisjes: pupillen 1-Limvio 11- 6; pupillen 2-Fidelitas 7-19; aspiranten 2-Voice 11-5; junioren 1-Nijenrodes 6-6; junioren 2-EMM 9-5, welpen A-Amerfoort 5-9; welpen B-Shot 73 7-15. Het eerste herenteam van Red Stars heeft zich verzekerd van een plaats in de finale om het kampioenschap van Midden-Nederland. De ploeg speelt zaterdag tegen Blue Herons om de ti tel waaraan overigens geen status mag worden ontleend. De manier waarop Red Stars de finale bereikte was opvallend, want de Soes- ters wonnen drie keer van teams uit een hogere klasse. Vooral in de halve finale tegen het Utrechtse OSG boekte Red Stars een knappe overwinning. De domstedelingen werden in een enerve rend duel met 67-64 de weg naar de eindstrijd versperd. Red Stars moet het kampioenschap van Midden-Neder land voor rayonteams afdwingen tegen Blue Herons. De tegenstander uit Via- nen stond in de competitie twee keer in het veld tegen Red Stars. Thuis wonnen de Soesters, maar in de uitwedstrijd werd nipt verloren van de met Ameri kanen versterkte formatie. De finale begint zaterdag om 19.30 in sporthal Welgelegen in Utrecht. Heren 2 speelde zaterdag de laatste competitiewedstrijd. Het team, dat de tweede helft van het seizoen steTk voor de dag kwam, moest het onderspit del ven tegen Quick Runners (57-63). Ook dames 2 verloor het laatste duel tegen Shooters met 37-45. De jongens aspi ranten sloten de competitie winnend af tegen Eem'78 (81-27). De meisjes ju nioren, die onlangs het kampioenschap verspeelden door een onnodig gelijkr spel, versloegen Sparta met 47-42. v Twee gemengde herengroepen speel den in Soesterberg een boeiende wed strijd tijdens een demonstratiedag in De Banninghal van AGAVS. De uitslag van de onderlinge confrontatie, waarin veel duncks waren te zien, was 96-94. In sporthal Beukendal wordt zaterdag vanaf 16.00 uur een aantal promotie/ degradatiewedstrijden gespeeld. Een dag later is er een zaalvoetbaltoernooi dat om 12.00 uur aanvangt. De kwart triathlon van Soest zal voor lopig niet meer worden gehouden in ver band met de verkoop van het Soester Natuurbad. verliep de onder auspiciën van de stich ting zwembaden georganiseerde kwart triathlon uitstekend. Het zwemmen werd uiteraard in het wedstrijdbad van het Soester natuurbad afgewerkt; het fietsen vond plaats op de Vlasakkers en de triathleten liepen tot slot een par cours dat via Soesterberg weer naar de startplaats voerde. De organisatoren hadden een verras sing in petto voor de oudste deelnemer, de 63-jarige J. Hengeveld. Hij kreeg een speciale prijs. Verrast werden ook de niet-Soester deelnemers toen ze te horen kregen dat de kwart triathlon van Soest voorlopig van de agenda wordt geschrapt. Een vaste medewerker van de kwart triathlon zei met 'pijn' af scheid te nemen van dit sportevene ment waaraan meer dan tweehonderd wedstrijd- en recreatie-atleten meede den. De eerste vijf van de kwart triathlon: 1. Ben van Zeist 2.04.12 2. Bas de Geus 2.05.27 3. Walter Boom 2.07.29 4. Johnny Johnson 2.1126 5. Bert van de Zwan 2.12.42 De Mixed Hockey Club Soest houdt woensdag 18 mei een spelletjesmiddag voor kinderen van de groepen vier van de Soester basisscholen. De leerlingen hebben allemaal een uitnodiging ont vangen. Tussen 14.00 en 16.00 uur kunnen ze terecht op de hockeyvelden aan de Ko ningsweg. De club zorgt dat er voldoen de sticks aanwezig zijn. De vierdejaars basisscholieren kunnen onder het mot to 'bal en stick' hun vakantiemiddag doorbrengen bij MHCS. Dat A.V. Pijnenburg een prima 800 meter loper had in Paul van de Brink was bekend. Maar vele atletiekinsiders keken zeer verrast op in Nijmegen tij dens een sterk bezette 800 m invitatie wedstrijd. Van de Brink had deze invitatie te dan ken aan de goede indruk die hij bij één van de Nijmeegse organisatoren ach terliet tijdens een trainingsstage van A.V. Pijnenburg in Portugal. Paul van de Brink werd in Nijmegen 4e in 1.49.7. Dit betekende een persoonlijk en nieuw clubrecord. Het oude clubrecord stond op naam van Menno Lievers met 1.50.0. De oud-Nederlands kampioen 800 me ter indoor had die tijd in 1983 neerge zet. Van de Brink (22) verbeterde zijn tijd van 1.52.7 naar 1.49.7. Door deze prestatie is hij uitgenodigd voor wed strijden in Leiden en Hilversum. A.V. Pijnenburg staat een druk pro gramma te wachten. Op 21 mei in de bekende 20 km. wed strijden de 5 en 10 km prestatieloop. Op 27 mei wordt voor de eerste keer de 150 jaar Soesterberg-loop gehouden. Tenslotte wordt op 16 juni voor de 10e maal de Van Doorn - Klaarwaterloop gehouden. Kortom een programma om rekening mee te houden. Jeugd Zaterdag ging de atletiek-zomercom- petitie in het district van start. De Gooi- se Atletiek Club organiseerde deze eer ste wedstrijden op haar kunststof atle tiekbaan te Hilversum. Van de AV Pijnenburg namen teams van de meisjes C en D en de jongens C en D deel. De volgende GAC-baanrecords wer den door Pijnenburgleden gebroken: meisjes D: Barbara Jongerden sprong 1.50 m. hoog meisjes D: Sanne van Keken stootte de kogel 9.93 m. jongens C: Remko Braspenning sprong 5.94 m. ver. Op diverse onderdelen werden goede resultaten geboekt. Deze eerste compe titiedag maakt deel uit van een serie van drie. Er werd door diverse verenigingen onderlinge strijd geleverd op de onder delen: kogelstoten, verspringen, hoog springen, discuswerpen, speerwerpen en de loopnummers estafette, horden, sprint, 800 m. 1000 m. en 1500 m. Het autocrossteam CTS uit Soest heeft zaterdag de eerste autocrosswedstrijd verreden. Doordat in de Soest geen baan is, moesten zij uitwij ken naar Utrecht. In Utrecht lag er een zeer mooie en snellere baan. Voordat de rijders aan ae wedstrijd mogen deelnemen moetende crosswagens eerst gekeurd worden. Als de crosswagen dan is goedgekeurd, mag deze meedoen aan de wedstrijd. Ook dit jaar zijn er weer twee klasse n.1. de 1300cc klasse, de wagens moeten standaard zijn en hebben maximaal 1300cc, en de special klasse. Dit zijn ei genbouw crosswagens met een cc in houd van 16001m b.v. 5800cc. Nadat er drie manches zijn verreden in iedere klasse, worden de dagpunten bij elkaar opgeteld. In de 1300cc klasse kwamen er 9 in de finale. De finale ging over 6 ronden. Er werd zeer fanatiek gereden. Al gauw waren het Jochem Groenen- daal en Jaap Zwagerman die afstand maakte tussen de rest van het veld. Zij werden dan ook 1 en 2. De derde plaats voor Johnny Klaver, vierde maal werd Ton Plekkepoel en vijfde Ronald Lub- belink. In de Special klasse hadden er zich ook 9 geplaatst voor de finale. Ook hier werd fel gestreden om de eerste plaats. Foto: Goos van der Wilt. Met een record-score van 1844 pun ten heeft mevrouw D., Vastenburg uit Soest het officieuze Nederlands scrab- ble kampioenschap gewonnen. Ze had bijna honderd punten voorsprong op Klaas Keuter, de Soester die tweede werd. Met 147 deelnemers was het jaarlijkse NK Scrabble in gebouw De Rank weer goed bezet. Het organiserende JOC- Traditiegetrouw wordt er in de maand mei bij de tafeltennisvereniging Shot gestreden om de diverse clubtitels. La ter in de maand volgen de klubkam- pioenschappen voor de jeugd, en 5 en 6 mei speelden ruim 40 senioren om de ti tels in vier verschillende klassen. Het werd een zeer geslaagd evenement, waarin Berend Jonker zich opnieuw tot sterkste speler kon laten kronen. De klubkampioenschappen gingen donderdag 5 mei van start met de strijd bij de senioren III en IV. Bij de senioren IV was het wedstrijdsecretaris Jan Jan sen die zijn favorietenrol met veel over tuiging wist waar te maken en ongesla gen kampioen werd. In de senioren II klasse waren veel deel nemers die in staat leken de titel te ver overen. Na vele spannende wedstrijden was het uiteindelijk Paul Henk die zijn progressie van dit jaar omzette in een knappe eerste plaats. Op vrijdag 6 mei werden de titels in de hoogste twee seniorenklasse, die beter waren bezet dan ooit, verdeeld. In de senioren II Klasse plaatsten An- dré van Vugt, Richard van de Heuvel, Wil Scheel en Barend van Lunteren zich voor de halve finales. In de finale won André van Vugt vrij simpel van Wil Scheel, waarmee hij een sterke competitie bekroonde met de ti tel in de Senioren II klasse. De Senioren I klasse kende een topbezetting en zeer veel verrassingen. In de eerste poule was Hans den Blan ken nog wel een logische winnaar, maar dat Aijan Schuiling als tweede zou ein digen had niemand kunnen voorspel len. In de andere poule vielen ook de nodige verrassingen te noteren, maar na Berend Jonker eindigde toch Dirk Schuiling met de hakken over de sloot als 2e. In de halve finales won Berend Jonker regelmatig van Arjan Schuiling, terwijl Hans den Blanken na een met 21-7 ver loren le game toch te sterk bleek voor Dirk Schuiling. Zo kwam toch de mo menteel enige terechte finale tot stand, waarin de grote spanning en het late tijdstip een echt hoog nivo verhinderen. Berend Jonker was de iets meer aanval lende speler en zag dat uiteindleijk be loond met zijn derde titel op rij: 18-21, 21-16, 21-18. Voorzitter Joop Kok reikte de prijzen uit, waarmee een einde kwam aan deze 37e klubkampioen schappen van Shot. De één na laatste competitieronde is voor de landelijke seniorenteams van Shot ongelukkig verlopen. Voor het le herenteam daarentegen betekende de 6-4 nederlaag in Assendelft tegen Combi dat men promotie naar de 2e di visie vrijwel zeker misloopt. Het le herenteam moest in Assendelft minimaal een punt halen om nog voor promotie in aanmerking te komen en heeft hier ook alles voor gedaan. Combi bleek echter te veel klasse in huis te heb ben in de persoon van Erik Winnubst en was bovendien van plan zijn spqrtieve plicht zeker na te komen. Zoals zo vaak aan Soester zijde kon Hans den Blan ken niets verweten worden. Met deze wedstrijd twee keurige winstpartijen en een zeer sterke competitie is het voor hem het meest te betreuren dat promo tie gemist is. Berend Jonker en Gerhard Busch wonnen ieder één keer, terwijl een zwak dubbel de Soesters opnieuw fataal werd. Het 2e herenteam heeft haar zegereeks onderbroken zien worden door Never Despair, echter zonder dat dit conse quenties had voor de tweede plaats van de Soesters. In een sfeerloze wedstrijd konden drie Shotspelers geen moment het niveau van de voorgaande wedstrij den halen en de zeker ook met al te sterk spelende Bossenaren profiteerden dankbaar. Alledrie de Shotspelers wonnen één partij, terwijl het dubbel spel het enige hoogtepunt aan Shotzijde vormde. Shot 3 - Swift 3: 4-6 Het derde herenteam heeft haar laatste landelijke thuiswedstrijd niet in winst kunnen omzetten. Michiel van Raads- hooven wist twee partijen te winnen, terwijl Marcel Jansen en Arjan Schui ling ieder één keer wonnen. Zoals vrij wel gebruikelijk werden weer een aan tal partijen zeer nipt in de derde game verloren, maar het benutten van de winstkansen is voor dit team al de hele competitie een probleem geweest. Programma komend weekend. Aan staande zaterdag 14 mei wordt de laat ste ronde van de tafeltenniscompetitie afgewerkt. Het le herenteam speelt dan de streekderby tegen Poker Face uit Hilversum. De wedstrijd begint om 17.30 uur in de Shotzaal aan de Heide weg. Uitslagen jeugd: Trias 1-Shot 1: 7-3; Victoria 1-Shot 2: 4-6; Shot 3-Buna 2: 6-4; Bijmaat 4-Shot 4: 9-1; Shot 5-Huizen 4:0-10; Quick 9-Shot 6:7-3; Shot 7-Bijmaat 9: 2-8. bestuur mocht uit het hele land spelers begroeten, die allen ruim vier uur ach ter de borden zaten. Het was de zestien de keer dat het Nederlands scrabble kampioenschap werd gehouden. De ti tel bleef dit keer, dankzij de winst van mevrouw Vastenburg, in Soest. Na de eerste van de drie ronden moest ze nog twee scrabbelaars voor laten gaan. De leiding was toen in handen van me vrouw Ursum-Maas. In de tweede ron de sloeg mevrouw Vastenburg toe. Ze haalde 663 punten, terwijl haar concur renten aanzienlijk minder scoorden. De voorsprong van de Soesterse was toen zo groot, dat ze die in de laatste ronde slechts hoefde te consolideren. Dat luk- Ruim vier uur moesten de scrabbe laars woorden vormen met de letters, die ze ter beschikking hadden. te haar ruimschoots. Klaas Keuter be hield bovendien de tweede plaats, die hij in de tweede ronde had bezet. Rens- ke Druijff uit Soest legde beslag op de zevende plaats in het eindklassement. In totaal deden zes Soesters mee aan het Nederlands scrabble kampioenschap. Riet de Groot werd 23e met 1374 pun ten, mevrouw Nuysink-Colje 41e met 1278 punten en T. van Egmond 86e met 1102 punten. Het afgelopen weekend werd in de sporthal van C-Drie door zo"n 50 jeugdleden fanatiek gestreden om de jaarlijks te vergeven titels. Drie titels werden met succes verdedigd. Caspar Bisschop werd bij de heren wederom clubkampioen. Sebastian Ott en Cin- dy Sattelmeijer prolongeerden hun ti tel in groep 2 (tot 14 jaar). In groep 1 eiste de 14-jarige Mandy Akkermans de titel voor zich op. Zowel in de halve finale als de finale trof ze als tegenstandster een dame uit het eerste team. Beide bleken niet bij machte haar jacht naar de hoogste titel te stoppen. Caspar Bisschop, Meivin Hamaker en Lonneke Sattelmeijer speelden zich in groep 1 in alle finales, maar zagen geen kans de volle buit binnen te halen. Se bastian Ott en Cindy Sattelmeijer lever den in groep 2 dezelfde prestatie. Al leen Sebastian won alle beschikbare ti tels. De prijzen werden uitgereikt door secr. Henriette Topper. Het seizoen wordt eind mei feestelijk afgesloten in de C-Drie met een bow- ling/barbeque-party die in samenwer king met René Grendel wordt georga- Dit was de vierde en laatste Grand Na tional voor de Nederlandse Kampioen schappen van dit jaar, werd gehouden in Gorsel wie er genoeg punten behaald hebben om in Assen te mogen fietsen. De baan was klein met veel bochten. Er moest dus heel technisch gereden wor den wat enkele rijders best goed in zich hebben. Bij de junioren werd Toine Marsé uit geschakeld in de manches. Dennis Krol behaalde na de halve finale de finale en werd daarin 4e, Mare de Schiffert had alleen manches te verrijden en werd 4e. Bij de Experts werd Robin v.d. Wolk 8e in de halve finale en Öijan Kers 5e, Mo nique de Schiffert bewees weer eens een stabiele rijdster te zijn, zij werd in de manches 3 x 5e. Op Hemelvaartsdag 12 mei wordt een regiowedstrijd verreden aan de Ko ningsweg in Soest aanvang 12.00 uur. niseerd. Uitslagen van de finales in groep 1: Damesenkel: Lonneke Sattelmeijer- Mandy Akkermans 4-11,2-11. Here nenkel: Caspar Bisschop-Meivin Ha maker 15-6, 15-9. Gemengd dubbel: Caspar Bisschop/Sylvia Verhart-Mel- vin Hamaker/Lonneke Sattelmeijer 10-15, 8-15. Dames dubbel: Lonneke Sattelmeijer/Sylvia Verhart-Mandy Akkermans/Natascha Lantema 15-8 15-8. Heren dubbel: Caspar Bisschop/' Robbert Schadee-Melvin Hamaker/ Marcel v.d. Wal 15-12, 15-11. Groep 2 Damesenkel; Cindy Sattelmeijer- Anouk Tervooren 11-6, 11-6. Here nenkel: Sebastian Ott-Jeroen Over- beek 15-5, 15-5. Gemengd dubbel Remco Altena/Cindy Sattelmeijer-Se- bastian Ott/Susanne van Doorn 16-18, 11-15. Dames dubbel: Cindy SatteL meijer/Anouk Tervooren-Susanne van Doorn/Mariska Reijerse 15-2,15- 9. Heren dubbel: Jeroen Overbèek/ Dennis Kox-Sebastian Ott/Remco Al- tena 2-15, 1-15. De Gemshoorn speelde met acht man in IJsselstein. Na de eerste speelronde kwam de Gemshoorn goed voor de dag met een eerste plaats en ook in de tweede ronde van deze avond wordt een eerste plaats behaald. Plaatsing van teamleden telt mee in het eindklassement voor persoonlijk resul taat. Trineke Wessel van de Gemshoorn zei al van tevoren dat ze haar avond had en dat bleek ook wel in de derde, sterke ronde van haar team. Alles wat haar team gooide kwam dicht bij de but (houten balletje) te liggen. Zo verging het ook Gerrit Hurenkamp, die op deze avond zijn spel goed in de hand had. Toch leuk op de eerste avond van de nog vier te spelen avonden, met twee prijzen naar thuis te gaan. Martin Kroon, Herrijk Hop en René Wassenaar waren het snelst bij de start Na de tweede bocht kwam een aantal rijders met elkaar in een aanraking. Martin Kroon ging in de laatste ronde 3 keer over de kop. Hierdoor werd René Wassenaar eerste, tweede werd Tom mie Groenendaal, derde Ime Drieën- huizen, vierde Herrijk Hop en door de vele uitvallers kreeg Martin Kroon toch nog de vijfde plaats toegewezen. Het is hengelsportvereniging de Snoek baars gelukt nog voor het zomerseizoen de visbotenhaven gebruiksklaar te heb ben. Dit alles dankzij veel vrijwilligers werk, maar vooral door de al jaren du rende voorbereidingen op bestuurlijk niveau door secretaris Peter de Rond, de grote animator achter het geheel. De meeste ligplaatsen zijn al verhuurd, maar er is nog een aantal vrij. Voor het luttele bedrag f 125,- per jaar kunnen leden van de Snoekbaars, of zij die dit willen worden, hier gebruik van maken. De maximale afmetingen van de boten mag 4.50m bij plm. 1.70m zijn.Inlich tingen: Willem v.d. Kraats, tel. 16895. Maandag 2 mei Oude Enghe-Toetanchamon 1-4 d'Oude Enghe-Heineken II 3-2 Turtles-Heineken I 1-4 Silver Star I-S.B.R. 3-2 Flushing Meadow-Tryers 4-1 Strijkbout-C-drie 0-5 Dinsdag 3 mei Omega-Laatbloeiers 5-1 B.S.B.-Pioniers 2-3 Kings Palace-Bodrum 1-4 Happy Hookers-HAM 0-5 Bunk-'t Juk 0-5 Dexcrest-Trio Bleeker 1-4 V.C.S.-Super Splits 1-4 Voorbij's Beheer-Bull's Eye 2-3 Fifties-Silver Star II 3-2 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. c Tel. (02155)13014-12577 P.V. Soest Wedvlucht St. Ghislain, noordoosten wind afstand 218 km. Er waren 370 duiven in concours die om 7.15.00 uur met een oosten wind gelost werden. De eerste prijsduif arriveerde om 10.40.21.Deze haalde een snelheid van 1062.15 m.p.m. Uitslag: Vogel Comb. 1 12 21 30 49 50 52 64. H. Huisman 2 8 26 32 46 5153 54 55 65 69 71. A.A. de Kruyf 3 28 38 72. Hornsveld-v. 't Net 4 10 13 17 18 24 37 42 45 47 58 59 60 70. D. Huis man 5 11 15 22 39 48 63. A. v. Horns- veld 67919 20 33 36 57. Comb. Mol Zoon 14 41 61 62 67 68 74. Z. v.d. Es- schert Zn. 16 25 29 35 43 44. B. v. Hornsveld 23 40 66. T. v. Deuveren 27 31 34 56. P. Limper 73. De Zwaluw Aankomst eerste prijswinnende duif 10.40.00 uur, snelheid 1.066.71 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 10.55.40 uur. Uitslag: J. v.d. Brakel Zoon 19 39 41 46 54 75 79 129 132 135 139. H. Woudstra 2 19 31 34 43 93 108 111 117 122 128. R. van Egdom 3 56 74 116 118 131. J. P. Stam 4 38 44 49 53 70 82 98 119 123. B. Roest 5 25 33 50.- J. v.d. Belt Klzn. 6 11 13 28 48 73 76 77 86 92 104 137. v.d. Brakel/De Beer 7 17 18 20 27 32 42 96 102 133 140. A. de Bes 8 15 24 37 47 109 138. G. Rijks- en 10 16 23 36 45 69 84 101 124 127. H. e Bree 12 22 26 29 58 61 67 81 90 105 107 121 126 130 136 141. Th. Wigtman 14 57 64 66 95 106 123 142. J. v.d. Burg 21 134. De Vriendschap Er waren 551 duiven in concours die om 7.15.00 uur werden gelost, met een oostenwind. Aankomst le prijsduif 10.36.18 uur snelheid 1086.64 mtr. per minuut. Aankomst laatste prijsduif 10.59.53 uur. Uitslag: B. Schimmel 1 7 13 15 23 24 38 47 6172 84 90103. J. Wijnands 21011 42 53 66 82 107. J. Koster 3 6 8 12 21 25 30 79 102. C. Kaats 4 5 32 39 48 52 60 86. A. Stolker 9 28 71 74 91. W. Hoffmann 14 17 19 20 26 37 55 56 75 76 81 93 95 99. A. Meesters 16 29 31 35 77 87. C. Vaessen 18 40 62 64 78 83 94. Comb. Rini 22 101. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1988 | | pagina 14