Splinter Eemland b.v. SEC zo goed als zeker derde klasser Hees D- en E-pupillen kampioen NU MOET DE DERDE KLASSE VOOR SEC OP GAAN PASSEN! 'Oudjes' van Hees 5 ongeslagen kampioen WOENSDAG 11 MEI 1988~ SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 Groenwitten verslaan 't Gooi (6-2); LVV speelt gelijk ZONDAG VOETBAL GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Maandag 16 mei om 19.00 op SEC-terrein: Benefietwedstrijd met artiesten WZ degradeert naar hoofdklasse ZATERDAG VOETBAL Sponsors Bentinck Fonds Soest vervult sportieve plicht ZONDAG VOETBAL Namen ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Opnieuw zege voor Avia Knicks SOFTBALL 1-4 3-2 1-4 3-2 4-1 0-5 5-1 2-3 1-4 0-5 0-5 1-4 1-4 2-3 3-2 SEC-zondag is zo goed als zeker ge promoveerd naar de derde klasse. De formatie van trainer Willem Peek nam in een rechtstreekse confrontatie via een 6-2 overwinning de koppositie van t Gooi over. De Hilversummers, die al maandenlang bovenaan ston den, moesten langer dan 45 minuten met tien man spelen, omdat laatste man Dick Hijnema na een arbitrale beslissing vroegtijdig het veld moest veriaten. Officieel is de club van de Bosstraat- West nog niet kampioen. Mede-kandi daat LW zag bij een stand van 3-3 zijn wedstrijd tegen degradant Donar ge staakt. Een afgekeurd doelpunt van LW was de inleiding voor de tumul tueuze slotminuut. LW moest winnen - om nog een beslissingswedstrijd met SEC uit het vuur te slepen. Of de reste rende 47 seconden nog worden uitge speeld is afhankelijk van de uitspraak van de tuchtcommissie. De Larense club moet dan bovendien één keer sco ren. Doodvonnis Bij SEC gaat men vooralsnog van uit dat men na twee jaar weer in de derde klasse uitkomt, zodat volgend seizoen de derby Soest-SEC twee keer in het draaiboek voorkomt. De inleiding voor het feest bij SEC verzorgde Saban Ak- sit, die na een half uur spelen een voor zet van Ronald de Rooy met zijn hoofd doeltreffend afrondde. Toen Hilver summer Hijneman kort voor rust Antek Wojtowski natrapte was het doodvon nis van 't Gooi getekend. De organisa tie in de Hilversumse verdediging was na de uitwijzing van Hijneman vaak ver te zoeken. Na de hervatting bracht dezelfde Woj towski uit een vrije trap de stand op 2-0 nadat SEC nog drie doelrijpe kansen had gemist. Een spectaculair scorever loop ontstond in de laatste vijf reguliere minuten en de blessuretijd. Holwarda tilde zijn ploeg naar 3-0, Fake Schone- wille verkleinde de achterstand tot 3-1, Holwarda schoot zijn tweede en SEC's vierde treffer binnen, een strafschop voor 't Gooi betekende 4-2 en Holwar da en de goed spelende De Rooy be paalden de eindstand op 6-2. Topsco rer Holwarda bracht zijn totaal dit sei zoen op 27 doelpunten. Ondanks de onzekere factor over de beslissing omtrent de laatste minuut van LW-Donar barstte het feest bij SEC na het fluitsignaal van scheids rechter Van Bossen los. De Soester Foto: Goos van der Wilt. aanhang vierde, wellicht vooruitlopend op de feiten, de promotie naar de derde klasse met de spelers mee. In 1985 be haalde SEC ook het kampioenschap in de vierde klasse, maar een jaar later wa ren de groenwitten weer terug op dat ni veau. Het competitieverloop in de vierde klasse G was gedurende het hele sei zoen spannend. Hoewel 't Gooi lange tijd de ranglijst aanvoerde, bleven SEC en LW op een overbrugbare achter stand meedingen naar de titel en de fel begeerde promotie naar de derde klas se. SEC beleefde een prima eindsprint door wedstrijden aaneen ongeslagen te blijven. Het onverwachte verlies tegen het voor lijfbehoud vechtende Scher- penzeel (1-2) kwam drie weken terug Ronald de Rooy (midden) was e/e/n van de uitblinkers bij SEC, dat via een 6-2 zege op 't Gooi het kampioenschap en de promotie naar de derde klasse be werkstelligde. daarom hard aan, maar SEC werd ge holpen door 't Gooi en L W die het ene na het andere gelijke spel noteerden en derhalve eveneens puntenverlies leden. Europa Cup De vreugde en het optimisme van SEC- voorzitter Peter Koelewijn kon niet op na de zege op 't Gooi en het in dubbel opzicht 'onbesliste' nieuws uit Laren. "Volgend jaar krijgen we weer de derby met Soest. Dan zitten er 50.000 man," aldus Koelewijn, die nog steeds blijft volharden dat SEC over zeven jaar Eu ropa Cup-voetbal speelt. Baarn Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 »i) Rene Froger, Frank Masmeijer, Jan Rietman en Edo Ophof zijn vier van de der tien bekende Nederlanders die maandag 16 mei op het SEC-terrein in actie ko men. Ze spelen een benefietwedstrijd tegen een elftal, bestaande uit oude rotten uit de Soester voetbalwereld. Het duel begint om 19.00 uur. De toegang kost 2,50 gulden, voor jeugd tot en met 14 jaar 1,00 gulden. De reccette wordt ge schonken aan het Bentinck Fonds. Het artiestenelftal komt voor de tweede keer op rij naar Soest. Vorig jaar verlo ren de corryfeeën met 2-1 van de voor malige 'kleurverdedigers' van SEC, s.o. Soest, Hees en WZ'49. De vriend schappelijke confrontatie en de loterij leverden toen drieduizend gulden op voor de gehandicaptensport. Bep Mas meijer, de man achter de voetbalwed strijd en de loterij, 'gokt' dit keer op een bedrag van tienduizend gulden. Enkele weken geleden werd begonnen met de verkoop van 7500 loten. Daar zal veel van afhangen, evenals van de belang stelling voor het op papier aantrekkelij ke duel tussen de Soesters en de arties ten. De prijzen in de loterij, worden maan dag vanaf 18.00 uitgestald in een open aanhangwagen, die voor de ingang van de Bosstraat-West wordt geparkeerd. Tot 21.00 uur kan men kijken of men één of meer winnende loten heeft. In de Soester Courant van 25 mei worden de nummers vermeld van de winnaars, die niet in de gelegenheid zijn om te komen. Bep Masmeijer heeft veel bedrijfsmen- sen bereid gevonden een bijdrage te le veren aan het uitgebreide prijzenpakket voor de loterij. Opstelling artiestenelftal: Theo Veghel (2 Pinten), Leo Driessen (langs de Lijn), André van der Leij, Edo Ophof (Ajax), Henk de Gier, Frank Masmeijer, Bart (Roberto Jacketti en de Scooters), Hans Vultink, Jan Riet man, Kees Wilgenburg, Jaan de Graaf en Jan Vedder (IJsselmeervogels). Coach: Mark Endliek. Opstelling Soester elftal: Anton Vughts, Marcel van-der Lucht, Henk van Asch en Gèrt van de Vaart (s.o. Soect), Jos Brouwer, Wil Leegwa ter en Ton Schaap (WZ'49), Henk van Essen, Jan Veenendaal, Peter van Boeijen en Ries van de Hoed (SEC), Bertus van Veen, Jan Hoefman en Jan Dorrestein (Hees) en Arie Boer (Ben tinck Fonds. Coach: Gert-Jan Timmer. Scheidsrechter: Henk Steusel. Na een ongelukkig en roerig seizoen daalt VVZ af naar de hoofdklasse. Ongelukkig omdat VVZ te veel pun ten verloor en roerig vanwege de trai- □erswisseling in de maand maart. Afgelopen zaterdag moest VVZ win- - nen van Terschuurse Boys om een be slissingswedstrijd tegen Stroe of DOSC af te dwingen. Beide clubs moesten hun wedstrijd dan wel verliezen. Derhalve vond de ploeg uit Terschuur een uiterst gemotiveerd VVZ tegenover zich. Na tien minuten van aftasten nam WZ het spel in handen en creëerde zich ook en kele kansen. Zo schoot Pieter van den Broek na een kwartier op de paal. En kele minuten daarna was het wel raak. Een voorzet van Pieter Bade werd met een volley schitterend ingeschoten door Gunther Buxtorff. Nog geen vijf minu ten daarna was het weer gelijk. Een af standsschot verdween op de paal en de terugspringende bal werd onhoudbaar ingelobt. Toch ging WZ met voor sprong de rust in. Vijf minuten voor rust werd Gunther Buxtorff tegen de grond geduwd bij een voorzet en de terecht toegekende penalty werd ingeschoten door Theo Stangenberger. Na de rust werd het spelbeeld een ver volg van de eerste helft. WZ had het betere van het spel en had enige kansen. Zo hadden Buxtorff, de Graaf en de Vries WZ naar een veilige voorsprong kunnen tillen. Zover kwam het echter niet. De kentering in de wedstrijd kwam i in de tachtigste minuut. Een afgeslagen corner werd wederom voorgezet en door een Terschuurspeler doorgekopt naar een buitenspelstaande collega, die de bal via Van der Pol inschoot. De grensrechter gooide resoluut zijn vlag omhoog, maar dit werd genegeerd door scheidsrechter Gerth. Hierdoor moest WZ alsnog op jacht naar de winnende treffer. Een gevolg daarvan was, dat in enkele uitvallen Terschuur nog voor veel gevaar zorgde. Een daarvan zorgde zelfs voor de winnende treffer van Ter schuur. Hierdoor was degradatie een feit. De goede eindfase in de competitie kon de achterstand, opgelopen in het begin van het seizoen, niet goedmaken. Jeugd Met 9 punten verschil is WZ A1 glans rijk kampioen geworden. Het seizoen begon niet zoals men dat zou wensen. De eerste wedstrijd werd grandioos verloren 12-2 de tweede wedstrijd wa ren de rollen omgedraaid en werd met 12-0 gewonnen. Na de 2e verloren wedstrijd kwam er steeds meer lijn in het spel en werd er bijna continu ge wonnen. Alleen plaatsgenoot Hees bleek een obstakel. Dit werd de 3e ver- advertentie) Het Bentinck Fonds is enorm blij met de gulle medewerking van een groot aantal zaken en bedrijven in Soest en daar buiten. Dankzij de steun van de middenstand is het mogelijk om een loterij te houden ten bate van de gehandicapten sport en kan het publiek maandagavond genieten van de wedstrijd tussen Soester spelers en een artiestenelftal. De sponsors zijn: Hans Westerhof Aannemer Ruud Rodermond Sporthuis Eb Kareisen Drukkerij Practicum C-1000 Blokker Adama herenmode Ben Nijhuis Ijzerhandel Hooijer Nic. van Dam Wijnands wooninrichting Rijwielhandel Grift De Kaasspecialist Yves Rocher Garage Stam Slijterij Van der Linden Vishandel 't Hoekje ESS Brouwer Kerkhof loodg.- en verw. Reisbureau Gerth Mercurius Herman Habes De Munt Davo Ijzerwaren Procar Jasper Mode Soester Courant Hoka Snacks Ben Burgman Bloemisterij Van Oest Jac. Hermans Keune haircosmetics Avia Centrum Van Essen video/optiek Lotto Benelux Wolfsen doe-het-zelf Gert-Jan Timmer Wasiel Steitner 'd Oude Enghe Boutique des Fleurs Garage De Soester Mazda De Knollentuin C-drie Ron Sports Hilvertshof Auto Smeeing La Grande Bouffe Bolderheij Frejo Groep Soest Foxboro Nederland Slagerij Duwel Anton's Groente en Fruit Bakkerij Ben Rademaker Keurslager Joop de Bruin loren wedstrijd en tevens de laatste. Af gelopen zaterdag moest er eerst nog ge voetbald worden voor het feest los barstte, Roda bleek niet opgewassen en moest met een 6-2 verlies op zak naar huis. Er was uiteraard blijdschap door het behalen van het kampioenschap, maar ook een klein beetje verdriet. De trainer en coach Gerrit Floor nam af scheid. Hij werd door zowel spelers als bestuur in de bloemen gezet en bedankt voor zijn geweldige inzet en prestaties van het afgelopen seizoen. Uitslagen 7 mie: WZ Al - Roda 6-2. Soest - WZ A2 1-4. SEC - WZ 1-4. WZ Dl - Roda 4-0. De Glind - WZ D2 8-7.CJW-WZE11-3. Zebra's - WZ E4 4-1. EMME - WZ E3 12-0. WZ F2 - Quick 1-2. Woensdag 4 mei was er een spannende wedstrijd tussen de twee koplopers bij de D-pupillen: Spakenburg D3 - Hees Dl. Ondanks het veel betere spel van Hees bleef de stand tot de rust 0-0. Na rust kwam Hees voor, na een solaktie van Joost v. Veel. Tien minuten voor het einde vergrootte Hees z'n voor sprong door een doelpunt van Wouter v.d. Broek na een voorzet van Jaap Da- velaar. De meegereisde supporters za gen een schitterend spelend D-team die met de winst het kampioenschap dik verdiende. Ook voor de E'tjes stond het kampioenschap op spel. Zij moesten uit tegen Hoogland. Het was Hees die de hele wedstrijd de betere was en al met rust met 0-3 voor stond door 2 doel punten van Rocco en van Michael. Na rust wist Hees nog 4x te scoren wat de eindstand bracht op 1-7. Door dit re sultaat konden de E'tjes zich ook kam- De D 'tjes van Hees zijn kampioen. In een wedstrijd tegen Hoevelaken D2 werd er gewonnen met 8-0 waarvan Duncan Stanton maar liefst 7 keer wist te scoren en Jaap Davelaar de achtste maakte. Foto: Goos van der Wilt. pioen noemen. Hees Cl - Roda'46 C4 2-3 Hees F1 - Posthoorn F1 In een boeiende en spannende wed strijd waren de blauwhemden gelijk waardig aan kampioenspretendent U.V.V. De geblokten brachten door een snelle voorsprong hoop in vele har ten. Na rust leek Soest de volle buit bin nen te halen met twee fraaie goals. Met veel inzet wist U.V.V. nog langszij te komen, maar Vriendenschaar werd uit eindelijk kampioen, door in de slotmi nuten 2 keer te scoren tegen het gede gradeerde Maarssen. Al na drie minuten bereikte een verre voorzet van Overmars de vrijgelopen Michel van Burgsteden, die fraai inkop te. (1-0) Op een voorzet van Peter v.d. Berg knalde Jeroen van Veenendaal ra kelings naast. Met doordachte combinaties bleef Soest domineren, maar de snelle uitval len van U.V.V. waren gevaarlijker. Speciaal Van Burgsteden toonde zich een fysiek sterke en balvaardige aanval ler. Kort voor rust soleerde Adelaar door de Soest verdediging en schoot naast. Ook schoten van Wolfsen en van Veenendaal misten de juiste precisie. Van Burgstede liet nog een goede kans liggen na nonchalance in de Soest ach terhoede. Na rust opereerde Tim Tor sing vanaf de voorstoppositie en bracht vaart in het spel. Een snelle Utrechtse aanval werd besloten met een laag schot dat net naast ging. Na twintig minuten wist Ton Wolfsen de bal vanaf het mid denveld hoog in het strafschopgebied te plaatsen. Wilfried Janmaat kopte door naar Peter v.d. Berg die met het hoofd gelijk maakte, 1-1. Tien minuten later was het weer v.d. Berg die na een tech nisch hoogstandje de bal laag in de hoek schoot: 1-2. Ajjan Schipper maakte hierna zijn rentree op de positie van Pe ter Hilhorst. U.V.V. drong nu met de moed der wanhoop aan. De Vlieg raak te paal en lat, maar tenslotte was het weer Van Burgsteden, die van afstand in de bovenhoek schoot, onhoudbaar voor de goed keepende Jan v.d. Wint. Hier bleef het bij tot teleurstelling van U.V.V. zeker toen bekend werd dat Vriendenschaar in de slotminuten het kampioenschap had binnengehaald. Jeugd Sportorganisatie "Soest" mag zich ook dit jaar verheugen dat het op haar ter rein een groots opgezet toernooi mag organiseren. Dit jaar begroet s.o.Soest op haar complex aan de Bosstraat- Oost, gerenomeerde clubs als Ajax, Feyenoord, het Duitse Schalke '04, het Franse Racing Club de Paris en de Bel gische clubs FC Antwerp, FC Dender- houtem en RWDM. Afgelopen zondag begon de toernooi- enreeks Van s.o. Soest, dit jaar voor de 18e keer door Theo Westerveld geor- ganiseerd, met het F1 en F2 pupillen- toernooi. De Amsterdammers Zeebur- gia, DCG en DWS waren te gast. Maar ook de kleine "Gullitjes" van Victoria, Hilversum Be Quick en de Kon. HFC, de oudste voetbalvereniging van Ne derland. Winnaar van dit toernooi, waarbij meedoen belangrijker was dan winnen, was het sympathieke DCG. De kleintjes van s.o.Soest behaalden een verdienstelijke derde plaats. Zaterdag zal er de s.o.Soestterreinen een gecombineerd BI en Cl toernooi gehouden worden. Aanvang 11.00 uur. Aanstaande zondag is er wederom een toernooi bij s.o.Soest. Dit keer zijn de Al junioren aan de beurt. Tijdens dit toernooi zullen ook buitenlandse gas ten het s.o.Soestterrein met een bezoek vereren: RWDM (Molenbeek) en FC Denderhoutem uit België. Aanvang van dit toernooi is 10.00 uur. Tegenwoordig moet alles en iedereen een naam hebben. Anders worden we in grote verwarring gebracht. De uitdruk king "dat mag geen naam hebben is daarom komplete larie. Zelfs de Zange res Zonder Naam is een naam. Als je haar noemt trekt niemand vragend de wenkbrauwen op en vraagt niemand om welke zangeres het eigenlijk gaat, netzo min als vraagtekens gezet worden bij de Band Zonder Naam, BZN dus. Toen Wim Kan jdren geleden uitriep "Néé we noemen geen namenwist hij ook wel dat hij een gospe de zaal inslin- gerde want als hij zich aan die belofte had gehouden, had hij meteen van de bühne kunnen stappen bij gebrek aan onderwerpen. Ik leerde op school dat Napoleon verantwoordelijk geacht moet worden voor onze huidige etiket ten. Daarvóór zaten de mensen daar niet mee. De bakker was gewoon de bakker en zijn zoon was de bakkerszoon, later afgekort tot bakkersz en als iemand zich een afwijkende naam wilde aanmeten, dan kon dat alleen als zijn buren het er mee eens waren. Anders bleef 'ie ge woon Bakker heten. De kleine generaal wilde wat orde scheppen in zijn gebie den, natuurlijk in de eerste plaats om be lasting redenen, en daarom moest ieder een een naam kiezen waarmee hij en de zijnen verder getekend zouden zijn. In sommige plaatsen leidde dat tot koddige en soms grote chaotische situaties. Mijn eigen naam is daar een duidelijk voor beeld van: Koelewijn. Mijn wortels heb ben zich diep in de Spakenburgse bo dem ingegraven en dat is te merken ook. Waarschijnlijk waren ze in die plaats te dwars om een paar originele namen te bedenken zodat het halve dorp Koele wijn heet. De andere helft noemt zich overigens De Graaf. In Volendam preveleren de Kwakman nen en de Buijs-en. Nu doen zich na- tuurlijk komische situaties voor als je sommige namen in samenhang ziet met de beroepen van de dragers ervan. Soms vraag je je af "hoe is 't mógelijk Neem nou Leo Beenhakker. De man is voet baltrainer. Dat het Ajax bestuur jaren geleden geen vertrouwen in de man had is daarom te verklaren. Een trainer met zó'n naam kan natuurlijk weinig rust brengen in z 'n selektie. Het was daarom van Leo zeer verstandig om uitte wijken naar Spanje, daar heeft het woord Been - hakker net zoveel betekenis als de swa- hili vertaling ervan voor ons. Er musiceert in cns land een violiste die geboren is als Sylvia Houtzager. Die meid moet veel geleden hebben in haar opleidingstijd. Ik hoor de opmerkingen al. En wat dacht je van autorijschool Frontaal in Amsterdam? De eigenaar heet zo, daar kan de man niks aan doen maar ik zou daar nooit gaan lessen. Net zo min ga ik brood kopen bij bakkerij Schimmel in Rotterdam en slagerij Van der Made uit dezelfde stad mag mij ook nimmer verwelkomen tussen zijn, onge twijfeld fris geboende, muren. Het is de goden verzoeken. Er woont trouwens nog een Beenhakker in dit land. Ook in de Maasstad. De ongelukkige is van professie groothandelaar in prothesen. Er zijn combinaties die schitterend zijn, die er voor gemdakt zijn. De beheerder van kasteel Nederhorst is de heer Jonker en we hebben een danskampioen die Wim Voeten heet. Prachtig toch? En wat te denken van de populaire drum mer Ab Tamboer! Minder vreugde beleven dragers van namen die daardoor opgezadeld wor den met associaties waarvpn ze alleen meer een hoop last hebben. Na de oor log waren er legio Duitsers die ver schrikkelijk graag hun naam Hitier ver anderd wilden zien. En natuurlijk voor al diegenen die in de verste verte geen verwantschap hadden met die desa streuze snorremans. Veel onschuldiger maar toch vervelend kunnen sommige Nederlandse namen zijn. Ik ken een dokter Poepjes. Ja, het is kinderachtig daarover te lachen maar als je voor de eerste keer aan zo 'n man wordt voorge steld, bekruipt je een lichte neiging tot giechelen. Mevrouw Naaktgeboren zal ook wel een paar flauwe grappen voor bij hebben horen komen om over me vrouw Van Plezier maar te zwijgen. Stelt u zich eens voor dat ik Van Soest zou heten. Het is algemeen bekend dat ik voorzitter ben van de voetbalvereni ging SE C. A Is de naam van mijn collega van s.o.Soest nou eens "Van Hees"zou zijn. Wat voor een koddige babyloni- sche spraakverwarring konden we dan krijgen! Dat begon al goed bij een mee ting waarbij bijvoorbeeld KNVB-ers Jansen aanwezig zou zijn. Hoort u 'tal? "Aangenaam", zeg ik "Van Soest". "Aha", antwoordt de man begrijpend "de blauw-witte club uit de Bosstraat!" "Nee mijnheer", verbeter ik hem "onze kleuren zijn gr oen-wit". Verwarring. "Dan hebben jullie zeker pas jullie kleu ren veranderd?" Ik kijk hem verwijtend aan. "Onze kleuren zijn altijd groen wit, mijnheer". Op dat moment komt mijn collega van s.o.Soest aanlopen, grijpt de Jtand van de KNVB-er en stelt v zich voor met "Van Hees". De heer Jan sen glimlacht naar hem en vraagt vrien delijk; "Hoe is 't daar aan de Kooi weg Even stilte en dan; "Wij zitten dan de Bosstraat mijnheer". De heer Jansen wordt bleek en vraagt dan benepen; "Zijn jullie onlangs verhuisd?" Mijn collega neemt hem enigszins gering schattend op. "Wij hebben altijd aan de Bosstraat gezeten, mijnheer". Begrijpt u dat zo 'n Jansen dan ontslag neemt bij de KNB en zich verder gaat specialiseren in het bestuderen van uit heemse vogels? Ik wel. Iedereen heeft een naam te verliezen. Peter Koelewijn (SEC promoveert) In een uitermate spannende en tegelij kertijd boeiende wedstrijd hebben de softballers van de Avia Knicks met 8-5 gewonnen van het Huizense PDM Zuidvogels. De Soesters hadden hun zenuwen beter in bedwang dan de Huizers, hetgeen resulteerde in de derde competitie-overwinning op rij. PDM Zuidvogels kwam in de eerste in ning met 1-0 vor. De Avia Knicks wis ten deze stand in de gelijkmakende sla- beurt te corrigeren in hun voordeel: 2-1 Pitcher John Vunderink was in deze fa se van de strijd niet op z'n best. Met na me het feit dat de bal door de overvloe dige regenbui steeds nat werd irriteerde hem, waardoor hij onzuiver gooide. Desondanks bleek dat Zuidvogels ook op de minder sterke ballen geen kijk hadden, want in de tweede inning wis ten ze niet scoren. De Soesters daaren tegen scoorden eenmaal door Frans Nauwelaerts, die 3-1 liet aantekenen. Hoewel de Avia Knicks qua slagkracht aanmerkelijk beter op dreef waren dan de Zuidvogels, bleek het Huizer veld behoorlijk sterk want de Soesters kon den regelmatig door vangballen de dug- out weer opzoeken. Als gevolg daarvan werd door geen van beide teams in der de en vierde inning gescoord. In de vijf de inning sloeg Zuidvogels toe, door maar liefst vier maal te scoren. Kleine foutjes in de Soester verdediging stel den hen daartoe in staat. Toch bleven de Avia-Knicks rustig doorspelen en de meer dan uitstekende home-run van Victor Onvlee is daarvan een uitste kend voorbeeld: 8-5. De Avia Knicks hebben nu uit drie wedstrijden een maximale score met 49 punten voor en slechts 8 tegen. De Soesters spelen overigens hun volgende bekerwedstrijd tegen de Maartensdijk- se VIP's, het team dat vorig seizoen nog in de le klasse uitkwam, en waar de Soester spelers Vunderink en Van Gooi van afkomstig zijn. Een prestigezaak dus voor de Avia Knicks! De 'oudjesvan het vijfde elftal van Hees zijn zaterdag onge slagen kampioen geworden. Het versloeg VIOD 3 met 6-4. Daarmee werd een kroon gezet op het werk van Hees 5, dat in voorgaande jaren net buiten de boot viel. Het elftal van Hees pakte dit seizoen de zaken serieus aan. In Foto: Goos van der Wilt. de vorm van Edet werd een sponsor binnengehaald en de ploeg van aanvoerder Ton van de Breemer raakte binnen de lijnen nog beter op elkaar ingespeeld. Dit seizoen hoefde de roodwit te formatie van de Kooiweg geen enkéle nederlaag te slikken.

Soester Courant | 1988 | | pagina 15