te koop bij Schoeman Schoeman m ^11 computer/ 2498,- ^Strater ffidPub KIJK UIT! GM-502 PC XT-TURBO §DeSoester Duinen m KOMPLETE CONFIGURATIE VOOR WEINIG GELD! J.B. Remkes ridder O.N. Moeders voor moeders Laat uw ogen elk jaar testen. Da's wèlzo veilig in 't verkeer. Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 11 MEI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt uw aandacht voor MET MONITOR EN PRINTER NU Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Telefoon 02155 - 1 28 74 Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat 79, Soest 02155-16151. V erkeersmaatregel i.v.m. Oude Ambachtenmarkt Ambtenaren waarschuwden College voor mislukken van sportoverleg 'Museumfietsroutes' gepresenteerd Dangraad examens karate en judo SPIJKER BROEKEN van BACOFA Evenementen in Soest UW OGEN VERANDEREN, UW BRILLEGLAZEN NIET. 13 mei 1938 Soest, Emmalaan2 Riant zonnig vrijstaand herenhuis met garage en vrije achtertuin. Veel privacy. Hal met natuurstenenvloer, toilet met fontijn, diepe k.k., L-vormige woonkamer met parketvloer (7.50 x 4 m., serre 2.50 x 3 m.), open haardkanaal, open keuken met afzuigkap, flinke bijkeuken met wasmachine aansluiting, vrijstaande verwarmde garage met punt dak en zolder. Bergschuur. Verd.: overloop, zijkamer, 2 grote ka mers, inbouwkasten en vaste wastafel, nieuw betegelde douche met vaste toilettafel, vaste kastenwand, vliering bereikbaar met los se trap, geheel bevloerd met dakraam. nnn Vraagprijs I 0/O.UUU," k.k. Soesterberg, Veldm. Montgomeryweg 29 Halfvrijstaand herenhuis (1929) met bedrijfsruimte, ca. 8 x 5 x 3 m., opslagschuur, garage en brede inrit. Ideaal voor kleine onder nemer met bedrijf aan huis. Gang, toilet, kelder, keuken, woonkamer met erker (ca. 12.50 x 3.85), serre, balkenplafond en open haard. Verd.: grote voor- en achterkamer beiden met balkon en inbouwkasten, zijkamer, badka mer met ligbad, vaste wastafel en aansluiting wasmachine, vaste trap naar zolder met dakkapel, geheel beschoten kap, veel berg ruimte en zolderkamer. Voorzien van lokale gasverwarming. Ther mopane beglazing parterre. Eind 1988 beging 1989 wordt de wo ning in het kader van de wet geluidshinder, op kosten van de over heid geïsoleerd. nnn Vraagprijs 198.000," k.k. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak /tax Amersfoort, Hoofddorp, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor Ontgronding Aanvraag vergunning tot ontgronding onder gemeente Soest De burgemeester maakt ingevolge het bepaalde in artikel 10 van de Ontgron dingen wet, juncto artikel 3 van de Ont grondingen verordening Utrecht, be kend dat een aanvraag - met de daarbij behorende bescheiden - van Gebr. Tammer BV en Fa. J. van der Krol, houdende een verzoek om verlening van een vergunning als bedoeld in art. 3 van de Ontgrondingenwet, met ingang van 16 mei 1988 gedurende dertig da gen in het kantoor van sector I afd. ROB (geopend iedere werkdag van 9 tot 12 uur) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van tervisieleg- ging kan een ieder bij Gedeputeerde Staten van Utrecht schriftelijk bezwa ren tegen de inwilliging van de aanvraag indienen. Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 19 mei om 19.30 uur in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79. In het gem. INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt in het publikatiebord van het INFO-centrum en bij de Hulpsecre tarie te Soesterberg. Enkele belangrijke punten zijn: Voorlopig-ontwerp en opdracht De finitief-Ontwerp gemeentehuis; vaststelling A.P.V.; Onroerend-Goedbelastingen 1989 programma alfabetisering en educa tieve activiteiten culturele minderhe den basiseducatie 1987; nota alcoholbeleid; verkoop overbodig snippergroen. Openbare commissievergaderingen Woensdag 11 mei, 19.00 uur: Raadscommissie ad hoe Sport Agenda o.a.: statuten nieuwe sport stichting en de begeleidende brief. Dinsdag 17 mei, 20.00 uur: commissie Welzijnsplanning Agenda o.a.: advies vaststellen Wel- zijnsplan 1989-1992. Woensdag 18 mei, 19.00 uur: commissie Minderheden Agenda o.a.: vaststellen programma minderheden 1989; le discussie mi- grantenwerk Soest. Plaats: commissiekamer, dépendance achter gemeentehuis. De agenda's en stukken kan men inzien in het gem. INFOrmatiecentrum; hier kan men ook alles vertellen over de mo gelijkheid van "Spreekrecht" tijdens de vergaderingen. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Bouwzaken De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek met toepassing van het daarbij genoemde voorschrift, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een mestvarkens-/ jongveestal incl. mestopslag, A.P. Hil- horstweg, sectie A, nr. 4775 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf maandag 16 mei 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) in het kantoor van sector I, afde ling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, (kamer 0-21) ter inzage. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). IBM Compatible 640K intern geheugen 2 diskdrives van 360K 16-bit 8088 micro processor 4.77/8 Mhz. omschakelbaar 8 slots Multi l/O kaart met: diskdrive controller, real time klok-kalender, RS-232 serial poort, 2 x Parallel printerpoort, game/joystick interface Hercules monochrome graphics kaart AT keybord met 102 toetsen Reset knop en turbo schakelaar licensed BIOS MS-DOS 150 watt netvoeding kompleet met Thomson monochrome monitor en Epson matrixprinter liHiHtiuiiuuiininH!!!!; liiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii FtPFSPt AVAP/A PPtRQ ggS excl. BTW TE KOOP Bartolottilaan naast nr. 7 Op een geliefde plaats aan lommer rijke laan een per ceel bouwgrond met een frontbreed te van ca. 16 m. Totale oppervlakte ca. 600 m2. KOOPSOM: f250.000,-k.k. NVM In verband met de Oude Ambachten markt op donderdag 12 mei (Hemel vaartsdag), zijn voor het gebied Kerke- buurt verschillende tijdelijke verkeers maatregelen van toepassing. Ze gelden vanaf woensdag 11 mei 18.00 uur tot donderdag 12 mei 18.00 uur. Een geslotenverklaring voor alle ver keer in beide richtingen, behalve voet gangers, voor: A. de Kerkstraat: gedeelte gelegen ach ter de Oude Kerk tot de Nederlandse Kredietbank. de Neerweg de Eemstraat de Ferdinand Huycklaan: gedeelte tus sen de Peter van den Breemerweg en de Kerkdwarsstraat. de Peter van den Breemerweg: gedeelte tussen de Kerkstraat en het eerste zij weggetje links gerekend vanaf de Kerk straat. B. de Eemweg: een stopverbod wor beide zijden van de weg. C. de A.P. Hilhorstweg: opheffing van de geslotenverklaring voor motorvoer tuigen. Sporters dringen onderling aan op homogeniteit Zelfs de gemeentelijke werkgroep sport heeft het College indirect gead viseerd niet de sportclubs uit te nodi gen voor een gesprek. Dat blijkt uit een adviesnota van de ambtenaren. Al voor de bespreking waarschuwde de werkgroep ervoor dat de conflicten niet zouden worden opgelost door met de verenigingen te gaan praten. Het 'overleg' mislukte falikant. Slechts zes verenigingen stuurden een verte genwoordiger, en dat was alleen maar om te luisteren naar hetgeen het Colle ge had te melden. Dat was weinig. De clubs blijven achter het bestuur van de sportstichting staan, dat in april het overleg, zo daar sprake van was, met het College staakte. RESTAURANT S0ESTER8ERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Tijdens de deelnemersvergadering van de sportstichting spraken enkele clubs hun bezorgdheid uit over het feit dat toch een aantal verenigingen op de uit nodiging van het College waren inge gaan. Rene van der Zee (AV Pijnen burg): "Bij een volgende gelegenheid zou ik op het prijs stellen als de voetbal lers ook de andere clubs van hun voor nemens op de hoogte stellen. We moe ten heel erg solidair zijn. Anders kan de indruk ontstaan dat sommige clubs wil len scoren en in een goed blaadje willen komen. Bovendien kan zoiets aanlei ding zijn voor het College om een wig te schieten tussen de sporters." Jan Lijke- dijk, die de discussie op gang bracht, waarschuwde voor het recht van de sterkste. "Straks krijg je de situatie dat alleen degene met de grootste mond overleeft. Wie niets zegt ademt niet meer en gaat dood," aldus de volleybal ler van SoVoCo. Dik Stroband van het sportstichtings- bestuur was het ermee eens dat in de toekomst de homogeniteit van de spor ters gewaarborgd dient te blijven. Cees Verkerk van s.o. Soest zei dat de voet balclubs wel degelijk solidair blijven met de overige verenigingen. Shot, ook aanwezig bij de bespreking met het Col lege, was komen luisteren omdat de ta feltennissers geen eigen vertegenwoor diger hebben in het bestuur van de sportstichting. Verder was de jeu de boulevereniging De Gemshoorn naar het nietszeggende verhaal van het Col lege komen luisteren. Behalve de inwoners van Soest die aan de vooravond van Koninginnedag op het ge meentehuis uit handen van burgemeester Scholten een koninklijke onderscheiding kregen, hebben ook andere Soesters - op andere plaatsen - dit jaar gedeeld in de jaarlijkse lintjesregen. De heer J.B. Remkes, wonende aan de Acacialaan, werd zelfs benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Remkes ontving deze onderscheiding voor zijn grote verdiensten als staf medewerker van de Nederlandse Spoorwegen; hij is daar sectiechef van de dienst Personeelszaken. Daarnaast heeft de heer Remkes een lange staat van dienst op so ciaal-maatschappelijk en kerkelijk terrein in Soest. Zo is hij ook penningmeester van het kerkbestuur van de parochie van de Heilige Familie (Soest-zuid). Verder is hij o.m. actief in de liturgie, als lid van het Nederlands koor, en is hij ten nauwste be trokken bij de cantores-groep van de H. Familie-parochie. De heer Remkes was ook een aantal jaren bestuurslid van de Stichting Gooi en Eemland voor buitenlandse werknemers en was bovendien - met ds. De Ru en pas toor Metternich - een van de oprichters van de Raad van Kerken in Soest. Hij kreeg de versierselen vorige week uitgereikt door de president-directeur van de NS, de heer L. Ploeger, op het Utrechtse hoofdkantoor van de Spoorwegen. Op Bevrijdingsdag heeft de provinciale VVV Utrecht, in samnewerking met de provinciale museumconsulente en de Utrechtse Kastelen en Musea, het boekje met de "museumroutes" in de provincie Utrceht gepresenteerd. Dat gebeurde in eerste instantie in Slot Zeist, waar gedeputeerde J. Hoekstra officieel het eerste exemplaar kreeg. Daarnma stapte Hoekstra op de fiets om een van de routes te rijden: die van Slot Zeist naar het Kamp van Zeist in Soesterberg, waar het Militaire Lucht vaartmuseum is gevestigd. Hij werd daarbij vergezeld door scoutinggroe pen uit Zeist en een tiental in histori sche kledij gestoken eigenaars van an tieke fietsen. Na aankomst in Soester berg werd de eerste museumkrant 1988 van de provincie Utrecht aan de heer Hoekstra aangeboden. Het boekje met fietsroutes (variërend van 25 tot 45 kilometer) bevat uitge breide informatie over de langs deze routes gelegen musea en allerlei toeris tische informatie over de provincie. Het is voor f 4,95 verkrijgbaar bij de VW's en bij diverse musea. De museumkrant is dit jaar uitgebreider en bovendien meertalig; de krant is gra tis verkrijgbaar bij de VW's, de kaste len en musea in de provincie. De organisatie "Moeders voor Moe ders" moet af en toe van zich laten ho ren om aandacht te vragen van vrouwen die zwanger zijn of het binnenkort ho pen te worden. Als een vrouw zwanger is, bevat haar urine een hormoon. Van dit hormoon kan een medisch preparaat gemaakt worden waarmee vrouwen en ook man nen geholpen kunnen worden bij be paalde vormen van onvruchtbaarheid. Er worden ampullen van gemaakt voor injecties. Het gaat als volgt in z'n werk: Een zwangere vrouw belt de "M.v.M." informatrice. Deze maakt een afspraak met de vrouw en vraagt haar op de afge sproken dag wat ochtendurine te bewa ren voor de gratis zwangerschapstest. Tijdens dit bezoekje worden enkele ge gevens genoteerd en wordt alle nodige informatie verstrekt en mogelijke vra gen beantwoord. Als de test positief is, de uitslag is dezelfde dag bekend, ont vangt de vrouw enkele flessen en een opvangkan. Alle urine van thuis is wel kom. Vanzelfsprekend verwacht nie mand datje met een fles op stap gaat als je van huis bent of werkt. Werkende vrouwen kunnen minder verzamelen dan zij die overdag thuis zijn, ze zijn er echter niet minder welkom door. Een maal per week worden de flessen onop vallend opgehaald. Er hoeft niemand thuis te zijn, gewoon buiten op een afge sproken plekje zetten. Vanaf twee weken tot dertien weken "over tijd" kan men aanmelden. De deelnameperiode is tot zeventien we ken, dan stopt het verzamelen omdat de urine daarna niet meer genoeg hor- moonstof bevat. Het is toch ontzettend jammer als deze stof zomaar doorgespoeld wordt. Art sen kunnen niets beginnen als vrouwen geen urine leveren. Meedoen is slechts een geringe moeite en geeft veel vol doening als je weet anderen hiermee te helpen. Je zult er maar afhankelijk van zijn, vooral in deze dagen rond moeder dag is het goed hierover eens na te den ken. Natuurlijk staan er ook attenties tegen over. Als je nu zwanger bent, bel dan direkt voor een afspraak. Er gaat dan geen tijd en waardevolle grondstof verloren. Bij twijfel over een zwangerschap kun je ook gerust bellen. Vrouwen die nu nog niet kunnen meedoen hoeven t.z.t. al leen maar in het telefoonboek te kijken onder "Moeders voor Moeders" voor het juiste telefoonnummer. De infor matrice voor Baarn-Soest en Eemnes is te bereiken onder 02154-15802. Afgelopen week werden voor het judo en karate de dangraad-examens afge nomen. Dat gebeurt landelijk. De exa mens le dan (zwarte band) of hoger, worden door de examencommissie van de judo-bond en karate-do-bond één keer per jaar afgenomen. Budo-Ryu-Soest had een aantal judo ka's en karate-ka's opgeleid voor de ex amens. Karate-leraar Teus Wingelaar deed examen voor 3e dan karate en be haalde dit met veel succes. Fred Leive, al 2e dan karate deed le dan examen in het Ko-Budo, een onderdeel dat bij ka rate hoort, en uitsluitend bestaat uit technieken met Japanse landbouw werktuigen die tevens als wapens wer den gebruikt. Nancy Hoksbergen deed een prima examen voor 2e dan judo, en Erik Braspenning mocht na 5 jaar brui ne band te zijn geweest, zijn zwarte band omknopen na een goed afgelegd examen. Voor Budo-Ryu waren dit zeer goede resultaten. Alle examen-kandidaten slaagden. Nieuwe, wijde modellen binnen! (vanaf f 99,95) Burgemeester en wethouders hebben een aantal instanties toestemming ge geven voor het organiseren van evene menten. Het Mannenkoor Apollo mag op za terdag 28 mei tussen 9.00 en 16.00 uur in de basisschool De Schakel aan de Klaarwaterweg een boekenmarkt hou den; De Blauwe Vogel mag op zaterdag 4 juni vanaf 10.00 uur op het terrein van het tehuis van de Blauwe Vogel aan de Bosstraat een rommelmarkt organise ren; De Plaatselijke Regelingscommissie Avondvierdaagse Zeist mag woensdag 8 juni haar vierdaagse door Soesterberg laten lopen; Tenslotte mag de Wandelsportver eniging Olympia op zaterdag 10 sep tember de Paleis Soestdijk Wandel tocht houden. Tevens krijgt ze toestem ming voor de Winterserie Wandelen op 22 oktober, 4 januari en 18 maart. Zonder voorbij te gaan aan een onderzoek door een oogarts nodigen wij U uit voor een ogentest. Vrijblijvend en zonder kosten kontroleren wij via de "oogmeetkomputer" of Uw brilleglazen nog wel de juiste zijn. Deze manier van objectieve oogmeting is een nieuwe techniek van oogcontrole en geeft een juiste indicatie van het wel of niet scherp zien. Twijfelt U eraan of Uw glazen nog de juiste sterkte hebben? Met deze uitnodiging kunt U Uw brilrecept laten kontroleren. (ym van weedestraat 87 soest 02155 - 1 71 20 Soest VERDUISTERING Wegens verduistering in dienstbetrekking, ten nadeele van de Fa. v.d. W. al hier, werd Maandag R. B., employé van genoemde firma, door de politie gearresteerd en later naar Utrecht overgebracht. MINDERJARIG MEISJE AANGEHOUDEN Een minderjarig meisje, H. G. geheeten, afkomstig uit Utrecht, had wegens oneenigheid thuis de beenen genomen en zwierf Zondagmiddag in onze ge meente. De politie heeft haar weer ter bestemder plaatse gebracht. D.I.O.S. viert het kampioenschap Dinsdagavond belegde de R.K. Voetbalver. D.I.O.S. een feestavond in het parochiehuis St. Ludgardis voor de leden, donateurs en begunstigers, ter ge legenheid van het kampioenschap van het 1ste elftal in de 3de klasse E. der R.K.U.V.B. HUWELIJKSMAKELAAR GEARRESTEERD Dezer dagen werd door de politie zekere C.B. alhier gearresteerd. B. wordt ervan verdacht verschillende dames, met wie hij in connectie kwam door te schrijven op huwelijksadvertenties, voor verschillende bedragen te hebben opgelicht. Bij de eerste kennismaking met deze trouwlustige dames deed B. zich voor als architect enz. en trachtte geldbedragen te "leenen" hetwelk meestal lukte. Gebleken is, dat hij verschillende van zijn verloofden groote geldsommen heeft afhandig gemaakt, van de dames G. en B. zelfs een bedrag van f 1100.-!

Soester Courant | 1988 | | pagina 5