Natuur O Nabij arbióhoch Voortreffelijk toneel Soester Applaus Uniek Renaissance-concert in Oude Kerk OW WOENSDAG 11 MEI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOEN Reconstructie Dorresteinweg Expositie Iris Schuurman 'Groeneveld: wandelen en ontdekken' Vrijwilligers Vakature Bank Activiteiten in Centrum Mayindra VW-Kevershow in Luchtvaartmuseum Fietstocht door de Eempolders Jazz Club Artishock Expositie Jelleke Meijer Cultureel Creatief Centrum Willaerfstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Openingstijden: werkdagen 8.30- 12.30 uur, 13.00-17.00 uur en 19.00- 23.00 uur; zaterdag 15.00-23.00 uur; zon dag 15.00-18.00 uur. Kinderbios: een sprookje Op 20 mei draait in de kinderbios van C-drie de film: "Het sprookje van Jan- ko en Mariska". In deze tekenfilm wordt Janko zijn hele leven begeleid door drie dwergen. Janko wordt ver liefd op een mooi elfje: Mariska. Hij doet er alles voor om ook in het land van de elfen te komen. Dan merkt hij dat Mariska zich juist heeft veranderd in een mens. Ze zijn beiden erg ongeluk kig. Alleen een wonder kan hen nog redden... "Het sprookje van "Janko en Mariska" begint om 15.45 uur en duurt 66 minuten. De film is geschikt voor kinderen van 5 tot 10 jaar. Toegang f 2,50. Expositie Nog tot 14 mei is in het Witte Café de expositie te zien van de cursisten van TELEAC. Deze expositie bevat een aantal portretten die cursisten maakten tijdens de begeleidende lessen die gege ven werden in C-drie. Vanaf 16 mei zal Iris Schuurman haar kleurrijke werken exposeren in het cul tureel centrum. Deze expositie ver toont een zeer gevarieerd karakter en bestaat uit gouaches, acryl- en olieverf schilderijen, collages en werken met een gemengde techniek. Als onderwerp neemt Iris meestal mensfiguren en ge zichten. Opvallend bij het werk van de ze Baarnse schilderes zijn de vele kleu ren die zorgen voor een levendige, blij de sfeer. Belangstellenden voor deze expositie kunnen vanaf 16 mei dagelijks terecht in C-drie. Cabaret Op 26 mei brengen Edna Kalb en Fred Meyer een licht satirisch cabaretpro gramma, bestaande uit typeringen, sce- nes, liedjes en conferences. Rode draad door dit programma is hun relatie, die heel bijzonder is. Zij doen namelijk al les samen. Omdat ze hierover toch aan het twijfelen gaan, stappen ze maar eens naar een relatietherapeut. Even horen hoe het zit. Als u ook wilt weten "hoe het zit", komt u maar even luisteren op 26 mei. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 7,50, CJP/65+ f 6,-. Senioren-Bowling Wist u dat er een zeer bedrijvige senio ren-bowling bestaat bij C-drie? Iedere maandag-, woensdag-, donderdag- en vrijdagochtend wordt er gezellig en vol overgave een balletje gerold. Op deze ochtenden kunnen de senioren er lek ker even tussenuit, lichaamsbeweging krijgen, een kopje koffie drinken, een praatje maken etc. etc. Voor senioren wordt een algemene richtlijn van circa 55 jaar en ouder aangehouden. De prijs is heel laag'gehouden, n.1. f 3,10'per ochtend per persoon. Voor inlichtingen kunt u terecht bij de afdeling horeca, tel. 22188. U kunt ook eens langsko men als de senioren bowlen en zelf kij ken hoe het gaat. Cursus Kindermusical Op zaterdag 21 mei a.s. zal in C-drie de kindermusical "het grote geheim" op gevoerd worden. 21 Kinderen hebben een jaar lang hard gewerkt aan dit spek takel onder leiding van de twee docen tes Coleta Lustenhouwer en Ans Jep- kes. Naast het spelen zal er onder bege leiding van vrolijke muziek veel gedanst en gezongen worden. De kostuums en de decorstukken zijn grotendeels door de kinderen zelf gemaakt of van huis meegenomen. Het verhaal gaat over een geest die met een visitepraatpil sprongen kan maken in de tijd en hoe dat allemaal in zijn werk gaat verklap pen we niet!!.' U bent van harte welkom op zaterdagavond 21 mei om 20.15 uur in de theaterzaal van C-drie. Toegangs prijs is f 2,50. Pllatsbewijzen kunt u re serveren bij C-drie, tel. 22188. Samenwerking CONAMUS en C-drie Deze zomer zal in C-drie een uniek vor mingsproject van start gaan. Dit project zal er toe leiden, dat in december een musical op de planken wordt gebracht. C-drie werkt in dit vormingsproject sa men met de Stichting Conamus en de Stichting Nederlandse Korenfederatie. De Stichting Conamus heeft de beharti ging van Nederlandse muziekproduc- ties tot doel. Ook is Conamus bekend als organisator van grote evenementen zoals de platentiendaagse, het songfest- val (Dublin '88), de gouden harpen etc. De musical "Rozenweelde" wordt in zijn geheel in C-drie gerepeteerd. De audities, ook in C-drie, worden half mei gehouden, waarna de repetities zo snel mogelijk beginnen. De betrokkenheid van C-drie is heel groot te noemen. Re gisseur Gert Willems (van S.N.K.) vindt de grote zaal uitermate geschikt voor dit project. Ook de technische fa ciliteiten voldoen uitstekend aan de ei sen. De verzorging van decor, rekwisie ten en kostuums zal C-drie in de vorm van korte projecten op zich nemen. De musical is bedoeld voor het amateurto neel. Na het bekijken van de voorstel ling kunnen amateuctoneelgezelschap- pen de musical (script, banden etc.) zelf opnemen in hun programma. De try- outs van "Rozenweelde" zullen in de cember plaatsvinden, waarvan er in ie der geval een wordt opengesteld voor publiek. De reconstructie van het gedeelte Dor resteinweg tussen de Laanstraat en de Industrieweg begint maandag 16 mei. De werkzaamheden zullen ongeveer twee maanden duren. Het rooien van de bomen in de Dorre steinweg zal deze week beginnen. Een tekening van de reconstructiewerk zaamheden hangt in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Vanaf 16 mei tot 6 juni zal Iris Schuur man haar kleurrijke werk exposeren in cultureel creatief centrum C-drie. De expositie zal bestaan uit gouaches, acryl- en olieverfschilderijen, collages, krijttekeningen en werken gemengde technieken. De uit Baarn afkomstige Iris Schuur man is 26 jaar. Zij is filosofie-studente geweest en volgde daarnaast cursussen etsen en olieverfschilderijen. Zelf noemt ze zich autodidact. Iris begint spontaan aan een werkstuk en weet van te voren absoluut niet wat het gaat wor den. Vaak laat ze zich inspireren door kleuren die haar op dat moment aan spreken. Vervolgens gaat ze uitwerken en bedenkt dan een titel. De materialen die gebruikt worden zijn plakkaat- en olieverf, potlood, inkt en pen en stukjes papier. Opvallend zijn de collages die bestaan Uit kleine stukjes gescheurd papier. Ze zijn zo gerangschikt op vorm en kleur dat er een genuanceerde eenheid ont staat. Door de vele kleuren heeft het werk van Iris Schuurman een decoratief en expressief karakter.Het werk van Iris Schuurman is al eerder geëxposeerd ge weest in een bejaardenhuis in Baarn, in diverse cafés, een vrouwenhuis en in cultureel centrum de Vaart. Op de ex positie in C-drie zal zowel nieuw als oud werk te zien zijn. De expositie is dage lijks te bezichtigen in het Witte Café van C-drie. Recreatieve landgoed-wandelingen De educatieve dienst van Kasteel Groeneveld organiseert in de aan staande zomer landgoedwandelingen, een gratis activiteit voor jong en oud. Aan deze boeiende wandelingen gaat een diaserie vooraf. Kasteel Groeneveld ligt temidden van een Engels landschapspark. Dit park is een voorbeeld van hoe mensen in het begin van de vorige eeuw de natuur na bootsten. De oorspronkelijke Franse stijltuin, die er heel kunstmatig uitzag, maakte plaats voor dit Engelse land schapspark. Het park is 150 hectare groot en is met haar boomgroepen, wa- algemene radio omroep soest Programma van zondag 15 mei t/m zaterdag 21 mei In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Zondag 15 mei 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4), ds. J.P. Schou ten 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramma en... tijd voor verzoekjes! Maandag 16 mei 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het zondagavond-pro gramma. 20.00 - 20.15 uur: AROS-sport. 20.15- 21.30 uur: Live verzoekplaten; mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten (tel. 20420). Dinsdag 17 mei: 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het maandagavond-pro gramma. 14.15 - 15.45 uur: Verzoekplaten uit Groot Engendaal. 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit Molenschot. 20.00- 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema "Spreekwoorden en gezegden". Woensdag 18 mei 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het dinsdagavond-pro gramma. 20.00-21.30 uur: Live verzoekplaten; mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten (tel. 20420). Donderdag 19 mei 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00- 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief'; infor matieprogramma over Soest met cul tuur, sport, het ziekenhuis, de verzor gingstehuizen en... muziek - Vrijdag 20 mei 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00- 20.15 uur: Kerkelijk nieuws. 20.15 - 21.30 uur: Concert Soester Muziekgezelschap, opgenomen op 5 mei in de Oude Kerk. Zaterdag 21 mei 9.00 - 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig, Country Western en caba ret. 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show voor de jeugd". 20.00 - 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. terpartijen, open ruimten en onver wachte doorkijkjes een ideaal terrein voor wandelaars en natuurliefhebbers. De diavoorstelling voorafgaand aan de wandeling geeft veel informatie over het park en het Kasteel. De geschiede nis krijgt daarin uiteraard veel aan dacht. Tijdens de wandeling ontdekt men, onder andere door middel van vragen en opdrachten, het bijzonder karakter van het park, in een afwisse lend programma waarin leren en re creëren samengaan; voor iedereen dié graag een mooie wandeling maakt maar ook iets wil weten van de omgeving. De duur van het programma is onge veer twee uur. Vooraf of als afsluiting is een bezoek aan het Kasteel de moeite waard. In het Kasteel vindt men ten toonstellingen over bos, natuur en land schap. Er is ook een restaurant voor een kopje koffie, drankje of lunch. De data waarop de wandelingen plaats vinden zin: 16 en 29 juni;'5, 8, 12, 14, 15, 21 juli; aanvang telkens 10.30 uur. 26junien3,10,24 juli; aanvang telkens 14.00 uur. Er zijn geen kosten verbon den aan deze wandelingen. Toegangsprijzen Kasteel: Volwasse nen: f 3,-; kinderen 6-12 jaar: f 1,50; kinderen 0-6 jaar: gratis; 65+: f 2,50; museumjaarkaarten en cjp-houders: gratis. Voor meer informatie en reserveringen kan men terecht bij de receptie van het kasteel: tel. 02154-20446; kasteel-res taurant: tel.: 02154-21192. Vakatures Centrum voor ouderen in So'est zoekt nog een aantal vrijwilligers m/v, voor diverse taken in het huis, naar eigen in teresse en uitgaande van de beschikbare tijd. Belangrijk is het persoonlijk kon- takt met de oudere. Over de keuzemo gelijkheden kan men informatie vragen bij de WB (12/603); Gemeentelijk centrum voor basise- dukatie Trema '87 heeft plaats voor en kele vrijwilligers. Betrokkenen assiste ren de docenten (edukatieve werkers bij het lesgeven aan volwassenen in de vakken Nederlands en/of rekenen en maatschappij-oriëntatie (5/618). Telefonische hulpdienst (S.O.S. - T.H.D.) in Hilversum vraagt telefoni sche hulpverleners m/v. Uitvoerige in formatie over dit werk bij de WB- Soest (11/614); Stichting Vrouwen voor Vrouwen zoekt medewerksters t.b.v. gezinsbe- zoeken aan buitenlandse gezinnen. Er is deskundige begeleiding aanwezig tij dens de eerste bezoeken. Men wordt vooraf eerst ingewerkt d.m.v. gesprek ken over wat er zoal tijdens een gezins- bezoek ter sprake kan komen (11/ 610). Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend bij de Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest, Willaertstraat 49 (C- drie), tel. 12630. Open ma., di., do.: 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur; vrij.: 11.00-12.30 uur. Op donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) is de V.V.B. geslo ten. Op maandag 16 mei start er een cursus spirituele healing voor beginners, gege ven door Roos Vilé. Er wordt veel ge werkt met leren afstemmen op verschil lende auralagen en de chakra's bij an deren. Daarnaast met afstandshealing, groepshealing en energiemassage, zo ook meditatieve beweging en werken met kleur en klank. Er wordt veel aan dacht geschonken aan gronden en af stemmen. Maandags van 20.15 tot 22.45 uur. Dinsdag 17 mei starten er hatha yoga lessen, gegeven door Ilsa Masin. Ilsa Masin heeft in Hannover de opleiding Mensendieck en bewegingsleer gedaan. In Brazilië kwam de hatha yoga in haar leven en zij studeerde daar een aantal jaren voor yoga lerares. De lessen zijn dinsdags van 11.00 tot 12.00 uur. Donderdag 19 mei start de cursus yoga voor kinderen weer. Deze wordt gege ven door Deborah Krant. De kinderen worden spelenderwijs vertrouwd ge maakt met de ontwikkeling van het li chaam, ademhaling en ontspanning. D.m.v. spel en oefening wordt geleerd waarom de beheersing van een gezond lichaam en een gezonde geest belang rijk zijn voor een evenwichtig bestaan. Deze cursus vormt de basis voor con centratie, welke van essentieel belang is in het dagelijkse leven. Donderdags van 16.15 tot 17.45 uur, 7 lessen. Voor informatie en opgave voor boven staande cursussen kan men dagelijks te recht van 10.00 tot 17.00 uur op tel. 25599. A.s'. zaterdag 14 mei: In het kader van de viering van het der de lustrum van de Luchtgekoelde VW- Club Nederland (LVWCN) en het twintig-jarig bestaan van het Militaire Luchtvaart Museum wordt op zaterdag 14 mei in en rond het museum een grootse luchtgekoelde VW-automo- bielenshow georganiseerd. Naar ver wachting komen zo'n kleine tweehon derd luchtgekoelde Volkswagens van de Nederlandse VW Gub naar het Kamp van Zeist. Hoewel de VW-Kevers in de diverse uitvoeringen - waaronder de oudste modellen met gedeelde achterruit, de zogenaamde "Brillen", en met de ovale achterruit zonder middenspijl, de "Ovalen", maar ook de modernste Me xicaanse - de overhand zullen hebben op de VW-Show, zullen er ook andere luchtgekoelde VW's aanwezig zijn, zo als de VW-busjes, o.a. de zogenaamde "spijlbus", de Ponton, Fastback, Va riant, 411412 modellen, 181 terreinwa gens en Karmann-Gia's. De luchtgekoelde Volkswagens zullen vanaf half elf bij het museum arriveren en rond vier uur weer in colonne ver trekken naar het Dierenpark in Amers foort. De show van de luchtgekoelde Volks wagens is het hoofddoel van deze mani festatie, maar er worden nog een aantal Eén van de VW-Kevers die zal deelne men aan de show op 14 mei poseert voor de al even legendarische C-47 Dakota van het Luchtvaartmuseum. andere attracties georganiseerd. Zo wordt er een kleine fototentoonstelling over de geschiedenis van de Volkswa gen ingericht, regelmatig een speciaal VW Videoprogramma vertoond, een lasdemopstratie gegeven en voor de kinderen is er zelfs een poppenkast. Bo vendien zal het Tamboerkorps van de Luchtmachtkapel het geheel tussen 12.00 en 13.00 uur muzikaal opluiste ren. Het publiek wordt in de gelegenheid gesteld de mooiste VW uit te kiezen; aan de eigenaar van dit winnende voer tuig wordt dan later op de dag de pu blieksprijs toegekend. In verband met de vrij beperkte par keerruimte bij het musuem kunnen al léén leden van de VW-Club met lucht gekoelde VW's worden toegelaten op het Kamp van Zeist en dienen alle an dere voertuigen buiten het Kamp van Zeist geparkeerd te worden. Op zaterdag 14 mei is het museum spe ciaal voor deze VW-manifestatie voor het publiek geopend van 10.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. IVN-Eemland organiseert op 15 mei een fietstocht door de Eempolders aan de hand van een routebeschrijving. Men kan starten tussen 14.00 en 15.00 uur bij het NS-station in Baarn. Op di verse punten langs de route staan IVN- gidsen die de deelnemers te woord staan. Een goede kijker is in dit wijdse landschap bijzonder aan t? bevelen. Geen fiets? De stationsrijwielstalling is te bereiken onder tel. 02154-14007. Het getuigt van moed wanneer een amateurtoneelgezelschap een stuk van één van de meest vooraanstaande mo derne toneelschrijvers op het repertoi re neemt. Het Soester Applaus heeft dat aangedurfd, samen met een gast regisseur, Hugo Jan Peters, voor wie deze regie ook een studieproject was. Ayckbourn's stukken worden met veel succes overal uitgevoerd; "Ons kent Ons", (a Chorus of disapproval) is hier te lande enkele jaren geleden door de Haagse Comedie op de planken ge bracht. Peters is een bewonderaar van Ayckbourn; toen de schrijver met en kele van zijn Londense acteurs in Ne derland kwam workshoppen heeft hij daaraan met enthousiasme deelgeno men. Dat hij dit enthousiasme op de le den van het Soester Applaus heeft overgebracht is bij een stuk als dit reeds een compliment waard. Een amateuroperagezelschap, ge naamd Soester Opera Vereniging van Amateurs (SOVA) heeft de Beggar's Opera van John Gray in studie. Wij vol gen, in het toneelstuk, de medewerkers aan deze opera uit 1728 in de repetitie ruimte van het gezelschap, bij een ge meenschappelijk biertje in het café en op andere lokaties, waar de leden van het gezelschap privélzijn: thuis, op een terrasje enz. Niets menselijks is hun vreemd; de intriges en relaties zijn in de opera en in het leven eikaars spiegel beeld. In C-drie vond men een ideale lokatie door de zaalindeling te verande ren. Door voor het publiek een tribune tegen de schuifwand te plaatsen kon de zaal verder als repetitieruimte worden gebruikt, was de bar het café en kon het podium voor de privélokaties dienen: een vondst. Wij hebben het Soester Applaus zelden zo zien spelen. De hoofdrollen waren sterk bezet met Martin Bruynesteyn als regisseur Daauwe Lycklama, Lucy Pot- man als zijn ontrouwe echtgenote Han- na (een voortreffelijk debuut!) en Louis Castein als de schijnbaar schuchtere Gijs Jansen, aan wie de éne ne de ande re rol in de Beggar's Opera wordt aan geboden, maar ook daarbuiten. Bij vijftien spelers is het niet mogelijk alle namen te noemen; naar onze me ning zaten er geen zwakke plekken in de bezetting. Kennelijk heeft Hugo Jan Peters ook een scherp oog gehad bij de keuze van de rolbezetting. En zo waren er meer details: harmonieuze kleding, gezellige begeleiding op de piano door L.G. Eemsing, een rol van Gerard Te- kelenburg, aan wie het plezier in zijn be delaarsoutfit met pruik en hoed was af te zien, en een geraffineerd spel met be lichting, waardoor vloeiende overgan gen tussen de verschillende taferelen plaats vonden. Costumière Nel Knop pers heeft voor de schitterende cos- tuums een beroep kunnen doen op het kledingatelier van de Haagse Comedie, de Amsterdamse operettevereniging De belangstelling en de waardering voor de 'toneeluitvoeringen van het Soester Applaus waren groot. Het ap plaus van het publiek klonk lang en uit bundig. Foto: Goos van der Wilt. Thalia en voor het overige heeft zij naald en schaar zelf ter hand genomen. Er zijn in de theaterzaal van C-drie vo rige week drie uitvoeringen gegeven. En elke avond amuseerde de tot op de laatste stoel bezette zaal zich uitstekend met dit succes-stuk uit her beroepsre pertoire. Het langdurig en uitbundig applaus voor de spelers van het Soester Applaus was welverdiend. A.H. De wordingsgeschiedenis van de Eem polders gaat duizenden jaren terug. Ooit werd door een gletsjer de grond opgeschoven tot wat nu de Utrechtse Heuvelrug is, een bedding van kleileem achterlatend. In een periode dat de Noordzee droogviel kwam hier stuif zand overheen, dat op zijn beurt in een periode met hoge waterstand werd af gedekt met zeeklei. Een drassig land schap ontstond, waarvan de boer pas laat in het jaar een vracht hooi kon afha len, maar dat juist daardoor ideaal was voor vogels omdat de broedperiode nooit werd verstoord. Het is nog goed te zien dat de boerderijen ooit werden ge vestigd langs de hogere randen van de polder, een "leeg" midden overlatend. Tegenwoordig is echter, door betere bedijking en bemaling, ook dit midden vrijwel altijd begaanbaar. Hooien kan al vroeg plaatsvinden en het welhaast on aantastbare voordeel voor de vogels is verdwenen, resp. teruggedrongen naar enkele reservaten. Enkele vogelsoorten zijn hierdoor in middels geheel of vrijwel geheel uit de polders verdwenen en anderen zijn fors in aantal achteruit gegaan. Luidkeels aanwezig zijn meestal de kievit, grutto, tureluur en scholekster. Kemphaan en gele kwikstaart zal men echter nauwe lijks meer aantreffen. De kleine zwaan en de wilde zwaan die hier in grote geta- len overwinteren zijn inmiddels weer naar hun noordelijke broedgebieden vertrokken. Diverse eendesoorten kan men nog tegenkomen. "Wel goed zien, maar niet dichtbij ko men", is daarom het parool, vandaar bovengenoemde kijker. Voor inlichtingen: tel. 1351 De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 12 mei: Filmhuis: 'L'Empire des Sens' De film van Nagisa Oshima is geba seerd op een historische gebeurtenis uit 1936. Een Japans dienstmeisje wordt de minnares van haar werkgever. Het wordt een passievolle liefde, die er uit eindelijk toe leidt dat het meisje Sada de man wurgt. Hijzelf had haar daartoe aangespoord. Sada snijdt zijn geslachts delen af en loopt daar vier dagen mee door de straten voor ze wordt opge pakt. Het verhaal van twee letterlijk van elkaar bezeten mensen. Van een verte derende passie tot de dood er op volgt. Naast schokkende effecten ook beel den van een lyrische passie. Oshima's film heeft veel weerstanden opgeroe pen. Hij werd soms gezien als porno film. soms als langdradig. Door vele an deren als een prachtog portret van een door niets geremde liefde van twee mensen voor elkaar. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree:f 6,-; leden/CJP/65+: f 5,-. Vrijdag 13 mei: Deze keer zijn er twee nieuwe formaties gepland. De eerste is het Quartet van Tom Janus, waarin voor het eerst de zangeres Silvia Vos en de tenor-saxofo nist Geert Jan Walma v.d. Molen optre den. Ook debuteert het trio Peter van Mark. Verder zijn er nog formaties samenge steld van mensen die eerder al in de Jazz Club hebben opgetreden. Aanvang: 21.30 uur. Entree: vrij. Zaterdag 14 mei: De Utrechtse kunstenares Jelleke Meij er exposeert tot eind mei schilderijen in Artishock. Jelleke Meijer werd in 1955 geboren in Deventer. Haar opleiding genoot ze bij Artibus in Utrecht. Daar na begon ze met uitvoeren van theate ropdrachten: het maken van requisie- ten, maskers, decors. Toen ze dat zo'n vijf jaar had gedaan stortte de markt voor dat soort werk in en ging ze weer schilderen. 'Eigenlijk is dat veel pretti ger. Je bent veel vrijer, niet gebonden aan een onderwerp of tijd,' aldus Jelle ke. Ze werkt met acryl op papier en linnen en schildert voornamelijk portretten, vaak van filmsterren, aan de hand van foto's en de televisie. Haar werk is heel kleurrijk. Het geeft sfeerimpressies met duidelijk uitkomende emoties. De por tretten zijn soms gedeeltelijk geabstra heerd en soms zeer naturalistisch, op het enge af, en komen dan nogal pathe tisch over. Vaak balanceert het werk op het randje van wat eigenlijk nog net wel of net niet meer kan. Jelleke Meijer heeft al vaker geëxpo seerd; Vorig jaar bijvoorbeeld in Utrecht en in het portrettenkabinet in Amsterdam, en dit jaar in Hoevelaken en in Amersfoort. Naast de schilderijen van Jelleke Meijer zal in het café werk te zien zijn van José Luis Delgado Guitart. Deze werd in het begin van de veertiger jaren geboren in Tanger en groeide in Spanje op. Hij reisde door Frankrijk in 1971 en met het vooruitzicht ingelijfd te worden in de koloniale troepenmacht van Franco vertrok hij naar de Verenigde Staten en volgde daar een studie in grafisch ont werpen. Hij exposeerde wereldwijd en diverse van zijn portefolio's zijn in pu blieke collecties opgenomen. Hij wordt genoemd in 'Who's Who in American Art'. Nu geeft hij zeefdruklessen in Ta- rifa (Spanje) en zal ook doceren in de zomerworkshops 1988 aldaar. De expositie wordt 14 mei om 21.00 uur geopend en is te bezichtigen van 15 t/m 29 mei op zaterdag- en zondag middag, van 15.00 tot 17.00 uur, en tij dens Artishock-activiteiten. Eén van de schilderijen van Jelleke Meijer, die tot eind mei in Artishock te zien zijn. Op zondag 15 mei geeft het Nederlands Josquin Koor een belangrijke uitvoe ring van Renaissance-kerkmuziek. Het concert, dat om 15.00 uur begint, is ge wijd aan het geestelijke werk van de componist De Wet. Jacques de Wet is een componist uit de tweede helft van de 16-de eeuw. Zoals nu goede Nederlandse voetballers in trek zijn in Italië, zo waren goede koor zangers dat in de periode 1500-1600. Jacques de Wet belandde met zijn goe de stem in Italië. Zijn verdere leven is hij daar werkzaam geweest. Als kapel meester aan de Santa Barbara in Man tua bouwde hij een faam op als een der grote componisten van zijn tijd. In zijn werk kondigt zich de nieuwe stijl aan van opera, aria en recitatief. Montever- di noemt hem één van zijn grote voor beelden en inspiratoren. Het Nederlandse Josquin Koor o.l.v. Leo Meilink zal de missa "Transeunte Domino" ten gehore brengen. Dit cen trale werk wordt afgewisseld met mo tetten van De Wet, die als wisselende gezangen rond de mis zijn gegroepeerd. Orgelwerken van Merulo, Gabrieli en Frescobaldi worden door Cor de Jong gespeeld, waardoor de Renaissance- sfeer nog meer wordt opgeroepen. Koorliefhebbers en minnaars van pure muziek kunnen een uniek concert ver wachten. In de intieme sfeer van de Ou de Kerk te Soest valt er voor de liefheb ber van een interessant Renaissance- programma veel te genieten. Het concert begint om 15.00 uur. Toegangsprijs: f7,50; kinderen, CJP en 65+: f5,-.

Soester Courant | 1988 | | pagina 8