MmW O 1 lx j i: rAï mi/ 5 J Schamp? DIK BOS B V PINKSTEREN Wat wordt het barbecue of fondue? Wij hebben een uitgebreid assortiment voor u. SLAGERIJ DUWEL Nieuwe Fiats: Panda Jolly en Uno Jolly Fiat-dealer Autocentrum Smeeing te Soest toneel voor prijsuitreiking Zweven, botsen, snoepen en grijpen Wedgwood serviezen tijdloze tafelcultuur d TUIN-ADVIESCENTRUM 'tvoarclertwocit WOENSDAG 18 MEI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 13 SOES'* Arie is t/m 28 mei 'n blokje om! Tentoonstelling in De Bereklauw effidencv T.Uttk'iatU: A.:t: WEERD Buurtfeest op Lisdodde Zendbakken in beslag genomen Brand gasleiding AUTOSCHADE Voor de barbecue: Shaslickpennen - Pariserspies - Fantasiespies Barbecueworst - Hamburgers Diverse eigen fabrikaat sauzen etc. Maar natuurlijk hebben wij ook vele andere spe- cialteiten zoals: Fondue- en gourmetschotels (7 soorten vlees) Rollades - Kalfsvlees enz. Eigen fabrikaat salades en vleeswaren. Vanaf heden in de showroom bij Autocentrum Smeeing 21 -Jarige HEA O-student wint Fiat- Uno in McDonald-Monopolyspel HET WITTE HUIS Geen huisvuil op Tweede Pinksterdag Geld uit kantoorpand Groot Gaesbeeker Gilde succesvol Werkpocket van Randstad vernieuwd V erkeersmaatregelen Banden lekgestoken O lil Vrttiisa voor doe-het-zelvers Hagen, heggen en randen (deel 1) door Arie Wandelaar Vanaf zaterdag 21 mei is in het Soester kunstwinkeltje 'De Bereklauw' aan de Steenhoffstraat een bijzondere ten toonstelling te zien van abstracte schil derijen van Edith Rijken uit Bunnik. De schilderijen van Edith Rijken, ge mengde technieken, zijn objecten, ge- schildert vanuit een meditatieve oor sprong. Het zijn kleurmeditaties ont staan uit een meditatie van kleuren en ze kunnen ook ter meditatie voor de toeschouwer dienen. De tentoonstelling van Edith Rijken duurt tot medio augustus en is dagelijks te bezichtigen van 10.00 tot 18.00 uur, behalve op zondag en maandag. In de week van 18 t/m 22 juli en de week van 8 t/m 12 augustus wordt in 'De Bereklauw' de jaarlijkse zomer schildercursus gehouden onder leiding van Jan de Kok. De cursus waarin gete kend wordt en geschilderd wordt met aquarelverf volgens de sluiertechniek draagt het thema 'Kleuren en Dieren riem'. De kleurencirkel van 12 in elkaar overvloeiende kleuren met daarbij de vier stemmingen van de jaargetijden uitgedrukt in kleuren. Er wordt geschil derd aan de hand van voorbeelden uit de natuur. Inlichtingen over de zomercursus en de schildercursussen die in september van start gaan bij 'De Bereklauw' tel. 19176. COPIESERVICE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-10115 Onze veelzijdige kollektie HaïsI-ringen maakt het kiezen tot een feestelijke gebeurtenis SOESTERBERGSESTAAAT 26 - TEIEF. 02155-12912 De buurtvereniging Lisdodde heeft van de burgemeester vergunning gekregen om op zaterdag 21 mei van 16.00 tot 23.00 uur een buurtfeest te organiseren in de Lisdodde. In samenwerking met de radiocontrole dienst heeft de politie van Soest zes 27mc zendbakken in beslag genomen. Dat gebeurde in de woning aan de Smitsweg. Omwonenden hadden ge klaagd over storingen. Die werden ver oorzaakt door een 29-jarige man. Door oververhitting is maandag brand ontstaan in een gasleiding langs de Amersfoortsestraat. Een steekvlam verwondde een PTT-medewerker in het gezicht en aan zijn arm. De man voerde werkzaamheden uit aan een telefoonleiding, die vlakbij de gas leiding ligt. Nadat de gasleiding was af gesloten doofde het vuur spoedig. Geen ramp! Ga naar DIK BOS. Die rekent 'n schappelijk" prijsje! Ook voor 'n tijdelijke huurauto. Saturnusweg 10 I© indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN -èw STEENHOFFSTRAAT 58 TELEFOON 02155-12377 SOEST Sedert 1931 Uw slager! Uw specialist voor saladeschotels, bittergarnituren en koude buffetten. Fiat Auto Nederland brengt van zijn populairste modellen de komende we ken speciale versies op de markt, de Panda Jolly en de Uno Jolly. Ze zijn gebaseerd op de Panda 750 L en Uno 45 met FIRE-motor. Nadat de Champ-versies van Fiat in korte tijd echte kampioenen zijn gewor den, heeft Fiat Auto Nederland thans gekozen voor de meest succesvolle mo dellen uit het leveringsprogramma, de Panda en de Uno. Voor een aantrekke lijke prijs worden beide modellen voor zien van talrijke extra accessoires, die de auto's onderscheiden van de basis versies. De Panda Jolly heeft als opvallende ei genschappen hoofdsteunen op de voor- stoelen, verstelbare rugleuningen en ta pijt, en de stoelen zijn bekleed met een groene Schotse ruit. Aan de buitenzijde is de Panda Jolly herkenbaar aan de wieldoppen van de Panda Super, de in de kleur meegespoten grille en de Jolly- striping. De Panda Jolly is verkrijgbaar in de kleuren groen, blauw, zwart. De Panda Jolly kost f 12.860,- waarmee hij een voordeel biedt van f 1000,-, ver deeld over de extra accessoires en de la gere prijs. De Uno Jolly is gebaseerd op de Uno 45 3-deurs met FIRE-motor. Ook hier is de grille in de kleur van de carosserie, evenals beide buitenspiegels. De rech ter spiegel is extra, terwijl de spiegels in deze versie van binnenuit verstelbaar zijn. De auto heeft vlakke, aërodynami sche wieldoppen, brede 155/70 SR 13 laagprofiel banden, een ruitewisser achter, electrische ruitesproeiers, uit- zetbare achterzij ruiten en een Jolly-stri- ping. In het interieur valt de Uno op door een kaartvak in het rechterportier, armsteu- nen van de Uno S en een groene Schot se ruit-bekleding. Tevens is de montage van radio en antenne voorbereid. De waarde van alle extra's bedraagt f 1000,-, het extra voordeel van de Jolly is bovendien f 500,-. De prijs van de Uno Jolly is vastgesteld op f 17.350,-. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Tel. (02155) 13014-12577 Sinds jaar en dag hebben 1 april en vrijdag de 13e voor grote groepen van de bevolking een speciale betekenis. Zo ook voor de heer A.F. Mol uit Er- melo, 21 jaren jong en tweedejaarsstu dent commerciële economie aan de HEAO te Zwolle. Op 1 april 1988 werd de heer Mol niet voor de gek ge houden, toen hij in een landelijk dag blad las, dat hij winnaar was geworden in het McDonald's Monopolyspel en vrijdag 13 mei zal zich scharen onder de gelukkigste dagen in zijn leven, want op die dag werd hij officieel eige naar van de door hem gewonnen boli de. Hierin gesteund door een aantal grote bedrijven en instellingen, voert McDo nald -de gigant van de goedkope, doch smakelijke hap- een sympathieke actie, die geld moet opbrengen voor het Ro nald Mc Donald Huis, waar ouders van ernstig zieke kinderen binnen loopaf stand van hun in het ziekenhuis verblij vende kinderen kunnen wonen en waar zij steun vinden bij andere ouders, die om dezelfde reden daar vertoeven. De heer Mol behoorde met een aantal vrienden op een kille maart-avond tot de gasten, die nauwelijks een aanspo ring behoefden om een aantal loten voor het goede doel te kopen. Hij kocht er vijf en dat bleek een gouden greep. Uit de gekochte loten formeerde hij twee straten in het monopolyspel en zonder zich enige illusie te maken depo neerde hij zijn resultaat in de daarvoor bestemde kluis. Vrijdag 13 mei was de grote dag waarop hij de sleutels kreeg overhandigd van de heer C. Mulder, directeur van Auto centrum Smeeing, in het bijzijn van de heer Jansen, de 'Mister Monopoly' van de McDonald's vestiging in Amers foort. Dat de overhandiging bij Smeeing te Soest plaatsvond is door het feit, dat Fiat Auto Nederland de prijs gratis beschikbaar heeft gesteld. Welkom in HotelCafé, Restaurant, Motel in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Blrkstraat 138 3788 HN Soest Telefoon (033) 17147» - 14140 Telex 79479 nl De exploitanten van de jaarlijkse kermis in Soest hebben vo rige week veel publiek kunnen begroeten. Mede dankzij het warme weer nam menigeen plaats in de botsauto 's, de zweef- of draaimolen of schaarde men zich achter één van de grijp- of speelkasten. Het terrein aan de Koningsweg was van woens dag tot en met zondag in de typische kermissfeer, waarin jong en oud zich uitstekend vermaakten. De botsauto 's kregen de meeste belangstelling van voorname lijk jeugdigen die zich wellicht al in het bezit van een rijbewijs waanden. Ze leerden dus in ieder geval hoe het straks niet Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 De netto-opbrengst voor de gemeente, de zogenaamde ker- mis-pot, zal worden verdeeld over verenigingen en instellin gen. Het is nog niet bekend hoeveel geld uit deze subsidie kraan kan stromen. Een negatieve bijkomstigheid was de diefstal van tien fietsen nabij de kermis. Een tweewieler werd volledig vernield terug gevonden. Zeven jongelui werden door de politie aan de Weegbreestraat aangehouden. Hoewel ze bekenden de fiets te hebben meegenomen ontkenden ze iets te maken te hebben met de vernieling. Op Tweede Pinksterdag, maandag 23 mei, wordt er geen huisvuil opgehaald. In plaats hiervan moeten de groene containers op dinsdag~24 mei 's mor gens om half acht aan de straat worden gezet. Uit een geldkist in een kantoorpand is vijfhonderd gulden gestolen. Ook ver mist het bedrijf papieren bescheiden. De inbraak vond plaats aan de Van Lenneplaan. Op zondag 15 mei j.l. heeft het Groot Gaesbeeker of Sint Aechten Schut tersgilde deelgenomen aan de Kring- gildedag van het Land van Cuijk, wel ke door het Sint Joris- en Sint Antho- niusgilde te Maashees werd georgani seerd. Aan deze Kringgildedag namen 29 gilden uit het Land van Cuijk deel. Het Groot Gaesbeeker Gilde was ver tegenwoordigd door een delegatie van zo'n 60 personen en daarmee de groot ste geüniformeerde groep op deze Kringgildedag. De Kringgildedag was toegewezen aan het Sint Joris- en Sint Anthoniusgilde te Maashees in verband met de viering van het feit dat 515 jaar geleden voor de eerste maal officieel werd geschreven over dit gilde. De deelname aan deze Kringgildedag was voor het Soester Gilde zeer succes vol: In het algemeen klassement wist het gilde een eerste prijs te behalen. Voor het algemeen klassement werd deelname aan optocht, tentoonstelling en wedstrijden beoordeeld. Bij het ven delen, dat onder zeer moeilijke weers omstandigheden moest plaats vinden, werden twee eerste prijzen behaald; zo wel bij het groepsvendelen in de catego rie 6 of meer vendeliers en door Peter Meijer in het individuele klassement Klasse C. Ook bij het trommelen werd door het Gilde een prijs gewonnen en wel in een duo-wedstrijd waaraan Ar- nold Hagen en André Roest deelnamen (voor de eerste maal). Het Groot Gaesbeeker Gilde zal dit jaar nog drie keer deelnemen aan Gil- dedagen in Brabant en wel op 5 juni in Riethoven, 21 augustus te Ravenstein en op 9 september in Aarle Rixtel bij het gilde dat afgelopen jaar in Soest het Landjuweel wist te wjnnen. De nieuwe werkpocket van Randstad Uitzendbureau is onlangs op de markt verschenen. De tekst van de twaalfde druk is geheel herzien en bevat infor matie over zaken 'pis tijdelijk werk, ziekte en invaliditeit, werkloosheid en pensioen. De werkpocket kan worden omschre ven als een praktisch boekwerk. Het is een handzame gids voor iedereen, die iets wil weten over werk, sociale wetge ving of financiële zaken. De tekst is dankzij het eenvoudige taalgebruik goed leesbaar en toegankelijk. De ge bundelde informatie is gebaseerd op de meest actuele ontwikkelingen in de Ne derlandse wetgeving. Randstad Uitzendbureau is sinds 1960 actief op de tijdelijke arbeidsmarkt. Vorig jaar vonden ruim 160.000 men sen werk voor onbepaalde periode via de bemiddeling van het uitzendbureu, dat vanaf 1986 ook een vestiging heeft aan de Dillenburglaan in Soest. Het be hartigen van de belangen van de werk zoekenden en tienduizenden bedrijven vindt zijn weerslag in de infromatieve uitgave van de werkpocket, die in 1976 voor het eerst verscheen. Naast de werkpocket geeft Randstad ook perio dieken uit over ontwikkelingen op de arbeidsmarkt, zoals Randstad Data, Randstad Revue en de sollicitatiepoc ket. De werkpocket is te verkrijgen bij alle 190 vestigingen van Randstad in Ne derland. De adressen zijn te vinden in de Gouden Gids. De prijs van de werk pocket bedraagt 5,75 gulden. In verband met een hardloopwed strijd is de Wieksloterweg op zaterdag 21 mei gesloten voor alle verkeer in bei de richtingen. Voor het gedeelte tussen de Insingerstraat en de Dolderseweg geldt de maatregel van 13.00 tot 19.30 uur; voor het gedeelte tussen de Biltse- weg en de Dolderseweg tussen 17.00 en 19.30 uur. In verband met werkzaamheden aan de Koningsweg (omleiding verkeer) geldt tot het einde van de werkzaamhe den voor het gedeelte van de Vrijheids- weg tussen de Jan de Rooijstraat en de Laanstraat een parkeerverbod voor de zijde van de flats. In verband met een trimloop van het Van Arkelinstituut is op woensdag 25 mei van 18.00 tot 21.00 uur de Helling- weg gesloten voor alle verkeer in beide richtingen (m.u.v. voetgangers). van Weedestraat 54a-Soest V' Van een aanhangwagen zijn twee ban den lekgestoken. De aanhanger stond aan de Industrieweg. Ook de banden van een auto aan de Albert Hahnweg in Soesterberg werden vernield. In Soesterberg werd tevens een diefstal gepleegd bij een bedrijf aan de Veld maarschalk Montgomeryweg. Onbe kenden namen een zonnewijzer mee. X ZD LU Q De klassieke compositie van Jan Armgardt in een nieuw arrangement van Jos Mous, dat is de Mellow-Mink Soepele, zachte kussens voor behaaglijk nestelen en comfortabel zitten, samengebracht met het fraaie lijnenspel van de Mink. maken de Mellow-Mink tot een creatie waar u zorgeloos van kunt genieten in de stijl waarin u leeft Mellow-Mink. de nieuwe avantgarde van Leolux. jJL N Erik van Dorresteyn f/ B»*Sc«r medewerker 't Vaarderhoogt Al ver in de oudheid, waar het ontstaan van onze tui- Om van te oogsten: nen te vinden is, beschermden de Nomaden die hun zwerversleven opgaven, hun bewerkt stukje grond te gen wild. Dit deden ze door middel van een stekelige aanplant. Deze beschutting noemde men "tun" waar ons huidige woord "tuin" een verbastering van is. Ook tegenwoordig hebben de meeste tuinbezitters graag een afscheiding rond de tuin, die bescherming biedt tegen tal van zaken. Hoe zo'n afscheiding er uit gaat zien is op de eerste plaats sterk afhankelijk van de persoonlijke smaak van de tuineigenaren. Verder be paalt het doel waarvoor de erfscheiding geplaatst wordt goeddeels de materiaalkeuze. Het nut van een haag Een heg of haag, waartoe ik me dit keer wil beperken kan b.v. dienen: -als achtergrond voor een gemengde border met kleurrijke vaste planten. -als natuurlijke begrensing tussen twee eigendom men. - als dekoratief scheidingselement tussen de verschil lende delen van een tuin: b.v. groentetuin - speeltuin - zithoek enz. - om minder fraaie hoeken te verbergen - als windscherm - bescherming van privacy - om het geluid te dempen Welke haag kiezen we? Wie overgaat tot de aanplant van een haag zal eerst moeten nagaan welke wensen er zijn. Wordt het een strakke haag of juist een weelderig losgroeiend geheel. Kiezen we voor één gewas of voor een gemengde aan- p'ant. Is het wenselijk dat de haag wintergroen blijft of geniet een bladverliezende afscheiding de voorkeur. Verder kunnen zaken als de bedoorning, eventuele bloei en b.v. de oogstbaarheid van vruchten in over weging worden genomen. Hieronder geef ik een aan tal geschikte haagplanten per groep ingedeeld naar hoofdkenmerk. -Japanse dwergkwee, (Chaenomeles-hybriden) ong. lm. De gele appeltjes zijn heerlijk in jams of appel moes, of als vruchten op de fruitschaal. - Kruisbes, (Ribes uva-crispa): rode of groene vruch ten ong. lm. -Japanse bottelroos, (Rosa rugosa): bottels zeer rijk aan vitamine C, ong. 1-2 m. Wintergroene haagplanten (loofgewassen) O.a.: - Palmstruik, (Buxus sempervirens), iedere gewenste hoogte. - Hulst in soorten (Ilex), iedere gewenste hoogte. - Vuurdoorn, (Pyracantha), met gele, rode of oranje bes, tot 3m. - Zuurbes, (Berberis), diverse soorten. -Laurierskers, (Prunus laurocerasus), diverse soor ten. - Rhododendron, voor een brede haag, trage groei. Bloeiende hagen tot 100 cm. - Hershooi, (Hypericum) in soorten, geel bloeiend. -Ganzerik, (Potentilla frLticosa.rassen), zeer dank- baar. - Spierstruik, (Spiraea bumalda), sterk, rijke bloei, tot 150 cm. - Japanse dwergkwee, (Chaenomeles) - Weigelia, (Weigela-rassen), in roze, rood en bont- bladig - Spierstruik, (Spiraea argita), wit, vroegbloeiend. tot 200 cm. -Bezembrem, (Cytisus scoparius), rijkbloeiend, goudgeel -Ranonkelstruik, (Kerria japonica), rijkbloeiend, goudgeel Volgende week nog aandacht voor geschikte haagco niferen, planten voor ondoordringbare hagen, plan ten voor lage randjes en het snoeien van planten en ha gen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 13