mjschool SILVER STAR VIDEO Film van de week M. LOS REPETITIE! BIJLES! TRAMEI VIDEO TOP 10 Bijzondere attracties in nieuw programma van Circus Holiday DIFFUSANCE WOENSDAG 18 MEI 1988~ SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 'Ewijkshoeve, tuin van tachtig' Fraai stuk cultuurgeschiedenis 'om de hoek' van Soest NIEUW! TOON HERMANS EEN MOOIE DAG. DAGBOEK. 19,90 rr I >v/an de ven Rein van derWiel LIBRIS TOP 10 C^/an de ven Initiatief van Soester auteur Thomas Leef lang Laurel Hardy-schoolagenda is wereldprimeur picture* point MALONE van Lenneplaan 47 Soest SS 02154 -1 66 21 [Jandeiijke vereniging MOTORRIJINSTRURTIE SPECIALISTEN Gelukwensen van Raad van Kerken Moslims vieren einde Vastenmaand Neem Bel Tel. 02155-17089 Solex Medico Uwe Sunstream II Salon „La Comtesse" ATLETIEK Zaterdag 20 km Paleis Soestdijk Inschrijven voor avondvierdaagse BRIDGE Open huis bij 'Schoon Slem' BOWLING Soester Bowling Bond SoVoCo/Stam actief op toernooien DUIVENSPORT Wedvluchten I t» M I Onlangs verscheen van de hand van de neerlandicus Rein van der Wiel, een kenner van de "Beweging van Tach tig", een uiterst fraai boek over de Ëwijkshoeve, het landgoed dat op een steenworp afstand van Soest gelegen hier grote bekendheid geniet als cen trum van kunst en cultuur, met name door de talrijke creatieve cursussen waaraan in de loop der jaren ook heel wat Soesters hebben deelgenomen. "Ewijkshoeve, tuin van tachtig" luidt de titel van dit boeiend stukje cultuur geschiedenis, waarin de Ewijkshoeve centraal staat en dat met name een hel der en interessant licht werpt op de "Beweging van Tachtig" en de enorme invloed die daarvan is uitgegaan voor de ontwikkeling van de kunst in Neder land, met name die van de letterkunde, de schilderkunst en de muziek. Het landgoed - op de grens van Holland en Utrecht gelegen, als het ware "om de hoek" van Soest - is nog altijd een toon beeld van schilderachtige rust en lande lijkheid, een inspirerend decor voor ie der die met de muzen een warme ver standhouding heeft. Er is niet eens zo heel veel voorstellingsvermogen voor nodig om ons er te verplaatsen in een tijd waarin die omgeving nog geschikt was voor een "buiten", een tweede huis. De Ewijkshoeve speelde een belangrij ke rol in het ontstaan van de "bewe ging" die de Nederlandse cultuur zo in grijpend vernieuwde, omdat het 't bui tenhuis was van de Amsterdamse patri ciërsfamilie Witsen. Willem Witsen was een van de stuwende krachten in de be weging, die nog altijd bekend staat als "De Tachtigers". De Ewijkshoeve dankt zijn naam aan de man die in de 17e eeuw eigenaar werd van het terrein, Justus van Ewijk, die de hoeve overigens pas later liet bouwen. De hoeve onderging nogal wat wijzigin gen en brandde in de 19e eeuw zelfs een keer tot de grond toe af. Op de oude fundamenten werd in 1830 het huis ge bouwd, dat later eigendom werd van de koninklijke familie, net als paleis Soest- dijk en Prins Hendriksoord in de nabij heid. Het huis werd ooit bewoond door prins Hendrik de Zeevaarder, broer van koning Willem III, die in 1879 stierf. Koningin Emma moet er regel matig hebben verbleven. Pas in de jaren tachtig kwam het in het bezit van de fa milie Witsen, die het tot 1924 in eigen dom had. "Ewijkshoeve, tuin van tachtig" geeft in woord en beeld boeiend weer wat het buiten voor de Tachtigers betekende. De jaren 1882 tot 1890 - waarin zowel de oprichting plaatsvond van De Nieu we Gids als van de Nederlandse Etsclub - worden tot leven gebracht aan de hand van talloze documenten uit allerlei ar chieven. De dagelijkse omgang van de schilder Willem Witsen en zijn familie en vrienden - van wie Jan Veth, Jacobus van Looy, Anton Mauve en Willem Kloos de bekendste zijn - is beschreven. Door deze dagelijkse gang heen worden opkomst en ondergang van vele vriend schappen, en daarmee van de Tachti gers, duidelijk. Voor een goed verstaan van de Bewe ging, die Nederland wakker schudde uit de culturele gezapigheid van de roman tiek van de 18e eeuw en tot op zekere hoogte aansluiting gaf bij de nieuwe ontwikkelingen die elders in Europa al doorgebroken waren, is het boek on misbaar. Rein van der Wiel publiceerde al eerder over de Beweging van Tachtig, o.a. in het literaire tijdschrift De Revisor. Ver- Opnieuw een verrassing voor de "Toon-fans". ll J Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel 12419 I 'iI wis. I G hiij »l< 'l<Ito M'kllaiu l<'I v.* •Ai5'*:;'* der verschenen van hem enkele verha lenbundels en over enkele maanden ziet een roman van zijn hand het licht. "Ewijkshoeve, tuin van tachtig" ver scheen bij Querido, Amsterdam. Het boek is uitgegeven op royaal formaat, bevat tal van illustraties, telt 192 blad zijden en is voor f 29,50 verkrijgbaar in de boekhandel. VAN DEZE WEEK NON FICTION 1 - 2) SimonSchama Overvloed en onbehagen 59,90 2. 1Robert Hughes De fatale kust55,00 3. Dr. L. de Jong Het koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog. Deel 12 Epiloog 79,90 4. 3) Jan Kuitenbrouwer Turbotaal 14,90 5. 9) Douglas R. Hofstadter Gödel, Escher, Bach29,90 6. 7) J. W. Bezemer Een geschiedenis van Rusland 65,00 7. 4) Pieter Winsemius Speel nooit een uitwedstrijd27,50 8. 8) Marja Wagenaar Herinneringen aan Joop den Uyl19,50 9. 6) Nederland Museumland 9,95 10. 5) ItekeWeeda Vriendschap in beweging 19,90 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris.De Complete Boekhandel. Het moest er een keer van komen. Ruim voor 'de grote vakantie ver schijnt in ons land een geheel aan de Amerikaanse komieken Stan Laurel en Oliver Hardy gewijde schoolagen da. Het is een wereldprimeur, want nog niet eerder zijn deze twee klucht spelers in een dergelijk medium gepre senteerd. De agenda ziet er prachtig uit, bevat vijftig fraaie zwart/wit fo to's, een redactionele inleiding en tal van feiten en feitjes die te maken heb ben met het duo en hun films. Verantwoordelijk voor het geheel is de Soester auteur Thomas Leeflang, die samen met Aad Knikman uit Huizen sinds 1 april van dit jaar het bureau To- maad (tekst uitleg) beheert. Deze Laurel Hardy-agenda is één van de eerste opdrachten die Tommad uit voerde in opdracht van de Amsterdam se Laurel Hardy-fan (en uitgever) Peter Loeb. Thomas Leeflang: "Loeb heeft van Harry Harmon Pictures Corporation in Amerika de reproductierechten van af beeldingen van Laurel Hardy ge kocht. Althans, voor Nederland. Dat opende de mogelijkheid nu eindelijk eens het definitieve boek over Stan en Oliver te publiceren. Ik schreef al twee boekjes over hen, maar een boek waar in écht alles over die twee geniale grap jassen staat, zou behalve omvangrijk uitvallen ook nogal wat aan 'beeldrech ten' kosten. Loeb heeft mij de kans ge geven. In de eerste week van oktober verschijnt op A4-formaat een driehon derd pagina's tellend standaardwerk van mijn hand over Stan en Oliver: 'Laurel Hardy Compleet'. Het wordt in Amsterdam aan de dochter van Stan Laurel, Lois Laurel, aangeboden." Vooruitlopend op die in kringen van Laurel Hardy-liefhebbers niet onbe langrijke gebeurtenis, hebben Leeflang en Knikman een Laurel Hardy-agen da gemaakt. Knikman deed de vormge ving en Leeflang leverde tekst en illu straties. Leeflang: "Het grappige is, dat Loeb van Larry Harmon weliswaar de repro ductierechten kocht, maar dat men in de Verenigde Staten geen fotomate riaal voorhanden schijnt te hebben. Met het contract kwamen vier armzalige ko pieën van foto's naar Nederland, zodat ik weer uit eigen archief heb moeten putten. De eigenaar van de cinemashop Siiver Screen in de hoofdstad, Gep Hoogeveen, fotografeerde speciaal voor de Laurel Hardy-agenda de ge denkstenen van Laurel en Hardy op de respectievelijke begraafplaatsen in Los Angeles. De stenen zijn extra groot af gebeeld aan de binnenzijde van het om slag van de agenda. Temidden van al de fleurige, om niet te zeggen schreeuwerige schoolagenda's die dit seizoen weer uitkomen, is onze Laurel Hardy-agenda een uiterst chi- A6ENDA19881983 que werkje. Daarmee komen de scho lieren het schooljaar 1988/1989 wel door, denk ik. Aad Knikman maakte er als vormgever een juweel van. Mis schien is de agenda wel te élitair gewor den, wat te VPRO-achtig. Maar ja, dat lijkt me beter dan er een kitcherig nie- mandalletje van te maken. Dat gevaar lag namelijk op de loer. Er is sprake van geweest dat een reclamebu reau zonder enige affiniteit met Laurel Hardy er een uitzendkracht op zou zetten. Die mevrouw van dat bureau belde mij op of ze wat foto's kon lenen en ze zei zonder schroom: "Kunt u mij even precies vertellen wie nou de dikke en wie nou de dunne was? Heet die klei ne ronde niet Costello en die magere Abbott?" Toen ik dat hoorde heb ik mijn associé Aad Knikman gezegd: wat er ook gebeurt, al doen we het gratis, wij maken die Laurel Hardy-agenda en niet zo'n ongeïnteresseerd type van een trendy reclamebureau. Stan Laurel en Oliver Hardy verdienen beter!" De Laurel Hardy-agenda kost f 9,95 (meer betalen hoeft niet, hoewel som mige boekhandelaren het volgens Lee flang proberen!) en het is een uitgave van Interstat in Nieuwegein, een doch teronderneming van uitgeverij Loeb. SPECIAALZAAK WANDDECORATIES KAARTEN LIJSTEN enz. Inlijsten is onze specialiteit v. Weedestraat 55 - Soest Tel. 2 62 60 BURT REYNOLDS ('The Cannonball Run", "City Heat") is terug in één van de spannend ste aktie-thrillers van het jaar: MALONE: ex-cop, ex-CIA en ex-plosief! Richard Malone is een ex-CIA-agent op zoek naar een wat rustiger leventje ergens op het platteland. Maar z'n ideaal gaat snel in vlammen op als hij in het gehucht Comstock aankomt, waar hij ongewild in een militair complot terecht komt. Oscar-winnaar CLIF ROBERTSON is Delaney, miljonair en leider van het complot, die denkt dat Malone hem komt liquideren. Als LAUREN HUTTON ("American Gigolo"), Malone's ex-partner, plotseling opduikt en als opdracht heeft om Malone uit de weg te ruimen, zijn alle ingrediënten compleet voor an derhalf uur spanning, suspence en snelle aktie. 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Flatoon 5. Dirty Dancing (import) 'Y' 6.1 The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force Over enkele dagen is het dan zover: Dan geeft Circus Holiday voorstellin gen in Soest aan de Koningsweg op zom dag 29 mei, aanvang 15.00 uur, voor verkoop bij het VVV, tel. 02155- 12075. Nederlands grootste tentcircus brengt verrassende clown-entrees, adembene mende luchtattracties zoals het 'Rad des Doods' en een keur van zeldzame diernummers, waaronder een primeur in de Nederlandse circuspiste: de 2.500 kilo zware Afrikaanse neushoorn Ra- vicki, die in volle vaart wordt bereden door meesterdresseur Alberto Althoff. Neushoorns behoren tot de hoogst be schermde categorie dieren van Prins Bernhards Wereld Natuurfonds. In Centraal Afrika wordt namelijk on barmhartig jacht gemaakt op deze snel ste (60 km per uur!) en sterkste bewo ners van de uitgestrekte savannes van wege hun hoorn. Jong en oud zullen dolle pret beleven met Holiday's muzikale clownsgroep Ron Ronell and Company, die een ori ginele act hebben opgebouwd rondom een bewegende Amerikaanse stoel. Adembenemend zijn in de circuskoepel de verrichtingen op het draaiende 'Rad des Doods', een modern luchtnummer waarbij het zowel aankomt op atleti sche snelheid als op een perfect even wichtsgevoel. Alberto Althoff, winnaar van de Oscar Carré Trofee 1987, presenteert een keur van gedresseerde exotische die ren, zoals Afrikaanse olifanten, een nijlpaard, lama's, watoessi's, Tibe- thaanse Yaks, Siberische kamelen en binnenkort ook een giraffe. Nieuw is de acht man sterke Marok kaanse springgroep Larbi. Deze elasti sche heren uit Marrakesj bouwen men selijke pyramides en wervelen met sal to's en flic-flacs door de piste alsof ze door vleugels worden gedragen. Absoluut hoogtepunt in het program ma is het optreden van de Westduitse hoogdraadkunstenaar Lothara op de tien meter hoog gespannen strakke ka bel. Ook in Soest, net als waar ter wereld ook islamitische gemeenschappen be staan, hebben de Turkse en Marok kaanse inwoners maandag en dinsdag het einde van de Vastenmaand (Ra madan) gevierd. Vertegenwoordigers van de commissie Islam-Christendom van de Raad van Kerken te Soest heb ben de Turkse en Marokkaanse gelo vigen hartelijk gelukgewenst met de afsluiting van de vasten, die in de isla mitische godsdienst een zeer belang rijke plaats innemen. Gistermorgen werd in de moskee aan de Parallelweg in alle vroegte een feestelijke gebedsdienst gehouden, die namens de Raad van Kerken te Soest werd bijgewoond door ds. W. Oomkes. Daarna boden de Nederlanders de moslims een gelukwens aan die is opge steld door de Raad van Kerken in Ne derland. In deze gelukwens worden de vasten voor veel christenen een aanleiding tot herbezinning genoemd, omdat het vas ten ook deel uitmaakt van de christelij ke geloofstraditie en in de bijbel wordt aanbevolen. "Vasten zet aan tot bezin ning op de beleving van het geloof," al dus de Raad, die daaraan de oproep verbindt aan christenen en moslims om zich samen in te zetten voor een leefba re samenleving. Volgens de Raad betekent dat in Ne derland bijvoorbeeld ook gelijke rech ten voor iedereen, dus ook voor reli gieuze minderheden. Men is daarom ook verheugd over de nieuwe wet, die het mogelijk maakt dat de moslims de oproep tot het gebed voortaan ook bui ten de moskee mogen laten horen. Verder spreekt de Raad van Kerken de wens uit dat christenen en moslims zich gezamenlijk zullen inzetten voor de verbetering van de kwaliteit van het on derwijs, zonder onderscheid in "witte" en "zwarte" scholen en benadrukt de Raad dat alle gelovigen verontrust zijn over allerlei ontwikkelingen in de we reld. Conciliair Proces De Raad verbindt daaraan de uitnodi ging aan de moslims om deel te nemen aan het bezinningsproces waartoe de Wereldraad van Kerken heeft opgeroe pen - het zgn. "Conciliair Proces", ge richt op vrede, gerechtigheid en het be houd van de schepping - waarop de Ne derlandse kerken intussen positief heb ben gereageerd, omdat deze zaken ook de moslims ter harte gaan en omdat er ook in de islamitische traditie veel aan dacht is voor deze zaken. De moslims vieren na de Vastenmaand het Suikerfeest, ook wel het Kleine Feest genoemd. Dat feest duurt drie da gen (waarvoor men als het maar enigs zins kan graag snipperdagen opneemt) en begon gistermorgen met de plechtig heid in de moskee. Traditioneel staat het Suikerfeest in het teken van familie bezoek en veel moslims steken zich bij deze vreugdevolle gelegenheid in de nieuwe kleren. dieptewarmte methode voor figuurcorrectie. Zonnebank-hemel met gezichtsbruiner en Uwe pending systeem DE NIEUWE HYDRATERENDE KRACHT VOOR UW HUID f PARIS W. M. de Graaf Heideweg 62 - 3768 BC Soest Telefoon 02155 - 1 47 21 Zaterdag is het weer zo ver. Dan houdt AV Pijnenburg de 20 km van Paleis Soestdijk. Deze loop, die vorig jaar door Gerard Nijboer werd gewonnen, gaat vanaf de atletiekbaan via Soesterberg, Den dol- der richting Baarn, waarna via de Wieksloterweg de atletiekbaan van A V Pijnenburg wordt bereikt, alwaar de fi nish is. Dit jaar geen toppers aan de start in ver band met deelname aan marathons ter kwalificatie voorde Olympische Spelen in Seoul. Toch kan er een leuke strijd ontstaan op het fraaie parcours. De 20 km start om 16.40 uur vanaf de atletiek baan. Inschrijving is tot een half uur voor de start mogelijk. Ook is het moge lijk eerder in te schrijven op het volgen de adres: Witte Paardestraatje 1, Soest. Zoals ieder jaar is er voorafgaande aan deze 20 km loop, een prestatieloop over 5 en 10 km. De inschrijving hiervoor is alleen ter plaatse mogelijk. Wandelliefhebbers kunnen zich op dinsdag 24 en woensdag 25 mei in schrijven voor de zevende avond vierdaagse van Soest. Beide dagen zitten de medewerkers tussen 19.00 en 20.00 uur in Het Kruis punt aan de Albert Cuyplaan voor het noteren van de deelnemers. Het inschrijfgeld voor kinderen van 7 tot en met 14 jaar bedraagt 4,50 gulden. De ouderen moeten 5,50 gulden betalen om mee te kunnen doen. Het inschrijfgeld wordt geba seerd op de leeftijd en niet op de ge kozen afstand van 5, 10 of 15 kilo meter. Dit jaar wordt de avondvierdaagse gehouden van maandag 30 mei tot en met donderdag 2 juni. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij me vrouw Dazelaar, tel. 11709. De bridgeclub voor niet-rokers 'Schoon Slem' heeft zijn eerste volle sei zoen erop zitten en gaat nu free-whee- lend de zomer in om zich in het najaar weer met frisse moed in een nieuw com petitieseizoen te kunnen storten: alleen in gezellig clubverband, telkens op maandagavond in de grote zaal van 'De Vijverhof, die een bijzonder plezierige clubruimte is gebleken. Slechts een en kele maal zal men, omdat de zaal an derszins bezet is, moeten uitwijken. Het ledental bedraagt thans ruim vijftig, maar men vertrouwt erop dit in septem ber tot minstens zestig te kunnen uit breiden. Om bridgende Soesters en Baarnaars gelegenheid te geven voor een kennismaking is besloten deze zo mer steeds 'open huis' te houden. Wie wil kan, mits tijdig -en uitsluitend als paar- aangemeld, komen meespelen. Aanmeldingen hiervoor kunnen ge schieden bij een van de volgende be stuurders: mevr. Bep Beuken, Baarn, tel. 02154-13635 of de heer M. Bibo, Soest, tel. 16725. De kennismaking is vrijblijvend en gratis; het is ook moge lijk meerdere keren te komen. Op de op één na laatste speelavond van de huisleague is hel Theo van Klooster gelukt een 216 game te scoren, wat hem nog een plaats bij de top vijf van dit sei zoen bij de heren oplevert. Er rest ons nog één speelavond, waarna het seizoen afgesloten zal worden met het eindtoer- nooi met aansluitend een barbecue avond, die gehouden zal worden op 28 mei a.s. Maandag 9 mei Turtles-d'Oude Enghe 1-4 Heineken I-Oude Engherts 1-4 Heineken II-Toetanchamon 5-0 Tryers-Silver Star I 1-4 Flushing Meadow-Strijkbout 4-1 C-drie-SBR II 3-2 Dinsdag 10 mei Pioneers-Kings Palace 0-5 Bondsspaarbank-Omega 3-2 Laatbloeiers-Bodrum 3-2 HAM-Trio Bleeker 4-1 Bunk-Happy Hookers 0-5 't Juk-Dexcrest 4-1 Super Splits-Bull's Eye 2-3 Silver Star Il-Voorbij's Beheer 1-4 Fifties-VCS 4-1 Het derde dames team van SoVoCo/ Stam verloor woensdagavond de fina le om de distriktsbeker in Voorthuizen van het Hilversumse VIF. Deze finale werd gekenmerkt door veel vechtvol- leybal dat vaak lange en spannende rally's te zien gaven. De laatste set gaf nog eens aan hoe zeer deze teams aan elkaar gewaagd waren. Na een voorsprong van SoVoCo/Stam nog VIF terug komen en de laatste set met 15-12 winnen. Deze nederlaag was helaas voor de trainer/coach Bert Le- loux zijn afscheid bij SoVoCo/Stam. Volgend seizoen zal hij als trainer gaan werken bij het Hilversumse GeMiNi. Op zaterdag moest ditzelfde SoVoCo/ Stam team weer in het veld komen om te strijden voor een finale plaats in de "Nationale beker strijd van distriktsbe ker houders 1987". Hoewel zij weer volledig hersteld waren van de finale wedstrijd was toch te merken dat er iets aan de scherpte ontbrak. De eerste wedstrijd werd dan ook kansloos verlo ren tegen Peelpush met 3-1. Na winst van Peelpush op KVA was de laatste wedstrijd alleen belangrijk voor de sta tistiek. SoVoCo/Stam won de wed strijd tegen KVA gemakkelijk met 3-1. Een goede afsluiting van een team dat afgelopen seizoen prima prestaties heeft geleverd n.1. tweede in de compe titie, een finale plaats of de distriktsbe ker en een halve finale plaats in de lan delijke distriktsbeker strijd. Jeugd In het nationale jeugdtoernooi van Leos in Amersfoort werd er gespeeld met teams die uitsluitend waren samen gesteld uit speelsters onder de 21 jaar. SoVoCo/Stam drong door tot de fina le. Helaas konden de Soester dames niet van het Hengelose ATC winnen, de sets standen werden 15-11. 7-15, IS IS. Vooral de laatste set gaf nog eens aan de toekomst van SoVoCo/Stam voor niemand bang hoeft te zijn, want de beslissende set werd pas na veel wis selende services beslist in het voordeel van ATC. In het kader van de Utrechtse Volleybal week werd er door de selectie van het eerste dames team deelgenomen aan het ere-toernooi. In de poule wedstrij den werd er verloren van resp. Vier hout/Valbovol en PZ/Dynamo. On danks deze verloren wedstrijden kon de nieuwe selectie terug zien op twee goe de wedstrijden vooral tegen eredivisio- nist PZ/Dynamo werd er goed ge speeld. En opvallend was het spel van de nieuwe aanwinst Hanneke Klunder die steeds met een goed blok kon sco ren. In de play/off wedstrijd werd tegen aartsrivaal Utrecht met 2-1 (15-9, 13- 15 en 8-15) verloren. Het tweede da mes team kwam met een goede derde plaats naar Soest in het toernooi voor 2e/3e divisie teams. De postduivenverenigingen uit Soest deden mee aan een wedvlucht vanuil Cambrai. Bij een noordoosten wind werden de duiven gelost voor een vlucht van 266 kilometer. De Vriendschap Aankomst le prijsduif 11.01.54 uur snelheid 1101.13 mtr. per minuut. Aankomst laatste prijsduif 11.25.27 uur. Uitslag: J. Koster 1 4 7 30 31 35 50 57 64 70 74 78. J. Wijnands 2 60 63 73 89 93 95 106. A. Stolker 3 56 99. W. Hoff- mann 5 15 32 46 47 53 55 66 69 83 90 110. B Schimmel 6 11 14 20 23 27 36 43 82 88 92 104 107. A. Meesters 8 28 39. Altenaar/Reijerse 9 19 37 42 4449 51 52 62 79 97. G. Rietveld 10. T. Stoelwinder 12 25 41 59 71 77 91 94 96 108. C. Vaessen 13 38 102. De Zwaluw Aankomst eerste prijswinnende duif 11.02.17 uur, snelheid 1.093.17 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 11.19.29 uur. Uitslag: J. v.d. Burg 1 24 101. V.d. Bra- kel/De Beer 2 15 88 91 96 125 128. J. P. Stam 3 5 25 55 89 103 111 129. Th. Wigtman 4 11 12 40 42 58 90 100. J. v.d. Belt Klzn. 6 13 20 57 67 80. B. Roest 7 37 43 70 72 75 81 94 95 97 112. H. Woudstra 8 21 34 35 60 105 110 113117 120. J. v.d. Brakel Zoon 9 18 38 45 53 54 56 63 71 87 119. A. de Bes 10. R. van Egdom 14 16 30 47 66 98 102. Ver. Soest Er waren 273 duiven in concours. De eerste prijsduif arriveerde om 11.05.14. Deze haalde een snelheid van 1084.44 m.p.min. Uitslag: Vogel Comb. 1 1216 2138. D. Huisman 2 6 18 20 23 42. A. v. Horns- veld 3 25 40 47 54. Hornsveld-v. 't Net 47 8 1013 2641445052. B.v. Horns- veld 5 29 35 49. A.A. de Kruyf 9. Z. v.d. Esschert Zn- 11 14 24 46. P. Limper 15 27 32 37 45 48. T. v. Deuve- ren 17 19 33 34 43 51. Comb. Mol Zn. 22 53. H. Huisman 28 31 36 39 55. A. Teunissen 30.

Soester Courant | 1988 | | pagina 19