uter/ Êambipoio \JOP G//*Gn foto-uideo-com VISIE OP AUTOMATISEREN AU PAIR? 149: 299 AF-DL WD wast PvdA flink de oren over oud en nieuw zwembad Geen subsidie voor bewonersgroep Soestduinen Bang&Olufsen i scliociimkcr TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Jubilerend 'Soesterbergs Belang' biedt inwoners helikopter-rondvlucht aan comPAa. WOENSDAG 18 MEI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 RAZENDSNELLE ^FOTOSERVICE Begerens waardige badmode Krijger: 'PvdA draait kiezers rad voor ogen' Openbaar fractieberaad van de WD Soester Courant goede informatiebron Restauranthouder Natuurbad stelt gemeente aansprakelijk Op zaterdag 25 juni vanaf vliegbasis Informatieavond zwemaccommodatie Restaurant van den Brink Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 Bert Krijger WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" SOEST - TELEFOON 12874 Fractievoorzitter Bert Krijger van de Soester VVD heeft vorige week flink uitgehaald naar de PvdA-fractie in de gemeenteraad, naar aanleiding van de besluitvorming over de verkoop van het Soester Natuurbad en de plannen voor een nieuw zwembad aan de Dal- weg. Volgens Krijger draaide de PvdA de kiezers "welbewust een rad voor de ogen, netjes gezegd: de kiezer werd misleid." In "Taal en Teken", het blad van de Soester WD, gaat Krijger uitgebreid in op de zwembad-kwestie, met name op het feit dat de PvdA-fractie uiteindelijk tegen de verkoop van het Natuurbad stemde. "Dat tegenstemmen kon de PvdA zich wel veroorloven," aldus Krijger, "omdat in de raad al duidelijk was dat de WD en het CDA vóór de verkoop zouden stemmen." Volgens hem probeerde de PvdA op die manier de "waardering" te krijgen van de vele tegenstanders op de publieke tribune. "Als de verkoop gaat leiden tot het rea liseren van een nieuw zwembad kun je daar dan weer volop met een grote mond over meepraten," smaalt de VV D-fractievoorzitter. De PvdA neemt volgens hem de kiezer niet serieus. "In februari 1986 - zes jaar na de WD! - presenteert men een plan voor een nieuw zwembad 'omdat de aanstaande verkoop van het Natuurbad nabij is'." Krijger meldt vervolgens dat het PvdA-raadslid Kees Boerkoel in een besloten vergadering van de stich ting Zwembaden (juni 1987) heeft ge zegd dat er met de te stellen voorwaar den voor de verkoop soepel moet wor den omgegaan "om in ieder geval van het bad af te komen; het afstoten van het bad betekent dat er geld beschik baar komt voor een nieuwe overdekte zwemvoorziening" Krijger merkt daarover droog op: "Dat is gebeurd, met één uitzondering. Om van het zwembad af te komen werden bedragen genoemd van 6 a 7 ton. Wet houder Plomp (WD) wenste echter niet onder de 1 miljoen terecht te ko men en heeft dat ook volgehouden. Met resultaat," aldus Krijger. 'Spijkers op de weg' Hij concludeert tenslotte dat de PvdA spijkers gooit op de weg naar de realise ring van een nieuw zwembad in samen hang met een sporthal. "Het is jammer dat wij dat niet bij daglicht zien." In het belang van de kiezer mogen van de WD alle zwembadstukken openbaar worden gemaakt. De kiezer oordeelt, aldus Krijger. De WD houdt overigens geen reke- VANDAAG UW ROLLETJE MORGEN UW FOTOS KLAAR! Nu ook prints vanaf 69 Cent VAN WEEDESTRAAT 85 - TEL. 1 3917 l^P De VVD-fraktie start met ingang van dinsdag 24 mei met een openbaar fraktieberaad. Zo'n openbaar fraktie- beraad biedt elke .Soester de gelegen heid zijn mening aan de VVD over te brengen. In veel gevallen kan met die meningen dan rekening worden gehouden. Daar om is het WD-fraktieberaad niet vlak voor een raadsvergadering omdat dan de meningen meestal al vaststaan. De WD houdt zijn fraktieberaad in het openbaar als de behandeling van de raadsvoorstellen in de raadscommissies nog moet beginnen. Voor de raadsver gadering van juni a.s. zullen belangrijke punten op de agenda komen. Hoe ver staat het met de plannen voor het nieu we zwembad, of hoever staat het met de 'nieuwe' struktuur voor de sport. Ook zal al in de raadscommissies gesproken kunnen worden over de nieuwbouw- plannen van de verschillende winkelge bieden. Daar zijn nog geen raadsvoor stellen voor, maar wel krijgt de discus sie in de raadscommissies al zijn vorm. Het openbaar fraktieberaad van de WD vindt plaats in de commissieka mer in de dependance achter het ge meentehuis aan de Steenhoffstraat. Dinsdag 24 mei a.s. aanvang 19.30 uur. Als men zaken aan de orde wil stellen die men niet in het openbaar behandeld wil zien, kan men natuurlijk als eerder gebruikelijk een afspraak maken met de fraktievoorzitter. Daarvoor kan men telefonisch kontakt opnemen met frak tievoorzitter Bert Krijger, telefoon 16959. Gedeputeerde Staten van Utrecht zien geen reden om de Bewonersbelangen groep Soestduinen subsidie te geven voor de inschakeling van een bodem- saneringsdeskundige. Bodemsane- ringsprojekten worden voorbereid en begeleid door deskundigen van de MX 1500 De verfrissend andere TV Uitstekend geschikt als 2* toestel ot voor kamerbewoners. QQQ Voor alle zekerheldl van Weedestraat 78 Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* provincie, die daarnaast bijna altijd externe deskundigen inschakeld. Dat geldt ook voor de bodemverontrei- nigingsgevallen Chemco en Kat-Email- Ie in Soestduinen, waarvoor de provin cie TAUW Infraconsult B.V. uit De venter in de arm heeft genomen. De goede oordeelsvorming is daarmee ge waarborgd, vinden GS. Bovendien is het budget voor bodemsanering hard nodig voor onderzoek en sanering; voor subsidiëring van bewonersgroe- pen is er geen geld, aldus het college, dat ook beducht is voor het scheppen van een precedent. Het gifcomité Ha- pamterrein in Amersfoort heeft in 1985 een soortgelijk subsidieverzoek inge diend. Dat hebben GS toen ook afge wezen. GS hebben dit standpunt verwoord in een ontwerp-brief aan de Bewonersbe langengroep Soestduinen, die zal wor den verzonden als de Statencommissie voor milieu er op 26 mei a.s. mee in stemt. Overigens wijst het college de Bewo nersbelangengroep op de mogelijkheid een projektgroep in te stellen, waarin bewoners en provincie zijn vertegen woordigd en informatie kunnen uitwis selen. ning meer met een eventuele ontbin ding door de provincie van de verkoop, al heeft die volgens Krijger ook bij de li beralen niet geleid tot een "juichend ge voel". Het bad heeft immers veel bete kenis gehad, maar dat bleek niet meer uit de bezoekers-aantallen. Hij wijst in dat verband op het verschui vend gebruik van zwembaden en het veranderend recreatiegedrag van de Nederlanders. Soest is volgens hem ze ker niet de eerste gemeente die haar openluchtbad laat sluiten. Een goede bezetting lukt alleen met attracties als golfslagbaden, glijbanen, whirlspools, knuffelmuren, etc., maar die zijn alleen zinvol in een overdekt bad, dat het hele jaar door gebruikt kan worden. In 1980 heeft de WD al een plan ge presenteerd voor de verkoop van het Natuurbad en een nieuw overdekt bad centraal in Soest. "Een opgelapt Na tuurbad, in zomer én winter buiten het dorp gelegen, zal nooit een centrale functie kunnen vervullen." De terug loop van bezoekers is ook niet meer te rug te draaien. Geld over de balk "De bezoekcijfers van weleer worden nimmer meer gehaald," stelt Krijger vast. Volgens hem is "sleutelen" aan het Natuurbad de laatste jaren dan ook te recht achterwege gebleven. "Dat is maar goed ook, want het is geld over de balk smijten of vechten tegen de bier kaai." Het nieuwe plan voor een zwembad- voorziening aan de Dalweg past goed in de ideeën die de WD in 1980 al op ta fel heeft gelegd, vindt de liberale frac tievoorzitter. "Maar de gemeente moet natuurlijk niet te lang 'praten" over de nieuwbouw. Als iedereen weer wat an ders wil en overal bezwaar tegen wordt gemaakt, zal Soest als middelgrote ge meente achteraan lopen als het gaat om het verkrijgen van een goede 'elk weer'- zwemvoorziening." Au Pair? Leg in enkele weken de noodzakelijke basis voor de kennis van de taal van uw gastland. Intensieve individuele kursussen spreekvaardigheid. Engels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans, Zweeds en Nederlands. Start direkt! Joh. Wagenaarstraat 12a - Amersfoort - Tel. 033 - 72 90 97 De heer G.A.C. Donkers, sinds 1982 exploitant van het restaurant Soester Natuurbad, stelt de gemeente geheel aansprakelijk voor de schade die hij lijdt door de verkoop van het Soester Natuurbad en de gederfde inkomsten over de afgelopen jaren. Dat schrijft hij aan het gemeentebestuur van Soest, dat hij er op attent maakt dat zijn bedrijfsvoering afhankelijk is van het beleid van de Stichting Zwembaden c.q. de gemeente. "Het eerste jaar was de omzet redelijk, zeker gezien het feit dat het voor mij een startersjaar was. De jaren erna is het bergafwaarts gegaan. Afgezien van het feit dat er een aantal vrij slechte zomers tussen zaten, werd de mate van het on derhoud van het zwembad en de acco- modaties steeds slechter. Het sanitair werd niet meer onderhouden, zodat het ongelofelijk smerig werd; speeltuinac- comodatiesx werden niet meer gerepa reerd als ze kapot waren; op het zwem badpersoneel werd geen toezicht meer gehouden, waardoor het terrein werd verwaarloosd; de oprijlaan niet meer verzorgd; kortom: de aantrekkelijkheid van het zwembad werd met de dag min der." Promotie De heer donkers verwijt het gemeente bestuur dat van enige promotie van het bad geen sprake meer is geweest, terwijl met name het Bosbad in Amersfoort zijn omzet zag verdubbelen, onafhan kelijk van de weersomstandigheden. Tenslotte schrijft hij: "Inmiddels heb ik uit de krant moeten vernemen dat het zwembad door de gemeente is verkocht aan een projectontwikkelaar. Nimmer heeft de stichting of de gemeente mij hieromtrent iets bericht, laat staan dat zij met mij over de gevolgen van de ver koop heeft gesproken. De stichting c.q. de gemeente heeft gedaan alsof ik niet bestond." De vereniging Soesterbergs Belang viert dit jaar haar tiende verjaardag en heeft daarom voor de inwoners van Soesterberg (en Soest) een bijzondere verrassing in petto: een helikopter-1 rondvlucht boven de eigen omgeving. 1 De vluchten staan gepland voor zater dag 25 juni. Op die dag worden er tussen ca. half elf 's morgens en twee uur 's middags een aantal rondvluchten gemaakt met een grote KLM-helikopter, die aan boord plaatsbiedt aan ca. 25 passagiers. De helikopter wordt normaliter ingezet voor vluchten van en naar booreilanden in de Noordzee, maar is deze dag spe ciaal beschikbaar voor Soesterbergs Belang. Opmerkelijk is dat de vliegbasis Soes terberg - doorgaans alleen in gebruik voor militaire vluchten - op die zaterdag gastvrijheid biedt aan Soesterbergs Be lang en allen die de rondvlucht willen meemaken. Dat heeft weer te maken met het feit dat de Koninklijke Lucht macht dit jaar zijn 75-jarig jubileum viert; de militaire autoriteiten hebben daarom voor deze éne keer de hand over het hart gestreken en de jarige ver eniging alle noodzakelijke faciliteiten aangeboden. Gewoonlijk mag er bin- Advisie staat voor komplete automatisering. Van adviezen en begeleiding tot in opdracht ontwikkelde of standaard programma tuur. Van hardware van de topmerken IBM en COMPAQ tot kwaliteitsprinters en supplies. Alle projekten worden daarbij benaderd vanuit de oplossingssfeer en NIET. zoals zo vaak, vanuit de verkoop van apparatuur. Situatie, behoefte, mogelijkheden en wensen zijn uitgangspunten voor een doordacht en praktijkgericht advies. Advisie staat ook voor AdviPlan programma tuur. Een kompleet financieel pakket - ontwikkeld i.s.m. (register) accountants - wat zich onderscheidt door o.a. eenvoudige bediening en veel selektiemogelijkheden. Kortom, Advisie staat voor visie op automatiseren. Een telefoontje is voldoende om daarvan kennis te nemen. (Personal Computers Bel 02155-11434 en u ontvangt vrijblijvend de brochure "Een visie op automatiseren" en de AdviPlan referentielijst. Advisie Computer Consultants b.v. Vredehofstraat 13, 3761 HA Soest, telefoon 02155-11434. nen een straal van 5 kilometer rondom de basis geen "burger-luchtvaaret" plaatsvinden. De uitstekende verstandhouding tussen de vliegbasis en Soesterberg wordt nog eens onderstreept door de belangeloze medewerking van heel veel Lucht macht-mensen; zo wordt de verkeers toren die dag bemand door oud-mede- werkers van de KLu en zijn ze ook be trokken bij de goede afwikkeling van de vluchten. De helikopter-bemanning is ook al van Soesterbergse komaf. Piloot is Jos Schrama, zelf inwoner van Soesterberg, en de oud-Soesterberger Jan Lelieveld fungeert als zijn co-piloot. Blik van bovenaf De organisatoren schatten dat er op 25 juni ongeveer tien vluchten kunnen worden gemaakt van elk ongeveer een kwartier. De passagiers krijgen op die manier een unieke kans om een blik van bovenaf te werpen op hun eigen woon plaats en de directe omgeving. De koers van de helikopter wordt in onderling overleg met de passagiers bepaald. Ook is het mogelijk de vlucht Schiphol- Soesterberg of Soesterberg-Schiphol mee te maken; uiteraard dient men dan wel zelf voor aansluitend "eigen ver voer" te zorgen. Opstapplaats is de zgn. "brandweerpoort" van de vliegbasis (aan de Batenburgerweg). In restaurant Darthuizen wordt op donderdag 26 meL een informatie avond voor de bevolking gehouden over het bestemmingsplan aan de Dal- weg. Daarbij zullen ook de plannen voor de nieuwe zwem/sportaccommo datie worden gepresenteerd. Projectontwikkeling Drachten (POD) heeft onlangs die plannen al aan het ge meentebestuur uiteengezet. De zwem/ sportaccommodatie komt voor in het bestemmingsplan Dalweg. De plannen omvatten de indeling voor het gebied tussen de Soester Engweg, de Molen straat, de Beukenlaan en de Verlengde Talmalaan. De informatie in Darthuizen aan de Prins Hendriklaan begint om 20.00 uur. Men kan bij B. en W. tot vrijdag 10 juni schriftelijk bezwaren indienen te gen het ontwerp-bestemmingsplan. In totaal zullen zo'n 250 mensen aan de rondvluchten kunnen deelnemen. Ze betalen daarvoor een bedrag van 45 a 50 gulden. Het exacte bedrag van een ticket is op dit moment nog niet bekend, omdat Soesterbergs Belang nog in on derhandeling is met een sponsor. In principe staat de deelname open voor alle inwoners van Soesterberg en Soest, onder het motto: wie 't eerst komt, 't eerst maalt. Verder is het ook voor bedrijven en instellingen mogelijk een aantal plaatsen in de helikopter te reserveren. Soesterbergs Belang heeft een optie op het toestel, die op zaterdag 23 mei a.s. moet worden omgezet in een definitieve overeenkomst met de KLM. Belangstellenden dienen zich dan ook uiterlijk volgende week zaterdag (23 mei) op te geven. De tickets worden tegen vooruitbetaling verstrekt. Men kan zich aanmelden bij: G. Lamers, tel. 03463 - 2705; J. van Esseveld, tel. 03463 - 1710. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU "SYMPATHIQUE" f37,50 X VELOUTÉ DASPERGE J Lichtgebonden crèmesoep met verse asperges SORBET AU FRUIT Verfrissend ijsje met champagne LOTTE DE MER ET FILET X DE SOLE EXOTIQUE X Gebakken zeewolf en tongfilet met X gembersaus en grapefruit, met een keur aan verse groenten en gebakken aardappelen X POUOISG CH1POLATA Pudding met geconfijte vruchtjes Sony Sports Walkman WM-B 52 Met ingebouwde klok/stop- watch. Spatwaterdicht. Ook leverbaar met ingebouw de FM-stereo/AM radio. Model WM-BF 58 Miranda E-X Miranda 215 M Eenvoudig te bedienen klein- Compacte universele flitser, beeldcamera met symboo- Uiterst geschikt voor de linstelling.Miranda E-X Panasonic C-410 AF Perfectie door meer automa tische functies: automatische belichting autofocus motorisch transport ingebouwde electronen flitser I JUBILEUMCAMERA Olympus AF-1 Compactcamera bestand tegen water, zand en stof. Automatische scherpstelling, -filminleg en -transport. Nu in geschenkverpakking met etui, polskoord en film. Panasonic C-900 Zoom Compactcamera met onge kende mogeljkheden en vele professionele eigenschappen voorzien van zoomlens 35-70 mm. automatische flitser, electronische sluiter enz. Incl. lithium batterij Minolta AF-DL De compactcamera met twee lenzen, groothoek en stan daard, automatische belichting, motortransport, zelfdenkende flitser enz. enz.

Soester Courant | 1988 | | pagina 3