WIJ VINDEN EEN COLBERT PAS MOOI, ALS U HET LIKKER VINDT ZITTEN. strontje; «o-icn than pnnetiW" 7 m aruóhoch W#RTMANN WOENSDAG 18 MEI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 Workshops over tarot en symboliek Een colbert (ook wel 'jasje' genaamd) wordt pas kleding stuk als zich er prettig in voelt. zorgt voor een tevreden gevoel en santen zullen we er best een mooie pantalon bij vinden. U, en wij: Open dag muziekschool in C-drie Programma KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Vrijwilligers Vakature Bank Kinderbios in C-drie 'Het sprookje van Janko en Mariska Eindproduct van cursus Kindermusical 'Het Grote Geheim' in C-drie In juli en augustus: Zomerkampen op kinderboerderij Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Donderdag 19 mei aanvang 21.00 uur Rosa Luxemburg Rommelmarkt bij De Regentuuter Museum Oud-Soest Koolzaad en bijen Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Openingstijden: werkdagen 8.30- 12.30 uur, 13.00-17.00 uur en 19.00- 23.00 uur; zaterdag 15.00-23.00 uur; zon dag 15.00-18.00 uur. Kinderbios Op 20 mei draait om 15.45 uur de film: 'Het sprookje van Janko en Mariska'. Deze poëtische, sfeervolle film is ge schikt voor kinderen van 5-10 jaar. De film is Nederlands gesproken en duurt 66 minuten. Een toegangskaartje kost f 2,50 en de kinderen krijgen een glaasje limonade in de pauze. Zie het artikel el ders in deze krant. Expositie Vanaf 16 mei exposeert Iris Schuurman in het Witte Café. De expositie bestaat uit collages, olie- en acrylverfschilderij en en gouaches. Het werk van deze jon ge Baarnse is bijzonder kleurrijk en toont een blijde sfeer. De expositie duurt tot 6 juni en is dagelijks te bezich- tigen. Alleen met z'n tweeën In het cabaretprogramma van Edna Kalb en Fred Meyer is de rode draad 'relaties'. Edna en Fred zetten twee ty pen neer, die een relatie hebben. Ze zijn zelfs zo aan elkaar verknocht, dat ze al les samen doen. Tot in het absurde toe. Als ze op aandringen van hun relatie therapeut toch maar eens wat alleen gaan ondernemen, gaat dit niet hele maal naar wens. Door vele liedjes, con ferences en scenes worden relaties on der de loup genomen. Met hun 'licht sa tirische programma' hebben de twee Amsterdammers al vele volle zalen ge trokken en overal veel lof geoogst. Het programma 'Alleen met z'n tweeën' is avondvullend en wordt op 26 mei in C-drie gebracht. Aanvang 20.30 uur. Kindermusical Wat C-drie zo speciaal maakt is de ver bondenheid van de verschillende afde lingen. Niet alleen moet er regelmatig overleg worden gepleegd over de voortgang van het centrum, ook geza menlijke activiteiten vinden steeds plaats. Zo bezoeken cursisten van de te ken/schildercursus doelgericht de lo pende exposities. Dansgroepen treden op in culturele programma's. Cursisten 'toneel' komen in aansluiting op de cur sus naar een theatervoorstelling. Ook binnen het expositiebeleid is er voor cursisten plaats ingeruimd, zoals de ex positie zeefdrukken en portrettekenen. Vanuit de culturele afdeling wordt er naast de eigen programmering een enorm stuk ondersteuning verzorgd naar activiteiten van buiten het cen trum, maar natuurlijk ook naar interne gebeurtenissen. Zoals de Kindermusi cal op 21 mei. De cursisten en docenten van de cursus kindermusical hebben lang en hard gewerkt naar hun eindpro duct. 21 Kinderen zullen de musical 'Het grote geheim' opvoeren. Hef ver haal gaat over een geest, die met een vi- site-praatpil sprongen kan maken in de tijd. Het is een boeiend spektakel met veel muziek, zang en dans. De musical begint om 20.15 uur en is voor iedereen toegankelijk. Toegang f 2,50. Plaatsen reserveren bij C-drie (22188). Jazz Het laatste jazz-concert van dit seizoen wordt gegeven door de Utrechtse groep 'DOM 7' o.l.v. Tjise Vogel. Het septet bestaat verder uit bassist Sander Teke- lenburg, tromboniste Teddy Steen, sa- xofoniste Monica Haas, trompettiste Hermien Schneider, bariton-saxofonist Sebastian Ohm en slagwerker Leo Vro- man. Behalve eigen composities wor den ook stukken van Herbie Hancock, Charles Mingus en andere gespeeld. Bij dit jazz-concert op zondagmiddag 29 mei wordt de samenwerking tussen de horeca- en culturele afdeling van C-drie duidelijk. We zullen buiten een terras inrichten, zodat bezoekers lekker kunnen genieten van het zonnetje, een lekker glaasje en ondertussen luisteren naar live-muziek. Dit is het laatste con cert van het seizoen, daarom is de toe gang gratis. En nu maar duimen voor mooi weer. Afsluiting cursussen Het cursusseizoen van C-drie nadert al weer het einde. In de week van 16 t/m 20 mei worden de meeste cursussen af gesloten, uitgezonderd de cursussen die op dinsdag plaatsvinden. Deze gaan een week langer door, omdat zij in ja nuari een week later zijn gestart vanwe ge radio-opnames op dinsdag 19 janua ri (familie-show van de NCRV). In de laatste week van mei zullen er van ver schillende cursussen nog inhaallessen gehouden worden. Het nieuwe cursusseizoen start dit jaar nogal vroeg n.1. in de week van 5 t/m 9 september. De open dag wordt gehou den op 4 september van 13.00-17.00 uur. De afdelingen horeca, culturele ac tiviteiten en cursusactiviteiten zetten op deze dag de bloemetjes buiten en zullen u op een gezellige manier informatie verschaffen. In meditatie centrum 'Mayindra', Kerkstraat 3-5, bouwt Gila Gerzon een kleine praktijk op. Voor mensen die in teresse hebben in meditatie, symboliek, de tarot kaarten en de kaballah. Het centrale thema, dat in deze onder werpen terug te vinden is, is het ontdek ken en ontwikkelen van eigen intuïtie. De intuïtie is een innerlijke stem die sa mengaat met een gevoel van juistheid, en die ons antwoord geeft op vragen zo als: wat wil ik? welke keuze zal ik ma ken? etc.... Voor mensen die een meer duidelijke richting voor zichzelf zoeken, komt er 4-5 juni een workshop symboliek. Vi sualisatie-oefeningen gebaseerd opo.a. kleuren, vormen, archetypen, leveren een bron van informatie over innerlijk en uiterlijk leven. De tweede workshop, 18-19 juni gaat over de tarot symbolen, spiegel van de menselijke omstandigheden. Voor meer informatie tel. 25599 of 02154 - 23239. BAARN Laanstraat 65 - Tel. 02154-15418 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 - Tel 02155-14488 DAMES-EN HERENMODE De Regionale Muziekschool Amers foort houdt op zaterdag 28 mei een open dag in C-drie. Volgens de orga nisatoren zal het tussen 10.00 en 14.00 uur gonzen van de muziek in het cultureel creatief centrum aan de Wil laertstraat. (W3? van zondag 22 mei t/m zaterdag 28 mei In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Zondag 22 mei 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4), ds. C.R.H. ter Haar Romeny 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramma en... tijd voor verzoekjes! Maandag 23 mei 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) Pastor B.W. Alke made 10.00- 11.30 uur: Herh. zondagavondprogramma 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten; mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten (tel. 20420). Dinsdag 24 mei: 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het maandagavond-pro gramma. 14.15- 15.45 uur: Verzoekplaten uit Groot Engendaal. 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00- 17.30 uur: Verzoekplaten uit Molenschot. 20.00- 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema "Namen". Woensdag 25 mei 10.00- 11.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema "Filmmuziek". 20.00-21.30 uur: Live verzoekplaten; mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten (tel. 20420). Donderdag 26 mei 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00- 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief'; infor matieprogramma over Soest met cul tuur, sport, het ziekenhuis, de verzor gingstehuizen en... muziek- Vrijdag 27 mei 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00 - 20.15 uur: Kerkelijk nieuws. 20.15 - 21.30 uur: Programma van Geestelijke en Klassie ke muziek. Zaterdag 28 mei 9.00 - 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig, Country Western en caba ret. 10.0,0 - 11.30 uur: Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show jeugdprogramma". 20.00 - 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. V, 1/ In de grote zaal wordt op twee podia een doorlopende voorstelling gegeven over alle aspecten van de muziek school. Kleinere groepjes treden in de Vijverzaal op, terwijl daar ook demon straties plaatsvinden met toetsinstru menten. De docenten van de muziek school zijn aanwezig tijdens de open dag. Zij kunnen alle gewenste informa tie verstrekken. Via duidelijke wegwij zers kan het publiek alle afdelingen ge makkelijk vinden. De open dag wordt ingeluid door de muziekvereniging Odeon. De afdeling lichte muziek van de school presenteert zich in de theaterzaal van C-drie. De ta rieven van de muziekschool worden het komende seizoen overigens niet duur der. Voor meer informatie kan men te recht op de open dag in C-drie. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 De medewerkers van de Stichting Vrij willigers Vakature Bank geven u graag advies over de mogelijkheden die er zijn. Het kantoor is gevestigd in cultu reel creatief centrum C-drie, Willaert straat 49 en geopend op maandag, dins dag en donderdag van 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur. Vrijdags van 11.00- 12.30 uur. Tijdens kantooruren zijn we telefonisch bereikbaar onder nummer 12630. 1/657 Honk- en softballvereniging in Soest zoekt een wedstrijdsecretaris honkbal. Taken van de secretaris be staan o.a. uit het 's zondags doorbellen van de uitslagen en schriftelijk melden bij de bond en eventueel toernooien or ganiseren. Periode april-oktober. 2/13 Stichting Jeugdzorg zoekt voor de periode van 18 juli t/m 19 augustus een aantal vrijwilligers m/v om geza menlijk kindervakantieaktiviteiten te organiseren. 3/643 Stichting Vrouwen voor Vrouwen zoekt vrijwilligster om jonge meisjesgroep (15 jaar en ouder) te be geleiden. 3/626 Scoutinggroep heeft plaats voor een aantal vrijwilligers m/v ter as sistentie van de leiding bij de begelei ding van gidsen en verkenners. 9/638 Medewerkers m/v gevraagd om de huisomroep te presenteren in Christelijk centrum voor geestelijk ge handicapten in Huis ter Heide. Meestal gaat de geschiedenis over ko ningen, ridders, generaals en veldsla gen. Dit is een film over de gewone jon gen Janko en zijn vriendinnetje Maris ka. Nou ja, gewoon... Heel lang geleden, toen Janko nog maar net geboren was, stonden er drie dwer gen aan zijn wieg. Een heel slimme dwerg, die Janko met raad en daad bij staat, een duiveltje met een kwade geest en een grappig dwergje. Ze besluiten Janko zijn leven lang te begeleiden en daar waar mogelijk te helpen. Dat is wel nodig, want Janko beleeft allerlei avon turen. talen honderd gulden voor het eerste en tachtig gulden voor het tweede of derde kind; De 'modale' ouders moeten 125 gulden per kind neerleggen en vaders en/of moeders met een hoger inkomen kunnen hun kinderen voor 160 gulden onderbrengen bij De Vrije Teugel. Theater, sport en spel zijn de hoofdin grediënten van het speelse menu dat de kinderboerderij biedt. Zoals altijd wordt op de woensdag een uitstapje ge maakt met de kinderen. Waar die ver- rassingstocht naar toe leidt is nu nog niet bekend. De ouders worden in de gelegenheid gesteld om twee keer pols hoogte te nemen. De tweede avond (dinsdag) kunnen ze eventuele heim wee van de kinderen in de kiem smoren en op de vrijdag krijgen ze een amuse mentsprogramma aangeboden tijdens de Bonte Avond, doorgaans het spek takelstuk van de zomerkampen waar ook oma's, opa's broertjes en buren de handen voortdurend op elkaar slaan. Leo van den Berg hoopt dat zoveel mo gelijk kinderen een eigen tent meene men, zodat er geen gebrek aan tenten ontstaat. "Maar als sommigen geen tent hebben is dat geen onoverkomelijk be zwaar. Kinderen zijn heel makkelijk als ze bij elkaar in de tent moeten slapen," zegt Van den Berg. Van 18 tot en met 23 juli en van 1 tot en met 6 augustus wordt hij bijgestaan door acht mede werkers, die zich volkomen belangen- loos inzetten voor de vrije tijdsbeste ding van kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Ouders kunnen hun kind(eren) per brief of telefonisch aan melden voor de kamp weken: Kinder boerderij De Vrije Teugel, Vedelaar- pad 53, 3766 CM Soest, tel. 18136. Voor de vijfde -achtereenvolgende keer worden m de zomervakantie kampweken gehouden op de kinder boerderij De Vrije Teugel. Dit jaar zijn het er 'maar' twee, omdat ook in ternationale jongeren hun tenten aan het Vedelaarpad opslaan, i Per kamp kan men vijftig kinderen kwijt op de kinderboerderij. Tot nu toe zijn dertig aanmeldingen binnen, maar directeur Leo van den Berg en de en thousiaste groep vrijwilligers versprei den binnenkort folders op de basisscho len in Soest en Soesterberg. De ver wachting is dat de kampen weer worden volgeboekt. De deelnamekosten van de zomerkampen variëren. Afhankelijk van het salaris van de ouders moet hon derd tot honderdzestig gulden worden betaald voor vijf dagen pret en plezier. Ouders met een minimum inkomen be- Eén jaar lang zijn de docenten Ans Jep- kes en Coleta Lustenhouwer met 21 en thousiaste kinderen in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar bezig geweest met zang, dans en toneel. Het eerste gedeelte van de cursus is gebruikt om de kinderen kennis te laten maken met de verschil lende disciplines, zang, dans en toneel. Het tweede gedeelte van de cursus, ook vijftien lessen, is gewerkt aan de kinder musical 'Het Grote Geheim'. Op 21 mei is in de theaterzaal van C-drie de eindproductie te zien. Voor de kinderen en de docenten is er een spannende tijd aangebroken. De laatste repetities, de generale! En dan de voorstelling. De kinderen zijn be zorgd over hun kostuums, de mensen die zullen komen kijken en of er foto's gemaakt mogen worden. De laatste we ken hebben alle ouders hoedjes, petjes en oude jurken uit de kast getoverd, zo dat er nu in C-drie een kast staat prop vol met kleding en attributen. Het decor bestaat voornamelijk uit zelf meege brachte spullen en dia's die als achter grond zullen dienen. Op 21 mei zullen de kinderen al vroeg in C-drie te vinden zijn voor de aller laatste doorloop en een gezellig di neetje. Verder zullen ze zich bezig hou den met het schminken en een sound check. De kinderen en alle mensen die een 'handje' helpen zullen eenr drukke dag hebben, maar het is vooral de be doeling om er met z'n allen een leuke en gezellige afsluiting van te maken. Bij voldoende aanmelding zal er vol gend jaar weer een groot evenement op het programma staan u Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 19 april Vandaag komt peuterspeelzaal het Kwetternest bij ons op bezoek. Vrijdag 20 mei Nienke, Maaike en Chantal komen met hun vriendjes en vriendinnetjes hun verjaardagsfeest vieren. Tevens is onze zeer gewaardeerde medewerkster Brenda jarig. Lang zal ze leven! Zaterdag 21 mei Vandaag is de boerderij een dagje ge sloten. Dinsdag 24 mei De Bron uit Baarn komt op schoolreis je. Ook voor hun hebben we een prach tig programma. Een schoolreisje om niet snel te vergeten. Woensdag 25 mei 09.30-11.30 uur: Peuter-ouderoch- tend. Kosten nog steeds f 3,- per kind/ ouderpaar, inclusief koffie en limona de. 14.00-16.00 uur: Theatermiddag. Waar het over gaat houden we nog even geheim. De voorstelling begint om 14.00 uur en kost een gulden. Donateurs Graag! Stort dan uw bijdrage op girore kening nr. 4496858 t.n.v. Stichting Kinderboerderij "De Vrije Teugel" Op een nacht, als Janko in het bos in slaap valt, wordt hij ontdekt door de elf jes. Janko raakt verliefd op het mooiste elfje. Ze heet Mariska. Er is echter één probleem: Jankc is een mens en Maris ka niet. Het duiveltje beloofd Janko vleugeltjes zodat hij naar het elfenrijk kan vliegen. Maar eerst moet hij dan twee andere dwergen wegsturen, en bo vendien de groene draak overwinnen. Als hij in het rijk van de elfen is aange komen, ziet Janko dat hij zelf in een dui veltje is veranderd. En hij weet niet dat Mariska zich intussen uit liefde voor hem heeft veranderd in een mens. Ma riska is erg verdrietig. Ze zoeken elkaar over de hele wereld, ook Janko is onge lukkig. Hij roept het duiveltje terug, want hij wil graag weer een mens zijn. Alleen een wonder kan hem nog red den.... Het maken van een film lijkt een beetje op het maken van een foto. Een filmka mera neemt alleen een heleboel plaatjes achter elkaar op. Projecteer je de film, dan zie je geen reeks van plaatjes, maar één plaatje, dat beweegt. Het gaat zo snel, dat onze ogen niet meer kunnen zien dat er in werkelijkheid meer plaatjes achter elkaar worden vertoond. Zo wordt ook een tekenfilm gemaakt. Alleen worden er dan geen foto's geno men, maar wordt iedere tekening beeldje voor beeldje opgenomen. Ie dere keer dat een figuurtje verder be weegt, wordt er een nieuwe tekening gefotografeerd. Je kunt je voorstellen dat het heel veel tijd kost om ieder teke ning opnieuw te tekenenHet leuke van een yekenfilm is, dat er dingen gebeu ren die in werkelijkheid onmogelijk zijn. Zo kunnen figuren sterk overdre ven getekend worden. Let maar eens op de koning in de film met zijn dikke buik, vierkante hoofd en spille-benen. Heb je wel eens iemand gezien die er precies zo uitzag? De kinderbios begint om 15.45 uur. De film duurt 66 minuten en is geschikt voor kinderen van 5-10 jaar. Een kaar tje kost f 2,50 en je krijgt een glaasje li monade. De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraaf 46, Soesl, lel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, lel. 12689. Regie: Margaretha von Trotta Scenario: Margaretha von Trotta Kamera: Franz Rath Muziek: Nicalas Economou Met: Barbara Sukowa, Daniël Ol- brychski e.a. Fragmenten uit het leven van Rosa Lu xemburg (1871-1919), de Pools-Duit- se socialiste die een belangrijke rol speelde in de vroeg-20ste eeuwse Duit- se- en internationale politiek. De film volgt Rosa in haar politieke en haar per soonlijke leven. Voor Margaretha von Trotta lijkt er weinig verschil te zijn tus sen de Duitse terroristen van de jaren zeventig en de Duitse socialisten van het begin van deze eeuw. Sukowa is op haar best in die scenes waarin ze Rosa neer moet zetten zoals de geschiedenis haar kent. Opzwepende redevoerin gen, gevatte opmerkingen en kristalhel der politiek inzicht. Het wordt allemaal even fel en doordacht geakteerd. Trotta lijkt zich het meest thuis te voelen in de scenes waarin zij zich op feiten kan ba seren en waarin ze voorbij kan gaan aan iets dat zo lastig in beeld te brengen is als menselijke gevoelens. De struktuur van haar film met flashbacks en flash- forwards, met daarin het terugkerende leitmotiv van de diverse verblijven van Rosa in de gevangenis werkt uitste kend. De historische rekonstruktie is over het algemeen zeer overtuigend. Jazz in Artishock Zaterdagavond 28 mei aanvang 21.00 uur "Greetje Bijma". De jaarlijkse rommelmarkt van de ba sisschool De Regentuuter vindt plaats op woensdag 26 mei. Vanaf 18.30 staat de verschillende kramen met leuke en nuttige artikelen opgesteld bij de school aan de Weegbreestraat. Ook het Rad van Avontuur is weer aan wezig. Er zijn prijzen te winnen, die door de Soester middenstand beschik baar zijn gesteld. De rommelmarkt duurt tot 21.00 uur. Steenhoffstraaf 46 De maand mei, een bloesemmaand. Speciaal dit voorjaar valt dit sterk op. Veel soorten bloesem tegelijkertijd, ook in de polders. Het koolzaad bloeit volop en veel kasten met bijenvolken zijn neergezet om honing te verzame len. Later moet deze honing weer uit de honingraten, die in de kasten aanwezig zijn, verwijderd worden. De imkerij, een oud beroep. Vroeger waren er in deze omgeving en in 't Gooi tal van bijenschansen te vinden, waar de imker zijn werk deed. Meestal beschut liggend, een plaats voor vele bijenkor ven en -kasten. In Museum Oud Soest zijn oudé ge reedschappen en voorwerpen van de imkerij te zien. Op de wisselexpositie vindt men de scheepsmodellen van F. Collard. Mini- tueus nagebouwde modellen van oude zeilschepen. Museum Oud Soest aan de Steenhoff- straat is geopend zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Tweede Pinkster dag gesloten. ^nstrac^o;I baarn telefoon 0215 C0MBCTD1SC

Soester Courant | 1988 | | pagina 9