O Splinter Eemland b.v. Malatrasi: 18 keer Soest-toernooien HH ESS Brouwer verslaat PTT in bedrijfsvoetbal Veteranen v.v. Soesterberg in 't nieuw WOENSDAG 25 MEI 1988 SPORT SOESTER COURANT M. Westerveld haalt internationale topjeugd naar Bosstraat SPORT PAGINA 15 Loodgieterswerk 'l)W GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD AUTO'S Programma Soest-toernooien Winst en verlies voor heren Avia Knicks SOFTBALL SOFTBALL Winst damesteam Knickerbockers SCHAKEN J. v.d. Berg kampioen Namen (2) Sportuitwisseling Soest-Soest 11.13 m 11.07 m 10.46 m 10.28 m 10.19 m 10.18 m 9.31 m 8.90 m 8.71 m 8.59 m 7.80 m "Als je geen Cruyff of Gullit wordt blijf je je hele leven tegen clubs als KV VA spelen. Dan is het leuk wan neer je in je jeugd tegen Ajax of Feye- noord kan voetballen/* De heer M. Westerveld van de sportorganisatie Soest legt uit waarom hij clubs uit alle delen van Nederland en zelfs uit het buitenland naar de Bosstraat-Oost haalt voor de jeugdtoernooien, die hij dit jaar voor de achttiende keer heeft georganiseerd. De toernooi-reeks begon op zondag 8 mei. Elk weekeinde werden één, twee of drie toernooien afgewerkt. Tien da gen geleden deden twee Belgische elf tallen aan het toernooi mee. "Toen ik het tien jaar had gedaan heb ik officieel afscheid genomen. Ik zou al leen de nieuwe man inwerken, zo heette dat toen. Het jaar daarop was ik weer al leen. Ik doe het liever zelf, dan hoef ik niemand iets te vragen en als iets klaar is hoef ik er niet meer aan te denken." In 1990 denkt Westerveld voor de tweede keer te 'stoppen', maar zijn vrouw ge looft daar niets van: "Hij is van januari tot januari bezig. Hij heeft z'n eten nog niet achter z'n keel of hij zit al achter de tafel te werken." Krantenknipsels Vanachter diezelfde tafel springt Wes terveld van de hak op de tak. De verte genwoordiger van een levensmiddelen concern uit het zuiden heeft zoveel hob- bies dat hij geen vier zinnen achter el kaar 'vuil maakt' over hetzelfde onder werp. Bij elke blik in zijn gevulde kast komt een andere verzamelwoede op ta fel. Hij laat enkele mappen zien met krantenknipsels over historische feiten van Soest, vervolgens doet hij het een en ander uit de doeken over Zweedse trucks om dan op zolder naar een map met documentatie over de Soest-toer nooien te zoeken. Als dat niet lukt sjouwt hij met folders over wijngaarden in Europa en begint hij herinneringen op te halen over het laatste bezoek aan zijn zoon in Upland, California. "Malatrasi noemen ze me ook wel eens. Vroeger voetbalde ik in Soest 4 als laat ste man. Bij Inter Milaan hadden ze daar een Malatrasi lopen, maar daar houdt iedere vergelijking ook op," zegt Westerveld, die van de jeugdtoernooi- en bij s.o. Soest zijn geesteskinderen heeft gemaakt. Toen zijn kinderen bij de jeugd van s.o. Soest gingen spelen kwam hij vaak op de voetbalaccommo datie aan de Bosstraat. Eerst werd hij wedstrijd-secretaris bij de senioren, maar al snel werd hij ingelijfd als jeugd- voorzitter. "Dat vond ik veel leuker om te doen. Het is toch schitterend mooi met al die kleine mannekes. Door de betrokkenheid met de jeugd ben ik de toernooien gaan organiseren. Ik ben ge lijk begonnen om de clubs van zover mogelijk vandaan te halen. Dat lukt nu wel aardig," weet Westerveld. Zeilen bijzetten "Iedere keer begin je weer in augustus. Dan ga je er wel eens van balen. Je gaat op routine drijven. Het komt.wel goed, denk je dan. Maar je moet soms alle zei len bijzetten om alles goed te laten ver lopen. De begroting moet ik nu nog ma ken, maar de meeste toernooien zijn nu al verspeeld. Dat heeft niets te maken met desinteresse, want als iedereen door het hek van Soest is vind ik het ontzettend leuk. Gelukkig werkt ieder een mee, het bestuur en het jeugdbe- stuur, de scheidsrechters en noem ze maar op." Westerveld haalde in 1975 voor het eerst een buitenlandse ploeg naar Soest. Via de Euro Sportring kwam het Deen se Silkeborg op bezoek. Tegenwoordig regelt Westerveld dat zelf. De organisa tor: "Via de Sportring gaat het me te omslachtig. Je weet te kort van te voren wie er komen. Daarom ben ik de bui tenlandse clubs zelf maar gaan rege len." Dit jaar is het Westerveld opnieuw gelukt om bij de D- en de E-pupillen op zondag 29 mei een interessant deelne mersveld samen te stellen. Behalve de elftallen van Soest verschijnen RC Paris (Frankrijk), FC Antwerp (België) en ochalke '04 (West-Duitsland) binnen de lijnen. Uit eigen land heeft Wester veld onder meer Ajax en Feyenoord ge strikt. De Fransen arriveren zaterdag al in Soest. Ze worden ondergebracht in jeugdherberg De Heidebloem aan de Bosstraat, hetgeen mogelijk is dankzij de sponsors van de jeugdtoernooien bij s.o. Soest. Arbeidsvreugde Westerveld gaat helemaal op in de or ganisatie van 'zijn' toernooien. "Nee, het zijn de toernooien van s.o. Soest, onthoud dat goed. Ik ben er wel om de mensen te ontvangen, ik heb ze tenslot te uitgenodigd. Maar de uitvoering van het toernooi berust in handen van de Soest-mensen. Echt balen doe ik nog niet. Er is wel degelijk arbeidsvreugde, anders zou ik subiet stoppen. Het func tioneert gewoon allemaal goed. De sfeer binnen de vereniging is goed, ie dereen helpt," aldus een tevreden Wes terveld die vroeger al op de Ferdinand Huycklaan het shirt van Soest (toen nog BDC) droeg. Toen waren Hopman Mulder en Hennie Geurts de mannen. Ee/n keer stond Malatrasi reserve bij het eerste tijdens een uitwedstrijd tegen Actif. Hoger kwam 'ie niet, omdat 'ie Foto: Goos van der Wilt. trainen niet leuk en te vermoeiend vond. Lui is Westerveld echter geens zins. Integendeel, zijn vrije tijd wordt volledig opgeslokt door zijn hobbies, zijn verzamelingen en natuurlijk zijn ac tiviteiten voor Soest. Postzegels, klas sieke muziek en sierbestratingen, je kunt het zo gek niet opnoemen of Wes terveld is geïnteresseerd en rent naar de winkel om mappen in te slaan. Vooral als het gaat om iets uit het verleden is hij bij de les. Alle planken in zijn 'werkkast' staan vol met documentatie over alles en nog wat. "Dat verzamelen is een tik van me. Je moet toch iets met je vrije tijd doen. Ik organiseer graag. Oh ja, ik moet die Duitsers nog een routebe schrijving vanaf Maarsbergen sturen. Weet jij of Amersfoort dan al staat aan gegeven? Ik rij er zo wel even langs, dan weet ik het zeker." Installatiebedrijf j. comelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 In het komende weekeinde wordt de toernooienreeks bij s.o. Soest afgeslo ten. Het eerste zondagelftal komt op zaterdag 28 mei in actie. De D- en E-pupillen spelen een dag later een internationaal toernooi met deelname van onder meer Schalke "04, FC Antwerp, RC Paris, Ajax en Feyenoord. Programma Soest 1: Programma pupillen: 10.00 uur Soest - AFC 10.00 uur start poules 11.30 uur Soest - Xerxes 14.10 uur einde poules 13.30 uur Soest - GVAV 14.15 Uur start finales 15.45 uur Finales 15.35 Uur einde finales te* Het voetbalteam van de PTT is er niet in geslaagd om het Foto: Goos van der Wilt. voetbaltoernooi van de Soester Zakenkring voor de derde deel van Mercurius, dat Branson met 3-0 terugwees. Toch keer op rij te winnen. Na een zinderende finale en een straf- kreeg ook Branson, in navolging van de eerste drie, een (wis- schoppenserie schreef ESS Brouwer voor het eerst dit on- Sel)beker. Het trio J.C. van Essen, J. Elderman en A.J. Brink, derdeel van de bedrijfscompetitie op zijn naam. dat aan de wieg stond van de bedrijfscompetitie, kreeg vorig De PTT liep daarbij de Dr. Van Drielbeker mis. Bij de derde rjaar een beker van het bestuur van de Soester Zakenkring in opeenvolgende winst zou het nutsbedrijf de wisselbekër voor Verband met het 25-jarig jubileum. De beker zal ieder jaar goed in de kast mogen zetten. Het schoonmaakbedrijf stak worden uitgeloofd aan de nummer vier van het voetbaltoer- daar een stokje voor. De finale tussen beide teams eindigde nooi. op het WZ-terrein in 1-1. Bij het nemen van strafschoppen Het toernooi verliep overigens opnieuw 'geweldig' volgens waren de spelers van ESS Brouwer koelbloediger. Van Essen. "Alles ging zonder moeilijkheden, en dan is het De strijd om de derde en vierde plaats werd beslist in het voor- goed," aldus de voorzitter van de evenementencommissie. De Avia Knicks, de heren softballers van de Knickerbockers, werkten bin nen vijf dagen maar liefst drie wed strijden af. Voor de competitie tegen het Amersfoortse Quick werd met 15-2 verloren; het treffen met de Maartendijkse VIPS werd nipt verlo ren met 12-10 en de wedstrijd tegen het Utrechtse BSCU werd met 13-7 gewonnen. In een sterk door de scheidsrechter ge domineerde competitie-wedstrijd te gen Quick kwamen de Avia Knicks moeizaam op gang. In de derde inning stonden de Soestcrs met 7-2 (beide punten gescoord door Jeroen Keijzer) achter, toen de scheidsrechter meende dat honkloper Leo van Laar ten on rechte een Amersfoortse veldspeler hinderde. Ondanks protesten van de Avia Knicks bleef hij bij zijn beslissing (waarvan hij na afloop van de wedstrijd toegaf dat deze fout was geweest). De Soesters bleken behoorlijk aangeslagen door deze beslissing en zetten ongeïn spireerd het restant van de wedstrijd verder, die uiteindelijk in een 15-2 overwinning voor Quick eindigde. In het met spanning tegemoet geziene prestigieuze bekerduel tegen de Maar- tensdijkse VIPS (vorig jaar nog le klas- ser) lieten de Avia Knicks het er in de eerste inning bij zitten. De voormalige Foto: Goos van der Wilt. Het veteranenteam van de voetbalvereniging Soesterberg heeft zaterdag jl. tijdens^ ftZa De Ridder vlor'dezegttlle gave; hij beloofde de kleuren van de club en die van de sponsor boog ie zuutti houden. Het veteranenteam van Soesterberg vormt nu al acht jaar een eenheid. Naast diverse internationale wedstrijden dankt het team zijn bekendheid vooral aan de jaarlijkse wedstrijd legen Oud Oranje, die altijd een hoogtepunt is. W IV club van de Soester spelers Erno van Gooi en John Vunderink (die gebles seerd langs de kant zat) kwam met 9-0 voor te staan, maar door het sterke spel van de Avia Knicks kwamen ze er in het verdere verloop van de wedstrijd vrij wel niet meer aan te pas. Tergend lang zaam kwamen de Soesters steeds dich terbij en de wedstrijd had beslist geen inning langer moeten duren of de Avia Knicks hadden alsnog gewonnen. Pit cher John Vunderink werd in deze wed strijd als gevolg van een armblessure vervangen door Jeroen Keijzer, die maar liefst drie maal drie slag gooide. Erno van Gooi scoorde een home-run tegen zijn voormalige club. In het competitieduel tegen BSCU le ken de Avia Knicks nog de wedstrijd te gen de VIPS in de benen te hebben zit- Woensdag 18 mei speelde het le da- messoftbalteam van de Knickerbockers tegen FAK4 uit Bilthoven. Fak4 kon in de eerste inning aardig wat puntjes bij elkaar sprokkelen doordat het veldspel van de Soester dames te wensen over liet. FAK4 kreeg een aantal keren 4 wijd en sloeg verder redelijk op de slag ballen van pitcher Jolanda Grobben. In de eerste slagbeurt van de Knicker bockers werd er slechts 1 punt ge scoord, dit kwam omdat de pitcher van FAK4 vreemde boogballetjes gooide. Deze ballen werden door de Knicker bockers allemaal de lucht ingeslagen waarna ze meteen gevangen werden. Na 3 innings keek het damessoftbal- téam van de Knickerbockers tegen een achterstand aan van 8-4. Er werd in de 4e en 5e inning echter steeds beter ge speeld waardoor de achterstand aardig ingelopen kon worden. Ook werd er steeds beter geslagen o.a. door lngrid Holwarda die 2 keer een driehonkslag sloeg. De softbalsters uit Bilthoven kre gen steeds minder grip op de goedgooi- ende Soester pitcher. Pitcher Jolanda Grobben zette in de laatste 3 innings maar liefst 5 mensen met driéslag aan de kant. Na 6 innings had het team uit Soest de achterstand omgezet in een voorsprong, stand 14- 11. Na 6 innings was er nog geen 1uur ge speeld zodat er nog een innning ge speeld moest worden. In deze inning kon het team uit Bilthoven niet meer te rugkomen: 2e honkvrouw Frc Mink zorgde er met twee mooie reddingen voor dal de Knickerbockers de wed strijd wonnen met 14-11. ten. In de eerste inning kwamen ze met 5-0 achter. Meer dankzij fouten in de BSCU-verdediging dan door eigen in zet wisten de Soesters deze negatieve score, onder meer door home-runs van Rein van Vriesland, Victor Onvlee en de niet pitchende, maar wel spelende John Vunderink, om te buigen in Soes ter voordeel. Sterk aangooien van korte stop Peter van Halem op Wally Farrell op het eerste honk zorgde vier maal achtereen voor een Utrechtse man uit. De Avia Knicks verzuimden evenwel gebruik te maken van het zwakke spel van de Utrechters en beëindigde de wedstrijd uiteindelijk (onder meer door twee punten van Hette Spoelstra) met 13-7 winst. De Avia Knicks spelen op 25 mei, 's avondsom 19.15 uur thuis tegen de Al- mere Giants op het terrein aan de Ko ningslaan. Afgelopen vrijdag is J. v.d. Berg verras send kampioen geworden van groep 2c. Door zijn overwinning op G. Weenink is hij onbereikbaar geworden voor zijn vier achtervolgers. Met V.d. Berg zijn nu alle kampioenen van de Soester Schaakclub bekend: Clubkampioen: G. Muis. Groep 2-A: L. Bouma. Groep 2-B: B. v. Vlierden. Groep 2-C: J. v.d. Berg. De laddercompetitie kan toch nog een spannend slot krijgen. Lars Bouma heeft door andere bezigheden een aan tal weken niet kunnen spelen en zag daardoor zijn enorme voorsprong te ruglopen tot 65 punten. Deze ladder competitie wordt overigens geheel be heerst door de junioren van jeugdleider Molenaar. Alle zeven A-spelers staan bij de eerste dertien! Op de eerste plaats dus L. Bouma 672, 2e C. Vonk 607, 3e Mr. Boekhoff 477,4e J. de Gier 466,5e D. de Boer 452. Het schaakseizoen loopt nog lot halver wege juni. Geïnteresseerden in de Soes ter Schaakclub kunnen, geheel vrijblij vend, elke vrijdagavond komen kennis maken. Inlichtingen bij de secretaris: R. Boekhoff, tel. 13973. Uitslagen 22 mei: Comp. V.d. Berg - Weening 1-0. Ladder: V.d. Hammen-V. Tuinen 0-1 V. Dijk-Fugers Wolzak-Nieuwelink Schilder-Boekhoff Rosendal-Nijman V. Vlierden.De Boer 1-0 1-0 0-1 'A-'A ()-l Een beetje populaire artiest rijdt toch gauw een zestigduizend kilometer per jaar over Neerlands wegen. En ik bén een beetje populair, dus haal ik die me ters. De eerlijkheid gebiedt mij te zeggen dat er diverse collegae zijn die véél meer in de belangstelling staan, dus daarom nóg grotere afstanden afleggen. Nu ben ik ook al een jaar of wat bezig, dus al met al ben ik, qua afstand, ontelbare malen de aardbol rondgereden. Auto rijden is stom werk. Ik vind dat tenminste. Er zijn miljoenen autofielen (bestaat dat woord eigenlijk?), mensen die in hun auto zouden willen wonen, werken, eten, siapen, telefoneren, radio luisteren, televisie kijken, de liefde be drijven en in het vehikel kinderen zou den willen krijgen. Ik hoor bij geen en kele categorie. In mijn ogen is mijn die sel een gebruiksvoorwerp, een nuttig ding, dat wel. Henry Ford schijnt eens gezegd te hebben: "Een auto is net een renpaard. Je moet hem goed onderhou den, op tijd te eten geven en als hij te oud wordt ruil je hem in. Bij vrouwen is dat net zo. "Zo ver als Henry zou ik niet wil len gaan, want ik vind dat renpaarden een zeergroot voordeel bóven bovenge noemde hebben: je kunt ze opeten. Als je veel kilometers maakt zie je nog eens wat en lof je maakt nog eens iets mee. In mijn allereerste auto, een Vaux- hall Victor, stouwde ik de Rockets, in clusief de apparatuur, die uit een paar gitaren met kleine versterkers, een bas- kast (boven op de imperial), een drum stel in de achterbaken een zanginstal latie onder onze voetenbestond. Mid den in de polder begon 't teregenen en de zaal waar wij moesten optreden was nog ver. Plotseling nokten de ruitenwissers ermee. Ze wilden niet naan rechts, noch naar links. Ik zag in twee seconden to taal niets 'meer. Maar we moesten ver der. We hebben toen een touwtje aan elk van de wissers bevestigd en onder eet rij den trokken mijn buurman en ik om de beurt aan ons touwtje. Zogingen de wis sers op en neer en kon ik weer wat zien. Maar we konden dat alleen maar doen met de twee zij raampjes open. Het re gende pijpestelen... Mensen die veel op de weg zitten moeten zich, net als ik, vaak verbaasd hebben over de meestal ridicule namen van par keerhavens en benzinestations. Wat dat betreft gaat dat geloof ik hand in hand met de aanduidingen van nieuwbouw wijken en straten daarin. Maar langs de weg is 't tóch wel héél bar. Je waant je soms in het buitenland. Want wat dacht je van Jool Hul (tussen Amersfoort en Apeldoorn) of Palmpol aan dezelfe weg? Ik heb er een stel opgeschreven. Tussen Utrecht en Arnhem vinden we de Mol- lenbos, De Heul, Zandschulp en De Buunderkamp. Bij dit soort namen ont glipt mijn fantasie mij stante pede en zie ik allerlei vreemde zaken voor me. Mol- lenbos is dat simpel; daar woont de fa milie van Momfer van de Fabeltjes krant. Maar Buunderkamp kan ik niet goed thuis brengen. Misschien heeft daar een roversbende onder aan voering van Bolle Buunder, de man die volgens overlevering Grote Pier uit Friesland een kopje kleiner heeft gemaakt, een schuilplaats gevonden. Maar wat te denken van die engerds tus sen Apeldoorn en Amersfoort: De Hucht, Lucasgat, De Strubben, Tolne- gen. Aanschoten en Uilengoor? Lucas gat, mijne heren, ik sméék u, enige dis cretie mag wel in acht genomen worden. Er rijden daar dagelijks ook duizenden kinderen langs! En dan Uilengoor. Wat moet de argeloze weggebruiker zich daarbij voorstellen? Ik zag dat bord en deed meteen m 'n open dak dicht, terwijl ik wat nerveus naar de hemel blikte want je verwacht op die plek zó een klodder. Tolnegen is en benzinestation. De eige naar moet een zonnesteek hebben gehad toen hij dat bord tolereerde, want wie gaat er nou tanken bij Tolnegen? Dat wordt extra betalen, dat vms vroeger bij die tollenaars al zo dus dat zal wel niet veranderd zijn. Er is nog zo 'n lekkere jongen die brandstof verkoopt. Dat is die gup van De Slaag tussen A mersfoort en Amsterdam. Je moet daar blijkbaar als klant niet teveel praatjes hebben, want dan kun je een knal voor je harses krijgen. Tussen Dordrecht en Gorkum zetelen Blommendaal, Voordaan en Hacke- laar. De eerste twee zijn parkeerhavens, maar de laatste is weer een pomp. A Is je haast hebt moet je daar ook niet wezen, want vóórdat de pompbediende je heeft uitgelegd dat je zesen vijftig gulden moet betalen ben je een halfuur verder. Dan vinden we nog ludieke namen als Slenk en Steenenhoek en voorde vissers die even willen uitrusten Weer hoek en Kabeljauw. Bij de laatste schijnt vroeger veel gevochten te zijn met die van de Hoekse: Een leuke is ook nog Oeien- bosch bij Eindhoven. Waar komen die namen toch vandaan, dacht ik. En wie beslist om ze te gebrui ken voor parkeerhavens en benzinesta tions? Om daarachter te komen ben ik via de ANWB terechtgekomen bij het ministerie van verkeeren waterstaat, af deling Verkeerskunde en afdeling Ver keerstechniek in Den Haag, de heer Swint. "Die namen komen meestal uit die omgeving. Het kan een heuvel, wa terloop of een historische boerderij zijn. Bijlerveld is naar een polder genoemd en Vuilkop bij Nieuwegein ook. Zand schulp bij Woudenberg is de naam van een boerderij. Ja, ja. Die meneer Swint kan me nog meer vertellen. Voor een deel zal dat al lemaal wel zo wezen, maar wat moet ik denken van de parkeerhaven Vanen burg, ik meen tussen Amersfoort en Zwolle? Dat is een kwestie van geld, meneer Swint. Ik ken m'n pappenhei mers, ik weet als voorzitter hoe 'ter in de voetballerij aan toegaat. Die Gerald Vanenburg heeft daar zijn eigen plekkie gekocht. Als P.S. V. het volgend seizoen naar PEC Zwolle of naar Groningen gaat, kan de spelersbus daar parkeren. En alle andere automobilisten worden geacht de pleiterik te maken. Ik wil óók zo'n parkeerhaven, meneer Swint. En wel op de drukste weg van Ne derland: Amsterdam-Den Haag. Een groot bord met Koelewijn erop, alléén voor mij'. En als Wim Kok er ópk een wil, geef die dan maar de parkeerplaats De Rooyen bij Den Bosch. Peter Koelewijn In het weekend van 3,4 en 5 juni gaan precies 250 Soesters naar het West- duitse Soest voor de tweejaarlijkse sportontmoeting. Ze vertrekken vrij dag 3 juni om 13.00 uur van de Sport hal Beukendal. Van het gemeentebe stuur gaan mee de wethouders G. Plomp en R. van Logtenstein en ge meentesecretaris W. de Kam. Zaterdagochtend 4 juni vertrekken van het Tempo-gebouw aan dc Kostverlo- renweg de Nederlandse en Duitse wiel renners voor hun gemeenschappelijke rit naar het Duitse Soest. De Duitsers zijn een dag eerder al in Nederland aan gekomen. Het blijkt dal er ook interesse is van ou ders en vrienden van Nederlandse spor ters om naar het Duitse Soest mee te gaan. Bij de V.V.V. aan de Steenhoff- straat 9a, ligt een lijst van de hotels en pensions in het Duitse Soest, zodat men vooraf kan reserveren. Hockeyclub Eén van de verenigingen die al vaak aan de sportuitwissclingen heeft mee gedaan is de Mixed Hockeyclub. Wordt er gesproken over moderne sporten, dan wordt het hedendaagse hockey toch altijd wel in het rijtje op genomen. Echter, wist u dat in de oer tijd al met stokken geslagen werd? Aanvankelijk werd tegen schedels ge slagen, maar daar het ontzag voor de mensheid toenam naarmate de sche dels nog vastzaten aan lichamen, wer den vervangende voorwerpen ge zocht. Stenen, stukken bot en gevulde dierenhuiden dienden als lijdend voorwerp. Uit dit primitieve spel zijn zowel het honkbal, het softbal als het hockey voortgevloeid. Gaan we uit van de Soester historie, dan zien we in 1952 enkele fanatieke stokvechters aan de basis staan van de Mixed Hockey Club Soest. Op een veldje aan de Birkstraat wordt een eerlijke verdeling gemaakt tussen eer dergenoemde mensen en doorde weeks een pony. Op uiterst primitieve wijze wordt voor de w edstrijden in het weekend de pony op stal gezet, de doelen geplaatst, de lijnen getrokken en het niet opgegeten gras gemaaid. Dit ritueel werd enige jaren volgehou den totdat het terrascomplex aan de Schrikslaan betrokken werd. Hadden we op de Birkstraat maar één veld, op de Schrikslaan groeide het complex uit tot drie velden en enkele oefenhoe- ken. Gezien de populariteit van hoc key in Soest werd dit complex ook aan de benauwde kant. Toen de tennisvereniging LTC ook uitbreidingssmogelijkheden zocht werd de oplossing gevonden in een ge heel nieuw complex aan de Konings weg. Dit werd een riante situatie met zes velden en een oefenboek. Toen de ze velden aangelegd werden (1977) was nog niet le voorzien dat het kunst gras iu Nederland zo'n groot stempel op het moderne hockey zou drukken. In 1987 is de realisatie van twee kunst- grasvelden in Soest een feit geworden. De aanleg van de velden werd mede mogelijk door de opname van de honk- en softbalvereniging op het complex ten koste van twee hockey velden. In 1987 is de geest van de voorouders weer in ere hersteld en lopen er weer allerlei soorten stokvechters door el kaar op het complex aan de Konings weg. Het vechten gebeurt tegenwoor dig alleen nog maar op het sportieve vlak en daardoor is de afloop altijd ui terst plezierig. Om toch nog even over het spelpeil te schrijven: Het eerste herenteam komt in de landelijke eerste klasse uit en heeft dit seizoen aan de bovenkant van de middenmoot meegedraaid. Ook het eerste damesteam eindigde boven de middenmoot, zij het dat zij in de landelijke tweede afdeling uitkomen. De jeugd vormt gelukkig geen uitzon dering op de kwaliteit die bij de senio ren getoond wordt en speelt ook in di verse hogere klasses. Na alle eerste teams volgt ook nog een scala van teams, variërend van bijna toppresta tie tot uiterst gezellig en vaak ook een combinatie van beide. Dat er voor ie der wat wils is blijkt wel uit de leef tijdsgroepen waarbij het actieve hoc key bedreven wordt vanaf 7 tot 70, door zowel dames als heren. Als u dat wilt meemaken, kom dan gerust eens kijken op het complex aan de Ko ningsweg. In mei en juni zijn er nog en kele jeugdtoernooien en in augustus barst het nieuwe seizoen weer los. Volleybal Bij de dames is het volleybal in Soest nog steeds in opgaande lijn. Het eerste team van Sovoco is dit jaar geëindigd op de vierde plaats in de competitie van de le divisie. Ook de andere teams zijn in de diverse competities goed voor de dag gekomen. Zelfs nii het seizoen is afgelo pen wordt er nog volop getraind. De meisjes die uitkomen voor Soest zijn speelsters uit de verschillende selectie teams. Ze staan onder leiding van An- gela Manders, speelster van het le da mesteam. De meeste speelsters hebben op 13 en 14 mei deelgenomen aan een internationaal jeugdtournooi te Leus den, waar zij als 2e eindigden. Ook in Soest zullen zij ongetwijfeld van zich la ten horen. Hoewel het seizoen voor de heren van Sovoco niet geheel naar wens is verlo pen, hebben zij het volste vertrouwen in de wedstrijd tegen Soest. Het team be staat uit spelers van Heren 1 en 2 van Sovoco, terwijl John van Brummelen uitkomt voor AGAVS. Het team staat onder leiding van Paul Voorthuizen, speler van Sovoco 1, die van mening is dat zijn team het de tegenstander be hoorlijk lastig zal kunnen maken.

Soester Courant | 1988 | | pagina 15