MEDE zo gezien rs Bb Luxe appartementen op plaats van raadhuiscomplex Steenhoffstraat? Verkoop moet 1,3 miljoen opbrengen Werkgroep Vandalisme stoot fors aantal taken af Slaapstoornissen: milieu- of volksgezondheidsprobleem? Jaarlijkse Inzamelingscampagne Nederlandse Rode Kruis door GeraidPctu! Politiek jongerencafé van CDJA, JOVD en JS WOENSDAG 25 MEI 1988 66e JAARGANG NO. 39 r*"rx Inschrijven Avondvierdaagse D66: zwembad in Klein-Engendaal! Na weigering gevraagde parttime-kracht Lawaai in Soesterberg Rode Kruis-campagne van harte aanbevolen GLAS HANDEL Beckeringstraat 50 - Soest Autokraak Werkzaamheden Burg. Grothestraat/ Vrede hof straat V erkeersmaatregel Avondvierdaagse Vakantie Dinsdag 31 mei in 'Willem Onder invloed, niet verzekerd en ook nog geen rijbewijs HOLLANDSE NIEUWE HOLLANDSE NIEUWE visspecialiteiten De laatste week Zaterdag 28 mei a.s. gaan wij sluiten. Uw laatste kans Verlichting speciaalzaak Binnen en Buiten WIJ WERKEN 'S NACHTS GEWOON VOOR U DOOR -Z\ Abonnement per halfjaar 112,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Op de plaats aan de Steenhoffstraat waar nu het raadhuis (met zijn diverse bijge bouwen) en het bureau van de Sportstichting staan, is plaats voor minstens 27 en maximaal 32 al dan niet "luxe" appartementen. Dat is van belang voor de op brengst, want bij de plannen voor het nieuwe gemeentehuis is ervan uitgegaan dat het complex minimaal 1,3 miljoen gulden zal opbrengen. Als die apparte menten echter "verscholen" zouden liggen achter het oude raadhuis of het Sport- bureau, dan is die kans kleiner. Daarom zou Soest het complex eerst een halfjaar te koop kunnen aanbieden onder voorwaarde dat de uiterlijke vorm van het raadhuis in hoofdzaak gehandhaafd blijft, en daarna - als er geen serieuze be langstelling blijkt te bestaan - zou alsnog afbraak overwogen kunnen worden. Een en ander staat te lezen in een amb telijke notitie over de mogelijkheden van het afstoten van de "oude" ge meentelijke gebouwen, als het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg er over enkele jaren staat. De ("zeer vertrou welijke") notitie komt volgende week donderdag ter sprake in een gezamen lijke besloten vergadering van de raads commissies Ruimtelijke Ordening en Financiën. De raadsleden krijgen de keus uit vier varianten, waarvan de eerste uitgaat van het behouw van het raadhuis en het sportbureau, zodat alleen de noodge bouwen worden gesloopt. Er is dan plaats voor 27 appartementen. Raad huis en sportbureau staan trouwens op de lijst van beeldbepalende panden in categorie 1 ("waardevol"), en dat heeft financiële consequenties voor de ver koopbaarheid van het terrein. Het raadhuis en het sportbureau komen in aanmerking voor gebruik als kantoor, culturele instelling of iets dergelijks, en op het achterterrein is plaats voor 27 appartementen in twee of drie gebou wen van 3 a 4 lagen, met een ontsluiting aan de Steenhoffstraat (aan de Talma- laan kan niet vanwege de eigendoms verhoudingen). Maar achter het raad huis zullen de appartementen een lage re marktwaarde hebben. De opbrengst bedraagt bij deze variant zo'n 760.000 gulden, en dat is 540.000 minder dan de geraamde 1,3 miljoen. Haalbaar? De opstellers van de notitie vragen zich min of meer zijdelings af of de bouw van luxe appartementen nog wel haalbaar is als zowel het raadhuis als het sportbu reau gehandhaafd worden. "De appar tementen zouden dan ondergebracht behoren te worden in het raadhuis, welk gebouw zich daarvoor minder leent. Bovendien komt de nieuwbouw dan verscholen te liggen achter de bestaan de bebouwing. Wij betwijfelen of daar voor een realisator gevonden kan wor den." Variant 2 gaat uit van het handhaven van het sportbureau en de sloop van het raadhuis. Er is dan plaats voor 28 (luxe) appartementen. De opbrengst bedraagt dan 1.175.000 gulden, en dat is nog maar 125.000 minder dan geraamd. Variant 3 gaat uit van de sloop van alle gemeentelijke gebouwen aan de Steen hoffstraat, dus ook raadhuis en sport bureau. Er kunnen dan 32 luxe appar tementen worden gebouwd. Met een netto-opbrengst van 1.160.000 gulden blijft deze variant 140.000 gulden on der de gewenste 1,3 miljoen. Variant 4 tenslotte gaat uit van de sloop van alle gebouwen behalve het raad huis. Er is dan ook plaats voor 32 ap partementen en de geschatte opbrengst bedraagt 1.215.000 gulden: nog maar 85.000 gulden minder dan nodig is om voor de nieuwbouw aan de Dalweg geen problemen op te leveren. Prins Hendriklaan Ook de overige "lokaties" van de ge meente komen in de notitie ter sprake. Vast staat al dat het voormalige gebouw van Gemeentewerken (Lange Brink- weg) verhuurd gaat worden aan het (ge fuseerde) regionale gasbedrijf. Ook de afdeling Bevolking (Van Weedestraat 35) wordt niet verkocht, want de ge meente huurt het gebouw zélf altijd al. Wél verkoopbaar is het terrein met de voormalige schoolgebouwtjes aan de Whai Op dit terrein - hier gezien vanaf Soestdijk NS - kunnen zo'n 30 luxe ap partementen worden gebouwd. Moge lijk moet het raadhuis ook wijken. Prins Hendriklaan. In het voorste is de praktijk van de huisartsen Borst en Von Bartheld gevestigd, het achterste is nog in gebruik bij de afdeling Huisvesting van de gemeente. Men gaat ervan uit dat het geheel ver kocht kan worden aan restaurant Dart huizen, ten behoeve van een uitbreiding met hotelkamers en eventueel parkeer plaatsen. Bij verkoop van het totaal le vert dat naar schatting 372.000 gulden op; als de huisartsenpraktijk daar ge vestigd blijft is de opbrengst beduidend minder: 295.000 gulden. Een andere - maar financieel minder aantrekkelijke - mogelijkheid is de bouw van zeven wo ningen, met een noodzakelijke "door braak" in de richting van de Oranje laan, waarvoor dan een woning aan die straat zou moeten worden aangekocht. INFO-centrum/VW Tensjotte komt in de notitie het ge meentelijk INFO-centrum annex W V-kantoor (tegenover het raadhuis) aan de Steenhoffstraat ter sprake. Bei de instanties zullen t.z.t. ook een plekje krijgen in het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg. Als het terrein aan de Steenhoffstraat wordt verkocht levert dat naar schatting zo'n 40.000 gulden op. In het nog niet naar buiten gebrach te voorontwerp-bestemmingsplan Van Weedestraat is het perceel bestemd voor kantoren (maximaal 340 vierkan te meter) in twee lagen, met daarboven een kap. Eén van "schoolgebouwtjes" aan de Prins Hendriklaan, die op de nominatie staan voor verkoop. Voor de Avondvierdaagse, die aan staande maandag 30 mei begint, is er ook a.s. zaterdag 28 mei nog een laatste mogelijkheid om in te schrij ven als deelnemer. Zowel groepen als individuelen kunnen tussen 11.00 en 11.30 uur nog terecht bij het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, om zich op te geven tegen het voordelige tarief van f 4,50 (t/m 14 jaar) en f 5,50 (15 jaar en ouder). Zoals bekend betaalt wie pas aan de start inschrijft een rijksdaalder meer. Het startpunt van de Avondvier daagse is maandagavond bij de fa. Van Asch aan de Industrieweg. Volgens de algemene afdelingsverga- dering van D66-Soest/Soesterberg, die vorige week werd gehouden, moet het nieuwe zwembad van Soest niet aan de Dalweg, maar in Klein-Engen daal komen. De vergadering heeft uitgesproken dat het ook de wens is van D66 dat er - na afstoting van het Soester Natuurbad - in Soest een zwemaccommodatie komt. Na uitvoerige discussie over de voors en tegens van de lokatie aan de Dalweg heeft de vergadering zich (bij hoofdelij ke stemming) daartegen uitgesproken. Daarmee houdt D66-Soest zich aan haar eigen verkiezingsprogramma. Volgens de ledenvergadering zou het nieuwe zwembad in Klein-Engendaal moeten komen, tussen de Klein Engen- daalweg, de Nieuwe weg en de Bos straat. Zij heeft de gemeen teraadsfrak- tie verzocht dit alternatief te onderzoe ken. De Werkgroep Vandalisme heeft nog al ontstemd gereageerd op de manier waarop het gemeentebestuur is omge gaan met haar verzoek tot aanstelling van een parttime-kracht, die het anti- vandalismebeleid in Soest - eventueel gecombineerd met de taken op het ge bied van de "sociale veiligheid" - ge stalte zou moeten geven. Dat blijkt uit de brief die de w erkgroep aan het Col lege van B. W. heeft gestuurd, en waarin zij aankondigt over te gaan tot een forse beperking van het aantal ta ken. "Uit de wijze waarop op ons verzoek en de daaraan ten grondslag liggende overwegingen is gei eageerd, conclude ren wij dat niet te verwachten valt dat de gevraagde parttime-kracht zal worden toegewezen, en zeker niet op korte ter mijn," schrijft de heer E. de Natris, voorzitter van de werkgroep. "Meermalen hebben wij aangegeven dat onze mogelijkheden voor het uit voeren van het raadsbesluit van maart 1985 (toen de raad zich voor het aan pakken van het vandalisme uitsprak, red.) tekortschieten en dat het vanuit onze organisatie-onderdelen niet mo gelijk is de benodigde ondersteuning te verlenen," aldus de brief. De werk groep heeft zich op de situatie beraden en een standpunt bepaald, dat erop neerkomt dat de werkgroep de omvang van haar werkzaamheden en taken zal aanpassen aan de middelen die haar ter beschikking staan. Passief Concreet betekent dat dat de werk groep de lopende activiteiten nog wel zal voortzetten en de gemaakte afspra- Leidt de geluidsoverlast in Soester berg - rijksweg A 28, de vliegbasis, etc. - tot slaapstoornissen? En zo ja: is dat dan een milieu-probleem, of is het een kwestie die thuishoort onder het hoofdstuk volksgezondheid? Over de ze interessante vraag brak de commis sie Welzijnsplanning van de gemeente Soest zich vorige week het hoofd, met als resultaat dat men het lawaaipro- bleem in Soesterberg voorlopig maar liever als een milieu-kwestie be schouwt. IJsflivSmp d& Jucle paarden geen aa^iyzorgde oude dag biedt mag sie W/is wel blijken uit de hoge leef- conM?sommige dieren bereiken. "Car- D<"'viert dit jaar zijn 42e verjaardag, c'ulia" en "Monptie" hun 35e, en "Ro- taakgrot'Bonny" hun 30e. men en oncs van de Open Dag kunnen sie Milieubeilijk ook souvenirs kopen, planning zich ode, souvenirtafel een zet) nogal beducht-oen: de medewer- broze verstandhoudingben een fraaie heer in gevaar kunnen bre.v zijnsplanning heeft sinds enige heer 't nieuwe taakgroep Samenleven én v> creëren, en die houdt zich in het alge meen ook bezig met zaken als woonom geving etc. Dat raakt soms vrijwel aan het aandachtsgebied van Milieubeheer en gezien de verwikkelingen uit het ver leden loopt de commissie bij dit soort zaken min of meer op eieren. De commissie Welzijnsplanning sprak vorige week over het concept-Welzijns- plan en daar kwam de kwestie van het Soesterbergse lawaai nog eens aan de orde. Tijdens de inspraak in Soester berg waren er opmerkingen gemaakt over het verband tussen het lawaai en de slaapstoornissen waaronder een on- Dat de Soester Courant aandacht schenkt aan de jaarlijkse campagne van het Nederlandse Rode Kruis is een bijzonder teken van onder steuning van het goede werk van dat Rode Kruis. Lezers van een plaatselijke krant hebben interesse in hun omgeving en dc mensen die er leven. Het zijn mensen, die willen meeleven met de activiteiten, die zich in hun woonplaats afspelen. Eén ervan is het Rode Kruis-werk, dat in Soest zo bloeit en groeit. Werk gericht op de hulpbehoevende medemens dichtbij, zo te zeggen om de hoek, maar ook ver weg. De laatsten vaak in erbarmelijke om standigheden. Bij twee a driehonderd natuurrampen of door mensen zelf veroorzaakte catastrofes per jaar worden door het Nederlandse Rode Kruis medicamenten, artsen, para-medische specialiteiten, ver voer- en communicatiemiddelen etc. etc. ter beschikking gesteld. Er is dus een overstelpende behoefte. Eigenlijk is het Rode Kruis een humanitair solidariteitsyerbond: een afspraak van mensen in meer dan 125 landen om elkaar ongeacht ras, geloof, huidskleur of politieke overtuiging -dus volstrekt neutraal en onafhankelijk- in nood hulp te bieden. Laten we ons aan (leze afspraak houden en onze hieruit voortvloeiende plicht blijven doen. Geef of gireer zoveel u kunt en van harte wilt. P. Scholten, burgemeester EB Vandaag nog bestellen en gisteren klaar? Bij ons lukt dat echt niet, helaas en voorwaar. Maar zit U in nood de hand in uw schoot bel dan Van Ede, tuut, tuut, hij is daar! (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 184 29 EN WIJ KOMEN! In de periode van 23 mei t/m 5 juni wordt de nationale inzamelingscam pagne gehouden ten bate van het Ne derlandse Rode Kruis. Deze campag ne heeft ten doel het Nederlandse Ro de Kruis van de zo nodige geldmidde len te voorzien om hulp te kunnen ver lenen waar deze dringend nodig is, zo wel nationaal -vakanties voor langdu rig zieken en gehandicapten, welfare, hulpverlening bij rampen en (sport)evenementen- als internatio naal -hulp bij natuurrampen en oor logsomstandigheden. Gezien de toe stand in de wereld zijn hiervoor grote bedragen benodigd. Op vele plaatsen in de gemeente han gen momenteel de vlaggen en spandoe ken met daarop de oproep 'Help het Rode Kruis helpen'. Naast de nationale driekleur is de Rode Kruis vlag immers de meest bekende vlag in Nederland en zij roept ons op te helpen. En helpen kan zo simpel zijn. U geeft en het Rode Kruis doet het werk, omdat U dat mo gelijk maakt. In Soest en Soesterberg zal tijdens de campagne niet huis aan huis worden ge collecteerd met bussen of lijsten, doch U wordt schriftelijk benaderd middels een acceptgiro-formulier, waarop de gift overgemaakt kan worden. Of U stort een bijdrage op postgironummer 5167893 ten name van het Nederland se Rode Kruis, afdeling Soest - Soester berg. Het bestuur van de afdeling vertrouwt erop, dat U ook dit jaar het Rode Kruis- Terecht hangen overal in Soest en Soesterberg de Rode Kruis-vlaggen. werk wilt steunen. Iedereen rekent op het Rode Kruis, mogen wij op U reke nen? Een onbekende dader heeft vorige week aan de Meidoornweg een auto opengebroken. Hij vernielde een van de ramen en nam de radio-cassette recorder weg. De eigenaar, een 40-jari- ge Soester, deed aangifte bij de politie. bekend aantal inwoners van Soester berg gebukt gaan, en de commissie "moest daar dus iets mee". Verband Commissielid W. Bavinck - in het dage lijks leven huisarts - voelde er niets voor in het Welzijnsplan een oorzakelijk ver band te leggen tussen het lawaai en de nachtrustproblemen in Soesterberg. Volgens hem valt daarover niets met zekerheid te zeggen en is de informatie v dat punt uiterst vaag. Als er al iets in ÏpSDlan zou moeten staan, dan 1 niet onder het kopje <W|dus Bavinck. ^wees er echter inspraak - ,p.d zou ,als rt ■t ..c Kwestie cnfrnlaïöérd" - toch maar vanuit het volksgezondheidsas pect in het plan op te nemen, omdat het dan wél binnen het aandachtsveld van de commissie Welzijnsplanning past. Wijs Voorzitter J. Mink meende dat de kwestie, zolang er vanuit de gezond heidszorg (met name de Soesterbergse huisartsen) geen concrete gegevens op tafel komen, het beste op een vriende lijke manier - "beleefd aanbevelend" - kon worden doorgespeeld aan de com missie Milieubeheer, waarmee voor de commissie Welzijnsplanning de kous af zou zijn. Sommige commissieleden zagen echter wel degelijk een Welzijns-aspect aan het vraagstuk, maar Mink maande tot voorzichtigheid. "Wij hebben netjes be loofd milieu-aspecten over te laten aan de commissie Milieubeheer. Dan is het wijs ons hier buiten te houden, al voelen wij in ons hart natuurlijk wel met u mee." Telefoontjes Bavinck ontried de commissie sterk om alsnog een oriënterend medisch onder zoek te laten plaatsvinden door de huis artsen in Soesterberg naar hun bevin dingen te vragen. "De cijfers die daaruit komen kun je draaien zoals je wilt. Het verband tussen geluidsoverlast en slaapstoornissen kan alleen worden aangetoond met behulp van een uitge breid wetenschappelijk onderzoek. Dat is geen kwestie van even een paar tele foontjes met de Soesterbergse huis artsen." De commissie zag daar dan ook maar van af. Wel besloot ze de opmerkingen door te geven aan de commissie Milieu beheer, als een "binnengekomen sig naal". Rijkswaterstaat voert sinds gisteren ge durende een aantal dagen werkzaam heden uit op het gedeelte Burgemeester Grothestraat./Vredehofsfraat tussen de Inspecteur Schreuderlaan en de Noor- derweg. De oude deklaag van de rij baan wordt verwijderd, waarna een nieuwe deklaag wordt aangebracht. ken en toezeggingen zal afwerken, maar dat er geen nieuwe activiteiten worden opgezet. Dat betekent volgens de werkgroep dat er slechts in beperkte mate uitvoering gegeven kan worden aan het besluit van de gemeenteraad: "De werkgroep zal haar taak moeten gaan wijzigen: van actief en initiërend/ coördinerend naar passief en signale rend/coördinerend." Het gevolg daar van zal zijn dat het stimulerend effect naar buiten zal wegebben, aldus de brief. De werkgroep biedt het gemeentebe stuur overigens nog een kleine opening om alsnog aan haar wensen tegemoet te komen. "Indien u echter van mening bent dat onze conclusie onjuist is, dan willen wij dat gaarne van u vernemen." Daaraan wordt dan wel direct weer het verzoek tot aanstelling van de parttimer gekoppeld. Op halve kracht Als dat niet gebeurt gaat de werkgroep min of meer op halve kracht verder, zo blijkt. De taken wor den dan beperkt tot het signaleren van vandalisme-uitingen, met aandacht voor de bekladdingen in de Dalweg- tunnel, het vertonen van de lokale dia serie en de schade-registratie. De les brieven worden niet meer vernieuwd, maar nog wel verspreid. De werkgroep zal zich in elk geval niet meer bezighouden met de situatie rond de jongeren in Overhees, in Soester berg, de kontakten met de sportvereni gingen, alternatieve straffen, preventie ve activiteiten voor de oudere jeugd, het project Kruispunt-de Eng, het bevor deren van de buurtpreventie, de nieuwsbrief aan het onderwijs, de wel- zijnsinstellingen en de sport, de inscha keling van welzijnsveld en bewoners- groepen en de informatie via de pers aan de burgerij. Verder wil zij niet meer betrokken zijn bij de bewaakte fietsen stallingen. Ook overweegt men zijn be moeienis met de theatervoorstelling op de basisscholen op te zeggen. In verband met de Avondvierdaagse is het gedeelte Industrieweg tussen de Dorresteinweg en de Vrijheidsweg van maandag 30 mei t/m donderdag 2 juni van 18.00 tot 20.00 uur gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Nog niet helemaal in de routine van al ledag zit ik voor mezelf nog wat na te pruttelen over vakanties in het algemeen en de onze in het bijzonder. Zo 'n perio de, hoe kort die soms ook is, geeft je vaak even een nieuwe kijk op de wereld om je heen. Je ziet je eigen huis en je manier van leven alsof alles een beetje nieuw is geworden. De wereld, jouw wereld, is herschapen en zo zijn we, denk ik, aan het inmiddels tot op de draad versleten woord recreatie (herschepping) geko men. Voor mij is het onmogelijk dat zo 'n ge beurtenis - het is niet minder dan dat - ontstaat via pretparken, dure cruises of overladen culturele reizen. Tijdens de vakantie wil ik van zo veel mogelijk ver plichtingen gevrijwaard zijn, ook die van "kijk mij eens bruin zijn" en "weetje wat ik allemaal gezien heb?". A Is je er zo o ver denkt is een rugzak vol doende, terwijl een vliegticket naar een ver land mooi meegenomen is. Het is een vreemde gewaarwording als je in Kreta geland bent, geen woord Grieks spreekt noch verstaat en zelfs het daar geldende alfabet niet kent. Alles mocht inde vakantie anders zijn, dus daar sta je dan als analfabeet, ingedeeld in de cate gorie rugzakkendagers waar ze daar echt niet dot op zijn vanwege hun erva ringen met overjarige hippies waar wei nig aan te verdienen valt, terwijl je am per weet hoeveel een drachme waard is, want ook uitgebreide voorbereidingen treffen of voorstudie maken doe ik liever niet. In het gewone leven is vrijwel alles geregeld, dus ook dat hoeft nu niet. Soms kom je dan jezelf tegen, maar meestal ontmoet je op deze manier de mensen van het land het beste. Je gaat voorbij aan wat "iedereen gezien moet hebben "en je loopt bij wijze van spreken de Niagara-watervallen mis, maar je ontdekt bij toeval een schitterende stroomversnelling waar je het romanti sche gevoel kunt koesteren dat daar nog nooit iemand eerder geweest is. Toen ik ooit voor de tweede maal in Schaffhau- sen was ben ik toch maar even langs de beroemde Rheinfall gelopen, maar de eerste keer had ik een voudig geen zin om met de hele horde mee te hobbelen. In Kreta heb ik weinig water gezien, maar wel veel prachtige mensen die de historie als het ware met zich mee dra gen en... hoogzomer. Ook dat laatste is als voorschot op een Hollandse zomer en na anderhalf jaar herfst toch wel erg lekker. Ik zie alles nog een beetje op af stand, maar voel me als herboren. Voor het eerst houden de drie plaatselijke politieke jongerenorganisaties CDJA, JOVD en JS (jongeren in de PvdA) een politieke jongerenavond in het café Willem I aan de Koninginnelaan te Soest op dinsdag 31 mei a.s. Aan vang 20.00 uur. Het doel van de avond is enerzijds als politieke jongerenorganisaties geza menlijk naar buiten te treden, anderzijds jongeren in Soest de mogelijkheid te bieden in een gezellige sfeer te pralen over allerlei dingen die met politiek te maken hebben. Aan de hand van de verschillende actuele onderwerpen zullen Bart Krol (CDJA), Frank van Gessel (JOVD) en Bert Otten (JS) met elkaar discussië ren, waarbij er voor het publiek ruimschoots gelegenheid zal zijn zich in de discussie te mengen. Dit alles zal plaatsvinden in een ongedwongen sfeer, waarin de ontmoeting met politiek geïnteresseerde jongeren centraal staan. Een 19-jarige jongeman uit Soest kan nog wel enige correspondentie ver wachten van justitie. Hij zal ongetwij feld worden uitgenodigd om eens langs te komen. De politie hield hem vorige week staan de aan de Beckeringhstraat, omdat zijn rijgedrag opviel. Bij het blazen en het prikken bleek hij onder invloed van al cohol te verkeren. Zijn wagen was niet verzekerd en bovendien moest hij er kennen dat hij nog geen rijbewijs heeft. De politie wilde de auto van de jongen na de aanhouding verplaatsen, maar zag daar uit veiligheidsoverwegingen toch maar van af toen in de auto een pittbull-terrier werd aangetroffen. Een broer van de jongeman nam vervolgens plaats achter het stuur. aan boord perfekt bewerkt. alleen de allerbeste inge kocht in de winkel vakkundig schoongemaakt proef en word er de bes te maatjes mee. natuurlijk bij van Weedestraat 149 3761 CD Soest Tel. 02155 -1 52 88 F. C. Kuyperstraat 24 Soest 02155 - 2 06 56 KODAK SELECT SNELPRINT. KWAUTEiïENSNEL^ Vanaf nu vraagt u naar de Kodak Select Snelpnnt. En dan gaat u gewoon lekker slapen. De volgende dag kunt u uw foto's afhalen, dezelfde vertrouwde Select kwaliteit, alleen f sneller geleverd. v fpto-film-video computer/ CV Zuidpromenade 15 - Soest - Telefoon 12874

Soester Courant | 1988 | | pagina 1