combipoio VJOFV GZ/Qpy foto-uideo-computer/ VISIE OP AUTOMATISEREN de kontakflens G//0H 99: 3998: 149.- 179: Opdracht voor nieuw gemeentehuis definitief naar B D Kees Boerkoel: 'PvdA gooit geen oude schoenen weg voordat er nieuwe zijn' Bang&Olufsen i scliociimkcr comPAa lbrilmodef WOENSDAG 25MËI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 Meerderheid in principe voor parkeergarage Met een boek de zomer in Kom naar de bibliotheek! KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Open Dag Paardenkamp: 4 juni VVD-kritiek op zwembad-opstelling weersproken Wijziging busdiensten C.N. 'Sportverenigingen lopen geen financiële risico's' Soester Courant goede informatiebron CD-tas Ideale tas voor uw foto apparatuur maar ook voor uw waardepapieren Hondycom Sony CCD-V 90 E B mm Camcorder met profes sionele eigenschappen. Electronische sluiter met 1/2000 sec. 6 x Zoomlens en een perfect geluid Panasonic NV MC 10 Camcorder Camera van het jaar. VHS-C camcorder met 8 video-| koppen, HQ beeldtechniek, high speed shutter, Fade-in/ Fade-out, enz, enz. JVC GR-45 VHS-C camcorder met de nieuwste technieken inge bouwd: 400 lijnen Super CCD 8 koppen High Speed opname Zeer lichtgevoelig Eénknopsbediening etc. etc. Miranda Traveller Compacte Combitas voor camera-uitrusting Saisho stereo cassette recorder Met 3 bands equalizer, ingebouwde microfoon, geschikt voor metal tape, speciale lage bandsnel- heidsknop voor opname van gesprekken. Inklusief lichtgewicht hoofd telefoon. Sony CFS-210 L Uitstekende ontvangst van FM-stereo, midden- en korte golf. Cassette gedeelte met Cue en Revieuw en ingebouw de microfoon. In diverse kleuren. WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" SOEST - TELEFOON 12874 Een afgetekende meerderheid van de gemeenteraad (20 voor, 5 tegen) heeft vorige week besloten de definitieve opdracht voor het nieuwe gemeente huis aan de Dalweg te verstrekken aan het architectenbureau B D uit Oos terbeek. Ir. J. Schrieke is daarmee, zo als verwacht, de bouwmeester gewor den van wat door sommigen nu al "het lelijkste raadhuis van Nederland" wordt genoemd. Een (kleinere) meer derheid stemde in principe ook in met de bouw van een parkeergarage onder het, gebouw. De raadsleden vonden overigens op hun tafels donderdagavond nog een laatste oproep van het Comité Soest Alarm - dat zich heeft doen kennen als verklaarde tegenstanders van het ont- werp-Schrieke - om een onafhankelijk bureau een enquête te laten houden on der de Soester bevolking, waarin men zijn voorkeur zou kunnen uitspreken voor het ontwerp-Schrieke óf het ont- werp-Duêrmeijer. "Op die manier kan de gemeenteraad veel prestige winnen bij de vele burgers die door de gang van zaken rond de architectenkeuze nu een hoogst negatieve kijk hebben op het he le gebeuren". Soest Alarm meldde verder in de afge lopen dagen al een enquête te hebben gehouden onder omwonenden, waarbij een "zeer grote meerderheid" een dui delijke voorkeur voor het ontwerp- Duêrmeijer aan de dag legde. Het co mité waarschuwde de raadsleden niet uit vrees voor prestigeverlies de defini tieve opdracht aan B D te geven. Dat mocht allemaal niet meer baten, want met uitzondering van de raadsle den Kees Boerkoel, Lydia Meijer (bei den PvdA), Adriaan Pothuizen, Jan van Esseveld (beiden D66) en Leidje Tomassen (Progressief Soest) ging de .gemeenteraad zonder veel vijven en zessen akkoord met het voorstel van het College. 'Warmte' Raymond van Gelder (PvdA) verklaar de dat zijn fractie wel sympathie had voor de ideeën van Soest Alarm, maar geen praktische mogelijkheden meer zag om ze in de procedure te betrekken. De fractie was verdeeld, omdat twee le den van mening zijn dat de architect niet was geslaagd in zijn opdracht een gemeentehuis te ontwerpen "dat een uitstraling van warmte heeft", aldus Van Gelder. De PvdA was in zijn ge heel tegen de bouw van een parkeerga rage, zolang niet vaststaat dat het geld daarvoor beschikbaar is binnen het af gesproken budget. Van Gelder zag er liever iets anders voor, ten behoeve van de hele bevolking. "Zo'n garage kost waarschijnlijk net zo veel als een com plete sporthal." Jan Visser (Prog. Soest) liet weten zich "als goed democraat" neer te leggen bij de keuze voor B D. "De gemeente Soest, waar CDA en VVD het voor het zeggen hebben, krijgt het gemeentehuis dat het verdient. Ik hoop dat Schrieke ervan maakt wat ervan te maken is." Wat hem betreft kwam er tóch een wa terpartij op de Eng. Ook Prog. Soest bleek verdeeld, zoals Visser tot hilari teit van de raad meedeelde. "Leidje (Tomassen) is tegen; ze vindt er geen moer aan, zeker niet nu ze het ontwerp van Duêrmeijer weer eens heeft ge zien." De parkeergarage noemde Visser bij voorbaat een "ongure en enge plek". Hij vroeg zich af waar het College het lef vandaan haalde, omdat de garage niet voorkomt op de lijst van investeringen en de begroting voor het gemeentehuis al met 1,2 miljoen wordt overschreden. 'Geen cent méér' Adriaan Pothuizen (D66) had begrip voor de emoties en onvrede bij een deel van de bevolking. "Wij zeggen ook niet klakkeloos ja." Hij verklaarde zich te gen het voorstel, omdat het ontwerp te veel afwijkt van het concept: 50 vier kante meter te groot en voor een bedrag van 21,9 miljoen. "Terwijl Menne maar 20,6 miljoen op zak heeft om het raad huis neer te laten zetten. Van ons krijgt hij geen cent méér." D66 had daarom geen vertrouwen meer en wenste geen medeverantwoordelijkheid te dragen voor het besluit. Om dezelfde reden was hij ook tegen de parkeergarage, al wilde hij de mogelijkheid om deze later "in te bouwen" niet uitsluiten. Kees Verheus (CDA) meldde zonder omwegen de instemming van zijn frac tie met het voorstel en met de bouw van de parkeergarage, ook als het belasting voordeel door de speciale BTW-con- structie (waarmee de hele raad akkoord ging) zou wegvallen omdat de belas ting-inspectie niet zou willen meewer ken. "Het kan een heel goede voorzie ning zijn, zodat de Dalweg niet met blik wordt ontsierd," aldus Verheus. Hij liet verder weten in dit stadium zeker niet meer van architect te willen verande ren. "De democratische meerderheid heeft een keuze gemaakt. Daar staan we voor en daar blijven we bij." Plezierig Neks Blommers (VVD) sloot zich daar bij aan en toonde zich ingenomen met het ontwerp zoals het er nu uit was ko men te zien. Over de parkeergarage merkte zij op dat het een goede zaak was om de financiële ruimte die kan ontstaan daarvoor te gebruiken. "We moeten de auto's niet in de achtertuin neerzetten, zoals de PvdA wil." Ze vond wel dat de garage niet "iets grieze ligs a la Hoog Catharijne" moest wor den. Volgens haar heeft Amersfoort een "plezierig" soort parkeergarages, en zo moet het in Soest dus ook kunnen. Wethouder Jan Menne (CDA) kon met vreugde vaststellen dat hij de steun had van de raadsmeerderheid. Over de prijsstijgingen merkte hij op dat het al lemaal nog wel kon meevallen, evenals de parkeergarage. "We streven er altijd naar dat we minder hoeven uit te geven; er zit hier en daar nog wel ruimte in het budget." Hij wilde niet de toezegging doen dat de parkeergarage komt te ver vallen als de lease-constructie geen ge nade zou vinden in de ogen van de be lastingen, zoals de PvdA wilde. "Daar verbind ik me niet aan." Hij wees er ten slotte op dat het bij de garage alleen om een principe-beslissing gaat. De raad ging tenslotte met 16 tegen 9 stemmen akkoord met het voorstel voor de par keergarage. Tegen stemden de volledi ge PvdA-fractie, inclusief wethouder Frans Kingma, D66 en Progressief Soest. De Openbare Bibliotheek Soest wil haar leden nog eens attenderen op de mogelijkheden in de zomertijd. Wan neer u op vakantie gaat kunt u boeken, cassettebandjes en tijdschriftjaargan gen lenen voor langere tijd. U kunt bij de uitleenbali opgeven tot welke datum u het geleende materiaal wilt houden. Alle vestigingen van de Bibliotheek blijven in de zomervakantie geopend. Wij zijn alleen genoodzaakt, evenals voorgaande jaren, de zaterdagochtend te sluiten gedurende de maanden juni, juli en augustus. Dit vanwege de be perkte personeelsbezetting in de vakantietijd. Met ingang van 1 september is de cen trale vestiging, Alb. Cuyplaan 202, weer op zaterdagochtend geopend van 10.00 tot 12.30 uur. Leestips volwassenen keuzelijst spionage: Vijf voor twaalf - N.J. Crisp Voorspel in Berlijn - Len Deighton keuzelijst vrouwen in de literatuur: De Kasteelboom - Lisa Alther Het geval Franza - Ingeborg Bachman keuzelijst dagboeken: Dagboek 1946- 1949 - Max Frisch De paniek wordt steeds heviger: dag boekfragmenten 1971-1980 - Lysbeth de Jong Leestips jeugd keuzelijst circus: Het verloren koffertje - Ann Rutgers van der Loeff Tamtam in circus Tamtini - Elisabeth Stiemert keuzelijst meisjes: Duif onder valken - Katherine Allfrey Fenna - Veronica Hazelhoff keuzelijst reizen: Op weg naar de re genboog- Rosemary Sutcliff Na elke bocht ontdek je wat - Mario Pu- zo Mochten deze boeken uitgeleend zijn, dan kunt u vragen naar de keuzelijsten met andere titels over deze thema's. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort T elefoon 033 -18747 Op zaterdag 4 juni a.s wordt de tradi tionele Open Dag gehouden bij de Paardenkamp, het nationaal rusthuis voor paarden aan de Birkstraat 96 in Soest. Onontkoombaar staat deze dag min of meer in het teken van het re cente overlijden van Paardenkamp- voorzitter en -oprichter C.J. 't Hart. De heer D. Keetbaas treedt in zijn plaats als waarnemend voorzitter. Om twee uur 's middags zal hij in die functie de nieuwe bewoners van de Paardenkamp begroeten. In de afgelo pen maanden overleden vijf vaste be woners: "Bianca" (28 jaar), "Hein" 31 jaar), "Saphir" (32 jaar), "Anja" (29 jaar) en "Sacha" (29 jaar). In hun plaats worden er op 4 juni zes paarden feeste lijk ingehaald: "Sacha" (26) uit Utrecht, een New Forest-pony; "Pe- dro" (25), net zo'n pony uil Tilburg; de Iersft, volbloed "The; Wizard" (27) uit Capelle aan den "Odin", een 22- jarige New Forest-pony eveneens uit Capelle; "Farina" (20), een halfbloed vos uit Noordwelle; en tenslotte "Chee- tah" (22), een Ierse/Welsh pony uit Coevorden. Dat de Paardenkamp de oude paarden een welverzorgde oude dag biedt mag overigens wel blijken uit de hoge leef tijd die sommige dieren bereiken. "Car- los" viert dit jaar zijn 42e verjaardag, "Julia" en "Monptie" hun 35e, en "Ro- xane" en "Bonny" hun 30e. De bezoekers van de Open Dag kunnen zoals gebruikelijk ook souvenirs kopen. Onlangs heeft de souvenirtafel een nieuw aanzien gekregen: de medewer kers op de boerderij hebben een fraaie vitrine gemaakt. Behalve het verscheiden van de heer 't Hart betreurt het bestuur van de Paar denkamp ook het overlijden van een van de mede-oprichtsters van het rust huis, mevrouw W.H. van Woerkom-'s- Gravendijk. Zij was tot maart vorig jaar penningmeesteres van de stichting. "Wij gooien geen oude schoenen weg voordat er nieuwe zijn." Zo reageert het PvdA-raadslid Kees Boerkoel op de kritiek die VVD-fractievoorzitter Bert Krijger onlangs in het VVD-blad "Taal en Teken" in zijn richting venti leerde, naar aanleiding van het stem gedrag van de PvdA over de verkoop van het Soester Natuurbad. Krijger vond dat de PvdA door tegen te stemmen de kiezers had misleid en zich bovendien die weelde durfde te veroor loven omdat CDA en VVD tóch wel Per zondag 29 mei a.s. zijn in de dienst regeling van Centraal Nederland de volgende wijzigingen van kracht: Lijn 70: Amersfoort - Hilversum Geen wijzigingen. De eerste verbinding tussen Hilversum en Soest op zondag blijft gehandhaafd. Lijn 72: Amersfoort - Soest - Baarn (- Baarn - Eemeroord/Nieuwenoord) Deze lijn wordt op maandag t/m zater dag overdag vanaf Soest Koninginne- laan gesplitst. Om de twee uur gaat de bus van lijn 72 daar over op lijn 77 naar Baarn NS en verder naar Baarn Eeme- roord N ie uwen oord Op de oorsronkelijke route van lijn 72 tussen Soest Koninginnelaan en Baarn via het Eemdal rijdt slechts elke twee uur een bus. Lijn 77: Utrecht - Soesterberg - Soest - Baarn - Baarn Eemeroord/Nieu wenoord. Van maandag t/m zaterdag rijdt lijn 77 als uurdienst tussen Utrecht en Soest Koninginnelaan. Om de twee uur rijdt lijn 77 door naar Baarn NS. Vanaf Soest Koninginnelaan rijdt onder lijnnummer 77 eveneens een tweeuursdienst naar Baarn NS en dan verder naar Baarn Ee meroord/Nieuwenoord. Baarn Indus trieterrein is het overstappunt met lijn 136 van en naar Eemnes. Lijn 138 tus sen Eemnes en Baarn is opgeheven. Volledige informatie over het totale dienstregelinggebeuren kan de reiziger verkrijgen uit de inmiddels verschenen nieuwe Dienstregeling die, behalve bij de chauffeurs, ook bij de Centraal Ne derland vestigingen, op postkantoren en in een aantal boek- en tijdschriften winkels te koop is voor f 4,-. "Ik hoop dat de sportverenigingen en het bestuur van de Sportstichting nu weer aanleiding zien om alsnog met het gemeentebestuur om de tafel te gaan zitten." Dat verklaarde Kees MX 1500 De verfrissend andere TV. Uilslekend geschikt als 2» toestel ol voor kamerbewoners QQQ Vooralle 2ekerheldl van Weedestraat 78 Soest Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* Boerkoel (PvdA) donderdaga>ond in de gemeenteraad na de beantwoor ding van zijn vragen door wethouder Plomp. Die vragen waren volgens Boerkoel juist bedoeld om duidelijk heid te verschaffen over de financiële ins en outs van de nieuwe structuur die de raadsmeerderheid voor ogen staat. Op de een of andere manier was bij de clubs de indruk gewekt dat zij in de nieuwe structuur van de Sportstichting ook een aantal financiële risico's zou den krijgen te dragen. Boerkoel toonde zich tevreden met de antwoorden van Plomp, waaruit ook bleek dat het Colle ge bij elke voorkomende gelegenheid uitdrukkelijk had duidelijk gemaakt hoe de gemeenteraad over de nieuw op zet dacht. Het College heeft ook geen kans voorbij laten gaan om de concrete voorstellen vanuit de raad door te ge ven aan de clubs. De voorstellen zijn intussen met het verzoek om een inhoudelijk commen taar toegezonden aan de verenigingen en het sportstichtinsgbestuur. Op 6 juni geeft het College daarop een mondelin ge toelichting, liet Plomp weten. Advisie staat voor komplete automatisering. Van adviezen en begeleiding tot in opdracht ontwikkelde of standaard programma tuur. Van hardware van de topmerken IBM en COMPAQ tot kwaliteitsprinters en supplies. Alle pröjekten worden daarbij benaderd vanuit de oplossingssfeer en NIET, zoals zo vaak, vanuit de verkoop van apparatuur. Situatie, behoefte, mogelijkheden en wensen zijn uitgangspunten T - voor een doordacht en praktijkgericht advies. Advisie staat ook voor AdviPlan programma - 8 tuur. Een kompleet financieel pakket - ontwikkeld i.s.m. (register) accountants- wat zich onderscheidt door o.a. eenvoudige'^--. bediening en veel selektiemogelijkheden. Kortom, Advisie staat voor visie op automatiseren. Een telefoontje is voldoende om daarvan kennis te nemen. IPersonal I Computers Bel 02155-11434 en u ontvangt vrijblijvend de brochure "Een visie op automatiseren" en de AdviPlan referentielijst. Advisie Computer Consultants b.v. Vredehofstraat 13, 3761 HA Soest, telefoon 02155-11434. voor zouden stemmen. Boerkoel wijst er in een reactie tegenover deze krant op dat het PvdA-verkieizngsprogram- ma heel duidelijk is. Daarin staat dat het natuurbad voor een sociale prijs toe gankelijk moet zijn en dat de gemeente ook zorg moet hebben voor een voor ie der betaalbare toegangsprijs van het nieuwe zwembad. Verwijzend naar het Collegeprogramma, waarin sprake is van een haalbaarheidsstudie naar een overdekte zwembad, wijst Boerkoel er op dat de PvdA in dat verband ook vasthield aan haar eigen initiatief-voor- stel voor een nieuwe binnen- én buiten bad. De door Krijger gewraakte opmerkin gen - gemaakt in een besloten bestuurs vergadering van de Stichting Zwemba den - zijn volgens Boerkoel helemaal niet gemaakt. "Dat blijkt wel uit de no tulen; daarin is er niets van terug te vin den. Wel heb ik bij de rondvraag gezegd dat 'het afstoten van het natuurbad be tekent dat er geld beschikbaar komt voor een nieuwe overdekte zwemvoor- ziening', omdat iedereen in de gemeen teraad weet dast óók de centen van de verkoop van het Natuurbad nodig zijn om een nieuwe zwem-accommodatie te bouwen." Hij wijst er verder op dat het PvdA-ini- tiatiefvoorstel spreekt over een binnen- en een buiten-accommodatie, dit alles voorzien van een financieel plaatje, personele en plonologische invullingen inspraak van burgers, verenigingen, schoolzwemmen, ouderen, gehandi capten en zwemverenigingen. Tegelijk "In de veelbesproken raadsvergadering van 17 maart 1988 heeft de PVdA ge probeerd de gemeenteraad zo ver te krijgen om alsnog, bij verkoop van het Natuurbad, tegelijk de beslissing te nemen over een volwaardige binnen- en buiten-zwembad. Mijns inziens een legitieme vraag, want als je het énige zwembad van Soest verkoopt vanwege Kees Boerkoel (PvdA). de te grote jaarlijkse lasten, dan moetje volgens mij ook de beslissing durven nemen om een nieuw zwembad te bou wen, zeker als je dat tóch al op de plan ning hebt staan. Maar dan wél met de ruimere gebruiksmogelijkheden van 's zomers buiten en 's winters binnen zwemmen, en dat alles voor minder geld dan het nu kost." Volgens Boerkoel zou zijn fractie, als de gemeenteraad de moed had gehad gelijktijdig te kiezen voor de verkoop van het Natuurbad én de bouw van een nieuw binnen- en builenzwembad, en dat alles voor een entreeprijs van bij voorbeeld f 4,- per bezoek, óók voor hebben gestemd. "De Soester bevolking kan ook in de toekomst op de PvdA rekenen. Wij zul len ons, nu het Natuurbad is verkocht, blijven inzetten voor een binnen- en buitenzwemaccommodatie voor een acceptabele prijs." Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874

Soester Courant | 1988 | | pagina 3