te koop bij Schoeman Schoeman ^11 'Strater MET HET OOG OP UW BRIL. mdPub *058* na Schoeman Hypotheken £3 lbrilmodef I Eerste steen voor uitbreiding Birkhoven Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 25 ME11988 SOESTER COURANT PAGINA 5 ...een hypotheek moet nl. 'goedpassen' ^11 Bl-J \o tteC^>otoe' Makelaardij o.g Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. J.G. van Rouwendaal bv Onze service bij uw oogdruk- meting kost U uiteraard niets! Stichting 'Spullenhulp' 'Rotte vis' houdt bromfietser aan Inbraken Soest-Zuid AAN BIEDING! Shorts 14?5 Hemdjes 14?5 in verschillende kleuren. Nog geen duidelijkheid over aankoop moskee 'Minderheden' voelen niets voor verhoging eigen bijdrage V erkeersmaatregel i.v.m. Stratenloop 27 Mei 1938 In hypotheken is nogal wat variatie. U merkt dat al wanneer u erover leest in de krant of ervan hoort op de tv. 't Prettige van al die mogelijkheden is dat een hypotheek helemaal aangepast kan worden aan uw persoonlijke omstandigheden. Voor niet-deskundigen is 't alleen wat moeilijk om 'uit te vinden' welke hypotheekvorm dan de beste is in zijn/haar situatie, 't Gaat immers niet alleen om het renteniveau, maar ook en vooral om de overige voorwaarden. Die kunnen duidelijk verschillen. Juist die verschillen kunnen voor u voordelig of nadelig zijn. Nu of later... En dat kunt u maar beter dooreen deskundige laten uitzoeken. Schoeman overziet het hele terrein van 'hypothekenland' - werkt bovendien samen met alle solide hypotheekverstrekkers, en kan dus de voor u meest gunstige condities bedingen. NEU de zeer succesvolle Spaarhypotheek. Een hypotheekvorm die o.a. door de Consumentenbond en de Vereniging Eigen Huis omschreven wordt als het beste produkt op het gebied van de zgn. gemengde hypotheken. Opvallend zijn hierbij o.a. de lage premie, gunstige rente en aanmer kelijk fiskaal voordeel. De deskundigen van Schoe man laten u graag zien hoe u met de Spaarhypotheek op uw netto lasten kunt besparen Ook vestigingen in Amersfoort, Leusden, Hoofddorp, Soest en Ttel Ook wanneer uw beslaande hypo theek aan verlenging of verandering toe is (en uiteraard wanneer u bezig bent een huis te kopen) geldt 't beken de gezegde: 'kom eens met Schoeman praten'! Soest-Zuid, Da Costalaan Riant vrijstaand woonhuis met garage/berging. Indeling: gang, toilet, kelderkast, dichte keuken. Doorzonwoonka- mer met erker, schoorsteen en openslaande deuren naar achter tuin. Verdieping: royale voor- en achterkamer met ingebouwde kas ten, zijkamer. Badkamer met ligbad en vaste wastafel, vaste trap naar zolder met geheel beschoten kap, 2 kopgevelramen en moge lijkheid voor kamers. Parterre voorzien van dubbele beglazing. Vrij staande garage met zadeldak en vliering. Oplevering: in overleg. nnn Koopsom: I Z4y.UUU," k.k. VW9 9 Soest, Wilhelminalaan Karakteristiek vrijstaand herenhuis (bouwjaar 1925), met serre (2 X) en vrijstaande garage en achteringang aan de Julianalaan. Indeling: vestibule met gang, toilet, kelder met koekoek (2 x 2.50 m), keuken, bijkeuken en portaal, 2 kamers ensuite (totaal circa 4.20 x 10.00 m) met 2 serres, erker, authentieke schoorstenen en inbouwkasten. Verdieping: grote voor- en achterkamer beiden met balkon boven serre en vaste wastafels, 2 zijkamers, 2e toilet met eenvoudige douche. Vaste trap naar zolder met zolderkamer, over loop, veel bergruimte en geheel beschoten kap. Vrijstaande garage. Achterstallig onderhoud. Oude keuken en sanitair. Sfeervol herenhuis in authentieke staat. Oplevering: in overleg. nnf. Koopsom: I OZO.UUU,- k.k. Soest, Witte Paardstraatje NIEUWBOUW! Royale luxe 2-onder-1 -kap herenhuizen (10 x 6.90 m) met garage en gunstige zonligging. Indeling: gang, toilet, meterkast, hardhouten trap naarverd., door- zonwoonkamer met open keuken en voorziening open haard: verd.: 3 slaapkamers, waarvan een met balkon, badkamer met ligbad, 2e toilet en vaste wastafel, balkon aan achterzijde, vaste trap naar zol der met 4e slaapkamer voorzien van Velux dakraam, stook- en bergruimte. Royale afwerking, inspraakkeuze sanitair keuken en te gelwerk. Vrijblijvend sturen wij u gaarne uitgebreide informatie toe. Koopsom: f 320.000,' v.o.n. VW9 9e Soest, van Straelenlaan Vrijstaand herenhuis, op aantrekkelijk punt in Soestdijk gelegen, met royale vrije achtertuin. Indeling: hal, toilet, L-vormige woonkamer 40 m2), halfopen luxe eiken inbouwkeuken met keramische kookplaat, oven, koelkast, af- wasmaschine en afzuigkap. Kelder (2.00 X4.00 m) bereikbaar van uit keuken. Schuur met puntdak, c.v. combi-ketel 1970, boiler en wasmachine-opstelling. Open fietsenschuur. Verdieping: 2 voorka mers beiden met vaste wastafel en ingebouwde kasten. Ouders laapkamer annex badkamer met ligbad, aparte douche, vaste was tafel en 2e toilet. Losse trap naar grote open zolder met ramen in topgevels, geheel beschoten en geïsoleerde kap. Geheel bevloerd. Bergvliering. Uitstekende staat van onderhoud. Oplevering: in overleg. on Koopsom: T 009.UUU,' k.k. Schoeman Makelaars o.g. - Soest Middclwijkstraal 54 Tel 02155-13539 B g g B JAM. Majoor, dir /mak./tax. Tel 02155-16955 Ook kanloren Ie Veenendaal Amersfoort Hoofddorp. Leusden en Ttel NVM Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor Vorige week vond bij het verpleegcen- trum Birkhoven - nagenoeg op de grens van Soest en Amersfoort - de eerste-steenlegging plaats voor de uit breiding van het centrum. Over enkele maanden /uilen 60 psychogeriatrische patiënten er een nieuw "onderdak" vinden. De feestelijke gebeurtenis werd bijge woond door een groot aantal patiënten, familieleden, medewerkers en genodig den. Na een kort welkomstwoord door drs. A.G. Bonekamp, directeur van Birkhoven, wees bouwcoördinator B. de Rijk erop dat het vooral een kwestie van geduld was geweest, dat nu beloond werd, omdat de aanvraag voor de uit breiding al in 1978 was gedaan. "Daar moeten we maar niet al te dramatisch over doen, want tien jaar is in de Volks gezondheid eigenlijk niets." Hij toonde zich vooral gelukkig met het feit dat er uiteindelijk gekozen was voor laag bouw, ofschoon in een eerder stadium de mogelijkheid was overwogen om nog een verdieping op het hoofdge bouw te zetten. De heer Bonekamp constateerde dat het leggen van deze "eerste steen" zo wel een ernstig als een feestelijk karak ter had. Gemengde gevoelens had hij bij de vaststelling van het feit dat nog zo velen zó hulpbehoevend zijn dat ze een verpleeghuis nodig hebben. "Er is nog steeds niemand die vrijwillig kiest voor opname in een verpleegcentrum, maar in twintig jaar tijds zijn er 350 verrezen met in totaal nu zo'n 50.000 bewo ners." De groeiende voorkeur voor Foto: Herman van Dam thuiszorg-zo-lang-het-kan noemde hij een prima ontwikkeling, maar hij wees er ook op dat het aantal hoogbejaarden sterk zal toenemen. Nu zijn er 1,6 mil joen Nederlanders ouder dan 65, in 2030 zullen dat er 3 miljoen zijn. Voor lopig blijven dergelijk voorzieningen dan ook hard nodig. Daarnaast merkte hij op dat de bewo ners relatief gelukkig kunnen zijn met het nieuwe onderkomen op de begane grond, met veel bewegingsruimte en de mogelijkheid van een verblijf in de aan grenzende tuin. Het nieuwe gedeelte wordt dit najaar Met enige assistentie metselt de heer Landheer de eerste steen op zijn plaats. ^oniMiccKs okiooeiin georuik geno men. Begin volgend jaar volgt dan nog de officiële opening. De uitbreiding biedt plaats aan 60 bewoners. De helft van hen komt van de bovenste verdie ping van het hoofdgebouw, de overige dertig zullen nieuwe bewoners zijn. De eerste steen werd tenslotte gelegd door de heer C. Landheer, voormalig oud-directeur van de stichting "Dë Op bouw", waarbij het verpleegcentrum Birkhoven is aangesloten. De heer Landheer is vanaf 1978 volop betrok ken geweest bij de nieuwbouwplannen. Soest Hannie Schafthof In uitst. staat van on- derh. verk. woonhuis met ruime schuur en flinke tuin. Ind.: entree, woonk. met open haard, open keuken met eetbar, 3 flinke si.kam., badkam. met douche en 2e toilet, vaste trap naar zolder met gr. sl.kamer. Benedenverdieping zolderraam voorzien van isolerende beglazing. VRAAGPRIJS: f 167.500,- k.k. NVM Postbus 153 - 3760 AD Soest Kantoor: Burg. Grothestraat 11A - Soest Telefoon 02155-24810 - 16467* Verzekeringen - Financieringen Hypotheken - Onroerend goed TE KOOP BAARN Binnenkort wordt een aanvang gemaakt met de bouw van 2 half- vrijst. landhuizen van een opvallend originele vorm en architectuur, op zeer goede stand gelegen, achterzijde op het zuiden gesi tueerd, dichtbij centrum, scholen, station NS, volgens ontwerp arch. A. Ernst. Entree, toilet, wasr./bijkeuk., Z-vorm. woon/eetkamer (ca. 63 m2) met open haard en schuifpui; 1e verd.: 1 oudersl.kamer (ca. 25 m2), 2 sl.kamers, 2 badkamers, sep. toilet, vaste trap naar zolder. Grote garage onder de villa. Mogelijkheid aanwezig om de gehele villa te onderkelderen. Uitvoering, woningscheidende muur anker loos, hardh,kozijnen, optimaal geïsoleerd, ruime stelposten. In spraak indeling thans nog mogelijk. Perceelsgrootte per woning ca. 550 m2. KOOPPRIJS 550.000,- v.o.n. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiên/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874 HARTJE-ZUID Veldweg 6, Soest, tel. 18730 Openingstijden: vrijdag 12.20 - 15.00 uur; zaterdag 11.00 - 14.00 uur. Ophalen: donderdagmorgen. Tel. kontakt: ope ningstijden en woensdagmorgen. Omdat hij twee agenten uitschold voor 'rotte vis' en zijn naam weigerde te noe men werd een achttienjarige Amers- foorter meegenomen naar het politie bureau aan de Dalweg. De jongeman was op de Birkstraat aan gehouden vanwege het oude verzeke ringsplaatje (uit 1986) op zijn niet ver zekerde bromfiets. Eenmaal op het bu reau bedaarde de jongen aanzienlijk, waarna hij als dank voor zijn alsnog ver leende medewerking een proces-ver baal mee naar huis kreeg. De politie is op zoek naar de daders van een drietal inbraken aan de Buntweg (twee maal) en de Schoutenkampweg, die in de nacht van zondag op maandag werden gepleegd. In alle gevallen werd het slot van de achterdeur geforceerd, waarna de benedenverdieping werd doorzocht. Van de eerste inbraak deed een 49-jarige bewoonster van de Bunt weg aangifte; daar werd echter niets vermist. Hetzelfde was het geval aan de Schoutenkampweg, waarvan een 57- jarige bewoner de politie verwittigde. Bij de tweede inbraak aan de Buntweg had de dader meer succes. Hier werd uit een wandkast in de woonkamer een be drag van 700 gulden weggenomen. De 44-jarige bewoner stelde de politie op de hoogte. De buitenlandse leden van de com missie Minderheden hebben vorige week en bloc gestemd tegen de verho ging van de eigen bijdrage die de deel nemers aan het sociaal-culturele werk voor de Turkse en Marokkaanse be volkingsgroepen moeten betalen. Dat was het resultaat van een moeizame discussie in de commissie Minderhe den, waar het jaarprogramma aan de orde kwam. Daarin waren ook de sub sidies opgenomen en de verhoogde percentages van de eigen bijdragen. De gemeenteraad heeft vorig jaar be sloten dat deze eigen bijdragen op het zelfde niveau moeten worden gebracht als voor de Nederlandse deelnemers aan sociaal-culturele activiteiten geldt. Vanuit de commissie Minderheden is toen overigens ook al aangedrongen op een geleidelijk verlopende "gelijkscha keling". Het Turkse en Marokkaanse comité kampt echter met een uiterst geringe bereidheid van de zijde van hun achter bannen om bijvoorbeeld entreebedra gen voor evenementen te betalen. Vol gens ingewijden heeft dat niet zozeer te maken met het feit dat men in de afgelo pen jaren gewend is geraakt aan vrijwel dekkende subsidies, maar vooral met éen zeker gebrek aan vertrouwen in de genen die met de organisatie belast zijn en de entreegelden innen. De buitenlandse vertegenwoordigers in de commissie (de meerderheid) kregen overigens niet de steun van de voorzit ter en de Nederlandse leden. De laat- slen onthielden zich van stemming. Nelleke Streefkerk wees de Turkse en Marokkaanse leden erop dat ze nu een maal niet op een eiland leefden, en dat het de taak van hel comités was om de achterbannen duidelijk te maken waar om de eigen bijdrage wordt verlangd. "Het ligt er natuurlijk ook aan hoe je het brengt..." Voorzitter Frans Kingma deed een ver geefse poging de commissieleden tot andere gedachten te brengen. "U moet u wel realiseren dat de gemeenteraad niets voelt voor een verschil in behan deling van buitenlanders en Nederlan ders die net zo'n laag inkomen heb ben." Hij maakte ook duidelijk dat het verlagen van de eigen bijdragen zal re sulteren in een verlaging van het totale bedrag dat voor activiteiten voor min derheden wordt uitgetrokken. Volslagen onbegrip Volgens de buitenlandse leden heerst er echter volslagen onbegrip bij de achter bannen voor het fenomeen van de eigen bijdrage. "Vooral ouderen vinden het belachelijk en reageren alsof ze er nog nooit van hebben gehoord. Soms gaan ze boos naar huis. Bij de jongeren is het meestal geen probleem." De commissie discussieerde ook - en niet voor het eerst - over het totale be drag dat in Soest aan de minderheden wordt besteed. Volgens W. van den Bergh bestaal daarover geen helder heid, maar Kingma antwoordde dat die ook niet te geven is, omdat veel minder- hedenwerk "verscholen" gaat in het al gemene sociaal-culturele werk. "Wat schiet u ermee op als u alle bedragen tot op de cent nauwkeurig weet?" aldus Kingma. "Het zijn toch allemaal inwo ners van Soest? En van de specifieke minderheden-activiteiten krijgt u elk jaar een overzicht." Secretaris A. Schokker meende ook dal het in dit ver band nauwelijks ter zake deed hoeveel geld er omging. "Het gaat niet om de centen, maar om de activiteiten." Moskee Kingma kon geen antwoord geven op de vraag van Van den Bergh, waarom het Turkse Comité nog altijd geen reac tie heeft gehad van Burgemeester en Wethouders op het verzoek de moskee aan de Parallelweg te mogen kopen. Eind vorig jaar heeft het comité dat al schriftelijk gevraagd, en Van den Bergh vond het "te gek voor woorden" dat men al die maanden nog geen enkel antwoord had ontvangen. "We gaan er voor de zoveelste keer maar weer eens achteraan," reageerde Kingma met een diepe zucht. Op de op merking vanuit de commissie dal al de ze vertragingen leiden tot een diep ge voel van zinloosheid liet hij weten dat hij het commentaar zou doorgeven aan zijn collega-wethouder van grondzaken (Menne). "De situatie is zoals-ie is. Ik heb al diverse malen aangedrongen op een antwoord, maar ik kan moeilijk zeggen: dan doe ik 't zelf maar. 'I Is ten slotte mijn portefeuille niet..." In verband met de in het kader van '150jaar Soesterberg' te houden Stra tenloop zijn op donderdag 26 mei van 18.00 tot 21.00 uur dc volgende lijdelij ke verkeersmaatregelen van kracht: een geslotenverklaring voor alle ver keer in beide richtingen m.u.v. voetgan gers (bord model 11 Bijlage RVV), voor onderstaande wegen: Van Angerenstraat: het gedeelte gele gen tussen de Plesmanstraat en de Gen. Winkclmanstraat, Dorpsplein: geheel, Plesmanstraat: Het gedeelte gelegen tussen de Van Angerenstraat en de Buys Ballotlaan, Generaal Winkelmanstraat: Het ge deelte gelegen tussen de Buys Ballot laan en dc Moerbesscnberg, Buys Ballotlaan: het gedeelte gelegen tussen de Plesmanstraat en de Gen. Winkelmanstraat, Ant. Fokkerstraat: hel gedeelte gelegen tussen de Plesmanstraat cn de Gen. Winkelmanstraat, alsmede voor de: Ant. Fokkerstraat: hel gedeelte gelegen tussen de Prof. Lorentzlaan en de Ples manstraat, opheffen geslotenverklaring motor voertuigen. AANRIJDING Donderdagmorgen reed op de Birktstraat de wielrijder C. v. A. Door niet goed op te letten raakte A. met zijn voorwiel het achterwiel van een voor hem rijdend rijwiel, waardoor hij kwam te vallen en meteen geschept werd door een achter hem rijdende auto. Met eenige bloeduitstortingen werd de onge lukkige fietsrijder naar huis vervoerd. SOESTER VOLKSZANG OPGERICHT In een Maandagavond gehouden bijeenkomst van de afgevaardigden der plaatselijke zangvereenigingen is besloten tot oprichting van een Soester Volkszangcomité, waarvoor het initiatief is uitgegaan van de mannenzangve- reeniging "Apollo". Dit comité zal bij de feestdagen van het Koninklijk Huis e.d. naer buiten tre den en dus ook September, wanneer in Soest l.et 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin zal worden gevierd. Na een zorgvuldige intensieve voorbereiding zal men dan 'n groot werk opvoeren in den openlucht. De aangesloten vereenigingen zijn "Apollo", het R.K. Kerkkoor Soestdijk, de Soester Harmonie, de R.K. Gemengde Zangvef. "Hooger Streven", de Gem. Zangver. "Wij willen zingen", het Ger. Evangelisatiekoor, de Geref. Gemengde "Crescendo". Het comité is als volgt samengesteld: voorzitter de heer S. de Zoete, secretaris de heer J. Reehorst, penningmeester de heer A.F. de Rond, bestuursleden de heeren W.A.P.F.L. Caron, J.M. van der Oord, B. Lagemaat en J.H. Littooy. Als dirigent zal optreden de heer J. Bartelsman. R.K. HANDELSAVONDSCHOOL TE SOESTERBERG Door de R.K. Middenstandsvereen. te Soesterberg is een R.K. Handels avondschool opgericht, ter verkrijging van het Middenstandsdiploma. De cursus zal een z.g. spoedcursus zijn. In één jaar met 2 lesavonden per week, zal men het diploma kunnen behalen. Opgave moet geschieden bij de bestuursleden.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5