scliociimkcr i van Breukelen biedt aan: Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i de tori»»- De Soes ter Duinen Ton Paauw strikes again! 'Paspoort-renovatie-project' is pasklare paspoortoplossing H, P.C.Hooftlaan fêteert Tante Jen (91) WOENSDAG 25 MEI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 7 vraagt uw aandacht voor ASSURANTIËN NASTGOED FINANCIERINGEN Soest NBk4 Soest Soest Soest Soest Ethersnuiver opgepakt Turks feest in C-drie RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN 02155 12739 Hinderwet Hinderwet terinzagelegging beschik king (artikel 40, lid 1 WABM) Burgemeester en Wethouders van Soest maken, ingevolge het bepaalde in artikel 40 van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne, bekend dat zij de onderstaande Hinderwetvergunning hebben gewijzigd: 1Amersfoortsestr. 13 te Soesterberg; 2. Amersfoortsestr. 80 te Soesterberg; 3. Postweg 37 te Soesterberg; 4. Rademakerstraat 9 te Soesterberg; 5. Rademakerstr. 27 te Soesterberg; 6. Rademakerstr. 31 te Soesterberg; 7. Beukenlaan 27 te Soest; 8. Beukenlaan 80 te Soest; 9. Birkstraat 9 te Soest; 10. Birkstraat 30 te Soest; 11. Burg. Grothestr. 68 te Soest; 12. Eikenlaan 5 te Soest; 13. Kerkstraat 49 te Soest; 14. Kerkstraat 58 te Soest; 15. Kerkstraat 62 te Soest; 16. Koninginnelaan 4 te Soest; 17. Korte Brinkweg 36 te Soest; 18. Middelwijkstr. 40 te Soest; 19. Nieuwerhoekplein 1 te Soest; 20. Neerweg 7 te Soest; 21. Parklaan 20 te Soest; 22. Soesterbergsestr. 2 te Soest; 23. Soesterbergsestr. 76 te Soest; 24. Stationsweg 6 te Soest; 25. Steenhoffstr. 25 te Soest; 26. Weegbreestraat 54 te Soest. De wijziging houdt in dat ter voorko ming van bodemverontreiniging nieu we voorschriften zijn gesteld. Een exemplaar van de beschikkingen ligt op de afdeling milieubeheer van de gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, kamer 012 vanaf heden op werkdagen van 8.30-12.00 uur alsmede in de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren en in de hulpsecretarie van Soesterberg op dinsdag- en donderdagmiddag van 13.30-15.30 uur ter inzage. Ingevolge het bepaalde in artikel 49, tweede lid van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne staat tot een maand na de dagtekening van deze kennisgeving beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is ge richt; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben in gebracht naar aanleiding van de be kendmaking van het voornemen; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig arti kel 38 van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan we) tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de voorzitter voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Openbare commissievergaderingen Woensdag 25 mei, 19.30 uur: commissie Milieubeheer Agenda o.a. spreekrecht publieke tri bune; ontwerp-bestemmingsplan Dal- weg; rapport COT Leusderheide Woensdag 25 mei, 19.30 uur: commissie Onderwijs Agenda o.a. vervangen dakbedekking, dakgoten en c.v.-ketel van de basis school aan de P. Potterlaan 13; wijzigen naam van de Rinke Tolmanschool in openbare basisschool Zonnedauw; concept-programma van eisen onder wijsnota met globale indeling onder wijsnota; spreekrecht publieke tribune Donderdag 26 mei, 19.30 uur: commissie Welzijn/Volksgezondheid Agenda o.a. spreekrecht publieke tri bune; onderzoek behoeften jeugd Overhees; bijstellingsnota 1988 volks huisvesting Maandag 30 mei, 20.00 uur: commissie Algemene Bestuurszaken Agenda o.a. spreekrecht publieke tri bune; vandalismebestrijding/sociale veiligheid; bestuurlijke preventie; pro cedure behandeling van aan de raad ge richte brieven Maandag 30 mei, 20.30 uur: bestuursvergadering Sport Agenda o.a. investeringsplannen on derbouwing realisering sporthal Dal- weg Dinsdag 31 mei, 20.00 uur: commissie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a. bijdrage ineens aan de Wo- ningbouwver. Soest voor het treffen van voorzieningen aan 150 flats in Smitsveen en aan 20 woningen aan de Frans Halslaan, Talmalaan en P. de i'im lirvukclvn is een (niufhuukvlijk udvirshuro niet 20 jam rmiroifi in vnzrkrrinifni, hypotheken, pensioenen, f,nun< lemn-en en (inn en (•erkoopbemuldehnu, in huizen en bedrijfspanden. Om objektief te adviseren bemiddelt .4.,4. van lireukelen tussen 35 i>erenomeerde instellingen. A.A. van Breukelen Assurantiën B.V. koninginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het ver strekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suk- sesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. Birkstraat Vrijstaand woonhuis met grote tuin, garage en c. v. Indeling: woonkamer met open haard, ruime hal, moderne keuken, studeerkamer en toilet. Etage: 3 slaapkamers en douchecel. Bergzolder Gevraagde koopsom f 225.000- lid garantie ■J OOr zexerheid v. Goyenlaan 3 kamer hoekapparte- ment met garage. Indeling: woonkamer, 2 si ka mers, keuken, bijkeu ken, douchecel en toilet. Vraagprijs appartement f57.500,- Vraagprijs garage f 15.000,- van Dillenburglaan 2 kamer appartement met eigen parkeerplaats en lift. Indeling: ruime woonkamer, moder ne keuken, grote slaapka mer, douchecel en toilet. Mogelijkheid tot overname rijksbijdrage. Gevraagde koopsom f 119.000,- Soesterbergsestraat Garagebox met eigen grond. Gevraagde koopsom f 12.500,* Perceel bosgrond. Mooi gelegen perceel bosgrond van ca. 34.000 m-. Op dit per ceel wordt geen bouw vergunning afgegeven. Gevraagde koopsom f 53.500 Hooghlaan: rapportage COT-Leus derheide; spreekrecht publieke tribu ne; reaktie op aanvraag ontgrondings vergunning voor een terrein in de Paltz Woensdag 1 juni, 10.00 uur: commissie Ouderenbeleid Woensdag 1 juni, 20.30 uur: commissie Bedrijven Agenda o.a.: aanpassing gastarieven; spreekrecht publiek tribune. Donderdag 2 juni, 20.00 uur: commissie Financiën Agenda o.a. informatie FIMIS; spreek recht publiek tijdens commissieverga deringen maandag 13 juni, 19.00 uur: commissie Ad hoe Sportstructuur Plaats: dépendance achter gemeente huis, behalve commissie R.O. gebouw Lange Brinkweg 77. De agenda's en stukken kan men inzien in het gem. INFOrmatiecentrum, hier kan men u ook alles vertellen over de mogelijkheid van "Spreekrecht tijdens de vergaderingen". Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreëklijd is beperkt tot 5 minuten per persootfèo duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Ontwerp-Hinderwet- vergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a. L.P.E. Smits, Burg. Grothestraat 62, voor het oprichten van een lithogra fisch reproduktiebedrijf op het per ceel Burg. Grothestraat 62; b. Brepo b.v.. Nieuwe Gracht 10, voor het oprichten van een graveerbedrijf en tamponprintbedrijf op het perceel Nieuwe Gracht 10; c. Telesonic B.V., Laanstraat 20, voor het uitbreiden/wijzigen van het pro- duktiebedrijf van geluiddragers op het perceel Laanstraat 20. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, L. Brinkw. 77, kamer 012, op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werpvergunning kunnen tot 8-6-1988 schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders. De'ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indie ners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwetvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a. Fa. KAWI, handelsonderneming. Industrieweg 18 voor het oprichten van een inrichting voor het technisch verwerken van thermische materia len; b. K.A.T. b.v., De Beaufortlaan 24 voor het uitbreiden/wijzigen van de inrichting voor het emailleren van produkten op het perceel De Beau fortlaan 24; c. A.J. v.d. Hengel, Kerkplein 4 voor het oprichten van een café op het perceel Kerkplein 4. De positieve beschikkingen liggen van af heden één maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente. Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsme de in de bibliotheek aan de Alb. Cuyp laan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die aantonen dat zij niet in staal waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhave, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1het bouwen van een woonhuis, Nieu- weweg 82, sectie G, nr. 8328 ged.; (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, artikel 50 lid 8 van de Woningwet en artikel 96 van de Wet Geluidhinder) 2. hét bouwen ;van 25 woonhuizen,. Sfchrikslaan,-£éfctie K. nrs. 1T49 éh' 3574 (beide ged.); (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 96 van de Wet Geluidhinder) 3. het vergroten van een woonhuis, Nachtegaalweg 16; (artikel 18a van de Wet op de Ruim telijke Ordening) 4. het bouwen van een hobbyruimte en een carport, Amersfoortsestraat 78e; (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening) 5. het vergroten van een bedrijfsruimte (opslag), Eemweg 2. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van één maand voor bouwplan 1 en 2, en van twee weken voor bouwplan 3, 4 en 5, te rekenen vanaf donderdag 26 mei 1988, even tuele bezwaren schriftelijk bij Burge meester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09,00 - 12.00 uur) in het kantoor van sector I, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, (kamer 021) ter inzage. Bestemmingsplan Mariastraat De burgemeester maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat het ontwerp van het bestem mingsplan "Mariastraat" regelende de bestemming van gronden, gelegen nabij de Mariastraat in Soest, met ingang van 27 mei 1988 gedurende één maand in het kantoor van sector I, afd. R.O.B. (geopend iedere werkdag van 9 tot 12 uur), het gem. Informatiecentrum, als mede in de plaatselijke bibliotheken voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van ter visie leg ging kan een ieder schriftelijk bij de ge meenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Inwerkingtreding besluiten op grond tan de Algemene Verordening Soest (A.V.S.), in terband niet de lionde- poepbestrijding. Burgemeester en Wethouders van Soest. gelet op artikel L) van de Algemene Verordening Soest (vastgesteld op 15 oktober 1987), maken bekend: dat gedurende drie maanden, te reke nen vanaf de dagtekening van deze be kendmaking bij de sector milieu en stadsbeheer (geopend van 09.00 tot 12.00 uur) en in het informatiecentrum (geopend van 09.00 tot 17.00 uur) voor een ieder ter inzage liggen de besluiten van de Burgemeester en Wethouders d.d. 9 mei 1988 tot: 1aanwijzing van uitlaatterreinen voor honden (besluit ex artikel A, tweede lid van de Algemene Verordening Soest); 2. aanwijzing van verboden plaatsen voor honden (besluit ex artikel B, eerste lid van de Algemene Verordening Soest); 3. aanwijzing van wegen waar de ver plichtingen gelden als bedoeld in artikel C, eerste lid van de Algemene Verorde ning Soest. Wie de Soester kunstenaar Ton Paauw een beetje kent kon vermoeden dat er weer iets in de lucht hing. Sinds zijn bod van 7 miljoen op Morïdriaans "Compositie van twee lijnen" leek het een beetje stil te worden rondom Soestsgrootste practical joker, al tim merde hij fors aan de weg met zijn suc cesvolle uitgeverij Kijkkader (speelse prentbriefkaarten). Met één klap heeft hij daar vorige week verandering in gebracht, zodat opnieuw half Ne derland kan meegenieten van zijn nieuwste vondst: het nieuwe - althans "gerenoveerde" - Nederlandse pas poort! "Kijkkader" lanceert dit project als op lossing voor de problemen die inmid- De besluiten genoemd onder 1 t/m 3 treden in werking op 16 mei 1988. Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de Commissie voor de Beroepschrif ten, bekend, dat op vrijdag 27 mei aan staande om 15.30 uur in de commissie kamer van het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat, een openbare vergade ring van de commissie zal worden ge houden, waarin dé volgende zaken aan de orde komen: 15.30 uur: beroepschrift namens de heer Bolder- dijk tegen het besluit van burgemeester en wethouders tot weigering van een vergunning voor het geheel vernieuwen van een opslagloods op het perceel Beukenlaan 9-11; 16.00 uur: beroepschrift namens de firma Van Breukelen tegen het besluit van burge meester en wethouders tut weigering van een vergunning voor de bouw van 2 overkappingen op het perceel Veldweg 16.30 uur: beroepschrift namens de firma Lenar- duzzi tegen het besluit van burgemees ter en wethouders tot weigering van een vergunning voor de bouw van een erfaf- scheiding op het perceel Nieuweweg 29a; 17.00 uur: beroepschrift van de heer Beider tegen het besluit van burgemeester en wet houders tot weigering van een vergun ning voor de bouw van een erfafschei- ding op het perceel Meent 28. Informaties info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a 1 Telefoon 02155-22555 Open maandag t.m vri|dag Informatietelefoon met actualiteiten tel. 93665 (24 uurs-service) dels alom bekend zijn met het échte nieuwe paspoort. Paauw noemt die op lossing voor iedereen "haalbaar en be taalbaar". "Vanaf 25 mei is het voor ie dere Nederlander mogelijk om toch met een splinternieuw ogend paspoort het land te verlaten. Vele door de over heid en KEP teleurgestelde burgers zul len ingenomen zijn met deze oplossing: paspoorten zijn niet alleen in een half uur tot een halve dag vernieuwd (afhan kelijk van de woonplaats), maar ook de kosten bedragen niet meer dan 10 pro cent van de voorgestelde prijs: men be taalt slechts f7,50 per paspoort. Boven dien kunnen binnenin gratis een be hoorlijk aantal kinderen worden ver meld," aldus het persbericht waarmee Paauw zijn nieuwste vinding wereld kundig maakte. Voor de vernieuwing is de burger niet veel tijd kwijt. Hij hoefter niet voor in de rij voor een loket te staan, want het "paspoort" is te koop bij boekhandels en kiosken, herkenbaar aan het raam biljet met de tekst "Onvervalst nieuw paspoort hier verkrijgbaar!". Volgens de gebruiksaanwijzing haalt men het paspoort uit de cellofaan-ver- pakking en "kept" men het eenvou- et wordt een sportieve zomer op de beeldbuis. EK voetbal, Wimbledon, Tour de France en als hoogtepunt de Spelen in Seoul. Een goede gelegenheid om nu toch maar eens te kiezen voor de mooiste beeld- en geluidsweergave: een Beovision van Bang&Olufsen. BEOVISION MX 1500 BEOVISION LX 2802 MET VHS RECORDER BEOVISION VAN DRAAGBAAR TOT GROOTBEELD Wij hebben Beovision toestellen voor elk interieur en voor elke manier van TV-beleving. Van de overal inzetbare en werkelijk beeldschone Beovision MX 1500 tot de grootbeeld LX 2802 met z'n vele extra funkties en mogelijkheden. Die wij u natuurlijk met genoegen volledig demonstreren tot en met rechtstreekse satelliet-ontvangst. KLEED U GRATIS I STIJL 3 jaar garantie Naar sportuitzendingen kunt u niet komfortabeler kijken dan gekleed in een soepel joggingpak. U krijgt er bij uw Beovision een van ons kado, in een exklusieve Leisure Wear B&O uitvoering. Of naar keuze een kinder uitvoering. Aanbod geldig tot 30 juni. JOGGINGPAK LEISURE WEAR - WIT MET BIEZEN KINDER JOGGINGPAK - ROOD 100% KATOEN Erkend dealer voor Soest: T. T. van Weedestraat78 - Soest - Tel.02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344' Op het NS-station Soestdijk werd vori ge week door voorbijgangers een 49-ja- rige man uit Soest aangetroffen, die vol gens de politie "totaal onder zeil" was als gevolg van het snuiven van ether. De man werd overgebracht naar Zonne gloren. Later bleek dat hij de nacht te voren ook al in het ziekenhuis had doorgebracht, en wel in Leerdam, om dezelfde redenen. dig om het oude paspoort. Het bor deaux-rode document heeft dan onmis kenbaar het uiterlijk van het nieuwe paspoort dal de regering en KEP voor ogen stond, maar dat alsmaar "fraude gevoelig" blijkt te zijn. Ton Paauw beschouwt zijn vinding als het ei van Columbus: omdat het pas poort nu al "vervalst" is kunnen échte vervalsers zich die moeite besparen. De liefhebbers kunnen deze week in di verse boekhandels terecht. "Kijkka der" levert het nieuwe "paspoort" - de eerste oplage bedraagt 10.000 exem plaren - ook aan grootwinkelbedrijven als de Bijenkorf en de AKO-kiosken- keten. Onderhandelingen zijn gaande met Vroom Dreesmann en Bruna. Het ziet ernaar uit dat Ton Paauw naast zijn uiterst succesvolle prentbriefkaar ten een nieuw gat in de markt heeft we ten aan te boren. Op zaterdag 28 mei wordt in C-drie vanaf 20.00 uur een feest gevierd, dat georganiseerd wordt de Turkse gemeenschap in Soest. Alle belangstellende Soester inwoners worden hiervoor uitgenodigd. De 23e april is de Turkse bevrijdingsdag; dan wordt het Kinderfeest gevierd. Voor de volwassenen wordt het feest echter nu pas gevierd: 23 april viel midden in de islamitische vastenmaand (Ramadan); in deze periode eten en drinken moslims niet tussen zonsopgang en zonsondergang. Het belooft aanstaande zaterdag een feestelijke avond te worden. Een muziekgroep uit Rotterdam zorgt voor Turkse muziek er wordt bingo gespeeld en er zal worden gevolksdanst. Een prima gelegenheid om elkaar als Nederlandse en buitenlandse Soesters weer te ontmoeten! Het programma luidt als volgt: 1. muziek; 2. volksdansen; 3. bingo; 4. pauze; 5. volksdansen; 6. muziek. Het feest eindigt om 24.00 uur. De toegangsprijs is f 2,50. - "Dit is toch allemaal veel te gek!" - "Welnee mens, we houden van je..." Deze conversatie was vorige week op te tekenen tijdens een klein feestje aan de P.C. Hooftlaan ten huize van de fa milie Van Hattum. Eregast daar was niemand minder dan Tante Jen, een van de kleurrijkste inwoners van Soest-Zuid en in zekere zin een "buur vrouw" van de P.C.Hooftlaan-bewo- ners, die haar allemaal op handen dra gen. Tante Jen - wel bijna niemand in Soest kent haar als mevrouw De Groot - is met name in Soest-Zuid een bekende verschijning. Vrijwel dagelijks is ze langs de straten te vinden om lorren en oud-papier op te halen. Dat doet ze al jaren. Niet alleen haar bijzondere in spanningen voor het leefmilieu in Soest-Zuid, maar ook haar "savoir vi- vre" en haar gewaardeerde vertolkin gen van het levenslied brachten haar nationale faam. Zo was ze meerdere malen op de televisie te zien, o.a. in "Showroom" en onlangs nog bij Ted de Braak. Tante Jen vierde vorige week dus haar 91e verjaardag. Eigenlijk had ze dat zo'n beetje stilletjes willen doen, maar "de P.C.Hooftlaan" kreeg er lucht van en besloot dat dat niet zou mogen ge beuren. En vandaar dat Tante Jen vori ge week eerst niets vermoedend van huis werd opgehaald en vervolgens uit gebreid gefêteerd. Uiteraard ging dat mei zoiiuci Nuitie en gebak, maar ook niet zonder cadeautjes, die haar namens de hele buurt werden aangeboden. Vrijwel alle bewoners van de P.C. Hooftlaan - "een goed buurtje," aldus een van de betrokkenen - deden mee aan het complot en zo kon het gebeuren dat Tante Jen op haar verjaardag werd verrast met een paar gloednieuwe schoenen, een stel ondergoed, een fraai nachthemd en een compleet nieuwe koelkast (met garantie van de leveran cier tot haar 101e verjaardag). Haar verweer - dat ze "in de kleren en Tante Jen rechts vooraan), - de spullen stikte" - kon daar niets aan verhelpen, vooral niet toen ze opmerk te dat ze alles wat ze aanhad bij de lor ren vandaan had gehaald. En ze moest ook eerlijk toegeven dat haar oude koelkast onlangs definitief de geest had gegeven. "Het is onvoorstelbaar, ik sta echt paf," reageerde Tante Jen, zichtbaar ont roerd door alle hartelijkheid waarmee de P.C. HooMlaan zich waarschijnlijk van haar eeuwige toewijding heeft ver zekerd.

Soester Courant | 1988 | | pagina 7