-té? fV ,<(l\*tSILVER STAR VIDEO «V»Film van de week REPETITIE! BIJLES! TRAMEI Tel. 02155-17089 ff r Rioolstelsel in Soest: sprookjesbeelden en harde financiële werkelijkheid Tramei biedt vóór herexamens nog 'valreep'-bijspijkermogelijkheden s\p~0\ VIDEO TOP 10 Medisch-maatschappelijk werk van start in Zonnegloren KUNTU CONTROLEREN OF WILLEM VAN OOSTEN ÉCHT ZO SNEL IS! VAN DER LINDEN SOESTER COURANT PAGINA 9 LAATSTE WEEK Winkeldiefstal Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan! Geluid LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK FICTION Cvan de ven Bromfietser gewond Vrouw vast in lift Wachtlijst nu open voor herexamen-begeleiding c? 0Tx>\ f¥" I vandeven RADIO DAVS Een stukje 'extrain de gezondheidszorg LAATSTEjyEEK_ rm DIT CADEAU 'Hondenbord' gestolen Neem Bel $7^4 "HET LEUKSTE UITJE THUIS 1986 Cochemer Rosenhang Q.b.A. SLIJTERIJ-WIJNHANDEL SWOS onderzoekt behoefte Ouderenbus Soest(erberg) rijdt mogelijk al vóór de winter Ouderenbus Soest(erberg) Het rioolbeheer verandert de komen de decennia in Soest door een ver schuiving van nieuwbouw naar onder houd, vervanging en reconstructie van de 170 kilometer rioolbuizen en 3000 inspectieputten in onze gemeen te. Een onderzoek - in het najaar van 1987 verricht door de Grontmij - met ondergrondse rijdende camera's, heelt aangetoond dat ons rioolstelsel in een "redelijk goede staat" verkeert. Het resultaat van het onderzoek, een boeiende maar ietwat mysterieuze vi deofilm in kleur, werd vorige week ver toond in een gezamenlijke vergadering van de commissies Financiën en Bedrij ven van de gemeenteraad. De gemeente bezit twintig videobanden van dertien kilometer riolering. Op sommige plekken, zoals onder de Heuvelweg, is de hele bodem van het riool weggerot. Aan de Soesterbergse- straat groeien polsdikke boomwortels dwars door de buizen heen en in Soest- midden was het "afvalvet" van een sla gerij de oorzaak van schade. Dit pro bleem is inmiddels opgelost door het aanbrengen van een "vetvanger". On deraan de Talmalaan ligt de oudste rioolbuis (uit 1928), die nog in goede staat verkeert. De visuele put-inspectie van de Gront mij beslaat niet het hele 170 kilometer lange traject, maar er werd een keuze gemaakt. De heer H. Reumerman van Gemeentewerken noemt dit de "Hans en Grietje-methode": zoals de heks aan de vinger van Hans voelt hoe dik de jon gen al is, zo kan men steekproefsgewijs met de boven de grond bestuurde ca mera op bepaalde punten nagaan hoe het hele rioolstelsel erbij ligt. Renovatie Het inzamelen en afvoeren van hemel water en het afvalwater van huishou dens en bedrijven geschiedt door mid del van verouderde én nieuwe syste men. De provincie Utrecht eist van de gemeente Soest een ombouw van het oude systeem. Dat vergt weer de aanleg van twee bergings-bezinkingsbassins, één aan de Peter van den Breemerweg in 1991 (kosten twee miljoen) en één - nog later - aan de Maatweg. In de komende tien jaar zullen de kos ten van de renovatie van de riolering ca. 4 a 5 miljoen bedragen. In de daarop volgende vijf jaar zal de rioolrenovatie een bedrag van 3,5 a 4,5 miljoen ver gen. Als de renovatielasten gedurende de komende 15 jaar uit de opbrengst van het rioolrecht gedekt moeten wor den, leidt dat tot een stijging van 40 a 45 gulden per jaar per (woonhuisaanslui ting. Voor de langere termijn - 40 tot 60 jaar - moet met een aanzienlijk grotere stijging rekening worden gehouden. Thans betaalt elke Soester belasting plichtige f 55,20. Gemiddeld wordt in Als u nu uw filmrolletje laat afdrukken bij Willem I van Oosten en meteen een nieuw filmrolletje koopt, krijgt u er geheel gratis zo'n handige clip- horloge bij. Een schitterend I quarz-klokje, dat een winkelwaarde vertegen- i woordiat van f 10, - Dubbel handig om te hebben. Want met dit clip horloge kunt u ook nog con- troleren of Willem van Oosten écht wel zo snel is. Willem van Oosten. j Als u indruk wilt maken met uw afdrukken. Nederland 90 gulden betaald. In 1988 worden de inkomsten in Soest uit het rioolrecht en de rijksuitkering begroot op 1.970.000 gulden. De uitga ven aan kapitaallasten en onderhoud bedragen 2.039.000 gulden. Het dek kingspercentage is dus 97 Financiële werkelijkheid Om alle financiële problemen van het nieuwe "rationeel rioolbeheer" het hoofd te bieden wil de gemeente een aparte pot creëren, waarin gelden wor den gereserveerd om de komende 60 jaar de renovatie van de Soester riole ring te bekostigen. In de wandelgangen wordt dit de "Doornroosje-methode" genoemd. In ambtelijk jargon: compar timentering. Voor de gemeentebegroting komt dit erop neer dat alle bestaande uitgaven en inkomsten voor de gewone dienst vervallen en dat het rioolbeheer vervol gens buiten de begroting om wordt ge dekt. Drs. B.J.H.Straatman, het finan ciële brein van de gemeente Soest, pleitte in de gecombineerde commissie vergadering voor de invoering van een "profijtheffing zonder lastenverzwa ring". Dat plan gaat uit van een verschuiving van de onroerend goedbelasting (OGB) naar het rioolrecht. Uitgangs punt daarbij is dat de globale (gemid delde) belastingdruk voor de burger ge lijk blijft. Vanaf 1996, als de extra lasten van de renovatie zichtbaar worden, be tekent dat toch een verhoging van f 45 per aansluiting. Raymond van Gelder (PvdA) vreesde dat de verhoging van de rioolheffing en de verlaging van de OGB niet evenre dig zouden worden doorgevoerd. Hij kwam met de simpele oplossing om een deel van de rijksbijdrage, die jaarlijks uit het Gemeentefonds naar Soest wordt overgeheveld, in de nieuwe rioolpot te stoppen. Dat scheelt veel ad ministratieve rompslomp. Dit voorstel zal door de amtbenaren worden bestu deerd, beloofde wethouder Jan Menne (CDA). De politie heeft vorige week een 22-ja- rige vrouw uit Soest aangehouden na dat ze in een supermarkt aan de Van Weedestraat een winkeldiefstal had ge pleegd. De vrouw was door het winkel personeel betrapt op het wegnemen van een rol chocolaadjes ter waarde van f 2,95. Waar mensen wonen, waar bedrijvigheid is en waar verkeer is, daar is ook veel geluid. Geluid kan hinderlijk zijn. Die hinder heeft gevolgen voor de gezond heid, zoals irritatie, slecht slapen, verminderde concentratie en spanningen waardoor hoofdpijn, een maagzweer en hart- en vaatziekten kunnen ont staan. De belangrijkste bronnen van geluidhinder zijn buren, verkeer, bedrij ven en café's. Buren Uw buren beseffen misschien niet dat ze u overlast bezorgen en u maakt mis schien geluiden die zij storend vinden. Het beste is om er met de buren over te praten. Kunt u samen niet tot een oplossing komen, vraag de wijkagent dan om te helpen. Er zijn enkele eenvoudige maatregelen die overlast kunnen voorkomen, zoals koptelefoon op als u de muziek hard wilt, deuren niet dichtgooien. Verkeer U kunt meewerken om de geluidsoverlast in het verkeer te verminderen: Trek rustig op en rij rustig; Speel niet met het gaspedaal als u stilstaat; Toeter alleen als waarschuwing en niet als groet of 's avonds als afscheid; Rustig wegrijden is de snelste manier om uw auto warm te draaien en be zorgt de buurt minder hinder. Bedrijven en café's Bedrijven moeten een vergunning hebbenom te mogen werken. De gemeente kan de geluidhinder beperken door voorschriften op te nemen in de vergun ning. Omwonenden hebben meestal de mogelijkheid om hun mening te ge ven over de afgifte van een vergunning. Café's e.d. moeten zich houden aan de Algemene Politie Verordening. 1 3) Gabriel Garcia marquez Liefde in tijden van cholera 22,90 2. 1) Maya Angelou Ik weet waarom gekooide vogels zingen29,50 3. 2) Robert Ludlum De Icarus intrige 34,50 4. 4) Marilyn French Ruimte voor vrouwen14,90 5. 5) Gustave Flaubert Madame Bovary 19,90 6. 6) Adriaan van Dis Een barbaar in China 18,50 7. (10) Tip Marugg De morgen loeit weer aan24,50 8. 9) Hermine de Graaf De regels van het huis22,50 9. 8) Toon Hermans Een mooie dag 19,90 10. WimdeBie Mijnheer Foppe en het gedoe19,90 Win.etamtnim •'Han*.ZuKJMTei 12419 Libris. De Complete Boekhandel. Bij een ongeval op de Peter van den Breemerweg is vrijdagavond een 20-ja- rige jongeman uit Amersfoort gewond geraakt. Hij moest met een zware her senschudding worden overgebracht naar het Eilsabeth-ziekenhuis in zijn woonplaats. Het ongeluk ontstond toen de jongeman met zijn bromfiets moest uitwijken voor een auto, bestuurd door een eveneens 20-jarige Amersfoorter, die vanuit een uitrit de weg wilde oprij den. Hij stopte wel, maar toen stond de auto al een meter op de rijbaan. De bromfietser schrok en week naar links uit, waar hem juist een auto passeerde die bestuurd werd door een 23-jarige Soester. De bromfietser botste tegen deze auto en viel. Een vrouw uit Soest heeft in het afgelo pen weekeinde ongeveer een half uur vastgezeten in de lift van een flatge bouw aan de Albert Cuyplaan. Ze werd uit haar benarde positie bevrijd door een monteur van de woningbouwver eniging, die door de politie was gewaar schuwd. "Elk jaar weer worden we direct na de schriftelijke eindexamens weer over stelpt met telefoontjes van ouders, met het verzoek of we hun zoon of dochter nog snel kunnen bijspijkeren voor het herexamen. Dat lukt meestal wel, maar dit jaar is de situatie nog wat moeilijker omdat de tijd tussen de uit slag en het herexamen maar heel kort is." Dat zeggen de heren W. Trapp en A. Boutkan, resp. directeur en adjunct-di recteur van Tramei, het bekende stu diebegeleidingsinstituut in Soest, Hil versum, Bussum en nog enkele plaatsen in de regio. Deze weken staat het insti tuut bijna helemaal in het teken van de herexamen-begeleiding. Tramei biedt daarvoor alle mogelijkheden die er zijn, in de vorm van bijlessen of studiebege leiding. Aan het eind van deze week zijn de schriftelijke eindexamens achter de rug. In vorige jaren zat er altijd nogal wat tijd (zeker zo'n veertien dagen) tussen de uitslag en de herkansing, dit jaar is die tijd wel bijzonder kort. De herkansing vindt plaats op vrijdag 17 juni. Dat is de (ene) dag waarop alle herexamens zul len worden afgenomen. In het gunstigste geval horen de eindex amenleerlingen dit jaar op vrijdag 10 juni of ze zijn geslaagd of niet, óf dat er nog een herexamen nodig is om het be geerde diploma te verkrijgen. Vrijdag middag moeten de gegevens van het Ci- to bij de scholen binnenkomen. Overi gens is de herkansing dit jaar slechts tot één vak per leerling beperkt. De meeste leerlingen zullen waarschijn lijk pas op maandag 13 juni de uitslag vernemen of, als het een beetje tegenzit, pas op dinsdag 14 juni. Dan resten er tot het herexamen nog maar enkele dagen. Uitslag snel weten! Het advies van Tramei aan de eindexa menleerlingen die niet helemaal zo ze ker van hun zaak zijn is dan ook: zorg er - als het even kan - voor datje de uitslag zo snel mogelijk weet! Afwachten kan, .6® I J Winkelcenliuin "Hart|e-Zuid" Tel 12419 I ,i I uk I h- (4 ui i| >l<'Ir !h M'kl laiu lel. "Ik ben verzot op oude radioverhalen, en ik ken er miljoenen. Als hobby nam ik ze door de jaren heen in me op. Anekdotes, roddel en intieme verhalen over sterren. Ik herinner me veel persoonlijke erva ringen uit mijn jeugd toen ik show na show beluisterde. Dat alles is nu voorbij, er resten me slechts herinneringen." WOODY ALLEN, verteller en regisseur. Laat Woody Allen u mee terugnemen naar de gouden tijd van de radiodagen. Door 'n aantal kleurrijke radioverhalen te verbinden met momenten uit zijn eigen jeugd, blaast de schrijver-regisseur een vergeten tijd nieuw leven in. Ontdek het vreselijke geheim van de Gemaskerde Wrekers! Zie hoe 't knappe, blonde sigarettenmeisje (Mia Farrow), roem vergaart! En hoe inbrekers de hoofdprijs winnen met de radioquiz "Raad 'n Lied", voor hun nietsvermoedende slachtoffers! 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Platoon 5. Dirty Dancing (import) 0 if^ó.Th The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force vooral voor degenen die weten of het gevoel hebben dat ze een vak hebben verknald, maar als ze dat zouden "op halen" nog wél een kans maken, funest uitpakken. "Wie de bui voelt hangen kan maar het beste zo snel mogelijk aan de slag gaan," aldus de heren Trapp en Bout kan. Tramei biedt daarvoor mogelijk heden, al kan het gebeuren dat het zó "storm gaat lopen" dat er, als de nood aan de man is, geen plaats meer is voor bijlessen of begeleiding in de dagen vóór het herexamen. Vandaar dat Tramei deze week een wachtlijst opent voor leerlingen die her examen doen en nog in één vak moeten worden bijgespijkerd. "Wij roosteren de aanmeldingen in op ons risico," al dus de heren Trapp en Boutkan. Dat wil zeggen: wie zich nu aanmeldt, maar dankzij een goede uitslag toch géén her examen hoeft te doen (en dus van de diensten van Tramei geen gebruik hoeft te maken), kan zich zonder kosten weer van de lijst laten afvoeren." 'Oorlogssterkte' In de periode van maandag 13 tot en met donderdag 16 juni wordt erbij Tra mei van 's morgens tot 's avonds ge werkt om dat bijspijkeren-op-de- valreep met de meeste kans op succes te doen verlopen. "We draaien continu van acht.tot acht," aldus de Tramei-di rectie, eventueel ook op zaterdag en zondag voor degenen die vrijdag al op de hoogte zijn. Ons team van docenten en begeleiders is dan op volle oorlogs sterkte." De bijspijkermogelijkheden bij Tramei variëren al naar gelang de noodzaak van intensieve begeleiding. Men kan eventueel een of meer dagen kiezen of een aantal uren. "Het geheim van een succesvol herexamen ligt in goede, tij dige voorbereiding," aldus de heren Trapp en Boutkan. In de week van 5 tot 10 juni zal het instituut op grote schaal voorlichting verstrekken over de exa- menproblematiek en de wijze waarop Tramei daarin oplossingen kan bieden. Dat gebeurt o.a. met een folder die huis-aan-huis wordt verspreid. Bij Tra mei licht men belangstellenden graag in over de diverse mogelijkheden: tel. 17089. "Proberen te helpen als de draag kracht en de draaglast van de mens verstoord is door zijn ziekte en/of handicap." Zo definieert mevrouw I.M. van Heusden, medisch-maat schappelijk werkster in Zonnegloren, de taak die ze sinds vorige w eek in het Soester ziekenhuis vervult. Een nieu we functie, waaraan mevrouw Van Heusden zich met hart en ziel wijdt, juist omdat ze het als een uitdaging ziet. Ze brengt daarnaast ook een schat aan ervaring mee naar het ziekenhuis, want al eerder werkte ze in deze functie in het Elisabeth-ziekenhuis in Amersfoort, en daarvoor in het Elisabeth-verpleeg- huis, waar ze het medisch-maatschap pelijk werk ook al vanaf de grond op bouwde. Eerder was ze als leidster ver bonden aan het Amersfoorts maat schappelijk werk (AIMD) en nauw be trokken bij de hulp aan langdurig zie ken, gehandicapten en bejaarden. Me vrouw Van Heusden heeft in Zonne gloren weliswaar een parttime-functie (65 maar twijfelt er niet aan of ze zou er een volledige dagtaak van kun nen maken. Het maatschappelijk werk binnen de muren van het ziekenhuis is een betrek kelijk nieuw fenomeen, waarvoor de verpleegafdeling al geruime tijd heeft geijverd. Met de komst van mevrouw Van Heusden is die dringende wens vervuld. Tot dusver kwam dit specifie ke stukje begeleiding - het "extra", zo als mevrouw Van Heusden het om schrijft - immers vooral neer op de schouders van de afdelingshoofden, die het overigens altijd voortreffelijk heb ben gedaan. Ze spelen trouwens ook in de nieuwe opzet een centrale rol, omdat zij dikwijls de eerste signalen ontvangen als er problemen zijn. Mevrouw Van Heusden voert ook wekelijks overleg met hen. Deze nieuwe vorm van begeleiding bin nen het ziekenhuis moet bij de patiën ten nog wel wat bekendheid verwerven. Mevrouw Van Heusden: "Niet ieder een is er zomaar van gediend om het maatschappelijk werk op zijn dak ge schoven te krijgen. Soms hoor je: wat moet dat mens, wat wil ze van me...?" Belangrijk is dan ook dat de medisch- maatschappelijk werkster alleen met instemming van de patiënt wordt inge schakeld, al komt het initiatief dikwijls ook van anderen, zoals familieleden, specialisten, verpleegkundigen. 'Soort EHBO-post' "Je moet in dit werk vooral veel luiste ren," aldus mevrouw Van Heusden, "maar ook heel praktisch gericht zijn." Het werk komt volgens haar voor 70 procent neer op luisteren en 30 procent kennis van de "sociale kaart". Uiter aard heeft ze in de loop der jaren heel wat medische kennis opgedaan en ge leerd dat bij bepaalde ziektebeelden ook bepaalde veranderingsprocessen horen. Ze beschouwt zichzelf als een Winkelcentrum Soest-Zuid Soesterbergsestroat 57 Telefoon: 02155-13109 j De politie heeft vorige week een 14-ja- rige jongeman uit Soest aangehouden, die op het speelveld op de Eng een bord had gestolen met de aanduiding "ver boden voor honden". Een voorbijgan ger had hem het bord zien wegnemen en schakelde de politie in. De jongen was volgens de politie een groot hon denliefhebber en wilde het bord - in weerwil van de feitelijke betekenis - graag op zijn kamer hebben. Het bord werd op zijn oorspronkelijke plaats te ruggezet. De zaak werd verder afge daan via de vader van de jongen. soort EHBO-post, waar men voor al lerlei uiteenlopende zaken terecht kan, van praktische "regelzaken" tot inten sieve begeleiding. "Maar ik zou mezelf bepaald geen psychotherapeut willen noemen." De kontakten zijn daarvoor meestal ook te kort. "Je probeert de mensen van dienst te zijn binnen de tijd dat ze in het ziekenhuis verblijven. Dat betekent dat je in korte tijd de problemen boven wa ter moet zien te krijgen en kunnen ver wijzen. Je helpt meestal een proces op gang en probeert eventueel vanuit het ziekenhuis kontakten te leggen met de huisartsen of andere eerste-lijns instan ties, zoadat de mensen niet in een gat vallen als ze het ziekenhuis verlaten." Y ertrouwensrelatie De kontakten met de patiënten kunnen soms heel diep gaan. "Het hangt wel eens van de situatie af. Je kunt niet altijd zomaar zeggen: nu hou ik op. Je pro beert tenslotte een vangnet te maken om de patiënt heen. Dat kan leiden tot heel persoonlijke gesprekken; je krijgt ook een band met de mensen en in dat opzicht is er sprake van een vertrou wensrelatie die niet zo makkelijk over te hevelen is..." Als voorbeelden noemt ze de begelei ding van kankerpatiënten, maar ook van hartpatiënten, die ogenschijnlijk misschien niet ziek zijn, maar soms wel in angst leven. "Dan speelt ook de vraag mee: hoe zal het thuisfront daarmee omgaanOok de familie speelt een be langrijke rol." Een "stokpaardje" van mevrouw Van Heusden is de begeleiding van oudere mensen. "Ik heb jarenlang met ze ge werkt. In mijn visie ontbreekt het de ou deren nogal eens aan mondigheid, maar gelukkkig komen ze als groep steeds meer in de belangstelling, al vraag ik me wel eens af of dat niet vooral uit negatie ve overwegingen gebeurt: de bezuini gingen. Het is verschrikkelijk ouderen voor te houden dat ze zo duur zijn. De Deltawerken zijn tenslotte ook duur..." Crisis-interventie Een van de problemen waarmee me vrouw Van Heusden in haar functie Mevrouw I.M. van Heusden. veel te maken heeft is de overplaatsing van oudere patiënten naar een ver pleeghuis. "Een zaak die meestal diep ingrijpt in het leven van de mensen." In dat verband spreekt ze van crisis-inter ventie: "Het is belangrijk dal zo'n stap goed wordt voorbereid, en daar moet je de tijd voor nemen, net zo goed als voor een jonger iemand die naar een psy chiatrische inrichting gaat. Daar komt meestal een heel leger begeleiders aan te pas." Mevrouw Van Heusden is maandag middag, dinsdag, donderdag en vrij dagmorgen in het ziekenhuis werk zaam. Ze vindt het van het grootste be lang om "bereikbaar" te zijn en heeft daarom een "bereikbaarheidsuur" in gesteld, waarop mensen afspraken met haar kunnen maken. Vorige week maandag, 16 mei, is me vrouw Van Heusden met haar werk in Zonnegloren gestart. Ze ervaart het als een uitdaging om het medisch-maat schappelijk werk hier helemaal nieuw op te zetten en voelt zich uitstekend thuis in het ziekenhuis. "Ik heb gemerkt dat men deze nieuwe functie hier zorg vuldig heeft overdacht. Het is leuk werken hier." Heb je een warm plekje in je hart voor wijn, laat dan je gasten naar hartelust genieten van een 'Cochemer' en je bent meteen iemand met verstand van wijn. Verrassend fris en opwindend geurig. Per doos a 6 flessen 25: Pinol "Huiswijn" Met onze huiswijn vers van het vat zit u midden in 't goede leven! jj Per liter vanaf jr (excl. 50 cent statiegeld) Soesterbergsestraat 49 tel. 12490 Burg. Grothestraat 6 tel. 127 50 Zoals al eerder in de kranten is ge meld, is het zeer waarschijnlijk dat er in Soest(erberg) een personenbus komt, die speciaal geschikt is gemaakt voor het vervoer van ouderen. Het is de bedoeling nog vóór de komende winter met deze vorm van aangepast vervoer te starten. Voor zover nu bekend is gaat de "oude renbus" collectieve en individuele rit ten maken. Onder een collectieve rit wordt verstaan: een gezamenlijke rit naar een vaste activiteit of een evene ment. Te denken valt daarbij aan het bezoek van de markt, bezoeken aan Zonnegloren, activiteiten in de dien stencentra, etc. Men wordt dan thuis gehaald en gebracht. Als individuele rit wordt beschouwd het bezoek aan familie, vrienden, win kels, gemeentehuis, etc. (binnen de ge meente Soest). Collectieve ritten zullen naar alle waarschijnlijkheid voorrang krijgen boven individuele ritten. De Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) buigt zich nog over de verdere opzet van het ouderenbus-project. Op dit moment is de SWOS wél al bijzon der geïnteresseerd in de wensen van de toekomstige deelnemers, dat wil zeg gen: waar hebben de oudere inwoners van Soest en Soesterberg precies be hoefte aan op het gebied van vervoer? Zo wil men zich graag een beeld probe ren te vormen van de wijze waarop met het vervoersaanbod het beste kan wor den aangesloten op die behoefte. Met gebruikmaking van onderstaande antwoordcoupon kunnen belangstel lenden hun wensen kenbaar maken. Waarheen zou u met de ouderenbus vervoerd willen i den binnen Soest/Soesterberg? Hoeveel keer per week? Naam: Adres: De ingevulde coupon graag vóór 3 juni a.s. in een open enveloppe (zonder postzegel) zenden aan: Stichting Welzijn Ouderen Soest, Antwoordnummer 2384, Soest. U kunt uw reactie ook afgeven bij de dienstencentra Honsbergen (Wiardi Beckmanstraat, Soest), de Vijverhof (Klarinet, Soest) en De Drie Eiken (Dorpsplein, Soesterberg).

Soester Courant | 1988 | | pagina 9