Deuk? Flame Control Soest introduceert uniek brandbestrijdingsmiddel Tien jaar 'De Bron' uitbundig gevierd Meningen ML van lezers Eerste aansluiting na ombouw cai-net IK BOS B V Flamebar vrijwel overal toepasbaar Crossers Natuurlijk Soest weer Noeng breekt ming klomp Spektakel winkelcentrum Smitshof Zaterdag 11 juni: gratis meten'. Nic. van Dam introduceert nieuw systeem voor sportschoenkeuze Yotocoat: Volwassen regenkleding Tijd voor een schoon- Wieksloterweg geen B-weg ALTTOSCHADE W erkzaamheden F.C. Kuyperstraat Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan! jZZlj Het gaat ook u aan! Openbaar groen heids(k)uurtje? JTliyEIDG Studio harlaharwoeziK. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Flame Control, het bekende Soesler brandbeveiligingsbedrijf aan de Mo lenstraat maar tegenwoordig ook met vestigingen in Wormerveer en Heer len), brengt sinds kort een uniek pro- dukt op de markt, dat een uiterst be langrijke rol kan spelen in het voorko men van brand. "Flamebar", zoals het nieuwe middel heet, is toepasbaar op vrijwel alle stoffen en materialen en de speciale werking ervan voorkomt dat het vuur - als het eenmaal is ontstaan - zich kan uitbreiden. Hiermede wil ik furieus reageren op het artikel 'Crossersslopen Enghenbergje'. Ik durf er mijn hand voor in het vuur te steken dat geen enkele officiële startbe wijshouder van de KNM V zich te buiten gaat aan wildcross. Deze topsporters rijden wekelijks ettelij ke kilometers naar officiële terreinen, omdat de gemeente Soest hiervoor geen terrein beschikbaar wil stellen. Ik denk dat u de schuld moet zoeken bij de bromfietsjeugd, diesnel even de weg wil afsnijden. Ik hoop dat u dit ingezonden stuk van sporters, die nooit om enige vorm van subsidie vragen, durft te plaatsen onder de kop 'rectificatie'. Als er een school, c.q. opgeschoten jongen zonder uitlaat rijdt is het een crosser. Nieuws is goed, maar moet wel op waarheid berusten. J.V. ten Haaf. (naschrift redaktie): De gewraakte verwijzing naar crossers is afkomstig van de doorgaans betrouwbare bron van de gemeentelijke staf voorlich ting. Telkens opnieuw verrassend! Net nu bij het station Soest Zuid het kantoorge bouw met het opvallend rode dak klaar is, net nu blijkt dat luxe appartementen hoog op de Soester verlanglijst staan, net nu het nieuwe blokhuis van de ge meente echt gebouwd zal worden en net nu het natuur-bad is verkocht, wordt ons groen en geel voor de ogen, het logo 'Soest Natuurlijk' gepresenteerd! Zijn we daarmee weer eventjes goed bij de tijd! Onze buurgemeente Baarn heeft een Hema, Baarn heeft zijn 'Speeldoos', Baarn heeft een volwaardig zwembad, Baarn heeft een nieuwe Polikliniek, maar Baarn heeft geen logo, Baarn is dus niet bij de tijd. Gelukkig krijgt Soest binnen afzienbare tijd een zwemparadijs en wat staat er (het vele bijbehorende 'blik' even weg latend) dichter bij de natuur dan een Paradijs? Dus toch: 'Soest Natuurlijk'? Prima hoor, maar of wij nu op een logo zaten te wachten, dat waag ik te betwij felen! E.G. Timmer-Geerlings Ajje 't ming vroagt mok zeige dak noa ut leze vang de Zoesder krangt zo me- roakels kwoad wier dak ming klomp op de toafel tebarste het 'esloagen. Croets- joff het 't vreuger ookus 'edaan moar dat helpt moar veur effe. Noeng hek al toos, net aals Boerkool, un poar nieuwe aangter de hangd. Veur dak ming ouwe vurtgooi mok eerst nieuwe hen. Woa- romk zo kwoat bing omdak nie wil hen dat 't ouwe Roadhuus teuge de vlakte goat veur un poar rot sengten. Nouw mok Menne geliek geve dat 't raad- huus vol goate zit en zo lek is als een mandje net woategate wangt de gehei me stukken vliegen elke moand doar- deur noar buuten. Nou ja geheim. Ze willen ze binnens- huus houwe, das heul wat angders vol gen Gunther. Het spiet Jan Visser dat die goaten niet eerder gekommen bin- gen, dan woas het Netuurbad niet ver- kogt geworden. Die woaren der wel moar toeng stingen der nog muuzenval- len veur. Joa ouwe Zoesders slopen. Begriepen jullie 't, dak ming klompen te barste het 'esloagen? Ongderlest bij de inge- bruuknoame vang het Oudheidsmu- seum het veurzitter v. Dijssel un bord ukreje doar sting 't roadhuus op zong- der toren. Doar sprak tie de hoop uut nogguns un bord te kriegen woar de to ren opsting. Beste Zoesders, Gildenoa- ren en allegaar die ming verhoal leeze en der hart willen uutstorten. Der bin un poar ouwe (nie dazze oud bin) buurjon- guns vang ming ene Arie en Ries die verstoan jullie toal en zitten in de poli tiek. Proat us met zullie dan vertoalen zullie het wel veur de angdere politie kers. Ajje 't ming vroagt mok zeige dat 't roadhuus veur ming part verpatst mag worden moar 't mot blieven stoan en veur de senten vang de angdere gebou wen motten ze moar un nieuw toretje ploatsen bp ongs road-huus. En aster nog un poar sengten over blieven loat 't dan op un bord schilderen veur v. Dijs sel dan kan die ook tevree deur ze Oud heids Muzeum rond lopen kieken en wullie ok. Peterus uut Zoestduunen In Soesterberg en Soestduinen kunnen de cai-abonnees twaalf kanalen ont vangen. Sinds vrijdag is de keuze-mo gelijkheid uitgebreid met BBC 1, BBC 2 en TV5. Om precies zeven minuten over vier werd de ombouw van de cen trale antenne inrichting in werking ge steld. Dat werd gedaan door het echtpaar H. Klinkhamer-Beukema dat begin mei 65 jaar was getrouwd. De oudste bewoners van het dienstencentrum De Drie Eiken in Soesterberg waren de eersten die beelden van de Britse en Franse zenders konden zien. De gemeenteraad nam vorig jaar no vember het advies van het gas- en caibe- drijf over het aanbod van kanalen te vergroten. In maart begonnen het cai- bedrijf en Vitel aan de werkzaamheden, waarbij veel technische aanpassingen nodig waren. Er moest een kabelver binding met Amersfoort worden gerea liseerd en op verschillende locaties wer den in totaal 900 versterkers aange bracht. "Men heeft veel werk verricht dat nauwkeurig moest worden uitge voerd en de nodige inzet en zorg van de mensen vroeg," zei wethouder Ries van Logtenstein bij de start. Soesterberg en Liefhebbers van spektakel kunnen woensdag 8 juni hun hart ophalen in Soest tijdens de braderie op het win kelcentrum 'Smitshof die gehouden wordt van 12.00 uur tot 20.00 uur. Het uit drie man bestaande Coca-Cola Freestyle Skiteam trakteren hun pu bliek vanaf 13.00 uur op een wervelen de show, die doorspekt is met pure staaltjes van acrobatiek op de lange lat ten. Het programma telt zeven shows, die elk ongeveer twintig minuten duren. De leden van het skiteam behoren tot de absolute top in Nederland. De act die de toeschouwers het meest in extase brengt, is de zogeheten rapid-fi- re. De drie skiërs laten zich met ware doodsverachting naar beneden vallen om na een fraai figuur in de lucht vlak naast elkaar op de luchtmatras neer te komen. Maar ook het andere springre- pertoire spreekt tot de verbeelding. De skiërs maken voor en achterwaartse sal to's alsof de twee meter lange ski's tot hun ledematen behoren. Verder zijn er veel kramen met diverse koopwaar. Ook aan de jeugd is gedacht, zij kunnen springen op een groot luchtkussen, bal- lengooien, grabbelen, een ritje maken in een ezelwagen en ponyrijden. Naar aanleiding van deze braderie zijn de volgende verkeersmaatregelen van kracht: Een stopverbod in de Weegbreestraat aan de zijde van de Eurowoningen tus sen de Speenkruidstraat en Smitsweg, een parkeerverbod voor de parkeer plaats Smitshof en de parkeerplaats achter de Rabobank aan de Smitsweg. De sportieve 'lifestyle' en met name de looprage die vanaf begin tachtiger ja ren zijn intrede deed kent ook een schaduwzijde. Het aantal sportblessu res heeft intussen verontrustende vor men aangenomen. Eén van de oorzaken is het ontbreken van het juiste sportschoeisel. Het is ook geen eenvoudige opgave om uit het grote aanbod sportschoenen de juiste schoen te kiezen. Het gevolg is dan ook vaak dat de eigenschappen van voet en schoen niet op elkaar aan sluiten. De introductie van het Ortix-systeem maakt een einde aan dit probleem. Na langdurig onderzoek is Karhu, de Finse fabrikant van de gelijknamige sport schoenen, er in geslaagd een systeem te ontwikkelen dat bestaat uit een voeta nalyse, een assortiment sportschoenen en inlegzolen. Een systeem dat eenvou dig is toe te passen: binnen enkele mi nuten is voor elk type voet de juiste -schoen bepaald. Aangezien linker- en rechtervoet meestal van elkaar verschillen is dit ech ter niet voldoende. Daarom is een vier tal types inlegzolen gecreëerd, waar mee individueel per voet een aanpas sing kan worden gemaakt. Op deze ma nier zijn meer dan 100 verschillende combinaties mogelijK. Een uitkomst voor de hardloper en voor de gespecialiseerde sportzaak: eindelijk kan er een onderbouwd schoenadvies worden gegeven. Door deze werkwijze kan een wezenlijke bij drage worden geleverd aan het terug dringen van sportblessures. Op zaterdag 11 juni gratis meetdag bij Karhu-dealer Nic. van Dam, van Wee- destraat. De afgelopen jaren bepaalden de be kroonde regenpakken van Agu-Sport (èn de imitaties daarvan!) en de beken de damesfietstassen in vele steden het straatbeeld. Op een regenachtige dag nam men deze uniformiteit graag voor lief. Nu is het een vrouwelijk (of beter ge zegd: menselijk) trekje ervoor te zor gen, cjafje niet ten onder gaat in de mas sa. De keuze in regenkleding is vooral het afgelopen natte seizoen een stuk groter geworden. AGU schakelde een top-ontwerper in De Alkmaarse regenkledingspecialist AGU heeft opnieuw een speciale re genjas voor vrouwen laten ontwerpen. De Japanse mode-ontwerper Keizo Kanashimi boog zich vorig jaar in op dracht van AGU over z'n tekentafel om een 'lady-like' regenjas te maken. Het resultaat - de Yotocoat - hangt nü in de winkels. De Yotocoat is leverbaar in drie bijzonder aansprekende modetin- ten, namelijk Sand (beige), Olive (groen) en Blue (middenblauw). Het model is licht oversized, passend bij de ruimvallende kleding, die op dit mo ment weer zo geliefd is. De ruime vleer muis-mouwen garanderen optimale bewegingsvrijheid, terwijl de brede overslagen een nonchalant en toch ver zorgd effekt geven. De funktionele as- pekten zijn niet uit het oog verloren: de Yotocoat is uitgevoerd in het bekende klokmodel met tussenstuk, waardoor het een 'fietsgrage' regenjas blijft. 100% waterdicht De Yotocoat is gemaakt van Yotolon, een water- en winddicht materiaal, dat exclusief voor Agu wordt geweven en gecoat. De voorname zijdeglans van deze stof geeft de nieuwe Yotocoat nog meer cachet. De Yotocoat is een beschermd en gede poneerd model van Agu-Alkmaar en wordt geleverd in de maten 36 tot en met 46. De advieswinkelprijs bedraagt f 149,—. Tevens is er een grappig regen hoedje, de Zuidwester, als accessoire leverbaar. In bijpassende kleuren voor f 34,50. Vanaf vandaag is deze Yoto coat te passen en te koop bij Eb Karei sen, Soeslerbergsestraat 3 in Soest, tel. 12749. De heer en mevrouw Klinkhamer kij ken samen met wethouder Ries van Logtenstein naar de 'nieuwe'zenders. Soestduinen zijn de eerste sectoren die de nieuwe zenders kunnen ontvangen. Binnenkort kunnen ook de overige cai- abonnees in Soest profiteren van de uit breiding. Fietsen buit bij inbraken Een 25-jarige bewoner van het Van der Veldeplantsoen ontdekte vorige week dat een onbekende dader de berging van zijn flat had opengebroken. Daaruit was een bruine herenfiets weggeno men. Aan de Schoutenkampweg con stateerde een 31-jarige bewoonster de diefstal van haar zwarte "opoe"-fiets uit de opengebroken schuur. Ook aan de Rubenslaan werd een berging openge broken, waaruit de grijze racefiets van de 33-jarige eigenaar verdween. De ei genaars stelden de politie op de hoogte. Bromfiets in brand gestoken Een 16-jarig meisje uit Soest meldde de politie dat onbekenden in de nacht van vrijdag op zaterdag haar bromfiets had den vernield. Ze had het voertuig ach tergelaten bij een café aan de Koningin- nelaan en trof het later uitgebrand aan. De waarde van de brommer, een Puch, was 1675 gulden. Een bewoner van de Wieksloterweg heeft Burgemeester en Wethouders ge vraagd om de Wieksloterweg aan te wij zen als B-weg. Burgemeester en Wet houders hebben geantwoord dat de Wieksloterweg buiten de bebouwde kom ligt en het College van B W daarom niet bevoegd is op deze weg verkeersmaatregelen te treffen. Die be voegdheid ligt namelijk bij Gedepu teerde Staten. Burgemeester en Wethouders staan zelf niet positief tegenover het idee om van de Wieksloterweg een B-weg te maken. Aan deze weg zijn namelijk ver schillende bedrijven gesitueerd, waar voor een goede bereikbaarheid voor vrachtverkeer van groot belang is. Dit zou betekenen dat een systeem met ont heffingen zou moeten worden inge voerd. In de praktijk is gebleken dat een dergelijk systeem zeer moeilijk conto leerbaar is. De verwachting is echter dat na de re constructie van de Wieksloterweg, waarbij verschillende verkeersrem- mende voorzieningen zullen worden aangebracht, de aantrekkelijkheid voor het gemotoriseerde verkeer sterk zal af nemen. Dit zal ten goede komen aan het landelijk karakter van de weg. t leuk! Ga naar DIK 5. Dat kost u geen ik in uw portemonnee te huurauto beschik- ir. Saturnusweg 10 indus.ter Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN "Flamebar" is een kleurloze vloeistof die zich gemakkelijk laat aanbrengen op de meest uiteenlopende materialen, zoals textiel en andere absorberende (groepen van) stoffen. Voor allerlei materialen is "Flamebar" verkrijgbaar in een specifieke samenstelling, maar er is ook een "versie" die bruikbaar is voor algemene toepassing. Van oorsprong is "Flamebar" een Britse uitvinding, maar de heer R. de Vries, directeur van Fla me Control, heeft zich inmiddels verze kerd van de verkooprechten voor de ge hele Europese markt. "Flamebar" kan op simpele wijze ge sprenkeld worden op bijvoorbeeld gor dijnen, vloerbedekking, kleding, etc. Slechts een kleine hoeveelheid is vol doende om deze materialen afdoende te beschermen tegen doorbranden. Dat wil zeggen: op de plaats van de "brand haard" schroeit het materiaal wel, maar er ontstaat geen vuur dat het omliggen de materiaal aantast, ook niet na ver loop van tijd. Smeulen en nagloeien worden tegengegaan en bovendien ver mindert in de meeste gevallen ook de rookvorming. "Flamebar" is gemakke lijk uitwasbaar (echter bestand tegen dry cleaning) en op geen enkele wijze van invloed op de kleur van het mate riaal dat ermee bewerkt is. Ideaal Het nieuwe middel is behalve in huis ook ideaal voor toepassing in bijvoor beeld caravans en boten, waar gordijn tjes en vloerbedekking uit het oogpunt van brandveiligheid bepaald niet be kend staan als risicoloos, zoals de prak tijk helaas leert. Daarnaast leent het zich uitstekend voor gebruik in grotere ruimten - zoals theaters, vergaderzalen, bars (visnetten!), etc. - waar de brand weer hoge eisen stelt aan de brandvei ligheid. Een voorbeeld dat de heer De Vries noemt is het decorcentrum van de NOS, waar immers ook wordt gewerkt met grote hoeveelheden en oppervlak ten van vaak al te brandbaar materiaal. "Bij de NOS is men bijzonder enthou siast," aldus de heer De Vries. Hij heeft inmiddels kontakt gelegd met allerlei instellingen, zoals ziekenhuizen en het Soester cultureel centrum C-drie, waar men eveneens bijzonder geïnteresseerd is in de nieuwe vinding. Ook van de zijde van de vliegtuigfa briek Fokker heeft men inmiddels be langstelling getoond; daar onderzoekt men de mogelijkheden om met "Flame bar" bijvoorbeeld de bekleding van de vliegtuigstoelen op grote schaal te be handelen. Ook enkele busmaatschap pijen volgen die proefnemingen met grote interesse. Onschadelijk produkt "Flamebar" zelf is een onschadelijk, veilig produkt. Het is in Engeland ont wikkeld en heeft daar de nodige weten schappelijke tests al ondergaan, waar voor de wettelijk vereiste certificaten zijn afgegeven. In Nederland zijn de Engelse testresultaten door TNO be vestigd en de kontakten met diverse brandweerkorpsen, die het middel ook hebben gebruikt, zijn zonder uitzonde ring positief. "Flamebar" is voor de particulier heel goed toepasbaar in kleine ruimten, zo als de al genoemde caravans en boten, maar ook hobbyruimten. "Ook het tra ditionele haardkleedje is ermee te be handelen," aldus de heer De Vries, en zelfs het in geval van brand gevreesde piepschuim (styropor). "Er ontstaat wel een gat, maar het vuur trekt niet door." Een andere toepassing van het nieuwe middel is het gebruik in bijvoorbeeld verf. "Flamebar" is eenvoudig te men gen met latex-verven en alle andere verfsoorten op waterbasis. Op die ma nier heeft ook de verf zelf een brandver tragende werking, een omstandigheid die bijvoorbeeld uitstekend van pas komt bij de tegenwoordig op grote schaal toegepaste systeemplafonds. Sproeiflacons "Flamebar" is verkrijgbaar in sproeifla cons van 600 cg waarvoor de consu ment in de winkel een bedrag van f 29.75 moet neertellen. Die hoeveelheid is ruim voldoende voor een te behande len oppervlak van 6 a 8 vierkante meter. "Voor de behandeling van een comple te caravan kun je - nou, laat 't 's veel zijn - volstaan met twee flesjes. Voor zes tientjes heb je dan je caravan brand vrij," rekent de heer De Vries voor. Daarnaast is "Flamebar" verkrijgbaar in hoeveelheden van 5 en 25 liter, waar bij de verkoopprijs, zoals de heer De Vries meldt, "stukken goedkoper" uit valt. "Flamebar" is overigens vanaf de ze maand te koop in o.a. de ijzerwaren- en gereedschappenhandels. Hij is uiteraard bijzonder ingenomen met het nieuwe middel, dat hij aan de toch al succesvolle brandbestrijdings- middelen-range van Flame Control heeft kunnen toevoegen. Flame Con trol beperkt zich immers allang niet meer tot de - overigens nog altijd zeer belangrijke - "gewone" blusmiddelen. Ook op het terrein van branddetectie en brandmelding speelt het Soester bedrijf een vooraanstaande rol. De heer De Vries wijst in dat verband op het feit dat de gevolgen van brand maar al te vaak nog worden onderschat, ook in het bedrijfsleven. "Het gaat niet om de brand alleen en de directe gevol gen daarvan, maar ook om de nasleep ervan. Veel mensen verkijken zich daarop. De problemen zijn niet opge lost door het betalen van premie, want een grote brand kan ook op termijn voor enorme problemen zorgen en soms zelfs de nekslag zijn voor een be drijf. Dikwijls hebben de klanten bij voorbeeld moeten uitwijken naar de Bedrijfsleider B. Roedelof van Flame Control toont de flacons met "Flame bar. concurrentie, en zie die dan maar weer eens terug te krijgen... Dergelijke effec ten worden niet altijd goed onder kend." Gat in de markt "Flamebar", het nieuwe produkt van Flame Control, past uitstekend in de fi losofie die de heer De Vries voor zijn bedrijf heeft ontwikkeld. Het is een uniek produkt en vult - omdat er nog niets van vergelijkbaar karakter be stond - dan ook duidelijk een gat in de markt die Flame Control met zoveel succes bestrijkt. "Er is grote behoefte aan zo'n produkt, want er is tot nu toe niets." Dat succes blijkt met name uit het feit dat Flame Control - dat 14 jaar bestaat - is uitgebreid met vestigingen in het Noordhollandse Wormerveer (sinds mei 1986) en het Limburgse Heerlen (sinds oktober 1987). In de afgelopen driejaar is het personeelsbestand uitge breid van 10 tot maar liefst 25 man. Het ziet ernaar uit dat ook "Flamebar" op korte termijn zal gaan bijdragen aan de verdere uitbouw van het succes van de ze jonge, snelgroeiende Soester onder neming. Meer informatie: Flame Control, Mo lenstraat 148-150, tel. 12858. Vanaf dinsdag 31 mei zal gedurende een aantal weken herinrichtingswerk zaamheden uitgevoerd worden in de F.C. Kuyperstraat. De eerste week wor den de parkeerhavens op het gedeelte tussen het Kerkpad en de Van Weede- straat groter gemaakt en wordt de 'kop' bij de Van Weedestraat ook veranderd, waardoor er een betere stalling voor de fietsen ontstaat. Na deze werkzaamheden wordt ge werkt aan het gedeelte tussen Korte Brinkweg en Kerkpad. Onder andere komen daar parkeerbanden om een scheiding te krijgen tussen de gepar keerde auto's en het trottoir. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum hangt een tekening van de werk zaamheden. Een paar dagen lang heeft het onder wijs op de chr. basisschool "De Bron" aan de Sweelinckstraat in Overhees vorige week volkomen platgelegen. Dat had overigens wel een plezierige aanleiding, want de school vierde het tienjarig bestaan met een groot aantal activiteiten, waarvan de gezellige feestavond-annex-reünie van woens dag j.l. ongetwijfeld een van de hoog tepunten was. Heel wat oud-leerlingen en zo goed als alle oud-leerkrachten die De Bron in de loop van die tien jaar heeft "versleten" waren present. De avond kende een bij zonder feestelijk karakter, dat nog werd versterkt door het optreden van een volksdansgroepje van meisjes uit de hoogste groep, die onder begeleiding van de dames Willie Nolens en Janny Ghironi allerlei aardige dansjes lieten zien. Verder bood een groepje oud-leerlin gen onder fraai gezang een nieuwe schoolvlag aan, waarop het vignet van De Bron prijkte. Uiteraard ging die on middellijk in top aan de vlaggemast op het schoolplein. Veel belangstelling was er ook voor het jubileumboekje, dat de ze avond werd gepresenteerd en waarin "oud-meester" Mannes Schoppink het wel en wee van tien jaar op uiterst lees bare wijze had vastgelegd. Echt kalfje Verder vond de officiële overhandiging plaats van het bedrag dat de leerlingen enige tijd geleden "bij elkaar hadden gelopen" ten behoeve van de- Derde Wereldgroep Soest. Dat gebeurde niet alleen met een symbolische chèque ter waarde van 7250 gulden, die door Leidje Tomassen en Jos Spruit van de DWG met plezier in ontvangst werd ge nomen, maar ook - tot grote hilariteit van alle aanwezigen - met een écht kalf je, dat model stond voor zijn "collega's" die met het sponsorgeld van De Bron kunnen worden aangeschaft voor het Tanzania-project van de Derde We reldgroep. Het kalf was voor de gele genheid tijdelijk afgestaan door boer Kuit uit Soest. Volksdansen door de meisjes van groep 8 tijdens de feestavond op De Bron. Ook de inwendige mens werd bij De Bron niets tekort gedaan, want een be roep op de plaatselijke middenstand was niet onbeantwoord gebleven. Zo zorgde slager De Bruin uit Overhees voor "cevapcici", leverde café restau rant Soestdijk Joegoslavische wijn en werd de Balkan-sfeer gecompleteerd met vruchten uit die landstreken ver zorgd door Anton's groente- en fruit- shop in Overhees. Woensdagmorgen was de schooljeugd al gefêteerd met een clownsoptreden in de Vijverhof, en donderdag deden ze er nog een scherpje bovenop met uitstap jes naar o.a. de Apenheul, de Flevohof en andere attracties. De vrijdag stond in het teken van een Vossenjacht en van een groot Landenspel, waarna de feestelijkheden op zaterdag werden af gesloten met een gezellige fiestpuzzel- tocht. De Bron kan terugkijken op een bijzonder geslaagde viering van het tienjarig bestaan. Dit is groen, aangebracht en geplant voor het openbare en algemene belang. Deze belangen zijn o.a. de vergroting van de belevingswaarde in de woonom geving, zuurstofvoorziening en een stukje natuur bij huis. Dit openbare karak ter betekent ook een algemene verantwoordelijkheid voor ons allemaal. Een voorbeeld: het openbare groen in de stedelijke omgeving heeft zo nu en dan wat extra zorg nodig. In de periode mei/juni/juli valt relatief weinig re gen. Pas geplante bomen hebben het dan moeilijk. Wat extra water door uw hulp kan een boom redden. Een ander voorbeeld: het speelgedrag van oudere jeugd. Het openbare groen wordt nogal eens als speelobject gebruikt, wat veel gebroken takken en bomen oplevert. Dit wordt dan vaak vandalisme genoemd. Vaak is er ook sprake van onwetendheid; ouders hebben hier dan ook een taak. Zwerfvuil: een telefoontje naar de gemeente is gauw gepleegd. Maar met iet wat meer inspanning is zwerfvuil zelf ook snel verwijderd. Openbaar groen: ons aller belang én verantwoordelijkheid. Nasleep Luilak Als "nasleep' van de Luilakviering ont ving de politie vorige week nog enkele aangiften wegens vernielingen. Van het cultureel centrum C-drie aan de Wil- laertstraat bleken tien dakpannen te zijn vernield, en schadepost van 150 gulden. Ook werden nog vernielingen gemeld van enkele telefooncellen, o.a. aan de Di Lassostraat, de Wiardi Beck- manstraat en de Eikenlaan. Daar waren de ruiten ingetrapt. De totale schade voor de PTT bedroeg 618 gulden. Dief ruilt fiets voor PTT-bus Een bewoner van de Van Lijndenlaan in Soestduinen ontdekte vorige week dat een onbekende dader de groene PTT-bus uit zijn tuin had weggenomen. Daarvoor in de plaats had de dader kennelijk een bruine herenfiets achter gelaten. De Soestduiner stelde de poli tie op de hoogte van deze merkwaardi ge ruil. Kom even langs! U voelt zich een ander mens na een verkwikkende schoonheids behandeling. Burg. Grothestraat 25 Soest Tel. 2 04 88 Gezichts- en lichaamsverzorging

Soester Courant | 1988 | | pagina 13