aruöhoos mm? J Hulleman optiek <1 WOENSDAG 1 JUNI 198R SOESTER COURANT PAGINA 15 Gekleurde glazen Toch aanstelling parttime-coördinator Politici geschrokken van boze brief werkgroep vandalisme algemene radio omroep soest Inbraak Prins Bernhard- laan Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk en arbeidsongeschiktheid a:s WEERT} Lustruniieis Volksuniversiteit naar Engeland Nieuwe jazz-lessen bij 'Springbokken' Op 4 juni staat Scouting Eemland voor niets en zit iedereen op de fiets Autokraak Inbraak Van de Velde- plantsoen Expositie Patrice Buvelot en geoffrey Avrich Nieuwe lessen voor jongens Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel 22188. Openingstijden: werkdagen 8.30- 12.30 uur, 13.00-17.00 uur en 19.00- 23.00 uur; zaterdag 15.00-23.00 uur; zon dag 15.00-18.00 uur. Soestand Jeugd In samenwerking met jeugdleiders jon geren, afdeling Welzijn van de Ge meente, de politie en wijkvereniging Overhees organiseert C-drie een Soe stand over het thema 'Jeugd in Soest' Uit voorbereidende gesprekken zijn een aantal stellingen voortgekomen, die centraal zullen staan in de discus sies. De discussies worden geleid door Johan Baks en Jan Visser. Het doel van deze avond is een podium te vormen, waarop ieder zijn/haar mening naar voren kan brengen. Een aantal jonge ren zijn bereid hun ideeën en meningen te uiten, waarop jeugdleiders, politici en politiemensen in zullen gaan. ook belangstellenden in de zaal kunnen zich in de discussie mengen. Vanuit de Slichting Jeugdzorg wordt een video film gemaakt die over hetzelfde thema handelt. Ook voor muzikale onderbre king wordt gezorgd. Speciaal voor deze avond is een band geformeerd, bestaan de uit jongeren van de Molensoos o.l.v. Pieter v.d. Borne. Ieder die zich voor dit onderwerp interesseert is van harte wel kom in C-drie op 9 juni, aanvang 20.00 uur. Exposities De expositie bestaande uit schilderijen, gouaches en collages is van Iris Schuur man. De expositie is dagelijks te bezich tigen tijdens kantooruren, maar ook 's avonds van 19.00-23.00 uur. Musical 'Rozenweelde' In samenwerking met destichting Co- namus en de Stichting Nederlandse Ko ren-federatie start C-drie deze zomer met een uniek vormingsproject. Spe ciaal voor het amateur-toneel is een musical geschreven door Bora Enskij met muziek van Erik-Jan Harmsen. De musical handelt over een gezellig pa- tient-vriendelijk ziekenhuis. Wegens het te lage aantal patiënten bestaat het gevaar, dat het ziekenhuis moet sluiten. Dan besluit men een manager in te hu ren, die met behulp van zijn computer orde op zaken moet stellen. Efficiënt en zakelijk zijn de sleutelwoorden. 'Ro zen weelde' verandert danig, dit tot groot ongenoegen van de patiënten en het verplegend personeel. In de musical 'Rozenweelde' zitten een groot aantal hoofd-rollen, die ook alle maal een solo-nummer moeten zingen. Danslerares Ankie v.d. Bunt verzorgt de choreografie van het koor/ballet, dat zal bestaan uit acht personen. De audities en repetities zullen in C-drie plaatsvinden o.l.v. regisseur Gert Wil- lems. De repetities zullen worden ge splitst in zang-, dans- en tekstrepetities. Vooral in de avonduren wordt gerepe teerd, maar ook in onderling overleg overdag of in het weekend. Indien er onder de Soester bevolking enthou siastelingen zijn die mee willen werken aan het vormingsproject, kunnen zij contact opnemen met Irma Kramer (tel. 22188). Er is plaats voor toneel spelers (je moet ook kunnen zingen), decorbouwers en rekwisietenmakers. Je hoeft geen beroeps te zijn. Enthou siasme en inzet is voldoende. Cursussen Kindermusical in C-drie Op zaterdag 21 mei hebben 22 kinde ren van de cursus kindermusical een grandioze presentatie gegeven van de musical 'Het Grote Geheim'. Bijna 200 mensen bezochten C-drie om dit schouwspel te bekijken. Er waren veel familieleden die hun kinderen aan het eind van de voorstelling overspoelden met bloemen. Dit alles maakte de avond tot een feestelijk gebeuren. De docenten Ans Jepkesen Coleta Lusten- houwer waren uiterst tevreden over de prestaties van de kinderen. Een extra motivatie om volgend jaar weer aan een nieuwe musical te gaan werken! Topaktueel in de modekleuren van het seizoen. Zeiss kunststofglazen ZEISS SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist Burg. Grothestraat 8 3761 CM Soest Telefoon 02155 - 1 38 59 's Maandags de gehele dag gesloten. De politieke top van Soest - i.c. de raadscommissie Algemene Bestuurs zaken - heeft geschrokken gereageerd op de boze brief van de werkgroep vandalisme, waarin deze heeft ge dreigd een flink deel van haar taken af te stoten als het gemeentebestuur niet over de brug komt en financiële ruimte vrijmaakt voor de aanstelling van een parttime-coördinator. Dat bleek maandagavond in de vergadering on der voorzitterschap van burgemeester P. Schoiten. Op voorstel van Ans Greefhorst (CDA), waarmee alle andere fractie vertegenwoordigers instemden, gaat het College van B. W. zich nu bera den over het vrijmaken van geld in de komende begroting, waaruit de coördi nator kan worden betaald. Die zal zich behalve met het vandalisme trouwens ook gaan bezighouden met "verwante" probleemgebieden als sociale veilig heid en het gemeentelijk alcoholbeleid, als coördinator van de dan te vormen "stuurgroep bestuurlijke preventie". Ans Greefhorst wenste uitdrukkelijk opheldering over de brief van de werk groep, want ze vond dat deze hoe dan ook moest doorgaan. Volgens haar stond de raad voor een duidelijke poli tieke keus. "Met rapporten alleen ben je er niet, en als er geen mankracht be schikbaar is, wat gebeurt er dan met die rapporten?" Ze sprak zich onomwon den uit voor de aanstelling van een part timer, "want we kunnen niet blijven aanmodderen." Jan Visser (Prog. Soest) was het met haar eens, al vond hij het nodig het CDA te waarschuwen het niet bij "schijnheilige" mooie woorden te laten maar ook met geld over de brug te ko men. "Er moet iets gebeuren als we lek ker veilig in Soest willen blijven wo nen." Bert Krijger (WD) en Adriaan Pot huizen (D66) betuigden eveneens hun bijval aan het voorstel van Greefhorst. Pothuizen wees er in dit verband op dat zijn fractie tegen de parkeergarage on der het gemeentehuis had gestemd, omdat het geld beter gebruikt kan wor- capa? Programma van woensdag 1 juni t/m woensdag 8 juni In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Woensdag 1 juni 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Donderdag 2 juni 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00- 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief'; infor matieprogramma over Soest met cul tuur, sport, het ziekenhuis, de verzor gingstehuizen en... muziek- Vrijdag 3 juni 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00 - 20.15 uur: Kerkelijk nieuws. 20.15 - 21.30 uur: Programma van Geestelijke en Klassie ke muziek. Zaterdag 4 juni 9.00- 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig, Country Western en caba ret. 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show jeugdprogramma". 20.00- 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Zondag 5 juni: 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) Ds. C.R.H. Ter Haar Romein 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramnia en Maandag 6 juni: 10.00 - 11.30 uur: Herhaling zondagavondprogramma 20.00 - 20.15 uur: AROS-sport. 20.15 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Dinsdag 7 juni: 10.00 - 11.30 uur: Herhaling maandagavondprogramma. 14.15 - 15.45 uur: Verzoekplaten uit "Groot Engendaal". 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot". 20.00 - 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema "Vakantie." Woensdag 8 juni: 10.00 uur - 11.30 uur: Herhaling dinsdagavondprogramma. 20.00- 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, lel. 20420. den voor bijvoorbeeld "een betaalde kracht voor dit soort samenhangende aspecten". Te dof Raymond van Gelder (PvdA) vond de brief van de werkgroep eigenlijk "een beetje te dol", omdat de genoemde ta ken volgens hem toch allemaal ergens binnen de ambtelijke organisatie thuis horen. "De gemeente zal zich daarmee, met of zonder werkgroep, toch moeten bezighouden. Je kunt er zomaar niet mee ophouden." Burgemeester Scholten wees er in zijn reactie op dat de gewenste parttimer nu eenmaal niet uit de lopende begroting kon worden betaald of binnen de be staande organisatie kon worden gevon den. Toch stelde hij vast dat een extra inspanning op dit gebied kennelijk no dig is, al is het "vandalisme-niveau" in Soest momenteel vrij stabiel. "Maar als we toch iets willen zullen we daarmee bij de voorbereiding van de begroting rekening houden. Als College zullen we die richting inslaan," beloofde hij. De voorzitter van de werkgroep, hoofd inspecteur De Natris, wees er tenslotte nog eens op dat zijn brief nauwelijks verrassend had moeten zijn, omdat de werkgroep vorig jaar al had duidelijk gemaakt het zonder parttime-kracht niet te zullen redden. "Wij spelen geen kinderachtig spelletje, zo van: als we niks krijgen doen we ook niks meer. Natuurlijk gaat iedereen door, maar al les wat we extra willen kan niet zonder de aanstelling van de coördinator." Hij kon tevreden zijn over de reactie van de raadsleden. Een onbekende dader heeft begin deze week ingebroken in een woning aan de Prins Hendriklaan. De 73-jarige be woonster stelde vast dat de keukendeur was geforceerd. Zij miste uit een kast in de woonkamer een envelop met 825 gulden. Jas gestolen Een 19-jarige Baarnaar meldde vorige week bij de politie de diefstal van zijn jas, waarin o.a. een sleutelbos en een verzekeringsbewijs van zijn bromfiets. De jas werd weggenomen uit de garde robe van een bedrijf aan het Wetering pad. Vernielingen aan school Onbekenden hebben vorige week de nodige - of liever: onnodige - vernielin gen aangericht aan de basisschool De Achtbaan aan de Van Hamelstraat. Ze vernielden een ruit, bekladden de mu ren en deuren met verf en trokken plan ten uit de aarde. De schade bedroeg zo'n 600 gulden. Gereedschap verduisterd Een 41-jarige Soester, eigenaar van een verhuurbedrijf, heeft vorige week de politie op de hoogte gesteld van de ver moedelijke verduistering van een hoe veelheid gereedschap ter waarde van 2275 gulden. De spullen waren enige tijd geleden gehuurd door een man, die zich voordeed als een inwoner van Er- melo en zijn identiteit staafde met een rijbewijs. Toen de spullen niet terug kwamen nam de eigenaar kontakt op met de politie. Uit onderzoek bleek dat het rijbewijs gestolen was; de Ermeloër op wiens naam het stond bleek buiten iedere veTdenking te staan, zodat de po litie nu op zoek is naar de ware identiteit van de gereedschappenhuurder. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 2 juni: Volwassenen kun nen terecht en maken weer de mooiste dingetjes. Tevens komt de Lan- genoordschool uit Hoogland haar schoolreis houden. Vrijdag 3 juni: Vandaag komt de Kan- delaarschool uit Amersfoort op school reis. En wie zullen er lang zullen ze le ven...? Kim en Marloes. Na schooltijd is het hun beurt om te genieten van de mogelijkheden van de kinderboerderjj. Zaterdag 4 juni: Drie verjaardagen xandaag: Mariska. Coen en Wesley. maar natuurlijk komen er ook weer veel kinderen uit de buurt lekker spelen. Want onze nieuwe kabelbaan loopt als een trein. Dinsdag 7 juni: Het Kruispunt is een school uil Amsterdam, die vandaag met 110 kinderen naar de boerderij komt. Dat zal wel wennen zijn voor de stads kinderen als ze de dieren zien. En als zi| van de verbazing bekomen zijn. gaan we een heel programma afwerken. W oensdag 8 juni: Vanaf 9.30 uur kun nen ouders met peuters terecht op de peuter ouderaktiviteit. Dit duurt tot 11.30 uur. Onze theaieraktiviteiten op de woensdagmiddag stoppen we lot half september. Kinderen kunnen op woensdagmiddag wel dieren kijken en knuffelen; spelen en gebruik maken van de kabelbaan en schommelband. Tot slot: Wij willen graag alle ouders erop wijzen dat u altijd en iedere dag van 8.00 tot 18.00 uur op de kinder boerderij terecht kunt om de dieren te bekijken en te voeren. Dus ook op zon dag en maandag als wij geen aktiviteiten organiseren. Wij verzoeken u wel vrien delijk om het terrein en alles wat daarbij hoort, schoon achter te laten. Tot ziens op de kinderboerderij! Zomerkampen: De aanmeldingen voor de zomerkampen komen lang zaam maar zeker binnen. Wilt u uw kin deren opgeven voor één van die fantas tische kampweken, bel dan even. Dit kan van dinsdag tot en met zaterdag. De kampweken zijn van 18 t/m 23 juli én van 1 tot en met 6 augustus. Voor veel arbeidsongeschikten is vrij willigerswerk een zinvolle tijdsbeste ding. In principe mag iedere arbeidson geschikte vrijwilligerswerk doen. Wel moet men alle informatie die voor de uitkering belangrijk is doorgeven aan de uitkeringsinstantie. Onder die "in formatieplicht" valt ook het melden van vrijwilligerswerk. Er bestaan geen wettelijke regels voor vrijwilligerswerk met een arbeidsonge schiktheidsuitkering. Elke uitkerings- instante bepaalt in principe zijn eigen beleid. Wie vrijwilligerswerk wil gaan doen meldt dit schriftelijk aan de uitkerings instantie. Soms trekt de uitkeringsin stantie bij de vrijwilligersorganisatie na om wat voor soort werk het gaat; ook kan de melding de uitkeringsinstantie aanleiding geven om over de arbeids ongeschiktheid en de toekomst van de vrijwilliger te praten. Voor de toestem ming speelt de mate van arbeidsonge schiktheid een belangrijke rol. •Mensen die volledig arbeidsonge schikt zijn krijgen meestal meteen toe stemming. •Bij mensen die gedeeltelijk zijn afge keurd kan de uitkeringsinstantie hun mogelijkheden om passend betaald werk te doen, nogmaals onderzoeken. Dit gaat vooral op voor vrijwilligers werk dat lijkt op hun vroegere betaalde baan. •Voor gedeeltelijk arbeidsongeschik ten geldt het volgende: Komt het werkeloosheidsgedeelte van de uitke ring van de bedrijfsvereniging, dan die nen zij hier van te voren toestemming te vragen. Krijgen zij echter een uitkering van de Gemeentelijke Sociale Dienst, dan kunnen zij volstaan met een telefo nische of schriftelijke melding. Werklo zen zijn namelijk aan een aantal regels gebonden als zij vrijwilligerswerk willen doen. Bij de Vrijwilligers Vakature Bank is hierover een speciale folder verkrijgbaar. Voor direkte informatie over dit onder werp kan men kontakt opnemen met de Vrijwilligers Vakature Bank Soest ge vestigd in C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630. Openingstijden: maandag, dinsdag, donderdag 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur; vrijdag 11.00 - 12.30 uur. Vakatures •9/639. Centrum voor geestelijk ge handicapten in Baarn heeft plaats voor enkele vrijwilligers m/v om samen met de beroepskracht zorg te dragen voor de begeleiding en aandacht tijdens de middagmaaltijd van de bewoners, die het activiteitencentrum bezoeken maar niet woonachtig zijn in het centrum. •9/622. Vrijwilligers m/v gevraagd om gehandicapten te begeleiden bij het leren paard- en pony rijden. Er wordt samengewerkt met goed getrainde vrij willigers en er is toezicht van een arts, een fysiotherapeut en een gediplomeer de F.P.G.-kracht. 11/610. Bij de Stichting Vrouwen voor Vrouwen worden medewerksters gevraagd ten behoeve van gezinsbezoe- ken aan buitenlandse gezinnen. Er is deskundige begeleiding tijdens de eer ste bezoeken. 1/654. Het Ned. Rode Kruis vraagt een assistent vervoerdienst. Taken: 1. Het assisteren van het hoofd vervoer dienst bij de aanvraag, het onderhoud, opslag, beheer van het rollend mate rieel. 2. Vervangen van het hoofd vervoers dienst. •6/605. Instituut voor moeilijk leren de kinderen in Soest zoekt vrijwilligers m/v die de bewoners willen begeleiden bij het maken van een kinderkrant. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend bij de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest. Eenkleurige of meerkleurige ringen met. of zonder briljant *4 *4 U vindt ze in onze kollektie [Ais] RINGEN Droogmolen gestolen Een onbekende dader heeft in het weekeinde een was-droogmolen weg genomen uit de tuin van een woning aan de Kornet. De 30-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. De schade be draagt 125 gulden. Dronken automobilist negeert politie De politie heeft in Je nacht van vrijdag op zaterdag een 37-jarige Soester auto mobilist aangehouden, die op de Dal- weg de aandacht trok door zijn opval lende rijgedrag. De man negeerde het stopteken van de bemanning van de surveillancewagen en bleef gewoon doorrijden, ook toen de politie met zwaailicht en luid claxonnerend achter hem aankwam. De man stopte tenslotte op de Gemshoorn, waar hij bleek te wo nen. Hij moest blazen en werd overge bracht naar het bureau, waar hij echter de bloedproef weigerde. Dal kwam hem te staan op een proces-verbaal, en natuurlijk een rijverbod, v. J I mi 12 t in Iti uu'i Voor de vi|fdc keer oiganiscci den Mei docenten van de Volksuniversiteit in Soesi \<>»u hun cursisten I ngels een reis|e naai Engeland met de bedoeling hel geleei de daar in praktijk te brengen. De/e rei/en zijn in de loop der jaren populaii geworden dal niet alle liefheb bers meei mee kunnen, omdat het ma ximum aantal deelnemers 50 iv Voor de gelukkigen die wel mee konden was dn keel de universiteitsstad ambt alge waren achtereenvolgens I ouden. Windsor. I unhridge YVelK en Y nik de standplaatsen De heeiiieisgmgdit keer wat moei/aam door de stakingen in de Engelse havens, waardoor ook de "eigen" bus niet mee kon naar de overkant zoals bi) alle voii- ge rci/cn. Dit keei weid de oveiiUkhi van Oostende naai Dovei pei .lelt»ul gemaakt en wachtte in Dovei een I n- eelse bus om ons naai de gastgezinnen in "antbridge te brengen waai we in ds avond aankwamen. De tweede dag was ei 's morgens een ioikIwuitdeling door de stad en langs vele fraaie universiteiten ondei deskun dige leiding van Engelse gidsen, 's Mid dags woonden we een radio-opname van de BBC bij waarbij één van onze docenten uitgebreid geïnterviewd werd. Verder bezochten we de prachti ge botanische tuin en was er 's avonds voor de liefhebbers een jazz- en blues- sessie en gingen de anderen gew oon een bioscoopje pikken. De derde dan waren we 's morgens vrij ,n weid - "i'w mkelil "s Middags bezochten veit abdij museum, ge! - gen in een groot en mooi park. 's Avonds gingen we helemaal op de cul turele toer met de bijwoning van de uit voering v «ui de opera armen" in de plaats Basildon bij Londen, /ij die de opera echt met zagen zitten, gingen naai een toneelstuk (In de v ooi gaande laren hebben we musicals ;ils 'I es Mi serables 42iul Streel" en Jesus 'lu ist Superstar" gezien De Meide dag bezoek aan dc indiuk- wekkende kathedraal van I Iv en be zichtiging v an dal li aai gelegen plaatsje. Middags een wandeling langs het mooie i iv ie l l|e de ('am I n alle vooi- uoemde aktiviteiten begunstigd dooi haai lenteweer, "s Avonds was er een daverend afscheidsfeest in een oerge zellige pub en de volgende ochtend vroeg was «.-i al wcci het. soms roeren de. alscheid van onze gastheren en mouw en Dcovcisicck weidiln keci gemaakt pei )lauli|ii au SIicci ik s\ naai Vlissmgcn Inde bus van Vlissmgcn naai Soest wei den de oiganiseieiule docenten uilgc- bicid Ivdunki en zelfs toegezonden v ooi het vele werk dat ze hadden vei zet De docenten verrasten op hun beurt de deelnemers die alle vijf reizen meege maakt hadden met een mooi souvcnii I n gezien de stemming in de bus laad ik iedereen die volgend jaar (weer) mee wil aan zich zeei ii|die aan ie melden. I en enthousiaste deelnemer. K. I cv inga Maandag j.l. zijn "De Springbokken" gestart met een nieuwe les v oor meisjes en dames in jazz-dance. Daarvoor heeft de vereniging een geroutineerde sport- leidster kunnen aantrekken, die ook el ders in de regio diverse afdelingen op dit gebied onder haar hoede heeft. De oude afdeling van "De Springbok ken" beoefende deze tak van sport on der andere leiding in een andere zaal op een "moeilijk" uur: tussen 6 en 7 uur n.m. Nu kan iedereen terecht op maan dag tussen 7 en 8 uur n.m. in de beste zaal van Soest, aan de Pa u lus Pot te r- lyan. Hel bestuur verwacht - ondanks de na derende vakantieperiode - voldoende belangstelling, zowel in de praktijk als op intekening, om straks met nieuwe élan hel komende seizoen in te gaan. Belangstellende meisjes en dames kun nen zich rechtstreeks met de nieuwe leidster in de gymzaal in verbinding stellen, of zich in de morgenuren op hel verenigingskantoor aan de Laanstraat 93a melden voor nadere inlichtingen, desgewenst ook via tel. 12124 (b.g.g. 15232). Scouting Eemland bestaat uit verschil lende groepen in o.a. Soest, De Bilt en Bilthoven. Op 4 juni kunnen belang stellenden een fietstocht maken langs de groepshuizen in bovengenoemde plaatsen, om nader kennis te maken met de scoutinggroep en Scouting Ne derland, de grootste jeugdorganisatie in Nederland. De groepshuizen zijri open van 11.00 tot 16.00 uur. In de huizen kan men deelnemen aan activiteiten, de dorst lessen en praten met de leiding. Neem gerust een iunch- pakketje mee! Aan de hand van een route kan men met het hele gezin een fietstocht maken langs 7 groepshuizen. In elk groepshuis ontvangt men een route om naar het volgende groepshuis te kunnen fietsen. De totale lengte is plm. 25 km. De centraie post is het groepshuis Anne Frank, einde Pleineslaan begin Handel- laan in Den Dolder. Hier zijn allerlei in lichtingen in te winnen over Scouting Nederland en het district Eemland. In Soest kan men starten in onderstaan de groepshuizen: •groepshuis HMG: einde Sparren- laand; •groepshuis Fakkeldraagsters: Den Blieklaan t.o. de waterleiding; •groepshuis Don Bosco: ingang Dal- weg tussen begraafplaats en dierenwin kel. Vergeet niet vrienden en kennissen te informeren, zodat er in groten getale wordt deelgenomen aan deze tocht, dè kans om op een leuke manier kennis te maken met Scouting. Meisje (10) gewond bij aanrijding Een 10-jarig meisje uit Soest is vorige week gewond geraakt toen ze werd aan gereden door een 18-jarige bromfietser uit Soest. Het ongeluk gebeurde op de kruising Koninginnelaan/Nieuwstraat, waarde bromfietser links van de vlucht heuvel de Nieuwstraat inreed. Het meisje rekende er niet op dat hij dat zou doen en kwam ten val. Ze werd met snijwonden aan haar been overgebracht naar Zonnegloren. Automobilist rijdt door na aanrijding De politie is op zoek naar, een onbeken de automobilist, die vorige week op de Burgemeester Grothestraat een 18-ja- rig meisje aanreed dat met haar fiets de weg overstak. De man stapte na de aan rijding uit, zette de fiets opzij en reed vervogens door zonder zich bekend te maken. Getuigen noteerden het kente ken; de auto bleek het eigendom te zijn van een lease-firma. De politie ver wachtte langs die weg op het spoor te komen van de bestuurder. Ook aan de Zuidproenade werd een ge val van "doorrijding" geconstateerd. Een 40-jarige Soester ontdekte dat zijn auto op de parkeerplaats was aangere den, waarbij de voorspoiler was ver nield. vermoedelijk door een auto met een trekhaak. Schoorsteenbrandje Politie en brandweer rukten vorige week uit na een brandmelding aan C'o- lenso. Daar bleek de schoorsteen van een der huizen vlam te hebben geval. De brandweer doofde hel vuur en maakte de zaak schoon. Verdere pro blemen deden zich niet voor. Inbraak Beukenlaan Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien in te breken in het kantoor van een bedrijf aan de Beuken laan en daarbij een geldkistje met 3000 gulden buitgemaakt. De dader kon via een ladder op de bovenverdieping ko men, omdat het pand wordt verbouwd. Met een koevoet forceerde hij de deur van het kantoor. Een 46-jarigi Soester deed aangifte bij de politie. Winkeldiefstallen Een onbekende dader heeft vorige week bij een w inkel aan de Van Weede- straat een videorecorder gestolen. Het apparaat stond in de kantoorruimte van de zaak en had een waarde van 1300 gulden. Eerder werd uit de winkel een strijkbout van bijna 100 gulden ont vreemd. Namens het bedrijf deed een 34-jarige Baarnse aangifte bij de poli tie. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Onverzekerde auto De politie hield vorige week aan de A.P.Hilhorstweg een 27-jarige bewo ner van Amersfoort staande, die in een onverzekerde auto bleek te rijden. Dc man biechtte op dat hij door de verze keringsmaatschappij was geroyeerd, wegens wanbetaling. Zijn wagen werd voorlopig in beslag genomen. De Amersfoorter kreeg een proces-ver baal. Een 44-jarige inwoner van Soest meld de de politie begin deze week dat een onbekende dader zijn auto had openge broken. De wagen stond aan de Van Mecklenburglaan. De radio-cassette- recordeT bleek te zijn gestolen. Abri vernield Omwonenden waarschuwden in het weekeinde de politie omdat opgescho ten jongelui de ruiten van een abri aan de Molenstraat vernielden. De politie nam een kijkje maar trof de onverlaten niet meer aan. Uitlaat gestolen Een 21 -jarige bewoner van de Ereprijs- straat kwam in het afgelopen weekein de tot een onaangename verrassing. Onbekende daders bleken de complete uitlaat te hebben weggenomen ondeT het busje dat hij voor zijn woning had geparkeerd. Hij deed aangifte bij de po litie. Een 34-jarige bewoner van het Van de Veldeplantsoen deed bij de politie na het weekeinde aangifte van een inbraak in zijn woning. De dader bleek uit de hal een leren damesjas te hebben weggeno men. Dc schade bedraagt 300 gulden. Inbraak Wieksloterweg Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een woning aan de Wieksloterweg en daarbij een porte monnee met ca. 400 gulden buitge maakt. Hij kwam het huis binnen door een zijraam te forceren. De 74-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. 1H' Vereniging Artishoek, Sleenhuffslraal 46, Soesl, tel. (12155-19577, steil zich als doel een bijdrage Ie leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die lot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Konlaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 2 juni Filmhuis: 'La dernière femme' De eigenzinnige, exentrieke en cultuur pessimistische Italiaanse filmer Marco Ferreri maakte met 'La dernière fem me' zijn meesterwerk. Dat was in 1976, het jaar waarin de film werd uitge bracht, de vrijwel eensgezinde conclu sie van de internationale filmkritiek. De hoofdrol wordt gespeeld door Gerard Depardieu. Na zijn scheiding neemt de ze zijn zoontje mee naar de fabriek, waar hij petrochemisch ingenieur is, en plaatst hem daar in de crèche. Wan- neeer de fabriek voor een maand sluit voelt hij zich niet bepaald op zijn gemak door deze gedwongen vakantie in een slaapstad met onpersoonlijke flatge bouwen nabij Parijs. Hij begint een ver houding met een kinderverzorgster, die na een liefdevolle start wegzinkt in on verschilligheid. Valérie (Ornella Muti) is op den duur niet meer dan een afge dankt lustobject. Hij verzorgt zijn zoon tje Pierrot als een vervangende moeder en slechts in die rol vindt hij nog enige bevrediging. Eenzamer en eenzamer wordt Gerard, die tenslotte in een wan hoopsdaad zijn geslachtsdelen afsnijdt met een electrisch broodmes. Een aan grijpende film die je als kijker niet onbe roerd kan laten. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; le- den/CJP/65+: f 5,-. Zaterdag 4 juni: Patrice Buvelot is afgestudeerd aan de SOL en heeft op Artibus gezeten. Ze schildert stillevens. Haar onderwerp is gedekte tafels. Ze werkt vanuit de waarneming maar zodra ze een uit gangspunt heeft (foto, schets, collage) begint ze ermee te schuiven totdat zich een beeld gevormd heeft dat ze weer wil geven. Haar materiaal is voornamelijk acryl, gouache, houtskool en ver scheurde afbeeldingen op papier, kar ton of board. "Gedekte tafel houdt in: onaangetast statisch beeld, maar wat mij interesseert is het dynamische, de mensen die de la- fel hebben aangeroerd. Waar ik naar streef is het vastleggen van het moment waarop de tafel is verlaten en de resten van de aanwezigheid van de mens nog intakt zijn. Dat is voor mij de natuurlij ke staat, 'de chaos'", aldus Patrice. Zij laat zich inspireren door kleuren, des sins en vormen. "Ik heb geen echt voor beeld, maar Bonnard inspireert me." Geoffrey Avrich is geboren in Zuid Afrika. Hij kreeg zijn opleiding aan de Koninklijke Academië voor de Beel dende Kunsten in Den Haag. Zijn stijl van schilderen is beïnvloed door de gra fische opleiding die hij heeft gehad. Hij combineert technieken van airbrush (grafisch) met penseel (tekenen). Dit maakt zijn werk tot een combinatie van beide werken.. Hij gebruikt acryl en olieverf op linnen. "Ik vind het moeilijk om mijn ideeën in een paar woorden uit te drukken. Ach ter elk schilderij zit een verhaal over mijn gevoelens, over wat ik zie en hoor. Soms wordt een idee opgeroepen door een zin of een beeld. Sommige van mijn schilderijen komen negatief over, ter wijl er toch een positieve boodschap achter zit. Maar voor ieder kan dat an ders zijn." Geoffrey Avrich exposeerde eerder in Den Haag: Atelier Brugman, Apel doorn: Centraal Beheer, Sciedam: ga lerie de Essentie, Lunetten en Utrecht: de bibliotheek. De tentoonstelling wordt zaterdag 4 ju ni om 21.00 uur geopend en is te be zichtigen van 5 t/m 19 juni, op zater dag- en zondagmiddag, van 15.00 tot 17.00 uur, en tijdens Artishockactivi- teiten. Zaterdag 1juni beginnen 'Dc Spring bokken' met speciale gymnastiek en turnlessen voor jongens. Lange tijd hebben de heren zich van de ze sport afgekeerd en hun vrije tijd op een andere manier besteed, maar -blij kens de talrijke verzoeken om inlichtin gen- schijnt nu het besef te zijn doorge broken, datje gymnastiek met recht 'de eerste sport op de maatschappelijke ladder' kunt noemen, omdat ze de basis is van alle lichamelijke oefening, voor welke sport dan ook! Jongens, die deze opvatting delen, zijn elke zaterdag welkom in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan van 12.00 tot 13.00 uur. Onder deskundige leiding kunnen zij in de leeftijd van 6 tot 16 jaar veel plezier beleven en hun sportieve draai vinden. Overigens kunnen zij zich op het verenigingskantoor aan de Laan straat 93a in de morgenuren laten in schrijven of om nadere informatie vra gen. Ook daar zijn ze welkom! Voordelig turnen In het kader van 'Zestig jaar gymnastiek in Soest' mogen nieuwe leden de nieu we lessen op het gebied van jazz-dance en de gymnastiek voor jongens gratis volgen. Dit aanbod geldt tot aan de gro te vakantie! Wie meer wil weten, belt 12124 en bij geen gehoor 15232.

Soester Courant | 1988 | | pagina 15