O Êk 4 Red Stars-teams winnen in Denemarken Kampioenen bij tennisvereniging Soest-Zuid Springmarathon bij sportschool Budo-Ryu WOENSDAG 1 JUNI 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 16 Ook achtste uitwisseling met Holbaek Basketbal Klub een succes li BASKETBAL Goede prestaties Pijnenburgploegen ATLETIEK Nic. van Dam active sports INTERNATIONAL GOLF 10-30% korting Clubkampioenschap van Duinkikkers ZWEMMEN SoVoCo-dames winnen in Zaanstreek VOLLEYBAL TENNIS Eerste team LTC Soest kampioen TENNIS Oud-volleyballers actief in Soest SCRABBLE Dakwerken Tiende Klaarwaterloop op 16 juni Henny Pot 7e op NK 10 kilometer Zestig kinderen bij AV Pijnenburg SCHAKEN Vonk belaagt toch nog Lars Bouma VISSEN Zomercompetitie De Snoekbaars Open Huis Bridge Club ONI Krant niet ontvangen? Basketbalvereniging The Red Stars heeft twee internationale toernooien in Denemarken op haar naam ge schreven. Zowel de meisjes kadetten als een gemengd herenteam bleven ongeslagen in Holbaek, waar de Soes- ter club vier dagen verbleef. De meisjes kadetten waren ondanks de vermoeiende nevenactiviteiten sterker dan vier tegenstanders. Vooral tegen Holbaek Basketbal Klub probeerde het team onder leiding van Michel van Drie, zover dat nog ging, het onderste uit de kast te halen. Red Stars won met 40-22 van de gastploeg, die enkele we ken eerder vierde was geworden op de Deense kampioenschappen jeugdbas- ketbal. De kadetten van Red Stars pro longeerden daarmee de toernooi-winst van vorig jaar. Ook de heren waren suc cesvol. De spelers van het eerste, twee de, vijfde en zesde team versloegen ach- tereenvolgens St. Annae, Slogerslev en Holbaek. Red Stars zette daarmee een sportieve kroon op een bijzonder ge slaagde uitwisseling met de Deense club. Banden De twintig Red Stars-leden maakten onder meer een dagtocht naar Kopen hagen. Daar werden twee pretparken bezocht en kon men genieten van het karnaval dat tijdens de pinksterdagen de Scandinavische stad in zijn greep hield. Verder kregen de Soesters uitge breid de mogelijkheid kennis te maken met Tuborg en Carlsberg, terwijl de zondagavond werd benut voor een ge zamenlijke barbecue. Tijdens het ver blijf van Red Stars in Denemarken wer den de banden met Holbaek nog strak ker aangetrokken. Bij het afscheid wa ren er dan ook velen die zich 'tot vol gend jaar' lieten ontvallen. Of in 1989 opnieuw een uitwisseling tussen Red Stars en Holbaek Basketbal Klub zal plaatsvinden is nog niet zeker, maar het heeft er alle schijn van. De achtste ont moeting was er in ieder geval één die de deelnemers niet snel zullen vergeten. Het enige negatieve feit was dat twee van de vijf Nederlandse auto's in Hol baek werden beschadigd. Onbekende vandalen waren daarvan de daders. Het was de eerste keer dat zoiets gebeurde sinds 1981, toen de contacten tussen beide clubs ontstonden. Het afgelopen weekend stond de atle tiek in het teken van competitiewed strijden. Vijf jeugd- en twee senioren teams van AV Pijnenburg waren ac tief op verschillende banen in de regio en verbeterden naast vele/persoonlijke ook nog een zestal clubrecords. Van de C- en D-junioren, die hun wed strijd op zaterdag in Lelystad moesten afwerken deden de jongens D het het best met een tweede plaats achter het organiserende Spirit. Onder leiding van Jaap Swaagman en Dick Kamerbeek is deze groep sterk vooruit gegaan en wa ren er vele persoonlijke records te note ren. Bij de meisjes D was Sanne van Ke ken de uitblinkster. Met een speerworp van 27.94 m verbeterde zij het clubre cord met maar liefst 13 mü Het tweede clubrecord kwam op naam van Moni que van Leek. Ze liep de 1000 meter in 3.29.4 minuten. Ook bij de meisjes C werden twee clubrecords verbeterd. Margot Kerkvliet ging niet vlekkeloos over de 80 m horden maar toch snel ge noeg voor een beste tijd van 15.9 secon den. Middenafstandsloopster Andrea Davelaar ging eindelijk weer voluit op de 1000 m én bracht haar eigen record op 3.24.4 minuten. De kleine groep jongens C van Pijnenburg presteerde op hoog niveau. Abdes Belarbi won de 800 m erg gemakkelijk in 2.15.4 minu ten. De jongéns B hadden een uitste- Nieuw bij op golfsets, ballen, tassen, karren en schoenen van de beste merken. Ook test-clubs te huur. v.Weedestraat 16 - Soest Zaterdag 28 mei werden bij de Duin- kikkers de jaarlijkse clubkampioen- schappen gezwommen. Met een tribu ne vol ouders gingen de eersten om 9.45 van start. Hartverwarmend wa ren de allerkleinsten, die vol trots hun 25 m zwommen en alleen maar wilden weten of zij eerste waren geworden. Daarna de groteren van de basisgroe pen die 50 m van alle slagen moesten zwemmen. Deze waren er al meer op uit om hun eigen tijden te verbeteren en te proberen een paar tienden harder te /wemmen, teneinde een medaille in de wacht te slepen. Dan de kinderen van de wedstrijdgroep, die zeer geconcen treerd stonden te wachten op het start sein, teneinde hun 100 meters zo snel mogelijk te zwemmen en hierdoor mis schien clubkampioen te worden. Een groots spektakel was de 100 m vrij van de grotere jongens die, elkaar niets toe gevend, door het water schoten en allen (zelfs in de Turf) onder de minuut zwommen. Het was een spannend ein de van een morgen vol verrassingen, een heel goed einde van een fantastisch seizoen van De Duinkikkers, die bewe zen hebben zeer goed met de ploegen iru de omgeving mee te draaien. Clubkampioen bij de basisgroepen werd Mike Edelman met 31.2 pnt., 2e werd Janneke Wibbelink met 32.8 pnt. en derde Aijen Sneep met 32.9 pnt. Bij de wedstrijdgroepen werd eerste Frits Wibbelink 23.6 pnt., 2e Steven Uyland 33.8 pnt. en derde René v. Walsem 40.4 pnt. Een bijzonder opvallende prestatie hebben de Soester volleybal dames in Westzaan geleverd door het "Open Kampioenschap van de Zaanstreek" te winnen. Naast een eerste plaats op het toernooi werden er ook nog twee SoVoCo/Stam dames uitgeroepen tot beste speelster (Ciska Abraham) en beste speelverdeelster (Lotte Paans). Dit resultaat geeft voor de nieuwe competitie goede perspectieven. Tijdens de wedstrijden in de poule moesten de Soester-dames respectieve lijk aantreden tegen Delta Lloyd/ AMVJ, Brother/Martinus en Bosta/ The Smash. Geen gemakkelijke tegen standers zo op het eerste gezicht. De eerste wedstrijd tegen Delta Lloyd/ AMVJ werd gelijkgespeeld met 1-1 (10-15 en 15-12). Tegen Brother/ Martinus werd er goed geconcentreerd gespeeld. Via veel aanvallen over de buitenkant en harde drie meter ballen van Irene Koelewijn kreeg Brother/ Martinus geen kans (15-4 en 15-10). De laatste wedstrijd in de poule was wat moeilijker voor de Soester dames: we- liet eerste herenteam van de tennis- t ereniging Soest-Zuid is afgelopen za terdag op overtuigende wijze kam pioen geworden. In de laatste compe titiewedstrijd werd met 6-0 gewonnen tan Huizen. Het team, dat uitkwam in de eerste klas se. moet een promotiewedstrijd spelen i im volgend jaar in de promotieklasse te kunnen spelen. Aanvoerder Franco van Aseh, Henk van Asch, Peter Brou- uer en Robin Renoov zullen daarvoor' hun uiterste best doen Het tennisteam kreeg van sponsor lunchroom 't Hoekje een salade aangeboden in verband met hei behaalde kampioenschap. Ook het B-team van Soest Zuid werd zaterdag kampioen. De tennissers Henk van 't Klooster. Wim Gouw, Bela Bohus en Riek Wouters mogen na de 4-2 winst op Flehile proberen te pro moveren naar de eerste klasse. Daar voor moet een extra wedstrijd worden gespeeld. Jeugd Bij de jeugd van Soest-Zuid waren eveneens twee kampioenen te noteren. Hel waren het mixed A- en het mixed B-leam van de club aan de Bosstraat. Het A-team haalde 45 punten en werd daarmee onbereikbaar voor de concur renten. De B-jeugd liet niets aan twijfel over en zegevierde met 10-0 over Lock- horst. Beide teams moeten vandaag verder spelen voor de KNLTB-beker. Een andere titelkandidaat redde het net niet tegen De Geeren, waardoor men genoegen moest nemen met een tweede plaats. Het jongens B-team eindigde in de competitie op de derde plaats. De C-jongens kwamen niet verder dan de onderste zetel. Clubtrainer Glenn van Foto: Goos van der Wilt. Kleef kan tevreden zijn over de resulta ten van zijn pupillen. Gebleken is dat de extra trainingen vruchten afwerpen. Evenals vorig jaar werd het eerste team van LTC Soest kampioen in de over gangsklasse B. Vorig jaar werd helaas de promotiewedstrijd naar de over gangsklasse A verloren, maar dit jaar hoopt hel definitief door te breken. Daartoe wordt op i 2 juni de strijd aan gebonden met C.C. Zeeland in Goes. Soest 2 degradeert helaas uit de tweede klasse. Maar door hel kampioenschap van Soest 3 hoeft deze tweede klasse voor de LTC Soest niet verloren te gaan. Het door trainer Pieter Verbrugh aangevoerde derde team is gebrand op promotie. Op het schitterende park aan de Schrikslaan wordt het op 12 juni heel spannend als voor deze promotiewed strijd Festina uit Amsterdam op bezoek komt. Van de vierde klasse teams werd Soest 6 kampioerj. Dit team moet helemaal naar Heerhugowaard om promotie naar de derde klasse te bevechten. De Soester-junioren, die in de landelijke hoogste klase al kampioen waren, be ginnen hun strijd om de nationale titel in Wateringen. Als deze eerste partij gewonnen wordt, zitten zij in de halve finale van het Nederlandse kampioen schap. Lief en leed bij de zaterdag teams van de LTC Soest. Najaren sterk in deze klasse vertegenwoordigd te zijn geweest twee keer werd Soest A kampioendegra deert het eerste gemengde senioren team uit de hoofdklasse. Het beste der de klasse team werd kampioen en zal op 1 I juni proberen de tweede klasse te veroveren. Bij de zaterdag-junioren heeft Soest C het tot op de laatste dag heel spannend gemaakt. Met nog twee dubbels te gaan zou venics degradatie en winst hot kam pioenschap betekenen. Hanneke Steen. Jennifer Woltjes, Herman Stam en Oscar Langendorff wonnen en ver loren één partij en dus werden ze twee de in hun afdeling. Soest F werd kam pioen en zal in een uitwedstrijd op I 1 juni proberen de tweede klasse te berei ken. Verrassend was het kampioen schap van dinsdag dames A. Marijke Alders. Renie Wolff en Helen Speel man zullen hun uiterste best doen om voor dc L'l C Soest in deze competitie- soort de eerste klasse te veroveren. Ook dames D gaat op promotiepad en wel naar de tweede klasse. Aan het einde van de promotiewedstrijden op 12 juni organiseert de Technische Commissie een competitie afscheidsborrel, waarbij hopelijk het bereiken van de Over gangsklasse A geviud kan worden. derom een gelijkspel (8-15 en 15-9). In de kruisfinale werd er weer sterk ge speeld en De Molenwiek kreeg geen en kele kans 2-0(15-5 en 15-3) binnen 25 minuten tijd. In de finale trof SoVoCo wederom Delta Lloyd uit Amsterdam. In deze wedstrijd werd niet de fout ge maakt door bij een achterstand ver krampt te gaan spelen. De eerste set werd gemakkelijk gewonnen met 15-4, mede door sterk spel van Ciska Abra ham. In de tweede set ging het wat moeilijker. Na een achterstand van 5-1 kon Lotte Paans haar'team weer opstu wen tot vaak grotejid.pgte met ais resul taat 15-8. Dit was' hef laatste toernooi voor de dames voor een korte rustpe riode om zich vanaf 1 augustus weer volledig te gaan richten op het nieuwe seizoen! Volgend seizoen zullen de dames extra veel lange reizen moeten ondernemen om hun tegenstanders te bezoeken. En dit zijn vaak tegenstanders van formaat waar niet zo makkelijk van wordt ge wonnen, zoals de twee eredivisie degra danten News Flash OVRA uit Haarlem enMepal/Orion uit Doetinchem. De overige tegestanders zijn: KDS uit Wormer, Dinto »uit Warmenhuizen, Hobas/Pollus uit Óldenzaal, Drachten, ATC uit Hengelo, Gemini uit Eist, DVS uit Dokkum, Lycugus 2 uit Gro ningen en Tonegido uit Voorburg. In sporthal Beukendal komen op za terdag 4 juni voormalige sterren uit de nationale volleybalwereld in actie. Dan worden de Veteranenkampioen- schappen van Nederland gehouden. Het in ere herstelde toernooi is op ver zoek van de NeVoBo door de Soester vereniging SoVoCo georganiseerd. De spelers en speelsters van de 16 he ren- en 10 damesteams zijn minimaal 35 jaar. Velen kwamen in het verleden uit in de eredivisie. Titelverdediger bij de heren is het team van Delta Lloyd. Een uit ex-internationals samengestel de ploeg won vorig jaar bij de dames. Het Veteranenkampioenschap in Beu kendal begint om 9.30 uur. De finales starten om 17.00 uur, waarna om onge veer 18.30 uur de prijzen worden uitge reikt. De scrabbleavond van 26 mei in dien stencentrum Honsbergen gaf een niet zo grote opkomst te zien. Kennelijk is men aan het eind van een seizoen een beetje vermoeid en verlangt men naar geestelijke rust. Denken kost inderdaad veel energie. Toch werden er nog wed strijden gespeeld door zo'n vijftien aan wezigen. Naast Klaas Keuter, die liefst 725 punten haalde (toch altijd nog 2 minder dan vorige week) baarde Riet de Groot opzien met een persoonlijk record van 568 punten. Hulde was haar deel. De uitslagen van donderdag: M. Klute - J. Leijendekker 435-477 T. v.d. Veer - T. Danvers 350-445 .1. van Zijtveld - R. de Groot 426-568 W. Bouman - Hans Danvers 325-442 J. Danvers - Th. v.d. Berg 542-415 W. Klute - K. Keuter 371-325 T. van Egdom - Mevr. Gerth 387-364 De prijs van de week. uit de tweede avi indsessie was deze keer voor Alex de Voogt, die ook nóg een inhaalwedstrijd speelde en daarbij 523 punten scoorde tegen Klaas Keuter. Donderdag 2 juni nogscrabble( 16 juni is de slotavond) in dienstencentrum Honsbergen. De aanvang is 19.30 uur (half acht) en de deelname kost f 2,50 per persoon. kende dag in Amersfoort. Maar liefst vijf persoonlijke en twee clubrecords waren het resultaat van deze groep, met als absolute uitblinker Dave Brouwer. Met een sprong van 6.95 m is hij een van de beste verspringers in Nederland in zijn klasse. Een opzienbarende op mars maakte Frankwin de Wolf, tot voor kort sprong hij niet hoger dan 1.60 m, nu sprong hij het uit 1972 stammen de record van 1.73 uit de boeken met een hoogte van 1.75 m. Senioren Door enkele harde regenbuien moest de wedstrijd van de senioren een paar keer worden onderbroken en de harde wind werkte nadelig op de prestaties. De herenploeg, uitkomend in de derde klasse, werd verder nog beïnvloed door de blessure van 5 km loper Gert de Ruygt en door de ziekte van Erik Jan Ransdorp die het hordenlopen voor z'n rekening zou nemen. Nu moest coach Ard Vermeulen de 110 m horden zelf lopen en dit deed hij ondanks de ge brekkige voorbereiding zeer verdien stelijk in 17.9 seconden. Op de 100 m liep sprinter Herman Bredewold weer als vanouds een keurige 11.0. Paul van den Brink had weinig tegenstand op de 1500m en kwam net boven de 4 minu ten uit: 4.00.1, De Amerikaanse Pij nenburger Jim Clewell komt na een lan ge blessureperiode steeds beter in vorm: 4.11.6. Lange afstanders Jos van Ras en Willem van Hofslot hielden el kaar goed in evenwicht op de 5 km. Ze kwamen tot goede tijden: 16.43 en 16.49 minuten. Bij de technische num mers was er een prima worp van Angelo van Leijenhorst: 41.16 m, stootfe oud voetballer John Belt de kogel 1.30 ver en sprong Paul Schlebaum 1.70 m hoog. De estafetteploeg van Pijnenburg liep naar een mooie overwinning met een tijd van 43.9. Bij de kleine dames- ploeg was het Marion van de Broek die de meeste punten binnenhaalde met een gezien de omstandigheden goede tijd op de 400 m, 59.5 seconden, en een vertesprong van 5.24 m. Angelique van Oostrum liep een prima 2.23.3 op de 800 m en Petra Burger stootte de kogel 8.99 ver. Installatiebedrijf j. cornelisse bv Tel. (02155) 13014-12577 Op donderdag 16 juni houdt AV Pij nenburg in samenwerking met Super van Doorn voor de 10e maal de Klaar waterloop. Dit unieke evenement heeft in die tien jaar meer dan 10.000 lopers op de been gebracht. Dit jaar zal weer gewerkt worden met de oude formule dwz. de organisatoren hopen dat alle scholen (zowel de basis als middelbare scholen) aan de start verschijnen. Op dit moment zijn veel scholen aan het trainen om zo goed mo gelijk voorbereid te zijn. Ook dit jaar is het voor middelbare scholieren uit Soest, die buiten ons dorp op school zit ten, met een uit Soesters bestaand team deel te nemen. Ook zijn er weer diverse prestatielopen en de wedstrijdloop die voor iedereen open staat. Als speciale attractie zullen er dit jaar 3 extra bekers uitgereikt worden aan diegenen die tij dens de prestatieloop het meest ludiek gekleed aan de start verschijnen. Don derdag 16 juni is gekozen vanwege het feit dat die dag een rustdag is bij de EK voetbal zodat ook dit jaar de voetbal- liefhebbers dit evenement niet hoeven te missen. Het startschot wordt gegeven door niemand minder dan Frank Mas- meijer. De organisatie Van Doorn Su per en AV Pijnenburg verwachten ook dit jaar weer zo'n 1000 deelnemers aan deze populaire loop. Afgelopen week werden de baankam- pioenscliappen 10 km. op de Amers- foortse kunststofbaan afgewerkt. Door haar prestaties van de afgelopen tijd was Henny Pot gerechtigd om met de sterkste dames van Nederland om de nationale titel te strijden. Voor Henny was dat een geheel nieuwe ervaring, waarbij zij zich keurig tussen het sterke gezelschap wist te handha ven. Het weer bleek zeer gunstig en stond op zich al garant voor goede tij den. De goede vorm van Henny was de tweede faktor die haar tot de veruit bes te prestatie tot nu toe bracht. Zij verbe terde haar persoonlijke record met 2 minuten en liet een mooie 7e plaats in 37 min. 24 sec. noteren. In het gelijktij dig gehouden Open Amersfoortse Kampioenschap kwam Jos van Ras tot een goed resultaat door zijn persoonlijk record aan te scherpen tot 34 min. 1 sec. Hij was daarmee ruim 1 minuut sneller dan voorheen. In de Cityloop te Doe tinchem over iets minder dan 10 km. was Joop van Leijenhorst op twee na de sterkste veteraan. In deze stratenloop met veel bochtenwerk kwam Joop als 3e binnen in 31 min. 23 sec. Eemmeerloop Met het vijftal Henny Pot, Corinne Wallet, Diny van den Berg, Adri van der Zon, en Gerry den Oude werden de A.V. Pijnenburgdames winnaar van de Eemmeerestafette over 50 km., waarbij iedere deelnemer ongeveer 10 km. voor zijn rekening moest nemen. De Soester dames verpulverden het parkoersre cord met 8 minuten. Voor het volgend jaar is 3 uur 31 min. en 24 sec. de te kloppen tijd. In de herenwedstrijd was er ook een Pijnenburgploeg, bestaande uit Ulrich Manders, Henk Wallet, Dick den Oude, Rob Jansen en René Hoks- bergen. Zij wisten beslag te leggen op een 9e plaats in een deelnemersveld van 86 ploegen. Zij realiseerden een tijd van 3 uur 10 min. 12 sec. Afgelopen zondag hield de atletiekver eniging Pijnenburg open huis op de at letiekbaan aan de Wieksloterweg. Hoe wel de weergoden het bij de aanvang der kennismakingswedstrijden lieten afweten, trad een aanzienlijke verbete ring op nadat wethouder drs. Günther Plomp het startschot had gelost. De wethouder was er mede getuige van dat vooral jonge Soester scholieren een actief kijkje kwamen nemen. Er werd enthousiast gesport op de onderdelen 60 m sprint, 1000 m, kogelstoten/bal- werpen, hoog- en verspringen. Een aantal gediplomeerde juryleden verleende medewerking, terwijl trai ners en Pijnenburg-atleten de techni sche kneepjes van de atletieksport aan de bezoekers lieten zier Er heerste een sportieve en ontsr "wien sfeer. Na af loop ontvingen 60 jeugdige Soesters hun welverdiende diploma's. Zaterdagavond leverde een selecte groep deelneemsters aan aerobic-gym bij sportschool Budo-Ryu een uitzon derlijke prestatie onder de inspireren de leiding van Lidy van Diermen. Omdat Lars Bouma een aantal weken niet heeft kunnen schaken, heeft Chri.x- tiaan Vonk zijn grote achterstand kun nen wegwerken. Het verschil was 165 punten en is nu nog maar 13 punten. Volgende week zullen ze samen uit mo gen vechten wie de titel overneemt van Jo Braf, die een zeer slechte maand ddormaakt. Vijf achtereenvolgende nederlagen hadden even zo veel overwinningen kunnen zijn en dan had een derde titel op rij zeker tot de mogelijkheden be hoord. Ondertussen worden de laatste inhaalpartijen in groep I weggewerkt. Kampioen G. Muis is van plan om on geslagen te blijven. R. van Aurich werd in slechts 17 zetten aan de kant gezet. Sulenta is de enige gepromoveerde die zich heeft waargemaakt in de eerste groep. Nu wist hij vice-kampioen E. v .d. Velden op remise te houden. E. de Haan won vrij eenvoudig van C. Goes. die als een na laatste is geëindigd. Jan de Gier veegde Boekhoff in 15 zetten van het bord. De mooiste overwinning van vrijdag was echter voor R.G. de Boer, die van Jo Braf won. Henk Gerth lever de ook een prima prestatie door Erik Svvindels op remise te houden. Verras send was ook de winst van Cees van Dijk op K. Vegtcr. Stand aan kop van de ladder: 1L. Bou ma 672pnt; 2. C. Vonk 659 pnt; 3. J. de Gier en R.G. de Boer 500 pnt; 5. Mr. Boekhoff 477 pnt; 6. .1. Braf 448 pnt. Gedurende een uur en vijftien minuten liet de groep van 25 dames, in leeftijd variërend van 14 tot 41 jaar, zonder pauze een variëteit aan springoefenin gen zien (o.a. omspringen, squat, knie- heffen, scharen). Deze oefeningen wer den afgewisseld met trimmen en uitge voerd met ritmische muziek variërend van disco en reggae tot rock en roll. Drie jaar geleden nam Lidy van Dier- Zaterdag 28 mei heeft de Snoekbaars op de Vecht bij Weesp de 2e competi tiewedstrijd gevist. Dat het paaiseizoen nog niet voorbij is bleek uit het feit dat de meeste vis op ondiep water en tegen het riet werd gevangen. Het tijdig op merken van en het handelen naar der gelijke gegevens is vaak bepalend voor de vangst. Bert Giele en Bert v.d. Hoef hadden tijdig in de gaten dat de vis in de kant lag en dat leverde heiden een eer ste plaats op in hun divisie. Dat ze ook samen in een bootje visten was heel bij zonder. Hetzelfde gold voor Gerrit Kuiter en Jaap Troost die ook samen in een boot nagenoeg evenveel vis vingen. Na afloop van de wedstrijd stond er op het biljart van visserscafé 'De Bierhut' voor iedere deelnemer een prijsje klaar, verzorgd door de eigenaars Carl en Alie Prent. Zij werden beloond met een wel gemeend applaus.De vijf hoogst geëin- digden uit beide divisies; Eerste divisie: le Bert v.d. Hoef 11.49 m.; 2e Willem v.d. Kraats 8.80 m.; 3e Evert Kasius 8.32 m.; 4e Jan Aertssen 6.15 m.; 5e Joop Hibbel 5.78 m. Tweede divisie: le Bert Giele 10.51 m.; 2e Gerrit Kuiter 10.25 m.; 3e Jaap Troost 9.53 m.; 4e Maarten Mosk 6.07 m.; 5e Bert de Bruin 3.36 m. Foto: Goos van der Wilt. men met veel enthousiasme en zuiver uit liefhebberij het initiatief om regel matig op zaterdagavond vrijblijvend de konditie te verbeteren. Wat aanvanke lijk als een klein groepje begon groeide al snel uit tot een groep van gemiddeld 25 dames - en zo nu en en dan een enke le heer - die naast de normale aerobic lessen iedere zaterdagavond serieus trainden voor het springen. In het afgelopen seizoen vanaf septem ber 1987 werd door de onderlinge sti mulans en niet in de laatste plaats de ge motiveerde en zeer energieke leiding van Lidy, de 'springtijd' opgevoerd van 25 minuten tot een uur en een kwartier. Afgelopen zaterdag ontving iedere deelneemsters een aandenken en een welverdiende medaille. De groep gaat na de zomervakantie op dezelfde voet door, en hoopt volgend jaar een nog be tere tijd te bereiken. Zoals gebruikelijk houdt de bridgeclub O.N.1. na afloop van de competitie Open Huis gedurende de maanden ju ni, juli en augustus. Belangstellenden zijn welkom op dinsdagavonden om 19.45 uur in "De Rank," Soesterberg- sestraat 18, Soest na vooraf Mevr. See- gers ingelicht te hebben tussen 12.00 en 14.00 uur, tel. 02155-12694. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uür naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd.

Soester Courant | 1988 | | pagina 16