te koop bij Schoeman Schoeman ^11 ^Strater ^Strater ffidPub MODETRENDS IN ZONNEBRILLEN vy> G//0H mm Polaroid brilmode uzJ BEDRIJFSHUISVESTING Soest 50 jaar geleden 3 juni 1938 .éérst eve> WOENSDAG 1 JUNI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 J. A. SMEEING Beheer b.v. Vliegoefeningen Soesterberg V erkeersmaatregel Avondvierdaagse Na discussie in commissie ABZ: Raad spreekt zich 'individueel' wel tegen Apartheid uit Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat 79, Soest 02155-16151. Makelaardij o.g Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. Provincie wil betere onderkomens voor muskusrattenvangers Toplaag Koningsweg V erkeersmaatregel Wielerronde Verkeersmaatregel Smitshof EEN TE GEK LEUK SETJE! Rokken 39,75 49,75 Sweaters 59,75 Hemdjes29,75 marine mint, bruin mint >1M- PORSCHE DESIGN by CARRERA VOOR EEN PERFEKT ZITTENDE (ZONNE)BRIL Soest, Ëmmalaan Riant zonnig vrijstaand herenhuis met garage en vrije achtertuin. Veel privacy. Hal met natuurstenen vloer, toilet met fontijn, diepe k.k., l_-vormige woonkamer met parketvloer (7.50 x 4 m., serre 2.50 x 3 m.), open haardkanaal, open keuken met afzuigkap, flinke bijkeuken met wasmachine aansluiting, vrijstaande verwarmde garage met punt dak en zolder. Bergschuur. Verd.: overloop, zijkamer, 2 grote ka mers, inbouwkasten en vaste wastafel, nieuw betegelde douche met vaste toilettafel, vaste kastenwand, vliering bereikbaar met los se trap, geheel bevloerd met dakraam. 0__ Koopsom: I 010.UUU," k.k. Soest, Middelwijkstraat Riant vrijstaande viila op levendige lokatie aan doorgaande weg door Soest, ideaal te combineren met kantoor aan huis of dubbele bewoning. Totaal bijna 600 mz grond. Hal, toilet, kelder (3 x 3), L-vormige woonkamer (ca. 45 m2) met 2 openslaande deuren naar tuin, serreuitbouw mogelijk, keuken aan achterzijde; verd.: badkamer met ligbad, wasmachine aansluiting en vaste wastafel, grote voor- en achterkamer waarvan 1 met bal kon en 1 met een vaste wastafel, ingebouwde kasten, zijkamer eenvoudig bij voorkamer te betrekken, vaste trap naar zolder met 4e en 5e slaapkamer, veel bergruimte en 2 bergkamers. Kelder in dien gewenst eenvoudig uit te breiden tot het gehele bebouwde op pervlak, momenteel vrije hoogte 1.25 m. Geschakelde garage met puntdak en verlichting, zijgevelraam en 2 deuren. Vrije achtertuin. Incl. stoffering, zonnescherm en vloerbedekking. Tuin- en keuken deur dubbele beglazing. Koopsom: T Z/9.UUU,- k.k. Soest, Dr. Rupertlaan Royale eengezinswoning met c.v., schuur met achterom, voor- en achtertuin op het ZW, c.v.-ketel in 1984 vernieuwd, vloerisolatie en dakisolatie. Gang, toilet, meterkast, trapkast, doorzonwoonkamer met parket vloer en open haard, voorzetramen (8 x 3.50/4), moderne inbouw- keuken met gaskookplaat en afzuigkap, aansluiting wasmachine; verd.: grote voor- en achterkamer waarvan 1 met balkon en beiden met vaste wastafel, zijkamer met 2e balkon, nieuw ingerichte bad kamer met ligbad, 2e toilet en vaste wastafel, vaste trap naar zol der met veel bergruimte, overloop, royale 4e slaapkamer met 2 dakramen. Koopsom: f 198.000,' k.k. Baarn, Nw. Baarnstraat Te huur aangeboden nabij A-1 winkelgebied aan de Laanstraat, in het centrum zeer centraal gelegen winkel-, showroom- en/of kan toorruimte geheel op parterre. Voorzien van verlichting, tegelvloeren, luchtverwarming en kracht stroom. Eventueel parkeren op eigen terrein. Units vanaf circa 130 m2 beschikbaar. Totaal circa 385 m2 beschikbaar. nsv TTOQQB'ehpyel e Huurprijs Schoeman Makelaars o.g. ijs: f200 per m2 exkl. b.t.w., geïndexeerd,^ LI;: -/ icï i «i M mr Soest B.g g. B.J.A.M Majoor, dir/mak./tax Tel. 02155-16955 Ook kantoren te IIHI Inlichtingen via Veenendaal, iLHJ uw NVM- Amersfoort, Makelaar of via ons kantoor Hoofddorp, NVM Leusden en Tiel wu»» r IN- EN VERKOOP ONROEREND GOED Mariastraat 1 - 3762 CW SOEST Telefoon 02155 - 'I 83 86 TE KOOP SOEST 1 Prins Bernhardlaan 2: vrijstaan de villa met dubbele garage. Grond: 442 m2. Vraagprijs f 225.000,- k.k. 2 Heeserlaantje 48: vrijstaand landhuis met garage en opstal len. Grond: 9800 m2. Uitermate geschikt voor paardenliefheb bers. Vraagprijs f 525.000,- k.k. 3 Burg. Grothestraat 15: vrijstaan de woning. Laatste 20 jaar niets aan onderhoud gedaan. Grond: 573 m2. Vraagprijs f 125.000,- k.k. TE KOOP EEAANES 1 Wakkerendijk 248-250: grote boerderij met veel bijgebouwen. Grond: 8760 m2. Vraagprijs f 475.000,- k.k. TE KOOP SOEST BEDRIJFSRUIMTEN 1 Burg. Grothestraat 31: opslag ruimte, veel achterstallig onder houd. Grond: 750 m2, waarvan ca. 350 m2 bebouwd. Uitermate geschikt voor kleinschalige meu belmakerij, aannemerij, timmer werkplaats e.d. Vraagprijs f 125.000,- k.k. (evt. huur is bespreekbaar). TE HUUR SOEST BEDRIJFSRUIMTEN 1 Mariastraat 7: ruimte t.b.v. kan toor c.q. showroom. Opp. 278 m2. Huur f 105,-/m2/jaar 2 Steenhoffstraat 46: ruimte beg.gr. t.b.v. kantoor, show room, praktijkruimte, oplei dingscentrum etc. Opp. 750 m2 Huur f 120,- m2/jaar. Sinds gisteren vindt op de vliegbasis een oefening plaats voor hel Amerikaanse en Nederlandse Luchtmachtpersoneel. De oefening duurt drie dagen en eindigt donderdag 2 juni in de namiddag. De vliegbewegingen voor deze oefening vinden plaats tussen zeven uur 's och tends en twaalf uur 's nachts. Tijdens deze oefening kunnen vliegtuigen ook andere dan de gebruikelijke aanvlie groutes vliegen. Vliegbasis Soesterberg gebruikt tijdens de oefening sirenes voor hel waarschuwen van haar perso neel. Omwoners van Vliegbasis Soes terberg kunnen hiervan hinder onder vinden. In verband met de Avondvierdaagse is op donderdag 2 juni tussen 19.00 en 20.00 uur een tijdelijke verkeersmaat regel genomen in de wijk Klaarwater. De Johannes Poststraat en het gedeelte Wiardi Beckmanstraat tussen de Jo hannes Poststraat en de Gerrit v.d. Veenstraat zijn dan gesloten voor alle verkeer in beide richtingen, met uitzon dering van voetgangers. De gemeenteraad van Soest zal geen officiële oproep doen tot steun aan de demonstratie tegen Apartheid, op 11 juni in Amsterdam, maar dat wil niet zeggen dat individuele raadsleden niet tegen Apartheid zijn. In een brief aan het "Breed Overleg tegen Apartheid" (dat de demonstratie organiseert) zal het gemeentebestuur dat proberen duidelijk te maken. Dat is maandag avond afgesproken in de raadscom missie Algemene Bestuurszaken. De commissie boog zich over een con cept-antwoordbrief van het College, waarin eens te meer duidelijk werd ge maakt dat "buitenlandse zaken" vol gens afspraak niet op het terrein liggen van het gemeentebestuur. Het concept eindigde met de zin dat de strijd tegen Apartheid een zaak is van de regering en van particuliere organisaties, maar dat vonden de meeste commissieleden toch "te bot". Raymond van Gelder (PvdA) legde zich in eerste instantie neer bij de afge sproken beleidslijn, maar maakte be zwaar tegen de bewuste zin, omdat hij vond dat de strijd tegen Apartheid wel degelijk ook een zaak van de gemeente kon zijn. Adriaan Pothuizen (D66) lounde zich verbaasd over de gematigde PvdA-op- stelling en vond dat de gemeente zich dan ook best zou kunnen uitspreken, wat Jan Visser (Prog. Soest) tot de con statering bracht dat D66 linkser was dan de PvdA. Visser wees erop dat de gemeente Soest ook een standpunt had over ontwikkelingssamenwerking (zie 5 mei), en dat steeds meer gemeenten standpunten op dit soort gebieden dur ven in te nemen. Hij verspreidde een al ternatieve antwoordbrief, waarin de ge meente sympathie voor de demonstra tie zou uitspreken en de oproep gedeel telijk zou steunen, o.a. met een verwij zing naar het eigen "lokaal buitenlands beleid" in Soest: ontwikkelingssamen werking, opvang asielzoekers, toestem ming voor collecte werkgroep Zuidelijk Afrika. Daarnaast wilde hij plaats voor een affiche bij het Infocentrum en een tegemoetkoming voor advertentiekos- ten van 150 gulden. Kees Verheus (CDA) bepaalde zich tot het College-concept. Hij voelde er wel voorde laatste zin te schrappen. "Ieder een is tegen Apartheid, een enkele uit zondering daargelaten." 'Voorhoeve/Voorhoede-lijn' Bert Krijger (VVD) stelde zich echter opvallend soepel tegenover zijn linkse collega's op. Hij voelde ook weinig voor de laatste zin en zag er verder geen been in in de antwoordbrief iets te verwoor den over de individuele standpunten van de raadsleden. Over Vissers alter natief merkte hij op dat er inderdaad al "heel wat" gebeurt in Soest, in aanmer king genomen dat Soest toch een "rechtse" gemeente is. Ietwat ironisch liet de VVD-er weten dat zijn partij sinds het congres van het afgelopen weekeinde duidelijk op de "Voorhoe- ve/Voorhoede-lijn" zat, en zich daar om tot op zekere hoogte wel met Vis sers alternatief kon verenigen. Alleen over de advertentiekosten wilde hij nog even nadenken, om geen precedenten te scheppen. Raymond van Gelder verduidelijkte nog even dat hij wel degelijk van me ning is dat de gemeente een standpunt mag uitdragen en stelde zich achter Vis sers voorstel, evenals Pothuizen. Alleen Verheus had er in de fractie liever nog even over willen spreken. Burgemees ter Scholten beloofde de commissie tenslotte dat hij zou proberen een aan vaardbare combinatie van beide con cept-brieven te componeren. Soest Veldweg Wonen en werken kan hier gecombi neerd worden t.w. a. Woonhuis: luxe keuken met inb. app., ruime woon- kam. met open haard, ouder si. kam. met ap, douche; verd.: 1 gr. sl.kam. 2 kl. si. kam., badkamer. Alle ramen voorzien van isol. beglaz., aluminium kozijnen geïsol. b. Garage: 6 X 3 m. met ruime bergzolder. c. Winkel/werkplaats (los van het huis): ca. 6 X 11 m. door schuif wand in tweeën te delen. d. Appartement: boven de winkel met vrije opgang, douche en toilet. e. Grond: ca. 10 are eigen grond en ca, 5 are van NS in NVM gebruik. VRAAGPRIJS: f 440.000,- k.k. Soest Burg. Grothestraat Riant LANDHUIS met PRAKTIJKRUIMTE met eigen entree, garage, plantenkas, verwarmd zwembad op ca.'2.000 m2 grond (achter zuid). Ind.: hal, woonkam. iw, eëikarh. woonkeuken, provi^ sie- en stpókkeldeGA ruime sl.kamers, badkam. met ligbad, ap. douche, dubb. wastafelcomb. en toilet, zeer ruime zolder met voorzoldèr, bergruimte èh twee sl.kam. (iMij Tekeningen beschikbaar. VRAAGPRIJS: f 785.000,- k.k. NVM Er zijn betere onderkomens nodig voor de provinciale muskusrattenvan gers. Als bestaande ruimten geen mo gelijkheden bieden, is voor de bouw van nieuwe een klein half miljoen no dig. Maar voor Gedeputeerde Staten het totale bedrag beschikbaar stellen, willen zij eerst met de waterschappen praten over de hoogte van hun bijdra ge. Dit blijkt uit een notitie die op 2 ju ni a.s. zal worden behandeld in de sta tencommissie voor verkeer en water staat. Tijdens de behandeling van de begro ting 1988 hebben Provinciale Staten een motie aanvaard waarin zij GS vra gen de werkomstandigheden van mus kusrattenvangers te verbeteren. De be schikbare ruimten zijn veel te klein, ter wijl de voorzieningen niet voldoen aan de eisen, of zelfs helemaal ontbreken. Alleen in het rayon Lopikerwaard- Grootwaterschap Woerden is een rede lijk onderkomen aanwezig in de vorm van de voormalige wagenloods in Wil- leskop. Met wat verbeteringen blijft de ze uitstekend bruikbaar. Maar in de rayons Kromme Rijn-Leid- se Rijn, Westelijk Weidegebied en Val lei- en Eemgebied zijn nieuwe onder komens nodig, in het laatste, omvang rijke, rayon zelfs twee. Tot nu toe is het niet gelukt bij de ge meenten of waterschappen geschikte onderkomens voor het groeiende leger tje muskusrattenvangers te vinden. Maar GS hebben de moed nog niet he lemaal opgegeven. Komen er echter op korte termijn geen bestaande ruimten vrij, dan is nieuwbouw de enige oplos sing. Het gedeelte Koningsweg tussen de Dorpsstreek en de Vrijheidsweg krijgt in de periode maandag 6 tot en met donderdag 9 juni de toplaag. Dat bete kent dat de kruispunten Dorpstreek/ Koningsweg, Dalweg/Koningsweg en Vrijheidsweg/Koningsweg/ Clemensstraat gedurende die dagen na genoeg buiten gebruik zijn. De omlei ding wordt met borden aangegeven. Wederom is er aangifte gedaan van een geval van openbare schennis der eer baarheid, gepleegd ten aanzien van een juffrouw, die nabij Soestduinen per fiets over het rijwielpad ging. Een uitvoerig onderzoek is door de politie inge steld. Door het feit. dat aangerande dames geen aangifte bij de politie doen of dur ven te doen, wordt de politie zeer bemoeilijkt in haar pogingen haar slag te slaan en de daders voor een langen tijd buiten de gemeenschap te stellen. Zoo werd dezer dagen ben manspersoon door de Amersfoortsche politie geares- teerd, welke bekende, dat hij in Soest 'n 5-tal pogingen tot aanranding ge pleegd had. Daar hij zijn slachtoffers niet kende en aangifte nooit gevolgd is, kan de man voor deze feiten niet worden vervolgd. Het is daarom van algemeen belang dat ieder, die last heeft van aldaar zwer vende personen, dit aan de politie meldt onder bijvoeging van een signale ment. Een 5-jarig jongetje uit Baarn, die zich op de Nieuwstraat bevond, scheen een zoodanige kracht in zijn armpjes te hebben, dat hij, toen een auto aldaar pas seerde, met een steen de voorruit verbrijzelde. Zijn ouders zullen deze kracht prestaties financieel moeten be|oonen, alleen niet aan den jeugdigen delin quent zelf. De noodwoningen aan de Wieksloot moesten deze week eenige malen worden bezocht door de politie, daar onder kinderen en ouderen ruzietjes voorkwa men en allerlei baldadigheden werden bedreven. Zaterdag reed G. alhier per fiets de Talmalaan uit, doch gaf op de Steenhoff- straat geen voorrang, waardoor hij in botsing kwam met een auto, die uit de richting Baarn nadcïdê: G. werd legen de grond gesmakt doch liep slechts ge ringe verwondingen op. Zijn rijwiel kwam er even goed af. In verband met de Wielerronde van Soest gelden op woensdag 8 juni van 18.00 uur tot het einde van de wedstrijd een aantal tijdelijke verkeersmaatrege len in de wijk Soestdijk/'t Hart. Voor de volgende wegen geldt die avond een geslotenverklaring voor alle verkeer in beide richtingen en een par keerverbod voor beide zijden van de rij baan: Koninginnelaan (tussen Regen- tesselaan en Nieuwerhoekplein), Van Straelenlaan (tussen Koninginnelaan en Mariastraat), Beetzlaan (tussen Hel- lingweg en Nieuwstraat), Bleekveld, Hellingweg, Mariastraat, Korte Berg straat (tussen Van Straelenlaan en Wil- helminalaan) en Wilhelminalaan. Ver der geldt een stopverbod voor beide zij den van de Regentesselaan. In verband met een braderie geldt op woensdag 8 juni van 9.00 tot 22.00 uur een tijdelijke verkeersmaatregel in de omgeving van het winkelgebied Smits hof. De parkeerterreinen voor en ach ter het winkelcentrum zijn gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Verder geldt voor de zijde van de even huisnummers een parkeerverbod voor het gedeelte Weegbreestraat tussen de Ereprijsstraat en de Smitsweg. I SUNGLASSES by 3AUSCH LOMB (SfJ gediplomeerd optometrist - lid O.V. .ZUIDPROMENADE 15 TELEFOON 02155-12874. N

Soester Courant | 1988 | | pagina 5