Wie 'm niet koopt kan zich beter zelf laten opnemenf SILVER STAR VIDEO Film van de week lóf5 VAN DER LINDEN lllll Paardenkamp verwelkomde nieuwe bewoners Albert Heijn-Smitshof wordt fors uitgebreid ©EDOTUKMEtaal Ui 1 Jumelage Soest-Kozle komt opgang VIDEO TOP 10 Feest op de Rinke Tolmanschool 12 Komende weekeinde eerste uitwisseling SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Donderdag 9 juni in C-drie: Soestand over de jeugd in Soest !lü MAKING MR. RIGHT KH.RIKIIÏ Waterski's gestolen Autokraker aangehou den Wasgoed gestolen Autokraken Brutale tasjesroof Vooral meer dagelijkse vers-artikelen WONEN WOENSDAG 8 JUNI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 13 De vriendschapsband tussen Soest en het Poolse Kozle, waarvoor de vorig jaar opgerichte stichting Jumelage Soest-Kedzierzin/Kozle zich inzet, begint langzaam maar zeker concreet gestalte te krijgen. In het komende weekeinde vindt de eerste "uitwisse* ling plaats, als dertig mensen vanuit Soesterberg per bus naar Polen ver trekken. Afgelopen maandag vond in het Zwaantje in Soesterberg een officiële bijeenkomst van de stichting plaats, die ook werd bijgewoond door een aantal Poolse gasten. De delegatie werd aan gevoerd door mevrouw U. Zygmunt, secretaris van de stichting die zich in Kozle inzet voor de totstandkoming van de jumelage. Ze was in gezelschap van de penningmeester, haar zoon Y. Zygmunt, en bestuurslid S. Olstowka. Mevrouw Zygmunt overhandigde voorzitter A. Blokzijl van de Neder landse stichting een officiële uitnodi ging voor 30 personen. Behalve Blok zijl waren ook de bestuursleden me vrouw A. Rademaker en mevrouw A. Waarbeke aanwezig, evenals wethou der Jan Menne, die als adviseur van de stichting optreedt. Er komen dit jaar nog twee ontmoetin gen in Kozle. De Soester volleybalclub Sovoco en de atletiekvereniging Pij nenburg nemen deel aan een sportuit- wisseling. Ook PVO, de muziekvereni ging, heeft plannen voor een bezoek aan Polen. Verder overweegt men bij het Griftland College een werkweek in het Poolse stadje door te brengen. Videoband De Poolse stichting heeft een bestuur van tien mensen, ondef wie ook burge meester J. Lewczak, die de jumelage zeer toegewijd is. Met een korte toe spraak, die op een videoband was vast gelegd, nodigde hij alle inwoners van Soest uit voor een bezoek aan zijn ge meente, zodat er levendige kontakten zouden kunnen ontstaan. Er is al een hechte band gevormd door de hulpac ties van de stichting Midden-Nederland Helpt de Polen, maar die kan worden uitgebouwd met ontmoetingen tussen mensen van allerlei aard met de meest uiteenlopende belangstellingen. TOPPER VAN TOEN VOORDELIG OP TAFEL Chenin Vin de Pays du Jardin de la France Van CHENIN, hetzelfde druiveras als waarvan vroeger in de Coteaux du Layon zo'n prachtige, volle witte wijn werd gemaakt en die bovendien zo lang opgelegd kon worden, maken ze nu een elegant droge witte wijn'. Hij is even charmant en geurig als toen, al leen de prijs is nu veel aantrekkelijker. Per doos a^/V. 60 flessen 6 flessen OUm Z/J» l'ANNIER PINOT Jonge Genever Soesterbergsestraat 49 tel. 12490 Burg. Grothestraat 6 tel. 12750 t i JU i U' HM vm IMMW Zo'n kans krijgt, u nooit meer. Een videorecorder met alles er op, en er in: afstandsbediening, Quick Start, index Search, Intro Scan, regelbare slow-motion en een per fect stilstaand beeld. Dat is een videorecorder van Akai. Neemt het met gemak op tegen al z'n duurdere collega's. Dat is de VS-22 van Akai. Die staat bij De Gouden Snaar voor de belachelijke prijs van 995,-. Maar beslis snel. Op is op. kl H >1IJ> Mi 9Ê\ ni ;«v Steenhoffstraat 13a- 15, Soest, telefoon 02155 - 12 1 32. "Kinderen ontwikkelen geen innerlijk. Zij missen iets essentieels en boven dien geeft vader of moeder ze op hun donder. Zij zijn, volgens de Amerikaan se psycholoog Burrhus Skinner, alleen maar van buitenaf te pakken. Het kroost is leeg en de ouders zijn dat ook. Het begrip 'verantwoordelijkheid' is onbekend." Dat schreef de columnist Piet Vroon zaterdag in de Volkskrant in zijn rubriek Signalement. Hoe is het ongehoord gebrek aan respect te verklaren in deze tijd voor ouders, opvoeders en gezagsdragers? En geldt dit ook voor de toestand in Soest? Morgenavond geeft Soestand hierop antwoord in de Grote Zaal van C-drie. Met medewerking van jeugdleiders, ouders, politici en politiemensen. Met optredens van de jeugd zelf: Carla Hartman (hammond-orgel), Ellis Duns, Esther ter Hart (Band Molensoos), Frank Kok (De bijna-binnenband) e.a. De toegang is gratis. Aanvang: 20.00 uur. Enige honderden belangstellenden uit alle hoeken van het land hebben zater dagmiddag j.l. de traditionele voor- jaars-Open Dag bijgewoond bij de Paardenkamp aan de Birkstraat, het nationale "rusthuis" voor soms hoog bejaarde paarden. Zij waren getuigen van de feestelijke in tocht van een vijftal nieuwe bewoners, die na de inspanning van een meestal zeer werkzaam leven in alle rust hun laatste jaren kunnen slijten op de grazi ge weiden en in de warme stal van de Paardenkamp. De nieuwe voorzitter, de heer D. Keet baas, verwelkomde de bezoekers met een hartelijke toespraak, waarin hij ui teraard'enige woorden wijdde aan zijn illustere voorganger, de heer C.J. 't Hart, die onlangs is overleden. Hij schetste 't Hart als een dieren- én een mensenvriend, die altijd met hart en ziel aan zijn ideaal - de Paardenkamp, waarvan hij initiatiefnemer en oprichter was - had gewerkt. De aanwezigen na men vervolgens enige ogenblikken stil te in acht. De heer Keetbaas bedankte de tallozen die een blijk van medeleven hadden ge stuurd. "Dat doet ons goed en moti veert ons om door te gaan," aldus de voorzitter, die daarna enkele bijzonder heden vertelde over de vijf paarden die vanaf dat moment deel zouden gaan uitmaken van de "bevolking" van de Paardenkamp. Als extra aanwinst noemde de heer Keetbaas de geboorte van zes jonge geitjes, die eveneens deel Tableau-de-la-troupe van de nieuwe bewoners van de Paardenkamp. Foto: Goos van der Wilt. uitmaken van de levende Paarden kamp-have. De bezoekers werden traditiegetrouw onthaald op koffie en koek, en konden ook iets van hun gading vinden bij het souvenirstalletje in de hooischuur, waar tevens een kleine rommelmarkt was in gericht. Veel belangstelling was er voor de videofilm, gemaakt door Foto-Vi deo Herman van Dam, die in een klein half uur een fraaie indruk geeft van de Paardenkamp gedurende de vier sei zoenen. De videofilm werd onlangs op de ledenvergadering voor het eerst ge toond en is nu ook te koop. Na "Desperately Seeking Susan" nu de nieuwe film van Susan Seidelman; Making Mr. Right. Frankie Stone (ANN MAGNUSON) is een goed betaalde "image"-adviseuse en haar klantenkring varieert van politici tot popsterren. Juist als Frankie haar grootste klant, de politicus Steve Marcus, meedeelt dat ze hem niet meer op kantoor èn in de slaapkamer wil zien, krijgt ze een nieuw project aangeboden: ULYSSES. Haar opdracht is om Ulysses, een perfekte menselijke robot van de Chemtech Corporation, via een grote campagne populair te maken bij het volk. Daarna zal ULYSSES (JOHN MALKOVICH, "Places in the Heart") in de Space Shuttle gelanceerd worden voor de rest van z'n leven. Het onvermij delijke gebeurt: Frankie wordt verliefd 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Platoon 5. Dirty Dancing (import) W 6.1 The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force Een bewonerVan de1 Klarinet ontdekte in het afgelopen weekeinde dat onbe kenden zijn complete waterski-uitrus ting hadden gestolen.TDe,waterski's en hun toebehoren haddén een waarde van 2750 gulden. De spullqi werden weggehaald uit de schuur. De politie trof geen braaksporen aan. De politie heeft vorige week een 29-ja- rige Soester aangehouden op verden king van de diefstal van een attaché- kofter uit een auto, die aan de Van Goyenlaan stond. De diefstal vond eind mei plaats en werd gezien door een voorbijganger, die cfe politie een bruik baar signalement verschafte. De man heeft een bekentenis afgelegd en de koffer is terug bij zijn eigenaar. Een bewoonster van de Van Hamel- straat meldde de politie vorige week de diefstal van een flinke hoeveelheid was goed, dat aan een droogmolen in haar tuin te drogen hing. Er verdwenen 6 bh's, 2 badpakken, 8 badhanddoeken en 2 sets ondergoed. De totale waarde van het textiel was 838 gulden. Onbekende daders hebben in het vori ge weekeinde een aantal auto's openge broken aan de Dokter de Voslaan, de Beetzlaan, de Dokter Rupertlaan en Colenso. In alle gevallen werden de rui ten vernield, wat al een flinke schade post betekende. In de meeste gevallen wordt er niets vermist, behalve een dure zonnebril en een radio-cassetterecor der. Aan de Krekel werd eveneens een auto opengebroken. Ook hier mist de eige naar een radio-cassetterecorder. Zaterdagavond tegen middernacht vond aan de Smitsweg, bij het kruispunt met de Nieuweweg, een brutale tasjes roof plaats. Een inwoonster van Soest reed daar op haar snorfiets naar huis, toen ze werd ingehaald door twee onbe kende knapen op een bromfiets. In het voorbijgaan viste de duozitter de tas van de vrouw uit het mandje achterop haar rijwiel. De tas werd later teruggge- vonden op de Ereprijsstraat. Er wordt een bedrag van vier gulden vermist als mede een aantal sigaretten. De bekende Albert Heijn-francbise- supermarkt aan de Smitshof onder gaat in de komende maanden een for se uitbreiding, die het geheel nog een stuk "klantvriendelijker" zal maken. Er komt niet alleen een belangrijke vergroting van het assortiment dage lijks- vers-artikelen, maar ook het voorraadmagazijn wordt uitgebreid, met inbegrip van het kantoor en de kantine van het personeel. Door meer "lucht" in de zaak te brengen zal het nog aangenamer winkelen worden in deze drukke supermarkt. Dat is in elk geval de bedoeling van de directie, die gevormd wordt door de he ren C. Kerver en R. de Winter. Zij zijn bijzonder tevreden met de omschake ling naar AH-franchising, wat inhoudt dat de heren zelfstandige ondernemers zijn, die echter het complete assorti ment Albert Heijn-artikelen volgens de bekende AH-formule verkopen. Die omschakeling vond ongeveer tweeë neenhalf jaar geleden plaats en sinds dien heeft een steeds groter publiek kunnen profiteren van de nabijheid van de supermarkt. De uitbreiding - 240 vierkante meter - wordt met name gerealiseerd aan de achterzijde van de zaak, de laad- en los plaats aan de kant van de Weegbree straat. De zaak beschikt daar nu over drie garageboxen onder een flat, die als magazijn worden gebruikt. De boxen komen straks beschikbaar voor stalling van de fietsen van het personeel, voor de inventaris en voor reserve. Het nieu we magazijn dat tegen de zaak wordt aangebouwd en zal beschikken over al le eigentijdse voorzieningen, zoals ge luiddempende installaties, is belangrijk voor het op peil houden van de voor raad. "We zullen dan minder snel uit verkocht zijn en 'nee' moeten verko pen," aldus de heren Kerver en de Win ter. Kaasshop en ambachtelijke slagerij Ook in de winkel zelf zal de uitbreiding niet onopgemerkt blijven. Zo wordt met name het assortiment vers-artike len sterk vergroot: de groente-afdeling I wordt groter, en er komt een nieuwe kaasshop met veel meer binnen- en bui tenlandse variëteiten, en tenslotte komt er ook een ambachtelijke slagerij, met dagelijks vers vlees. Het assortiment kruidenierswaren zal vrijwel ongewijzigd blijven. Wel komen er meer diepvrieskasten, ondergaat de zuivel-afdeling een flinke uitbreiding en wordt het aantal kassa's vergroot van 5 naar 6. Dat betekent dat de klanten nog vlugger worden geholpen. De indeling van de zaak wordt rigou reus gewijzigd, zo blijkt uit de plannen. Op de nieuwe tweede verdieping aan de achterzijde worden het kantoor en de kantine ondergebracht. Aan de Smits hof-kant ondergaat de zaak geen opval lende uiterlijke veranderingen. De supermarkt aan de Smitshof. Foto: Goos van der Wilt. Heropening in november Maar voordat het zo ver is, is het waar schijnlijk al oktober, aldus de heren Kerver en De Winter. Volgens het sche ma moet de verbouwing in november haar beslag hebben gekregen, en volgt de feestelijke heropening. Er zal niet aan te ontkomen zijn dat de supermarkt in die periode twee dagen de deuren sluit. "De hele zaak wordt in feite op zijn kop gezet," aldus de heer Kerver. "Er komt een nieuwe routing met rui mere paden en een logischer, overzich telijker indeling. Het betekent al met al een grote stap vooruit." Ter afsluiting van het schooljaar zal op vrijdag 10 juni in de Rinke Tolman- school in Soest een grandioze feest avond worden gehouden. Naast een playbackshow zijn er tal van andere activiteiten. Zo is er onder andere een Rad van Avontuur met leuke prijzen. Voor de kinderen is er poppenkast, een filmvertoning en er kunnen spelletjes gedaan worden. Tegen verrassend lage prijzen worden stekken van tuinplanten aangeboden. Een aantal ouders is al druk in de weer met het bereiden van lekkere (exotische) hapjes, die op deze avond ook verkocht zullen worden. De avond begint om 19.00 uur en om ongeveer 21.30 uur is de prijsuitreiking van de playbackshow. De toegang is gratis, maar voor verschillende activi teiten zal een kleine vergoeding worden gevraagd. Met de opbrengsten hiervan zullen de gemaakte onkosten gedekt worden en het geld dat over blijft wordt gebruikt voor de schoolreisjes. Kinde ren, ouders en belangstellenden zijn van harte welkom en voor de allerklein sten is er kinderopvang in de vorm van een crèche. Blokvormig herenhuis aan de Biltseweg temidden van de weilanden. In de gevel steen staat te le/en: "De eerste steen gelegd door Sophia Hendrika Staal, den 25sten Maart 1898." Markant gelegen pand. Van grote architectonische waarde vanwege bouwtype en de gaafheid van hoofdvorm en detaillering. Van enige historische betekenis in relatie tot de familie Staal en de nabij gelegen hereboerderij "Huize Staalwijk". Het omringende bos en hakhout is sterk verwaarloosd, vermeldt de monumen teninventarisatie van de provincie Utrecht en de gemeente Soest. Wie woont leeft binnen in de dingen die je omkleden als een tweede huid waarin je huist, dag en nacht. Tot het verleden achterom komt (waarom bel je niet?) en wijst naar het gat van de deur. J.V.

Soester Courant | 1988 | | pagina 13