1 u ML aruohocK Mo LOS LIJ Li F.A.M. VAKOPLEIDING CHAUFFEUR WOENSDAG 8 JUNI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 15 "S r Drie nieuwe exposities in Groeneveld i? algemene radio omroep soest Soester Courant: elke pagina geld waard 'Apollo' in zomer-tuinconcert Groeneveld Ralf Wilmes (16) in concert Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk en arbeids ongeschiktheid (2) Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Aanvang cursus CCV-B 20 september verkeersschool Speeldoos Baarnse Speeldoos opnieuw culturele trekpleister Variatie in het theaterseizoen '88-'89 voor adverteerder en consument! Museum Oud-Soest Filmhuis: 'Le rayon vert' Jazzclub Artishock Open atelier Expositie Buvelot en Avrich Soes- n dat idden had el ge- egrij- )ogte. fH 1 rste nis- t te ge niet L'O- ïiet- ilage voor dukt 2 en zon- ewij- n de d en treel- deze it de in de deze it en zon. Cultureel Creatief Centrum Soestand: Jeugd in Soest Op 9 juni, 's avonds om 20.00 uur, be gint een nieuwe aflevering van de talk show Soestand. Het onderwerp waar over deze avond wordt gesproken is de jeugd van Soest. Omdat velen bijna da gelijks met de jeugd te maken hebben, is deze avond voorbereid door jeugdlei ders, politie, de afdeling Welzijn van de gemeente en een aantal jeugdigen uit Soest. Soestand-jeugd wordt geleid door Jan Visser en Johan Baks. eerst zullen oudere Soesters worden geïnter viewd over hun jeugd. Dan zal Johan Baks een video-film vertonen die ge maakt is door Stichting Jeugdzorg. De film wordt vertoond op een groot beeldscherm, zodat we niet met z'n al len om een tv-tje hoeven te dringen. De gesprekken zullen beginnen met de jeugd. Johan Baks zal ze laten vertellen over hun meningen, wensen en kritiek. Vervolgens wordt gediscussiëeerd tus sen de jongeren en de jeugdleiders, po litie en gemeente. Na een muzikaal in termezzo door de band van de Molen- soos wordt de discussie algemeen. Dit betekent dat ook de mensen in de zaal zich erin kunnen mengen. Soestand wordt rond 22.00 uur afgesloten. Be langstellenden zijn van harte welkom in C-drie op 9 juni. De toegang is gratis. Expositie Na de expositie van Iris Schuurman worden de wanden van het Witte Café in beslag genomen door cursistenwerk. In elk geval zullen de cursisten van El len Groenendijk hun tekeningen en schilderijen tentoonstellen. Eén van de ze cursussen heeft de naam: de-ik-kan- niet-tekenen en schilderen cursus. Of de cursisten deze mening nog hebben is onduidelijk. Bezoekers aan het Witte café kunnen zich er wel een mening over vormen. Na de zomervakantie begint het nieuwe seizoen. De hele maand september zal de Baarnse kunstenares Marie Jaqueli- ne Boormans haar werk tentoonstellen. De expositie zal bestaan uit schitteren de beelden en sculpturen. Literaire activiteiten Eeen belangrijke plaats in onze cultuur wordt ingenomen door de literatuur. De afgelopen jaren hebben al heel wat auteurs in de belangstelling gestaan. Zo hebben dit seizoen Simon Vinkenoog, de kinderboekenschrijfster Thea Dube- laar en schrijfster Marjan Berk voorge lezen uit en verteld over hun werk. C-drie is niet de enige instelling die aan dacht besteed aan literatuur. Om wat meer structuur, overleg en planning in al die activiteiten te brengen, zijn vorige week vertegenwoordigers van de Openbare Bibliotheek, Mij. 't Nut, het Baarnse Dichtersdiner, boekhandel v.d. Ven, het SSKVE (Steunpunt Kunstzinnige Vorming Regio Eem- land), Artishock en C-drie bijeen ge weest. We zijn van plan in de toekomst meer samen te gaan werken en zo b.v. de activiteiten rond de kinderboeken week tot een groot kinderfeest te ma ken. Administratie Op de administratie is een nieuw ge zicht verschenen. Als vervangster van Cora van de Sande is Marjo van de Meij iedere middag aanwezig om inlichtin gen te geven per telefoon en persoon lijk. Naast de receptionele heeft Maijo ook een administratieve functie, vooral op het gebied van de creatieve cursus sen. Bedrijfsbowling Ook voor de bedrijfsbowling-competi tie is de finale achter de rug. Als winnar van de competitie kwam Foxboro uit de bus, gevolgd door de bakkers van Ra demaker. De derde plaats werd gedeeld door R&C uit Baarn en v.d. Pol uit Soest. Zaterdag 28 mei werden door C-drie de prijzen uitgereikt tijdens een gezellig samenzijn van alle mededingers. Te vens werd de inschrijving voor het nieu we seizoen weer opengesteld. Aan de bedrijfscompetitie kan door ieder be drijf worden meegedaan. Voor inlich tingen kan men kontakt opnemen met de horeca-afdeling, tel. 22188. Barbecue De horeca beschikt nog maar kort over een grote verrijdbare barbecue. Toch is er al heel wat gebruik van gemaakt. Na deze ervaringen kunnen we met een grust hart zeggen dat het een groot suc ces is. De barbecue kan gebruikt wor den met kleine en grote gezelschappen, zelfs 70-100 personen is geen pro bleem. Arrangementen met theater, bowling of musical behoren natuurlijk tot de mogelijkheden. Jazz-concert Helaas viel het jazz-cocert door Dom 7 op zondag 29 mei in het water. Letter lijk althans. Voortuitziend op het ty pisch Hollandse klimaat werd de grote zaal van C-drie voor het concert inge richt. In een redelijk druk bezette zaal speelde de Utrechtse formatie de ster ren van de hemel. En zo werd voor een grote groep mensen een regenachtige zondagmiddag toch nog heel gezellig. Cursusprogramma In september starten we weer met het nieuwe cursusseizoen, waarin we 2 wokshops weekenden hebben gepland, n.1.: Workshop theater-training op za- redag 26 en zondag 27 november. De twee docentes Ans Jepkes en Jeanette Banen zullen u in dit weekend een aan tal speltechnieken aanleren en m.b.v. video-opnames wordt er feed-back ge geven aan hetgeen er geleerd is. De kos ten hiervoor zijn f 50,-. De workshop gedichten op zaterdag 19 november. Op deze dag zal docent Wil lem Burghouwt u een aantal technieken aanreiken om gedichten te schrijven. De kosten hiervoor zijn f 25,-. Deze workshops zijn opgenomen in het nieuwe cursusprogramma, dat half au gustus in de brievenbus zal komen te liggen. Opgave via de in het program maboekje opgenomen inschrijfformu lieren. Kom voor meer informatie op de open dag op zondag 4 september van 13.00- 17.00 uur. Jonkheer Sikkinge opende zaterdag morgen de expositie 'Innerlijke Land schappen' van Mieke de Geer-van Haastert (t/m 23 juli). Hij vertelde dat Groeneveld ooit de 'heerlijkheid' van Johan van Oldenbarneveld is geweest waar hij zijn acties tegen prins Maurits voorbereidde. Na de terechtstelling noemde de familie zich 'Groeneveld'. Maar ook Reinier Groeneveld verloor zijn hoofd op het schavot. De tentoonstelling van mevrouw de Geer valt tegen. Vooral haar creaties in de Boomkamer zijn onder de maat. De jonkheer hield voor een ouder en deftig publiek een kinderachtig, flauw verhaal over haar werk. Zo vergeleek hij het acrylschilderij 'Verstild' in de Aqua riumzaal met een zeeslag van Michiel de Ruyter, tot grote hilariteit van het publiek dat talrijk aanwezig was. Mieke de Geer zegt zelf over haar ab stracte creaties: "Ik weet nooit waar een vers opgezette compositie uiteindelijk zal uitkomen." Dat zou ze beter wel moeten weten. Modieuze foto's Een heel ander publiek (onder wie Drs. P. en Amanda van de televisie) werd 's middags welkom geheten door Friso, die Werner Paans vervangt als kasteel- Programma van woensdag 8 juni t/m woensdag 15 juni In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Woensdag 8 juni 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Donderdag 9 juni 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief'; infor matieprogramma over Soest met cul tuur, sport, het ziekenhuis, de verzor gingstehuizen en... muziek - Vrijdag 10 juni 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00 - 20.15 uur: Kerkelijk nieuws. 20.15 - 21.30 uur: Programma van Geestelijke en Klassie ke muziek. Zaterdag 11 juni 9.00 - 10.00 uur: Gevarieerd programma met Nedér- landstalig, Country Western en caba ret. 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show jeugdprogramma". 20.00 - 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Zondag 12 juni: 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) Pastor B.W. Alkemade 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramma en... Maandag 13 juni: 10.00- 11.30 uur: Herhaling zondagavondprogramma. 20.00 - 20.15 uur: AROS-sport. 20.15 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Dinsdag 14 juni: 10.00- 11.30 uur: Herhaling maandagavondprogramma. 14.15 - 15.45 uur: Verzoekplaten uit "Groot Engendaal". 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot". 20.00 - 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema "Eten." Woensdag 15 juni: 10.00 uur - 11.30 uur: Herhaling dinsdagavondprogramma. 20.00- 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. heer, omdat de conservator van Groe neveld met vakantie in Australië zit. Zijn plaatsvervanger vertelde dat het kasteel inmiddels van eigenaar is ver wisseld. Staatsbosbeheer zwaait niet meer de scepter over dit Baarnse bui ten, maar het Ministerie van Land bouw. In een matte, ongeïnspireerde toe spraak opende Liesbeth List de foto expositie van Pieter Paul Koster (t/m 26 juni). Vierendertig fraaie foto's zon der filters of trucages laten natuuropna mes zien in Nedeland, Schotland, En geland en Noorwegen. Voor de liefheb bers een bijzondere tentoonstelling. Koster was acteur, maakte tv-program- ma's en werkt als journalist voor het Vaderland, Panorama, e.d. Hij is een knap fotograaf, een succesvol autodi dact en excelleert in toch snel verveelde Avenue-kunst. Zelf zegt hij: "Een foto? Nee, meer een schilderij. Ik schilder met het licht dat door de lens valt." Tekeningen en beelden De mooiste expositie 'Kwetsbare teke ningen en boeiende beelden' in Groe neveld werd zaterdagmiddag geruis loos open gesteld zonder enig officieel vertoon door de ex-BKR-kunstenaars: Joop van Huisstede (sculpturen) en Pieter Schouten (tekeningen). Scnou- ten hierover: "Wij hebben geen geld om een opening te betalen. Ik kan mezelf ook niet verkopen en tril al bij het idee een krant te moeten bellen of ze alstu blieft komen kijken." Hij exposeert eenentwintig schitterende tekeningen waarin 'bomen' centraal staan. Gra fisch tracht hij allerlei boomstructuren te combineren met abstracte gevoelens als 'pijn' en 'vijandschap'. De beelden van Van Huisstede maken deze bijzondere expositie compleet. In één van devitrines ligt een poëziebun del van 'Kunst aan de Dijk' met illustra ties van .Pieter Schouten. Daarin deze versregel van Hans Andreus: Want een boom, een boom is een bruiloft. Buiten Wie deze drie exposities binnen be zoekt deze maand, moet niet verzuimen de tuin in te lopen achter het Kasteel waar 'Beeld en Park' (zie de Soester Courant van vorige week) deze zomer manifesteert. Het meest opvallende beeld (zie foto) is van Joos Clijsen uit Haarlem. Hij zegt daarover zelf: "Ik, en elke passant kan zien hoe het beeld zich gedraagt in zijn omgeving, wat er ge beurt met zijn vorm, zijn massa, zijn hoogte, zijn richting, zijn huid, zijn bouw. Het is te zien, het is tastbaar, het is te ervaren. Voor elke beschouwer zal het beeld een eigen betekenis hebben. Voor het beeld maakt het niets uit: het is er, op die speciale plek, open voor al les." Dat geldt ook voor mensen. J.V. Het Soester mannenkoor "Apollo" treedt aanstaande zaterdag 11 juni op tijdens een zomer-tuinconcert in het park van Kasteel Groeneveld in Baarn. Onder leiding van dirigent Gerard van de Schepop en met begeleiding van pia nist Huib Hoyer verleent het Soester koor zijn medewerking aan een pro gramma, waaraan ook het Baarns man nenkoor, onder leiding van John Roos. en de Harmonie Crescendo, met Wim Vedder als dirigent, deelnemen. De drie gezelschappen treden zowel afzon derlijk als gezamenlijk op. Het concert begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Wel wordt, ter dek king van de kosten, een bedrag ge vraagd van f 1,50 voor het programma. De 16-jarige Ralf Wilmes uit Soest, leerling van de RMA, concerteert a.s. vrijdag 10 juni in de Utrechtse Geerte- kerk. Ralf is één van de prijswinnaars van het concours voor jonge amateur pianisten, dat dit voorjaar werd georga niseerd dor de Federatie van Muziek scholen in de provincie Utrecht. Het concert wordt gegeven door het Stichts Symphonie Orkest o.l.v. Gé van Leeuwen, een amateur-orkest met een uitstekende naam dat de prijswinnaars van het pianoconcours elk jaar bege leidt. Ralf zal het tweede en het derde deel spelen van het pianoconcert KV488 van W.A. Mozart. Andere solisten (eveneens prijswinnaars) zijn Bas Ver- heijden (14) uit Zeist, Erik Niks(16) uit Veenendaal en Mirjam Mathot 16) uit Utrecht. Het concert begint om 20.00 uur. En tree: f 7,50. Waar moet men op letten wanneer men arbeidsongeschikte vrijwilligers werk wil gaan doen? Het is belangrijk om een aantal zaken in acht te nemen. - Het vrijwilligerswerk mag geen schade aan uw gezondheid aanrichten; - Kies geen vrijwilligerswerk dat lijkt op uw vroegere betaalde werk, of werk dat anders door betaalde krachten zou kunnen worden gedaan. Leg bij uw schriftelijke melding juist de nadruk op het anderssoortige karakter van het werk: het onverplichte karakter, geen werkdruk, de sociale kontakten, ple zierig en nuttig bezig zijn. Zo gauw er sprake is van een beloning voor het vrijwilligerswerk dient u kon- takt op te nemen met de uitkeringsin stantie. Er zijn namelijk regels voor het bijverdienen met passend of niet passend werk. Vooral als er bijver diensten zijn door het verrichten van passend werk is de kans groot dat u opgeroepen wordt voor een herkeu ring. - Vergoeding van de werkelijk gemaak te kosten wordt niet gezien als bijver dienste. De onkostenvergoeding dient u wel te melden. Als u een reisvergoe- ding krijgt voor uw vrijwilligerswerk, hoeft u die niet te verrekenen met een eventuele auto-onkosténvergoeding van de uitkeringsinstantie. (Er is één uitzondering: een vrijwilligersvergoe- ding tot f 800,— per jaar wordt niet als beloning of bijverdienste gezien). Over deze Regeling Onkostenvergoe ding Vrijwilligers bestaat een speciale folder die bij de Vakaturebank te be stellen is, kosten f 0,50; excl. porto kosten. Mensen die belangstelling hebben voor vrijwilligerswerk kunnen kontakt opne men met de Vrijwilligers Vakature Bank Soest, Willaertstraat 49, tel. 12630; openingstijden maandag, dins dag en donderdag 10.00 - 12.30 en 13.30 - 15.30 uur; vrijdags 11.00 - 12.30 uur. Vakatures •2/10. Rode Kruis Soest/Soesterberg vraagt vrijwilligers m/v om behulp zaam te zijn bij de verpleging van chro nische zieken tijdens Rode Kruis- vakantieweken. Kosten voor eventuele opleiding worden door het Rode Kruis gedragen. •2/8. Vrijwilligers m/v gevraagd om deel te nemen als leiding van (licht)ver- standelijk gehandicapten tijdens vakantieweken. De activiteiten ver schillen nauwelijks met vakantieweken voor niet-gehandicapten. Deelnemers komen voornamelijk uit protestants- christelijk milieu. Van de leiding wordt verwacht dat ook zij met een positieve houding t.o.v. geloof Kunnen en willen werken. 11/614. Telefonische Hulpdienst (S.O.S.-T.H.D.) in Hilversum vraagt telefonische hulpverleners m/v. •7/626. Stichting Jeugdzorg vraagt vrijwilligers m/v om kinderactiviteiten te leiden en begeleiden, in samenwer king met een beroepskracht. •7/622. Stichting voor sociaal cultu reel werk inN Baarn zoekt vrijwillgers m/v om activiteiten met kinderen van 5 tot 11 jaar voor te bereidente organise ren en uit te voeren. De kinderen zijn woonachtig op het woonwagenkamp "Bisschopswaai." •9/620. Stichting voor geestelijke ge zondheidszorg in Amsterdam zoekt vrijwilligers m/v om voorlichting te ge ven aan verschillende groepen o.a. het voortgezet onderwijs, buurthuisgroe- pen enz. Vrijwilligers bij de stichting zijn mensen die betrokken zijn of zijn geweest bij de geestelijke gezondheids zorg en die bereid zijn over hun eigen ervaringen te praten in voorlichtingsbij eenkomsten. Het zijn mensen die zelf opgenomen zijn geweest, die ambulant behandeld werden of worden, die door behandeling van familie of vrienden de kant van de "patiënten binnen de psy chiatrie" hebben leren kennen, óf werkers in de geestelijke gezondheids zorg die hun werk kritisch bekijken. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 9 juni Vanaf 9.30 uur knutselen voor volwas senen. Met koffie en inclusief materia len kost dit f 2,50 per keer. Vanaf 9.30 uur komt de Weesboom uit Amersfoort met ruim 100 kinderen schoolreis hou den. Vrijdag 10 juni De hoeksteen uit Zeist is vandaag aan de beurt voor de schoolreis. Vanaf 15.45 uur vieren Fabiene en Isabelle hun verjaardag. Zaterdag 11 juni Yvette, Peter en Marcel zijn alledrie ja rig. Hopelijk kunnen alle activiteiten buiten plaats vinden. Dinsdag 14 juni De Paulusschool uit Bussum komt met zo'n 60 leerlingen. Woensdag 15 juni Geen theatervoorstellingen meer tot half september. De theatergroep heeft het afgelopen seizoen meer dan 40 voorstellingen bedacht, geoefend en gespeeld. Het kost steeds veel energie om steeds weer nieuwe verhalen te be denken en zeker om te oefenen. Daar om nu een tijdje pauze, want er zijn ook genoeg andere dingen te doen op de boerderij. Half september zijn er weer leuke voorstellingen voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Zomerkampen Er zijn deze zomer twee kampen voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Van 18 t/m 23 juli en van 1 t/m 6 augustus. Opgave schriftelijk of telefonisch bij de kinderboerderij. Betaling is naar inko men van de ouder(s). VERKEERS f i SCHOOL A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 47 SOEST - TELEFOON 02155-16621 Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Niet zelden verdwijnt ongevraagd drukwerk ongelezen in de daar voor be stemde afvaldumpers. Er zijn uitzonde ringen op deze regel. Een daarvan is het theatermagazine van de Baarnse Speel doos, dat in de afgelopen week in een oplage van 35000 in Baarn, Eemnes, Bunschoten en Soest huis-aan-huis werd verspreid. Daarin vermelding van- en toelichting op een rekord aantal voorstellingen, het Speeldoosseizoen '89 betreffende. De veel gehoorde opvatting en klacht, dat het theater 't van televisie verliest is allerminst van toepassing op wat zich de afgelopen ja ren in de Baarnse Speeldoos afspeelde. Een voorzichtige start maakte reeds in het eerste seizoen duidelijk, dat het pu bliek er wel degelijk toe te bewegen is de buis voor een avondje-uit in te ruilen, mits het gebodene met het keurmerk kwaliteit is gestempeld. Op een enkele, zeer schaarse uitzondering na, was daarvan sprake en bieden de theater programma's die in het komende sei zoen worden aangeboden dezelfde garanties. Verantwoordelijk daarvoor directeur-inkoper Wim Peters, die een goede artistieke smaak koppelt aan een zakelijk inzicht, zonder daarbij experi menten uit de weg te gaan. Het pro gramma voor het nieuwe theatersei zoen staat voor deze uitspraak model. In '88-'89 minder cabaretprogramma's in de schijnwerpers, daarentegen veel aandacht voor eigentijds en klassiek to neel. Dinsdag 13 september openen Henny Ori en Willem Nijholt het Baarnse theaterseizoen met het toneel stuk Memoires, twee dagen later De Fantast, een John v.d. Rest theaterpro- duktie met Johnny Kraaykamp in de hoofdrol. In dezelfde maand laten Peter Faber, Olga Zuiderhoek en HeJmert Woudenberg zich bewonderen in Over de Grens, een eigentijds toneelstuk van Lodewijk de Boer. Ook de maand ok tober brengt veel grote namen in het knusse Baarnse theater. Bernard Droog, Julien Schoenaerts e.a. zijn te zien in Mooi Weer Vandaag, terwijl reeds nu met zekerheid kan worden vastgesteld dat de grand old dame van het Nederlandse toneel, Mary Dressel- huys, en Ton Lensink met een Gelukki ge Hand op een uitverkochte Speeldoos kunnen rekenen. Een conclusie, ook van toepassing op de voorstellingen van Jeanne d'Arc, met in de titelrol Josine van Dalsum, eind oktober. Een absolu te must voor toneelliefhebbers is de op voering van De Humorist, in een grijs verleden ooit tot een monumentaal to- neelgebeuren gemaakt door Paul Steenbergen. In deze produktie met John Kraaykamp in de hoofdrol. Vrij dag 25 en zaterdag 26 november, to neelvoorstellingen van het eerste garni tuur. Maakte de Haagsche Comedie onlangs plaats voor de Hollandse Co medie, veel van wat goed was is voor to neelliefhebbers bewaard gebleven. Le den van de vroegere Haagsche Come die, Eric van Ingen, Kees van Lier, Guusje Westerman e.a. brengen 15 de cember a.s. Agatha Christie's klassieke thriller The Mousetrap tot nieuw leven. Ook Ibsen's Spoken mag tot de to- neelklassiekers worden gerekend. In een zeer sterke bezetting, Ellen Vogel, Frans Vorstman, Cor van Rijn e.a., zal dit toneeldrama op 16 maart te zien zijn. En verder? De opsomming van dit rijk geschakeer de toneelprogramma is bij lange na niet compleet. Gezien het aanbod ook een onmogelijkheid. Wat u in ieder geval niet mag ontgaan is de voorstelling van Separation met Linda van Dijck en Kees Brusse in de hoofdrollen. Een to- neelfeest dat op 9 februari plaatsvindt. In kwantiteit zijn het komende seizoen toneelstukken in de meerderheid, wat er voor een groot publiek resteert aan lichter werk kent qua repertoire en uit voerenden ook een bijzonder hoog peil. In muzikaal opzicht zijn de concert avonden van Harry Saksioni en Chris Hinze toppers, behoeven Jasperina de Jong, Robert Paul en Karin Bloemen geen nadere introductie en is het optre den van Karpati, een uit de Oekraïne afkomstige zang- en dansgroep, een ab soluut hoogtepunt in het indrukwek kende Speeldoos-programma, dat in het nieuwe seizoen bijna 50 professio nele voorstellingen telt. Daarmee is de funktie van De Speeldoos allerminst volledig belicht. Grootser van opzet gaat in het nieuwe jaar voor de derde keer het amateur toneelfestival van de Baarnse toneelgroep Karakter van start, vinden er in al dan niet besloten voorstellingen radio- en t.v.-opnamen plaats, worden filmfans op hun wenken bediend en staan er ook voor het jeugdi ge theaterpubliek tal van interessante en betaalbare voorstellingen op het veelzijdige programma. Geen pro grammering zonder detailkritiek. De belans toneel - cabaret is het komende seizoen nogal onevenwichtig, en dat terwijl op cabaretgebied wel degelijk sprake is van een aanstormend talent. De 24 uur durende cabaretmarathon te Rotterdam, die afgelopen weekend door K.R.O.-radio rechtstreeks werd uitgezonden leverde daarvan het be wijs. Wat betreft de data zijn de zondag avonden in het komende seizoen, onbe nut gebleven en is er evenmin in voor zien rond de kerstdagen velen het in die tijd gevraagde entertainment te bezor gen. Wellicht dat daarin alsnog, of in de komende theaterseizoenen rekening mee kan worden gehouden. Sinds za terdag 4 juni j.1. is de stormloop op de Speeldoos-kassa begonnen. Wie er het komend seizoen in Baarn bij wil zijn kan tot 11 juni a.s., dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur, een abonnement samen stellen. Naast de zekerheid van een per fect avondje uit ook het voordeeltje dat houders van abonnementen 10 procent korting ontvangen op de toegangsprij zen. Lr. Steeuhoffstraat 46 De vakantietijd nadert. Mensen trek ken er op uit, ze willen wat anders dan de dagelijkse dingen. Naarmate er meer bekend wordt wat er te zien is in de we reld, wil de mens dit ook zelf zien. Veel informatie wordt gegeven via krant, ra dio en tv. Hierbij is de interesse niet al leen gericht op het heden, maar ook op het verleden. Naast de pretparken ook de kastelen, musea e.d. De vakantie kan ook inspireren om eens een bezoek te brengen aan Mu seum Oud Soest. Ook hier is een stukje van het verleden te zien. Mocht u het museum regelmatig willen bezoeken, wordt dan Vriend van Museum Oud Soest. Minimale bijdrage f 10,- per per soon, f25,- per gezin. Hiervoor heeft u het gehele jaar vrij toegang. Museum Oud Soest aan de Steenhoff- straat is geopend op zaterdagen zondag van 13.30 tot 17.00 uur. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 aar en personen die tot dezelfde huishouding be- toren f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 9 juni: Regisseur Eric Rohmer heeft zich aan de vaste codes van het métier onttrok ken door met de kleinst mogelijke crew op pad te gaan. Het heeft hem films op geleverd die, zo zegt hij, op zijn minst zijn zenuwstelsel intakt hebben gelaten. Het heeft allemaal heel mooie films op geleverd. Rohmer is de eerste om te stellen dat dit in 'Rayon Vert' voor een groot deel te danken is geweest aan de inbreng van actrice Marie Rivière, die' inderdaad een opmerkelijke consisten te rol neerzet in een film die van de ene gebeurtenis naar de andere lijkt te dar telen. Opvallend is Rohmer's didaktiek wanneer hij het publiek naar het mo ment suprème van de groene straal brengt. Als deze uiteindelijk ook werkelijk straalt hoor je de aanwezigen bijna tegelijk met Marie Rivière een kreet van verbazing en opluchting sla ken. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree f 6,leden/CJP/65+ f 5, Vrijdag 10 juni: Vrijdag 10 juni a.s. (aanvang 21.30 uur) is voor dit seizoen de laatste Jazzclub avond gepland. De vereniging Artishock steunt de Jazzclub-werkgroep om in het nieuwe seizoen (september) dit evenement weer iedere tweede vrijdag van de maand voort te zetten. Inmiddels is de Jazzclub gestart met een inzamelingsactie om te zijner tijd de ou de piano te vervangen door een betere (de oude is nagenoeg op!). Ook voor andere evenementen zou net een wel kome verbetering zijn. De eerste rond gang met de bus heeft aan vrijwillige bij dragen f 140,— opgeleverd. Vrijdag 10 juni zal de bus weer een keer de zaal rondgaan voor bijdragen. Die avond treden de volgende groepen op: Quitetteretet, Aerts-Prinsen-duo, Quintet Perron 5B, Coltrane-Ensem- ble. Zondag 12 juni: Gertiemodel van de maand in het Open atelier van Artishock. Voor de laatste maal van dit seizoen wordt op zondag 12 juni, van 12.00 tot 14.30 uur een open atelier portret- en modeltekenen gehouden in Artishock. Model van de maand is Gertie die, nu ze haar voet toch al in het gips heeft, voor nemens is zich verder geheel in doeken te wikkelen. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Van tevoren op geven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meege bracht worden. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelne mers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gele genheid de maandelijkse tentoonstel ling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085. 5 t/m 19 juni ■HM "Talking to God 6,schilderij van Geoffrey Avrich, in Artishock. In Artishock is van 5 t/m 9 juni een ex positie ingericht van schilderijen van Patrice Buvelot en Geoffrey Avrich. Openingstijden: elke zaterdag- en zon dagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur. V

Soester Courant | 1988 | | pagina 15