E n uitgave nieuwe boeken uitgave nieuwe boeken "Wim Kieft; wat moet die jongen ons kosten?" Fitnesstrainers geslaagd bij Sportstudio 'Physical' Soest WOENSDAG 8 JUNI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 18 LIBRIS TOP 10 Cvan de ven vakantieboeken Dronken achter 't stuur Fietser gewond Jongetje (10) gewond ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 NIEUW: JOS BRINK: Bouwen met puin. Uitg. Kok, f 19,90 van de ven Bergingen opengetrapt Ruit ingegooid HOCKEY Hockey-interland in Baarn SCRABBLE Laddertitel na remise voor Bouma SCHAKEN Spookfietser? Eindtoernooi voor bowlers geslaagd TENNIS Nog meer kampioenen bij Soest-Zuid BOWLING Hc VAN DEZE WEEK FICTION 1 1) Gabriel Garcia Marquez Liefde in tijden van cholera 22,90 2.( 3) Robert Ludlum De learus intrige 34,50 3- 5) Tip Marugg De morgen loeit weer aan 24,50 4. 7) Marilyn French Ruimte voor vrouwen 14,90 5.( 2) Maya Angelou Ik weet waarom gekooide vogels zingen 29,50 6- Stephen King De Gloed 32,90 7.( 4) Gustave Flaubert Madame Bovary 19,90 8- 8) Toon Hermans Een mooie dag 19,90 9-( 6) Adriaan van Dis Barbaar in China 18,50 10. 9) Inpakken en wegwezen (uitv.) Winketcentrum "Hartje-Zmd" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel als- tipgevers en wegwijzers Deze week een bespreking van nieuw verschenen boeken die betrekking kun nen hebben op uw vakantieplannen in binnen- en buitenland. Het zijn stuk voor stuk tipgevers en/of wegwijzers waarmee vooral vakantiegangers, die niet aan één vakantiebestemming ge bonden zijn, hun voordeel kunnen doen. Reisatlas Indonesië Uilgever: Cottmer Een reisatlas die meer biedt dan de om schrijving doet vermoeden. Uiteraard daarin veelkleurige plattegronden van de bekendste eilanden en steden, maar ook veel onmisbare informatie voor de toerist die een bezoek aan deze reus achtige archipel brengt. Veel informa tie over de afzonderlijke eilanden, bruikbare tips voor wat betreft het ver voer ter plekke en een uityoerig.naam-; register. Ophieuw staat de naam van uitgever Gottmer borg voor zorgvuldi ge informatie en een fraaie prestatie. De Interrail Reisgids Auteur: K.C. Wanninger Uitgever: Mingus Met een beperkt budget een fantasti sche vakantie hebben en veel van Euro pa zien. Met een Interrailticket wordt jongeren tot 25 jaar deze unieke kans geboden. Wat er voor slechts f480,— in één maand per trein in Europa allemaal mogelijk is komt in deze Interrail Reis gids uitvoerig aan de orde. Dit zeer praktische en vooral informatieve boekje maakt een rondreis langs en bin nen de landen die voor éen Interrailtic ket open staan. Zonder dit zeer betaal bare boekje aan het Interrail-avontuur beginnen moet sterk worden afgeraden. De lucht in Auteur: Josette ten Have - de Labije Uitgever: Boom Veel vakantiegangers ondergaan dit jaar voor het eerst hun luchtdoop. Ver voer per vliegtuig, niet voor iedereen een onverdeeld genoegen. Vliegangst is tijdens de vakantiemaanden de meest voorkomende "ziekte." Wie de vlieg- kriebels heeft of vreest ze te krijgen moet niet verzuimen alles over vliegen zonder angst in zich op te nemen. Met veel praktische tips voor "de patiënt" en de partner(s) is "De lucht in" een ge slaagde poging het angstsyndroom te relativeren. Of het werkt? Het proberen is in ieder geval een verantwoorde uit gave waard. De leukste hotteltjes in Engeland en Italië Auteur: Chris Gill Uitgever: Mingus In de zeer populaire serie "De leukste hotelletjes" twee nieuwelingen die be trekking heben op Engeland Ierland en Italië - Sicilië Sardinië. Betaalbare vakantie-adviseurs met opnieuw een schat aan informatie. De nieuwe boek jes tellen ieder 300, qua prijs uiteenlo pende overnachtingsadressen, en ver tellen ongeveer alles over sfeer, gast vrijheid, prijzen, comfort en maaltijden die u in de geadviseerde onderkomens mag verwachten. De samensteller ba seerde zich op vérstrekte gegevens door de plaatselijke VVV's en, wat nog be langrijker is, beroept zich op rapporta ges dor hen die u in deze vakantielan den voorgingen. Voor wie Italië en En geland nog moet ontdekken zijn beide boekjes zeer nuttige reisgenoten. Cöte d'Azur Auteur: J.L. Delpal Uitgever: Lannoo De meest komplete gids die rond de Cöte d'Azur tot nu toe verschenen is. Deze franse streekgids vraagt een nogal pittige investering, maar daar staat te genover dat geen detail voor de vakan tieganger onbesproken blijft. De zeer handzame gids beslaat het gebied van de Sanary en de Baai van Toulon tot Menton en de Italiaanse grens. Het zijn echter niet uitsluitend de kustgebieden die er in besproken worden. Ook "het buitenland" komt uitvoerig aan de or- de. Over de ruim 250 pagina's zijn veel kaarten en plattegronden verdeeld, worden steden en dorpen uitvoerig be schreven en maakt het alfabetische re gister het zoeken naar uw eventuele reisdoel zeer eenvoudig. Een zeer be knopte lexicon en een bekommenta- rieerde selektie van hotels en restau rants kompleteren dit toonaangevende toeristische boekwerk. Wandel handboek Auteur: Rudolf Hoffmann Uitgever: Mingus Wie aan een dag of avondvierdaagse deelneemt kan dit wandel handboek rustig overslaan. De praktische infor matie die er in is vergaard is vooral, ei genlijk uitsluitend, afgestemd op avon turiers die met tent en rugzak in al of niet ongerepte streken trektochten wil len maken. Auteur Rudolf Hoffmann weet waar hij 't over heeft. Dit wandel handboek is een weerspiegeling van er varingen opgedaan tijdens zijn lange voettochten van Groenland tot Sahara. Wie er straks op de klassieke manier op uittrekt zal zijn voordeel kunnen doen met de vele tips die door deze geboren wandelaar worden verstrekt. Wandelgidsen Auteurs: M. Roland, J. v.d. Eynde, J. Ament en E. La Bastide Uitgever: Elmar Twee wandelingen die betrekking heb ben op wandelingen in Twente en de grensstreek en Zuid Limburg, Hoge Venen en Ardense rivieren. Beide gid sen maken duidelijk dat er ook in eigen land en net er buiten van veel schoons te genieten is. Beide boekjes gidsen u voor vele soorten wandelingen, waarbij de culturele aspekten die u onderweg ont moet niet onbelicht blijven. In de afle vering Zuid-Limburg een zeer attrac tieve 2-daagse trektocht, terwijl het ac cent in Twente vooral ligt op wandelin gen die wat minder kilometers vragen. Voor wie de benenwagen in de komen de vakantie in beweging wil zetten nut tige en prettig leesbare informatie. De politie hield vorige week op de Amersfoortsestraat een 40-jarige auto mobilist uit Utrecht staande, die door zijn rijgedrag de aandacht trok. De blaastest viel in zijn nadeel uit. Aan het bureau moest bij de bloedproef onder gaan, waarbij kwam vast te staan dat hij inderdaad te veel op had. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Op het kruispunt Beukenlaan-Beetz- laan raakte maandagmorgen een 18-ja- rige fietser uit Soest gewond bij een aan rijding met een auto, die bestuurd werd door een 23-jarige plaatsgenoot. Deze wilde rechtsaf, maar gaf de fietser geen voorrang. Die viel en gleed door tegen een andere auto, die voor het kruispunt stond te wachten. Met licht letsel werd de fietser overgebracht naar Zonneglo ren. De fiets werd totaal vernield. Bij een ongeluk op de Beetzlaan raakte maandag j.1. een 10-jarig jongetje ge wond. Het knaapje fietste in de richting van de Beuekenlaan en werd ingehaald door een auto met een aanhanger, be stuurd door een 24-jarige Soester. Vol gens het jongetje moest hij uitwijken en kwam hij daardoor tegen de stoeprand, waardoor hij viel. Hij kreeg een ge kneusde enkel, zoals de gewaarschuw de arts vaststelde, en werd door de poli tie thuis afgeleverd. De netwerken van de top-elite Auteur: Jos van Hezewijk Uitgeverij: Balans Een kleine twintig jaar geleden werd er alom in den lande gesproken over "de 200 van Mertens." Hiermee heeft hij toen aangegeven, dat de macht in ons land eigenlijk geconcentreerd was in de handen van een beperkte groep men sen, die topfunkties bekleedden bij banken, multinationals en dergelijke. In "De netwerken van de Top-elite" laat Jos van Hezewijk heel duidelijk de ban den zien van de invloedssferen van Ne derlands grootste bedrijven en instellin gen onderling. Dit doordat in de top van die bedrijven mensen zitten met dubbel- of nevenfunkties bij de concur renten. Hiermee wordt dan aangetoond hoe deze instellingen elkaar kunnen beïnvloeden. .Heel duidelijk wordt dan de link gelegd naar de politieke partijen (de drie grote). Dit alles op basis van openbare gegevens. Aan de hand van schematische overzichten legt hij de verbindingen bloot tussen Amro, ABN, Rabo, Shell, Philips, AKZO en CDA, WD en in geringere mate PvdA. Ook de Rotary, de universitei ten van Rotterdam en Leiden en het ka tholieke zuiden worden doorgelicht. Veel verrassende verbindingen worden aangetoond. Een must voor iedereen, die belangstelling heeft voor hoe het werkelijk in Nederland is en wordt ge regeld. Armoe houdt het netjes Auteur: Sjoerdde Vries Uitgeverij: Tor Een boekje, dat meer door inhoud dan door formaat bëindrukt. Het verhaal vertelt het leven van een zeer sukesvol zakenman, Bernard L. Hij moet opbok sen tegen zijn listige vrouw, die hem el ke keer weer te slim af is. Hij raakt ver strikt in het net van een mysterieuze, onbetrouwbare figuur X, die hem te pas en te onpas voor de voeten loopt. Een figuur, die alle kanten op kan. Geheime dienst, gangster, of vriend. Daarnaast speelt de peperdure maitresse een be langrijke rol in zijn financiële onder gang. Vanuit deze ondergang komt er een heilzame werking, die hem een an- (Wasiel Steitner - sponsor SEC) dere kijk op het leven en de wereld geeft. Geen stichtelijk boek, zoals het lijkt, maar zeer tragi-komisch het ver haal van de ondergang en het uit een dal omhoog kruipen van een personage, dat uiteindelijk toch weer tot een eerlijk en eervol leven weet te komen. Manslag Auteur: Paul Brondeel Uitgeverij: Manteau Manteau is het beurtelings door de ogen van Linda en David geziene ver haal over hun huwelijk, dat volkomen misloopt. Hun dochter wordt door een dronken chauffeur dodelijk gewond. Beiden hebben de neiging de schuld van dit tragische ongeluk op zich te ne men. De vrouw vanwege het feit, dat ze er een minnaar op na houdt. De man vanwege het feit, dat hij in zichzelf ge keerd is, wantrouwig staat tegenover de samenleving en zijn collega's, maar bo venal zijn vrouw. Uiteindelijk doodt David de chauffeur, waardoor het verhaal nog een verdie ping krijgt met de daarop volgende tra gische gebeurtenissen. De kracht van dit boek ligt in de bena dering van de hoofdpersoon door de schrijver. Hij tracht zich in te leven in de gedachtenwereld. Iets dat de lezer een soort vereenzelviging geeft met deze fi guren. Een knap geschreven boek van deze uit de Belgische Congo afkomstige schrijver, die al een groot aantal romans en verhalen op zijn conto heeft staan. Het wordt tijd, dat het lezerspubliek zich wat meer voor hem gaat interesse ren. Beter een verre buur Auteur: Hans Buis Uitgeverij: SUA Beter een verre buur is de titel van dit documentair geschreven boek over een aantal voorvallen in buurten, die in eer ste instantie worden gezien als ordinai re burenruzies. Bij diepgaander onder zoek blijkt dan vaak, dat de achtergron den ervan zijn gebaseerd op racisme. Jarenlang durende plagerijen vinden geen of nauwelijks gehoor bij de inge schakelde instanties. Zij nemen vaak een afwachtende houding aan. De wijk agent verwijst naar de woningbouwver eniging. Op zijn beurt verwijst deze dan weer naar de maatschappelijk werkster. Net zolang tot het slachtoffer moede loos geworden het hoofd in de schoot werpt en alles op zijn beloop laat. Tot de bom barst. Dan is Leiden jn last. ^Jöoit' iets gemerkt, dat er iets aan de hand zou kunnen zijn, het loopt allemaal zo'n vaart niet. Slechts als derden, veelal vrijwillgers, of meldpunten tegen racis me daartoe langdurig aanzetten, is men bereid aktie te gaan ondernemen. Wel licht bevreesd voor negatieve publici teit, of wat er dan ook achter moge zit ten. Hans Buis heeft een aantal concrete voorvallen beschreven vanuit een situa tie waarin hij zoveel mogelijk probeert de gedachtengang van de beide partijen te begrijpen. Alleen al hierom is dit boek voor iedere Nederlander, maar ook voor anderen een aan te bevelen boek. Al was het alleen maar ter verbe tering van het begrip voor onze buiten landse medemens. Een vogeltje voor de kat Auteur: Denyse Simenon Uitgeverij: De Kern Denyse Simenon, tweede vrouw van de schrijver Georges Simenon, beschrijft in dit boek, met als ondertitel "Herin neringen aan een huwelijk" haar visie op dat huwelijk. Dit naar aanleiding van Simenons "Mémoires intimes," waarin zij nogal wordt aangepakt door Geor ges. In "een vogeltje voor de kat" be schrijft zij, hoe zij in aanraking komt met Simenon, daarna met medeweten van zijn vrouw Tigy gedurende een aan tal jaren met hem samenwoont. In een schrijfstijl, die veel weg heeft van die van Simenon zelf, vertelt zij over hun relatie en hun leefwijze. Hierbij was het vanzelfsprekend, dat hij zich allerlei uitspattingen met andere vrouwen kon veroorloven. Denyse was het niet ge gund om ook maar in aanraking te ko men met andere mannen op een dans avond. Een zwerversbestaan door Ca nada en de Verenigde Staten, waarbij het verdiende geld onmiddellijk in gro te stromen tegelijk werd uitgegeven. Hierdoor wisselden rijkdom en pure ar moe elkaar met de regelmaat van de klok af. Wie er het grootste gelijk heeft in zijn of haar boek, Georges of Denyse, doet er voor mij niet zo zeer toe. Feit is,. "Heeft de kerk een toekomst". Preken, teksten, liedjes, columns en interviews van Pastor Jos Brink. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel 12419 ibris. De Complete Boekhandel. dat dit boek zeer goed geschreven is, soms in de stijl van Simenon zelf, waar voor zij veel sekretariëel werk heeft ge daan het blijft boeien tot de laatste let ter. Als de liefde een kans krijgt Julia Burgers-Drost UitgeverijKok Marleen, een jonge vrouw van 25 jaar, woont nog steeds bij haar moeder, die al jong weduwe is geworden, en sindsdien slechts voor haar dochter leeft. Als Marleen voor haar werk 150 km. van haar moeder komt te zitten, moeten beiden leren hun eigen leven te leiden. Een testament, onverwachte familie banden, oude jeugdvrienden, het komt allemaal in dit boek aan de orde. Het verhaal, dat zich voor het grootste deel afspeelt in Bronkhorst in de Ach terhoek, is vlot geschreven en houdt de aandacht tot de laatste bladzijde gevan gen. Een leuk boek voor de vakantie! Jaren van voorbereiding Auteur: Jan Foudraine Uitgeverij: Altamira Jan Foudraine, vooral bekend gewor den door zijn boek "Wie is van hout," dat in liefst zeven talen is verschenen, geeft in dit boek een beschouwende te rugblik op de periode na het succes van "Wie is van hout." Hij zoekt naar de voor hem belangrijke essentie van het leven. Hiertoe wordt hij nog aange spoord door de inspiratie van oosterse kopstukken als Bagwan, Krishnamurti en anderen. Foudraine zet de harde westerse maatschappij met al zijn bere deneringen en zijn cynisme af tegen de meer op gevoel berustende denkwijzen van de oosterse mystiek. Het bereiken van de grenzen van de waanzin op het gebied van milieu en oorlogsdreiging geeft de mens geen aanleiding om nieu were vormen van leven en denken te aanvaarden, integendeel. Net als "Wie is van hout" is dit door een psycholoog geschreven boek zeer goed leesbaar, in tegenstelling tot de vaak moeilijk te doorgronden taal van vele van zijn vakgenoten. Waarschijnlijk weer een boek dat rijp is een bestseller te worden. De goede dokter en de grote detective: honderd jaar Sherlock Holmes Auteur: August Hans den Boef Uitgeverij: SUA August Hans den Boef, Neerlandicus en literatuurwetenschapper is bekend van zijn beschrijving van gerote auteurs als Borde^wijk en Hermans. In dit boek zet hij kritische kanttekeningen bij de verhalen van Arthur Conan Doyle over Sherlock Holmes en zijn wat dommig aandoende assistent dokter Watson. Daarnaast beschrijft hij ook andere pa rodieën op Sherlock door bijvoorbeeld Ginzburg. De leidraad blijft echter de verhalen van Conan Doyle zelf. De ver houding tussen Holmes en Watson. De geniale, wiens genie zich nog eens extra tegenover de "domme" Watson laat af zetten. Dit vooral wordt in dit boek weerlegd. Watson wordt als het ware gerehabiliteerd. Hij is meer de stand vastige, berekenbare persoon tegen over de mystieke en moeilijk te peilen Holmes. AJs het ware een rustpunt in de gedachtenstroom van de lezer. Het "normale" tegenover het "abnormale." Een verrassend boek, dat inderdaad een andere kijk geeft op een van de voorlopers van de grote detectives. De kleine man Auteur: Erich Kastner Uitgeverij: BZZRÖH Erich Kastner is schrijver van beroem de jeugdboeken als "Emiel en zijn de tectives" en "Het varken bij de kapper". Hiervoor kreeg hij ook de Hans Chris- tiaan Andersen prijs. "De kleine man" is een boek vol humor. De kleine man werkt als circus-attractie bij een goo chelaar. Hij heet Maxje Ukkeberger en is één van Kastners leukste figuren. Een boek voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Emiel en de drie tweelingbroers Auteur: Erich Kastner Uitgeverij: BZZTÓH "Emiel en zijn detectives" is bet wereld beroemde boek van Erich Kastner, dat 124 keer moest worden herdrukt. "Emiel en de drie tweelingbroers" is niet een echt vervolg, maar het be schrijft wel dezelfde personen. Zij wor- denff eze keer uitgenodigd door de pro fessor voor een vakantie. Maar natuur lijk ontstaan daarbij ook problemen, die er om vragen om opgelost te worden door Emiel en zijn kornuiten. Ook dit gebeurt weer op de van Kastner beken de en gewaardeerde manier. Ook dit is een kinderboek voor de leeftijdsklasse van 8 tot 12 jaar. D.S. jr. Aan de Weegbreestraat zijn vorige week twee flatbergingen door onbe kende daders opengetrapt. In beide ge vallen wordt er niets vermist. In een van de bergingen liet de dader echter een flesje bier en een sjaal achter. De politie stelt een onderzoek in. Een onbekende dader heeft vorige week aan de Bazuin in Overhees de ruit van een woning ingegooid. Hij deed dat met een steen. De politie houdt het op een daad van vandalisme. Op 9 juni a.s. zal om 18.00 uur op het kunstgras van de Baarnse Hockey Vereniging BMHV een interland ge speeld worden die heel wat belooft. Het olympisch elftal van Zuid Korea, dat momenteel in Europa verblijft voor een trainingsstage als voorberei ding op de Olympische Spelen in hun land, zal aantreden tegen Jong Oranje. Jong Oranje is momenteel in voorberei ding voor het EK Junioren Heren Toer nooi dat van 11 t/m 17 juli wordt ge houden in Santader te Spanje. Het team van Jong Oranje dat op 9 juni in Baarn speelt zal worden geselecteerd uit de se lectie-groep van 19 man (tot 21 jaar). Uiteraard is de samenstelling eveneens afhankelijk van de aanwezigheid, om dat sommige spelers midden in hun ex amentijd zitten. De selectie van Zuid Korea verblijft momenteel een week in Nederland te Papendal. Het ligt in de bedoeling dat het Zuid Koreaanse team ook nog een of twee oefenwedstrijden zal spelen te gen hoofdklasse clubs of combinaties daarvan. Het bestuur van de BMHV heeft zich met deze interlandwedstrijd tot doel ge steld iets terug te willen doen in de rich ting van haar sponsors, die het mede mogelijk hebben gemaakt het kunst grasveld te verwezenlijken. Verder zal deze topwedstrijd het hockey als sport moeten 'verkopen' en jongere mensen stimuleren lid te worden van de BMHV. Gezien het feit dat Zuid Korea de vol gende Olympische Spelen organiseert en het land duidelijk als hockeyland in opkomst is, zal het donderdagavond 9 juni zeker een interessante en spannen de wedstrijd worden, waar ook Jong Oranje kan bewijzen dat zij het talent in zich heeft waaruit ook voor de komen de Olympische Spelen door de bonds coach geput kan worden. Degenen die hockeysport op hoog ni veau gespeeld willen zien, kunnen hun hart op 9 juni in Baarn ophalen. Ondanks grote konkurrentie van de slotavond van de avondvierdaagse, was er afgelopen donderdag een druk be zette avond in dienstencentrum Hons- bergen. De op één na laatste kompe titieavond werd verspeeld en de Van- Dalen wisten daar wel raad mee. Waar schijnlijk wilde men aan het slot van het seizoen nog even zijn of haar puntento taal opvijzelen. Maar voor de meesten viel dat flink tegen. Op één na waren de uitslagen niet echt om over naar huis te schrijven. Die ene was de partij tussen Anneke Tak en Truus van de Veer (556-520), die werkelijk om te water tanden was. Riet de Groot speelde ook goed, maar voor de rest waren de uitsla gen aan de magere kant. De uitslagen van donderdag: Mevr. Rigter-T. van Egdom 372-386 Mevr. v.d. Werff-D. Vastenburg 413-477 Mevr. Verhoeff-J. Hekkenberg 289-341 J. Leijendekker-H. Danvers 449-462 A. Nuysink-J. v. Zijtveld 487-470 M. Leijendekker-G. Rigter 406-334 A. Tak-T. v.d. Veer 556-520 R. Rabelink-W. Bouman 440-345 T. Dan vers-A. Janssen 391-428 R. de Groot-R. Druijff 503-468 In de tweede ronde van de avond werd gespeeld om de prijs van de week. Renske Druijff trok hier aan het langste eind. Hiermee was voor haar de avond toch nog op zijn pootjes terecht geko men. Aanstaande donderdag is de laat ste kompetitieavond, waarna op 16 juni nog de slotavond wordt gehouden met bekendmaking van de definitieve stan den. De aanvang is als gewoonlijk half acht (19.30 uur) en de deelname kost f 2,50 per persoon. SOESTER COURANT REKLAMEKRANT Afgelopen zaterdag vormde de beken de Soester sportstudio "Physical" (Dal- weg/Steenhoffstraat) het décor voor het landelijk examen Fitnesstrainer A, georganiseerd door de NVSF, de Ne derlandse Vereniging van Sportschool houders en Fitnesscentra. De NVSF werkt in dit verband nauw samen met het CIOS en wodt erkend door het mi nisterie van WVC. Aan het examen werd deelgenomen door 14 cursisten, die allen slaagden. Het examen bestond uit een praktisch gedeelte: een fitnessles van 25 minuten aan beginnende of gevorderde sporters, beoordeeld en gecontroleerd door vooraanstaande personen uit de sport- V.l.n.r. De heer Van Dijk, adjunct-di recteur van het CIOS, de heer V.d. Kolk, penningmeester NVSF, een ge slaagde cursist en cursusleider-coördi nator Leo Clijssen. wereld, en een theoretisch gedeelte: een vraaggesprek van eveneens 25 mi nuten, waarin de kandidaten werden ondervraagd over didactiek, inspan- ningsfysiologie, biomechanica en trai- ningsleer. Na afloop van de examens werd een lunch aangeboden, verzorgd door Sportstudio Physical, waarna de diplo ma-uitreiking plaatsvond. De open competitie van de Soester Schaak Club, ook wel laddercompetitie geheten, kende afgelopen vrijdagavond haar beslissing. Lars Bouma, die hel grootste deel van het seizoen fier aan kop had gestaan, was in de laatste ron den tot op een wiellengte benaderd door een ander jeugdlid, Christian Vonk. In de laatste ronde speelden de twee jeugdige talenten tegen elkaar. Chris tian heeft er alles aan gedaan, maar kwam er niet door. Lars Bouma hield hem op remise en werd daarmee de jongste ladderwinnaar tot dusver. Voor senior Jo Braf betekent dit dat hij 'zijn' beker eindelijk moet inleveren. Hij had de afgelopen jaren een soort patent op het kleinood. Opvallend in de eindstand van de lad dercompetitie van het afgelopen sei zoen is dat in de top 12 maar liefst vijf junioren zijn geëindigd. De jeugd is dui delijk doorgebroken. Ook over de ge hele lijn lijkt de speelsterkte bij de leden van de Soester Schaak Club te zijn ge stegen, hetgeen vertrouwen wekt voor de externe competitie volgend seizoen. Bekertoernooi Vier Soesters hebben het afgelopen weekeinde deelgenomen aan het tradi tionele bekertoernooi van het Amers- foortse Schaakgenootschap, dat voor de 43ste keer gehouden werd. Jan de Gier was de meest succesvolle schaker. In de invitatie-jeugdgroep kaapte hij de De politie heeft vorige week donder dagmiddag een onderzoek ingesteld in de omgeving van de spoorwegovergang in Soestduinen, op zoek naar een ver dwenen fietser. Volgens een melding van de NS zou omstreeks 16.00 uur die middag een fietser tegen de trein zijn gebotst. De politie kamde de omgeving uit, maar vond geen spoor van de wiel rijder. Men houdt het erop dat de ma chinist van de trein zich heeft vergist. eerste prijs weg door 2 1/2 uit 3 te sco ren. In de andere invitatiegroep, die uit clubkampioenen uit de regio bestond, bleef Gerrit Muis steken op 1 uit 3. Winnaar werd hier de kampioen uit Amersfoort, Marcel Verweij. De ande re twee Soest-spelers, Eef Balvers en Eddy van de Velden, scoorden in hun groep respectievelijk 1 1/2 en 1 uit 3. De laatste promovendus in de interne competitie is bekend. J. van de Berg, die in groep 2C onlangs kampioen werd, zag af van zijn recht op promotie naar de kampioensgroep. Op een half puntje achterstand waren Paul van der Ham men en Patrick Reumerman geëindigd. Paul promoveert nu op weerstandspun- ten naar groep 1. Uitslagen: Reumer- man-Schenderling 1-0, Verrips-V.d. Hammen 0-1Van Aurich-Sulenta 1-0. A.s. vrijdag is de laatste clubavond van het seizoen. Het jongensteam t/m 17 jaar van de tennisvereniging Soest-Zuid is kam pioen geworden. Het speelde in de le klasse en mag nu verder strijden om de KNLTB-beker. Jeroen Meeder, Ale- xander Rigter en Michel Esselman heb ben de competitie met groot verschil gewonnen. Zaterdag 11 juni wordt er op Soest-Zuid verder gespeeld. Het jongensteam t/m 15 jaar werd even eens kampioen. Oscar Rigter, Frank Meyer, Stephan Zoetelief en Koos Steenbakker hadden de laatste wed strijd nodig om verzekerd te zijn van hun kampioenstitel. Zij moeten nu pro motiewedstrijden spelen om volgend jaar in de le klasse verder te mogen ten nissen. Sponsor Drukkerij Practicum was zeer tevreden over zijn team. Op 28 mei werd het seizoen van de Soester Bowling Bond afgesloten met het traditionele eindtoernooi en het bekendmaken van de winnaar van de Bondsspaarbank-wisseltrofee. Aan het eindtoernooi werd deelgeno men door de teams die in het afgelopen seizoen in hun league eerste, tweede of derde geworden waren. Er deden in de voorronde zestien teams mee, waaron der één jeugdteam, waarvan er zich zes plaatsten voor de tinale. De uitslag van de finale was: 1. 't Juk 1458 pins, 2. Bondsspaarbank 1391 pins, 3. Flushing Meadow 1358 pins, 4. Heinekenl 1351 pins, 5. Tryers 1332 pins, 6. Silver Star II 1312 pins. De hoogste game werd gescoord bij de dames door mevr. Bolland met 197 pins en bij de heren door I. v.d. Blink met 191 pins. De Bondsspaarbank-wissel trofee heeft een gedeelde eerste plaats opgeleverd n.1. Klaas Braaksma en Ada Brehler behaalden ieder 505 punten. Foto: Goos van der Wilt. Met slechts één punt verschil werd Pe ter Bolland tweede met 504 punten. Het eindtoernooi werd afgesloten met een barbecue in De Open Hof. Het bestuur wenst de leden een prettige vakantie toe en hoopt iedereen weer te zien aan het begin van het nieuwe bow lingseizoen dat start op 5 september. Ter a hieldi terda; Er ha Eeim oudki Om 1 wedsl minui de st behoi enthc perer progi Om opgei bleke wonri het b even Maar deze bleve straft 'Muf strijk de 'F met Het I team comj onge dus i den. mett In d« voge ters 1 2-1 r de S maai van ning spro veld1 Zuid De punt een Doo kers leen

Soester Courant | 1988 | | pagina 18