VISIE OP AUTOMATISMEN VAN 6 T/M 20 JUNI GRATIS MINOLTA Binnenbrand veroorzaakt door teddybeer? Zevende avondvierdaagse groot succes comPAa Bang&Olufsen i sclioeimikcr Soest van Weedestraat 85 WOENSDAG 8 JUNI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 Li Bewegende bloemenzee van anderhalve kilometer tijdens défilé Volgende week woensdagmiddag: Zeskamp in Zonnegloren voor alle kinderen van Soest Jij komt toch ook? Model autocross houdt wedstrijd V erkeersmaatregelen Koninginnelaan Soesterberg 150 jaar Plomp krijgt nog geen geld voor onderzoek plannen nieuw zwembad Soester Courant goede informatiebron Minolta liefhebbers opgelet! Deze week staat bijna het gehele Minolta assortiment in onze zaak opgesteld. Dè kans om al die schitterende camera's, objectieven, flitsers en andere accessoires met eigen ogen te aanschouwen. Natuurlijk hebben we ook een aantal aantrekkelijke Minolta aanbiedingen voor u in petto. Tijdens deze show bij aankoop van een van deze camera's, een Minolta hi-tech autofocus tas t.w.v. f 149, Foto- en videoapparatuur, alle fotografie De brandweer rukte maandagmorgen j.l. met vier wagens uit na een brandalarm van de Burgemeester Grothestraat. L Daar was een binnenbrand uitgebroken op de eerste verdie ping van een woonhuis. In de kinderkamerbleek een gevelka chel te hebben vlamgevat. Foto: Goos van der Wilt. Vermoedelijk is het vuur ontstaan door een stoel die te dicht te gen de kachel stond, of dooreen teddybeertje dat er ook tegen aan lag. De bewoners konden de vlammen overigens zelfmet hulp van de buren, doven, zodat de brandweer niet in actie hoefde te komen. De schade bleef beperkt tot de kinderkamer. Niet minder dan 2518 wandelaars hebben de zevende avondvierdaagse van Soest uitgelopen. Dat is een nieul}' record. Tijdens de intocht op donder dagavond vormden ze tezamen met de vijf muziekkorpsen een bewegende bloemenzee van ongeveer anderhalve kilometer lengte. Het défilé werd afgenomen door burge meester mr. Paul Scholten, wethouder Ries van Logtenstein, mr. S.P. baron Bentinck en zijn vrouw en een afgevaar digde van de Nederlandse Wandel Sport Bond. Ook was een afgevaardig- de van de Zeister avondvierdaagse aan wezig. Hij speldde mevrouw A. Heuzen uit Huis ter Heide een medaille op, om dat ze voor de veertigste keer meeliep. Ze deed dat altijd in Zeist, maar omdat daar deze week de avondvierdaagse wordt gehouden en ze momenteel op vakantie is had ze in Soest ingeschre ven. Uit Soest waren ook drie jubilaris sen. Burgemeester Scholten huldigde de heren M. Thomas (35 keer), Cats- man (30 keer) en G. van Steeg (25 keer). De Soester avondvierdaagse is dit jaar opnieuw letterlijk en figuurlijk goed verlopen. Op een enkele blaar na deden zich geen blessures voor, ook al moes ten 55 deelnemers hun inspanning voortijdig staken. Het was de eerste keer dat het aantal deelnemers boven de 2500 uitkwam. Esther Leenen werd als 2500ste ingeschreven en daarom mocht ze gratis meelopen, terwijl ze ook een platenbon cadeau kreeg. Het was ook de eerste keer dat het défilé in Overhees plaatsvond. Overigens is vol gens organisator Gert Dazelaar het aantal deelnemers in bijna alle plaatsen gestegen. Het is een teken dat de be langstelling voor de avondvierdaagse sterk toeneemt. Dat werd door de wandelaars op prijs gesteld. De rijen toeschouwers aan de kant van de wég gaven de burger weer moed om na vier keer 5,10 of 15 kilo meter nog eens de laatste twee kilome ters af te leggen. De sfeer werd nog eens vergroot door de vijf muziekkorpsen. Het Jachthoornkorps uit Putten, de Drumfanfare Irene uit Huizen, de Drumband Cecilia Gilde uit Hilversum, het Soesterbergse Odeon en het Soester PVO bliezen en sloegen een vrolijke noot mee. De wijk Overhees was tijdens de zeven de avondvierdaagse één keer eerder in het programma opgenomen. Dat was op dinsdagavond. De ondernemers van het winkelcentrum boden alle deelne mers een verrassingspakket aan. In de uitgereikte plastic tassen zaten onder meer appels, krentebollen, petjes en snoep. Die geste werd natuurlijk in dank aangenomen door de al dan niet vermoeide wandelaars. Ze waren ook heel goed te spreken over de parcour- sen die Henk Krops had uitgezet. Het lukt hem wonderwel ieder jaar weer om nieuwe trajecten uit te stippelen, en dat is toch geen eenvoudige opgave. De meesten 1829) liepen vier avonden lang tien kilometer. Op de vijf kilome ter volbrachten 626 deelnemers de tochten en achttien ervaren wandelaars legden vier keer vijftien kilometer af. Tijdens de laatste avond waren geen af vallers meer te noteren. "Het was in één woord geweldig," kraaide Dazelaar na afloop van plezier. "De medewerking van iedereen was ook prima. De vrijwil- Foto: Goos van der Wilt. ligers van het Rode Kruis, de politie, de firma Van Asch en last but not least de twintig vrijwilligers die de plaatselijke: regelings commissie bijstonden hadden allemaal een belangrijk aandeel in het welslagen van de avondvierdaagse Soest. Bijzonder geslaagd was de ze vende wandelreeks. En daar was ieder een het mee eens. Advisie staat voor komplete automatisering. Van adviezen en begeleiding tot in opdracht ontwikkelde of standaard programma tuur. Van hardware van de topmerken IBM en COMPAQ tot kwaliteitsprinters en supplies. Alle projekten worden daarbij benaderd vanuit de oplossingssfeer en NIET, zoals zo vaak, vanuit de verkoop van apparatuur. Situatie, behoefte, mogelijkheden en wensen zijn uitgangspunten voor een doordacht en praktijkgericht advies. -**5* .,w Advisie staat ook voor AdviPlan programma S tuur. Een kompleet financieel pakket - ontwikkeld i.s.m. W? (register;accountants - wat zich onderscheidt door o.a. eenvoudige bediening en veel selektiemogelijkheden. Kortom, Advisie staat voor visie op automatiseren. Een telefoontje is voldoende om daarvan kennis te nemen. Bel 02155-11434 en u ontvangt vrijblijvend de brochure "Een visie op automatiseren" en de AdviPlan referentielijst. Geautoriseerd dealer Personal Computers Advisie Computer Consultants b.v. Vredehofstraat 13, 3761 HA Soest, telefoon 02155-11434. De ervaring heeft geleerd dat kennismaken met het ziekenhuis voor kinderen niet altijd even prettig is. Om nu alle kinderen in de gelegenheid te stellen het ziekenhuis ook eens te bezoeken zónder ziek te zijn, organiseert de kinderaf deling van Zonnegloren volgende week woensdagmiddag een Zeskamp, waar alle kinderen van Soest en omgeving welkom zijn. De kinderen kunnen dan tegelijk kennismaken met de nieuwe kinderarts, dokter W. Graafsma, voordat ze haar (onverhoopt) een bezoek brengen in verband met ziekte. De kinderafdeling hoopt hiermee te bereiken dat de kin deren bij zo'n volgend bezoek in verband met ziekte en/of opname, al een beetje vertrouwd zijn met het ziekenhuis. Naast de Zeskamp zijn er ook nog andere activiteiten, en verder is er video en zijn er allerlei lekkere hapjes. Er wordt gerekend op alle kinderen tot 15 jaar uit de regio, dus van tevoren opgeven is niet nodig. De Zeskamp wordt gehouden in de kerkzaal van ziekenhuis Zonnegloren, op woensdag 15 juni van 14.00 tot 16.00 uur. Informatie bij zuster M. van Soest, tel. 92911, toestel 234. De modelautocross Soest houdt op za terdag 18 juni weer een wedstrijd voor crossauto'& met afstandbediening. De race vindt plaats op de baan aan de In- singerstraat bij Jan Veen. Deelnemers kunnen zich voor 15 juni telefonisch opgeven bij Veen, tel. 18574. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden. De wedstrijd bestaat uit vier manches van vijf ronden. Ook bestaat de mogelijkheid zich als lid op te geven. Aan het lidmaatschap zijn geen kosten verbonden. De baan aan de Insingerstraat werd en kele weken geleden in gebruik geno men. De initiatiefnemers voeren mo menteel werkzaamheden uit om de baan in perfecte vorm te krijgen. Daar om is de crossbaan tot 11 juni gesloten. De tweede bekerwedstrijd van model autocross begint om 10.30 uur. Accu's kunnen worden opgelaten op de vrij dag, zaterdag en zondag wanneer de le den crossen. In verband met het Midzomerfeest van de Winkelgroep 't Hart aan de Konin ginnelaan gelden zaterdag 11 juni van 08.00 uur tot 18.00 uur verschillende tijdelijke verkeersmaatregelen in de omgeving van de Koninginnelaan. •Koninginnelaan: 1) het gedeelte gelegen tussen de Wil- helminalaan en de Nieuwstraat: een ge slotenverklaring voor alle verkeer in beide richtingen met uitzondering van voetgangers. 2) het gedeelte gelegen tussen het Nieu- werhoekplein en de afzetting: een stop verbod voor beide zijden van de rij baan. •Wilhelminalaan: 1) het gedeelte gelegen tussen de Ko ninginnelaan en de Julianalaan: een stopverbod voor beide zijden van de rij baan. 2) het gedeelte gelegen tusen de Julia nalaan en de Korte Bergstraat: een par keerverbod voor de zijde gelegen langs de even huisnummers. •Julianalaan: 1) een parkeerverbod voor de zijde ge legen langs de even huisnummers. 2) tijdelijk omdraaien richting gesloten verklaring voor motorvoertuigen. •Korte Bergstraat: een parkeerverbod voor de zijde gele gen langs de even huisnummers. •Hellingweg: Een parkeerverbod voor de zijde gele gen langs de even huisnummers. •Beetzlaan: Het gedeelte gelegent ussen de St. The- resiastraat en de Nieuwstraat: een par keerverbod langs de zijde van de one ven huisnummers. In het kader van de viering van het 150- jarig bestaan van Soesterberg worden deze week weer een aantal activiteiten georganiseerd. Afgelopen maandag is de avondvier daagse begonnen. Tot morgenavond starten de wandelaars op het Dorps plein en leggen de route af die ook nu weer is uitgezet door sportvereniging Laetitia. Aanstaande zaterdag zijn er twee eve nementen. In de eerste plaats de spel- dag van KVO, de Soesterbergse korf balvereniging; belangstellenden voor korfbal en andere sporten zijn de hele dag welkom op het KVO-terrein. In de tweede plaats wordt Soesterberg a.s. zaterdag een tijdelijk paradijs voor paarden tijdens de Dag van het Paard. Uit het hele land komen de edele vier voeters naar het "vliegersdorpOm streeks 10.00 uur concentreren zich de ruiters en paarden, met alle soorten wa gens, op het terrein aan de Kampweg. Dan gaat het in optocht naar Sterren- berg, waar de lunch wordt gebruikt. Daar is tevens een optreden te zien van het toneelgezelschap "Utile Dulci". De stoet trekt daarna door de bossen ten zuiden van Soesterberg en keert ten slotte terug naar Sterrenberg. Het ge heel wordt georganiseerd door de Paar- denfokvereniging Eemland. Wethouder drs. Günther Plomp heeft vooralsnog geen geld los kunnen peu teren voor een onderzoek naar de zwemaccommodatie aan de Dalweg. De meeste politieke fracties willen een financiële onderbouwing voor een krediet in een raadsvoorstel terugzien voordat ze hun fiat geven. MX 1500 De verfrissend andere TV Uitstekend geschikt als 2* toestel of voor kamerbewoners (\(\Q iyyö." Voor alle zekerheldl van Weedestraat 78 Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344' De wethouder van ruimtelijke ordening deed vorige week een vergeefs beroep op de commissie leden alvast geld be schikbaar te stellen voor onderzoeken. Alleen zijn partijgenoten van de VVD stelden blind vertrouwen in de bestuur der door direct het groene licht te ge ven. Het CDA wenste niet in zee te gaan met wat men noemde 'natte vinger werk'. Wil Stekelenburg (PvdA) gaf er de voorkeur aan eerst met haar fractie te overleggen en ook Adriaan Pothui zen van D66 weigerde medewerking te verlenen alvorens hij een raadsvoorstel onder ogen heeft gekregen. De gemeente Soest is nu nog in onder handeling met Project Ontwikkeling Drachten bv. Volgens Plomp is het niet ondenkbaar dat dit bureau binnenkort opdrachten moet krijgen om de plan nen voor de zwemaccommodatie aan de Dalweg verder te ontwikkelen. "Daar is dan geld voor nodig," zei Plomp vooruitlopend op een krediet van de gemeenteraad. B. en W. zullen alsnog een voorstel samenstellen, waar over de leden van de commissie r.o. een half uur voor de raadsvergadering van donderdag 16 juni vergaderen. MINOLTA SHOW The Hi-Tech Autofocus The populair Hi-Tech Autofocus 's werelds meest eenvoudig te bedienen autofocus reflex. De beste introductie in de autofocus reflex fotografie. 's werelds meest geavanceerde autofocus reflexsysteem. Geeft een nieuwe dimensie in creatieve mogelijkheden. The professional1 Hi-Tech Autofocus 's werelds meest geperfectioneerde profes sionele autofocus reflexcamera. Zorgt voor het ultimum in snelheid en veelzijdigheid.

Soester Courant | 1988 | | pagina 3