te koop bij Schoeman Schoeman «s»- HEEFT U EEN MONSTER IN HUIS OF EEN GEZELLIG SNORRENDE POES? t. 24?5 mdPub e Soester Duinen mbiFÖIÖ eerst eve. T-SHIRTS Feest vijftienjarige De Schakel Soest 50 jaar geleden 10 juni 1938 WOENSDAG 8 JUNI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 CAI-uitbreiding EEN VIDEOCAMERA KAN IEDEREEN BEDIENEN. ALLEEN JE MOET HET WEL KUNNEN. foto-film-video computer/ 1 Kastanjelaan ■M'- HuiNDER VAN UCHELEN VASTGOED vraagt uw aandacht voor <U> jTiLTEIDO Studio harla harwocziK Stadhuis Soest mag geen 'Stopera' worden DE GROTE AAODE! W erkzaamheden Gas en CAI-bedrijf Soest, van Straelenlaan Vrijstaand herenhuis, op aantrekkelijk punt in Soestdijk gelegen, met royale vrije achtertuin. Hal, toilet, L-vormige woonkamer (ca. 40 m2), halfopen luxe eiken inbouwkeuken met keramische kookplaat, oven, koelkast, afwas machine en afzuigkap, kelder (2X4 m.) bereikbaar vanuit keuken. Schuur met puntdak, c.v. combiketel 1978, boiler en wasmachine opstelling. Open fietsenschuur. Verd.: 2 voorkamers beiden met vaste wastafel en ingebouwde kasten, ouderslaapkamer annex badkamer met ligbad, aparte douche, vaste wastafel en 2e toilet, losse trap naar grote zolder met ramen in kopgevels, geheel be schoten en geïsoleerde kap. Geheel bevloerd, bergvliering. Uitste kende staat van onderhoud. nrin Koopsom: I Ooy.UUU," k.k. Soest, Da Costalaan Riant vrijstaand woonhuis met garage/berging. Gang, toilet, k.k., dichte keuken, doorzonwoonkamer met erker, schoorsteen en openslaande deuren naar achtertuin; verd.: royale voor- en achterkamer met ingebouwde kasten, zijkamer, badkamer met ligbad en vaste wastafel, vaste trap naar zolder met geheel be schoten kap, 2 kopgevelramen en mogelijkheid voor kamers. Par terre voorzien van dubbele beglazing. Vrijstaande garage met za deldak en vliering. 0/|Q Koopsom: T Z4y.U(JU,- k.k. Soest, Veenbesstraat Op de 9e woonlaag met riant uitzicht en pal op het zuiden gelegen 4-kamer appartement met c.v., balkon en berging in de onderbouw. Entree, hal, garderobekast, American kitchen, royale woonkamer (ca. 32 mz), 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en toilet. Totaal ca. 110 m2. Servicekosten f 195,- per maand. Koopsom: f 165.000,- kk Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 B g.g B.J.A.M. Majoor, dir./iriak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Inlichtingen via Amersfoort, uw NVM- Hoofddorp, Makelaar of via ons kantoor Leusden en Tiel Vorige week is de programma-uitbrei ding van de Centrale Antenne Inrich ting gereed gekomen in het gedeelte van Soest, zuidelijk en oostelijk van de spoorlijn. De kanalen van de uitbreiding zijn: Sky Channel: U.H.F.21 Super Channel: U.H.F.23 BBC 1: U.H.F.52 BBC 2: U.H.F.59 TV 5: U.H.F.65 reserve: U.H.F.24 Deze week wordt gestart met de inre gelwerkzaamheden in de sector Soest- dijk/'t Hart. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN 02155-12739 Koek-diefstal Onbekende daders hebben vorige week aan de Parallelweg een geparkeerde vrachtwagen opengebroken. De buit bestond uit twee dozen, elk gevuld met 16 pakjes zgn. "flikken", een soort koekje. Auto-onderdelen gesto len Van een Mitsubishi aan de Di Lasso straat werd in het weekeinde de bumper weggehaald, alsmede een afdekplaat. Aan de Generaal Winkelmanstraat in Soesterberg verdween een complete grille van een Opel Ascona. «ff Een videocamera is zo gekocht. Maar dan? Het aan-uit knopje vinden is niet moeilijk, maar als u echt plezier aan uw camera wilt beleven zult u toch eerst uren moeten gaan studeren in de handleiding. Veel leuker is om meteen alle mogelijkheden zelf te ont dekken, in een demonstratie. Met deskundige begeleiding en met gratis tips hoe je het beste opnames kunt maken. Samen met u bekijken en bespreken we alle opnames. In een uur tijd ben je dan nog wel geen regisseur, maar je weet wel alles van video. En er is geen enkele verplichting. Het is gewoon een service van ons, als vak mensen, aan u. Als u van tevoren even belt en een afspraakje maakt, nemen wij alle tijd voor u. In een uur tijd weet u alles. Winkelcentrum "Hartje-Zuid", tel. 12874, Soest Sony CCD-V 90 E 0 mm Camcorder met profes sionele eigenschappen, Electronische sluiter met 1/2000 sec. 6 x Zoomlens en een perfect geluid Vakantie, huwelijk, feestje of blijde ge beurtenis? Huur een VIDEOCAMERA. Ruime middenwoning met c.v., Garage en schuur. Zonnige achter tuin. Indeling: gang, toilet, doorzonkamer, open keuken en kelderkast. Verdieping: 3 slaapkamers, douchekamer. Vaste trap naar zolder met dakkapel, grote kamer en berging. Dubbele beglazing met gedeeltelijk aluminium kozijnen. C.V. ketel vernieuwd. Overal thermostaatkranen op de radiatoren. Vraagprijs f 220.000,- k.k. ST. THERESIASTRAAT 10 3762 CZ SOEST-HOLLAND TELEFOON 02155 - 1 47 12 ::7V'.'7* Ontwerp- hinderwetvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a. I.B. Soest, Nieuwe Gracht 10, voor het oprichten van een interieur bouwbedrijf, werkplaats, kantoor, showroom en kantine op het perceel Nieuwe Gracht 10; b. Bakkerij Ben Rademaker b.v., Indus trieweg 8, voor het oprichten van een bakkerij van broodwaren op het per ceel Industrieweg 8; c. C. Kerver, Van Hamelstraat 77, voor het oprichten van een supermarkt op het perceel Smitsweg 20-22; d. J. Smeeing, Koningsweg 14, voor het uitbreiden/wijzigen van het garage bedrijf annex plaatwerkerij/spuiterij op het perceel Koningsweg 14. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek, tijdens de openingsu ren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werpvergunning kunnen tot 22 juni 1988 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De in gekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desge vraagd worden de persoonlijke gege vens van de indieners niet bekend ge maakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld - -door-degenen «die reeds monde- lin'gof schriftelijk bezwaar hebben gemaakt óf doof degenen die aan tonen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. Hinderwetvergunning Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnen gekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden één maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, als mede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan en bij de hulpsecretarie Soes terberg tijdens de openingsturen. De aanvraag is afkomstig van: •W. Rolvink, Versteeghlaan 52, voor het exploiteren van een bestaand café bedrijf op het perceel Rademakerstraat 34, Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling te houden op dinsdag 28 juni om 09.00 uur v.m. in de com missiekamer, Lange Brinkweg 77. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op 16 juni om 19.30 uur in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79. In het Informatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond be handeld worden. De agenda hangt in het publikatiebord van het INFO-cen- trum en bij de Hulpsecretarie Soester berg. Enkele belangrijke punten zijn: •wijziging bestuursstructuur voor de sport en opheffing van de Stichting Zwembaden Soest; •aanpassing gastarieven per 1 juli 1988; •vaststellen notitie "hoofdlijnen van het volkshuisvestigingsbeleid voor de periode 1989 tot en met 1994"; •wijzigen naam openbare basisschool Rinke Tolman met ingang van 1 augus tus 1988 in openbare basisschool Zon nedauw (Smitsweg 46). Tijd voor een schoon- heids(k)uurtje? Kom even langs! U voelt zich een ander mens na een verkwikkende schoonheids behandeling. Burg. Grothestraat 25 Soest Tel. 2 04 88 Gezichts- en lichaamsverzorging Openbare Commissievergaderingen •Maandag 13 juni, 14.30 uur: commissie Ouderenbeleid Agenda o.a.: projekt Geïntegreerde Ouderenzorg Nieuwegein; •Woensdag 15 juni, 20.00 uur: Commissie Minderheden Agenda o.a.: bespreking plan aanpak migrantenwerk. Plaats: commissiekamer dépendance gemeentehuis. De agenda's en stukken kan men inzien in het gem. INFO-centrum, waar men ook alles vertellen kan over de moge lijkheid van "Spreekrecht tijdens de vergaderingen." Spreekrecht publiek \tfV;anaf éé'n kwartier vóór en tot 'aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1.het bouwen van een gemeentehuis aan de Dal weg, sectie K, nrs. 793 en 830 (beide ged.) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 96 van de Wet Geluidhinder); 2. het bouwen van een bankgebouw, Soesterbergsestraat 43 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 96 van de Wet Geluid hinder); 3. het plaatsen van een schutting, Meent 28 (artikel 302 lid 6 van de bouwverordening); 4. het plaatsen van een dakkapel en een carport, Buntweg 26 f artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woning wet); 5. het bouwen van een mestkelder, Lange Brinkweg 97a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woning wet); 6. het bouwen van 6 woningen, Oude Tempellaan nabij Apollo, sectie E, nr. 4204 (ged.) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van één maand (voor bouwplan 1 en 2) en twee weken, (voor bouwplan 3,4,5 en 6) te rekenen vanaf donderdag 9 juni 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) in het kantoor van sector milieu en afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, (kamer 0-21) ter inzage. i Informaties: info-centrum, j STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag 1 m. vri|dag i Informatietelefoon met actualiteiten j tel. 93665 (24 uurs-service). De meerderheid van de raadscom missie die zich bezighoudt met de bouw van het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg heeft het College van B. W. vorige week te verstaan gegeven dat een ex tern bureau het nieuwbouwplan nog eens moet gaan doorrekenen. VVD, PvdA en D66 maakten zich sterk voor zo'n opdracht, "om 'Stopera effecten' te voorkomen. Volgens Jan van Esseveld (D66) was het zonneklaar dat de inschakeling van zo'n bureau de moeite waard zou zijn. Hij had 't nog eens nagegaan, maar destijds had het bouwtechnisch adviesbureau ABC-Vastgoed het ontwerp-Duêrmeijer - intussen wel iswaar om nog altijd ietwat ondoor grondelijke redenen door de ge meenteraad naar de prullebak verwe zen - ook flink doorgenomen en ge constateerd dat het toen gedachte ge bouw 16% te groot en 4,7 miljoen te duur zou zijn geworden, met een te hoge exploitatielast van 80.000 gul den per jaar, o.m. door energiekos ten. Raymond van Gelder (PvdA) meen de dat het honorarium voor het bu reau - zo'n 50.000 gulden - "er altijd uit te halen zou zijn" door het ont werp nog eens te laten doorrekenen op fouten. Ook de WD sloot zich bij deze redenering aan, zodat wethou der Jan Menne (CDA) niets anders kon doen dan toegeven aan dit ver langen van de meerderheid van de raad. met fluor print Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Het is deze week feest bij De Schakel. De openbare basisschool aan de Klaarwaterweg viert het vijftienjarig bestaan met een groot aantal activitei ten. De festiviteiten duren tot en met vrijdag 10 juni. De kinderen van De Schakel konden maandagochtend na het hijsen van de vlag en het zingen van het schoollied ballonnen de lucht in laten. Ze moeten nu afwachten of de daaraan bevestigde kaartjes worden teruggestuurd. Er werd maandag ook gezwommen, ter wijl gisteren pannekoeken werden ge nuttigd en een excursie naar een boer derij en een bingo plaatsvond. Vandaag is er een clown en toneel. Vanavond kunnen oud-leerlingen en -leerkrach ten elkaar weer ontmoeten tijdens de reünie in het schoolgebouw. Voor de bovenbouw is er sport, een puzzel- en een poldertocht en een le vend ganzenbord. Het slot is gepland op vrijdagavond. Dan voeren de leer lingen een musical voor de ouders op. Deze week wordt door het gasbedrijf gewerkt op de volgende wegen: Van Lenneplaan, Weegbreestraat 221 t/m 359, Smitsweg nrs. 31 t/m 169, Ko ningsweg (tussen Nijverheidsweg en Koningsweg) in voetpad en ter hoogte van het Soester Natuurbad vanaf het Waterleidingbedrijf t/m Heeserspoor. Het CAI-bedrijf voert werkzaamheden uit in Overhees I Willaertstraat, Pijper- pad, Luytenaarpad). De kazerne Zoo is dan de strijd gestreden Voor kazernebouw in Soest Die er met of zonder offer Der Gemeente, komen moest! Eertijds had men veel bezwaren, Zulks vanwege 't vele geld Was niet, wat men noemt, een ieder Op dat garnizoen gesteld. Veel requesten zijn verzonden, Zwaar werd er geprotesteerd, Dat er vijftigduizend gulden, Zoo-maar werden gevoteerd. Men besprak het „pro en contra" Van het nieuwe garnizoen; D' één wist beter dan de ander, Wat de Raad had moeten doen. Groot was het verschil van meening, Veel discussie en veel strijd, Want zoo'n vijftig duizend gulden Is toch heusch geen kleinigheid! Tusschen al die debattanten Ging er „iemand" kalm zijn gang; Streed hij, als een ware vechter, Voor 't Gemeentelijk belang. Bij de hoogere instanties Pleitte hij voor deze zaak; En als „meester op de degens," Waren al zijn treffers raak. Hulde aan den overwinnaar, Dank zij "hem" kwam alles goed; Voor dit slot zet Soest 'n „prachtpluim" Op.... des Burgemeesters hoed! E. v. E. Soester Vrijw. Reddingsbrigade Blijft zij bestaan of wordt zij opgeheven door gebrek aan nieuwe leden en acti viteit der oudere garde. HERHAALDE OPROEP! Soest is geen waterrijk land, waar dagelijks verdrinkingsgevaar kan plaatsvin den. Toch zijn er heel wat menschen in den Eem verdronken, die gered hadden kunnen worden, indien er tijdig menschen bij waren geweest, die het reddend zwemmen verstaan. En zoo kan het toch gebeuren, dat U ergens bent, hetzij voor zaken of vacantie, waar wel water aanwezig is, dat U een verdrinkingsongeval meemaakt. Wat voor gevoel moet U dan krijgen, als Gij voor Uw oogen iemand ziet ver drinken. Heeft U geen cursus in het zwemmend redden gevolgd, en springt U te water, vermoedelijk komt dan in de kranten te staan "drenkeling en redder kwamen beiden jammerlijk om." Denkt er nog eens over na en komt woensdagavond 7 uur in het Natuurbad eens kennismaken. Nooit zult U déar spijt van hebben!

Soester Courant | 1988 | | pagina 5