qto 5^ Sj/llie Hair Wereldomroep "Andrea staat voor klas 3A, MOEDIG! RUDIE VAN PETTEN Steun de collecte 27 juni tot 3 juli P} uitgave nieuwe boeken Algemene Ledenvergadering Rabobank Groot feest bij de Rinke Tolmanschool Tabakspeciaalzaak annex Tijdschriften Vaderdag Sigarendag 50 CIGARILLOS (bekend merk) 4 Puur tabakIU. Hajenius De Olifant (Fantje) Oud Kampen Davidoff Justus van Mourik sigaretten SMITSWEG 26 - Winkelcentrum Smitshof Soest - Telefoon 2 34 20 Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan! Voor twee gulden naar Frankrijk? Dat gaat niet 771 Terwijl zij toch epilepsie heeft... r Epilepsie en Werk: "Als je 't weet, is 't heel normaal" p jËCgS f NATIONAAL EPILEPSIE FONDS/ DE MACHT van het kleine Wij zijn gesloten vanaf 19 juli t/m 30 juli Na 30 juli heten wij u weer van harte welkom. /A—1 /Ns WOENSDAG 15 JUNI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 17 Tegoeden Groeicijfers. Radio Nederland Wereldomroep Service-rubriek voor vakantiegangers in 'Nieuwslijn Europa' EK-voetbal 'Enkele guldens, hooguit een tientje' Pijperpad-bewoners vinden f 40 veel te duur voor snippergroen Gewonde man Onverzekerde brommer Eenheidsprijs Vernieling in stationsgebouw 13 Methoden om het roken af te Ieren Feest bij 'Vrouwen voor Vrouwen' Alle bekende merken bij ons verkrijgbaar o.a. "Ik betaal er al genoeg voor!" zei de man aan de telefoon. "Het is toch jullie taak om al het vuilnis op te halen. Maar die vuilnismannen hebben zo'n haast. Ze kijken niet eens of mijn kontainer wel leeg is. Netjes terugzetten is er ook al niet bij. Ik heb grofvuil aan de weg gelegd, maar ze willen het niet meenemen zonder afspraak. En bij de flats ligt weer allemaal vuilnis." Van dat soort telefoontjes krijgen we bij de reiniging vaak. Wij willen het graag iedereen naar de zin maken, maar dan gaat het uilophalen veel meer kosten. En de kosten zijn toch al zo gestegen. Er moet dik geld bij. Dat komt omdat de inwoners van Soest telkens meer vuil aan de weg gaan zetten. Dat is nu al meer dan 1000 kg. per gezin per jaar. We proberen bij de reiniging snel en goedkoop te werken. Die twee mannen achter de wagen hebben het echt goed druk. Ze moeten samen op een dag 3 vuilniswagens volladen, dat is 30.000 kg. vuil. Alles wat we ophalen moeten we naar Utrecht brengen om het te laten ver branden in Rotterdam. De hoeveelheid vuil is zo gestegen dat een gedeelte zelfs naar Frankrijk gaat. Toch betaalt u dit jaar maar f 110,40. Daarvoor komen we elke week uw vuil ophalen. Dat is eigenlijk maar f 2,— per keer. Daarom: denkt u even na voordat u iets in de vuilnisbak doet of voordat u het grofvuil belt. Gebruik de glasbak, doe mee aan inzamelakties van papier en lompen, kom posteer zelf en dan zijn er natuurlijk ook nog de brengplaatsen. Daar kunt u ook nog alle huisraad, grond en puin, takken, hout en metalen brengen. Want voor twee gulden kunnen we dat niet naar Frankrijk brengen. Stuur mij informatie over. Q epilepsie algemeen project Epilepsie en Werk Naam: Adres: Postcode/Plaats: Deze bon zenden naar: Bureau Epilepsie Voorlichting, Koningslaan 19, 3583 GD Utrecht. Steun de nationale collecte van de epilepsie- bestrijding. Dan kunnen wij nog meer doen aan wetenschappelijk onderzoek, individuele hulp en die zo noodzakelijke voorlichting. In 1988 is ons thema: Epilepsie en Werk. Steun de campagne 1988 '•VfPostbus 212100 AA Heemstede Kapsalon Zonnestudio S. A. M. VAN WELZENIS-DE GOEDE Soesterbergsestraat 39a sSj veThlnderinglinnen 3768 EB Soest - Tel. 02155-10706 24 uur bellen De Wereldomroep op de korte golf. wintertijd zomertijd band'* frequentie in MHz gebied -08 00-09 25 09.00-10 25 13 m 25m 31 m 31 m 49 m 21 485 11.935 9 895 9 775 5 955 noAFR zoEUR/noAFR zwEUB/nwAFH EUR2 EUR2: zomer EUR1 14 30-15.25 15.30-16 25 49 m 7 295 5.955 EUR1 EUR1 -17 30-18 25 18 30-19.25 *19 m 31 m 31 m 49 rn •15 560 9 775 9.395 5 955 zoEUR zwEUR z+zoEUR EUR2 /d ioEUR Jffp 2230-23.25 23.30-00.25 49 m 6020 zwEUR/nwAFR Bovendien en kerkdienstuifzending op zondagen - nwAFR c\ noAFR 11 30-12 25 12.30-13.25 19 m 31 m 49 m 17 605 15560 9.715 5 955 zwEUR/nwAFR zoEUR/noAFR EUR2 EUR1 Op dinsdag 7 juni j.1. hield de coöpera tieve Rabobank Soest B.A. haar 82e Algemene Ledenvergadering in Res taurant Darthuizen. De voorzitter, de heer J.R. van Poppelen, sprak in zijn openingswoord voor plm. 100 leden over een groei van het balanstotaal van de bank in 1987 van 3,4% en een stijging van de brutowinst die bevredi gend genoemd mag worden. Het beleid van de Rabobankorganisatie werd het afgelopen boekjaar sterk beïn vloed door de verandering in de pro ductie en afzetstructuur in de land bouw, technologische veranderingen bij de bedrijven en de gevolgen van au tomatisering en informatievoorziening. Ook de gewijzigde leefpatronen van de particulieren hebben hun weerslag in het doen en laten van de Rabobank. De heer van Poppelen merkte hierbij op dat, binnen de bank, de vraag van het analyseren en ontrafelen en in de he dendaagse praktijk brengen van de co öperatieve achtergrond van de Rabo bank steeds scherper naar voren komt. Teneinde de continuiteit van de Rabo bank Soest te waarborgen is het van be lang dat zaken als rentabiliteit en solva biliteit binnen het te voeren beleid veel aandacht krijgen. Ondanks de verho ging van de solvabiliteitseisen binnen de Rabobankorganisatie tot 7% van het balanstotaal, voldoet de Rabobank Soest ruimschoots aan deze eis. Dat er nauwlettend op de kosten moet worden gelet is volgens de heer van Poppelen vanzelfsprekend. De Neder landse banken zijn het er over eens dat het noodzakelijk is dat de verliezen op het betalingsverkeer worden terugge drongen. Een gevolg hiervan waren de maatregelen die per 1 januari 1988 zijn genomen in het doorberekenen van kosten aan de particuliere gebruikers van het betalingsverkeer. De positieve effecten zijn al merkbaar. Het verbruik van euro- en betaalchèques is bij de Ra bobank met 17% afgenomen. De verplichting van de overheid om de rente, die spaarders ontvangen over hun tegoeden bij de banken, ter inzage te geven aan de belastingdienst heeft ook gevolgen gehad voor de Rabobank. De toevertrouwde spaargelden binnen de Rabobankorganisatie liepen in 1987 hierdoor terug. Door de hogere rente- vrijstelling per 1 januari 1988 is het spaartegoed in de eerste vijf maanden weer toegenomen. De heer van Poppelen stond eveneens stil bij enkele ontwikkelingen in de be- drijvensector. Met name de ruilverka veling Eemland wordt gezien als een positieve inbreng in de ontwikkeling van de agrarische sector. Hij onder streepte de betrokkenheid van de bank bij het plaatselijk gebeuren. Niet in de laatste plaats is de bijdrage van f. 1.000,- aan de Ouderendag hiervan een voorbeeld. Deze schenking vond plaats bij de ingebruikname van de geldauto maat, een nieuwe service van de Rabo- Rabobank-voorzitter J.R. van Pop pelen aan het woord tijdens de leden ver gadering in Darthuizen. bank Soest. Tot slot werden alle medewer- kers(sters) van de bank bedankt voor hun inzet en presentatie in het afgelo pen jaar. Tijdens de behandeling van de Balans en de Verlies- en Winstrekening van de bank over het boekjaar 1987 haalde de heer W.G. Hilhorst, directeur van de bank, enkele groeicijfers van de totale Rabobankorganisatie aan. Uit de toe lichting bleek dat de groei van het ba lanstotaal in 1987 3,4% was geweest en dat de totale uitzettingen van de bank in leningen en kredieten stegen met 9%. Ondanks de rente-maatregelen van de overheid stegen de toevertrouwde mid delen bij de bank met 3,1%. Zowel de effectentransacties als het buitenlands betalingsverkeer hadden een grote bij drage in de groei van de provisies. Een toename van de deskundigheid vindt zijn grondslag hierin. Vanuit de vergadering werd nog van gedachten gewisseld over de resultaten van 1987 en nadat de verkiezing plaats had gevonden van zowel een lid van het Bestuur als de Raad van Toezicht, res pectievelijk de heer A.W. van de Bree- mer en P.F. Lochmans, werd overge gaan tot de rondvraag waarin een aantal vragen werden gesteld. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Rinke Tolman- school en andere belangstellenden hebben vrijdagavondfeest gevierd. "Het was een groot feest,zegt directeur Henk van den Anker, "voor en door kinderen. In verband met de grote toeloop van mensen en de gezellige drukte gingen de festiviteiten langer door dan was gepland. Pas om half elf togen de bezoekers huiswaarts. Hoeveel dat er waren is moeilijk te zeggen, maar ongetwijfeld hebben enkele honderden gekeken naar onder meer de playbackshow en de poppenkastvoorstellingen. Tal van andere spelletjes, een lote rij en het restarant met de zelfgemaakte hapjes completeerden het feestprogramma in de basisschool aan de Smitsweg. De playbackshow werd bij de individuele deelnemers gewonnen door de twaalfjarige Errol Scheffer die een goede imitatie van Michael Jackson op het toneel bracht. 'Nul ongelukkenvan Stap voor Stap bracht bij de groepen de eerste plaats bij Natas- ja, Yvette, Cyndra, Tako, Gaby en Navim. In totaal waren er vijftien optredens. "Het was zonder meer geslaagd, het was een enorm feest,zei Van den Anker over het afsluitfeest op de Rinke Tolmanschool. Postbus 222,1200 JG Hilversum, telefoon 035-16151 "Nieuwslijn Europa", het ochtend programma van Radio Nederland We reldomroep biedt de vakantiegangers deze zomer (tussen 10 juni en 2 sep tember) een uitgebreide service-ru briek. "Nieuwslijn Europa" is dage lijks via de kortegolf te beluisteren tussen 9.00 en 10.25 uur, Nederlandse zomertijd. De reakties van de (ongeveer één mil joen) luisteraars gedurende de vorige zomerperiode vormden de aanleiding voor de kontinuering van het service programma dit jaar. Er wordt aandacht besteed aan medische informatie (o.a. over de verkrijgbaarheid van medicij nen in het buitenland) aan verkeersin formatie (de situatie op de belangrijkste verkeersaders in Europa) en aan de be tekenis van een ambassade of konsulaat voor de vakantiegahger. Verder komen onderwerpen aan bod als: de ontvangst van de Wereldom roep, telefoneren naar Nederland, ge dragsregels in het buitenland en andere zaken die voor de toerist van belang kunnen zijn. Iedere dag, rond 9.30 uur 's morgens, staat één onderwerp cen traal. De service-rubriek komt tot stand dankzij de samenwerking met instanties als ANWB, Konsumentenbond, reisor ganisaties, douane, PTT, Buitenlandse Zaken, de Rutgersstichting en het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Andere vaste onderdelen in "Nieuws lijn Europa": het nieuws, de aktualtitei- ten, een overzicht van het weer in Euro pa, (verzorgd door het KNMI), de op roepen van de ANWB-alarmcentrale en een samenvatting van het belangrijk ste nieuws uit de kranten. Natuurlijk besteedt Wereldomroep sport-verslaggever Jacques Chapel aandacht aan het EK-voetbal vanuit West-Duitsland. Dagelijks is er een speciale studiogast (o.a. voetballer Wil- ly van de Kerkhof, trainer Barry Hug hes en scheidsrechter Bep Thomas) waarmee teruggekeken en vooruitge- blikt wordt op de wedstrijden. Studio presentatie: Jan van Thiel en Kees Toe ring. Tijdstip van de uitzending: 09.30- 10.00 uur en in de uitzending van 18.30 uur. Traditiegetrouw besteedt de sport - redaktie met een eigen équipe uitge breid aandacht aan de Tour de France. Tussen 09.00 en 09.30 uur wordt kort teruggeblikt op de étappe van de vorige dag. In de avonduitzending van 18.30- 19.25 uur wordt naast de vaste pro gramma-onderdelen een étappeverslag gegeven, kompleet met finishflits, klas sementen en interviews. Presentatie: Jacques Chapel en Ruby Lees. Een spe ciale Tour» de France-folder met een étappeoverzicht is gratis verkrijgbaar bij de Wereldomroep in Hilversum. Een aantal bewoners van het Pijper pad (Overhees) wil de gemeente best afhelpen van het overtollige "snipper groen", maar dan niet voor de volgens hen veel te hoge prijs van 40 gulden per vierkante meter. Dat blijkt uit een brief, die de bewoners al vorige maand aan het College van B. W. stuurden. De bewoners reageren op het aanbod van het College met de mededeling dat ze in principe bereid zijn de stukjes grond aan te kopen, al vinden ze het wel vervelend dat de gemeente daarvan nog niet de juiste oppervlakte kon aange ven. Wat hun zeker niet bevalt is de ge vraagde prijs voor de grond, die uitslui tend als tuin mag worden gebruikt en waarvoor de bewoners zo'n 1000 tot 4000 gulden zullen moeten neertellen. De politie werd vorige week door voor bijgangers gewaarschuwd, omdat zij op de Wieksloterweg een man gewond op de weg hadden zien liggen. Nader on derzoek bracht aan het licht dat het ging om een inwoner van Den Dolder, die een epilepsie-aanval had gekregen en als gevolg daarvan tegen het wegdek was geslagen. Hij werd voor onderzoek overgebracht naar Zonnegloren. De politie hield in het weekeinde op de Molenstraat een 18-jarige jongeman uit Soest aan, wiens bromfiets bleek te zijn opgevoerd. Bovendien bleek het rijwiel niet te zijn verzekerd. De jongeman moest zijn brommer afstaan voor een technisch onderzoek en kreeg een pro- ces-verbaal. De vraagprijs is te hoog, vinden ze, om dat er bij de bouw van de woningen im mers ook al is betaald voor de openbare - groenvoorzieningen. Los daarvan ver baast men zich ook over het stevige prijsje dat de gemeente Soest wil van gen, omdat de grond toch al geen boek waarde meer heeft, het onderhoud voor de gemeente wegvalt, de onroerend- goedbelasting meer geld in de gemeen tekas zal doen stromen en omdat er bij voorbeeld geen garage mag worden ge bouwd op de stukjes grond. "Slechts de hogere marktwaarde van de woningen zal, zij het relatief, in ons voordeel zijn." De bewoners vragen het College dan ook dringend de vraagprijs te verlagen tot "enkele guldens" per vierkante me ter, tot maximaal een tientje. En als dat op bezwaren stuit moet de gemeente maar eens denken aan een "eenheids prijs" per woning, omdat er destijds bij de verkoop van de grond en de wonin gen ook een vast (gemiddeld) bedrag is berekend. "Ook dan zal de gemeente er financieel gezien, door de wegvallende onderhoudkosten en de verhoging van inkomsten uit de belasting, bepaald niet slecht afkomen," aldus de bewoners van Pijperpad 33 t/m 49. De spoorwegpolitie heeft bij de colle ga's van de gemeente Soest aangifte ge daan van vernieling in het stationsge bouw Soest. Een meterklok en een elec- trometer van de PUEM moesten het ontgelden. De omvang van de schade is onbekend. Auteur: K. Salzer Uitgever: De Driehoek De zoveelste poging om u en mij voor eens en altijd er toe te bewegen het ro ken te staken. Wat mij betreft de meest geslaagde poging. De aanpak is er een die nu eens niet begint met een opsom ming van de kwalijke gevolgen, maar met zeer plausibele verklaringen aan geeft waarom we er aan zijn begonnen, waarom we het misschien wel nooit zul len kunnen laten. Nergens in dit boek wordt rokers de les gelezen. Eerder is er sprake van een wisselend ernstig en hu moristisch gesprek waarin vanuit vele invalshoeken mogelijkheden worden aangereikt. 13 Methoden om het roken af te leren is geen medicijn waaraan het kaartje sukses hangt. Wel een eerlijke en originele poging u te stimuleren bij het realiseren van uw goede voorne mens. De vakantie kan daarvoor een uitstekend vertrekpunt zijn. Lr. Medewerksters en bezoekster van het Internationaal Vrouwencentrum in Soest, "Vrouwen voor Vrouwen", hebben vorige week ter afsluiting van het seizoen een feest georganiseerd in gebouw Vogelzang aan de Parallel weg, dat speciaal voor deze gelegen heid was afgehuurd. Zeer veel vrou wen van verschillende nationaliteit maakten er een uitbundig feest van. Het Vrouwencentrum zelf was inge richt als tentoonstellingsruimte, met fo to's over Turkije en Marokko. Ook konden de bezoeksters handwerken be wonderen uit verschillende landen, waaronder creaties van de werkgroep "Naald en Draad". In kleurrijke kostuums bracht een volksdansgroep van amateurs, onder de enthousiaste leiding van Henny van 't Holt, een show van Turkse volksdan sen, en tijdens de modeshow lieten de cursistes van de dames Mea en Prior, beiden docent van de Marokkaanse en de internationale naaicursus, hun zelf gemaakte kleding zien. De prachtige De volksdansgroep van 'Vrouwen voor Vrouwentijdens het feest in Vo- gelzang. gewaden in deze wervelende show oogstten veel applaus. De vrouwengroep die altijd op zondag in het centrum bijeenkomt voerde een soundmixshow op van Turkse liederen en het feest werd ook afgesloten met Turkse en Marokkaanse muziek. Tus sendoor werden de gasten onthaald op hapjes uit alle windstreken. Voor de kinderen, die aan apart programma kregen voorgeschoteld, was er een pof fertjeskraam. Dankzij de samenwerking tussen Ma rokkaanse, Turkse, Surinaamse en Ne derlandse vrouwen werd het feest een groot succes. Het was overigens de laat ste keer dat het plaatsvond aan de Pa rallelweg, want in het najaar verhuist het centrum naar de nieuwe lokatie aan de Smitsweg, de voormalige Rinke Tol manschool.

Soester Courant | 1988 | | pagina 17