Natuur Nabij aru6hocK Soestand: geen Verlossende woorden' over jeugdproblemen in Overhees WOENSDAG 15 JUNI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 19 Praatshow in C-drie goed bezocht door jongeren algemene radio omroep soest 'Doe-wandelingen' Vrijwilligers Vakature Bank Rechten en plichten Meterkasten gestolen Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 'Kom kijken in de Keistad' Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld Filmhuis: 'Wish you were here' Hardrock in de Molensoos 40-Jarig bestaan Dierenpark Amersfoort Auto-wasactie Masselman Groep Collectanten voor ANC gevraagd Oproep Cultureel Creatief Centrum - BAARN Directeur Allereerst een verheugende medede ling. Na een lange afwezigheid komt na de vakantie onze directeur Ernst Die naar weer terug. Wij hebben zijn enor me vitaliteit en stimulans erg gemist en zijn daarom heel blij dat hij zijn funktie weer kan vervullen. Vooral omdat dit betekent dat zijn gezondheid een stuk verbeterd is. Een goede gezondheid is toch wel heel belangrijk voor een mens. We hebben nu ook afscheid genomen van Henk Lokman, die gedurende de afwezigheid van Ernst het directeur schap heeft waargenomen. Hij heeft de ze niet eenvoudige taak op een voor treffelijke wijze uitgevoerd. We zullen Henk na de vakantie nog meermalen zien in C-drie, nu in de functie van pro- duktieleider van de musical Roozen- weelde. Kunstreis Al een aantal jaren worden kunstreizen georganiseerd door C-drie, De Hof en de R. Muziekschool. A: Deze reizen hadden een aantal hoofdsteden in Europa tot doel: Lon den, Parijs, Brussel en Berlijn. Voor het volgende seizoen zijn er nieuwe reis doelen gekozen. De eerste reis gaat in de herfstvakantie naar Florence. De VIP-bus vertrekt op de avond van 14 oktober en reist de gehele nacht en de daarop volgende dag door. Natuurlijk zijn in het programma alle belangrijke bezienswaardigheden opgenomen. Zo zullen o.a. de Dom, het Baptisterium, het Pallazo Vecchio, het Pallazo Degli Uffizi, de kapel van de Medici's, het pallazo Pitti en diverse kerken bezocht worden. Omdat het toch in de buurt is, worden Pisa, Siena en Fiesole natuur lijk niet overgeslagen. Een vol pro gramma met zeer interessante hoogte punten. De reis eindigt op 23 oktober en is geheel verzorgd, inclusief een be geleiding van drie kunst historici. De kosten voor de kunstreis naar Florence bedragen f. 950,00 p.p. De andere kunstreizen gaan naar Moskou en New York! Hier hoort u zeker meer van. Kinderbios Op 24 juni draait de humoristische kin derfilm "Busters wereld". Het tienjari ge jongentje Buster (spreek uit Boester) is een dromer en een tovenaar. Dat is niet zo vreemd, want zijn vader is een (werkeloze) goochelaar, terwijl zijn grootvader de Grote Osmann, de le vende kanonskogel was. Buster is een beetje een buitenstaander. De dagelijk se realiteit is eigenlijk niets voor hem. Liever brengt hij alles en iedereen in verbijstering en verwarring met onver wachte goocheltrucs en onschuldige maar catastrofale grapjes. "Busters we reld" werd op het Kinderfilmfest be kroond tijdens het filmfestival van Ber lijn in 1985. De film is nederlands inge sproken en geschikt voor kinderen van 6-10 jaar. Aanvang 15.45 uur. Toegang f. 2,50. Theaterfunktie Wat velen niet weten is dat onze grote zaal met alle mogelijke theaterfacilitei ten regelmatig gebruikt wordt door der den. Zo zijn er muziek- of amateurto neelgezelschappen die de zaal huren voor een eigen uitvoering. Ook steeds meer bedrijven geven hun personeels feesten of jubilea een bijzonder karak ter door het toneel te gebruiken. Veel scholen studeren aan het eind van het schooljaar een musical of toneelstuk in, ter afsluiting van het jaar of als af scheidsfeest van groep 8 of de exa menklas. Ook in C-drie merken we hier steeds meer van. Wij hebben niet alleen een goed ingerichte theaterzaal te bie den, ook op het gebied van technische ondersteuning zijn we met een groepje mensen die de uitvoerende "kunste naars" met raad en daad terzijde willen staan. Zo zullen we de komende maand een aantal basisscholen helpen bij de uitvoering van hun schoolfeest. Ook op deze manier kan het cultureel creatief centrum veel betekenen in Soest. Grote expositie van cursistenwerk in C-drie. In de komende zomermaanden juni, ju li en augustus zal er in de expositie ruimte van C-drie een groot aantal te keningen van cursisten geexposeerd worden. Vanaf woensdag 15 juni t/m woensdag 13 juli hangen er prachtige tekeningen van de cursisten experi menteel tekenen en schilderen. Van ie dere cursist is de eigen stijl te zien en zijn de uitgangspunten duidelijk terug te vinden in de serie tekeningen. Er is ge bruik gemaakt van kleurkrijt, olieverf en aquarelverf. Aan het geweldige re sultaat is duidelijk te zien dat er in dit af gelopen cursusjaar hard gewerkt is, waarin de docente Ellen Groenendijk als stuwende kracht fungeerde. Tevens worden er in deze periode een aantal striptekeningen geexposeerd, die ge maakt zijn door een aantal kinderen van de cursus striptekenen. Deze korte cursus van 5 lessen is gestart in jan. '88 en is in mei uitgebreid met een vervolg cursus vanwege het grote enthousiasme van de cursisten. Mede dankzij de grote inzet en het enthousiasma van de do cent Carol Voges is deze cursus een groot succes geweest, die ook nog afge sloten wordt met een mooie expositie! In de periode van donderdag 14 juli t/m woensdag 31 augustus worden een aantal tekeningen geëxposeerd van cursisten die in dit cursusjaar in C-drie begonnen zijn met tekenen en schilde ren bij de docent Ellen Groenendijk. Het is geweldig om te zien wat voor een prachtige werkstukken er uiteindelijk zijn gemaakt die samen een mooie ex positie vormen. Kom in de zomermaanden een keer langs in C-drie, het is zeker de moeite waard. C-drie is gesloten van 15 juli t/m 14 augustus. Veldweg 6A openingstijden: vrijdag 13.00-15.00 uur zaterdag 11.00-14.00 uur "Ze willen niks, en dat willen ze op een leuke manier." Met deze nogal cy nische opmerking reageerde een van de Soester gemeentebestuurders vori ge week donderdag in de wandelgan gen tijdens de praatshow Soestand op de discussie over de problemen die de Soester jeugd-van-tegenwoordig met name in de wijk Overhees veroor zaakt. Dat onderwerp stond immers volop in de aandacht tijdens de ge dachten wisseling in C-drie (dat zelf regelmatig wordt geteisterd door van dalisme) en waaraan behalve door een flink aantal jongeren zelf ook werd deelgenomen door een aantal "offi cials", het geheel onder leiding van Jan Visser en Johan Baks. Soestand kende wat dat betreft al een opmerkelijk fenomeen. Zowel Visser als Baks zijn overdag beroepsmatig be trokken bij de jeugd van Soest - de een als leraar aan de scholengemeenschap Eemland, de ander als hoofdleider van de stichting Jeugdzorg - en ontmoeten elkaar in hun vrije tijd ook regelmatig, namelijk als raadsleden van resp. Pro gressief Soest en het CDA. Deze avond traden ze "gebroederlijk" naar buiten. Na Vissers introductie, met kleine in terviewtjes met volwassenen in de zaal over hun jeugd, volgde een videofilm met straat-interviews, waarin Baks een aardige persiflage gaf van het EO-pro- SPULLEN HULP Programma van woensdag 15 juni t/m woensdag 22 juni In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Woensdag 15 juni 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Donderdag 16 juni 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief'; infor matieprogramma over Soest met cul tuur, sport, het ziekenhuis, de verzor gingstehuizen en... muziek- Vrijdag 17 juni 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00 - 20.15 uur: Kerkelijk nieuws. 20.15- 21.30 uur: Programma van Geestelijke en Klassie ke muziek. Zaterdag 18 juni 9.00 - 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig, Country Western en caba ret. 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show jeugdprogramma". 20.00 - 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Zondag 19 juni: 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) Ds. J.P. Schouten 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramma en... Maandag 20 juni: 10.00- 11.30 uur: Herhaling zondagavondprogramma. 20.00- 20.15 uur: AROS-sport. 20.15.- 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Dinsdag 21 juni: 10.00- 11.30 uur: Herhaling maandagavondprogramma. 14.15 - 15.45 uur: Verzoekplaten uit "Groot Engendaal". 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot". 20.00 - 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema "Media." Woensdag 22 juni: 10.00 uur - 11.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema "Politie". Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. gramma "Mag ik 's met je praten", met dit verschil dat de gesprekken nauwe lijks te verstaan waren. Daarna was het woord aan (een veel te omvangrijk) forum in een opstelling die deed denken aan Da Vinci's "Laatste Avondmaal", gevormd door zes vrij willekeurig gekozen jongeren en een even groot aantal professionals, zoals Molensoos-leider Pieter van den Born, Vrije Teugel-directeur Leo van den Berg, wijkvereniging-woordvoerster mevrouw Nieuwdorp, buurthuisleider Theo Papilaya en de heren Rondhout en Van der Wijst van de politie. Zitkuil een flop Baks probeerde ae jongelui concrete ideeën te ontlokken, maar dat viel nogal tegen, met uitzondering van enkele jon gens die duidelijk maakten dat de zit kuil, door Baks steevast aangeduid als "zitcirkel", op het trapveldje aan de Dorpsstreek een regelrechte flop is en dat er nu eindelijk maar eens een jeugd centrum in Overhees moest komen. De rest van het gezelschap hulde zich daar over voornamelijk in vaagheden. De Molensoos ziet wel mogelijkheden voor de opvang van de jeugd van Over hees, als de Praatpaal er tenminste bij getrokken kan worden, en de Kinder boerderij is alleen onder stringente voorwaarden - extra ruimte en een be roepskracht - bereid om de oudere jeugd (dat wil zeggen: die van 12 tot 20 jaar) onderdak te geven. "Ik vertik het om de Vrije Teugel zonder meer op te offeren aan hun oprispingen," aldus Leo van den Berg, die overigens de ver antwoordelijkheid voor het wangedrag van de jeugd vooral weet aan het slechte voorbeeld van de volwassenen. "Va ders moeten weer voetballen met hun kinderen." Pas in de tweede helft van de praatshow ontstond er een levendige discussie met het publiek. Zo was er (onvermijdelijk) een moeder die duidelijk maakte dat niet alle jongelui "tuig" waren en dat er ook heel onverdraagzame volwassenen waren en werd het pleidooi voor een "eigen ruimte" voor de jongeren in Overhees hier en daar krachtig onder steund ("het gemeentehuis gaat 20 mil joen kosten, dan kan er best 100.000 af voor een jeugdcentrum"), maar ook be streden, met name door een jongedame die vond dat Overhees helemaal geen eigen "honk" nodig had, als alle jonge lui gewoon naar de Vangrail zouden komen. "In Overhees wonen in elk ge val geen gezellige mensen, want ze moeten altijd meer hebben en zijn ner gens tevreden mee." Een opmerking die voldoende stof bood voor een ge- dachtenwisseling waarin het stemvolu me krachtig op de proef werd gesteld. Racisme? Pijnlijk was de opmerking van een Turkse bezoeker over het feit dat bui tenlandse jongeren de laatste jaren de Molensoos niet meer mogen of durven bezoeken. Pieter van den Born gaf met Het forum - met maar liefst 12 deelne mers wel erg zwaar bezet - bestond voor de helft uit jongeren. De jeugd was trou wens ook in de zaal zeer goed vertegen woordigd. zoveel woorden toe dat er momenteel een "behoorlijk racistische groep" in de soos vertoefde, maar dat er ook plan nen zijn om die situatie te verbeteren. In de gesprekken trad duidelijk aan de dag dat Soest te maken heeft met heel verschillende groepen jongeren, die ook niet allemaal over één kam gescho ren willen worden. Zo is er een duidelijk onderscheid tussen "Griftlanders" en LTS-ers. "Daar valt toch niks aan te veranderen," aldus een meisje. Het gemeentebestuur, deze avond aan wezig in de persoon van welzijnsambte- naar Ad v.d. Haar, heeft in elk geval geen pasklare oplossingen en zoekt het vooralsnog in voortgezet overleg met alle betrokkenen. "Ik kan alleen hopen dat er iets gaat gebeuren; ik sta hier met lege handen en wil geen illusies wek ken," aldus Van de Haar na een uitge breid verhaal over de financiële afwe gingen die de gemeente moet maken. "Als de jongeren nu maar op één lijn za ten was het voor de politiek ook een stuk gemakkelijker." Biertje Het gesprek mondde uit in amusant ge bekvecht tussen jongeren uit Overhees en Vangrail-klanten, wat Leo van den Berg er tenslotte toe bracht hun toe te roepen dat ze niet zo moesten ruziën, maar eens een gezellig feest met elkaar moesten organiseren. Ook burgemees ter Scholten sloot zich daarbij in een toepasselijk slotwoord aan. "Het gaat niet in de eerste plaats om een gebouw, maar om wat je ermee doet en hoe je naar mekaar toekomt." De Overhees- jeugd wekte hij op die zaterdag eens bij de Vangrail te gaan kijken, "en geef el kaar dan 's een biertje". Dat sloeg aan, want bij het napraten werden er inderdaad afspraken ge maakt over zo'n bezoek. Duidelijk was dat de jeugd niet alleen kwantitatief, maar ook kwalitatief het beste deel van deze avond voor haar re kening nam. Dat bleek ook uit de muzi kale bijdragen van een jeugdige Ham- mond-organiste en de wat minder zoete klanken van een gelegenheids-bandje, waarvan het korte optreden althans bij de jongelui in de smaak viel. Soestand-jeugd was in elk geslaagd, ook al werden de voor de problemen van de jeugd in Overhees verlossende woorden niet gesproken. Want een ei gen centrum - "waar ze de muren kun nen bekrassen en hun eigen muziek ma ken, en waar de ouderen zich niet druk over moeten maken" (Leo van den Berg) - zit er voorlopig helemaal niet in. Soestand werd opgeluisterd door een bandje, bestaande uit Esther ter Hart, Ellis Duns, Nigel Stanton, Robert Jou- stra en Pieter van den Born. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. formatiestanil bestaat alle gelegenheid lectuur in te zien en/of aan te schaffen en bij te praten met eerder genoemde Het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie (IVN) in het district Utrecht organiseert op zondag 19 juni een aantal aktiviteiten voor het hele ge zin. Op verschillende plaatsen in de provincie, waar doorgaans dag-re creanten komen, worden zgn. "doe- wandelingen" georganiseerd. Zo ook op de picknickplaats "Soester Hoogt" aan de Van Weerden Poelman- weg, de verbindingsweg tussen het sta tion Soestduinen en Soesterberg. Gid sen van de IVN-afdeling Eemland zul len de deelnemers hier gastvrij te woord staan van 14.00 tot 17.00 uur. In de in- L gidsen. Tijdens een "doe-wandeling" is het mo gelijk zelf actief te zijn en nader kennis te maken met de natuur, door zelf na men van bomen en struiken te ontdek ken, diersporen te vinden, te zien wat er in de bodem leeft en hoe de samenstel ling van onze bodem is. Voor kinderen worden speciale aktiviteiten georgani seerd. Kortom: een mooie gelegenheid om eens nader kennis te maken met het IVN of deze kennismaking te vernieu wen. Informatie: tel. 16372. Een vrijwilliger zet zich in voor een or ganisatie zonder daarvoor betaald te worden. Daar mag dan wel iets tegen over staan: een vrijwilliger heeft rech ten! Wie voor het eerst bij een organisatie binnenstapt kan natuurlijk niet meteen volledig meedraaien. Het werk en de mensen zijn onbekend en ook de struk- tuur waarbinnen gewerkt wordt. Het is vanzelfsprekend dat er een inwerkpe- riode afgesproken wordt. Eén persoon binnen de organisatie helpt dan bij het kennismaken met de mensen en laat verschillende facetten van het werk zien. Aan verschillende werkzaamhe den zou men een tijdje vrijblijvend mee kunnen doen. Spreek hiervoor een bepaalde periode af, bijvoorbeeld twee weken. Het is ver standig pas daarna af te spreken wat men precies gaat doen en hoeveel tijd men eraan gaat besteden. Goede begeleiding door een ervaren kracht gedurende het vrijwilligerswerk kan heel belangrijk zijn. Nieuwe dingen worden geleerd, onderling overleg doet het werk beter verlopen en gaandeweg kan men meer zelfstandig werken. Vrijwilligers moeten de mogelijkheid hebben mee te denken en mee te beslis sen over het werk dat ze doen. Ook als het gaat om het beleid van de hele orga nisatie, het opstellen van een begroting en praten over de besteding van het geld, moeten vrijwilligers kunnen mee denken en meebeslissen ten aanzien van het vrijwilligerswerk. Daarbij ko men dan nog zaken zoals onkostenver goeding en verzekeringen. Daarover meer in een volgend artikel. Vakatures 12/609. Vrijwilligers m/v gevraagd bij de Stichting Welzijn Ouderen voor het rondbrengen van maaltijden vanaf Molenschot. Men dient over een rijbe wijs te beschikken en genegen te zijn ge durende circa 1? uur per dag, tussen 11.30 en 13.00 uur beschikbaar te zijn. •3/628. Amnesty International vraag vrijwilligers m/v om voorlichting te ge ven over het werk van de organisatie op scholen. 1/635. Deelnemers m/v gevraagd in het projekt Slachtofferhulp. De stich ting is gevestigd in Amersfoort en de voornaamste taak van de vrijwilliger bestaat in het bieden van hulp aan slachtoffers van een misdrijf in de ruim ste zin van het woord. •9/627. Centrum voor geestelijk ge handicapten in Baarn zoekt vrijwilligers m/v als bezoekrelatie. Het gaat om een relatie voor langere termijn. Heeft u belangstelling voor één van bo venstaande vakatures of voor vrijwilli gerswerk in het algemeen, neem dan eens kontakt op met de Vrijwilligers Vakature Bank, gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630. Ope ningstijden: maandag, dinsdag en don derdag van 10.00 tot 12.30 en 13.30 tot 15.30 uur; vrijdag van 11.00 tot 12.30 uur. Van een bedrijf uit te Hasselt zijn zes meterkasten gestolen. De apparatuur werd uit een bouwkeet in Overhees III gehaald, waar de firma werkzaamhe den uitvoert. De schadepost bedraagt 2400 gulden. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 16 juni: Vandaag komen 45 kinderen van de Ichthusschool uit Baambrugge op schoolreis. Naast de aktiviteiten met de dieren speelt de theatergroep voor de 40e maal het to neelstuk 'De Circusboer.' Alweer een mijlpaal voor de theatergroep! Vrijdag 17 juni: De Eemdal uit Baarn is vandaag aan de beurt voor een schoolreis. Ook zij krijgen een fijn pro gramma. Na schooltijd komen Ilse en Peter hun verjaardagsfeestje vieren, zo dat deze dag ook weer goed gevuld is voor de diverse medewerkers van de kinderboerderij. Zaterdag 18 juni: Marieke, Donny en Alexandra komen hun feestje vieren en zij nemen 29 vriendjes mee. Om half twee komen driehonderd leerlingen van een Amersfoortse school een be zoek brengen aan de boerderij. En dan tot slot om 17.30 uur krijgen wij de brandweer met zo'n vijftig kinderen op bezoek. Daarna mogen we genieten van onze vrije dagen. Dinsdag 21 juni: De zomer begint van daag officieel. Wedden dat de zon schijnt? Het Palet is een school uit Leusden en deze komt met 80 leerlin gen schoolreis vieren. En 's avonds ge ven Marjolein en Sandra hun eerste grote kinderfeest kompleet met disko. Gefeliciteerd! Woensdag 22 juni: Deze middag kun nen kinderen vrij komen spelen op het terrein. De theatervoorstellingen be ginnen weer half september. Verjaardagen: het afgelopen seizoen mochten wij zo'n 250 kinderverjaarda- gen organiseren en uitvoeren. Wij ho pen tot volle tevredenheid van de jarige kinderen, hun vriendjes en vriendin netjes en ouders. Wij zijn nu echter vol geboekt tot en met het slotfeest op za terdag 2 juli. Half september starten we dan weer met verjaardagsfeestjes op donderdag-, vrijdag- en zaterdagmid dag. Boekt u tijdig? Dat voorkomt te leurstellingen. Zomerkampen: Van 18 t/m 23 juli en van 1 tot en met 6 augustus houden wij kampeerweken voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Veel aktiviteiten en ple zier van maandagmiddag tot zaterdag middag. Opgave: telefonisch van dins dag tot en met vrijdag ondèr48136 of schriftelijk naar Vedelaarpad 53. D& kosten zijn afhankelijk van het inkomen van de ouders. ■V?. y Eind mei is in Amersfoort het toeris tisch projekt "Kom kijken in de Kei- stad" gestart. Elke dinsdag en donder dag leiden 50-plussers toeristen en an dere belangstellenden rond door het historisch centrum van Amersfoort en de gevarieerde omgeving van de stad. Het projekt is een van de aktiviteiten van 't Gilde Eemland. Via dat gilde stel len 50-plussers hun kennis en ervaring belangeloos aan anderen ter beschik king op allerlei gebied: van tuinaanleg tot smeedkunst en van schilderen tot al les over molens... Elke dinsdag en donderdag kan men kiezen uit een wandeltocht van onge veer twee uur door het oude, histori sche centrum van Amersfoort, of een fietstocht van ruim twintig kilometer door de omgeving van Amersfoort. De ze fietstocht duurt ongeveer tweeë neenhalf uur. Volwassenen betalen f 2,50; kinderen tot en met 14 jaar f 1-• Voor nadere informatie kunt u van maandag tot en met donderdag tussen 14.00 en 16.00 uur kontakt opnemen met Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE). Tel. 033-633924 (vragen naar) Bas Hogenboom of Han Gerlings). Zondag-wandelingen Ook bestaat dit jaar weer de mogelijk heid om het historische stadscentrum van Amersfoort beter te leren kennen onder de deskundige leiding van een VW-gastvrouw. Op vijf zondagen, verdeeld over de maanden juli en au gustus, wordt een wandeling gemaakt langs de diverse bezienswaardigheden die de oude binnenstad van Amersfoort rijk is. De wandeling begint om 11.00 uur bij het hoofdpostkantoor. Volwassenen betalen f 3,—; kinderen tot en met 14 jaar f 1,50. De wandelingen worden op de volgen de zondagen gehouden: zondag 3 juli, zondag 17 juli, zondag 31 juli, zondag 14 augustus en zondag 28 augustus. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de VW Amersfoort. Tel. 033-635151. In de Hasselaerzaal van Kasteel Groe neveld vindt op zondagmiddag 19 juni een concert plaats, waarin de Hongaar se pianiste Andrienne Krausz optreedt. Zij voert werken uit van Scarlatti, Liszt, Haydn en Chopin. Het concert begint om 16.00 uur. Entree: f 7,50; jeugd f5,-. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren l/m 23 jaar en personen die lot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 16 juni: 'Wish you were here' is een frisse, hu moristische film over de verveling en seksuele frustraties van een Britse tie ner in de jaren vijftig. Het verhaal speelt zich af in een badplaats aan de zuidkust van Engeland. Regisseur Leiand be schrijft in zijn film het verstikkende, be krompen milieu van die jaren op zeer treffende, komische wijze. Een grote kracht in deze film is ook de rol van Lynda, die met overgave gespeeld wordt door de debuterende zestienjari ge Emily Lloyd. De manier waarop zij gestalte geeft aan een brutale tiener, die geniet van haar vermogen om te shoc keren en te provoceren tot zij de onver mijdelijke konsekwenties moet onder gaan, is van een verrukkelijke onschuld. Een natuurtalent! (Engeland 1987). Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,—; leden/CJP/65+: f 5,-. Op zaterdag 2 juli presenteert Jonge rencentrum "De Molensoos" een gi gantisch hardrockspektakel. Op deze avond zullen drie Haagse bands het Soester publiek plat spelen met zeer ge varieerde hardrock. Achtereenvolgens zullen optreden: The Deal (Amerikaans georiënteer de hardrock) als support-act. Emphasis (heavy Metal), onder an dere bekend als voorprogramma van Vengeance, die twee jaar geleden een tour hadden door Nederland. Arrakaz (de enige Nederlandse band met Franstalige hardrock, waarvoor de band Trust de inspiratiebron is). Het festival begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 20.00 uur. Kaartver koop op de dag zelf aan de zaal. Entree: leden f 5,—; niet-leden f 7,50. Iedereen die uit z'n dak wil gaan, gigan tisch wil head bangen, moet zeker op zaterdag 2 juli naar "De Molensoos" aan de Molenstraat 142a in Soest ko men. Keep rockin'. In het kader van het 40-jarig bestaan van het Dierenpark Amersfoort is er een bijzondere tentoonstelling te zien genaamd: "Futari." Deze tentoonstel ling laat de werken zien van twee kun stenaars te weten de internationaaL er kende, in De Bilt wonende beeldhou wer Jits Bakker met bronsplastieken en de uit Amersfoort komende beeldhou wer Kees Ouwens met Japanse steens culpturen. "Futari" de naam van deze tentoonstel ling is éen uitdrukking die te omschrij ven is als: een paar, twee, gezamenlijk. De laatste omschrijving is hier het meest op zijn plaats daar de twee kun stenaars gezamenlijk de tentoonstelling hebben ingericht. Het resultaat is een geslaagde combinatie van figuratieve bronsplastieken en abstracte Japanse steensculpturen. De getoonde kunst werken mogen aangeraakt en gefoto grafeerd worden. Ook mag de bezoeker er op gaan zitten. De tentoonstelling "Futari" is te bezoe ken vanaf 15 juni 1988 tot oktober 1989 in Dierenpark Amersfoort. Het Dierenpark Amersfoort is geopend 'Een riks, da's voor niks' Zaterdag 18 juni is er weer de traditio nele autowasactie van de Hopman Masselman Groep in Soest. Alle wel pen, verkenners en leiding staan dan klaar om auto's met spons en zeem en sop te behandelen. De actie vindt plaats op de parkeerplaats van Bloemisterij Van Oest (Eigendomweg). Daar staan tussen 10.00 en 16.00 uur veertig scouts kaar om te soppen. Terwijl men boodschappen doet gaan zij razand snel de vuile auto's met sop, spons en zeem te lijf. Het resultaat: een blinkend scho ne auto en dat voor maar één riks! Als vanouds stelt het Soester bedrijf Procar zijn poetsmiddelen ter beschikking, zo dat de lak ook nog beschermd wordt. De Hopman Masselman Groep houdt zich al meer dan veertig jaar bezig met Scouting, een veelzijdige vrijetijdsbe steding. Scouting is een grenzenloos avontuur voor welpen (7 tot 11 jaar) verkenners (11 tot 15 jaar) en rowans (15 jaar en ouder) want hiken, kampe ren, sport en spel zijn maar een paar voorbeelden van de activiteiten van Scouting. - van 09.00 tót 18.00 uur. De entreeprij zen zijn voor kinderen van 2 t/m 10 jaar f 8,— en voor volwassenen f 11,— per persoon. Zoals gebruikelijk hebben abonnementhouders gratis toegang tot dit evenement. De maand juni is door de landelijke an ti-apartheidsbewegingen uitgeroepen tot aktiemaand. Centraal daarin staat de grote demonstratie, die afgelopen zaterdag in Amsterdam werd gehou den. Verder is er een toernee van de muziekgroep Amandla (van 6 juni t/m 1 juli) en een "tiendaagse" voor het ANC, de Zuidafrikaanse verzetsbewe ging- De Werkgroep Zuidelijk Afrika in Soest organiseert in deze aktiemaand een collecte voor het ANC en wel in de week van 20 tot 26 juni a.s. Er worden nog collectanten gevraagd. Zij kunnen zich opgeven via de telefoonnummers 11462, 10688 en 19451. aan oud-cursisten Dag/avondmavo Zeist In augustus a.s. is het tien jaar geleden dat in Zeist een Dag/avondmavo voor volwassenen werd gestart. Zo'n heuge lijk feit wil men niet ongemerkt voorbij laten gaan. In de afgelopen tien jaar hebben ongeveer 2000 cursisten de school bezocht. In het kader van het tien jarig bestaan heeft men gemeend een prijsvraag te moeten organiseren. Voor deze prijsvraag worden oud-cur sisten en zittende cursisten opgeroepen hun schoolervaringen op te schrijven en deze in te zenden voor 30 juni a.s. Een deskundige jury zal de 25 beste verha len/gedichten selecteren die voor pu- blikatie in het uit te geven jubileum boekje in aanmerking komen. De aller beste inzending wordt beloond met een hoofdprijs, t.w. 'De grote Van Dale'. Stuur uw bijdrage vóór 30 juni a.s. naar Dag/avondmavo voor volwassenen, Kroostweg 59a, 3704 EE Zeist. De scrijvers van de 25 te publiceren ver halen of gedichten krijgen in september bericht en worden persoonlijk uitgeno digd aanwezig te zijn bij de feestelijke presentatie van het jubileumboekje en de uitreiking van de hoofdprijs. V

Soester Courant | 1988 | | pagina 19