Soest tekent protest aan tegen 'ondemocratische' gasprijs KRJE MEDE I zo gezien Net pas edd VADERDAG met sc «boek mJSUPER I Combinotie- mode ui 25% j korting Bezwaren tegen besluitvorming bij VEGIN herenmode PvdA voelt niets voor 'blanco chèque' voor voorbereiding zwembadplan-Dalweg WOODY SPORTIVO jZacksR 30% KORTING Uw huis I verkopen? j I Bel: 02155-^| I 16251 JP| SwettpeJi Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS WOENSDAG 15 JUNI 1988 i6e JAARGANG NO. 42 Definitief ontwerp nieuw gemeentehuis Tasjesrovers aangehouden at mi bM iim BI UT jfMIlI V(U1 v. Weedestraat 17 1 ftlHIBP rlAIWER BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Veldweg 4 - Soest - Tel. 02155-14878 Accessoires zijn ook leuk om kado te geven. sokken, schoenen, riemen, strikken, dassen, dasspelden, manchetknopen. 'tzijn maar ideetjes Soesterbergsestraat 51 Soest GLAS HANDEL Beckeringstraat 50 - Soest Reconstructie Soesterbergsestraat VADERDAG - PALINGDAG En wij doen er alvast een strik omheen. visspecialiteiten o.a. Le Comte - Mondi Gispa - Betty Barclay - Esprit - Mexx Politie zoekt sleutels en vindt pistool Brand bij slagerij Van Weedestraat Scherpe kritiek op sportwethouder Plomp aantrekkelijk weekend-menu ZOMERTIJD, SALADETIJD Specialiteiten en primeurs DE GOEDE vfrzberg) vorm J VOOR door Gerand Paul Personeelsfeestje Soester Courant FITNESS SPORTSTUDIO KSEEïïd Een zonnebankkuur 10 X 20 minuten voor f79.- Abonnement per halfjaar M 2,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Het gemeentebestuur gaat protesteren tegen de manier waarop het hoofdbe stuur van de VEGIN (de vereniging van gasbedfrijven) de nieuwe advies prijs voor de leverantie van gas aan kleinverbruikers heeft vastgesteld. Dat is het resultaat van de discussie die onlangs in de raadscommissie Bedrij ven werd gevoerd en waarin de ver schillende fracties duidelijk maakten grote moeite te hebben met de nieuwe prijzen. Zoals bekend wordt het gastarief per 1 juli a.s. verlaagd met één cent per ku bieke meter. Daar staat echter een ver hoging van het vastrecht tegenover van 12 gulden per jaar. Soest heeft grote be zwaren tegen deze "opgelegde" prijs wijzigingen, zoals blijkt uit een concept brief die de gemeenteraad aan het hoofdbestuur van de VEGIN wil stu ren. De bezwaren richten zich zowel tegen de wijze waarop de besluitvorming heeft plaatsgevonden als tegen de in houd daarvan. Zo constateert men dat de "ledenraad pleging" over het tarief achterwege is gebleven, met als motief dat de gasbe drijven de verbruikers nu eenmaal tijdig op de hoogte moesten stellen. In de praktijk moet nog maar blijken of een tijdsbestek van drie weken daarvoor te kort is, vindt Soest, en bovendien had de wijziging van de gasprijs allang kun nen worden voorzien. "Helaas is het op gang brengen van een evenwichtige be sluitvormingsprocedure ten aanzien hiervan uitgebleven en is tot een ge haaste besluitvorming gekomen," klinkt het in ambtelijk jargon. De moti vering van de VEGIN om inbreuk te maken op de gebruikelijke procedure (vrij vertaald: "ondemocratisch hande len", red.) vindt Soest niet overtuigend. Ongerechtvaardigd Volgens het gemeentebestuur is het zeer de vraag of het motief van de gas- prijsaanpassing wel helemaal juist is; daarbij gaat het met name om de kosten van afnemers die niet of te laat betalen. Voor Soest is het zeer de vraag of de af nemers die stipt betalen ook moeten meebetalen aan de kosten. "Een onge rechtvaardigde keuze," aldus de con cept-brief, "waaruit de conclusie valt op te maken dat het ongewenste beta lingsgedrag niet te corrigeren valt." Ook is men het niet eens met de door berekening van de (duurdere) kosten van de gasmeters. Verder heeft het gemeentebestuur z'n twijfels over de "inschattingen" van de VEGIN op het punt van marktbeoor- deling en maatschappelijke acceptatie en vindt men dat de VEGIN haar oor deel over de samenhang tussen tarief en verbruik in een breder perspectief had moeten plaatsen, met name op het punt van energiebesparing, waartoe de prik kel wel eens zou kunnen verminderen. Niet verstandig Het College heen de concept-brief voorgelegd aan de raad en wenst ook het officiële raadsvoorstel voor de aan passing van de gastarieven uit te brei den met de uitdrukkelijke kanttekening dat de prijzen onder protest worden vastgesteld. Inmiddels heeft de direc teur van het Soester gasbedrijf, de heer Boneschansker, laten weten dat het niet verstandig zou zijn als Soest op z'n een tje gaat afwijken van de landelijke tarie ven. Bovendien scheelt het zo'n 96.000 gulden aan inkomsten voor het Soester gasbedrijf. "Hoewel bij velen weer stand bestaat tegen de verhoging van het vastrecht op dit moment en er zelfs in de Tweede kamer nadere uitleg is ge vraagd, lijkt mij een 'plaatselijke' afwij king niet gewenst," aldus Boneschans ker in een brief aan het College. B. W. willen echter de burger als ver bruiker van aardgas "niet in onzeker heid laten omtrent de juistheid van de tariefvaststelling", en daarom wordt voorgesteld de protestbrief namens de gehele raad aan de VEGIN te verstu ren, met een kopie aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Het ge meentebestuur zal het daarbij niet la ten, want de wethouder van Bedrijven, Ries van Logtenstein (CDA), heeft vol gens de brief van het College aan de raad "de taak op zich genomen om de bezwaren tegen de gang van zaken na drukkelijk naar voren te brengen" tij dens de binnenkort te houden VEGIN- vergaderingen. ln de instructiezaal van de brandweer kazerne, Lange Brinkweg, zal de archi tect maandag 27 juni, 's avonds om 8 uur, het definitieve ontwerp van het nieuwe gemeentehuis presenteren. Toekomstige gebruikers zijn van harte welkom, maar ook andere belangstel lenden kunnen kennis nemen van het definitieve ontwerp. Vanaf dinsdag 28 juni ligt het ontwerp ter inzage in het gemeentelijk INFOr- matiecentrum. De politie heeft vorige week twee 17- jarige jongens uit Soest aangehouden op verdenking van de tasjesroof, die op 4 juni j.1. leden plaatsvond op de Smitsweg. Daar visten de jongens, die op een bromfiets reden, de tas uit het fietsmandje van een inwoonster van Soest, die daar op een snorfiets reed. De buit was overigens gering: een paar gulden, een pakje sigaretten en een plak chocolade. De jongens heb ben een bekentenis afgelegd. r d Bij Adama wordt u op uw wenken bediend Fakturen die vallen U soms erg legen. Heeft dat soms aan goede afspraak gelegen? Jan doet wat hij zegt en rekent oprecht dat wat hem toekomt heeft hij nooit verzwegen! (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN! De komende maanden zal gewerkt worden aan het herbestraten en recon strueren van de Soesterbergsestraat tussen de Korte Ossendam en de Ei kenlaan. Woensdag 22 juni wordt be gonnen met het gedeelte vanaf de Korte Ossendam tot ongeveer perceel 37. Het herbestraten met asfalt is vrijdag 22 juli gereed. Getracht zal worden om i.v.m. de Bra derie Hartje-Zuid 30/8 t/m 3/9) pas op maandag 5 september te beginnen met de tweede fase. In dat geval duren de werkzaamheden tot eind september. Na de bouwvakvakantie wordt tussen maandag 22 augustus en vrijdag 9 sep tember het resterende deel herbestraat. Hierin zit ook de reconstructie van het kruispunt Soesterbergsestraat/Eiken laan. De Soesterbergsestraat krijgt op dit kruispunt verkeersgeleiders, zodat de voetganger en fietser beter kunnen oversteken. In het gemeente INFOrmatiecentrum hangt een tekening van de werkzaam heden. Het doorgaande verkeer wordt gedurende de werkzaamheden omge leid via de Birkstrat en de Vondellaan. De Gallenkamp Pelsweg wordt vanaf de Soesterbergsestraat tussen 22 juni en 22 juli voor alle verkeer afgesloten. Via de tijdelijk opengestelde aansluiting Gallenkamp Pelsweg/Birkstraat kan men de woningen aan de Gallenkamp- pelsweg bereiken. De winkels Zuidpromenade zijn in bo vengenoemde periode bereikbaar via de Korte Ossendam. van Weedestraat 149 3761 CD Soest Tel. 02155 -1 52 88 De politie werd vorige week door be woners van de Smitsweg gewaar schuwd, omdat er in een van de flats duidelijk hoorbaar een hevige ruzie aan de gang was. Er werd een onder zoek ingesteld, waarbij de politie de woning betrad van een 27-jarige Soester en zijn even oude vriendin. De vrouw werd in bed aangetroffen, gewond aan haar hoofd en hevig bloedend. In overleg werd besloten dat de vrouw naar het ziekenhuis zou gaan. Bij het vertrek verzocht ze de politie mannen haar huissleutel te zoeken, waarvan zij veronderstelde dat die in haar auto lag, die op het parkeerter rein stond. De politie, altijd dienst vaardig, ging derwaarts. Tot verbijstering van de betrokken politieman trof hij in de auto behalve de sleutel echter ook een vuistvuur wapen aan, een pistool van het type FN 765, dat overigens ongeladen was. De vrouw werd nader aan de tand gevoeld en liet weten dat het wa pen door de vriend in de auto was ge legd. Hij was van plan geweest het te verkopen, maar dat was niet gelukt, en daarom had hij het zo lang maar onder de zitting verborgen. De man werd later door de politie gehoord en kreeg een proces-verbaal. «SCI Foto: Herman van Dam In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks 0.45 uur, werden brandweer en po litie gealarmeerd wegens brand bij de bekende slagerij van de firma VanAsch aan de Van Weedestraat. Het vuur werd in eerste instantie ontdekt door een om wonende en de politie kon met enig klimwerk de heer Van Asch junior, die met zijn echtgenote boven de zaak woont, wekken, zodat beiden in veiligheid konden worden gebracht. Het vuur bleek te woeden in de winkel, waar de koelinstallatie van een vitrine in brand was gevlogen, vermoedelijk als gevolg van kortsluiting. De vitrine ging verlo ren, alsmede een deel van het plafond. Bovendien ontstond er veel rookschade. De brandweer, die met drie wagens en 15 manschappen was uitgerukt, had de brand snel bedwongen. Nog diezelfde nacht ging een schoonmaakploeg aan het werk. Hoeveel de totale schade bedraagt was gistermorgen niet bekend. "Alles overziende bestaat er binnen mijn fractie grote tegenzin om nu met dit voorstel akkoord te gaan. Wij ver wijten het College, maar in het bijzon der de portefeuillehouder voor de sport, dat er bewust is toegewerkt naar een situatie waarin de raad voor een onmogelijke keuze wordt geplaatst." Dat staat te lezen in de ongemeen scherpe brief van PvdA-fractievoorzit- ter Raymond van Gelder, waarin hij reageert op het door het College ge vraagde voorbereidingskrediet voor het nieuwe zwembad. De PvdA-fractie heeft zich maandagavond op het voor stel beraden en is duidelijk zeer onte vreden over de gang van zaken. Tijdens de onlangs gehouden commis sievergadering Ruimtelijke Ordening kreeg wethouder Günther Plomp al de pin op dë neus van de raadsfracties (mi nus zijn eigen WD), omdat het College toen geen financiële onderbouwing kon geven van het gevraagde krediet. De fracties weigerden toen akkoord te gaan met "natte vingerwerk". Eind vo rige week kwam Plomp met een vrij simpel overzichtje van de geschatte kosten voor de voorbereiding tot een totaal van 340.000 gulden. De "onmogelijke keuze" waarover Van Gelder schrijft komt volgens hem neer op: 1Nu een blanco chèque afgeven en ak koord gaan met het voorstel. "Dan komt er binnenkort een zembad, maar niet het zwembad dat wij en met ons ve le Soester willen." 2. Of alsnog op een behoorlijke wijze de voorbereiding van het voorstel ter hand nemen. "Dat betekent de uitgangspun ten uitwerken. Wordt het een overdekt zwembad, komt er een volwaardig open bad, hoe wordt de exploitatie geregeld, wat is de beste lokatie? Wat gebeurt er met de huidige personeelsleden van de stichting Zwembaden? Komt er alleen een zwembad, of streeft de raad naar een combinatie met een sporthal? En wat gaat er uiteindelijk met de Turf ge beuren?", aldus Van Gelder. Zwembadloze periode Hij tekent daarbij aan dat de laatste keuze neerkomt op vertraging, "sterker nog: waarschijnlijk een zwembadloze periode", en wijst verder op een aantal feiten, zoals de zinsnede in het beleids programma van het College dat er een haalbaarheidsstudie zou worden ver richt naar een "volwaardige overdekte zweminrichting in Soest" en op het ei gen PvdA-voorstel (januari 1986) voor de voorbereiding van een nieuwe zwem-accommodatie, waarvoor de uit gangspunten geformuleerd zouden worden met het oog; op de verkoop van het Natuurbad. "Ondanks toezeggingen bij monde van de portefeuillehouder sport, namens het College gedaan op verschillende tijdstippen, en het beleidsprogramma, heeft er nooit een bestuurlijke gedach- tenvorming, laat staan besluitvorming, plaatsgevonden over de uitgangspun ten voor een nieuwe accommodatie," vervolgt Van Gelder, waarna hij de bo venvermelde vragen opnieuw stelt. "Nu wordt ons ter elfder ure een voor stel voor een voorbereidingskrediet ge daan zónder dat de reeds lang gevraag de duidelijkheid er is. Er is één plan, van één project-ontwikkelaar, voor een overdekt zwembad met beperkte uit- zwemmogelijkheid. Maar de vragen zijn nog steeds niet beantwoord." In het water gooien Van Gelder herinnert het College in dit verband nog even fijntjes aan de reorga nisatie van het gemeentelijk apparaat, waarin werd afgesproken dat er be stuurd gaat worden met zgn. "bestuur- sopdrachten". "Als de procedure voor de realisatie van het zwembad daarvan Raymond van Gelder (PvdA een voorbeeld moet zijn, had u het geld dat besteed is aan raadsconferenties, re traites van B. W. in een hotel, en de vele commissievergaderingen, op een betere manier in het water kunnen gooien." Hij wijst er tenslotte op dat de PvdA- fractie tégen de verkoop van het Na tuurbad heeft gestemd, omdat er geen enkel zicht was op de combinatie van een open en een overdekt zwembad. "Het zal duidelijk zijn dat, waar wij reeds in 1986 de discussie over de nieuw te realiseren zwem-accommoda tie hebben aangezwengeld, mijn fractie niet kan worden verweten tegen de rea lisatie van zo'n accommodatie te zijn." Chippie - Henri Cottons 1 O C 0/ Think Pink - Dobber I "O /O Alle Hanes artikelen J korting Wij voeren de merken: Best Company Unlimited Diesel Gympen ZOO Converse Soesterbergsestraat 41 Soest-Zuid Telefoon 2 22 29 v. Weedestraat 7-9 - Soest TRA! T E U R»C A TERING Nu ook ieder weekend een vanaf f 12,50 Openingstijden: dagelijks van 10.00-20.00 uur - zondags van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten F.C Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel:02155-24664 GERMANY ELKE DAG Vyan d< ^>van de Weedestraat 54a - Soesi Op een van die vreselijke personeels- feestjes waarop iedereen wordt geacht blij en vrolijk te doen in gezelschap van mensen die hij zelf nooit voor zo 'n gele genheid uitgezocht zou hebben, hing een groepje collega 's aan de bar en om dat niemand iets anders wist te doen werd er een ste vige partij roddel op tou w gezet. Waar deze activiteit in besloten kring nog wel eens verbroederend werkt door de schijnbare vertrouwelijkheid waarmee roddelaars de schaduwzijden van anderen voor het voetlicht brengen, is in een groter gezelschap dit sluipende gif tot in de verste hoeken van de zaal voelbaar en niet zelden zichtbaar bo vendien en wel door de grote moeite die de bedrijvers van deze dodelijke sport zich getroosten om zelf zowel onzicht baar als (bijna) onverstaanbaar te zijn. Je ziet de lippen niet bewegen, want de haaks op de mond staande hand belet het zicht erop, terwijl de fluistertoon weliswaar voor niet ingewijden onhoor baar maar zeer zichtbaar wordt door de zeer korte afstand tussen het voorover gebogen lichaam van de gif spuiter en de verontreinigde oren van de medeplichti ge. Ongewild, want ook doelloos rond zwervende op het feestje, had ik per abuis mijn oor geleend aan een collega die het blijkbaar te kwaad had met de vriendin van iemand die zojuist ons ge zelschap had ingeruild voor ander ver tier. Hij Hetgeen spaan heel van het ar me kind, terwijl ik hem toch duidelijk maakte dat zijn verhaal me niet interes seerde, te meer daar ik haar, bij mijn we ten, nooit ontmoet had. Ik spitste echter mijn oren toen hij een, weliswaar in donkere tinten gekleurde, beschrijving van de persoon in kwestie afleverde. Halverwege het stuitende ge sproken portret pauzeerde hij even en wilde hij weten of ik de persoon in k wes- tie inmiddels herkend had. "Ja, "zei ik. "Ik ken haar inderdaad. Dat is alleen niet zijn vriendin, maar de mij ne. Het is al heel lang geleden gebeurd, maar altijd herinnert hij zich plotseling iets vergeten te hebben en maakt hij met een klap tegen zijn voorhoofd of ver schrikt op zijn horloge kijkend, rechts omkeert zodra hij me op de gang dreigt tegen te komen. I Wij nemen uw huis 6 maanden I gratis in de verkoop. Aantoonbaar beter verkoopresultaat En geen enkel financieel risico voor u. ^Peters Makelaardij o.g. j Met een „KADO-BON" van Parfumerie Streuper scoort u altijd. PotituMCiie Soesterb.straat - Soest voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 141 52 De vete gezonde mogelijkheden Fitness Fitness-aerobic (circuit) Aerobic-dance Jeugd-aerobic Ladles-gym Fysiotherapie - Kondltletralning r Kondltiegym t Skl-konditietrainlng r Cursus sport en voeding Soltron zonnebank r Kinderopvang Geldig van 9 juni t/m 10 aug. - Bel voor informatie 02155 - 1 60 00 - Steenhoffstraat 30a - Soest ttütiflmMn

Soester Courant | 1988 | | pagina 1