Jubilerend SEC feteert kampioenselftal Héél snel rijk worden? Bel dan nu 20951!! Loopfeest en braderie bij Super van Doorn WOENSDAG 15 JUNI 1988 SPORT SOESTER COURANTSPORT PAGINA 22 Spannende wedstrijd Knickerbockers SOFTBALL Zomercompetitie De Snoekbaars KRR slaan geen slecht figuur FIETSCROSS Rodeo-trofee van Soest ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Morgenavond tiende Klaarwaterloop TENNIS TURNEN WIELERSPORT AUTOCROSS CTS-rijders actief in Utrecht JEU DE BOULES Mooi resultaat voor 'De Gemshoorn' f Demonstratie oud-tenniskampioen Martin Koek aan de Schrikslaan Springbokken met 21 deelneemsters naar de Gooise Kampioenschappen NMB-ers fietsen voor gehandicapte sporters DUIVENSPORT Wedvlucht vanuit St. Ghislain Hornu Ton Schothorst, Wim Verhagen en Annemarie v.d. Heuvel nieuwe polsstokkampioenen Het damessoftbalteam van de Knicker bockers speelde afgelopen woensdag een uitwedstrijd tegen de Zuidvogels uit Huizen. De Knickerbockers, zonder hun vaste pitcher en.catcher afgereisd naar Huizen, begonnen vrij ontspannen aan de wedstrijd, in de le slagbeurt moest het Soester team behoorlijk wen nen aan het zeer snelle gooien van de pitcher van de Zuidvogels. Zodoende konden de dames uit Soest slechts 1 punt scoren. De Zuidvogels sloegen in de beginfase van de wedstrijd daarentegen zeer sterk. In 3 inningen konden er maar liefst 10 mensen over de thuisplaat ko men. De Knickerbockers kwamen ech ter naarmate de wedstrijd vorderde steeds beter in hun spel. Fré Mink, de Soester pitcher, begon steeds regelma tiger te gooien en het inn-field van de Knickerbockers verwerkte de geslagen ballen vervolgens uiterst nauwkeurig. Met name goed samenspel tussen cat cher Suzan van Wesemael en 3e honk- vrouw Marjolein Postma zorgde ervoor dat een aantal honkloopsters van de Zuidvogels op het 3e honk uitgetikt konden worden. In de vierde inning kwamen de Knic kerbockers aan slag goed op dreef. Lau- rette van Halen en Corry Grobben zorgden er met mooie honkslagen voor dat de stand teruggebracht kon worden tot 6-10. In de 5e en 6e inning werd het nog een nek-aan-nek race. Bij een stand van 13-14 in het voordeel van de Zuid vogels begonnen de Knickerbockers aan hun laatste slagbeurt. Helaas kon er geen enkel punt meer gescoord wor den, waardoor de Zuidvogels uiteinde lijk toch de wedstrijd wonnen. Zaterdag 11 juni werd aan de Naarder- vaart de 3e wedstrijd in de zomercom petitie gevist. De vangsten waren wis selvallig, er werd op het gedeelte vanaf de Wegman richting Muiden goed tot zeer goed gevangen en op het stuk daar voor matig. Voor de meeste deelnemers was de wedstrijd daar om 7.00 uur eigenlijk al afgelopen. Na die tijd werd er nagenoeg niets meer gevangen. Naar de oorzaken hiervan kan men slechts gissen, want al le theorieën ten spijt blijft het gedrag van de waterbewoners onvoorspelbaar. Voor John Kasius was dat bij deze wed strijd niet het geval. Hij werd royaal eer ste in zijn divisie met 50 vissen, een to tale lengte van 10.91 m.2e werd Elbert van Beek met 7.14 m. In de 2e divisie werd Nol Koot eerste met 7.09 m. Hij maakt dit jaar zijn debuut bij de Snoek baars. Hij werd gevolgd door Ton van Drie met 6.71 m. le divisie: 1. John Kasius 10.91 m., 2. Elbert van Beek 7.14 m., 3. Evert Kasius 6.88 m., 4. Henk van Riet 5.86 m., 5. Hans Meyer 5.19 m., 6. John Hibbel 4.63 m., 7. Gerrit Kasius 4.50 m., 8. Bert v.d. Hoef 4.29 m., 9. Willem v.d. Kraats 3.76 m., 10. Henk Hibbel 2.97 m. 2e divisie: 1. Nol Koot 7.09 m., 2. Ton van Drie 6.71 m., 3. Ab Dekker 5.32 m., 4. Rinus Brons4.24 m., 5. Ron de Bruin 4.15 m., 6. Gerrit Kuiter 3.85 m., 7. Co Wij- nands 3.49 m., 8. Henk Horst 3.33 m., 9. Bert de Bruin 3.23 m., 10. Jaap Lin deboom 2.65 m. De 4e wedstrijd wordt 25 juni aan de Eem in Baarn gevist. De le divisie vist bij Daatselaar en de 2e bij Bestevaer. Op deze plaatsen wordt ook verzameld. Men wordt verzocht uiterlijk 5.15 uur aanwezig te zijn. Twee wedstrijden afgelopen weekend voor de Kings Road Riders: een streekcross op het pietepeuterige par cours in Blaricum en een wedstrijd van de hele afdeling op de probleemloze baan in IJsselstein. De prestaties van de Soester rijders waren in Blaricum beduidend beter, maar in IJsselstein was het aantal toprijders natuurlijk groot in getal. Toch sloeg Soest in het afdelingstreffen geen slecht figuur. In Blaricum bereikte Toine Maré in de finale een vierde plaats, vlak na Dennis Krol. Dat kan toch opmerkelijk worden genoemd. Bennie en Jeroen Hagen werden helaas al tijdens de manches uitgeschakeld. Mare de Schiffart werd als derde geklassificeerd na de man ches. Alleen eerste plaatsen waren er voor de deelnemers in de andere klas sen weggelegd. Dat waren Patrick Fros (recreant), Robin van der Wolk, Erwin Marsé (experts), Jesica van der Wolk (girl), Erwin Marsée (cruiser). In de open klasse, waarin de veel sterke re experts uitkomen tegen de junioren kwamen Toine Marsé en Dennis Krol niet verder dan de halve finale. Mare de Schiffart werd uitgeschakeld. Robin van der Wolk bereikte in de finale een derde plaats. Er volgt nog een aantal van deze streek- crosswedstrijden die met name voor de beginnende fietscross aardig zijn. Dit in tegenstelling tot de al wat hardere wed strijden van de afdeling, waarin men zich in drie keer moet waarmaken om zich afdelingskampioen te mogen noe men. Bij de jongsten in de juniorenklasse viel Sagar van Dijk tot twee keer toe terwijl hij een koppositie innam en dat kostte hem zijn deelname aan de verdere se lectie. Ook Toine Marsé en Mare de Schiffart vielen tijdens de manches uit. Alleen Dennis Krol wist de finale te be reiken en passeerde daarin als zesde de finish. Bij de experts viel Örjan Kers uit tijdens de manches. Erwin Marsé bereikte een zevende plek in de halve finale, Robin van der Wolk werd vijfde in de finale en Sancho Kers bereikte in de finale een derde plaats. Ook bij de cruisers viel Öijan Kers uit, evenals Vedo van Dijk. Erwin Marsé bereikte een achtste plaats in de finale en Sancho Kers kwam op de zesde plek terecht. Girl Jessica van der Wolk kwam als zevende over de eindstreep in de finale. Prijzenpakket voor volhouders op de Rodeo-stier. Zaterdag 18 juni a.s. kan iedere Soester vanaf 16 jaar meedoen aan de rodeo-wedstrijden die de Narre Knollen organiseren. Die wedstrijden zijn een onderdeel van de grootse country western dag die de karnavalsvereniging organiseert rondom Bos en Duin. Vanaf twee uur 's-middags voor jong Soest, in samenwerking met de stichting Jeugdzorg, 's-avonds voor iedere Soester boven de 16 jaar. Vanaf half acht draait dan de grote rodeo-stier die geen Soester knol op de rug kan hebben. Slechts weinig Soesters zullen de twee minuten vol kunnen maken op dat beest. Als je dal wel kunt loopje kans om in de prijzen te vallen. Maar ook die genen die dat beest laten voor wat het is, kunnen zich vermaken bij de karna valsvereniging. Vanaf ongeveer half negen zal de professionele Peter Hill Band optreden. Toegang f 7,50 (deelname wedstrijd f 2,50). (Wil v. d. Heyden, onze toto-lottoman) Morgenavond, donderdag 16 juni, vindt in de wijk Klaarwater voor de tiende keer in successie de bekende stratenloop plaats, die georganiseerd wordt door Super van Doorn en de Soester atletiekvereniging Pijnen burg. Opnieuw belooft het een gran dioos evenement te worden, dat ook nu weer honderden lopers - jong en oud - op de been zal brengen. Niet alleen de lopers, maar ook het pu bliek komt morgenavond weer volop aan zijn trekken. Uiteraard mag wor den verwacht dat de "sportievelingen" langs de route worden toegejuicht en aangemoedigd, maar de bezoekers die het wat kalmer aandoen kunnen zich uitstekend verpozen tijdens de feeste lijk braderie, die door de supermarkt wordt georganiseerd op het grote par keerterrein voor Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De braderie duurt van ca. half zeven - als ook het officiële startschot voor de eerste loop door Frank Masmeijer wordt gelost - tot ongeveer half tien. Su per van Doorn verwent het publiek op nieuw met allerlei aanbiedingen, zoals De oud-tenniskampioen van Neder land Martin Koek geeft op zaterdag 18 juni een demonstratie op het park van LTC Soest aan de Schrikslaan. Om 12.00 uur speelt Koek een partij tegen LTC's sterkste tennisser Bert van We de, vervolgens zal hij zich bezighou den met een twaalftal junioren van verschillende leeftijden. Koek was in 1983 nog indoorkampioen van ons land. Twee weken geleden werd hij met andere oud-tenniskam pioenen gehuldigd in Den Haag. Over "De Springbokken" hebben zaterdag 11 juni in Sporthal "De Lunet" te Naarden aan de laatste wedstrijden van de Gooise Kampioenschappen met 21 deelneemsters in de leeftijden van 9 t/m 19 jaar in verschillende af delingen A, B en C deelgenomen. In de druk bezochte afdeling meisjes-C deden in totaal 83 meisjes mee waarvan vijftien meisjes onder leiding van Chris- ta van Berkel van "De Springbokken". De vijf hoogst geplaatste meisjes-C wa ren Sanne Broekman 26e pl. mt 25.70 pnt., Wendy de Haard 32e pl. met 25.10 pnt., Brenda Dorrestein 33e pl. met 25 pnt., Esther Schoemaker 35e pl. met 24.80 pnt. en Lizzy de Goede 36e pl. met 24.75 pnt. Deze meisjes draai den een goede wedstrijd; zij begonnen bij sprong waar Brenda een mooie handstandoverslag maakte, daarna brug, balk waar Linda van Willigen, Sanne, Lizzy, Wendy voor het eerst bruggetje achterover deden, en als laat ste deden zij de vrije oefening. Marloes Neering behaalde in de catego- Op vrijdag 24 juni vertrekken 26 me dewerkers van de NMB Bank van de Regio Midden-Nederland voor een 225 km. lange wielertocht langs 12 NMB-kantoren. Een rit die alles bij el kaar ongeveer twaalf uur in beslag zal nemen. Voor elke kilometer die de coureurs af leggen wordt tien gulden bijgeschreven op een spaarbankboekje dat zij bij zich hebben. Dat gebeurt door de direkteur aan wiens kantoor een bezoek wordt gebracht. Aan het einde van deze tocht zal er een saldo van 2250 gulden op dit boekje staan, dat wordt aangeboden aan Het Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten in Den Haag. Het peleton wordt 's ochtends om 07.00 uur 'weggeschoten' door regiodi- rekteur J.C. Huigen vanaf het Sport centrum van de KNVB in Zeist. Ver volgens worden de NMB-kantoren in de 'etappeplaatsen' Harderwijk, Lely stad, Bussum, Hilversum, Breukelen, Utrecht, Nieuwegein, Leerdam, Cu- lemborg, Leusden, Soest, en Zeist aan gedaan. Vervolgens gaat het weer rich ting Sportcentrum van de KNVB, waar rond 20.00 uur de finish wordt gepas seerd. Publieksprijsvraag De inwoners van de 'etappeplaatsen' kunnen meedoen aan een prijsvraag, waarmee - om in stijl van het 'wielren nen' te blijven - drie Etappe-Spaarre keningen van de NMB zijn te winnen. De eerste prijs is een rekening met een inleg van 200 gulden, de tweede prijs 150 gulden en de derde prijs 100 gul den. Bij de NMB aan de Soesterbergsestraat en aan de Van Weedestraat in Soest (waar het peloton omstreeks 19.00 uur een barbecue, geflankeerd door een reuze-shoarma-pan, zodat de genieters van een smakelijke hap zeker aan hun trekken komen. Dat kunnen ze trou wens ook met ijsjes, popcorn, suiker spin, noten, stroopwafels (ter plaatse gebakken door een ouderwetse wafel bakker) en met de "Lord Chips", de voorgebakken (verse!) frites die tijdens de braderie wordt geïntroduceerd. Daarnaast is er op de kraampjes een keur van speciale geschenk-artikelen te vinden, zoals voetballen, zonnebrillen, speelgoed en andere zaken. Ook bloe men zijn volop verkrijgbaar. Het gehele personeel is ingeschakeld bij dit jaar lijkse hoogtepunt van gezelligheid in Klaarwater, dat zonder twijfel weer dui zenden Soesters naar de Wiardi Beck manstraat zal trekken. Tweede lustrum Deze tiende Klaarwaterloop heeft - vanwege het tweede lustrum - natuur lijk een bijzonder tintje. Zo organiseert Super van Doorn een kleine prijzenre gen voor de winnaars van de volksloop over vijf mijl, waarmee het sprtieve deel drie dagen staat Koek op de baan aan de Schrikslaan. De demonstratie is zo ge pland dat iedereen vóór de aanvang (15.30 uur) van de EK-wedstrijd voet bal tussen Nederland en Ierland weer thuis kan zijn. Mocht Pluvius in de contramine zijn, dan wijkt men uit naar de hal. De ten- nis-demonstratie van Koek gaat dus in elk geval door. riejeugdturnsters-Cde5e pl. met 25.70 pnt. en werd kampioen bij het paard- springen met 8.05 pnt. In de categorie meisjes-B behaalde Ester van Oest de 1 le pl. met 24.80 pnt. In de categorie jeugdturnsters-B behaalde Wendy de Haan de 10e pl. met 25.60 pnt. en Na- tasja Sprengers de 11e pl. met 25.05 pnt. In de hoogste categorie van de Gooise Kampioenschappen deden twee dames mee: Fiona van Elk, die de 9e pl. be haalde met 31.45 pnt., en Elsa Slinger land, die de 12e pl. met 29.05 pnt. be haalde. Fiona kreeg voor haar sprong 7.90 pnt., burg 7.80 pnt., balk 7.75 pnt. en voor vrije oefening 8 pnt. Elsa, die na een langdurige ziekte weer voor het eerst meedeed aan wedstrijden draaide een goede wedstrijd; zij behaal de voor de sprong 7.65 pnt., brug 6.80 pnt., balk 7.30 pnt. en voor vrije oefe ning 7.30 pnt. wordt verwacht) ligt een wedstrijdfor mulier gereed, met de vraag "hoeveel meters worden er door de NMB'ers binnen de bebouwde kom van Soest af gelegd?" De coureurs komen Soest binnen via de Birkstraat. De telling begint bij het 50 km. bord met daarboven de plaatsnaam Soest, plm. 100 m. voor het Avia-tank- station. De coureurs rijden dan via Kerkstraat, Torenstraat, Middelwijk straat, Steenhoffstraat naar het NMB kantoor en vandaar vertrekken zij via Nassauplantsoen, Nassaulaan, Wal deck Pyrmontlaan, Beetzlaan, Beuken laan, Nieuwe weg, Ossendamweg, en verlaten Soest via de Soesterbergse straat. De telling houdt op bij het bord dat het einde van de bebouwde kom aangeeft na de kruising van Beuningen- laan-Dennenweg. Een marge van 200 meter is toegestaan bij de schatting. Bij meerdere goede op lossingen zal het lot beslissen. De win naars/ressen krijgen bericht thuis ge stuurd. De wedstrijdformulieren dient men voor 23 juni bij één van de NMB- vestigingen in Soest in te leveren. Prima idee "Ik heb geen moment geaarzeld toen de organisatie mij vroeg als 'etappe kan toor' voor deze wielertoertocht te fun geren," zegt direkteur L.A. van Etten van de NMB in Soest, zelf een fervent fietser en tevens deelnemer aan deze tocht. "Vooral het feit dat de opbrengst is bestemd ter ondersteuning van de sport voor onze gehandicapte mede mens, vind ik een prima idee." van het evenement zal worden afgeslo ten. De organisatoren van Pijnenburg laten ook weinig aan het toeval over, zodat er gerekend mag worden op een vlekkeloos loopfeest, dat "verslagen" zal worden door een ervaren wedstrijd omroeper. Starter is, zoals al eerder aangekondigd, Frank Masmeijer, be kend van radio en tv. Om 18.30 lost hij het schot voor de wedstrijdloop voor basisscholen. Om 19.15 starten de basisscholieren voor de recreatieloop. Eenb kwartier later (19.30 uur) gaan de middelbare scho lieren van start voor hun recreatieloop en om 19.45 uur begint de recreatie loop over 1 en 3 mijl. Tenslotte starten de deelnemers aan de volksloop (5 mijl) om 20.30 uur. Een speciale attractie is dit jaar de uit reiking van drie bekers voor degenen die tijdens de prestatieloop het "lu- diekst" gekleed aan de start verschij nen. De weersverwachtingen zijn uitermate gunstig, zodat er gerekend mag worden op een ouderwets en gezellig feest in Klaarwater. Wel brengt het geheel wat overlast mee voor de omwonenden, in die zin dat het parcours - Wiardi Beck manstraat, Johannes Poststraat, Klaar- waterweg, Titus Brandsmastraat, Wiar di Beckmanstraat - tussen 18.00 en 22.00 uur niet berijdbaar zullen zijn voor het verkeer. De ervaring van tien jaar heeft echter geleerd dat de Klaar- water-bewoners dat er graag voor over hebben en zelf massaal acte de présence zullen geven tijdens de braderie. Zaterdag heeft het Autocrossteam C.T.S. uit Soest een gróte autocross in Utrecht, op de baan van M.C.U., ver reden. De baan was voor deze grote croSs wat aangepast. In totaal hadden 72 rijders uit heel Nederland inge schreven. Aaan het eind van de wed strijddag was er ook een monteurs- cross. Om in de finale te komen moesten er eerst drie manches verreden worden, zowel in de 1300 cc klasse als in de Spe cial klasse. Er werd zeer fel gestreden, wat inhield dat er ook veel gesleuteld moest worden tussen de manches door. Voor Johan Lindeberg was het snel af gelopen; hij blies zijn motor al in de eer ste ronden op, hetgeen hem de pech- prijs opleverde. Ook moesten er moto ren verwisseld worden, of zelfs comple te voorassen. In de finale 1300 cc klasse stonden 10 cross wagens aan de start. Bekende namen waren Ronald Lubbe- ling uit Soesterberg, Piet Aurik uit Ou derkerk a/d Amstel. De wedstrijd ging over 8 rondes en al heel snel bleek dat Teus Gijssen uit Breukelen als eerste zou eindigen en Jochem Groenedaal uit Amsterdam als tweede. De derde plaats werd pas beslist in de laatste bocht, waar 4 crosswagens tegelijk in kwamen. Het was Alex v.d. Kraats die hiervan profiteerde en derde werd. Ook in de Special klasse moesten er 8 rondes gereden worden in de finale. Eerste werd Teunis Pijpers uit Nijkerk. In de monteursklasse 1300 cc was het E. Blokland uit Weesp die won en in de monteursklasse Special was het Ver steeg ui t Nijkerk die de eerste prijs ver overde. De bekers voor de finalisten, waren be schikbaar gesteld door garage Plekke- poel uit Soesterberg. Zaterdagj.1. nam een triplette team van Jeu de Boulesvereniging de Gems hoorn bestaande uit Trineke Wessel, Bruno Ghironi en Arie Mol deel aan het Jeu de Boules toernooi tijdens Aal tjesdag in Harderwijk, georganiseerd door de jeu de boulesvereniging de Hardewieker Bieleggers op het Velu- westrand. Er namen 96 triplettes deel, dus bijna 300 boulers. Na eerst drie partijen gespeeld te heb ben in de voorrondes voor plaatsing in een poule van 16 triplettes kwam het team aan de Gemshoorn uit in de E-poule. Bij verlies viel men gelijk uit; men kon dan nog spelen in een troost- palingtoernooi. Het team van de Gems hoorn won echter beide partijen met 13-3 en 13-4 en kwam dus bij de laatste vier triplettes. Hierna speelde men een partij voor plaatsing in de finale of om de 3e en 4e plaats. Gemshoorn won met 13-7 en speelde dus in de finale. Deze partij werd ongelukkig verloren door het wegspringen van de but, maar het team van de Gemshoorn behaalde dus de 2e plaats. Voor ieder een mooie plaquette en 6 ons gerookte paling. Al met al een mooi resultaat! P.V. Soest Er waren 198 duiven in concours die om 13.30 uur met een Noordoosten wind gelost werden. De eerste prijsduif arriveerde om 17.00.59. Deze haalde een snelheid van 1054.66 meter per mi nuut. Uitslag: P. Limper 1 18 31 33 40, B. v. Horns- veld 2 4 12 35, Comb. Vogel 3 5 6 7 13 26, Hornsveld-v. 't Net 8 14 16 21 29, T. v. Deuveren 9, Z. v.d. Esschert Zn. 10 28 39, A. v. Hornsveld 11 15 20 24 32, A.A. de Kruyff 17, A. Teunissen 19, D. Huisman 22 27 34, H. Huisman 23 25 30 36, Comb. Mol Zoon 37 38. "De Zwaluw" In concours waren 414 duiven die om 13.30 uur in vrijheid werden gesteld bij een matige noordoosten wind. Aan komst eerste prijswinnende duif 16.49.25 uur, snelheid 1098,73 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 17.06.58 uur. Uitslag: H. de Bree 1 7 8 12 31 42 55 73, H. Woudstra 2 14 29 54 58 63 70, A. van Ginkel 3 15 16 43 57 80, J. v.d. Belt Klzn. 4 18 27, Joh. Schimmel 5 13 74, Fr. Limburg 6 33 78, J. v.d. Brakel Zoon 9 19 20 25, W.H. van Dorrestein 10 26 41 44 53 59 62 65, J.P. STam 11 17 25 32 35 52 56 61 69 79, R. Eimers 21 34 77, H.G. Entjes 22, K. Kok 23 60 76, K. de Jong/Hogers 28, v.d. Brakel/ de Beer 30 46 47 51, B. Roest 36 37 40, Th. Wigtman 38 48 66 81 82, J. v.d. Burg 39 50 67, J. van Dijk 45, A. de Bes 49, G. Zeypveld 64, R. van Egdom 68, R. Voskuilen 71 75, G. Rijksen 72, J. Duyst 83. "De Vriendschap" In concours waren 292 duiven die om 13.30 uur werden gelost met een noor den wind. Aankomst eerste duif 16.52.43, snelheid 1076.87 mtr. per minuut, aankomst laatste prijsduif 17.09.12 uur. Uitslag: J. Wijnands 1 23 32, T. Stoelwinder 2 39 42 47, J. Koster 3 4 5 6 13 3149, Al tenaar/Reijerse 7 48 54 58, A. Mees ters 8 10 12 20 53, W. Hoffmann 9 28 35 36 40 55, B. Schimmel 1141J. Kru- seman 14 16 38 44, A. Stolker 15 26, C. Kaats 17 33 52, C. Vaessen 18 29 56, T. Kok 19 27, J. v. Groningen 21, Comb. Raka 22 34, W. Veenendaal 24, P. Rauch 25 37, C.P. Jak Zn. 30, Comb. Rini 43 51, Sukel v. 't Klooster 45, C. Bokma 46 50 57. De voetbalvereniging SEC heeft tij dens een drukbezochte receptie het eer ste zondagelftal in de schijnwerpers ge zet. De selectie behaalde onder leiding van trainer Willem Peek het kampioen schap in de vierde klasse G en promo veert daarmee naar de derde klassse, waarin ook buurman s.o. Soest uit komt. Tijdens de feestelijke bijeenkomst in de kantine van SEC werd ook stilgestaan bij het vijftigjarig bestaan van de vereni ging. In 1938 werd SEC opgericht na een fusie tussen Soest en ES VA C. De laatste club ontstond in 1923. Ook dat feit werd gememoreerd. Veel mensen schudden de handen van de bestuursle den van SEC. Ook wethouderdrs. Gün- ther Plomp was aanwezig. SEC-spits Bert Hol war da kreeg een be ker en een bedrag van honderd gulden uitgereikt. Hij eindigde dit jaar met 27 doelpunten als tweede in de topscorers competitie van de Gooi- en Eemlander. Bart van Dinther (TOV) maakte één treffer meer. Bij de doelverdedigers ein digde Eduard Koele wijn, eveneens van TOV, bovenaan. In 24 wedstrijden werd hij slechts veertien keer gepas seerd. Afgelopen zondag werd door de RK- Jongeren Soest een sportdag gehou den, waarop een beddenrace, een ro deoshow en het open Soester kam pioenschap polsstokspringen plaats vonden. De beddenrace trok weinig deelnemers en publiek, waarschijnlijk vanwege het vroege tijdstip. De op het laatste nip pertje ingeschreven ploeg van Paul Kuyper, Marco Nas en Jan Bakker wist uiteindelijk deze wedstrijd te winnen. Het volgende onderdeel was nieuw voor deze dag. Door de RKJS was met behulp van een groot aantal sponsors een mechanische stier ingehuurd, waar op eenieder zijn cowboy/-girl-kunsten kon laten zien. Door middel van een af- valsysteem werd de beste "bull-beater" bepaald, wat de toeschouwers ver krampte lachspieren bezorgde en de deelnemers pijn in alle andere spieren. Bij de meisjes eindigde Sylvia v.d. Bree- mer als eerste, gevolgd door Francis Wagner en Annet Kuyer. Onder de acht deelnemende cowgirls waren op vallend veel paardrijdsters. Zo niet iij de 28 mannelijke deelnemers, die het er over het algemeen dan ook niet beter afbrachten dan de dames. Alleen Mar tin v. Dorrestein en André v.d. Breemer overleefden de tweede ronde op de steeds ruiger bokkende stier. Martin bleek in de navolgende tweekamp de beste rodeorijder. Polsstokspringen Ondertussen was er ook al een ronde polsstokspringen verlopen. Op de nieu we polsstokverspringaccommodatie, aangelegd door leden van de RKJS, daarbij enorm gesteund door Loonbe drijf Luits Honke (grondwerk) en Bosonderhoud Peter Meyer (steiger hout), werd het open Soester kam pioenschap polsstokverspringen ge houden. t i Het bleek voor de meeste deelnemers niet zo makkelijk om met de nieuwe aluminium polsstokken de overkant te halen. Van de negen meisjes die mee- sprongen slaagde alleen Annemarie v.d. Heuvel erin om beide sprongen droog te blijven (5.80 en 5.90). Marjo lein Lam speelde dat slechts één keer klaar (5.60), zodat de derde plaats ge deeld werd door de andere zeven deel nemers, voor wie de 5.50 m. brede wa terplas te veel bleek. De vijf senioren dienden diezelfde afstand te overbrug gen om droog te blijven en bleken daar in iets bedrevener. Onderling waren er zeer grote verschil len tussen deze 35+-ers: de nummer 1 van 2 jaar geleden, Rijk v. Doorn, werd derde met 6.20 m., de kampioen van vorig jaar Piet Zonneveld sprong al één meter verder (7.20) en de nieuwe se niorenkampioen Wim Hagen sprong maar liefst 8.00 m., waarmee hij bij de junioren geen slecht resultaat bereikt zou hebben. De nummer drie in deze categorie (15-35 jaar), de vijfvoudige kampioen Theo v.d. Beek, sprong na melijk Txact dezelfde afstand, waarbij aangetekend moet worden dat zijn tweede sprong bijna eindigde waar hij begon: vlak naast de steiger. Dit leverde hem de Pipo-prijs op voor de meest ori ginele foutsprong. Tweede werd Wim v. Barneveld die met 8.10 m. één plaatsje naar voren schoof t.o.v. vorig jaar. De nieuwe kampioen van de 38 mee dingende heren junioren werd de vol slagen outsider Ton Schothorst, die met gemak over de 6.50 m. brede water massa sprong: 8.20. was de winnende afstand. Daarmee eindigde de 7e RKJS-sport- dag die verliep onder grote publieke be langstelling met schitterend weer en een gezellige en sportieve sfeer.

Soester Courant | 1988 | | pagina 22