ion buis buurn Sport wil eigen stichting realiseren m 7 40. Zeldzame bloei van Dracaena I JJ s ffe' d'OudeEnghe Kreukel Gastvrouwen belangrijk voor polikliniek De Lichtenberg mmnmii WOENSDAG 15 JUNI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Schoemaker heeft vaderdag ideeën, mét een kwaliteitslabel. Bekende merken van een vakzaak. Alleen Schoemaker repareert in eigen tech nische dienst kleuren tv én video én c.d.- spelers én grote huishoudelijke apparaten, walkman spons voor 'tzelfde geld een vakzaak. Voor alle zekerheid! VAN WEEDESTRA AT 78 - TEL. 172 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344* Bestuursleden: 'We staan met de rug tegen de muur' 'Schimmenspel' Voor een GEZELLIGE AVOND UIT Terug naar de oertijd "TEGELEN" f29,50 dagmenu fc/O,- Autokraken M AUTOSCHADE DIK BOS B V KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Geld van De Wiekslag voor De Blauwe Vogel Auto's gekraakt jKKRCHER NIEUW NORMAAL 860.- In de woning van het echtpaar Ver kerk staat een Dracaena in bloei. Op zich is dat al vrij uniek, omdat deze plant slechts één keer in de twintig jaar haar bloemen laat zien. Des te opmerkelijker is het dat de Dra caena van de 'Verkerken' nu in bloei staat, want drie jaar geleden was dat ook al het geval. "Toen reikte ze tot het plafond. Dat had ik net laten witten, dus Mevrouw Verkerk kijkt vol bewonde ring naar haar bloeiende Dracaena. heb ik de kop van de plant eraf gehaald. Maar nu heb ik er niets aan gedaan en toch is de Dracaena weer gaan bloeien. Het zijn allemaal kleine, witte bloe metjes. Heel erg mooi," zegt mevrouw Verkerk over de snel groeiende, maar niet vaak bloeiende plant. NIEUWSTRAAT 18-24 BAARN - TEL. 02154-12600 Philips snor/baard- tondeuse HP 2505 Werkt op batterijen Geleverd met losse baard en sncrkam en inschuifkam. Vaderdag: prijs Oplaadbare Philishave HP 1339 Dubbele scheertechniek en omschakelbare oplaadunit 110/220 V. 3 Verende scheer hoofden erdag- Philips Radio/cass.recorder Stereo Akai videorecorder VS 22 met afst. bed. QQfl Incl. servicecertificaat ïlwOi" Philips portable KTV Incl. 3 jaar §49. garantie Kan tegen water en zand scliociimkci Voor de eerste keer heeft het bestuur van de sportstichting daadwerkelijk gedreigd op te stappen. De bestuursle den willen hun functie neerleggen als de gemeenteraad zich morgenavond achter het College-voorstel schaart met betrekking tot de nieuwe struc tuur voor het sportoverleg. Een meerderheid van de fracties (CDA, PvdA, D66 en PS) zal dat zeker doen. Al vanaf mei vorig jaar, toen het touwtrekken tussen de sporters en de politici begon, hebben de meeste raads leden voortdurend een sportstructuur zónder politieke vertegenwoordigers voor ogen gehad. De sporters wensen de (financiële^ verantwoordelijkheid niet alleen te dragen, en willen op z'n minst dat wethouder drs. Günther Plomp aanblijft als voorzitter van de sportstichting. De vier politieke partij en hebben ook dat verzoek steeds na drukkelijk afgewezen. Ten aanzien van het personeel van de sportstichting en de stichting zwemba den, de taken en de bevoegdheden zeg gen de bestuursleden geen inzicht te hebben in de situatie die straks ontstaat. Uit de door het College nieuw opgestel de statuten blijkt volgens hen dat voor het sportbureau slechts 150.000 gulden beschikbaar is op jaarbasis. Dat is veel te weinig, vindt het bestuur van de sportstichting. Onder de bestuursleden leven nog al wat vragen over de statuten die de raad morgenavond goedkeurt. Ze weigeren de consequenties van die statuten te aanvaarden. "Het vertrouwen in het College en de meerderheid van de raad is te zeer aangetast om dat te doen," schrijft het bestuur. Men doelt daarmee op de ontwikkelingen van het afgelo pen jaar, die er onder meer toe leidden dat het overleg tussen de sporters en het gemeentebestuur stilviel. De politieke discussie, die in de loop der maanden is gevoerd, noemen de sporters een 'schimmenspel'. Het bestuur van de sportstichting en de achterban (de deelnemers) nodigden in een brief van 10 mei het College uit het overleg te hervatten om mogelijk toch tot een eensluidende mening te komen. Tot dusver heeft het College nog niet gereageerd, maar de sporters hebben nog hoop, zo laten zij in de zoveelste brief aan het geachte College weten. Het zit er echter dik in dat het valse hoop zal blijken. In dat geval stelt het sportbestuur de deelnemersvergade ring voor om met z'n allen de koffers te pakken. De sporters denken dan aan de oprichting van een 'eigen', nieuwe stichting die gevraagd en ongevraagd advies uitbrengt over het gemeentelijke sportbeleid. BAR EETCAFE Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. Grillenop een steen aan tafel Vanaf 17.00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend behalve op zaterdag en zondag) Ook diners a la Carte Beleef het mee! tevens geschikt voor een gezellig partijen tot 40 personen BITTER-UUR1 JE qeoPerl<* vanaf 17.°°uur Q Middelvoijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 "Wij beseffen dat we hiermee een zware hypotheek leggen op de besluitvor ming, maar we staan met de rug tegen de muur en menen dat de belangen van de georganiseerde sport momenteel volstrekt genegeerd worden en onder geschikt gemaakt zijn aan (onduidelij ke) politieke belangen," lichten de be stuursleden van de sportstichting hun voornemen toe. Een bewoonster van de Foekenlaan ontdekte zondagmorgen dat een onbe kende dader het scheerraampje van haar auto had opengebroken. Vermist wordt de radio-cassetterecorder. Uit de auto van een Soester die het voertuig aan de Birkstraat had gepar keerd verdween op soortgelijke wijze een rugzak, met daarin twee hondelij- nen. Beiden deden aangifte bij de poli tie. In uw wagen? DIK BOS haalt 'm er "gladweg" weer uit! En dat voor 'n gepolijst prijsje! Kreukvrije huurauto beschikbaar voor tijdelijk Saturnusweg 10 lO mdus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Sinds enkele weken beschikt de po likliniek "De Lichtenberg" over een paar gastvrouwen. Deze vrijwilligers vervullen een belangrijke taak. Er zijn er helaas nog veel te weinig. De gast vrouwen die er nu zijn vangen gedu rende enkele ochtenden per week pa tiënten op die de polikliniek bezoeken en maken hen wegwijs. Vooral voor nieuwe patiënten is dat van groot belang. Zij kennen de regels nog niet en wanen zich soms in een doolhof. Een bezoek aan de polikliniek is boven dien meestal met spanning beladen. Er zijn veel vragen die beantwoord moeten worden. De spanning wordt al vóór bin nenkomst extra verhoogd doordat veel nieuwe patiënten moeite hebben de po likliniek te vinden of om hun auto goed te parkeren. Door alle spanning die pa tiënten ondervinden nemen zij aan hen verstrekte informatie vaak slecht op. Er komt teveel op ze af. De doktersassis tenten, verpleegkundigen en andere medewerkers hebben hun handen vol aan eigen taken. Zij kunnen zich niet vrijmaken om zonodig patiënten de weg te wijzen, algemene vragen te beantwoorden of om een stuk mee te lo pen. Zij doen wel hun uiterste best om iedere patiënt voldoende aandacht te geven. Er blijven echter zaken liggen. Zo kan het gebeuren dat een patiënt on der het bordje staat dat naar zijn wacht kamer wijst en toch de weg er naar toe niet kan vinden. Juist dan zou het fijn zijn als er iemand kwam helpen. Ie mand met begrip voor de situatie. Het aantrekken van betaalde krachten voor de funktie van gastvrouw stuit he laas op grote bezwaren. Daarvoor zou namelijk gebruik gemaakt moeten wor den van geld dat bestemd is voor het kwalitatief op peil houden van de medi sche zorg zelf. De keuze tussen op peil houden van de medische zorg of het pa tiëntvriendelijker maken van de polikli niek levert een uiterst moeilijk dilemma op. Er is nauwelijks op bevredigende wijze uit te komen. Er is tenslotte voor gekozen om voor het vervullen van de rol van gastheer of gastvrouwen een be roep te doen op vrijwilligers. Zij kun nen in hoge mate de sfeer in de polikli niek patiëntvriendelijker maken. Na tuurlijk moeten zij goed worden inge werkt. Zij horen zichzelf op de poli thuis te voelen. Iedereen die dit werk voor één of meer meer dagdelen wil doen, kan meer in formatie vragen aan het hoofd van de polikliniek, mevr. G. Hadders. Zij is te lefonisch bereikbaar onder nummer 033-655555. Polikliniek "De Lichten berg" is gesitueerd in het centrum van de stad, aan de Hellestraat, tegenover het stadhuis. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 De Blauwe Vogel kan binnenkort ruim 500 gulden verwachten. Het geld is afkomstig van De Wiekslag, de basis school die zaterdag een fancy fair hield. Tweederde deel van de opbrengst komt namelijk ten goede van het dagverblijf voor gehandicapten aan de Bosstraat. Van het resterende bedrag wordt spel materiaal voor de leerlingen van de Wiekslag aangeschaft. De school zal ongeveer 800 gulden overhouden aan de fancy fair, die werd georganiseerd door de ouderraad. Het was de hele dag druk op het school plein. Ondanks het ten opzichte van voorgaande jaren kleine aantal leerlin gen, waardoor er ook minder ouders waren, noemde voorzitter W. van Op- hoven van de ouderraad de opbrengst 'zeker niet slecht'. Het geld werd bijeen gebracht via een loterij en tal van spel letjes, waaraan men tegen betaling van een kwartje kon meedoen. Ook de ezel kar van de kinderboerderij De Vrije Teugel werd enige uren ingezet voor vermaak. Door een ruit te vernielen van een auto aan de Zandlaan heeft een dief een zon nebril en een munthouder, met daarin het niet onaanzienlijke bedrag van één- gulden-veertig, te pakken gekregen. Meer schade léed de eigenaar aan de auto: 160 gulden. Ook van een auto aan de Esdoornlaan werd een ruit stukgeslagen. De dader ontfermde zich over de autoradio, die toebehoort aan t^n 61-jarige man. Hogedrukreiniger Kërcher 570. Een complete set. Voor auto, huis, boot, tuin, en... en... en... Rei nigt met 20 x meer druk dan de tuinslang, ver bruikt 85% minder water. Met een compleet pakket toebehoj^n voor moeitëïoosTeinigen reinigingsmiddel, wasbor- stel, spuitlans, 10 m 'hogedrukslang en wand- console. Soesterbergsestraat 52 Soest Telefoon 02155-12563

Soester Courant | 1988 | | pagina 9