aruóhocK S# Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Audities voor musical 'Rozenweelde' in C-drie Li Expositie cursistenwerk in C-drie HSdubberstoow Honsbergen sluit seizoen met barbecue af WqINSDAG 29 JUNI 1988 algemene radio omroep soest Programma Ziekenhuis KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Banden lek geprikt 'Doorrijders' 'Zingende acteurs' kunnen meedoen SOESTER COURANT Vrijwilligers Vakature Bank Ongeschikt voor vrijwilligerswerk? Vakatures Museum Oud-Soest Filmhuis Artishock Programma: Poppentheater Thije speelt 'Het duinkonijn' Radio uit auto: 1500 gulden schade SOESTER COURANT PAGINA In de zomermaanden juni, juli, augus tus kan men in de expositieruimte van C-drie een aantal exposities van cursis- tenwerk bezichtigen. Vanaf woensdag 15 juni t/m woensdag 13 juli hangen er prachtige tekeningen van 5 cursisten experimenteel tekenen en schilderen. Van iedere cursist is de eigen stijl duide lijk te zien en het uitgangspunt is terug te vinden in de serie tekeningen. Er is gewerkt met kleurkrijt, olieverf en aquarelverf. Een aantal werkstukken zijn te koop, alle prijzen zijn exclusief de lijst. De cursisten die exposeren zijn: Ho- ward White, Hanneke Wiegel-Wesse- ling, Cinzia Mollenkramer-Bailo, Mar tin Doesburg en Gaye Wondergem. Deze exposanten hebben allen gedu rende 2 jaar teken ervaring opgedaan bij de docente Ellen Groenendijk in de cursus basistekenen, die gegeven wordt in C-drie. In september 1987 zijn ze bij de dezelfde docente begonnen met de cursus experimenteel tekenen en schil deren voor gevorderden. In dezelfde periode zijn er ook prachti ge voorschetsen en striptekeningen te dCW van woensdag 29 juni t/m woensdag 6 juli In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Woensdag 29 juni 10.00- 11.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema "Familie." 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Donderdag 30 juni 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief'; infor matieprogramma over Soest met cul tuur, sport, het ziekenhuis, de verzor gingstehuizen en... muziek. Vrijdag 1 juli 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond- programma. 20.00 - 21.30 uur: Programma van Geestelijke en Klassie ke muziek. Zaterdag 2 juli 9.00 - 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig, Country Western en caba ret. 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show jeugdprogramma". 20.00 - 21.30 uur: Verzoekplaten-programma. Zondag 3 juli: 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) Ds. J. Streefland (Nijkerk) 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramma en... Maandag 4 juli: 10.00- 11.30 uur: Herhaling zondagavondprogramma. 20.15 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Dinsdag 5 juli: 10.00- 11.30 uur: Herhaling maandagavondprogramma. 14.15 - 15.45 uur: Verzoekplaten uit "Groot Engendaal". 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot". 20.00- 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema "Wim Sonneveld." Woensdag 6 juli: 10.00 uur - 11.30 uur: Herhaling dinsdagavondprogramma 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten. Mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten. Tel. 20420. Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. zien van een aantal cursisten stripteke nen. Deze cursus wordt gegeven door de docent Carol Voges en is het afgelo pen seizoen een daverend succes ge weest. In oktober 1988 gaan er weer 2 striptekencursussen van start, zowel voor kinderen als voor volwassenen. Vanaf donderdag 14 juli t/m woensdag 31 augustus is er werk te zien van cursis ten, die in het afgelopen cursusjaar van C-drie begonnen zijn met tekenen en schilderen. De werkstukken zijn zeker Op donderdag 25 en zaterdag 27 au gustus zijn in cultureel creatief cen trum C-drie in Soest audities voor de musical 'Rozenweelde'. Belangstel lenden voor een rol in deze musical kunnen zich opgeven voor een van de auditiedagen bij Irma Kramer, tel. 22188. In samenwerking met de Stichting Co- namus en de Ned. Korenfederatie heeft C-drie een uniek vormingsproject ge start voor amateurtoneel. In dit project wordt aan amateurspelers de kans ge boden onder leiding van een regisseur een musical op de planken te brengen. Het vormingsproject is ontstaan vanuit de gedachte dat er weinig of geen goede Nederlandse musicals of toneelstukken bestaan, die geschikt zijn voor amateur toneel. Op initiatief van Conamus is een musical geschreven voor dit doel. Dit is nog niet eerder vertoond in Nederland! Soest krijgt de primeur om de musical op te laten voeren in het cultureel cen trum C-drie. Het centrum is veelvuldig betrokken bij het vormingsproject. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 30 juni: Vandaag 60 kinderen uit Amsterdam op schoolreis. Vrijdag 1 juli: Weer een schoolreis en de laatste van dit seizoen. We hebben vanaf begin mei tot nu drie schoolreizen per week ge had. Een uitputtingsslag voor de mede werkers, die voor dag en dauw klaar stonden om het programma voor te be reiden en uit te voeren. En dat het ge slaagd is, bewijzen de reakties van de kinderen en leerkrachten. De eerste boekingen voor 1989 en 1990 zijn al binnen. Dus daarom: bedankt Brenda, Henny, Hans, Gerda Lydia, Nanoek, Michiel, Arnold, Diana, Laura, Christel. Christa, en Leo. Jullie hebben het voortreffelijk gedaan en 1250 kin deren een onvergetelijke dag bezorgd. Bovendien een kompliment voor 'Jip en Janneke 'die in totaal weer 25 voor stellingen gegeven hebben, waardoor het totaal van hun bezoekers stijgt, tot schrik niet, 11790 de afgelopen twee jaar. Dat is een rekord voor welke kin dertheatergroep dan ook. Zaterdag 2 juli: Slotdag van dit seizoen met maar liefst 15 verjaardagen. In totaal 200 kinderen komen vanmiddag op bezoek en vieren feest. Om 15.00 uur sluiten we dan het seizoen af met een daverend optreden van Fratelli Fiasco, een ongekend groot clown die het publiek met een kostelijk programma zal brengen. Een clown uit het hoge noorden, die zijn sporen reeds verdiende met optredens over de hele wereld. En dan gaat de kinderboerderij zich op maken voor de zomertijd. Daarin vin den twee kanipweken plaats voor kin deren van 5 tot en met 12 jaar. Opgave is nog mogelijk. De kampweken zijn van 8 t/m 12 juli en van 1 tot en met 6 augustus. Bel als u uw kind een onver getelijke week wil bezorgen. Wij staan er voor klaar. Tot slot: Willen we alle kinderen, ouders, be stuursleden, medewerkers bedanken voor dit grandioze seizoen, waarin we konstant een grote stroom van kinderen veel aktiviteiten hebben aangeboden. Veel energie is er in gestoken door de talloze vrijwilligers die het toch maar even doen. Bedankt! Half september gaat de kinderboerderij weer onverdro ten voort met nieuwe programma's, be kende gezichten en nieuwe gezichten. Maar het blijft altijd leuk. We hebben nu al regelmatig gehoord dat kinder boerderij 'De Vrije Teugel' de leukste kinderboerderij van Nederland is. En dan worden we even stil, draaien ons om, zwijgen, glimlachen en gaan vrolijk verder. Tot ziens! de moeite waard om er een mooie expo sitie mee samen te stellen. Het is gewel dig om te zien wat cürsisten na 1 jaar te kenen presteren. Cursisten van de cursus boetseren zul len een aantal portretten tentoonstel len. Samen met de docente Inge Fore- man hebben deze cursisten zich enige tijd bezig gehouden met portretboetse- ren, waarvan men de resultaten kan be- zichten in de expositieruimte. O.l.v. regisseur Gert Willems, die een bloeiende carrière heeft opgebouwd binnen de opera- en operettewereld, zullen alle repetities in C-drie gehou den worden. Ook de dansrepetities zijn in C-drie, o.l.v. een dansdocente van het centrum, Ankie van de Bunt. Voor rekwisieten en decor heeft het centrum toezeggingen gekregen uit het bedrijfs leven en het Soester ziekenhuis. 'Rozenweelde' is een patiëntvriendelijk ziekenhuis, dat moet vechten voor haar voortbestaan. Hiertoe wordt uiteinde lijk een flitsende manager ingehuur, die met behulp van zijn computer orde op zaken moet stellen. Dit gebeurt Razend snel, maar het verplegend personeel en de patiënten zijn niet zo tevreden met de nieuwe zakelijke aanpak. Er loopt het een en ander helemaal mis. Opera ties worden om wille van de tijd op de verkeerde patiënt uitgevoerd, chirur gen moeten de keuken in om maaltijden te verzorgen en de computer raakt hele maal van slag. De musical is een parodie op de harde werkelijkheid. Rond een eenvoudig maar herkenbaar gegeven zijn de scè nes opgebouwd. Ze worden afgewis seld met een groot aantal liedjes en dansjes, die nu eens in het verleden, dan weer in de fantasiewereld plaatsvinden. Het wordt een gevarieerd en aantrek kelijk schouwspel, waarvan het plezie rig is om naar te kijken, maar ook een hele leuke ervaring om aan mee te werken. De regisseur stelt geen zware eisen aan de spelers. Toneelervaring is niet nood zakelijk, wel interesse en motivatie en tijd om tussen september en december de repetities bij te wonen. De leeftijd van de spelers kan variëren van 17 tot 50 jaar. Alle hoofdrollen hebben een solonummer om te zingen, dus een beetje zingen moet men wel kunnen, al hoeft het geen volleerde zangstem te zijn. Wie interesse heeft in een rol in dit unie ke vormingsproject kan aan de audities deelnemen. Ook enthousiastelingen die kunnen zingen en dansen kunnen meedoen aan het project. In het dans- koor zijn nog een aantal plaatsen be schikbaar. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit', o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 Een bewoner van de Eigendomweg deed vorige week de niet aangename ontdekking dat een onbekende dader twee banden van zijn auto had lek ge prikt. Er ontstond een schade van 200 gulden. De eigenaar stelde de politie op de hoogte. Op de Talmalaan deed zich zaterdag morgen een aanrijding voor, waarbij de auto van een 24-jarige inwoner van - Amersfoort werd beschadigd. De be stuurder van de andere auto reed echter door zonder zich bekend te maken. Voorbijgangers wisten te vertellen dat het om een grijze auto ging. De politie stelt een onderzoek in. Er ontstond flin ke schade. Dat was ook het gevolg van een soort gelijke aanrijding die zich zaterdag avond voordeed aan de Albert Hahn- weg. Daar werd de auto van een 42-jari- ge Soester aangereden door een onbe kend gebleven bestelauto. Cultureel Creatief Centrum Exposities Het loopt alweer naar het einde van het seizoen. Dat is aan bijna alle activiteiten van C-drie te merken. Het enige wat echt doorgaat zijn de exposities. Op dit moment hangt er werk van de cursisten tekenen en schilderen in het Witte Café. Deze overzichtsexpositie van de gevor derde cursisten loopt tot 14 juli. Dan wordt het werk van de beginnende cur sisten van docente Ellen Groenendijk tentoongesteld. Dit werk blijft hangen tot de start van het nieuwe seizoen. Te vens is er dan deze zomer werk te zien van de striptekenaartjes van de cursus van Carol Voges. C-drie mag terugkijken op een zeer suc cesvol expositiejaar. De belangstelling voor de tentoonstellingen was steeds groot en is nog groeiende. Gemiddeld komen er per week zo'n 1500 mensen in het gebouw en die werpen allemaal wel een blik op het tentoongestelde werk. Ook merken we dat steeds meer belangstellenden speciaal voor de lo pende expositie even binnenwippen. Het is natuurlijk een voordeel boven een galerie dat er mensen om heel ver schillende redenen naar C-drie komen. In het afgelopen jaar hebben een groot aantal exposities plaatsgevonden, wat ook de bedoeling is. We startten met de zondagschilders (in het kader van het Landjuweel, weet u nog?). Daarna volgden Will Kellermann (aquarellen), Jan Vosman (pentekeningen), cursis ten van de zeefdrukcursus, Arie Gren del (tekeningen), de Fotogroep Soest, Meindert Rasker (schilderijen, teke ningen), Nita Veeren (gemengde tech nieken), cursisten Teleac (portretten) en Iris Schuurman (schilderijen, goua ches, collages). We starten het nieuwe seizoen met een indrukwekkende expositie van beeld houwster Marie-Jacqueline Boormans. Marie-Jacqueline Boormans werkt bij voorkeur in allerlei steensoorten, zoals marmer, travertin, speksteen en albast, brons en metaal. Zij bewerkt daarbij el ke soort naar zijn aard tot sculpturen die nu eens figuratief dan weer realistisch zijn. Elk werk is met grote zorgvuldig heid afgewerkt een gepolijst. Naast be gaafd beeldhouwster is Marie-Jacqueli ne ook tekenaar. Op de expositie zullen ook een aantal litho's en tekeningen van haar hangen. De expositie zal de hele maand september te zien zijn. Open dag C-drie houdt een open dag op 4 sep tember van 13.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze open dag wordt informatie gege ven over de cursussen door docenten en medewerkers van het centrum. Hier naast worden natuurlijk ook een aantal andere activiteiten georganiseerd. Traditiegetrouw wordt het een werve lende en interessante dag voor ieder een. Jeugdwerk-garantieplan De technische dienst van C-drie, be staande uit vaste medewerkers Henny v.d. Brink en Bertus van Essen heeft uitbreiding gekregen. Per 20 juni is An- dré Ravesteyn parttime werkzaam. An- dré is hier in het kader van het jeugd werk-garantieplan en krijgt op C-drie gedurende een half jaar praktische er varing en begeleiding op velerlei ge bied, met name de technische kant, om dat daar zijn voorkeur naar uit gaat. Toernooi kinderbowlen Er hebben dit jaar zoveel kinderen ge bowld, dat een enorme groep winnaar- tjes werd uitgenodigd voor het jaarlijks toernooi. Er zijn zelfs 2 middagen voor nodig om alle kinderen, die uit het hele land komen, mee te laten doen. Omdat de leeftijden nogal uiteenlopen, wordt er gespeeld met handicap. De kinderen worden begeleid door een aantal bow lers van de Soester Bowling Bond. Het toernooi werd op 22 en 28 juni gehou den. Op dit moment is nog niet bekend wie er gewonnen heeft, maar uiteinde lijk worden drie winnaars met een mooie beker beloond. Vakantie In de vakantie periode is het rustig in C-drie. De staf kan vele werkzaamhe den, die in de afgelopen maanden zijn blijven liggen, oppakken, verwerken en afmaken. We kijken terug op een druk en succesvol seizoen en gaan met een tevreden gevoel op vakantie. C-dne is gesloten van 15 juli tot 15 augustus. Na die datum kunt u er weer volop terecht: voor cursussen, informatie, muziek, dans, theater, bowling, exposities, een vergadering of een partij'. Wij wensen u allen een heel plezierige vakantie toe. Cursusprogramma Het nieuwe cursusprogramma wordt in augustus huis-aan-huis verspreid in Soest en Soesterberg. Het programma heeft een heel nieuw aanzien, in de vorm van een boekje. Het lay-out is ge maakt door 2 docenten van C-drie, Fred Ros (zeefdrukken) en Nol Visser (fotografie). Het boekje is deels ge drukt door Diana Dienaar in de huis drukkerij van C-drie. Naast een over zicht van alle cursussen is er ook ruimte gemaakt voor een culturele agenda, ho reca- en algemene informatie. De in schrijfformulieren in het programma kunnen ingevuld worden en ingeleverd bij C-drie. Ook tijdens en na de open dag kan men zich inschrijven voor een cursus bij C-drie. Dit moet om begrijpe lijke redenen uitsluitend schriftelijk ge beuren. Na twee artikelen over de mogelijkhe den die er zijn voor arbeidsongeschik ten om vrijwilligerswerk te gaan doen, nu een voorbeeld uit de praktijk: Vraag: "Ik ben sekretaresse op een school geweest. Binnenkort word ik af gekeurd en ik krijg dan een arbeidson geschiktheidsuitkering. Om toch wat zinnigs om handen te hebben, wil ik graag vrijwilligerswerk bij een Kinder telefoon gaan doen. Kan dat met mijn uitkering?" Antwoord: "Voor mensen met een ar beidsongeschiktheidsuitkering bestaan ontzettend veel regels. Maar er is niets geregeld over het verrichten van vrijwil ligerswerk door arbeidsongeschikten. Dat betekent dat de uitkeringsinstan ties, zoals het GAK en de bedrijfsver enigingen, zelf een eigen beleid maken. Ga dus bij uw eigen bedrijfsvereniging na of u vrijwilligerswerk mag doen. In het algemeen valt er over dit pro bleem wel iets te zeggen: iedere ar beidsongeschikte mag in principe vrij willigerswerk doen. Het moet wél ge meld worden bij de uitkeringsinstantie. De melding kan voor die instantie aan leiding zijn over uw arbeidsongeschikt heid en de toekomst te praten. Ervaring leert dat mensen die volledig zijn afgekeurd, meestal meteen toe stemming krijgen om vrijwilligerswerk te doen. Voor de gedeeltelijk arbeids ongeschikten duurt de procedure vaak wat langer. Een uitkeringsinstantie zal er op letten dat het vrijwilligerswerk geen schade aan uw gezondheid kan aanrichten. Daarom is het verstandig geen vrijwilligerswerk te kiezen dat lijkt op het vroegere betaalde werk. Als u vrijwilligerswerk bij de uitkeringsin stantie meldt, leg dan de nadruk op het onverplichte karakter van dit werk, en op de sociale kontakten die u via het vrijwilligerswerk opdoet. Een instantie zal dan niet zo snel toestemming weige ren." Wilt u meer weten over dit onderwerp? De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank heeft een folder over vrijwilligers werk door arbeidsongeschikten. De Vakaturebank is gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630; openings tijden maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur; vrijdag van 11.00 tot 12.30 uur. De Vrijwilligers Vakature Bank is in verband met vakantie gesloten van 8 juli t/m 15 augustus. •9/102. Vrijwilligers m/v gevraagd om oudere gehandikapten te begeleiden tij dens vakantieweken in aangepaste hui zen verspreid door het hele land. •6/102. Kamerbewoningsprojekt in Amersfoort heeft plaats voor enkele vrijwilligers m/v om de bewoners te be geleiden en tevens zorg te dragen voor administratie en praktische zaken. 12/104. Bij de peuterspeelzalen in Soest is plaats voor enkele vrijwilligers m/v. Betrokkenen worden belast met het onderhoud van een viertal tuinen welke zijn gelegen bij de speelzalen. •7/112. Vrijwilligers m/v gevraagd bij de Stichting Jeugdzorg. Zij gaan in sa menwerking met de beroepskrachten kinderaktiviteiten begeleiden zoals: te- ken- en schilderkursus, kookkursus, hout- en metaalbewerking. 17/101. Gastvrouwen/heren ge vraagd in dienstencentrum voor oude ren in Soest. 1/106. De Stichting Vrijw. Vak. Bank Soest vraagt met ingang van 1 september a.s. een medewerk(st)er. Zijn of haar werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit: 1. Bemiddelen tussen vrij willigers en vakature verschaffende in stellingen; 2. Uitvoeren van alle voorko mende administratieve werkzaamhe den; 3. Deelname aan de 2-maandelijk- se teambespreking. Uitgekeken wordt naar iemand die naast goede kontaktue- le eigenschappen in staat is en bereid is in een klein teamverband diverse werk zaamheden te verrichten en de belangen van de vrijwilliger(st)ers wil en kan be hartigen en uitdragen. Verdere informatie kunt u inwinnen bij de WB-Soest of, tijdens de vakantie van de vakaturebank bij de sekretaris. (Tel. 02155-13001). STEENHOFFSTRAAT 55 RISTORANTE LA PERGOLA ANNELIES en FRANCO TELEFOON 02155-23039 Steenhoffstraat 46 De vakantietijd breekt weer aan. Een tijd om veel foto's te maken. Foto's om aan vrienden en bekenden te laten zien, waar we geweest zijn en wat we gedaan hebben. Foto's voor het album of het plakboek. Herinneringen voor later. Een aantal foto's blijven bewaard, tien tallen jaren, soms meer dan honderd jaar. Foto's die dan een beeld geven, zoals de mensen leefden en werkten op dat mo ment, hun huis, de omgeving, de kle ding, het vervoer. Over honderd jaar zullen de foto's van nu aan de mensen die ze dan zien, een beeld geven over deze tijd. Of de fotografie in zijn huidige vorm dan nog zal bestaan, hangt af van de voortgang van de techniek. Oude foto's, ansichten van Soest, zijn te zien in Museum Oud Soest. Ook de expositie Scheepsmodellen kunt u er nog zien. Museum Oud Soest, aan de Steenhoff straat, is geopend zaterdags en zondags van 13.30-17.00 uur. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Steenhoffstraat 46a, Soest. In het filmhuis Artishock start op don derdag 30 juni het zomerprogramma voor de maanden juli en augustus. Elke donderdagavond worden films ge draaid in de bios aan de Steenhoff straat. De aanvang is steeds vastgesteld op 21.00 uur, terwijl de toegangskaar ten 6 gulden kosten (cjp/65+: 5 gul den). Plaatsen reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Het zomerprogramma van filmhuis Ar tishock begint met 'Hector' van regis seur Stijn Coninx en de Vlaamse ko miek Urbanus. De opzet van het ver haal biedt een scala van mogelijkheden voor dolkomische, melige en kolderie ke situaties die Urbanus eigen zijn. Ur banus is in zijn film een weesjongen die opgroeit bij de nonnetjes tot zijn oom Achiel en tante Ella hem komen opha len. Met de smoes dat ze hun neef mee willen nemen op vakantie, verzekeren ze zich van een goedkope werkkracht voor de deegmolen in hun bakkerij te Zwalmzelle. Oom Achiel kan daardoor meer tijd besteden aan de wielercarriè- re van zijn zoon, terwijl tante Ella zich met nog meer vuur kan toeleggen op haar toneelspel, waarvan zij hoopt dat het haar ooit nog eens naar Hollywood zal voeren. Tante Ella is aanmerkelijk jonger dan de oom en Hector is zeer door haar geboeid. Hij heeft echter een concurrent in Ghysels, die in het toneel stuk 'De bedrogen graaf avond na avond de vurigste scenes met Ella doorneemt. 30 juni: Hector 7 juli: Vertigo 14 juli: Yeelen 21 juli: Een zeer morele nacht 28 juli: Sammy Rosie get laid 4 augustus: DIVA 11 augustus: La Casa 18 augustus: Woman of the Year 25 augustus: Rita Bob Sue Too In Kasteel Groeneveld vinden in juli vier voorstellingen plaats van 'Het duinkonijn' van de theatergroep Thije. Deze voorstellingen zijn speciaal ge maakt voor peuters en kleuters. Het verhaal gaat over Leonardo, een dap per duinkonijn, dat indruk wil maken op zijn nieuwe buurvrouw Toefje en dolgraag wil leren vliegen. Om te kunnen vliegen heb je een vlieg machine nodig. Leonardo probeert al lerlei vliegmachines uit. De meeuw ziet het allemaal gebeuren en wil niet dat het konijn leert vliegen. Zal het Leonardo toch lukken om te vliegen? Een voorstelling vol kleur, zand, ver rassingen en kleine anecdotes waaraan kinderen veel plezier zullen beleven. Poppentheater Thije maakt vanaf 1980 voorstellingen voor kinderen van alle leeftijden. De speelsters Lin Dai Boog- erman en Virga Lipman hebben elkaar tijdens een workshop ontmoet en hier uit ontstond een goede samenwerking. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Naast deze voorstelling wordt op dit moment ook gewerkt aan een nieuwe buitenproduktie in navolging van de vorige waarmee ze op markten, brade rieën en festivals veel succes hadden. Medewerkenden aan "Het duinkonijn" zijn: spelers: Lin Dai Boogerman en Virga Lipman; regie: Theo Terra; mu ziek: Araoud van Buuren; decor: Ben v.d. Eerenbeemt. De voorstellingen vinden plaats op: woensdag 6 juli, zondag 10 juli, en woensdag 13 juli en zondag 17 juli. Aanvang: 14.30 uur. Entree f 5,- per persoon. Reserveren: tel. 02154-20446 of aan de kassa. Bij een inbraak in een auto is een radio- cassetterecorder ontvreemd. De ge luidsapparatuur had een waarde van 1400 gulden. Een ingeslagen ruitje van de auto, die stond geparkeerd aan de Heideweg, leverde nog eens een scha depost op van ruim honderd gulden. Uit een woning aan de Kampweg in Soesterberg is een portemonnee met 400 gulden gestolen. De beurs is eigen dom van een 47-jarige inwoner van Soest. Een inbraak in een schoolgebouw aan de Klaarwaterweg bracht de daders geen geld in het laatje. Twee ruiten en een deur sneuvelden, maar er wordt niets vermist. Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 j. iii iniMii'iïiii W rvhmAïr "jf De club "sport en spel" van het dien stencentrum Honsbergen hield afgelo pen maandag de jaarlijkse barbecue avond. Dit vormt telkens de afsluiting van een seizoen. Ongeveer tachtig mensen, waaronder veel bewoners van Honsbergen, maak ten gebruik van de aanwezigheid van de barbecue-grill en smulden tijdens het gezellige samenzijn aan de Wiardi Beckmanstraat. De sport- en spelactiviteiten Van Hons bergen vinden iedere maandag plaats tussen 19.00 en 22.00 uur. Het nieuwe seizoen begint op maandag 5 septem ber.

Soester Courant | 1988 | | pagina 13