Splinter Eemland b.v. r5 'if#-f pi^MB-wielrenners op doortocht in Soest Weinig animo voor zwemvierdaagse Soest TV Soest-Zuid beleefde sterk open toernooi Super Van Doorn volleybalt tegen Hema Afscheid van Gert Aalderink (38) van DVS Marcel de Boer wint kwart triathlon Baarn SPORT SPORT P/u NMB-ers 225 kilometer KRR actief in Alkmaar en Lelystad FIETSCROSS Nic. van Dam active sports INTERNATIONAL GOLF 10-30% korting ZWEMMEN Dakwerken TENNIS GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD AUTO'S Nieuwe naam Stam-SoVoCo JEU DE BOULES De Gemshoorn RUITERSPORT Oefenparcours bij Manege Eldorado SOESTER COURANT VVf 3 SDAG 29 JUNI 1988 SOESTER COURANT Foto: Goos van der Wilt. voor de g eftaraffeapte gorters I Zaterdag 25 juni gingen de Kings Road Riders naar Lelystad. Er waren 9 rijders aanwezig. Bij de Open klasse behaalde Toire Marsé een 5e plaats in de finale. Dennis ging on deruit en werd van de baan gedragen in de finale (alles viel gelukkig mee). Ro bin werd le in de finale, Erwin 3e en Mark en Jessica werden uitgeschakeld in de manches. Jessica moest het tegen jongens opnemen in die Open Klasse, dus zij had weinig kans. Bij de Junioren werd Dennis 2e, Toire 3e, Bennie 5e, Jeroen 5e en Mark le dit alles in de manches. Bij de meisjes werd Jessica le, bij de Cruisers werd Erwin le en tot slot be haalde recreant Patrick Fros ook een le. Zondag 26 juni moest men iets verder weg naar de Alkmaarse Kaascrossers. Dit was een wedsstrijd voor het afde- lings kampioenschap, de 2e van 3 wed strijden dus belangrijk om de punten in de wacht te slepen. Bij de junioren behaalde Dennis Krol een 3e plaats in de finale en Mark de Schiffart werd 4e. Jessica van de Wolk werd in de manches uitgeschakeld Er win Marsé, Örjan Kers en Sancho Kers behaalde respectievelijk een 5e, 5e en 3e plaats in de finale. Bij de Experts werden Robin v.d. Wolk, Erwin Marsé en Sancho Kers uitge schakeld in de manches, Örjan Kers be haalde daar wel de finale en werd 5e. Zaterdag 2 juli houden de K.R.R. zelf een Streekcross. De fietscrosswedstrijd begint om 12.00 op golfsets. ballen, tassen, karren en schoenen van de beste merken. Ook test-clubs te huur. v.Weedestraat 16 - Soest Vrijdagavond rond zeven uur arri veerden de 26 deelnemers aan de 225 ki- lomter lange fietstocht, georganiseerd door de Nederlandsche Middenstands- bank regio Midden-Neder land bij het NMB-hoofdkantoor aan de Van Wee des t raat. Dat was een van de etappekan toren in de tocht, waaraan uitsluitend medewerkers van de bank meededen en waarvan de opbrengst bestemd was voor het Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten. De route ging van Zeist via o.a. Harderwijk, Lelystad, Hilversum, Utrecht, Leer dam, Leusden, Culemborg en Soest weer terug naar Zeist. Onder de wielrenners bevond zich ook drs. L.A. van Etten, directeur NMB- Soest, die de bijdrage van zijn kantoor op de spaarrekening bijschreef. In totaal bracht de fietstocht 2250 gulden op. Speaker Frans van Dusschoten (rechts op de foto) sprak de renners op hun doortocht op de van hem bekende pro fessionele wijze bemoedigend toe. In de loop van de week wordt bekend wie de prijsvraag heeft gewonnen, waarbij de deelnemers moesten raden hoeveel meter de renners binnen de bebouwde kom van Soest hebben afge legd. De eerste drie prijswinnaars ont vangen een NMB-Etappe-spaarreke- ning ter waarde van resp. 200, 150 en 100 gulden. v;i$ Op de eerste avond van de nationale zwertivierdaagse in Soest zijn niet meer dan 250 mensen afgekomen. Dat is een teleurstellend aantal, vooral in vergelijking met voorgaande jaren toen soms zes- tot achthonderd zwem mers vier dagen lang de verplichte af stand aflegden. Het Soester Natuurbad zag er maan dagavond leeg uit. Hoeveel mensen zich gisteravond op het laatste moment nog hebben ingeschreven kon voor het sluiten van deze krant niet worden overzien. Gisteravond werd een de monstratie met skateboards gegeven. Tijdens de eerste avond konden met na me de jongere deelnemers schatgraven in het traditionele schuimbad. Een luchtbed vormt vanavond de attractie tijdens de nationale zwemvierdaagse, die vrijdag wordt afgesloten met een barbecue. Alle zwemmers, die dan vier dagen 250 of 500 meter hebben ge zwommen, krijgen die avond tevens de medaille. In het Natuurbad komen morgen eigenaars van radiografisch be stuurbare auto's voor een demonstra tie. De organisatie heeft weinig reclame ge maakt voor de nationale zwemvier daagse. Dat is mogelijk een oorzaak van de lage opkomst. De weersomstandig heden waren maandag redelijk voor Het schuimbad is een traditioneel ac tiviteit tijdens de zwemvierdaagse. Foto: Goos van der Wilt. een duik in het water. In de kassa's van het Natuurbad lagen maandag bijna 600 kaartjes klaar, maar daarvan werd nog niet de helft van de hand gedaan aan deelnemers. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-125 77 Het 5e open tennistoernooi, georgani seerd door de TV Soest-Zuid is we derom een groot succes gebleken. Na dat er in de toernooi-week maar liefst 401 partijen waren verspeeld kon de balans van hef toernooi opgemaakt worden. Het sterke deelnemersveld zorgde vooral in het finaleweekend voor een grote publieke belangstelling. In het sterk bezette B-toernooi bleek dat de winnaars van het Open Toernooi 1987 vaak niet in staat waren hun titel te pro longeren. Zo verloor John Broekhuis zijn finale in de enkel B. in drie sets van de verrassend sterke Edwin Baan. Ed win, een ex. LTC Soest lid, bracht met aanvallend en wisselend spel John Broekhuis i*. de problemen, en na bijna 3 uur werd de wedstrijd in drie sets in zijn voordeel beslist. Ook de titelverde digers in het herendubbel, Koen Hove ling en Rob Tak redden het niet in hun finale. De Soestdijkers Pieter Verbrugh en Bert v. Wede wonnen in drie sets van hun tegenstanders van het Hilversumse Melkhuisje. Bij de dames single B ontbrak de titel- houdster van vorig jaar, Esther Pastor, die zich vorig jaar zo sterk manifesteer de. Haar tite!,#overgenomen door de Bosheimse M. v. Drooge. Zij won de finale in 2 sets van M. v.d. Sluis. In het gemengd dubbel-B was de overwinning voor een dubbel uit Meppel. Voor Kat- ja Kunfeld en Silvester Jorna bleek de verre reis niet voor niets te zijn geweest. Zij wonnen de finale van wederom John Broekhuis en zijn partner Milou Ros. In de finale dames enkel Cl echter kon Katja Hunfeld het niet bolwerken tegen het talent van de organiserende TV Soest-Zuid, Mariëlle van Soest. Mariël- le besliste de wedstrijd in 2 sets in haar voordeel. De herenenkel Cl was een onderonsje tussen twee Bosheimers, Smeekers en Wingelaar. Smeekers, nog aardig op dreef in het B-toernooi tegen de smaakmaker van het toernooi, Jan Heiwegen, kreeg bij Wingelaar geen voet aan de grond en verloor kansloos in twee sets. De damesdubbel in C gaf een jong-oud confrontatie te zien. De Soester talenten Sonja Huizinga en Ma riëlle van Soest moesten tot het uiterste gaan tegen Ex-B-speelster TruusTour- né en Anneke Losman. Uiteindelijk bleek de betere techniek van de talen tjes de doorslag te geven. Ook in het D-toernooi werd er op het scherpst van de snede gestreden gezien de vele 3-set- ters die het publiek bleven boeien. In de heren Dl was het Auto Smeeing duo Smeeing/Nederhof succesvol met een wederom 3-sets overwinning. TV Soest-Zuid heeft met haar sponsors Auto Smeeing, Drukkerij Practicum, Hooijer Gereedschappen, Sporthuis Eb Kareisen, Boutique des Fleurs, we derom bewezen een succesvol en vooral sfeervol toernooi te kunnen organise ren. Districtstitels Twee jeugdteams van de TV Soest- Zuid behaalden onlangs de districtsti- tel. Het team bestaand uit Floortje Brouwer, Saskia Huizinga, Xander de Groot en Maarten Zoetelief gespon sord door C1000 en getraind door Glenn v. Kleef won verdiend. Het team van Stephan Zoetelief, Frank Meijer, Oscar Rigter en Koos Steenbakker, ge sponsord door Praticum drukkerij en getraind door Glenn van Kleef wonnen eveneens zeer verdienstelijk. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Zo'n 16 leden, waaronder ere-lid Her man Frankena, hadden gehoor gegeven aan de oproep van het bestuur om een buitengewone ledenvergadering bij te wonen. Alvorens voorzitter Jan Lijke- dijk het voorstel tot naamsverandering in stemming bracht, gaf hij aan dat de vereniging zich ten doel had gesteld prestatie-volleybal op hoog niveau te brengen. Om dit te realiseren zijn er zekere finan ciële consequenties, welke niet via con tributieverhoging kunnen worden op gelost. Vandaar dat het bestuur zo'n twee maanden geleden een sponsor commissie heeft aangesteld, bestaande uit Jan Paauw, Arjan Grift, Henk Neijs- sen en Evert Hooijer welke de opdracht kreeg alle sponsorzaken te regelen. Tijdens de vergadering gaf de sponsor commissie een kort verslag van zijn werkwijze en bevindingen. Hierin kwam duidelijk naar voren dat de rpprk bestaande sponsor-relatie met de firma Stam aanmerkelijk kon worden verbe terd als er naamskoppeling zal gaan plaatsvinden. De sponsor-commissie adviseerde het bestuur dan ook de naamskoppeling op korte termijn te la ten plaatsvinden omdat de NeVoBo al leen naamsverandering accepteert voor 1 juli. Verder deelde de commissie de verga dering mee dat er nog tal van co-spon- soring mogelijkheden overblijven en waar ook de hoofdsponsor Stam ruimte voor geeft. Eén van de eerste die daar gebruik van gaat maken is de firma Pro- car die als hoofdsponsor gaat optreden van het internationale dames-toernooi en ook het eerste dames team gaat on dersteunen. Tijdens de stemming ble ken alle aanwezigen leden geen be zwaar te hebben tegen de nieuwe ver- enigings naam Stam-SoVoCo. Jeu de Boulesvereniging "De Gems hoorn", heeft voor eigen leden op 3 achtereenvolgende zondagen een zo- mertournooi georganiseerd. De eerste wedstrijden vonden plaats op zondag 26 juni j.1. Er namen 5 doublet- tes aan deel. Iedere doublette speelde 3 wedstrijden. Ieder lid van de vereniging kan er aan meedoen, ook indien men b.v. maar één zondag kan meespelen. De komende zondagen wordt er op nieuw geloot en worden er weer dou- blettes gevormd. Gezien het aantal le den hoopt de vereniging de komende zondagen op meer deelnemers. Bruno Ghironi en Marco Alkema van De Gemshoorn zorgden voor een goede presta tie in een landelijk toernooi in Leusden. In de D-poule behaalde het tweetal een eerste prijs. na de grandioze finale van Oranje tegen Rusland werd er zaterdag bij Eldorado in opperbeste stemming een begin ge maakt met het oefenparcours 40 cm. voor ponies. In zo'n grote buitenbak met al die hindernissen bleek het voor de jeugdige amazones nog een hele kunst te zijn om de pony rond te sturen. Slechts Antoinette de Vries en Leila Lambrechts lukte dit zonder fouten. In de barrage was Antoinette met haar po ny Ivanhoe de snelste en zij kreeg dan ook het oranje lint uitgereikt. Het 60 cm. parcours (yoor paarden liet zien dat ook volwassenen last kunnen hebben van wedstrijdzenuwen. Peter van de Meer had ze nog het best in be dwang en werd eerste. De ponies reden hierna hetzelfde parcours en lieten zien hoe het ook kan. Na twee zeer specta culair gereden barrageritten van Myr- the Laus op Jimmy en Kim van Dam op Gipsy mocht Myrthe zich winnares noemen, omdat ze bijna twee seconden sneller was dan Kim. De rubriek 80 cm. paarden kende de meeste foutloze ritten. De verrassende winnaar werd alweer Peter van de Meer op Uranus, dicht op de hielen gezeten door Leone Visser met Rouelle en Me rel Schurink met Recer. Ook de pony- ruiters reden het 80 cm. parcours. Hier won Hubert Veltmeijer met Stanny voor Donna de Kramer met Pinto. De avond werd afgesloten met een 100 cm. parcours voor paarden. Geen en kele combinatie wist foutloos rond te komen, maar de heer Smits met Sam had de minste strafpunten en werd eer ste. Ook de sportavond voor personeel van Super Van Doorn en de Hema in Wageningen heeft voor een belangrijk deel in het teken gestaan van het Oranje-succes. Na de volleybalwed strijden in sporthal Beukendal werd het feest onverdroten voortgezet met de polonaise en zang. Super Van Doorn en de Hema in Wage ningen houden ieder vooijaar een sportevenement. Vorig jaar werd ge voetbald, dit keer stond men met zes teams op het volleybalveld in sporthal Beukendal, waar leden van Stam-So- VoCo een helpende hand reikten. Het gemengde toernooi nam ongeveer twee uur in beslag. In totaal namen meer dan honderd medewerkers van de twee supermarkten deel. De wedstrij den verliepen in een sportieve sfeer, waarna het feest om de 2-0 zege van het Nederlands elftal op Rusland werd voortgezet. De stemming zat er direct in en tussen de bedrijven door werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Win naar van het toernooi werd Hema 1, ge volgd door Super 6, Hema 2 en Super 2. Vervolgens werden de polonaises weer in gang gezet In het najaar volgt de traditionele per- soneelsavond. Volgend jaar zal in het voorjaar mogelijk een handbaltoernooi worden gehouden. Dat vindt dan mogelijkerwijze in Wage ningen plaats. De heer Van Doorn van de gelijkna mige supermarkt overhandigt de eerste prijs aan een medewerkster van de He ma. Gert Aalderink van DVS Knollentuin is gestopt. De 38-jarige doelman zette vorige week donderdag een punt ach ter zijn zaalvoetbalcarrière. Ter gelegenheid van zijn afscheid had den zijn teammakkers 'achter zijn rug om' een vriendschappelijke wedstrijd georganiseerd tegen SVM Boys uit Voor de tweede keer in successie heeft Marcel de Boer uit Soest de Baarnse kwart triathlon op zijn naam geschre ven. De atleet van AV Pijnenburg had 2 uur, 6 minuten en 8 seconden nodig om de drie onderdelen te overbrugg- gen. Tweede werd Henk Schaak, die voor eigen publiek een minuut na De Boer over de meet kwam. In het wedstrijdbassin van Bosbad De Vuursche rekenden De Boer en Schaap al met de concurrenten af. De kilometer legden ze zwemmend in iets minder dan een kwartier af. Het onderlinge verschil bedroeg slechts twee seconden, en dat zou op de fiets tien tellen meer worden in het voordeel van Henk Schaap. De begeleider van de Soester triathleten moest tijden de tien kilometer lopen aan snelheid inboeten. De Boer haalde hem in om bij de finish een voorsprong van 55 seconden te hebben Qpge- bouwd. Derde in de wedstrijdgroep werd de Soester Henk Wardenaar (2.18.19), die met name op de fiets de basis legde voor het brons. Zijn plaats genoot Geert-Jan Westra legde beslag op de vijfde plaats in een tijd van 2.17.38. De veteraan Joop van Oranje werd in zijn leeftijdsklasse onbedreigd winnaar door in 2.18.27 als zesde te fi nishen in het totale deelnemersveld. Ook de overige Soester triathleten de den van zich spreken door voorin te ein digen. Bij de recreanten werd de eerste prijs opgestreken door G. Egberts, die de kwart triathlon volbracht in 2.21.10. Hij versloeg in de eindsprint B. Léfèl. De beste dame in Baarn was Yvonne Sikking in twee uur en bijna drie kwar tier. De organisatie van de kwart triathlon was in handen van het recreatieteam Foto: Goos van der Wilt. van Bosbad De Vuursche. Dat werd bij gestaan door de zwemclub De Vuur sche en een aantal vrijwilligers van de Baarnse EHBO. Geen van de 65 deel nemers viel uit. Waterpolo In Bosbad De Vuursche wordt vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 juli een inter nationaal waterpolotoernooi afge werkt. Damesteams uit Brazilië, de Verenigde Staten, Engeland en Neder land geven acte de présence. De ver wachting is dat de teams sterk waterpo lo spelen. Iedere jaar wordt onder aus piciën van de KNZB een waterpolo toernooi in Bosbad De Vuursche ge houden. De wedstrijden beginnen vrij dagavond. In hetzelfde openluchtbad vindt op 14 augustus de Vuurscheioop plaats. Gert Aalderink op de schouders. Foto: Goos van der Wilt. Maartensdijk. Bij die club staat Aalde rink op het veld tussen de palen. Een minuut of tien voor het einde van het door DVS met 5-3 gewonnen duel werd het spel even stilgelegd. Aalderink ging op de schouders en ontving bloemen en geschenken, waaronder een beeldje. Later op de avond zou de scheidende doelverdediger tot erelid van DVS wor den benoemd. Gert Aalderink, in het dagelijks leven werkzaam bij de PTT, kwam in 1981 bij DVS. In dat jaar werd de zaalvoetbal club opgericht door onder anderen Re- né Ribberink en Hennie Verwoerd. Zij kenden Aalderink als keeper van Hees. In het eerste seizoen bleef het bij enkele vriendschappelijke wedstrijden, maar daarna promoveerden de Soester zaal- voetballers al van de derde naar de tweede klasse. Binnen een periode van vijf jaar werd zelfs de hoofdklasse be reikt, waarin DVS momenteel nog uit komt. Het hoogtepunt voor Gert Aal derink was echter de bekerfinale tegen CDN in De Bilt. DVS verloor met 1-2, "Maar er waren zoveel toeschouwers. De ambiance was geweldig," herinnert Aalderink zich. Blessures en andere be zigheden deden hem besluiten de zaal schoenen aan de wilgen te hangen. "Ik kreeg de laatste tijd steeds meer last van blessures. Pasgeleden ben ik nog aan m'n knie geopereerd. Bovendien ben ik heel erg druk. Op een gegeven moment moest ik kiezen tussen zaalvoetbal en de andere dingen." Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Ineen avond kader ganise terijcc ger Jo Over! becue door Ook c deze 2 aanwt Er wa naars king, i deore vrouv van d> waren Voorï zonde duurd werke video "Hoe was h sen v; beloo dan z

Soester Courant | 1988 | | pagina 14