Splinter Eemland b.v. Henk Schaak le triathlonkampioen Soest Geringe opkomst bij KRR-streekcross Vijf Soester toerrijders in monsterrit Bowling-prijswinnaars bij C-drie "Jongens, ga nou eerst eens op vakantie SPORT SPORT ATLETIEK Triathleten gegroepeerd verder ATLETIEK Soester equipes snel op Zandvoort AUTOCROSS Vrij spelen bij Bridgeclub ONI FIETSCROSS al GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Pijnenburg-jeugd actief in Hilversum ATLETIEK DUIVENSPORT Wedvluchten Café De Kuil en Menks Haardhout treden op als sponsor WIELERSPORT f BH ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Bobo's WOENSDAG 6 JULI 1988 SOESTER COURANT Zaterdag j.1. hield de Soester Triath- lontrainingsgroep haar eerste kam pioenschappen, welke werden afge werkt tijdens de Super Prestige kwart triathlon van Scherpenzeel. Henk Schaak en Marcel de Boer zorgden voor een zeer spannende strijd. Een week eerder had Marcel zijn oefen- meester weten te kloppen tijdens de Baarnse triathlon. Nu verwees Henk zijn pupil met miniem verschil naar de tweede plaats. Bij het zwemmen over 1 km. was Marcel met 15.26 min. maar 10 sec. sneller uit het water. Op de fiets moesten zj 49,5 km. afleggen. Zij wis selden diverse malen van positie, maar geen van beiden kon een beslissing for ceren. De fietstijden bedroegen voor Henk 1 uur 18.14 min. en Marcel 1 uur 18.44 min. Tijdens het lopen wist de ge routineerde Henk Schaak een kleine maar beslissende voorsprong te nemen. Marcel probeerde zijn achterstand te overbruggen, kwam nog wel een keer heel dicht bij, maar moest toestaan dat Henk voor hem over de finish ging. Hun looptijden waren over 10,6 km. 37.37 min. voor Henk en 37.40 min. voor Marcel. Eindtijd voor Henk 2 uur 13.06 min. Marcel volgde op slechts 30 sec. Voor het brons waren drie gegadigden, Kees Rietveld, Geert-Jan Westra en Ton Zwart. Tijdens het lopen bleken de krachtsverschillen zo gering, dat zij na enkele kilometers een groepje vorm den, dat tot het einde bijeen bleef. Om dat niemand op zijn eindsprint ver trouwde, finishten zij in 2 uur 32 min. 39 sec. gezamenlijk op een 3e plaats. Rob de Haas werd klubkampioen bij de veteranen. Hij was echter ook naar Scherpenzeel gekomen voor een ere plaats in het totaalklassement. Nadat hij als 3e het water verliet met een per soonlijke recordtijd van 17.15 min. kwam hij tijdens het fietsen al snel aan de leiding en was bezig een voorsprong op te bouwen toen een lekke band hem naar een van de laatste plaatsen terug wierp. Na reparatie startte hij zijn in haalrace, hetgeen hem uiteindelijk nog op een 6e plaats terugbracht: totaaltijd van 2 uur 20.27 min. Grootste pechvo gel was veteraan Joop Oranje, die maar liefst driemaal een lekke band kreeg. Desondanks stelde hij zijn 2e plaats vei lig. Totaaltijd 2 uur 46.32 min. Bij de junioren, die hun kampioenschap over 1/8 triathlon betwistten, was Jack Belt de sterkste. Ook in de wedstrijd pakte hij een ereplaats. Als goed atleet realiseerde hij de snelste looptijd en bracht het met slechts 16 sec. verschil tot een 2e plaats in het totaalklasse ment. De prestaties van Jack waren 500 meter zwemmen in 8.48 min., 25 km. fietsen in 40.31 min. en 5 km. lopen in 18.57 min. Totaaltijd 1 uur 11.33 min. Piet Majoor Het Limburgse Stein vormt zondag het decor van het officiële Europese Kam pioenschap halve triathlon. Onder de deelnemers zal zich dan ook de Soester triatleet Piet Majoor bevinden. Wat be zielt deze 56-jarige topsporter om zich in deze zware kombinatiesport te stor ten? Het parkoers mag het zwaarste van Nederland worden genoemd. Voor het eerste onderdeel duiken de deelnemers via een Le Mans-start in het Wilhelmi- nakanaal om vervolgens 2500 meter zwemmend af te leggen. Weer op het droge volgt een van de zwaarste be proevingen op een fietsparkoers over venijnige klimmetjes van de Snijders- berg, Slingerberg en Maasberg. Na deze 80 km. lange aanslag op de krachten van de deelnemers krijgen ze nog een loopparkoers voorgeschoteld dat niet minder licht is. Na 21 km. hardlopen zullen de plaatsen verdeeld zijn. Het volbrengen van deze krachtproef is voor Piet slechts een aanloop naar het grote werk, de hele triathlons van Roth (Dld.) en Almere. Majoor, die altijd tracht het beste voor zichzelf op te eisen, start niet alleen om de wedstrijd te volbrengen. Hij zal ook trachten een goede plaats te veroveren. De hoogste eer is zijn uiteindelijke doel. Hij werd gegrepen door de TV-beelden van de triathlon van Almere, waarin hij als oudste deelnemer iemand zag figu reren, die minder levensjaren had dan hijzelf. Dit wilde hij ook, maar dan met groot verschil de geleverde prestatie verbeteren. Piet Majoor. Dankzij het initiatief van vier atleten uit Soest en Baarn kunnen triathleten uit de regio voortaan gericht trainen voor deelname aan de nog steeds aan populariteit winnende triathlons. Ze hebben de triathlon trainingsgroep De Schieter in het leven geroepen en ho pen volgend jaar een heuse vereniging op te richten. Niet minder dan vijf Soester equipes hebben zondag deelgenomen aan de zevende rallysprint op het circuit van Zandvoort. Gesteund door tientallen supporters behaalden de Soesters wis selende resultaten. Goed was de klassering van Ronald van der Grint en navigator Chiel Bos te noe men. In de Ford Escort werden ze vier de in hun klasse en tiende in het alge meen klassement, dat overigens werd gevormd door 120 equipes. Een ver keerde bandenkeuze kostte in het eer ste deel zeker twintig seconden, maar daarna zetten Van der Grint en Bos snelle tijden neer. Het duo Burger/ Reuring, dat bekend staat om de mooie rijstijl, reed naar een 21ste plaats. Mo- torpeeh trof de equipe Dekking/De Bruin, maar ondanks die tegenslag ein digden de twee als 53ste. Met een Ford Escort standaard reden Wijnands/Roelands de eerste wed strijd. Een 63ste plaats was het resultaat voor de debutanten, die daarmee de equipe Kuyer/Reijne voorbleven. De laatsten kregen tijdens de rally op Zandvoort echter moeilijkheden met de ontsteking. Daardoor vielen ze terug naar de 87ste positie op de ranglijst. De autorallysport wint in Soest steeds meer aan populariteit. Meer en meer equipes uit onze woonplaats komen uit in officiële wedstrijden. Ook de presta ties liegen er niet om. Chiel Bos, die in Zandvoort Ronald van der Grint te hulp schoot omdat zijn vaste navigator zelf wilde rijden, voert het klassement aan om het kampioenschap nationaal. De Soester rijdt in een Ford Escort. De publieke belangstelling uit Soest voor de coureurs is eveneens groot. Afgelo pen zondag volgden ongeveer zestig supporters de verrichtingen van hun Soester favorieten. "We zitten nu in een aanloopfase. Bij veertig leden beginnen we een club, dat zal wel in de zomer van 1989 worden," zegt Ton Zwart, één van de mensen achter TTG De Schieters. Nu, nog geen twee weken nadat men ruchtbaarheid aan de zaak heeft gegeven, hebben al vijftien triathleten belangstelling ge toond. De sporters trainen onder lei ding van Henk Schaak uit Baarn. Ze be talen geen contributie, maar hoeven slechts de portemonnee te pakken voor de entree van het Soester Natuurbad of De Turf. De trainingen vinden in die baden plaats. Een keer in de veertien dagen wordt een totale training gehou den, waarbij alle drie onderdelen van de triathlon aan bod komen. De triathleten zoeken elkaar op omdat de atletiekverenigingen hen niet alle voorzieningen voor de trainingen kun nen bieden. "De club kan ons niet dat gene laten doen wat we graag zouden willen. Niet alles is mogelijk bij Pijnen burg," aldus Zwart, die daar snel aan toevoegt dat er geen sprake is van pro blemen met de vereniging. "Maar ze hebben nu eenmaal geen zwembad." Triathlon is volgens Ton Zwart een du re sport. Per seizoen ben je al gauw 1500 gulden kwijt aan materiaal, on derhoud en reizen. En dat voor tien tot vijftien wedstrijden per jaar. "Bij de trainingsgroep spaar je de contributie uit, zodat je misschien duizend gulden kwijt bent. We zijn ook in onderhande ling met sponsors. Er zijn mogelijkhe den, maar ze willen natuurlijk eerst een echte vereniging zien. Daarmee moeten we tot volgend jaar wachten." De initiatiefnemers van TTG De Schie ter houden deze zomer drie introduc tiedagen. De eerste is op zondag 10 juli. Dan kunnen belangstellenden zich evenals op 24 juli en 7 augustus om 9.00 uur melden in het Soester Natuurbad. Voor meer informatie kan men terecht bij Ton Zwart, tel. 23600 of Henk Schaak, tel. 02154-14180. Traditioneel houdt ONI in de maanden juli en augustus "open huis" met het spelen van een zomercompetitie. Op de dinsdagavonden, aanvang 19.30 uur in de Rank, Soesterbergsestraat 18. Vooraf graag een telefoontje tussen 12.00 en 14.00 uur aan mevr. Landstra: 02154-14748. U bent van harte wel kom. Geen grote opkomst bij de streekcross in Soest, een treffen van naburige fietscrossclubs. Voordat de regen zich aandiende was de wedstrijd voorbij. De baan was lekker hard en de presta ties redelijk. Bij de junioren werd Ronald Laurens eerste in de manches, evenals Mare de Schiffart. In de finale van de achtjarigen was de uitslag: Dennis Krol (1), Toine Marsé (5) en Sagar van Dijk (6). Bennie en Jeroen Hagen werden uitgeschakeld in de manches. De Soester recreanten, nog ni/et al te er varen in het fietscrossen, leverden wis selende prestaties. Mischa Wijnbergen en Axel Raadgever werden uitgescha keld in de manches. Patrick Fros werd eerste. De experts Robin van der Wolk en Er- win Marsé, de cruisers Örjan Kers en Erwin Marsé en Girl Jessica van der Wolk namen steeds de koppositieW Alleen cruiser Vedo van Dijk liet het af weten en werd tweede. In de finale van de open klasse werd Ronald Laurens derde, evenals Robin van der Wolk. Dennis Krol werd in de finale vierde, Sagar van Dijk en Toine Marsé, wiens talent plotseling voor de dag komt, werden in de halve finale uit geschakeld. Mare de Schiffart werd in de manches uitgeschakeld. Aan een afdelingswedstrijd in Hilver sum namen twee Soesters deel. Ronald Laurens bereikte in de finale van de open klasse een vijfde plaats, in zijn ei gen klasse ging hij in de finale als derde Foto: Goos van der Wilt. over de'finish. Sagar van Dijk vloog in de finale van zijn eigen klasse uit de baan. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 41/ Afgelopen zaterdag namen de pupillen van AV Pijnenburg in Hilversum deel aan de tweede wedstrijd van de zomer competitie. Omdat de vorige wedstrijd door het slechte weer niet kon door gaan, moesten de jeugdige atleetjes ex tra hun best doen om zich toch te plaat sen voor de finale die in het najaar ge houden zal worden. In het ploegenklassement bereikten de meisjes pup. A enkele goede resultaten. Zij werden respectievelijk 2e, 3e en 7e. Individueel was Marije Ambags de bes te Pijnenburger met 1068 punten. De ploegen van de jongens pup. A wer den 5e, 6e en 1 le. Hier was het Bart in 't Hout die met een puntentotaal van 1198 als beste Pijnenburger uit de bus kwam. Albert Stuyvenberg (pup. A) deed bij het hoogspringen van zich spreken door maar liefst 1.25 te trotseren. Bij de jongens pup. B werd Thomas Ruiter le, met een puntentotaal van 1236. Ook op de 1000 meter ging hij als eerste over de streep in de tijd van 3.42 minuten. Bij de allerjongsten de pup. C, werd de jongensploeg 4e in het ploegenklasse ment. Trainer Paul de Wolf kan terugzien op een goede wedstrijd. Dat zijn werk door ouders en pupillen gewaardeerd wordt kon hij na afloop van deze dag merken, toen hij uitbundig in de bloemetjes werd gezet. Na twee jaar als trainer actief te zijn ge weest nam Paul afscheid van de vereni ging. Met spijt, zoals hij zelf opmerkte. Voorzitter René van Zee benadrukte in zijn toespraak het belang van goede training. Paul de Wolf heeft veel bereikt met zijn jeugd. AV Pijnenburg hoopt dan ook een op volger te vinden die de trainingen in het nieuwe seizoen op enthousiaste wijze zal voortzetten. Goor Zondag werd Joop van Leijenhorst le in een 15 km wegwedstrijd in Goor. In de eerste 5 km van deze Zeldamloop had Joop al met de konkurrentie afge rekend. Op dit parkoers, dat iets te ruim bleek te zijn bemeten, kwam hij tot een prima tijd van 51 min. 16 sec. Wedvlucht vanaf Compiegne over een afstand van 350 kilometer bij een zuid westen wind. De Vriendschap Aankomst eerste duif 10.02.26 uur, snelheid 1698.03 mtr. per minuut. Aankomst laatste prijsduif 10.25.53 uur. Uitslag: Comb. Altenaar/Reijerse 1 10 31 39 46 52, B. Schimmel 2 3 4 18 21 27 28 33 47 58, J. Koster 5 6 12 23 30 40 43, W. Hoffmann 7 35 38 42 57 59 62, C. Bok- ma 8 19 25 32 49 50 51 54 61, Comb. Rini 9 14 56, J. Kruseman 11 26 44 60, A. Stolker 13 15, Sukel v. 't Klooster 16, C. Kaats 17 55 66 71, Comb. Hui- zinga van Doorn 20 24 41 45. Soest Er waren 184 duiven in concours. De eerste prijsduif arriveerde om 10.05.06. Deze haalde een snelheid van 1669.35 m.p. min. Uitslag: Hornsveld-v. 't Net 1 2 5 1115 16 17 19 22 23 27 33, D. Huisman 31218 2136, B. v. Hornsveld 4, P. Limper 6 7 24 28 34, A.A. de Kruyf 8, H. Huisman 9, A. v. Hornsveld 10 13 20 29 37, Comb. Vogel 14 25 31, Comb. Mol Zoon 26 32, T. v. Deuveren 30 35. De Zwaluw In concours waren 359 duiven, die om 6.35 uur in vrijheid werden gesteld bij een matige zuidwesten wind. Aan komst eerste prijswinnende duif 10.00.58 uur, snelheid 1.709,05 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif: 10.22.03 uur. Uitslag: W.H. van Dorrestein 1 24 60, A. de Bes 2 3 20 30 32, R. van Egdom 4 22 47, K. Kok 5 23 72, Th. Wigtman 6 33 35 54 57, K. de Jong/Hogers 7 34 38 59, H.G. Entjes 8 18 26, R. Voskuilen 919 41 68 71, Joh. Schimmel 10 51 53, J. Duyst 11 12 43, H. Woudstra 13 56, J. v.d. Belt Klzn. 14 16 21 28 39 46, H. de Bree 15 40 48 49 55 66, Fr. Limburg 17 50. Vijf Soester toerfietsers doen zaterdag 9 juli mee aan de koers Maastricht- Den Helder. De start van de monster rit over 350 kilometer is 's nachts om 0.00 uur in de Limburgse hoofdstad. De 600 deelnemers vertrekken om de zes seconden. De Soesters J. Coeman, J. Schoonho ven, F. Schowink, F. Voorhout en P. Nijhuis weten zich gesteund door de sponsors café De Kuil en Menks Haard- hout. Ze hebben zich terdege voorbe reid op de rit van zuid naar noord en hebben de nodige kilometers in de be nen. Het vijftal reed onder meer Luik- Bastenaken-Luik, een Belgische klas sieker van 215 kilometer. Tijdens het Rondje IJsselmeer legden de toerrijders 250 kilometer af en in het kader van de Soest-Soest uitwisseling overbrugden ze 300 kilometer om in de Westfaalse stad te worden binnengehaald. De deelnemers aan Maastricht-Den Helder moeten proberen binnen de 17 uur in de marinestad aan te komen. Als dat lukt mogen ze meedoen aan een Foto: Goos van der Wilt. tijdrit over 15 kilometer. De winnaar van die tijdrit krijgt een zilveren race fiets met een gwicht van 1 kilogram. Ook is tweemaal de zilverwaarde van die fiets in geld te winnen. Of de Soes ters in aanmerking komen voor een prijs is gezien het grote deelnemersveld een grote vraag, maar het voltooien van de rit moet de vijf al voldoening geven. En als Coeman, Schoonhoven, Scho wink, Voorhout en Nijhuis erin slagen om de 350 kilometer binnen de 17 uur te overbruggen, dan kan het geluk al niet meer op. Vrijdagmiddag vond in C-drie de feestelijke prijsuitreiking plaats van de bowling-wedstrijden, die op 22 en 29 juni j.1. waren gehouden tussen de in totaal ca. 200 jeugdige bowlers, die tij dens de "verjaarspartijtjes" in het cul tureel centrum van Soest het afgelo pen jaar als winnaars uit de bus waren gekomen. Sinds vorig jaar is het verjaardag vieren in C-drie steeds populairder geworden. De kinderen kunnen zich dan uitleven op de versierde bowlingbanen en C-drie bezorgt de winnaar altijd een fraaie medaille en een huldiging die klinkt als een klok. Tevens volgt een in schrijving in het C-drie "Book of Re cords". Van de ongeveer 200 winnaars die aan het einde van het seizoen hun krachten met elkaar maten waren er heel wat af komstig van buiten Soest. "Ze komen uit alle hoeken van het land, want er zijn natuurlijk allerlei neefjes en nichtjes die ook voor het feest worden uitgeno digd," aldus Ad van der Schoot, hore- ca-bedrijfsleider bij C-drie, die de be kers uitreikte voor de eerste drie in de eindrangschikking. Dat waren Peter Brehler (12 jaar), Jan Baarns (8 jaar) en Sandra Hullegie (10 jaar), alledrie uit Soest. Het drietal ging samen met Ad van der Schoot en de SBB-leden Ada Brehler en Theo van 't Klooster, die assisteerden bij de telling, op de foto. Foto: Goos van der Wilt. (Sec-selectie staat te popelen.) PAGINA 12 Ruud Gultit heb ik 't het eerst horenzeg- oen Voor de televisie. Op de avond dat echt gesproken kon worden van Het Verenigd Koninkrijk. De avond van de 25ste juni 1988; het Nederlands elftal was net een paar uur Europees Kam pioen. "Ja," zei Gullit een beetje la chend "we hebben wel een feestje ge had, maar dat was eigenlijk meer een feestje voor de Bobo's". Ik schoot meteen overeind. Want voet balgek als ik ben volgde ik alles wat met E K en "onze jongens" te maken had, maar de blijkbaar belangrijke groep Bobo's was mij tot dusverre ontgaan. En als de besnorde schrik-van-elke- kapper want aan rasta-boys als Ruud kan zo'n man niks verdienen, die jon gens houden dat zelfbij) het nodig vindt om het over Bobo's te hebben, zijn die lui belangrijk. Voor mij wel in ieder ge val, wantik aten dronk alles wat die jon gens van Michels mij aanreikten. Maar gelukkig bleek ik niet de enige on weten - de te zijn want de verslaggever vroeg met gefronsde wenkbrauwen waar mijn idool het over had. "Je weet wel,legde Ruud geduldig uit. "Bobo 's, de Bondsbonzen!" De Bonds- bonzen, Bobo's, wat een vondst! Wie komt de eer toe deze naam bedacht te hebben? Gullit zelf misschien? Want die naam betekent gewoon: "opgeklop te gewichtigdoeners,maar als je het uitlegt als "gezichtsloze meehobbe laars" of de "Blauwe Blazer Brij" of de "Irritante Initiatieflozen dan is dat ook prima. Want dat wilde de Milanees eigenlijk zeggen. Ze hadden wel een feestje ge had, maar daarop verschenen blijkbaar zoveel van die meelopende nitwitten, dat de wonder-selektie uit beleefdheid het een tijdje over zich liet heenkomen, maar daarna dan ook als de weerlicht zelf onder elkaar een échte fuif ging houden. Kijk, zo'n naam slaat natuur lijk niet alleen op een groot deel van KNVB-bestuurderen waar Ruud op doelde. Die uitdrukking slaat op al die mensen in de maatschappij, die zich een volslagen misplaatste autoriteit aanme ten, onzichtbaar zijn in het koor van meekwakers maarsnel naar voren drin gen als er een zonnetje schijnt om zich in de warmte te koesteren. Vaak nog op het plekje van diegenen die hebben meege holpen dat zonnetje van succes te creë ren. Taal is iets wonderlijks. Net als bij een gletsjer gaat er aan de ene kant iets af en komt er ook steeds iets bij. Sommige woorden en uitdrukkingen komen uit een andere taal, vooral tegenwoordig met de ontwikkelingen in de technolo gie, maar andere komen zo maar uit de lucht vallen. Vele leiden een hevig maar kort leven en maar een paar worden blij vend opgenomen in het bestand. In het Frans en Engels bestaan woorden, waarvoor men in het Nederlands een hele volzin nodig heeft om dezelfde be tekenis aan te duiden. Prachtig is dat-als een taal die mogelijk heden heeft. Bij de indianen schijnt men absolute meesters te zijn in de kunst van het weinig zeggen en veel betekenen. Wantin de verhalen van Karl May las ik bijvoorbeeld dat de naam van de doch ter van een opperhoofd "Itmatowi" was. En dat betekende dan "Zij die tranen heeft als dauwdruppels in de opgaande morgenzon". Meesterlijk klinkt dat. In het Russisch is dat ook zo, want als Gor- batsjov twee seconden wat zegt, wordt er vaak een uitleg aan gegeven van een mi nuut. En nu ik het toch over de Russen heb ga ik weer even terug naar dat ge denkwaardige interview, waarin de aanvoerder van de Rinus Rakkers zo'n opvallende naam lanceerde. A Is Ruud het niet heeft bedacht, wie dan wel? Marco van Basten niet. Hij voet balt met bewegingen als die van een zwaluw-op-libellejacht, maar hij heeft iets te weinig diepgang om zo'n kreet te bedenken. Hetzelfde geldt voor Frank Rijkaard. Die durft natuurlijk niet eens als eerste zo'n vondst te etaleren. Die heeft al genoeg ellende gehad omdat hij zei wat 'm voor de mond kwam. Johnny Bosman dan? Nee, die besteedde alle tijd aan het verwerken van de teleurstel ling die hij voelde omdat hij niet meer in de basis-opstelling voorkwam. Arnold Mühren en de Koeman-brothers waren met hun gedachten bij de naderende vakantie. Michels zou de meest aangewezen per soon zijn, ware het niet dat hij juist de meest aangewezen persoon is. Dat klinkt tegenstrijdig natuurlijk, maar ik bedoel ermee dat Michels een man is die net niet doet wat je van hem verwacht, wat de tegenpartij van hem verwacht. En aangezien juist de Bobo's hem heb ben laten besluiten het bij de KNVB voorgezien te houden en naar Bayer Le verkussen (hoe is 't mogelijk) te vertrek ken, komt zo'n goudklompje niet uit zijn zeef. Wim Kieft? Ja, da 's een reële mogelijk heid. Die gup heeft iets slims over zich. Daar zullen die paar jaren tussen de catanaccio-slopers, waar hij zich toch leep heeft weten te handhaven, wel debet aan zijn. Die Willem heeft ook een olijke oogopslag. En intelligent is 'ie ook wel. Maar of hij in staat is, buiten als kopspe- cialist, ook zichzelf als taalvernieuwer in de boeken te laten opnemen, betwijfel ik. Daarvoor mist hij nét dat kleine beetje extra wat een Wim van Est wel had. Want die heeft de termen "dikke benen en "pap in de benen "geïntrodu ceerd. Geen kleine jongen dus. Nee, degeen die ons "Bobo's" in de schoot heeft geworpen, moet over spe ciale gaven beschikken. En ik weet nu wie dat is, tenminste ik dénk 't te weten. Ik zie nóg dat koppie toen hij de straf schop in de finale stopte. Ik leef weer mee met zijn woede tóen hij de penalty van Matthaus net niet genoeg kon aan raken. Ik hoor weer zijn geestige, gevat te commentaren bij interviews en ik ge niet van zijn uitgelatenheid bij het beha len van het kampioenschap. Hans van Breukelen is voor mij de man die onze taal dat prachtige woord heeft geschon ken. Wij moeten hem daar dankbaar voor zijn. Want één ding is zeker: bij die Oranje-jongens zat geen enkele Bobo. En dan weet u precies wat ik bedoel... Peter Koelewijn

Soester Courant | 1988 | | pagina 12