artióhoch uitgave nieuwe boeken Definitief afscheid van De Wiekslag Sfeer Landjuweel basis voor Gildefeesten ■f E>yan de ven Cvan de ven Basisschool sluit vandaag de deuren voorgoed Unieke aanwinst voor Luchtvaartmuseum 70 jaar oude Fokker D.VII voor 75-jarige Luchtmacht Man breekt been Oude vrouw gewond Parkeerschijf/bon Kastanjeboom gekapt Werk ijdeltuit? Vrijwilligers Vakature Bank Zomeravondconcert in Baarnse Pauluskerk Banden lekgestoken Landschappelijke zijdecollages en schilderijen van Maya Wildevuur Gevarieerde Luchtvaart-kunstexpositie in Militaire Luchtvaartmuseum Filmhuis: Hitchcock's 'Vertigo' TENNIS Recreanten toernooi voor mix op De Toss Snelheidscontrole Te hoge snelheden Inbraak Soesterberg Geluk bij ongeluk WOENSDAG 6 JULI 1 flftft SOESTER COURANT PAGINA 13 LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION 1.(3) Steven Hawking Het heelal29,90 2. 1) Jos Brink Bouwen met puin19,90 3. 2) Dr. L. de Jong Het koninkrijk der Nederlander in de Tweede Wereldoorlog. Deel 12 Epiloog 79,90 4. 4) Jan Kuitenbrouwer Turbotaal 14,90 5. 5) Simon Schama Overvloed en onbehagen 59,90 6. -) Bart Vos Hymalaya dagboek29,50 7. 9) Nederland Museumland9,95 8. 6) Robert Hughes De fatale kust55,00 9.(10) Pieter Winsemius Speel nooit een uitwedsrijd 27,50 10. -) Ravi Batra De grote wereldcrisis van 1990 45,00 Winkelcentrum "Haitje-Zwd" - Tel. 12419 Libris.De Complete Boekhandel. Titel: Kuifje, reporter van de 'Petit Vingtieme' in het land van de Sovjets Schrijver/tekenaar: Herge Uitgeverij: Casterman Dit album, dat voor het eerst in 1930 in het Frans is uitgegeven en in 1972 voor het eerst in een luxe, Nederlandse uit gave, beschrijft het eerste avontuur dat Hergé Kuifje liet beleven. Dit verhaal moet eerder gezien worden als een eerste experiment, dan als één van de bekende Kuifje-reeks. De teke ningen zijn nog niet van die kwaliteit die we in de latere albums aantreffen en ook de tekst en het verhaal zijn uiterma te simpel gehouden. Kuifje moet voor de "petit vingtieme" verslag uitbrengen over de stand van zaken in de Sovjet-Unie. Op alle moge lijke en onmogelijke manieren probeert de "Gepoe" hem dwars te zitten bij zijn onderzoek. Tientallen keren zouden normale mensen het leven gelaten heb ben bij evenzovele aanslagen, maar su perheld Kuifje slaat zich overal door heen. Hoewel zowel de negatieve kijk op de Russische heersers als ook de onmoge lijke situaties waaruit Kuifje zich weet te redden schromelijk overdreven zijn, is dit eerste Kuifje-album toch zeker de moeite van het lezen waard. Omgaan met jezelf Auteur: F.M. Alexander Uitgeverij: Altamira Omgaan met jezelf verscheen voor het eerst in 1932 en is in 1988 vertaald door Loes Bredius (lerares in de Alexander Techniek) en Frank Meulendijks (kli nisch psycholoog). Het doel van dit boek is om de lezer te leren zich een aantal verkeerde lichamelijke gewoon tes af te leren en wel stap voor stap, zon der daarbij weer nieuwe aan te kweken. Hierbij wordt ook veel aandacht be steed aan de geestelijke oorzaken, die vaak ten grondslag liggen aan deze ver keerde gewoontes. Veel "groten der aarde," zoals Nicolaas Tinbergen (No belprijswinnaar in de medicijnen) ge ven de Alexander Techniek een uiterst positieve beoordeling bij de effecten op lichamelijke en geestelijke storingen. Een techniek voor het verkrijgen van de meest optimale lichaamshouding, die ook reeds wordt toegepast in onderwijs en sportwereld, alsmede in de wereld van de drukbezette theaterartiesten. Voor wie hierin is geïnteresseerd (en wie is dat niet) een must in eigen belang. LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK FICTION 1(1) Gabriel Garci'a Marquez Liefde in tijden van cholera 22,90 2. 7) Stephen King De gloed 32,90 3. 4) Marilyn French Ruimte voor vrouwen 14,90 4. 2) Robert Ludlum De Icarusintrige 29,50 5. 6) Maya Angelou Ik weet waarom gekooide vogels zingen29,50 6. (3) Tip Marugg De morgen loeit weer aan 24,50 7. -) Gustave Flaubert Madame Bovary19,90 8. 5) Adriaan van Dis Casablanca 12,90 9. -) Toon Hermans Een mooie dag 19,90 10. 8) Geerten Meysing Veranderlijk en wisselvallig 38,50 Wnfcaicaninjm ,■Mart^•-Zuid'■ - T«l. 12419 Ubris.De Complete Boekhandel. w De deuren van de roomskatholieke basisschool De Wiekslag zijn vanmid dag voorgoed gesloten. De inspecteur heeft de kinderen morgen en over morgen vrij gegeven, zodat de grote vakantie voor hen wat eerder begint. De Wiekslag moet sluiten, omdat er te weinig leerlingen op de school zitten. Ter gelegenheid daarvan werd vrijdag avond een afscheids-reunie gehouden. Het werd een bijeenkomst waarbij het schoolgebouw 'bomvol' raakte. Naar schatting vierhonderd mensen, waar onder veel oud-leerlingen, waren naar de Smitsweg gekomen. In de diverse klaslokalen was van alles te beleven: discotheek, foto-tentoonstelling, dia presentatie en filmvoorstellingen. In weer een ander lokaal was een ontmoe- tings-ruimte ingericht en de ongeveer 150 bekers en vaantjes werden verloot onder degenen die emotionele banden zeiden te hebben met de sportprijzen. Op De Wiekslag, de school die negen tien jaar geleden werd geopend, was vandaag een grote kinderkermis waar allerlei spelletjes te doen waren. Op het grasveld bij de school vonden gisteren sportactiviteiten plaats, en maandag werden de kinderen bezig gehouden met een speurtocht en een stuif-es-in, waarbij ze voor elkaar optraden. Goede begeleiding Volgens de heer J.J.M. Mönnich, be stuurslid van de stichting katholiek on derwijs Soest, zijn de kinderen van De Foto: Goos van der Wilt. Wiekslag goed begeleid door de ouders en de leerkrachten. Ze hebben allemaal al een kijkje genomen op hun nieuwe school en kennis gemaakt met de nieu we klasgenoten en leerkrachten. "De helft gaat weer naar een katholieke school, zoals De Wegwijzer en De Achtbaan. De rest vertrekt naar andere scholen in de omgeving," aldus de heer Mönnich, ooit lid van de medezeggen schapsraad en de ouderraad van De Wiekslag. Problemen bij de overgang naar de nieuwe scholen verwacht hij niet. "De kinderen kennen de buurt en de andere kinderen. Bovendien gaat een aantal klasgenoten met ze mee. Ze zijn goed voorbereid." Het Landjuweel Soest 1987 ligt alweer bijna een jaar achter ons. Het was een groot feest, waarvan deelnemers en be zoekers volop hebben genoten. In het bijzonder de geest van kameraadschap en vriendschap, die overal en altijd zo duidelijk aanwezig was, maakte het Landjuweel tot een feest om nooit te vergeten. Tijdens de Gildefeesten 1988, die het laatste weekend van augustus worden gehouden zal getracht worden de sfeer van het Landjuweel te doen herleven. Het wordt natuurlijk niet zo'n groots opgezet feest, maar de Gildefeesten 1988 hebben weer vele aantrekkelijke programma-onderdelen, zoals een prestatieloop georganiseerd door AV Pijnenburg, een toertocht en een re- kreatieve fietstocht georganiseerd door Tempo Toer, een zondagmiddagcon cert met de Eemlander Blaaskapel, een Artiestenpallet voor de ouderen van Soest, voor de jongere jeugd TROS- Popformule met presentator Martijn Krabbé, op zowel zaterdag- als zondag avond een Koningsbal met ondermeer optredens van Dennie Christiaan en Imca Manna. Voor het Groot Gaes- beeker Gilde is natuurlijk het Koning- schieten op zondag 28 augustus een hoogtepunt. 's-Middags zal gestreden worden om het Koningschap van het Gilde: wie wordt de opvolger van Ko ning Nol Hagen. Voor de jeugd op za terdag en zondag weer de Kinderkermis van Pepsi opgesteld, terwijl de kinder spelen op zondagmiddag voor vele kin deren vertier bieden. Speciaal voor de deelnemers en mede werkers van het Landjuweel is er op donderdagavond 25 augustus een feestelijke avond in de feesttent op de Blaak. Tijdens deze avond zullen onge twijfeld de fijne kontakten van vorig jaar nog eens worden aangehaald en versterkt. Binnenkort zullen hiervoor de uitnodigingen worden verzonden. Voor de Soester gemeenschap is een nieuw hoogtepunt in het programma opgenomen en wel Volksspelen, c.q. hinderniswedstrijden met een aantal spectaculaire ludieke spelen op zater dag 27 augustus. Iedereen van 15 jaar en ouder kan in teamverband hieraan deelnemen. Een team bestaat uit 6 per sonen met een coach. Het gildebestuur rekent op een grote deelname uit alle geledingen van de bevolking, zodat ge heel Soest weer in touw is: een feestpro gramma dus van en voor geheel Soest. Deze week zullen vele bedrijven en ver enigingen een circulaire toegezonden krijgen, waarin men wordt uitgenodigd om met een of meer teams aan de spelen mee te doen. De deelname is echter voor iedereen, heren en dames,jongens en meisjes open. Elke vriendenclub, straat, camping, buurtvereniging, kan zich voor deelname aanmelden. De kosten bedragen f 30,— per team. Er is voor dit programma-onderdeel een speciaal wedstrijdcomité ingesteld. Foto: Herman van Dam Tijdens het Landjuweel 1987bleek de meerkamp een daverend succes. Onge twijfeld zullen ook de komende Volks spelen aanslaan. Dit Comité bestaat uit Tonny Hagen van Steen (tel. 21185), Wim van den Breemer (033-637692), Frank Kok (12433), Hans van den Pol (12432), Henk Pronk (21891) en Jeroen Vis (18565). Aanmelding van teams kan geschieden bij het secretariaat van het Gilde, Spinet 47, 3766 ZB Soest (tel. 20573) of bij mevrouw Tonny Hagen van Steen, Lange Brinkeeg 115a, 3764 AC Soest (21185), alhier is ook aanvul lende informatie te verkrijgen. Gezien de noodzakelijke voorbereiding en de te verwachten grote deelname, wordt het door de organisatoren op prijs ge steld indien aanmelding vöör 24 juli a.s. plaats vindt. Indien er nog ruimte is kan men zich uiterlijk tot en met donderdag 25 augustus a.s. inschrijven. De directie van Fokker presenteerde vorige week maandag een originele Fokker D.VII uit 1918 in het Militaire Luchtvaartmuseum in Soesterberg. De aanbieding van de D.VII, een van de bekendste jachtvliegtuigen uit de Eerste Wereldoorlog, geschiedde in het kader van het 75-jarig bestaan van de militaire luchtvaart in ons land. De Fokker D.VII werd in 1981 door Fokker aangekocht van het museum "Wings and Wheels" in Ohio, Verenig de Staten. Het toestel verkeerde in een vrij slechte staat. Vanaf augustus 1982 werd het toestel al tijdelijk tentoonge steld in het Militaire Luchtvaart Mu seum (MLM) in Soesterberg ter opluis tering van de opening van een fotoserie waarop alle door Fokker voor de Ne derlandse militaire luchtvaart gebouw de vliegtuigen staan afgebeeld. De directie van het KLM verzocht Fok ker de bruikleen te verlengen. Daarbij werd afgesproken dat het toestel ge deeltelijk door het museum zou worden De geheel gerestaureerde Fokker D. VII uit 1918 staat nu in het Lucht vaartmuseum op het Kamp van Zeist bij Soesterberg. geicMduieerü. De Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum bekostigde de aan te schaffen materia len. Ook de Marineluchtvaartdienst werd bij het project betrokken en nam alle metalen delen van het antieke vlieg tuig voor zijn rekening. De restauratie werd op perfecte wijze voltooid op de Bedrijfsschool van Fokker. De Fokker D.VII is in dienst geweest bij de Militaire Luchtvaart in Nederland en voormalig Nederlands-Indië en bij de 'Marineluchtvaartdienst. Het laatste toestel werd in 1938 uit dienst geno men. Het 70-jaar oude exemplaar van de Fokker D.VII kan beschouwd wor den als een unieke aanwinst. Het Militaire Luchtvaart Museum is ge opend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00- 16.30 uur en op zondag van 12.00 - 16.30 uur. De toegang is gratis! In De Lichtenberg ligt momenteel een dertigjarige ruiter uit Baarn. De man brak enkele dagen geleden zijn been in de bak van een ruitersportcentrum aan de Bosstraat. Het paard, waarop de man reed, strui kelde en viel tegen de muur aan. Het been van de man raakte bekneld en brak. Met letsel aan de rechter schouder is een vrouw (83) opgenomen in het zie kenhuis. Ze werd op de Vrijheidsweg aangereden door een fietser. Die was afgeleid en had de vrouw niet zien staan bij een bushalte. 'De politie heeft zaterdag 17 bekeurin gen uitgeschreven op de Van Weede- straat. Men deed dat tijdens een contro le op het gebruik van de parkeerschijf. Een bewoner van het Tromslagerpad heeft een kastanjeboom in zijn tuin ge kapt. Volgens de man was de boom al enige tijd ziek. De politie heeft de man geadviseerd voortaan eerst de gemeen te in te schakelen. Het is verboden om zomaar een boom te kappen. Vermoedelijk een ijdeltuit, maar wel licht ook een ander persoon is in de nacht van zaterdag op zondag actief ge weest aan de Di Lassostraat. Van maar liefst drie auto's werden de buitenspiegels vernield. De schade per auto varieert van 100 tot 250 gulden. Ook aan het Hazepad werd schade aan een auto toegebracht. Een personenau to werd aan de linkerzijde beschadigd. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest zal tijdens de vakantiepe riode, van 11 juli t/m 13 augustus, geen vakatures aanbieden uit haar bestand. Wel wil het bestuur van de stichting aandacht vragen voor het probleem van de onderbezetting op het kantoor aan de Willaertstraat 49. Met ingang van 1 september a.s. is dringend behoefte aan een medewerk(st)er. Zij of haar werk zaamheden zullen voornamelijk be staan uit: 1. Bemiddelen tussen vrijwilligers en vakature verschaffende instellingen. 2. Uitvoeren van alle voorkomende ad ministratieve werkzaamhedén. 3. Deelname aan de 2-maandelijke teambespreking. Uitgekeken wordt naar iemand die naast goede kontaktuele eigenschap pen in staat en bereid is in een klein teamverband diverse werkzaamheden te verrichten en de belangen van de vrij willigsters wil en kan behartigen en uitdragen. Informatie over de vakature kan men na de vakantie inwinnen bij de WB-Soest, vóór 13 augustus bij de se- kretaris. Tel. 02155-13001. Verder or ganiseren verschillende vrijwilligersor ganisaties vakantiekampen in binnen- en buitenland voor jongeren: •Bij het Jeugd Rode Kruis kan men te recht voor avontuurlijke vakanties, be doeld voor jongeren met en zonder handicap, het gaat om vakanties in Ne derlandse, Duitse en Belgische natuur gebieden. De prijzen variëren van 75 tot 240 gulden. Inlichtingen: Jeugd Ro de Kruis, tel. 070-846666. •Vrijwilligersorganisatie JUNI houdt twee zomerkampen, bedoeld voor jon geren uit Nederland en uit Noord-Ier- land. Hiermee wil JUNI jongeren uit Noord-Ierland een onbezorgde vakan tie bieden. Inlichtingen: tel. 030- 711824 (na 18.00 uur). •Via de Stichting Internationale Werk kampen kom je verder van huis. Deze stichting zendt vrijwilligers naar werk kampen in Oost- en West-Europa, de Verenigde Staten, Turkije, Marokko, Tunesië en Canada. Inlichtingen: S.I.W., tel. 030-317721. Op zaterdag 9 juli a.s. om 19.30 uur wordt in de Pauluskerk te Baarn het vierde zomeravondconcert op het Flen- trop-orgel gegeven. Het orgel word: bespeeld door Jos van der Kooy uit Amsterdam. Van der Kooy 1951) stu deerde orgel bij Piet Kee aan het Swee- linck-Conservatorium in Amsterdam. In 1981 behaalde hij de Prijs van Uitne mendheid. Hij was winnaar van het Na tionale Improvisatieconcours in Bols- ward (1978) en van internationale im provisatieconcoursen in het Engelse St. Albans (1977) en Haarlem (1980 en 1981). Hij concerteert veelvuldig in Nederland en in het buitenland. Als do cent voor het hoofdvak orgel en voor de vakken kerkmuziek en improvisatie werkt hij aan de Muziekpedagogische Academies te Leeuwarden en Alk maar. Bovendien is hij actief als kerk musicus. Sinds 1980 is hij cantor-orga- nisat van de Westerkerk in Amsterdam. Met de door hem opgerichte cantorij van de Westerkerkgemeente voert hij tijdens de diensten een breed repertoire van kerkmuziek uit. Op zijn programma voor het concert in de Pauluskerk staan composities van Anthon van der Horst (Toccata), Joh. Seb. Bach (Toccata), Max Regeren Fe- lix Mendelssohn-Bartholdy (eerste so nate). Hij zal het concert besluiten met een improvisatie op een thema dat door een van de trouwe concertbezoekers opgegeven zal worden. Na afloop is er gelegenheid tot napraten bij een kop koffie in de Herberg van Paulus. De toegangsprijs bedraagt f5,— (CJP, Pas 65+ f 3,-\. Op een parkeerplaats aan de Johannes Poststraat hebben onbekenden de vier banden van een auto lekgestoken. Dit moet zijn gebeurd op zaterdagmorgen voor 11.00 uur. Een ruit van een woning aan de Sta tionsweg sneuvelde door een baksteen. Het is niet bekend wie aansprakelijk kan worden gesteld. Ook een fietsen dief is spoorloos. De onbekende nam de fiets weg bij de kardinaal Alfrink Mavo aan de Di Lassostraat. In Kasteel Groeneveld start op 16 juli een tentoonstelling van landschappelij ke zijdecollages en schilderijen van Maya Wildevuur. Maya Wildevuur werd in 1944 in De venter geboren. In 1965 studeerde zij af aan de Akademie voor Kunst en Indus trie te Enschede, afdeling monumen taal en vrij schilderen. In de loop van haar carrière experimenteerde zij met vele technieken. Zij bouwde een repu tatie op met schilderijen en monumen tale wanddecoraties, waarbij ze werkte met gips, metaal, glas en textiel. Heel bekend werd zij door haar zijde collages/assemblages, ontstaan in een moeilijke fase van haar leven en wel licht juist daardoor qua vorm en tech niek zo origineel. Landschappen als projecten van het innerlijke, waarin kleuren symbolisch zijn voor de natuur- en gevoelservaringen. Grote bewondering heeft zij eveneens gewekt met haar schilderijen van die ren, fantasie- en kleurrijk en haar bloe men, vrolijk en uitbundig van een kracht die de natuur lijkt te willen over treffen. Een natuur waardoor ze zich trouwens geleid weet en waarvan ze zelf zo heel sterk deel uitmaakt. In al haar werk, ingetogen of uitbundig, is de sa menhang tussen beide zichtbaar, tast baar haast. Werk dat men moet zien om de schoonheid ervan te kunnen bevat ten. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur; zaterdag en zondag 12.00 7 17.00 uur; maandag gesloten. Toegangsprijzen: volwassenen f 3, pas 65+ f 2,50; kinderen 6-12 jaar f 1,50; kinderen 0-6 jaar gratis; mu seumjaarkaart en CJP-houders gratis. De tentoonstelling is te zien tot en met 4 september 1988. Tien Nederlandse kunstenaars, onder wie Marte Röling, nemen deel aan de ze speciale luchtvaartkunstmanifesta tie ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Luchtmacht en het 20-ja- rig bestaan van het museum. Ook Ge neral Dynamics bood de 75-jarige Luchtmacht een schilderij aan, waar op een aantal belangrijke generaties vliegtuigtypes van 1913 tot heden staan afgebeeld. Op 27 juni j.1. werd na de presentatie van een authentieke Fokker D.VII uit 1918 een zeer bijzondere schilderijen tentoonstelling geopend in de wisselex positieruimte van de Snijdershal in het Luchtvaartmuseum op het Kamp van Zeist bij Soesterberg. Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Koninklijke Luchtmacht werd een tentoonstelling opgezet van een aantal kunstenaars die reeds eerder in het museum geëxposeerd hebben. Daar ook in de toekomst het huidige kunstbeleid zal worden voortgezet is deze tentoonstelling uitgebreid met en kele toekomstige exposanten. Tevens zullen er uitwisselingen plaats gaan vin den met andere Europese luchtvaart musea. De tien aan deze jubileumtentoonstel ling deelnemende Nederlandse kunste naars bieden een grote verscheidenheid aan toegepaste technieken en uitbeel ding van hun eigen specifieke benade ring van het onderwerp. Ook General Dynamics liet door de Amerikaanse kunstenaars Cunning- ham voor de 75-jarige Koninklijke Luchtmacht een speciaal schilderij ver vaardigen waarop een aantal door Ne derlanders bevlogen vliegtuigtypes De Amerikaanse kunstschilder Cun- ningham biedt het in opdracht van Ge neral Dynamics voor de 75-jarige Luchtmacht gemaakte schilderij aan Generaal De Jong aan. Links op de foto nog een gedeelte van het kunstwerk van Marte Röling. werden afgebeeld uit de periode 1913- 1918. Dit schilderij werd aanboden aan de Bevelhebber der Luchtstrijdkrach ten, luitenant-generaal F.J. de Jong en zal in de eerste plaats tijdens deze expo sitie maar later ook elders in het mu seum te bezichtigen zijn. Bijzonder aantrekkelijk aan deze ten toonstelling is het sterk vertegenwoor digde vrouwelijk element met hun ei gen benadering van het voor hun gevoel soms zwaar emotioneel geladen onder werp. Dit in tegenstelling tot hun man nelijke collega's, die er minder of geen moeite mee hebben gehad. Figuratief of nonfiguratief en ongeacht de toegepas te technieken geeft het werk van de elf kunstenaars een boeiend beeld van de luchtvaart en is waard om gezien te worden. Hun namen zijn: Cor Hermeier, Marte Röling, Serge Stone, Thijs Postma, Leentje Linders, L.A.M. van 't Hof, Noor van Os, Inge Krassenburg, Frieda van Voorst, Marijke Boomsma en Bob Cunningham uit de Verenigde Staten. De expositie duurt tot en met 20 augus tus. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 tot 16.30 uur. De Toegang is gratis! De Vereniging Arfishock, Steenhoffslraat 46, Soesl, lel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren l/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 7 juli: "Vertigo" met in de hoofdrollen James Stewart en Kim Novak, is één van de vijf Hitchcock-films die enkele jaren gele den opnieuw werden uitgebracht in nieuwe, zeer fraaie kleurkopieën. Deze films waren ruim 20 jaar nauwelijks er gens te zien geweest en vooral "Rear window" en "Vertigo" werden op nieuw enthousiast ontvangen. "Vertigo" is een van Hitchcocks span nendste films, met verrassende wendin gen en geheimzinnige sferen. Prachtig van kleur en rijk aan details. James Ste wart, de onlangs 80 jaar geworden Hol- lywood-veteraan, speelt één van zijn meest intrigerende rollen als een man, gekweld door hoogtevrees en bezeten van de obsessie zijn dode geliefde weer terug te krijgen. Ook Kim Novak levert een opmerkelijke prestatie als myste rieuze dame. Politieman "Scottie" lijdt aan hoogte vrees. Bij een ongeval tijdens een ach tervolging heeft hij deze fobie opgelo pen. Als hij is afgekeurd krijgt hij van een oude vriend een opdrachtje. De man denkt dat zijn vrouw Madeleine gekweld wordt door iets of iemand uit het verleden en hij wil dat Scottie haar gangen nagaat. Als snel raakt Scottie gefascineerd door de vrouw en haar verleden en wordt verliefd op haar. Hij ontdekt wat de vrouw obsedeert, maar op het cruciale moment is hij niet in staat om haar te helpen, want door zijn hoogtevrees kan hij niet de toren op klimmen om haar te beletten zelfmoord te plegen. Hij voelt zich schuldig aan haar dood, stort in en belandt in een in richting. Jaren later dwaalt hij weer door San Francisco en ziet opeens een vrouw die hem erg doet denken aan Madeleine. Alleen is deze niet blond en weet ze zich lang niet zo goed te kleden. Hij legt kontakt en probeert haar langzaam maar zeker om te vormen tot Madelei ne. Maar ook deze vrouw heeft haar ge heim... (VS., 1958). Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree f 6,-: leden/cjp, 65+ f 5,-. Op het tennispark De Toss aan de Bosstraat wordt op zaterdag 23 en zondag 24 juli een toernooi voor re creanten gehouden. Hieraan tnogen alleen mensen meedoen die nog nooit lid van de KNLTB waren. Het tennistoernooi is bestemd voor ge mengde dubbels. De organisatie stopt de inschrijvingsprocedure zodra 72 koppels zijn aangemeld. Dat laatste moet overigens voor 16 juli. Het in schrijfgeld bedraagt 10 gulden per per soon. Voor opgave of alle mogelijke in formatie omtrent het Toss open re creanten toernooi kan men terecht bij Cees Pels, tel. 18503 (na 18.00 uur). De politie hield vorige week een snel heidscontrole aan de Nieuweweg. Van de 240 passerende automobilisten re den er 15 te hard. Zij kregen een pro ces-verbaal. De top lag op 95 km/u. Op de Stadhouderslaan zijn bij een snelheidscontrole 62 automobilisten bekeurd. Ze reden harder dan de toege stane vijftig kilometer per uur. De con trole vond met behulp van radar plaats ter hoogte van de Noorderweg. Gedu rende een uur passeerden driehonderd voertuigen. De topsnelheid was 90 kilo meter per uur. In De Brik, een woning vernoemd naar het eerste vliegtuig van de luchtmacht in Soesterberg, is vorige week ingebro ken. De ongewenste gast nam een por temonnee en een Europasje mee. Hij werd gestoord door de 31-jarige bewo ner van het pand. Die hoorde gestom mel in de woning toen hij 's nachts ge bruik maakte van het toilet. Wagen gestolen Aan ae Schaepmanstraat is vorige week een platte wagen ontvreemd, die het ei gendom was van een bouwbedrijf uit Deventer. De wagen werd gebruikt bij de werkzaamheden die daar momen teel plaatsvinden. De waarde is ca. 1500 gulden. Een 46-jarige Soester deed namens het bedrijf aangifte bij de politie. Een 24-jarige man uit Soest heeft niet over geluk te klagen gehad toen hij vori ge week bij een eenzijdig ongeluk was betrokken. Hij reed over de Soesterbergsestraat in de richting van Soest toen hij de beruch te 'bocht van Zonnegloren' met te grote snelheid nam. De Soester verloor de macht over het stuur, kwam met zijn wagen in de linker berm waar hij een lichtmast en een verkeersbord ont wrichtte. De auto kwam uiteindelijk te gen een boom tot stilstand en raakte to- tal loss. De man klaagde over pijn in de borst. i

Soester Courant | 1988 | | pagina 13