te koop bij Schoeman Schoeman -JU GRATIS (ffidPub Politiek ruikt nog heel wat meer mogelijkheden tot 'ontluchting' Soester oorkonde voor mevrouw C. ten Cate AANBIEDING K0NTAKTLENSVL0EISTDFFEN Bezorgdheid om renteverlaging .éérst even Midpuwen BLAZERS Soest 50 jaar geleden 8 juli 1938 li ^ec< 'Leukste is dat we mensen loskrijgen voor sport en recreatie' Auto gestolen 'Hik' Portemonnee gestolen brilmode De Soes ter Duinen Drie-hoog flat Kamperfoeliestraat krijgt lift Diploma's bij Rode Kruis vraagt; uw aandacht voor Geen fietsenstalling in Hartje-Zuid AFGEPRIJSD Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan! Botulisme Soester Courant - Reklamekrant DE WERELD IN KAART WOENSDAG 6 JUL11988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Soest, Van Goyenlaan Riant geheel gerenoveerd haltvrijstaand herenhuis met vrijstaande garage, c.v., voor-, zij- en royale achtertuin (Oost). Indeling: vestibule met garderobe, hal met royale trapopgang met bordes, toilet, kelder (2 X 2 m). L-vormige woonkamer annex stu deerkamer (8.20 X 4.50/3.80m) uitbouw (4.00 X 2.50m) voorzien van parketvloer, erker en open haard. Woon/eetkamer (21 m2) met c.v.-ketel en badgeiseropstelling. Verdieping: royale achterslaapkamer met balkon, inbouwkasten en vaste wastafel. Voorslaapkamer met inbouwkasten. Badkamer met douche, 2e toilet en vaste wastafel. Vaste trap naar 2e verdieping met 2 slaapkamers, beide met Velux dakramen en 1 met dakkapel, veel bergruimte. Zeer goede staat van onderhoud. Oplevering: in overleg. Koopsom: 298.000," k.k. Schoeman Makelaars o.g. - Soest Middelwi|kstraat 54 Tel. 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dtr/mak /tax Ookk "wT® inlichtingen via Veenendaal, uw NVM- Amersioort, Makelaar of via ons kantoor Hoofddorp, NyM Leusden en Tiel Mevrouw C. ten Cate heeft uit handen van burgemeester mr. Paul Scholten een oorkonde gekregen. Die eer viel haar te beurt omdat ze twaalf jaar se cretaresse is geweest van het Bentinck Fonds. Die functie droeg ze onlangs over aan Jan Manden. "Ik heb het met ontzettend veel plezier gedaan. Ik heb er ook ontzettend veel contacten aan overgehouden," kijkt mevrouw Ten Cate terug op haar perio de bij het Bentinck Fonds. Kort nadat ze zich in Soest vestigde werd ze al bij de sportorganisatie voor gehandicapten betrokken. Haar dochter Mieke zat al bij het Bentinck Fonds, en toen het se cretariaat vrijkwam was er weinig voor nodig om de actieve mevrouw Ten Cate te strikken. Dat was in april 1976. "Het leukste is dat we mensen loskrij gen om mee te doen aan sport en re creatie. We hebben nu al een volleybal afdeling, boogschieten, zwemmen en rolstoeldansen. Het is toch goed om de invaliden uit huis te krijgen. Ze kunnen nog zoveel," zegt de ontvangster van de oorkonde. "Ik blijf dingen doen, bij voorbeeld voor de avondvierdaagse of de grote clubactie. Dat vind ik gewoon nog heel leuk. Ik blijf actief. Nee, ik hou niet van publiciteit, dus maak het niet te groot, wil je. Maar ik ben wel trots op die oorkonde, ja." Foto: Goos van der Wilt. Een 52-jarige bewoner van de Veen besstraat ontdekte maandag j.1. dat zijn auto was gestolen van de parkeerplaats bij zijn woning. Hij deed aangifte bij de politie. Het betreft een groenblauwe Ford Granada met het kenteken KG- 29-YP. Een Amersfoorter heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een rijverbod van acht uur gekregen. Hij werd aangehou den op de Burgemeester Grothestraat omdat zijn rijgedrag opviel. De Amers foorter bleek teveel alcohol te hebben genuttigd. Een 20-jarige Baarnaar ontdekte vori ge week tijdens een bezoek aan een ho recazaak aan de Middelwijkstraat de diefstal van zijn portemonnee, die hij in de binnenzak van zijn jas had laten zit ten. Met de portemonnee verdween ook de inhoud: 75 gulden. l.v.m. De moeilijk bereikbaarheid komen wij U tegemoet in de prijs. ADV PRIJS ONZE PRIJS TITMUS H202 1 f. 19,50 f. 16,00 TITMUS H202 2 f. 19,90 f. 16,00 OXYSEPT1 f. 16,10 f. 12,50 OXYSEPT 2 f. 17,90 f. 14,00 AOSEPT DISC f. 30,60 f. 27,50 UNICARE BLAUW f. 22,60 f. 19,00 HYDROCARE f. 19,90 f. 13,00 DURACARE f. 17,30 f. 13,00 DURACLEAN f. 14,80 f. 11,50 ALLTOTAL f. 17,10 f. 12,75 SOACLENS f. 15,90 f. 12,00 LC 65-N f. 16,90 f. 13,00 UNICARE ROOD f. 13,60 f. 10,50 BIJ AANKOOP VAN 2 SETS EEN VAKANTIESET T.W.V. F. 17,50 /S" gediplomeerd óptometrist - lid O.V. Winkelcentrum Hartje-Zuid - Tel. 02155 - 12874 RESTAURANT S0ESTER6ERGSESTRMT f88 SOESTDUINEN 02155- 12739 Burgemeester en Wethouders hebben, ten behoeve van het flankerend oude renbeleid, besloten medewerking te verlenen aan o.a. het aanbrengen van een lift bij de drie-hoog flat aan de Kamperfoeliestraat. Het betreft hier de gecombineerde flat met de huisnum mers 61 t/m 119 en 121 t/m 179. De beide blokken krijgen dus gezamenlijk één lift. B. W. verlenen verder ook medewer king aan een bijscholingscursus voor gezinshelpsters, een hete-lucht oven voor de warme maaltijdvoorziening en het instellen van een onderzoek naar de hulpbehoefte onder ouderen (gezins zorg, wijkzorg, verpleging etc.) met het oog op de zgn. thuiszorg. Bij het Rode Kruis Korps afd. Soest zijn geslaagd voor het Eenheidsdiploma Eerste Hulp bij Ongelukken: Dhr. M. v.d. Akker, mej. D.M.I. Castri- cum, mevr. E. Doppenberg-Bakker, mej. J.H.B. Ooyevaar en mevr. T.W.M. van Schaik. Afgewezen: geen. Voor het Basisdiploma van het Rode Kruis Korps slaagden: Dhr. M. v.d. Akker, mej. D.M.I. Castri- cum, mevr. E. Doppenberg-Bakker, dhr. P.M. Hardenberg, Mej. J.H.B. Ooyevaar, mevr. T.W.M. van Schaik en dhr. P.R.A. Warning. Afgewezen: geen. In september gaan de nieuwe cursussen weer van start. Geïnteresseerden in het Rode Kruis Korps-werk kunnen zich voor deze (gratis) cursussen opgeven vóór 1 augustus bij: mevr. S.B. van der Zee, Joh. Poststraat 266, 3762 VT Soest, tel. 12721. Het financieel beleid dat het College van B. W. voor de komende jaren voorstaat ontmoet in het algemeen waardering van de meerderheid van de gemeenteraad, maar de meeste fracties zijn het oneens met financieel wethouder Jan Menne (CDA) dat er een einde is gekomen aan de ontluch- tings-mogelijkheden in de meerjaren begroting. Ook in de komende jaren zal er uiterst kritisch gekeken moeten worden naar de uitgaven op tal van posten, en dan zal er hier en daar nog heus wel een fors bedrag te vinden zijn dat bespaard kan worden. "We hebben het nu pas één jaar gedaan en we zien pas volgend jaar hoe het werkelijk gelopen is. Het kan best zijn dat er nog wat meer uitkomt," aldus Besselien Gerritse (CDA), die er bo vendien op wees dat het College tot dusver vooral ontlucht op begrotings posten die de burger niet rechtstreeks treffen. Ook andere leden waren van mening dat het einde van de ontluch ting nog niet is bereikt. Dat de top van de ambtelijke sectoren, op wie Menne zich beriep, met zoveel woorden heeft laten weten dat het wél zo is maakte op geen van de raadsleden indruk. "An ders hadden ze het geld nu al moeten in leveren..." Menne stelde overigens vast dat de raad de smaak van het ontluchten te pakken heeft gekregen. "Vorig jaar kwam ik er minder gemakkelijk mee weg. Het is kennelijk een kwestie van wennen en doordrukken." De raadsleden maakten hun kantteke ningen bij tal van details. Besselien Gerritse bijvoorbeeld wilde zich niet vastleggen op de uitspraak dat er bij het rioolbeheer geen sprake zal zijn van las tenverzwaring voor de burgers. "Er kan een moment komen dat er toch gepraat zal moeten worden over een eventuele verhoging.- Dat punt moet niet eeuwig onbespreekbaar blijven." Menne ant woordde daarop met de mededeling dat hij de laatste zou zijn om te zeggen dat het nooit meer mocht. Speelruimte Over de voorgenomen bezuinigingen bij Welzijn (bijna 170.000 gulden) vroeg ze zich af waarom het College niet had ingezet op een hoger bedrag, zodat er wat "speelruimte" overbleef. Verder verkeerde ze in de veronderstel ling dat de oorspronkelijke taakstelling zo'n 30.000 gulden hoger lag. "Heb ik wat gemist?" Dat had ze inderdaad, zo als Menne duidelijk kon maken. Verder pleitte ze ervoor de verwachte 1 miljoen "incidenteel" beschikbare fi nanciële ruimte niet te spenderen aan allerlei kleine wensen, maar voorlopig liever vast te houden voor een groot project, zoals de Dalweg of de bouw van seniorenwoningen Evenals Gerritse wilde Neks Blommers (WD) graag een toelichting op het feit dat het College de gemiddelde rente op het kasgeld (waarmee het financie ringstekort wordt gedekt) in het vervolg op 6 procent berekend wil zien. Dat scheelt ten opzichte van het tot dusver gehanteerde percentage van 6,75 pro cent zo'n 40.000 gulden per jaar. Dat kon makkelijk, gezien de algemene ren tedaling, vond het College, maar Ger ritse en Blommers wezen erop dat de Nederlandsche Bank het disconto juist een dag eerder met een kwart procent had verhoogd. Ook Hans Oudemans (WD) waarschuwde in dat verband voor het gevaar dat Soest zich rijk zat te rekenen, terwijl er misschien een flink gat aan het ontstaan was. Citroen Alleen Jan Visser (Progressief Soest) had ernstige bezwaren tegen het finan ciële beleid. Hij had met name kritiek Hinderwetvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken Van: I.B. Soest, Nieuwe Gracht 10, voor het oprichten van een interieurbouw bedrijf, werkplaats, kantoor, show room en kantine op het perceel Nieu we Gracht 10; Bakkerij Ben Rademaker B.V., In dustrieweg 8, voor het oprichten van een bakkerij voor broodwaren op het perceel Industrieweg 8; J. Smeeing, Koningsweg 14, voor het uitbreiden/wijzigen van een garage bedrijf annex plaatwerkerij/spuiterij op het perceel Koningsweg 14; C. Kerver, Van Hemelstraat 77, voor het oprichten van een supermarkt op het perceel Smitsweg 20/22. De positieve beschikkingen liggen van af heden één maand ter inzage bij de afd. Milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkdagen van 8.30 -12.00 uur, alsme de in de bibliotheek aan de Alb. Cuyp- laan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp- hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a. R.E. Roelofs, Rademakerstraat 61, voor het exploiteren van een bestaan de horeca-inrichting op het perceel Rademakerstraat 61; b. B.V. Italiaans Terrazzobedrijf A. Le- narduzzi, Nieuweweg 29a, voor het oprichten van een terrazobedrijf op het perceel Nieuweweg 29a. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. Milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda- Burgemeester en Wethouders van Soest hebben vorige week alsnog beslo ten af te zien van de bouw van een be waakte fietsenstalling in Soest-Zuid. De belangrijkste reden voor de afwij zing van het voorstel is dat men het niet vindt passen in de omgeving. gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tij dens de openingsuren (en voor a ook hulpsecretarie Soetsterberg). Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunningen kunnen tot 20 juli schriftelijk worden ingediend bij Bur gemeester en Wethouders. De ingeko men bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend bemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aan tonen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. Voorbereidingsbeslui t De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 16 juni 1988 afdeling ROB, nr. RB 88-104, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit beho rende kaart in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden om schreven. 1.Het gebied dat globaal omgrensd wordt door de omgeleide Rijksweg, de Veldm. Montgomeryweg, de Ba- tenburgweg en de gemeentegrens met Zeist; 2. Het winkelgebied aan de Van Wee- destraat; 3. Gronden ten oosten van de spoorlijn Utrecht-Baarn, voor zover gelegen tussen een punt nabij de Grote Melmweg en het station Soest en om vattende de gebieden nabij de Grote Melmweg, de Lange Brinkweg, het Kerkpad, de Steenhoffstraat en de Middelwijkstraat (plan Soest-Mid- den); 4. Gronden omvattende de wijk Soest- Zuid met uitzondering van het ge bied dat ligt in het bestemmingsplan Winkelpool-Soest-Zuid; 5. Gronden gelegen ten westen van de Nieuweweg ter hoogte van de Klein Engendaalweg en op de Eng tussen de bebouwing van de Molenstraat, de spoorlijn Utrecht-Baarn en de Nieu weweg; 6. het gebied gelegen aan de noordzijde van de Schrikslaan nabij de Waldeck Pyrmontlaan. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van de onder 5 genoemde gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schrifte lijke vergunning van Burgemeester en Wethouders (aanlegvergunning). Dit besluit treedt in werking op 7 juli 1988. Openbare hoorzitting De Burgemeester maakt ingevolge het bepaalde in art. 13 van het Besluit grenswaarden binnen zones langs we gen bekend, dat donderdag 7 juli 1988 te 14.00 uur in het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2-4, een openbare hoorzitting zal worden gehouden inza ke het verzoek aan Gedeputeerde Sta ten tot vaststelling van een hogere grenswaarde voor de geluidbelasting van het plangebied Mercury in Soester- berg, tot een waarde van ten hoogste 55 d(B)A (etmaalwaarde). Een ieder is bevoegd op deze hoorzit ting opmerkingen te maken met betrek king tot dit verzoek. Informaties: info-centrum, STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten, tel. 93665 (24 uurs-service). op de welzijnsbezuinigingen. "U blijft knijpen in een uitgeknepen citroen," hield hij Menne voor, "en de sport blijft weer buiten schot." Visser vond ook dat het College het niet kon maken 1 mil joen in zijn zak te houden en zelfs 3 mil joen uit te trekken voor een parkeerga rage onder het nieuwe raadhuis, terwijl er aan de de andere kant zo stringent wordt bezuinigd bij de welzijnsinstellin- gen. "Daar krijgt u spijt van..." Raymond van Gelder (PvdA) vond de welzijnsbezuinigingen ook een "hekel" punt. Hij voorzag mogelijkheden om daaronderuit te komen door de afval verwerking anders aan te pakken. Over de reserve-situatie wilde hij vóór de be grotingsbehandeling een principiële discussie voeren. Menne stelde tenslotte vast dat de raad met dit handvat voor de meerjarenbe groting weliswaar nog geen volmaakt instrument in handen had, maar wel meer "grip" op de financiën van de ge meente kon krijgen en zelf zijn keuzen bepalen. "Wij leggen het u voor, maar laten u ook zien dat het anders kan." VAN MEXX, NEWS EN SCOTCH EN SODA. (in o.a. kaki, marine, ecru). Wat is botulisme? Botulisme is een ziekte die vooral watervogels treft. De ziekte wordt veroor zaakt door verschillende soorten botulisme-bacteriën. Elk dier dat deze ziekte krijgt, gaat onherroepelijk dood als het geen menselijke hulp krijgt. Waaraan herkennen we een vogel met botulisme? Zieke vogels met botulisme vertonen de volgende symptomen: 1. Verlamming van de spieren. De vogels kunnen hun hals niet meer recht houden en liggen met de kop in het water. Vaak verdrinken ze hierdoor. 2. De ogen zitten dicht en het lijkt of ze een lichte oogontsteking hebben, of de ogen zijn open, maar ze tranen. Hoe wordt botulisme verspreid? De bacterie ontwikkelt zich vooral in kadavers (dode dieren), die in of bij het water liggen. In deze kadavers leggen vliegen hun eitjes en de vliegelarven (maden) die hier uit geboren worden besmetten de dieren die deze larven eten weer met botulisme. Wordt een dier dat door botulisme is besmet begraven, dan kan de bacterie in het grondwater terecht komen en zo op allerlei plaatsen weer opduiken. Daarom moeten dode dieren, die bij of in het water hebben gelegen, door de gemeente vernietigd worden. Dit is o.a. een der redenen waarom dode dieren niet in de tuin mogen worden begraven. Botulisme komt vooral voor bij hoge temperaturen. Uitbarstingen van botu lisme kunnen ook veroorzaakt worden door slachtafval e.d. dat in open water raakt. Wat kunnen we doen om botulisme te beperken? In de eerste plaats: alle doden dieren uit het water halen en door de gemeente laten vernietigen. Als er veel in dezelfde buurt liggen worden ze na een tele foontje (nr. 19626 of 93647) door de gemeente weggehaald. Dit geldt ook voor dode vissen. Wat moet men niet doen? 1Dode dieren en slachtafval in het water gooien. 2. Dieren in de buurt van water begraven. (Het begraven van dieren is overi gens verboden). 3. 's Zomers vogels bijvoederen. TOUR DE FRANCE 32* RONDE VAN FRANKRIJK StQnmfi* PARUST.* BE9ANC0N Itmtk-Ségrier Ufforhe ir» 4. UtofM» SlOttJt Alt -lU-BMNd BRIANC0N M/fshr farrr/tnrffr önoreter DltNf— CisMnbrH?' UONTPtUlt» ,0 JZuT V DE4UX tmyo/rj» JrcjrtiM Kon CêJ J-Jznr* M J, L*tf*rr/ l»M 6JUMT ai+JuêUr— /H4M •fr&rv fMÜH Het startschot van de Tour de France gevallen. Zoojuist is een begin gemaakt met de 32ste Tour de France. Voor deze mon sterrit heeft ook in ons land altijd groote belangstelling bestaan en nu de laatste jaren een Hollandsche ploeg met stijgend succes aan den meest klassieken wegwedstrijd deelneemt, is dat in nog grooter mate het geval. Wij meenen er dan ook goed aan te doen, ditmaal onze „kaart van de week" eens aan dit inter nationale sportgebeuren te wijden. De ronde is 5 Juli begonnen en eindigt op 31 Juli. Zij is verdeeld in 21 étappes; in totaal wordt er 4684 K.M. verreden. Er zijn 6 rustdagen. Voor het eerst wordt de Ronde in een andere richting gereden; ging met vroe ger steeds eerst naar Rijsel, naar het Noorden, nu vertrekt men via Caen direct naar het Zuiden. In de 8ste en 9de étappe begint het bergland van de Hautes Pyrénées en Pyré- nées Orientales, dit eindigt weer te Perpignan, om wederom te Marseille bij de 12de étappe te beginnen. De Provence, Savoye.en de Jura worden doorkruist. De langste rit is de 15de étappe van Brianeon naar Aix-les-Bains, deze be draagt 311 km. Op den vlakken weg worden 5 étappes verreden tegen het horloge, waarvan elke étappe verdeeld is in 3 sectoren. Aan prijzen wordt totaal 900.000 fr. uitgekeerd. De lezers zullen goed doen deze kaart even uit te knippen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5