OPRUIMING MEDE zo gezien KORTING :"M De Ster Politiemacht observeert vredeskamp Zonnegloren voorbereid op sluiting 50% 50% korting op restanten: 25% korting op de gehele winkelvoorraad: herenmode EVEN NAAR JAC HERMANS Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS HIL-TON HERENMODE DAMESMODE EN KINDERKLEDING tot WOENSDAG 13 JULI 1988 66e JAARGANG NO. 46 JUWELEN VOOR UW TAFEL MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM GLAS HAtlDEL I Beckeringstraat 50 - Soest Verschillende aanhoudingen verricht bij vliegbasis Soesterberg NOG TWEE WEKEN LANG EXTRA KORTINGEN!! korting op de gehele winkelvoorraad: Jacks Polo's Vesten Pullovers Shorts Pantoffels Overhemden - ook mouwlengte 7 Schoenen Kolberts Zomerpantalons Shirts, korte mouw Badshorts Tevens restanten kostuums, regenjas sen, kolberts, vesten met kortingen tot 80%. Schiesser ondergoed, 2 st19,95 Schiesser pyama's49,00 Merken: Arrow, Le Dub, Mc. Gregor, Schiesser, Paul en Shark, Desch, Mill. Soesterberosestroot 51 Soest IWIS.H.'aii» v fotofilm-uideo VD computer/ VERSE MOSSELEN RUUD SMIT AARDAPPELEN PERZIKEN Mini-prus&Maxi-keus Motorrijder verongelukt Soester Courant door Genard Paul Directie wil basis-pakket gezondheidszorg voor Soest behouden Ludieke actie van medewerkers Soesterbergs Belang bij A 28 Man krijgt bierglas in gezicht gedrukt van Weedestraat 7-8-9 Soest De directie van de stichting Maarschalksbos-Zonnegloren heeft een be leidsplan achter de hand voor het geval de staatssecretaris Dees van wvc ziekenhuis Zonnegloren sluit. Een beslissing daarover valt te venvachten in augustus wanneer het provinciale ziekenhuisplan gereed is. Het is in middels bekend dat in navolging van Dees ook de provincie Utrecht voornemens is Zonnegloren te sluiten. Met het oog op die mogelijke ont wikkeling heeft de directie een beleidsplan op de planken liggen, dat ga rant moet staan voor de ziekenhuiszorg in Soest en Baarn. "Het is moeilijk in te schatten of Zonne- voorzieningen (een zogenaamd basis- gloren dicht moet. Maar de realiteit ge biedt te zeggen dat Zonnegloren al op de lijst van Gardeniers stond. De Oelte is later afgewezen, mede omdat de staatssecretaris Maarschalksbos te jong vindt om dicht te doen. De staatssecre taris zegt bij zijn besluit te blijven," stelt directeur drs.J.M.M. Beljaars vast. "Ja, we achten de situatie serieus genoeg om rekening te houden met sluiting," be seft ook economisch directeur J.H.M. Peters zich. 'Vooruitzien' "Het gaat ons om de continuïteit van de gezondheidszorg in Soest en Baarn," vult mr. J.M. Kruitwagen, de voorzitter van het bestuur van Zonnegloren, aan. "We zijn een publieke instelling met een maatschappelijke functie. We staan ervoor om dat voort te zetten. Nu leg gen we al verantwoording af aan de be volking dat we zijn voorbereid op even tuele sluiting. Regeren is immers voor uitzien." Het beleid, dat mede is ontwikkeld na ruggespraak met de o.r en de medische staf, is erop gericht dat de belangrijkste pakket) in Soest blijven gehandhaafd. Het gaat dan voornamelijk om internis ten, chirurgie, verloskunde, KNO, neu rologie, orthopedie, kindergeneeskun de en ondersteunende werkzaamheden als anesthesie en radiologie. Over het vormen van een basis-pakket voor Soest en Baarn wordt overleg met de Amersfoortse ziekenhuizen gepleegd. Tevens wordt ingespeeld op nieuwe denkbeelden over de gezondheidszorg, zoals daar zijn: zelfzorg, dagbehande lingen en 'short-stay'. Volgens de directie van Maarschalks bos-Zonnegloren moeten de specialis tische hulp en de polikliniek behouden blijven. Hiervoor zou na/ de sluiting van Zonnegloren een goed bereikbaar onderkomen in gebruik moeten wor den genomen. Het ontbreken daarvan zou in de ogen van de directie leiden tot een onverantwoord tekort in het aan bod van voorzieningen. "Het gaat ons om de kwaliteit van de gezondheids zorg, en bereikbaarheid is ook kwali teit," klinkt het eensluidend. Garantie "Het beleid past wel in het denken van de provincie, maar het is niet vanzelf sprekend dat het wordt goedgekeurd als Zonnegloren sluit. De overheid be zuinigt overal en denkt dan in getallen en cijfers. Wij willen vechten voor een verantwoorde gezondheidszorg in Soest en Baarn. Voor 1 september wil len we het met Amersfoort eens zijn over het basis-pakket dat in Soest en Baarn blijft. In grote lijnen zijn we het wel eens, maar het is nog niet helemaal rond," aldus de heer Peters. En Bel jaars: "We zullen samenwerken met Amersfoort waardoor de specialisten bereikbaar blijven. We willen de garan tie bieden dat dezelfde specialisten be houden blijven. Dat is goed voor de persoonlijke contacten voor met name de oudere patiënten." Peters verwacht geen leegloop onder de specialisten. "Het is nog steeds zo dat al het personeel, dus ook de specialisten, hier met plezier werken. In het cluster Eemland (Soest, Baarn, Bunschoten, Amersfoort-red.) is in zeer beperkte mate een specialisten-vermindering. Dat is elders in het land wel anders. Er zijn hier voldoende patiënten. De stroom patiënten blijft. Er is werk ge noeg." Soest, Steenhoffstraat 61, tel. 02155-13280 Hilversum, Leeuwenstraat 45-47, tel. 035-41794 De zwartjes in Afrika kennen geen ruiten Ze hoeven ook nooit raam en deuren te sluiten Voor Jan daar geen brood en geen glas in lood Jan blijft dus in Soest en neemt vast niet de kuiten! (werkplaats^ woonhuis) BEL 160 55 01 184 29 I EN WIJ KOMEN! De heren Beljaars, Kruitwagen en Pe ters (v.l.n.r.) hebben een beleidsplan klaarliggen voor het geval dat zieken huis Zonnegloren moet sluiten. Foto: Herman van Dam Werkgeversrol Als Zonnegloren moet sluiten, en dat is niet ondenkbaar, zullen veel medewer kers op straat komen te staan. Voor hen is een sociaal beleid opgesteld. Ze krij gen bij de Amersfoortse ziekenhuizen een voorkeursbehandeling als het gaat om interne vacatures en verder worden andere regelingen als wachtgeld en der gelijke in werking gesteld. "Ook in de werkgeversrol voelen de ziekenhuizen in de regio zich gezamelijk verantwoor delijk,' zeggen Peters, Beljaars en Kruitwagen. Tot eind 1991 hoeft niemand zich voor alsnog zorgen te maken. Want als in au gustus bekend wordt dat Zonnegloren definitief moet sluiten, dan krijgt men nog een zogenaamde 'afbouwperiode'. Er gaat dan nog zeker twee jaar over heen voordat de poorten daadwerkelijk worden gesloten. "En als we ons verzet ten duurt het nog langer," berekent Beljaars. De directie van de stichting Maar schalksbos-Zonnegloren is in elk geval voorbereid op de waarschijnlijke beslis sing dat Zonnegloren moet sluiten. Het beleidsplan zal verder worden gecon cretiseerd na overleg met de ziekenhui zen in Amersfoort en de provincie, zo dat de bevolking van Soest en Baarn geen nadelige gevolgen zal ervaren aan de sluiting van het 61-jarige ziekenhuis aan de Soesterbergsestraat. Ongeveer dertig activisten vormen sinds afgelopen zaterdag een vredeskamp bij de militaire vliegbasis Soesterberg. Ze hebben zich verzameld nabij de Neder landse ingang. De eerste dagen zijn de demonstranten in de gaten gehouden door 24 politiemensen en een onbekend aantal militairen die zich achter de afrastering van de basis veelal verdekt hebben opgesteld. Tot gistermorgen zijn verschillende de monstranten van het VAK Mobiel aan gehouden voor het plegen van vernie lingen aan het hekwerk van de basis en twee politiewagens. Een man werd kor te tijd vastgehouden op het bureau om dat hij een gebouw bekladde met leu- Noodverordening De politiekorpsen van Soest en Zeist werken samen tijdens het vredeskamp. Burgemeester mr. Paul Scholten en zijn Zie pagina 3 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Telefoon 12874 - Soest De politie observeert de actievoerders 24 uur per dag. Tot gisteren werden con tinue 24 mensen ingezet. Ze draaien diensten van 12 uur. Gisteren hebben de burgemeesters van Soest en Zeist na be raad met justitie en de luchtmacht enke le agenten teruggeroepen. Foto: Herman van Dam Zeister collega hebben na overleg met justitie een noodverordening afgekon digd in het gebied rondom de basis, dat een omtrek heeft van achttien kilome ter. Zo is het in het betreffende gebied vanaf zaterdag onder meer verboden om tenten op te zetten, auto's te parke ren en maskers te dragen. Strafbaar is ook het in het bezit hebben van aan plakbiljetten, plakmiddelen, teer, krijt en andere verfstoffen, balonnen, vliegers, breek- en knipwerktuigen. De demonstranten, waarvan de mees ten ook veelvuldig bij Woensdrecht ac- (Lees verder pagina 3). 1e Kwaliteit, rechtstreeks uit Zeeland, nu volop verkrijgbaar. Natuurlijk bij: VISSPECIALITEITEN van Weedestraat 149 3761 CD Soest Tel. 02155 -1 52 88 NIEUWE OOGST EXTRAGROTE Aanbiedingen geldig t/m za. 16 juli 1988 en alleen in filialen met een groente-afdeling. Een, 24-jarige man uit Hoogland is vorige week donderdag verongelukt op de Peter van der Breemerweg. Hij botste op de spoorwegovergang met zijn motor tegen een trein. Volgens een verklaring van de politie was de motorrijder bezig met een ver keerde inhaalmanoeuvre toen een trein van de NS met een snelheid van ongeveer 130 kilometer per uur pas seerde. De Hooglander kon niet meer tijdig remmen. Na het ongeval werd hij door de GGD naar ziekenhuis De Lichten berg in Amersfoort vervoerd. Daar overleed hij aan zijn verwondingen. voor de voor de maanden juli en augustus. Aanüiielden: tel. 14152 Abonnement per halfjaar M2,- Buiten Soest per halfjaar f 24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl.8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Legitieme handelwijze Een standwerker kun je hem nauwelijks noemen. Veel meer een winkelier zon der vaste verblijfplaats. Vanuit zijn woonplaats reist de koopman vele, ver spreid over het land liggende markten af, waar hij zijn waren zonder veel om haal van woorden te koop aanbiedt: tientallen soorten koffie en thee. Eigenlijk is zijn bestelauto een klein winkeltje waarbij de daaronder geplaat ste wielen hem de bewegingsvrijheid verschaffen die zijn vrijheidslievende geest zo broodnodig heeft. Niet zelden komt hij als laatste op het markttterrein wanneer onderweg iets of iemand zijn aandacht opeiste. Op zekere dag had hij zo 'n geweldige behoefte aan een cafeï ne-shot, zoals hij zijn verslavende han del in vloeibare vorm pleegt te noemen, dat hij aanlegde bij een wegrestaurant en een grote mok koffie bestelde. Hij knapte er snel en zichtbaar van op en werd bij het verlaten van de koffietent nogmaals opgebeurd door de ontmoe ting met een oude vriend die eveneens een opkikkertje kwam halen. De zon lokte beiden naar buiten en gezeten op de treeplank vergaten de levensgenieters de tijd. Totdat een luxe auto vastberaden het parkeerterrein opreed en op ongege neerd korte afstand van de bestelauto stopte. Het raampje werd opengedraaid en op onmiskenbaar politionele toon sprak de besnorde heer uit zijn zittende positie tot de marktkoopman: "Als u uitgesproken bent wil ik wel een babbel tje met u maken. "Dat is uitstekend, "antwoordde de aan gesprokene en deed alsof hij niet be greep dat deze toon slechts bij machts wellustige dienders wordt aangetroffen. Mede doordat de agenten op gehooraf stand bleven staan lukie het niet de draad van het gesprek goed op te pak ken. Na nog wat tijdrekken nam de vriend afscheid en beide politiemannen in burger stapten resoluut op de bestel auto af. "Politie. Wat heeft u in die auto blafte de voorste. "Hash,antwoordde de koopman zon der aarzelen. "Weet u wel dat het heel gevaarlijk is om zoiets te zeggen. Wij kunnen uw hele au to overhoop halen of zelfs de zaak in be slag nemen. De koopman haalde zijn schouders op en terwijl de agenten de inhoud van de wagen inspecteerden viste hij de ge vraagde papieren uitzijn administratie. Toen alles in orde bleek te zijn stapten ze in hun automobiel en wilden vertrek ken. Maar de koopman achtervolgde hen en tikte tegen het zijraampje. Zich bukkend sprak hij lijzig: "U zegt dat u van de politie bent. Hoe kan ik dat we ten?" Hulpzoekend keek de chauffeur naar zijn maat die naarstig naar legimitatie- papieren begon te zoeken. Aan de ge laatskleur te oordelen liep de tempera tuur snel op. De koopman kon niet nala ten er op te wijzen dat hij hun hele auto overhoop kon laten halen om de gewen ste papieren op te scharrelen. Toen ze te voorschijn kwamen bestudeerde hij de documenten zorgvuldig, sprak daarop de gedenkwaardige woorden "IJ kunt gaan" en wandelde waardig naar zijn le gitieme handel. De vereniging Soesterbergs Belang heeft na een twee jaar durende strijd met rijkswaterstaat om de geluidhin der op de rijksweg A 28 de inspannin gen afgesloten met een ludieke actie. De tekst van één van de borden van rijkswaterstaat werd enigszins aange past. Zaterdagmorgen werd om half zeven behangpapier op het bord geplakt. Op het papier staat 'Soesterbergs Belang zorgde voor'. De tekst daaronder ('aan brengen geluidreducerende wegbekle- ding, periode 11 juli-14 augustus, info tel. 06-0226446') is ongewijzigd gela ten. De mensen van de vereniging uit Soes terberg wilden met de ludieke actie aan tonen dat zij (met behulp van de ge meente Soest) rijkswaterstaat ertoe hebben gedwongen alsnog geluidwe- rende maatregelen te treffen. De rijsk- weg bezorgt de bewoners van Soester berg al sinds de openstelling in 1986 overlast. De betonlaag wordt nu enkele centimeters weggeslepen, waarna een laag epoxyhars wordt aangelegd dat weer wordt afgedekt met steenslag. De nieuwe rijksweg is tijdens de werk zaamheden afgesloten. In verband daarmee heeft rijkswaterstaat een 06- nummer voor informatie geopend. Men wordt bij het kiezen van dat num mer persoonlijk te woord gestaan. Mid dels advertenties wil rijkswaterstaat au tomobilisten op omleidingen wijzen. Voordat de eerste boom werd gekapt stond de A 28 al veelvuldig in het nieuws. Aktiegroepen protesteerden tegen het verlies van natuurschoon, maar de weg door Amelisweerd kwam er toch. Afgelopen maandag genoot de A 28 opnieuw landelijke publiciteit in het NOS-joumaal. Daarin erkende een woordvoerder van rijkswaterstaat dat bij de eerste metingen niet is geconsta teerd dat het betonwegdek tot gelui- doverlast leidde, terwijl dit wel nadruk kelijk het geval is. Ook kon men me vrouw A. Mees van Soesterbergs Be lang zien en horen zeggen dat de Soes- terbergse bevolking geen resultaat ver wacht dat tot tevredenheid zal leiden. In hoeverre de nieuwe epoxylaag afdoen de werkt moet na de werkzaamheden aan het wegdek blijken. De gemeente Soest zal dan geluidmetingen verrich ten. Een 25-jarige Soester heeft dertig hech tingen gekregen nadat een vier jaar jon gere plaatsgenoot hem een bierglas in het gezicht had gedrukt. Dat gebeurde zaterdagavond in een dis cotheek aan de Koninginnelaan. De politie kon niet vertellen hoe en waar om de vechtpartij is ontstaan. De dader is overgedragen aan de Koninklijke Marechausse omdat hij militair is.

Soester Courant | 1988 | | pagina 1