■a's T cnmhïpOJQ Meer dan 1600 bezwaarschriften tegen ontwerp voor het nieuwe gemeentehuis scliociimkcr WEERZON OPVALLEND PUMA DESIGN dHdubberstaflw Tijde/ijk 2e foto afdruk gratis Foto- en videoapparatuur, alle fotografie Bang&Olufsen i PE7.m WOENSDAG 13 JULI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 PAGINA 2 .5.7%. jaar. iruiken sen. -14244 SOEST Vernieling kerkhof Voor 'paal' fietsen Inbraak in woning Inbraken caravans hotel heidepark Soest Vice Nachtslot op voordeur Job Creation helpt ondernemers Soest A.i^' WEERD Radio uit auto v foto-film-video Gestolen motorblok in Arnhem gevonden Kentekenplaten en vignets van auto's Vredeskamp (vervolg van pagina 1 Ook bezwaren (650) tegen plannen zwem /sportaccommodatie Dalweg i computer/ Werkgroep blijft zich inzetten voor jumelage Kiligkaya-Soest EEN VIDEOCAMERA KAN IEDEREEN BEDIENEN. ALLEEN JE MOET HET WEL KUNNEN. RISTORANTE 1LA PERGOLA ■'IK WIS1 r TOCHH SCHERP STOND" Houlgcam Sony CCO V-30E De handy- cam die je bij wijze van spreken met dichte ogen bedient Alle snufjes en vernuftjes zitten erin autofocus, zoomlens met macro, Stand-By mechanisme Het RGB-circuit zorgt voor nog mooiere kleuren en de CCD-beeldchip voor gestoken scherpe opnamen De geluidsweergave is natuurlijk perfekt s* as. Wij doen niveau. Mis- t/B-niveauü Twee kleine jongens, van wie de identi teit nog niet is achterhaald, hebben op het kerkhof aan de Kostverlorenweg vernielingen aangericht. De beheerder van de r.k.-begraafplaats deed aangifte bij de politie. De jongens maakten een vaas, beeldjes, een engeltje en een corpus stuk. De po litie spreekt van baldadigheid. Een zestienjarige jongen uit Soest stond niet, maar fietste maandag voor 'paal'. Hij reed tegen een paal aan toen zijn aandacht werd afgeleid door geitjes. De jongen fietste langs de spoorlijn en bot ste ter hoogte van de Molenstraat tegen een paal. Hij moest per ambulance naar Zonnegloren worden gebracht. Daar werd hij geholpen aan zijn hoofdwon den. Een voortvluchtige inbreker heeft uit een woning aan de Ereprijsstraat een cassettedeck en een koptelefoon mee genomen. De 34-jarige bewoner van het pand meldde dat bij de politie. De spullen stonden in de woonkamer. In twee caravans is vorige week inge broken. De ene stond in het Monnic- kenbos, de ander op een kampeerter rein aan de Soesterbergsestraat. Er werden diverse levensmiddelen ge stolen, alsmede een gasstel en een kof fiekan. Uit een van de caravans werd te vens een luchtdrukpistool ontvreemd. In dezelfde nacht werd een snackbar aan de Soesterbergsestraat bewerkt door vandalen. Met behulp van een pa rasolvoet gooiden ze een ruit in. Er wordt niets vermist. tie hebben gevoerd, worden 24 uur per dag geobserveerd door eerst 24, en sinds gisteren ongeveer vijftien politie mensen. Ook militairen houden vanaf de vliegbasis een oogje in het zeil. On danks de mankracht die is ingezet, zijn de activisten erin geslaagd op verschil lende plaatsen gaten in het hekwerk te knippen. Een aantal demonstranten is voor de vernielingen aangehouden, verhoord en weer op vrije voeten ge steld. Slapen De demonstranten zijn geïrriteerd door de aanwezigheid van de politiemacht, maar laten zich niet ontmoedigen. Ze zeggen voortdurend te worden getrei terd door de agenten. "Vannacht heb ben ze ons proberen weg te jagen met de uitlaatgassen van de auto's en de mo tors. Ze steken rotjes af en maken la waai via een microfoon. We kunnen amper slapen, ook al omdat ze met de motors door het kamp rijden," zegt één van de actievoerders. "Ze kunnen het niet uitstaan dat ze op ons moeten pas sen in plaats van dat ze slapen." Een ander: "Het is vervelend. Je kan ook steeds getreiterd en uitgelokt door de actievoerders. Eén van hen: "Het is logisch dat er politie aanwezig is, maar het is niet normaal dat ze ons wegjagen en treiteren. Ik heb geprobeerd op een redelijke manier met ze te praten, maar toen maakten ze gelijk grapjes over mijn bril. Ze maken zoveel mogelijk herrie en er komt steeds een helikopter boven ons vliegen." De politie: "We zullen ze niet verhinde ren om hun mening te uiten, maar ze hebben aangekondigd acties te voeren en vernielingen aan te richten. Dat kun nen we natuurlijk niet toelaten." De woordvoerder vindt dat de problemen in en rond het vredeskamp in zijn totali teit nogal meevallen. "We zijn ervan uitgegaan dat er meer demonstranten zouden komen. Tot op heden valt het wel mee. Het is zaak om ze te controle ren, maar er hebben zich nog geen esca laties voorgedaan. Wereldvrede Hoewel ze met niet meer dan dertig personen aanwezig zijn hebben de ac tievoerders het idee dat ze hebben bij- Ongeveer dertig actievoerders hebben zich vanaf zaterdag verzameld in het vredeskamp bij de vliegbasis Soester- berg. Een aantal van hen is al aange houden voor het aanrichten van vernie lingen. De activisten gaan morgen naar huis. Foto: Herman van Dam gedragen aan de wereldvrede. "Ik wil in een vredeskamp zitten. We krijgen aan dacht van de politie en de pers. Dat merk ik niet als ik op straat loop en mijn planten water geef," aldus een demon strant die toegeeft dat er nog acties zul len komen, maar daar verder niets ovei wil meedelen. De demonstranten verla ten morgen het vredeskamp in Soester - berg. Dat hebben ze althans aangekon digd. VAKANTIE MEDEDELING Zondag 17 juli t/m zondag 7 aug. zijg wij gesloten in Bilthoven. Twee auto-dieven zijn vrijdagavond na een wilde achtervolging in Soest aangehouden. Op de Dolderseweg reed de politie de gestolen wagen klem. Een tweede man was daar op de Beaufortlaan in Soestduinen al uitge sprongen. Ook hij werd gepakt. De achtervolging werd ingezet door zes wagens, waaronder twee van de Soester politie. Die verleende assis tentie nadat de collega's uit Amers foort daarom hadden gevraagd. De auto-dieven reden van Amersfoort via Soest naar Baarn. Ter hoogte van paleis Soestijk keerden ze, gevolgd door het wagenpark van de politie. Tijdens de achtervolging werden ho ge snelheden bereikt. Omstreeks tien uur lukte het de politie de daders klem te rijden. De dieven en de gestolen Patrol-wagen werden overgebracht naar Amersfoort. De heer L.J. Van 't Holt (links) over handigt de bezwaarschriften aan de heer Fred Lucassen van de gemeente Soest. voor de bouw van het gemeentehuis, maar hij genoot van zijn vakantie. Ook burgemeester mr. Paul Scholten was niet in de gelegenheid de op schrift ge stelde bezwaren te ontvangen. Zwem/sportaccommodatie De aktiegroep heeft ook al 650 be zwaarschriften verzameld tegen de zwem/sportaccommodatie die aan de overkant van het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg is gepland. Soest Alarm zal blijven aktievoeren tegen de bouw plannen op dit gedeelte van de Eng. Nog drie tot acht weken zullen de vrij willigers van het comité bezwaarschrif ten verzamelen, die dan per omgaande worden ingediend bij de gemeente. De politie waarschuwt de inwoners van Soest om de (voor)deuren met nachtsloten en/of grendels af te slui ten. Het gebeurt volgens een woord voerder al te vaak dat de mensen het nachtslot vergeten te gebruiken, waardoor inbrekers zich met speels gemak toegang tot de woning kunnen verlenen. Ze maken dan gebruik van ijzerdraadjes die ze door de brieven bus steken en waarmee ze vervolgens de deuren van het gewone slot doen. Ook startende Soester ondernemers ondervinden hulp van Job Creation Eemland. Het Amersfoortse bureau heeft onlangs met negen (toekomstige) zakenlui uit Soest gesproken. In vijf ge vallen leidde dat al tot nieuwe bedrijfs activiteiten. Job Creation helpt nieuwe bedrijven op gang en zorgt desgewenst voor een stuk begeleiding. Voor alle informatie over Job Creation Eemland kan men terecht op het kantoor in Amersfoort, tel. 033- SOESTERBERGffiTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 Of hij er net zoveel geld voor krijgt is de vraag, maar een onbekende dader heeft een radiocassetterecorder ter waarde van 600 gulden uit een auto gestolen. Hij deed dat op de Akkeren, waar een 26-jarige man zijn auto had gepar keerd. Het rechter voorportierraam werd naar beneden gedrukt, waarna de dader vrij spel had. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Vertegenwoordigers van Soest Alarm hebben 1611 bezwaarschriften tegen het ontwerp voor het nieuwe gemeen tehuis ingediend. De briefjes zijn af komstig van inwoners van Soest. Ze werden vrijdagmiddag op het gemeen tehuis afgegeven aan ambtenaar Fred Lucassen. Het ontwerp van de architect ir. J. Schrieke vindt bij de ondertekenaars van de bezwaarschriften om verschil lende redenen geen genade. Men noemt het té massief, té groot en té ANNELIES en FRANCO TELEFOON 02155-23039 STEENHOFFSTRAAT 55 v. Weedestraat 85 Telefoon 1 39 17 Een gestolen motorblok is een dag na de diefstal teruggevonden in Arnhem. De rechtmatige eigenaar spoorde het blok op eigen houtje op. Het motorblok werd uit een loods van een bedrijf aan de Industrieweg ont vreemd. Men maakte daarbij gebruik van een karretje en forceerde sloten van de afrastering en de deur. Het bedrijf, dat auto-onderdelen verkoopt, werd gedupeerd voor een bedrag van drie duizend gulden. Dankzij het speurwerk werd het motorblok van met merk Che vrolet, weer gevonden. Tegen de dader is proces-verbaal opgemaakt. Van verschillende personenauto's zijn de kentekenplaten en de vignets ge haald. Het zwaarst getroffen werd een FIAT aan de Beaufortlaan. Beide pla ten (TH-28-BP) en twee embleems werden gestolen. Van een Peugeot, die stond geparkeerd aan de Soesterbergsestraat, werd één kentekenplaat gehaald. Aan de Steen- hoffstraat gebeurde hetzelfde met twee emblemen van een BMW. niets doen of ze komen er aan, zelfs als je naar de wc moet. Je krijgt hier last van achtervolgingswaanzin De ervaren activisten hebben een tak- tiek bedacht om, zoals ze zelf zeggen, 'aan de waakhonden' te ontkomen. "We gaan met zoveel mogelijk mensen wandelen, iedereen in een andere rich ting. Anderen kunnen dan actie voe ren." Weer een ander: "Bij een stortre gen hebben ze ons plastic afgepakt, zo dat we niet konden schuilen. Je mag niks van de politie. Als we niks doen proberen ze ons op te jutten door te trei teren. Toen we wilde slapen hebben ze op motors dwars door het kamp gere den." Dat laatste is volgens een woordvoer der van de politie niet de bedoeling. "De opdracht is alleen te observeren en bij overtredingen op te treden. Ik kan me voorstellen dat ze om het kamp heen rijden, maar het is niet noodzake lijk in het kamp zelf te rijden." Tijdens een gesprek met de vredesdemonstran- ten rijdt een motoragent echter tot twee keer toe door het kamp. Volgens een andere woordvoerder van de politie worden de agenten, die dien sten van twaalf uur moeten draaien, En er is geen enkele verplichting. Het is gewoon een service van ons, als vak mensen, aan u. Als u van tevoren even belt en een afspraakje maakt, nemen wij alle tijd voor u. In een uur tijd weet u alles. Winkelcentrum "Hartje-Zuid", tel. 12874, Soest De initiatiefnemers voor een jumelage tussen Soest en het Turkse dorp Kilig- kaya blijven actief. Onlangs riepen ze een speciale werkgroep in het leven, die gaat proberen officiële contacten tussen beide plaatsen tot stand te brengen. De werkgroep bestaat uit vijf Turken en evenzoveel Nederlanders. Zij zijn van MX 1500 De verfrissend andere TV Uitstekend geschikt als 2* toestel ol voor kamerbewoners. lyyB.- Vooralle zek«rhaidl van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 /.'TECHNISCHE DIENST TEL 021S5-W44* mening dat Soest met achthonderd Turkse inwoners geschikt is voor een jumelage met Kiligkaya. Een dergelijke band zou een belangrijke functie kun nen vervullen, vindt de werkgroep. "Het wederzijds begrip tussen Neder landers en Turken zou erdoor worden bevorderd en daarmee ook bijdragen aan de integratie van de Turkse groepe ring in de Soester gemeenschap. De werkgroep, die is opgericht op aan raden van de Turkse onderwijzer in Soest Sevki Ozkaya, heeft in zijn eerste vergadering besloten dat het uitwisse len van informatie tussen beide plaat sen van belang is. Ook in Kiligkaya is al een werkgroep gevormd. Aan de leden daarvan zal worden gevraagd welke wensen en verwachtingen men heeft van een jumelage met Soest. Het Colle ge van Burgemeester en Wethouders is ingelicht over de plannen en ideeën van de werkgroep in Soest. Vorig jaar besloot de gemeenteraad vooralsnog geen geld beschikbaar te stellen voor een jumelage Soest-Kilig- kaya. In het Turkse dorp, waar 3.000 mensen wonen, wil men zo snel moge lijk officiële contacten aanknopen. Reeds in 1986 sprak de gemeenteraad van Kiligkaya zich positief uit voor uit wisselingen. Ook burgemeester Tuncay Ozaslan is een voorstander van de ju melage. Hij schreef twee jaar geleden een brief aan het gemeentebestuur van Soest, die overigens door omzwervin gen pas vorig jaar op het juiste adres aa gkwam. ,/f hoog, terwijl men tegen het kappen van een veertig meter lange houtwal is. Dit laatste is nodig om het geplande ge meentehuis van de grond te krijgen. "Het gebouw kan aanleiding geven om het gebied vol te zetten met hoog bouw," staat in het bezwaarschrift dat door Soest Alarm is opgesteld en door meer dan 1600 mensen is ondertekend. "En bovendien bestaat er een beter ont werp van de Soester architect Duêr- meyer." Tot slot stellen de indieners dat het ontwerp in strijd is met de structuur schets Dalweg van 1981. Namens het comité Soest Alarm waren de heren H. L. Witte, G.L. van den Deijssel en L.J. van 't Holt aanwezig op het gemeentehuis. De laatste overhan digde de meer dan 1600 bezwaarschrif ten van de Soester bevolking. Men had ze willen aanreiken aan wethouder drs. Jan Menne, die verantwoordelijk is Een videocamera is zo gekocht. Maar dan? Het aan-uit knopje vinden is niet moeilijk, maar als u echt plezier aan uw camera wilt beleven zult u toch eerst uren moeten gaan studeren in de handleiding. Veel leuker is om meteen alle mogelijkheden zelf te ont dekken, in een demonstratie. Met deskundige begeleiding en met gratis tips hoe je het beste opnames kunt maken. Samen met u bekijken en bespreken we alle opnames. In een uur tijd ben je dan nog wel geen regisseur, maar je weet wel alles van video. Vakantie, huwelijk, feestje of blijde ge beurtenis? Huur een VIDEOCAMERA. Een fraaie mat metalen kast, water dicht streep motieven de wijzerplaat en band. In diverse sportieve kleuren. OQ 1 jr. garantie, w w

Soester Courant | 1988 | | pagina 3