te koop bij Schoeman m Ö°oV' SS mdPub eSoester Duinen KoPerlj Huis Niek Overduin wint oranje shirt bij Opel Schamp? DIK BOS B V Soest 50 jaar geleden 14 juli 1938 WOENSDAG 13 JULI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 ^Strater Makelaardij o.g ^Strater Makelaardij o.g ^Strater Makelaardij o.g 'Ml r^_ Actueel Soester nieuws in de zelfbediening op de KABELKRANT SOEST. Dag en nacht. 7dagen per week. J. A. SMEEING Beheer b.v. Kastanjelaan Heideweg 31 - - INDER VAN UCHELEN VASTGOED Garage Nefkens Soest overhandigt tricot aan scholier AUTOSCHADE vraagt uw aandacht voor Ontwerp- en Hinderwetvergunning Verleende bouwvergunning Hinderwetvergunning AANBIEDING! MINI-ROKJES Duits kenteken weg Bromfietster loopt lichte kneuzingen op Soest Dader kerkinbraak aangehouden. Vaste halteplaatsen voor de bus. 1 CENT PER STUK E. van Oest Arbeidskrachten naar Duitscbland. Aanrijding en vechtpartij. Coöp. Landbouw-Vereen. „Soest" Tragische persoonverwisseling. 1 Schoeman Makelaars o.g. Soest, van Straelenlaan Op aantrekkelijk punt in Soestdijk gelegen geheel verbouwde vrij staande villa v.v. gas c.v. (combiketel met circulatiesysteem) en geïsoleerde kap, met royale zonnige tuin met vijverpartij. Hal, toilet, L-vormige woonkamer (ca. 40 m2) met open haard, half open luxe inbouwkeuken met keramische kookplaat, oven, koel kast, afwasmachine en afzuigkap, provisiekelder, bereikbaar vanuit keuken, verwarmde schuur met bergzolder. 1e Verd.: ruime over loop, 2 slaapkamers (ca. 10 m2) beiden met vaste wastafel, inge bouwde kasten, werkblad en dubbel glas, ouderslaapkamer (ca. 16 m2) met ingebouwde kasten en aangrenzend luxe badkamer met ligbad, vaste wastafel, toilet en aparte douche. 2e Verd.: zeer ruime zolderkamer (ca. 40m2) met vaste wastafel, bergvliering. Uitsteken de staat van onderhoud, ideaal gezinshuis, dat beslist van binnen gezien moet worden. Oplevering: in overleg. Koopsom: f 369.000,* k.k. Soest, Emmalaan Riant zonnig vrijstaand herenhuis met garage en vrije achtertuin. Veel privacy. Hal met natuurstenen vloer, toilet met fonteintje, diepe kelderkast, L-vormige woonkamer met parketvloer (7.50 x4m, serre 2.50 x 3 m.), open haardkanaal, open keuken met afzuigkap, flinke bijkeu ken met wasmachine aansluiting, vrijstaande verwarmde garage met puntdak en zolder. Bergschuur. Verd.: overloop, zijkamer, 2 grote kamers, inbouwkasten en vaste wastafel, nieuwe betegelde douche met vaste toilettafel, vaste kastenwand, vliering bereikbaar met losse trap,geheel bevloerd met dakraam. nnn Vraagprijs. I 009.UUU," k.k. Soest, Witte Paardstraatje NIEUWBOUW! Royale luxe 2-onder-1-kap herenhuizen (10 X 6.90 m) met garage en gunstige zonligging. Indeling: gang, toilet, meterkast, hardhouten trap naar verd., door- zonwoonkamer met open keuken en voorziening open haard; verd.: 3 slaapkamers, waarvan een met balkon, badkamer met ligbad, 2e toilet en vaste wastafel, balkon aan achterzijde, vaste trap naar zol der met 4e slaapkamer, voorzien van Velux dakraam, stook- en bergruimte. Royale afwerking, inspraak keuze sanitair, keuken en tegelwerk. Vrijblijvend sturen wij u gaarne uitgebreide informatie toe. Koopsom: f320.000,- v.o.n. Soest, Veenbesstraat Op de 9e woonlaag met riant uitzicht en pal op het zuiden gelegen 4-kamer appartement met c.v., balkon en berging in de onderbouw. Entree, hal, garderobekast, American kitchen, royale woonkamer (ca. 32 m2), 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en toilet. Totaal ca. 110 m2. Servicekosten f 195,- per maand. Koopsom: f 165.000,-kk - Soest Middelwijkstraat 54 Tel. 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, i - Hoofddorp, NVM Leusden en Tiel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor 4#^ Lid N.V.M Soesterbergsetraat 79. Soest 02155-16151 Lid N.V.M Soesterbergsetraa; 79. Soest 02155-16151 Soest&ibergsetraat79. SoesL02155-I61ST~ RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155 12739 IN- EN VERKOOP ONROEREND GOED Mariastraat 1 - 3762 CW SOEST Telefoon 02155 - 1 83 86 TE KOOP SOEST 1 Burg. Grothestraat 15: vrijstaan de woning. Laatste 20 jaar niets aan onderhoud gedaan. Grond: 573 m2. Vraagprijs f 125.000,- k.k. 2 Braamweg 29: hoekwoning, zeer mooi gelegen in perfecte staat. Met garage 10,0 X 3,3 meter. Grond: ca. 285 m2. Vraagprijs f 249.000,- k.k. TE KOOP EEMNES 1 Wakkerendijk 248-250: grote boerderij met veel bijgebouwen. Grond: 8760 m2. Vraagprijs f 475.000,- k.k. TE KOOP AMELAND 1 Gemeente Ballum: schitterende recreatie-woning, ook geschikt voor permanente bewoning. Grond: 926 m2. Vraagprijs f 118.000,- k.k. TE KOOP SOEST BEDRIJFSRUIMTEN 1 Burg. Grothestraat 31: opslag ruimte, veel achterstallig onder houd. Uitermate geschikt voor kleinschalige meubelmakerij, aannemerij, timmerwerkplaats e.d. Grond: 750 m2, waarvan ca. 350 m2 bebouwd. Vraagprijs f 125.000,- k.k. (evt. huur is bespreekbaar). TE HUUR SOEST BEDRIJFSRUIMTEN 1 Mariastraat 7: ruimte t.b.v. kan toor c.q. showroom. Opp. 278 m2. Huur f 105,-/m2/jaar 2 Steenhoffstraat46: ruimte op de beg.gr. t.b.v. kantoor, show room, praktijkruimte, oplei dingscentrum etc. Opp. 750 m2. Huur f 120,- m2/jaar. Wij zijn genegen om onroerend goed in te ruilen. Ruime middenwoning met c.v., garage. Zonnige achtertuin. Indeling: gang, toilet, doorzonkamer, open keuken en kelderkast. Verdieping: 3 slaapkamers, douchekamer. Vaste trap naar zolder met dakkapel, grote kamer en berging. Dubbele beglazing met aluminium koziinen. C.V. ketel vernieuwd. Overal thermostaatkranen op de radiatoren. Vraagprijs f 220.000,- k.k. Royale vrijstaande villa v.v. gas-cv, garage en zonnige tuin. (8,25 are). Indeling: b.g.: L-vormige woonkamer met parketvloer, eetkamer, serre, keuken, toilet en flinke kelder. Verdieping: 3 slaapkamers, v.v. vaste wastafels, badkamer met ligbad en balcon, apart tweede toilet, veel kastruimte. Ruime zolder met kamer en bergruimte. Deze mooie villa yerkeert in goede staat van onderhoud en heeft spouwmuurisolatie. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 450.000,- k.k. i;V ST. THERESIASTRAAT 10 3762 CZ SOEST - HOLLAND TELEFOON 02155 - 1 47 12 "Oranje offensief, de wereld heeft je lief.' Deze slogan, of liever gezegd aanmoedigingskreet, is goed gebleken voor een heus shirtje van het Neder lands elftal. Opel Nederland stelde er twintig van beschikbaar en één van de gelukkige winnaars werd Niek Over duin. De 17-jarige scholier uit Soest kreeg het shirt overhandigd bij garage Nefkens, de officiële Opel-dealer aan de Birk- straat. Hij deed mee aan een landelijke actie die Opel Nederland als één der hoofdsponosors van het Nederlandse elftal op touw had gezet. Niek zond de genoemde 'slagzin' in en hoorde kort geleden dat een onafhankelijke jury hem had uitgekozen tot één van de twintig prijswinnaars in Nederland. Het oranje shirt van Niek Overduin is voorzien van het cijfer 20. Dit nummer werd tijdens de Europese kampioen schappen in West-Duitsland gedragen door Jan Wouters. Niek had liever het tricot van Wilbert Suvrijn, de speler die alleen tegen de Duitsers een invalbeurt mocht maken ('Je hebt nu eenmaal alle maal een favoriete speler'), gewonnen maar hij is al blij zat dat hij niet het shirt van de doelverdedigers Hans van Breu- kelen of Joop Hiele kreeg. Het oranje shirt heeft namelijk wel degelijk een functie voor Niek die straks op vakantie gaat naar Joegoslavië. "Dan kan ik hier mee lekker pronken," klinkt het met vuui uLuuLiuL iiML. i ick-maal als ik een paar Duitsers tegenkom natuurlijk, die hebben niets meer in te brengen. Het kwam Niek niet als een volslagen verrassing over dat hij vrijdag het shirt bij de heer E. Unkel van garage Nef kens mocht komen ophalen. "Ik had een voorgevoel dat ik bij de prijswin naars zou komen. Deze slogan moest wel goed zijn," aldus de zelfverzekerde prijswinnaar bij garage Nefkens. De actie werd gecoördineerd door de Opel-importeur voor Nederland in Rotterdam. Bij alle dealers, en dus ook bij Nefkens in Soest, kon men een deel nemerskaart verkrijgen. Op de kaart was een tribune met mensen afgebeeld, en net zoals in een stripboek was boven de mensen een wolk(je) getekend. Daarin moest de aanmoedigingskreet voor het Nederlands elftal van Rinus Michels worden geschreven. Niek Overduin deed dat niet zonder succes. Hij zal het shirtje vaak genoeg dragen. Opel heeft overigens direct ingespeeld op de successen van Oranje. In de fa brieken wordt een beperkt aantal mo dellen Opel Kadett Club Oranje ge maakt. Het is een 3-deurs wagen met een 1.8 S motor, de striping is exclusief en andere extra's zijn onder meer de zonwerende glazen en een aantal assec- coires. De Kadett Club Oranje kost ei genlijk ruim 29.000 gulden, maar de doelpunten die Gullit en Van Basten in de finale tegen de Russen produceer den, leveren een voordeel van meer dan De heer E. Unkel van garage Nefkens overhandigt het oranje shirt aan Niek Overduin. 1600 gulden op. De Opel-liefhebbers kunnen dus nog één keer 'aanvallen'. in i Geen ramp! Ga naar DIK BOS. Die rekent 'n schappelijk" prijsje! Ook voor 'n tijdelijke huurauto. Saturnusweg 10 indus ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Burgemeester en wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a. R. Tammer v.o.f. Rehata, Amers- foortsestraat 7, Soesterberg voor het oprichten van een autoschadeher- stelbedrijf op het perceel Amers- foortsestraat 7, Soesterberg. b. C. van Velzen, Molenstraat 132 voor het oprichten van een autoschadebe- drijf op het perceel Dorresteinweg 16b. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek tijdens de openingsuren (en voor a. bij de Hulpsecretarie Soes terberg). Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunningen kunnen tot 27-7- 1988 schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. De inge komen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aan tonen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. (niet gebonden besluiten) ,vl uui.uL.uucn van een magazijn op hel perceel Molenstraat 137 te Soest. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. Burgemeester en wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: R.P.J. Hilhorst, Hooiweg 2 voor het oprichten van een veehouderij en varkensmesterij op het perceel Hooi weg 2. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroeps chrift moet worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voo de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Informaties: info-centrum, STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel 93665 (24 uurs-service). VOOR EEN VAKANTIE-PRIJSJE Bij een hotel aan de Birkstraat is een kentekenplaat van een Duitse wagen gestolen. De eigenaar is zonder de plaat teruggereisd naar zijn woning in Lübeck. Een 17-jarige meisje uit Soest is op de Amersfoortsestraat aangereden door een automobilist uit Amersfoort. De bestuurder (76) zag haar over het hoofd toen hij op het fietspad wilde keren. Het meisje reed op een bromfiets. Ze werd vervoerd naar het ziekenhuis, waar men constateerde dat ze lichte kneuzingen had opgelopen. Ze mocht daarna naar huis. Prijzenswaardig werk van de recherche. Zooals onze lezers zich wellicht nog zullen herinneren, maakten wij indertijd melding van het feit, dat in den nacht van 25 op 26 December 1937 was inge broken in de Ned. Herv. Kerk in de kerkebuurt. Door ovefklimming van een hek en verbreking van een ruitje wist men vanuit het kerkgebouw de consistoriekamer binnen te dringen. Daar daags te voren juist een geldinzameling was gehouden, behoefde de on- gewenschte kerkganger niet met leege handen terug te keeren. Diverse offerblokken werden ook onder handen genomen en geledigd, zoodat een flink bedrag vermist werd. Van den dader was echter geen spoor te beken nen. De afd. recherche liet zich echter niet ontmoedigen. Met haar speurzin en on vermoeid werken mocht zij er thans in slagen den dader aan te houden. Aangezien het onderzoek nog in vollen gang is, zijn wij niet in staat nadere ge gevens te verstrekken. De heer Tensen, autobusexploitant van den dienst Amersfoort-Baarn vice- versa, is er toe overgegaan langs het geheele traject op bepaalde punten halte- borden te doen plaatsen. Het zal voortaan dus niet meer mogelijk zijn de auto bus op elk willekeurig punt van het traject te laten stoppen. Men zal om te kun nen instappen, zich naar de naastbijzijnde halte moeten begeven of, indien men uitstapt, van de dichtstbijzijnde halte moeten loopen. Deze halteborden, die vier kleuren dragen, rood-wit-blauw het eigenlijke bord en bruin de paal, zijn zoo geplaatst, dat zij ook des avonds goed zichtbaar zijn, terwijl de volledige dienstregeling erop geschilderd is. Vooral voor de vele vreemdelingen, die Soestdijk en Soest bezoeken, zal de plaatsing van deze borden een groote verbetering blijken te zijn. Asters - Zinnia - Afrikanen enz. 1 cent. Met potkluit 3 cent. Geraniums 10 cent. Koolplanten 20 cent per 100. Oude Grachtje 17 - Soest Ook uit deze gemeente zijn eenige werkloozen in Duitschland tewerkgesteld in het landbouwbedrijf en het bouwbedrijf. Blijkens mededeeling van een de zer arbeiders maakt deze het aldaar uitstekend en verdient een goed loon. Thans kunnen in Duitschland worden geplaatst metaalarbeiders, o.a. machi ne-bankwerkers, fraisers, koperslagers, metaaldraaiers enz. Zondagmorgen is op de Steenhoffstraat een wandelaar aangereden door een wielrijder. Ze geraakten beiden in hevige woordenwisseling, waarbij de wiel rijder den wandelaar een klap in het gezicht gaf en daarna doorreed. Op den weg naar Bilthoven is hij echter aangehouden. Een onderzoek wordt inge steld. Torenstraat 16 Telef. 953 Handel in Granen, Meel, Pluimveevoeders, Turfstrooisel, Kunstmest, Brandstoffen enz. Een tragisch geval van persoonsverwisseling heeft zich dezer dagen te Belgra do afgespeeld. In een der voorsteden van Belgrado vermoordde de arbeider Ilija Zivanovitsj den negentienjarigen arbeider Nikola Neditsj met een dolk, omdat hij in de overtuiging verkeerde, dat Neditsj zich aan zijn vijftienjarige dochter had vergrepen. Eerst later kwam men tot de ontstellende ontdekking, dat de vader zich hierin vergist had en dat de verleider een heel ander was ge weest. Toen de in hechtenis genomen vader vernam, dat hij een onschuldig mensch had gedood, was hij verslagen van wanhoop. Gebroken van ellende droeg de rampzalige moordenaar zijn vrouw en dochter op, bij het graf van het onschuldige slachtoffer de grootste waskaars, die in Belgrado te vinden was aan te steken.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5