-ssssffljss* <Ah UUR W normaal ±tl-45r -' [hÜ per stuk slechts tl.29,95 laanstraat 101 baarn is doorslaggevend' 'Alleen de Meester Ankoné verruilt KBS voor YUT Velen namen afscheid van juf Anne Lubberts Soesterse wint reis naar Tour de France 4WTIE:WV0«_ f\ 99,95 CAMERA voor éénmalig gebruik Von Oosten fotoservice auto smeeing WOENSDAG 13 JULI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 Actueel Soester nieuws in de zelfbediening op de KABELKRANT SOEST. Dag en nacht. 7dagen per week. Onderwijzer neemt na 37 jaar in stilte afscheid van school Mevrouw Eikelenboom valt bij Super Van Doorn in de Prijzen Snelheidscontrole an pop,P°Pu Fietsvakantie met De Heidebloem Gildefeesten Bejaarde man gewond op straat gevonden KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Klachten bezorging Soester Courant 16,- Militairen betrapt Geslaagd eigen reclamebureau in Soest Ed Monsjou Venter aangehouden Inschrijvingen voor nieuwbouw Soest I Met occasions heeft Auto Smeeing naam en faam verworven. Door inruilauto's streng te selecteren, na te zien van hoofdsteun tot schokdemper, te controleren, schoon te maken, te poetsen en zonodig te repareren. Ze zien er dan weer als nieuw uit. Alleen ligt de prijs beduidend lager. Toch krijgt u het Bovag-garantiebewijs èn de Auto Smeeing Garantie. Meer zekerheid voor minder geld krijgt u nergens. Mensen waar je van op aan kunt. 'Een gebruikte? Waar zie je dat aan?' 'Eigenlijk alleen aan de prijs'. Koningsweg 14, 3762 EC Soest. Tel. 02155 -13227. Juf Anne van De Schakel keert na de zomervakantie niet meer terug in het schoolgebouw aan de Klaarwaterweg. Tenminste, niet als adjunct-directrice zoals zij de afgelopen jaren bijna dage lijks pleegde te doen. Anne Lubberts maakt gebruik van de VUT-regeling en daarom namen leer krachten, leerlingen, ouders en anderen uitbundig afscheid van haar. De kinde ren hadden per groep toneelstukjes, sketches en liedjes voorbereid, die ze tij dens een feestelijk programnma op voerden. Ook verwenden ze hun juf met tekeningen, kalenders en andere zelfge maakte spullen. Het bleef niet bij die ca deaus, want van De Schakel kreeg Anne Lubberts tuinstoelen aangeboden. Nadat de kinderen van de openbare ba sisschool naar huis waren gegaan, vond een officiële receptie plaats waarvoor talrijke mensen waren uitgenodigd. On der degenen, die juf Anne de hand schudden, bevond zich wethouder drs. Jan Menne van onderwijs. Hij hield een korte toespraak, evenals directrice A. Juf Anne werd hartelijk verwelkomd bij haar vertrek. Foto: Herman van Dam Broertjes van De Schakel. Zij bena drukte de prettige samen werking met juf Anne in de veertien jaar dat ze in het on derwijs zat. Anne Lubberts gaf zelf toe dat ze de band met de kinderen, collega 's en ouders zal missen. Ze werd verder be dolven onder de bloemen. Dat begon al in het begin van de middag toen ze bij de voordeur van de school werd opgewacht door de scholieren. Herman Ankoné stopt na 37 jaar als onderwijzer. De meester van de KBS Soestdijk heeft gebruik gemaakt van de VUT-regeling en zal na de zomer vakantie niet meer achter de lessenaar staan. Meester Ankoné heeft in stilte afscheid genomen van de school aan de St. Theresiastraat. "Ik stap op mijn fiets zoals altijd," zei Ankoné, die geen ophef wilde bij zijn vertrek. Daarom namen zijn collega's in besloten kring afscheid van hem. Zij waarderen zijn loyaliteit en soepelheid. Herman Ankoné werd geboren in Ol- denzaal en behaalde in 1951 de akte van onderwijzer aan de kweekschool in Hilversum. Hij werd op 1 januari 1956 benoemd tot onderwijzer aan de Maria- school, waar hij in 1974 hoofd werd. In die hoedanigheid was hij acht jaar later betrokken bij de fusie tussen zijn school en de St. Theresiaschool. Beide scholen gingen op in de KBS Soestdijk. Ankoné werd na de fusie leerkracht. Hij verhuis de met zijn collega's en de kinderen naar het gebouw aan de St. Theresia straat en werd leerkracht aan de KBS. Volgens zijn collega's is Ankoné voor kinderen de ideale onderwijzer. Ze ge bruiken daarbij zijn eigen woorden: "Het moet een school zijn waar het kind binnen zo min mogelijk voorschriften zo veel mogelijk ruimte krijgt om zijn eigen verantwoordelijkheid te leren kennen." Mevrouw Eikelenboom van de van Hamelstraat in Soest is bij Super Van Doorn in de prijzen gevallen. Ze deed mee aan een prijsvraag van Gilde Ban ket en won een tweedaagse reis naar Parijs, waar ze getuige kan zijn van het slot van de Tour de France in de Fran se hoofdstad. De prijsvraag bestond uit het beant woorden van een aantal vragen over wielrennen en het maken van een slag zin. Mevrouw Eikelenboom is één van de vijf hoofdprijswinnaars in Neder land. Ze vertrekt zaterdag 25 april naar Frankrijk, waar ze even buiten Parijs zal logeren in het hotel van Joop Zoete melk, de Nederlander die in 1980 in de felbegeerde gele trui naar de Champs Elysees reed. Zelf is ze niet zo'n liefhebster van wiel rennen, maar haar man volgt iedere dag geïnteresseerd de verrichtingen van het peleton. Mevrouw Eikelenboom haal de maandag in het bijzijn van haar dochters Dorien en Saskia de prijs op bij Super Van Doorn. De heer Riemer van de supermarkt aan de Wiardi Beck- manstraat overhandigde haar in de win kel de ticket. De politie heeft opnieuw een radarcon trole gehouden op de Stadhouderslaan. Die nam tweeënhalf uur in beslag. In dat tijdsbestek passeerden 470 voertui gen, waarvan 26 met een te hoge snel heid. Op het gedeelte, waar de politie controleerde, mag 50 kilometer per uur worden gereden. De hoogst gemeten» snelheid was 82 kilometer. De heer Riemer overhandigt de prijs aan mevrouw Eikelenboom. De doch ters Dorien en Saskia zijn getuigen. WnnSuoio Jeugdherberg De Heidebloem is een samenwerkingsverband aangegaan met de herbergen in Eist en Bunnik. De drie hebben een arrangement sa mengesteld voor sportieve gezinnen. Per fiets kan men van herberg naar her berg fietsen. De verzorging in de jeugd herbergen is gebaseerd op volpension. Voor de kinderen worden spelactivitei ten georganiseerd en de leiding houdt voor wat betreft de maaltijden rekening met kinderen. Van Soest naar Bunnik is 25 kilometer fietsen, van Bunnik naar Eist 30 kilo meter en van Eist naar Soest 35 kilome ter. Men kan zelf de volgorde bepalen. Het arrangement is geldig voor vier da gen en drie overnachtingen en kost 110 gulden per persoon. De gezinnen wor den indien mogelijk in familiekamers onrl^rgeb^'-tit Vf»rrif»r krijgt men gra tis fietsroutes en een informatiepakket met verschillende toeristische tips. Dat De Heidebloem dichtbij het Militair Luchtvaart Museum, De Paardenkamp en het Dierenpark Amersfoort ligt is bekend. Maar vanuit jeugdherberg Rhijnauwen in Bunnik kan men bijvoorbeeld met de kano naar het centrum van Utrecht va ren, terwijl het van jeugdherberg Eikel kamp in Eist niet ver fietsen is naar Ou wehands Dierenpark in Rhenen of de rondvaartboot in Wijk bij Duurstede. Het Groot Gaesbeeker Gilde heeft van Burgemeester en Wethouders toestem ming gekregen voor het houden van Gildefeesten van 24 tot en met 29 au gustus 1988 op het terrein aan De Blaak aan de Ferdinand Huycklaan. Voor alle informatie omtrent de fami liefietsvakantie kan men vanzelfspre kend terecht bij de betreffende jeugd herbergen, waaronder De Heidebloem aan de Bosstraat. Ook bij de VVV-kan- toren kan men terecht voor inlichtin gen. Op de hoek van de Nassauplantsoen/ Prins Hendriklaan is vorige week een hoogbejaarde man gewond op straat gevonden. De man (96) lag in zijn pyama op de straatstenen en was lichtgewond. Hij werd 's ochtends rond een uur of vijf ge vonden door een vrouw, die direct de politie inschakelde. De man woont in de serviceflat Hoog Soestdijk. Hoe de man gewond is geraakt is onbekend, maar er wordt vermoed dat hij is geval len. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-1 8747 Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. 24 opnamen, kleur Soesterbergsestraat 47 Winkelcentrum Soest Zuid 02155-13109 van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Twee militairen van achttien jaar zijn op heterdaad betrapt toen zé auto's pro beerden open te breken. De politie hield hen op de Generaal Spoorstraat in Soesterberg aan. De jongens zijn over gedragen aan de Koninklijke Mare chaussee. Mavo Soest In het tweede tijdvak zijn de volgende Soester scholieren geslaagd voor het Mavo-examen aan de Mavo Soest: Karin Bos, Anouk van Brummelen, Er- ol Ilbay, Sharmila Jharihar, Hadda Na- jim en Corriene van Schaik. Ed Monsjou uit Soest is twintig jaar en directeur van het reclamebureau Monsjou Design. Aan de Ferdinand Huycklaan bevolkt de jonge onderne mer zijn onlangs gestarte eenmansbe drijf. Vol goede moed en met een opti mistische toekomstvisie. "Het gaat alleen maar om de kwaliteit van je product. Als dat niet goed is heb je nergens wat aan," profeteert Ed Monsjou. Zijn examencijfer voor teke nen op de Scholengemeenschap Eem- land was een 10 (tien). Sindsdien is hij niet meer vanachter de tekentafel weg te slaan. Sterker nog, hij heeft er zijn (zelfstandige) beroep van gemaakt. "Tekenen was alles voor mij. Ik wilde er na school mee doorgaan. Bij de eerste de beste sollicitatie werd ik aangeno men als technisch tekenaar. Maar daar wilde ik mij niet op vastpinnen. Het was niet zaligmakend, want de ontwerpen worden voor je gemaakt. Dan val je steeds terug op je hobby. Ik heb cursus sen gevolgd, me aangesloten bij een ge nootschap van kunstenaars, boeken ge lezen en me verdiept in alle technieken. Dan krijg je een breder scala van moge lijkheden onder de knie. Ik denk daar om dat ik nu een goede basis heb voor een eigen bedrijf. Ik heb al veel klanten, zelfs tot in Groningen aan toe, en weet me verzekerd van een goede mond-op- mond reclame. Mijn bedrijf heeft dan ook vast en zeker levensvatbaarheid. Ik doe niet aan mailing, want het gaat al leen maar om de kwaliteit van je pro duct. Dat is doorslaggevend voor je suc ces. In de huidige gelijkmatigheid van opdrachten is het voor mij haalbaar om een reserve te kweken zodat ik te zijner tijd kan uitbereiden," vertelt Ed Mons jou, die op zestienjarige leeftijd al een nationale tekenprijs won. Zijn inzen ding hing zelfs enige tijd in de Ridder zaal in Den Haag. Erkenning Monsjou zou niet voor een ander recla mebureau willen werken. "Nee, ik denk dat ik alle aspecten aankan. Ik maak zelf de ontwerpen en voer de opdrachten ook uit. Daarnaast bespreek ik met de klanten welk budget ik ter beschikking heb. Ik zit ver beneden de prijs van een groot reclamebureau. De reclamewe reld is wazig. Een bedrijf stelt een bud get samen en dat wordt overgenomen door een bureau dat al dat geld op maakt, terwijl het gewoon ook goedko per kan. Het bedrijf is er echter niet bij. Ik onderzoek de plannen van de klant, maak vrijblijvend een ontwerp en dan worden er eventueel pas zaken gedaan. Ik vraag ook geen geld voor een advies- gesprek met de klant. Je moet toch ze ker klantvriendelijk blijven. Te snel wordt tegenwoordig gedacht dat een groot reclamebureau wel goed zal zijn. Daar wordt misbruik van gemaakt. Er kenning kun je overal bij plakken als je het geld hebt om dat te doen. Ik heb me willen aansluiten bij een exclusieve club, maar toen kreeg ik te horen dat ik eerst zoveel duizend gulden op een re kening moest overmaken." Op de Haverweerd heeft de politie een venter aangehouden. De 25-jarige man uit Nootdorp probeerde keramieke beeldjes aan de man te brengen, maar de politie stelde vast dat hij daarvoor geen vergunning heeft. De politie laad de daarop alle beeldjes in de surveillan ce-wagen en betaalde met een proces verbaal. Van het Buro huisvesting komt het vol gende overzicht van het totaal aantal mensen dat zich heeft ingeschreven voor de nieuwbouw aan de Schrikslaan en nieuwbouw plan Mercury Soester berg: Premie A-woningen 102, Premie C-woningen 63, 2 onder 1 kap 59, Pre mie A-woningen Soesterberg 43. Inschrijven is niet meer mogelijk. EdM onsjou ziet zijn jonge bedrijf een gezonde toekomst tegemoet gaan. Contacten Plannen voor zijn eigen zaak heeft Ed Monsjou genoeg. Op het gebied van de reclame is hij van alle markten thuis en hij durft zijn handen in het vuur te ste ken voor de goede kwaliteit van het werk dat hij aflevert. "Het product is goed, maar je moet het nog aan de man brengen. Dat kan moeilijk zijn, wantje bent afhankelijk van veel contacten. Maar ja, er is zoveel te bedenken. Neem nou een bedrijf waar iemand gebruik maakt van de VUT. Wat is nou een mooier afscheidsgeschenk dan een schilderij waarin de loopbaan van de werknemer en de aard van het bedrijf tot uiting komen. Ik bedoel maar. Er is een moordende concurrentie, maar als je het goed doet lukt het wel. Ik zie de toekomst wel positief tegemoet." Ed Monsjou, twintig jaar jong en nu al zakenman, is zeker van zijn zaak en dan wel letterlijk en figuurlijk. Hij is te be reiken onder telefonnummer 14263 of aan de Ferdinand Huycklaan 4.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9