met Je cjr aruóhocK rf£~df/y UMFPEÜG ü9T KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. QUICHE LORRAINE HARTIGE CRÊPES MET BIESLOOK WOENSDAG 20 JULI 1988 SOESTER COURANT Audities musical Rozenweelde in C-drie 'A very moral night' Klachten bezorging Soester Courant PAGINA 10 Tip Tip f Uniek Volks Paardenfeest tijdens de Gildefeesten COQUILLES ST.-JACQUES GRATINES. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 met 50 gr. boter goudgeel bakken. Snel de bloem er doorheen roeren en circa 3 minuten meebakken. De gezeefde kookwijn toevoegen tot een egale saus ontstaat en nog 7-8 min. zachtjes laten pruttelen. Intussen de oven op 220° C (stand 5) voorverwarmen. De coquilles aan de saus toevoegen met de crème fraïche, peterselie en de St. Möret. Neem hierbij de pan van het vuur. De lege schelpen vullen, bestrooien met paneermeel en een klontje boter toevoegen. De schelpen in de oven plaatsen en 10 min. laten gratineren. Zo warm mogelijk serveren. Voor 6-8 personen. 250 gr. bloem 100 gr. boter 100 gr. gedroogde bonen Voor de vulling: 150 gr. mager ontbijtspek 3 eieren 2 eetlepels room 150 gr. St. Möret 3-4 eetlepels crème Fraïche 1 eetlepel witte peper zout 2 eetlepels fijngehakte borage V2 theelepel oregano 1 theelepel milde paprikapoeder 100 gr. zwarte olijven Eerst het deeg maken. De bloem met een mespuntje zout zeven. Boter hierdoor hakken tot het deeg klontjes vormt. Een kuiltje in het midden van het deeg maken en 3 eetlepels water toevoegen. Tot slot alles snel tot een deegbal vormen (vooral niet kneden). De deegbal in aluminiumfolie verpakken en een half uur in de koelkast leggen. Intussen de oven op 190° C voorver warmen. Vet een springvorm (24 cm) in en rol het deeg uit tot een plak van een halve cm dikte. De gedroogde bonen over de opper vlakte strooien. De vorm in de oven plaatsen en in 25 min. de bodem blind bakken. Intus sen de vulling maken. Hiertoe het spek iets uithakken. De St. Möret met crème fraïche, peper, zout, borage, oregano en paprikapoe der in een kom losroeren. De eieren en de room losgeklopt toevoegen en tot een egaal mengsel roeren. De bodem uit de oven ne men en na 5 minuten de bodem met het spek en de vulling bedekken en gladstrijken. De olijven hierover verdelen. De springvorm in de oven plaatsen en de quiche ca. 30 min. bakken op 220° C tot de bovenkant goudbruin is. Hartige crêpes met bieslook Voor 4 personen. 150 gr. bloem zout 2 eieren 3Vi dl melk 150 gr. boter 150 gr. St. Möret 2 eetlepels gembersiroop 2 eetlepels witte wijn versgemalen witte peper paprikapoeder 3 eetlepels fijngeknipte bieslook 1 doosje tuin- of waterkers 6-8 radijsjes De gezeefde bloem met een snufje zout in een kom mengen; in het midden een kuiltje druk ken en hierin de eieren breken. De helft van de melk toevoegen en roeren tot de bloem is opgenomen. De overige melk toevoegen en kloppen tot er een luchtig beslag ontstaat. Smelt een klontje boter in een flensjes- of koekepan, voeg een sauslepel beslag toe en bak het flensje goudgeel. Het flensje omkeren en afbakken op een matig vuur. De flensjes op een schaal laten afkoelen. Intussen de St. Möret met gembersiroop, wijn peper, paprikapoeder en de fijngeknipte bieslook in een kom tot een egale massa kloppen. De crepes met een dun laagje bestrij ken en oprollen. Een platte ovale schotel met een laagje tuin- of waterkers bedekken, daar op de crepes leggen en garneren met tot rozetjes gesneden radijsjes. Op donderdag 25 en zaterdag 27 au gustus zijn in Cultureel Creatief Cen trum C-drie in Soest audities voor de musical 'Rozenweelde.' Belangstellen den voor een rol in deze musical kunnen zich opgeven voor een van de auditie- dagen bij Irma Kramer, tel. 02155- 22188. In samenwerking met de St. Conamus en de Ned. Korenfederatie heeft C-drie een uniek vormingsproject gestart voor amateurtoneel. In dit project wordt aan amateurspelers de kans geboden onder leiding van een regisseur een musical op de planken te brengen. Het vormings project is ontstaan vanuit de gedachte dat er weinig of geen goede nederlandse musicals of toneelstukken bestaan, die geschikt zijn voor amateurtoneel. Op initiatief van Conamus is een musical geschreven voor dit doel. Dit is nog niet eerder vertoond in Nederland! Soest krijgt de primeur om de musical op te laten voeren in het cultureel cen trum C-drie. Het centrum is veelvuldig betrokken bij het vormingsproject. O.l.v. regisseur Gert Willems, die een bloeiende carrière heeft opgebouwd binnen de opera- en operette wereld, zullen alle repetities iri C-drie gehouden worden. Ook de dansrepetities zijn in C-drie, o.l.v. een dansdocente van het centrum, Ankie van de Bunt. Voor re kwisieten en decor heeft het centrum toezeggingen gekregen uit het bedrijfs leven en het Soester ziekenhuis. 'Rozenweelde' is een patiëntvriendelijk ziekenhuis, wat moet vechten voor haar voortbestaan. Hiertoe wordt uiteinde lijk een flitsende manager ingehuurd, die met behulp van zijn computer orde op zaken moet stellen. Dit gebeurt ra zendsnel, maar het verplegend perso neel en de patiënten zijn niet zo tevre den met de nieuwe zakelijke aanpak. Er loopt het een en ander helemaal mis. Operaties worden omwillevan de tijd op de verkeerde patiënt uitgevoerd, chi rurgen moeten de keuken in om maal tijden te verzorgen en de computer raakt helemaal van slag. De musical is een parodie op de harde werkelijkheid. Rond een eenvoudig maar herkenbaar gegeven zijn de scenes opgebouwd. Ze worden afgewisseld met een groot aantal liedjes en dansjes die nu eens in het verleden, dan weer in de fantasiewereld plaatsvinden. Het wordt een gevarieerd en aantrekkelijk schouwspel, waarvan het plezierig is om naar te kijken, maar ook een hele leuke ervaring om aan mee te werken. De regisseur stelt geen zware eisen aan de spelers. Toneelervaring is niet nood zakelijk, wel interesse en motivatie en tijd om tussen september en december de repetities bij te wonen. De leeftijd van de spelers kan variëren van 17 tot 50 jaar. Alle hoofdrollen hebben een solonumer om te zingen, dus een beetje zingen moet men wel kunnen, al hoeft het geen volleerde zangstem te zijn. Wie interesse heeft in een rol in dit unie ke vormingsproject kan aan de audities deelnemen. Ook enthousiastelingen die kunnen zingen en dansen kunnen meedoen aan het project. In het dans- koor zijn nog een aantal plaatsen be schikbaar. De Vereniging Artishock, Sleenhoffstraat 46. Soesl, fel. 02155-19577, sfelf zich als doel een bijdrage Ie leveren aan hef sociaal-culturele le ven in Soesf. Door je op fe geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 21 juli aanvang 21.00 uur Rond de eeuwwisseling exploiteert een 'madame' als een moeder een hoeren- tent, waar een student uit de provincie wordt binnen gehaald en verzorgd. De "niets-aan-de-hand-sfeer" wordt door broken op het moment dat de moeder van de student hem komt opzoeken. De prostituee's en de madame 'spelen' een net pension, sluiten dan ook een nacht de tent en zelfs de dronken notabelen die binnendringen slagen erin hun ero tische verlangens te maskeren. De Hon gaarse regisseur Karoly Makk laat de hedendaagse werkelijkheid even voor wat zij is een keert terug naar het verle den waarin het kapitalisme in al zijn de cadentie nog welig tiert. De hoerenma- dam zorgt als een kloek voor haar meis jes, gezamenlijk gaan zij uit en eten overdadig. Het interieur is pluche en lu xe waarin niets aan de hand schijnt te zijn. Niettemin is de tragiek aanwezig, maar wordt slechts zijdelings aangestipt in de figuren van een gebochelde pia nist, een verzopen portier en in een ter loopse mededeling dat verliefdheid van een van de meisjes niet wordt geduld. Onderhuids spelen verwijzingen naar het Hongaarse heden hun venijnige rol*, zelfdoding (al meer dan veertig jaar heeft Hongarije het hoogste percentage van Europa), het om zich heen grijpen de alkoholisme en de gebrekkige eman cipatie van de vrouw die ekonomisch weliswaar onafhankelijk is, maar in geestelijk en sexueel opzicht vaak een ondergeschikte positie inneemt ten op zichte van de man. Agenda zomerfilms 28 juli: Sammy and Rosie get laid van Stephen Frears. 4 aug.: Diva van Jean Jaques Beincix. II aug.: La Caza van Carlos Saura. 18 aug.: Woman oftheyearvanGeorge Stevens. 25 aug.: Rita, Bod and Sue Too van Alan Clarke. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt L5 tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Cultureel Creatief Centrum In de vakantieperiode zijn wij voor het publiek gesloten van 15 juli tot 15 augustus. FRANSE KAAS GAAT VERDER DAN 'N STUKJE STOKBROOD een mesje waar zojuist een uiterst pittig kaas je mee is gesneden. Dat kan namelijk de smaak nadelig beïnvloeden. Hierbij enkele suggesties voor een kaaspla teau. Om te beginnen een uitgebreid plateau: Rambol, Chaumes, Paturain, Chamois d'Or, Roquefort. Plateau met finesse: St. Möret, Belle des Champs, Rambol aux poivre, St. Albray, gei tekaasje. Bij ongelooflijk veel verschillende gerechten is een romig smeerbaar Frans kaasje als St. Möret le gebruiken. Bij vlees, bij vis, in een salade, als dessert of in een taart. En dat zijn dan nog maar een paar mogelijkheden van St. Möret. Dit kaasje laat zich vrijwel overal sma kelijk mee in. Daarom geven we u hierbij een aantal recepten met St. Möret waarbij het zonder meer smullen is. Waar u de Franse kaas ook voor heeft ge kocht, u kunt de stukjes kaas het beste bewa ren in de groentelade van uw koelkast. En dan het liefst nog in de originele verpakking of in huishoudfolie. De beste temperatuur om de kaasjes in te bewaren is tussen 5 en 8 graden Celsius. Verder is het belangrijk te weten dat de kaas, als u die wilt serveren, ruim een uur van tevoren uit de koelkast moet worden gehaald. Zo krijgt de kaas de kans op kamertempera tuur te komen. En dat komt de smaak bijzon der ten goede. Bij een kaasplateau hoort eigenlijk een fles wijn. In de keus bent u natuurlijk vrij. Als u niet precies weet wat het worden moet, dan kunt u er vanuit gaan dat een mooie Beaujo- lais, een Cötes du Rhöne of een lichte Bor deaux zeker passen bij de Franse kaas. Bij geitekaas en Emmentaler kan heel goed een witte wijn geschonken worden. Met name een Bourgogne of een witte Cötes du Rhöne. Vanwege de daaraan verbonden niet geringe kosten is na een 11-jarige tradi tie dit jaar afgezien van de organisatie van een Concours Hippique op de za terdag tijdens de Gildefeesten. Maar in een landelijke gemeente als Soest mo gen bij een volksfeest, zoals de Gilde feesten Soest beogen te zijn, paarden en pony's niet op het programma ontbre ken. Daarom is er op zaterdag 27 augus tus naast de reeds geplande volksspe len, c.q. hinderniswedstrijden op het feestterrein De Blaak ook een zeer ge varieerd paardenfeest opgezet, wat naar verwachting bij de vele paarden- en pony-vrienden, die Soest kent, in de smaak zal vallen. Mede door de informatieve activiteiten van de heer A. W. Kuyer, geen onbeken de op paardengebied, is het het Groot Gaesbeeker Gilde mogelijk in samen werking met de Stichting Stimulans, die op het adres Birkstraat 131 een manege exploiteert voor gehandicapte en kan sarme kinderen, en met hulp van enige enthousiastelingen een pretentieloos maar zeer gevarieerd paardenfeest te organiseren. De organisatie is in han den van een commissie onder voorzit terschap van de heer Harry Hilhorst, Birkstraat 121a. Naast enige optredens van de Stichting Stimulans worden er in het programma enige nog nader uit te werken spelen voor de pony-vrienden opgenomen en staan een caroussel met paarden van verschillende ras en kleur en een tre- kwedstrijd tegen 2 Belsen reeds vast. Voorts is er ringsteken in de catego rieën: pony's onder het zadel, paarden onder het zadel en paarden in 2- of 5-wielige aanspan. De deelname is gra tis en staat open voor alle inwoners van Soest. Voor het ringsteken kan men zich tot en met zaterdag 20 augustus aanmelden. Inschrijvingsformulieren zijn verkrijg baar bij: mevrouw W. Witkamp Rauch, Henr. Blaekweg 16 en de heer W. Schimmel, Bosstraat 25. Hier kunnen de formulieren ook worden ingeleverd. De deelnamemogelijkheid is beperkt. Inschrijving geschiedt in volgorde van binnenkomst. Behalve prijzen voorde winnaars zijn er ook prijzen voor originele en ludieke aankleding. Het paardenfeest begint zaterdag 27 augustus om 12.00 uur. Bij grote deel name ringsteken pony's zal voro deze categorie een voorronde worden geor ganiseerd. Met een CJP krijg je korting in onder andere theaters, concertzalen, musea, bibliotheken, op reizen en op tijdschriften. Te koop bii gemeentehuizen, WV-kantoren en alle ABN- Wm;l kantoren. Voor informatie: bel 020-769346. Voor 4 personen. 200 gr. Coquilles St.-Jacques (diepvries). 3 dl witte wijn zout witte peper thijm majoraan 3 sjalotjes of voorjaarsuitjes 1 teentje knoflook 60 gr. boter 25 gr. bloem 4 eetlepels crème fraïche IV2 eetlepel fijngehakte peterselie 60 gr. St. Möret IV2 eetlepel paneermeel 4 lege schelpen Franse kaas is tegenwoordig zeer popu lair. Dat is ook logisch, want Franse kaas is lekker. Er zijn zoveel verschillende soorten dat er voor iedere smaak een kaasje is. En dat ontdekken steeds meer mensen. Laten we bijvoorbeeld eens kijken naar het samenstellen van een kaasplateau. U moet daarbij op een paar dingen letten. Zo heeft u minimaal drie soorten Franse kaas nodig. Want anders is er nauwelijks nog sprake van een plateau. Quiche Lorraine Een van de mogelijkheden is een zogeheten gewassen korstkaas, een witschimmelkaas en een harde kaas. Of een neutrale zacht-romige kaas, een witschimmelkaas en een blauw gea derde kaas. Het is ook verstandig niet te veel te kopen. Een vuistregel is ongeveer 50 gram per per soon per soort kaas. Zeker als u een uitge breid plateau samenstelt is dat ruim voldoen de. Verder is het aan te raden bij iedere kaassoort een apart mesje te doen. Want het is niet de bedoeling dat u een romig kaasje snijdt met De coquilles laten ontdooien. Het vlees door midden snijden en het kuit intact laten. In een emaille pan de wijn met wat zout, versgema len peper, een vleugje thijm en majoraan langzaam aan de kook brengen. De coquilles toevoegen en met de wijn tegen de kook houden en circa 6 minuten laten produceren. De coquilles uit de pan nemen. Het kookvocht zeven en in een sauspan overgieten. In een sauspan de gesnipperde uitjes en knoflook Coquilles St.-Jacques Gratines

Soester Courant | 1988 | | pagina 10