Splinter Eemland b.v. Doe-het-zclf ideeën voor vakantie werk NUHO O Film van de week SILVER STAR VIDEO SANITAIR EN TEGELS DEUREN HOUT- EN PLAATMATERIAAL zo kan zij "erbij" blijven VIDEO TOP 10 Ralph Milliard in nationaal honkbalteam Meningen van Op de beste champagne staat zelfs onze naam!! SPORT SPORT Op 3-jarige leeftijd kreeg jeugdinternational eerste handschoen HONKBAL GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Sportbestuur stapt nog niet op Soester tenniskampioenschappen starten zaterdag 17 september TENNIS tamacW! ten 15.000m2 doe-heb-zetf- en rrmbefyfaieR Systeem Zomercompetitie hsv De Snoekbaars VISSEN ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Steun de AVO-Nederland collecte BARFLY WOENSDAG 20 JULI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 11 Soest heeft er binnenkort een interna tional bij. De veertienjarige Ralph Milliard van de Knickerbockers speelt op 3 augustus met het jeugdhonkbal- team zijn eerste interland voor Neder land. Twee maanden geleden werd hij bij de selectie gehaald. Ralph leeft bijna van honkbal. Toen hij drie was kreeg hij al een handschoen en driejaar later speelde hij al bij de pupil len op Curasao. Daar is honkbal net zo populair als voetbal in Nederland. Na niet al te lange tijd kwam Ralph in het vertegenwoordigende team van Cura- §ao. Hij reisde naar Mexico voor een in ternationaal toernooi en was twee jaar geleden voor de eerste keer in ons land voor wedstrijden in Veldhoven. Een halfjaar later verhuisde hij met zijn fa milie naar Soest. Wereldspeler "Ik vind honkbal gewoon leuk. Altijd heb ik al een wereldspeler willen wor den. Ik doe m'n best en hoop straks in de hoofdklasse te kunnen spelen. Ja, dat zal wel lukken. Volgend jaar ga ik misschien bij Quick Amersfoort in de eerste klasse spelen en via het Neder landse team doe je natuurlijk snel con tacten op. De tweede klasse is te laag voor mij," vertelt Ralph, die net is over gegaan van de tweede naar de derde klas van de Mavo Soest. Moeder Milliard is apetrots op de spor tieve prestaties van zoonlief. "Als het even kan gaan we bij de wedstrijden kij ken. Al heeft 'ie pijn, dan gaat 'ie toch spelen, want hij wil niet dat zijn team verliest. Meestal wint Ralph, maar als hij verliest is hij de hele dag verdrietig. Hij heeft heel veel bekers gewonnen, maar die staan nog bij een tante op Cu- ragao." Om een bewijs te leveren toont ze twee albums, volgeplakt met foto's en krantenknipsels over Ralph. Onder één foto staat: 'De zesjarige Ralph werd gekozen tot beste speler...' Als korte stop, pitcher of op het tweede honk, Ralph beheerst alle facetten van honkbal. "Het liefst speel ik als korte stop. Dan krijg je veel ballen en moetje veel dingen doen. Daar hou ik van. Ik moet elke vrijdag naar Bussum om te trainen en we spelen ook iedere week een oefenwedstrijd ergens in het land. In augustus gaan we naar België. Daar moeten we tegen Zweden, de Verenig de Staten en België spelen. We doen ook mee aan de Haarlemse honkbal- week." Zelfverzekerd Voor Ralph is honkbal de meest popu laire sport. Hij weet niet anders dan dat hij altijd heeft gehonkbald. Tennis en voetbal zijn andere sporten waar hij zijn vrije uren mee vult, als die tenminste niet worden opgeëist door zijn vriendin. Ralph vindt het allemaal wel goed zo, en hij heeft het prima naar zijn zin. Ralph Milliard en zijn honkbalknuppel zijn onafscheidelijk. Al op zesjarige leeftijd begon hij op Curagao met zijn favoriete sport. "Oké, jullie horen later nog van me in de hoofdklasse," zegt de international uit Soest zelfverzekerd over zijn honk bal-toekomst. Voorlopig concentreert hij zich op het jeugdhonkbalteam, waarmee hij binnenkort de grens over gaat. Na de zomervakantie hervat Ralph met zijn club De Knickerbockers de competitie. "We hebben alles nog gewonnen. De tegenstanders zijn niet zo goed. Ik weet niet of het Nederlandse jeugdteam zo goed is, want ik ken de an dere landen niet. Maar ik ga m'n best doen." Ralph leeft voor zijn sport en honkbal is eigenlijk zuurstof voor hem. Weinig jongens van zijn leeftijd kunnen nu al bogen op acht jaar ervaring met een aantal 'caps' voor Curagao en straks ook voor Nederland. Weinig jongens van zijn leeftijd zullen zoveel trofeeën hebben. We horen nog van hem. Ralph op tienjarige leeftijd. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Geen quorum op deelnemersvergadering Het bestuur van de sportstichting gaat stappen ondernemen tegen het raads besluit dat als gevolg had dat de statu ten van de stichting werden gewijzigd. Hoewel die momenteel nog niet geldig zijn, betwijfelt het bestuur nu al de rechtsgeldigheid ervan. De deelnemersvergadering is nooit ge hoord voordat het raadsbesluit werd genomen, en zonder zo'n overleg is het volgens de 'oude', nog geldende statu ten niet mogelijk iets te veranderen. Het bestuur zal beroep aantekenen bij de provincie om het raadsbesluit te laten vernietigen. Met het wijzigen van de statuten ver dwijnen de politici, drie raadsleden en de verantwoordelijke wethouder, uit het bestuur. De verantwoordelijkheid wordt daarmee op de schouders van de sporters gelegd, maar die bedanken voor de twijfelachtige eer. Het bestuur heeft al gedreigd op te stappen zodra de nieuwe statuten van toepassing zijn. De leden hadden eind juni een gesprek met de achterban, maar die waren niet met genoeg mensen aanwezig om een be slissing te kunnen nemen. Mocht het bestuur te zijner tijd daadwerkelijk af treden, dan richten de sportverenigin gen een eigen stichting op, die (on)ge- vraagd advies uitbrengt aan het Colle ge. Datzelfde College is door de be stuursleden verwittigd dat ze op geen enkele manier financiële risico's wen sen te dragen. Alleen als de sporters geen verantwoordelijkheid hoeven te dragen zijn ze bereid in het overlegor gaan te blijven zitten. "Als het College bereid is tot dat overleg dan wacht het bestuur gaarne een uitnodiging af," schrijft het bestuur van de sportstich ting in een brief aan het College van Soest. De negende editie van de Soester ten niskampioenschappen begint dit jaar op zaterdag 17 september. De finales van de titelstrijd bij de wedstrijd-spe lers en de recreanten vinden plaats op zondag 2 oktober. Vrijwel alle wed strijden worden gespeeld op de banen van LTV Soesterberg aan de Kerklaan. Dat laatste is één van de veranderingen die de organisatoren hebben doorge voerd. Hiermee wil men voorkomen dat er onduidelijkheid bestaat over de loca tie waar men moet spelen. In het verle den, toen verschillende tennisparken werden gebruikt, bleek dat nog wel eens tot problemen te leiden. Een uitzonde ring vormen de duels in het weekeinde van 17 en 18 september. Op die dagen speelt LTV de finales van de clubkam pioenschappen. In verband daarmee wijkt men voor de Soester tenniskam pioenschappen uit naar de banen van TV Soest-Zuid aan de Bosstraat. Eén kampioen Het organisatie-comité past een sche ma toe waarbij één kampioen tot stand komt. Het systeem wordt echter zoda- nig opgezet dat iedereen, dus ook min der geoefende tennissers, een kans ma ken het kampioenschap te winnen. Per klasse komt een winnaar naar voren, maar de halve finalisten van elke klasse kunnen zich hoger opwerken en uitein delijk algemeen Soester tenniskam pioen worden. In tegenstelling tot voor gaande jaren is het niet meer mogelijk om in meer dan één klasse in te schrij ven. De mogelijkheid zou dan bestaan dat men tegen zichzelf moet spelen. Ie dereen kan aan de Soester tenniskam pioenschappen meedoen. Nijhof heeft een enorme sortering tegels. U vindt ze o.a. bij de 30 badkamer opstellingen. Daar vindt u trouwens ook sanitair te kust en te keur en natuurlijk alle andere materialen om een badkamer mooi af te werken Buitendeuren, binnendeuren, Louvre deurtjes, klapdeuren, opdekdeuren, kast- en schuurdeuren. Noemt u maar op en u vindt het bij Nijhof. En natuurlijk ook al het hang- en sluitwerk. Nijhof biedt u het meest complete assortimen kant-en-klare panelen, aanrechtbladen of afgewerkte gordijnkappen. Hardhout, fijn hout en een enorme keus aan profielen. En in de moderne zagerij kunnen uw netjes op maat worden afgewerkt. Bosch decouPee( zaag PSTbO Bij Nijhof is het gezellig rond kijken in een enorme show ruimte met zithoeken, eethoeken, wandmeubelen, keuken-, bad kamer- en slaapkameropstellingen. Daar doet u een macht aan ideeën op en alle doe-het-zelf materialen vindt u direct binnen handbereik. Nijhof heeft werkelijk alles voor in en om het huis op voorraad. Hout, verf, ijzerwaren, gereedschappen en vakkundig advies, u vindt het bij Nijhof. Zelfs koffie, frisdrank of een eenvou dige maaltijd, want daarvoor heeft Nijhof een gezellig 'petit restaurant'. Minervaweg 3,3741 GR Baarn, Telefoon 02154 -1 62 46 OPENINGSTIJDEN: zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur, maandag van 10.00 tot 18.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur. Hierbij verzoek ik u vriendelijk het on derstaande in uw blad te willen opne men. Naar aanleiding van uw artikel "A.P. Hilhorstweg op doek geasfalteerd," meen ik het volgende te moeten corri geren. Het systeem werd niet in Duits land ontwikkeld, maar in uw eigen ge meente Soest. T.I.B. -Techn. Industrie Bevordering B.V., Soester Hoogt 2, ontwikkelde in opdracht van A.K.U. (nu AKZO) het,systeem in de jaren 1965/1970, hetgeen voerde tot een wereldwijd patent. In de jaren 1972/'74 ontwikkelde T.I.B.B.V. een tweede systeem voor het 'wapenen' van asfaltdekken op brug gen. Dit systeem werd in opdracht van de Italiaanse regering op veel viaducten in de "autostrada" door T.I.B. B.V, toegepast. Het is dus niet een Duitse ontwikkeling, maar hooguit een Duitse imitatie van een echte Nederlandse, of beter gezegd van een Soester ontwikkeling. Ing. G.L. Zaadnoordijk dir. T.I.B. B.V. Op de Vecht bij Weesp in de 5e wed strijd gevist van de 10 wedstrijden om vattende zomercompetitie. Ondanks de negatieve prognose vielen de vang sten niet tegen. Toch waren er ook nu weer teleurge stelde, en zelfs wanhopige gezichten te zien van hen die op een degradatie plaats beland waren. Zoals Henk Hib- bel, die volkomen ontredderd de haven binnen kwam en aan iedereen te ken nen gaf, de pijp aan Maarten te willen geven. In de eerste divisie was Vechtspecialist Willem v.d. Kraats le met 9.10 m., ge volgd door Bert v.d. Hoef die met 7.08 m. een goede 2e plaats pakte. Bert ont liep vorig jaar op het nippertje een de gradatie, maar draait tot nu toe een goed seizoen. In de 2e divisie was het Gert v. Drie die aan het langste eind trok met 7.32 m. Met dit succes zit hij goed in de race voor een mogelijke promotie. Ton v. Klooster die tot nu in totaal niet meer dan 2 visjes op het droge wist te bren gen, werd met 6.06 m. goede 2e hij gaf hiermee ook broer Leo klop die dit maar moeilijk kon verwerken. Er was voor iedere deelnemer een suprise in de vorm van een salade, een vlees- of vlcoswarenschotel, keurig verzorgd door slager Bokma uit Baarn. Uitslag: le divisie: 1. Willem v.d. Kraats 9.10 m., 2. Bert v.d. Hoef 7.08 m., 3. Theo Bosman 6.04 m., 4. Leo van Klooster 5.74 m., 5. John Hibbel 4.64 m., 6. John Kasius 4.16 m., 7. Richard Horst 3.84 m. 8. Evert Kasius 3.24 m., 9. Elbert van Beek 2.83 m., 10. Arie Staal 2.50 m. 2e divisie: 1. Gert van Drie 7.32 m., 2. Ton van Klooster 6.06 m., 3. Henk Horst 4.75 m., 4. Bert Giele 4.31 m., 5. Lutz Schultze 4.13 m., 6. Willem Hop man 2.89 m., 7. Wijnand Koenen 2.81 m., 8. Maarten Mosk 2.58 m., 9. Ron de Bruin 2.43 m., 10. Henk Prinsen 2.26 'Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Tel. (02155)13014-12577 Bij Els B. trad een kwaadaar dige ziekte op. Haar linker onderbeen werd geamputeerd. Het werd haar wens om, als voorheen, toch met haar doch ters te kunnen fietsen. Zij heeft nu een aangepaste fiets. AVO- Nederland stelde daarvoor een aanvullende bijdrage beschik baar. Als wettelijke regelingen niet teereikend blijken, kunnen vele gehandicapten op AVO-Neder- land rekenen. Steun ons werk. vereniging voor arbe'd en welzijn voor mensen met een handicap Postbus 850, 3800 AW Amersfoort. Tel. (033) 63 52 14 Stuur mij nadere informatie Naam: Adres: Postcode: Plaats: Deze bon in gesloten envelop zenden naar AVO-Nederland. postbus 850, 3800 AW Amersfoort. Een film van BARBET SCHROEDER Henry Chinaski (Mickey Rourke) is geen doorsnee zatlap. Hij is weliswaar regel matig te vinden in zijn stamkroeg in Los Angeles, maar er zijn weinig drinkers die gedichten schrijven en filosofische bespiegelingen spuien. In zijn stamkroeg ont moet hij Wanda (Faye Dunaway), die zijn levensvisie deelt. Hun liefde is er één van vallen en opstaan, stormachtig maar ook vol tederheid. Henry's manier van leven wordt bedreigd als Tully Sorenson, uitgeefster van een blad over moderne literatuur, hem na lang zoeken weet te vinden. Ze wil Henry's werk publiceren en vraagt Henry bij haar in te trekken in haar villa. Dat zou wel met zich meebrengen dat hij zijn leven als kroegloper zou moeten opgeven, waardoor zijn bron van inspiratie snel zou opdrogen. 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Platoon 5. Dirty Dancing (import) m 6. The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force

Soester Courant | 1988 | | pagina 11