zo gezien Mislukte overval op geld supermarkt Ook Kritische Groep Dalweg/Soestereng uit bezwaren tegen bouwplannen Dalweg Vuur legt woonkamer volledig m de as Soest praat met Soestduiners VIS Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Medewerksters Super Van Doorn deponeren cassettes in kluis Geen schietpartij Meisje geschept Oogheelkunde blijft in Soest Gemeente wil geld voor schade boktor Auto's opengebroken Beckeringstraat 50 - Soest TRA I T E U R»C A TERING VAKANTIE IN SOEST? Fijn! en „lekker" dat we hier een traiteur hebben. Dagschotel P.Pf 9,50 Weekendschotel vanaf Auto gestolen Geluidsinstallatie uit auto gestolen GEBAKKEN RUUD SMIT DE GOEDE Aztoergï vorm VOOR ELKE DAG door Genard Paul Giftig kunstwerk Spreekuren voor ouderen Nieuwbouw Overhees Soester Courant "De schrik zit er nog goed in bij Wilma van den Berg en Linda Daselaar. De twee medewerksters van Super Van Doorn werden zaterdagmiddag door gemaskerde mannen overvallen op het moment dat ze geldcassettes van de supermarkt in een nachtkluis van de ABN deponeerden. "Ik heb er slapeloze nachten van. Geeste lijk ga je helemaal kapot," zegt Wilma enkele dagen na de overval, die overigens mislukte. De cassettes lagen al in de kluis toen de overvallers in actie kwamen. Omstreeks twee uur 's middags liepen nek werd steviger en pijnlijk. Ik riep Wilma (22) en de drie jaar jongere Lin da met drie geldcassettes naar de nacht kluis van de ABN. Die is geplaatst op enkele meters afstand van de passage aan de achterzijde van Honsbergen. Er waren geen mensen in de omgeving te bekennen, al zag Linda wel twee broe ken in de bosjes. "Maar daar denk je verder niet aan" verklaart ze. Enkele ogenblikken later werd Wilma om haar nek gegrepen en achteruit getrokken. "Zitten ze er al in schatjes," zei de over valler. Een tweede man keek op een af stand van vijf, zes meter toe. Beiden hadden en bivakmuts op en een jog gingbroek aan. "Ik dacht eerst dat het een geintje was, maar de greep om m'n 'doe toch normaal' in een reactie, omdat ik dacht dat het misschien een bekende van Linda zou zijn. Hij pakte m'n linker arm en zei dat 'ie de sleutel van de kluis wilde hebben. De andere man riep dat ze moesten gaan en toen zijn ze wegge rend," herinnert Wilma zich geschrok ken. Linda rende in een reactie nog ach ter de overvallers aan. Zij deden snel hun bivakmutsen af, maar Linda heeft niet de gezichten kunnen zien. "Van achteren zou ik ze nog wel herkennen. De één was lang, de ander klein. Die lange had een bodybuilding figuur en blond haar. Op de één of ander manier komt 'ie me wel bekend voor, maar ik zou niet weten wie het is. Als je je ogen dicht doet zie je ze steeds met die bivak mutsen op je afkomen. Ik heb het hele weekeinde pijn in m'n hoofd en nek ge had, terwijl ze mij niet hebben gepakt," vult Linda aan. Niet gewapend Vermoedelijk hebben de overvallers niet lang bij de kluis gestaan. Het regen de, maar volgens Wilma en Linda wa ren ze helemaal droog. Een collega van hen heeft de dagen voorafgaande aan de overval wel steeds twee mannen zien staan aan de achterzijde van de super markt en het bankfilliaal aan de Wiardi Beckmanstraat. Het is niet zeker of het dezelfde mannen betreft. Wilma schat de lange man tussen de 20 en 25 jaar oud. De twee waren niet gewapend. Ze hebben in elk geval geen gebruik ge maakt van wapens. "je wordt nu overal bang voor," zegt Wilma, die bijna iedere dag de geldcas settes naar de bank brengt. Linda was er min of meer toevallig bij. Wilma heeft altijd gezelschap van een partner, maar die wisselt voortdurend. Linda: "Ik vind het nu eng om uit te gaan. Je bent bang dat je hem tegenkomt en hoe zal 'ie dan reageren? Misschien valt 'ie je wel aan of zegt 'ie heel normaal gedag. Ik breng voorlopig geen cassettes meer weg." Volgens een medewerker van de betref fende ABN kan ze dat beter wel doen. Hij werd dit jaar met drie collega's ver rast door overvallers met een vuurwa pen. "Je kunt er beter zoveel mogelijk met je collega's over praten en gewoon blijven doen wat je altijd deed. Dat helpt het best," spreekt hij uit ervaring. Sommige collega's van Linda en Wilma maken geintjes over het voorval. De twee stellen dat niet echt op prijs, want ze zijn wel degelijk geschrokken. Het was de eerste keer dat ze bij een overval waren betrokken, en ze hopen het nooit meer mee te maken. "Je gaat geestelijk kapot," herhaalt Wilma. Van de overvallers ontbreekt voorals nog ieder spoor. Nadat ze merkten dat ze te laat in actie waren gekomen ren den ze de woonwijk in. De bivakmutsen werden afgedaan en mede omdat er niemand in de buurt was, konden de overvallers niet meer worden herkend. De Kritische Groep Dalweg/Soeste reng heeft in navolging van het comité Soest Alarm bezwaarschriften inge diend tegen de plannen voor de bouw van een gemeentehuis en een zwem/ sportaccommodatie aan de Dalweg. Ook de Kritische Groep (KG) vindt dat de cultuurhistorische en landschappe lijke waarden van het gebied worden verstoord als de plannen worden door gevoerd. Bebouwing op deze plaats van de Eng zou volgens de tegenstanders 'cultuurhistorisch onjuist' zijn. Ze val len daarbij terug op hetgeen deskundi gen, zoals verschillende architecten, hebben laten weten aan de hand van onderzoekingen. De KG vindt verder dat een gemeente huis in het centrum hoort te staanen de meeste burgers komen volgens de KG bijeen op de Steenhoffstraat/Van Wee- destraat. Op dat beleidspunt wil de KG zelfs meedenken, want in het bezwaar schrift stelt de groep dat het goedkoper is om de huidige accommodatie te ver bouwen en aan te passen. "Er zijn voor beelden te over hoe mooi en effectief een dergelijke aanpassing kan zijn," al dus de KG in het bezwaarschrift. Vraagtekens plaats men bij verkeers technische zaken, zoals de parkeerpro- blematiek. De keuze voor de Dalweg zou ook niet na een zorgvuldige afwe ging tot stand zijn gekomen, want er ontbreekt een gedetailleerde inventari satie van de aanwezige cultuurhistori sche en landschappelijke waarden. In totaal heeft de KG 21 punten op papier gezet. De bezwaren betreffen onder meer de houtwal van veertig meter die moet worden gekapt, de vrees dat een nieuw gemeentehuis aanleiding zal zijn om meer hoogbouw op de Eng te reali seren, de kleur van het gebouw. Boven dien vindt men dat er momenteel teveel weerstand van de Soester bevolking komt tegen de plannen. Zwem/sportaccommodatie Dat argument haalt de KG ook aan in het bezwaarschrift tegen de plannen voor een zwem/sportaccommodatie aan de Dalweg. Het zwembad, dat het Soester Natuurbad moet vervangen hoort niet thuis op De Eng, maar aan de rand van Soest. Het Groenstructuur- plan, zoals dat is samengesteld door het ingenieursburo Oranjewoud, wordt in de ogen van de KG volledig genegeerd. Datzelfde geldt voor het rapport van de werkgroep Soester Eng. Het bezwaar schrift tegen de plannen voor de zwem/ De Dalweg gezien vanuit de richting Soester Engweg. Als de plannen van de gemeente doorgaan wordt de weg aan weerszijden volgebouwd. sportaccommodatie bevat negen pun ten. Daarin worden onder meer ge noemd het ontbreken van een financië le onderbouwing, parkeerproblemen en geluidshinder voor de omgeving. Beide bezwaarschriften van de Kriti sche Groep Dalweg/Soestereng zijn aan het College van Burgemeester en Wethouders gestuurd. Via het comité Soest Alarm kwamen al eerder be zwaarschriften binnen bij de gemeente. De aktiegroep verzamelde tot dusver ruim 1600 bezwaren tegen het gemeen tehuis en al bijna 700 tegen de zwem/ sportaccommodatie. De politie is in de nacht van vrijdag op zaterdag met twee wagens uitge rukt naar een café aan de Koningin- nelaan. Daar zou volgens een mel ding een man zijn neergeschoten. Uit telefonisch contact tussen het hoofdbureau en het café bleek ech ter dat er geen sprake was geweest van een schietpartij. De man, die de politie inlichtte, had ook een vals woonadres opgegeven. Op de Nieuweweg is een tienjarig meis je geschept door een automobilist. Het meisje keek zaterdagmiddag niet goed uit toen ze wilde oversteken. Omdat ze plotseling de weg overstak kon de bestuurder (71) van de naderen de auto haar niet meer ontwijken. Het meisje werd met verwondingen aan haar gelaat naar ziekenhuis Zonneglo ren gebracht. Ook oogheelkunde blijft in Soest als ziekenhuis Zonnegloren moet sluiten van staatssecretaris Dees van wvc. Directeur drs. J.M.M. Peters van de stichting Maarschalksbos/Zonnegloren heeft dat nog eens met nadruk bevestigd na vra gen van patiënten. "Alle vakken die er nu zijn, zijn er in de toekomst ook,zegt de heer Peters. "Alles blijft beschikbaar, dus ook de huidarts, de fysiotherapie, het laboratorium en niet te vergeten de oogheelkunde. "Slechts vakken als cardiologie, urologie en longgenees- kunde zullen na een eventuele sluiting op consult-basis draaien, maar dat is nu ook al het geval. Als volgende maand bekend zou worden gemaakt dat Zonnegloren inderdaad dicht moet, dan wil de directie een polikliniek op een goed bereikbare locatie in Soest reali seren. Het is niet zeker of de overheid daarmee akkoord gaat, maar de directie pre senteerde vorige week al wel een beleidsplan dat men achter de hand houdt voor het geval dat sluiting onafwendbaar is. De directie verwacht evenwel dat Zonnegloren niet voor eind 1991 wordt gesloten en men acht de kans niet uitgesloten dat het nog langer duurt alvorens het ziekenhuis dichtgaat. Daarentegen houdt men er wel sterk rekening mee dat de staatssecretaris het doek straks voor Zonnegloren laat vallen. Het beleidsplan van de directie is erop gericht om de kwaliteit van de gezondheids zorg in Soest en Baarn zoveel mogelijk te handhaven. In een woning op de hoek Van Weede- straat/Korte Melmweg heeft gister ochtend brand gewoed. De woonka mer brandde volledig uit. Een vijftien jarige bewoner ontdekte de brand, waarna hij zich met zijn jongere zusje in veiligheid stelde. De gemeente Soest heeft voor de afde ling geschillen van bestuur van de Raad van State ervoor gepleit dat het ministerie van onderwijs 52.000 gul den aan de gemeente gaat betalen. Die onkosten zijn gemaakt bij het her stellen van de schade, die boktorren aanrichtten in het gebouw van de KBS Soestdijk. De heer P. Schmittmann stel de namens de gemeente Soest het mi nisterie verantwoordelijk voor de gele den schade. De staatssecretaris van on derwijs meent dat Soest de onkosten zelf moet betalen, omdat de reparatie en de bestrijding niet in het programma van eisen zijn opgenomen. Als dat wel het geval zou zijn, dan had het rijk de 52.000 gulden vergoed. De afdeling ge schillen van bestuur moet nog uitspraak doen. Een Soester heeft een schade van 2200 gulden opgelopen omdat een onbeken de zijn auto meende te moeten open breken. De inbreker ontvreemdde de radiocassetterecorder en een box. De andere box werd vernield. Ook aan het rechterportier ontstond schade. Aan de Johannes Postraat werd even eens een radiocassetterecorder uit een auto gestolen. De dader nam tevens de boxen mee. De hoedenplank bezweek onder de acties van de dief, die met een schroevedraaier ook een portier be schadigde. Irt Soest zijn gelukkig nooit rellen Maar dit kan ik U nu wel vertellen: Wordt hier ooit gereld en een ruit ingeleid komt Van Ede de scha snel herstellen (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN1 Keuze uit diverse andere gerechten Openingstijden: dagelijks van 10.00-20.00 uur - zondags van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten F. C Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel:02155-24664 Hoe de vlammen zijn ontstaan is nog niet vastgesteld. Het vermoeden be staat dat de brand is begonnen bij de gordijnen. Daar heeft een schilder een half uur voordat de brand werd ontdekt nog hout afgebrand. Men acht het niet uitgesloten dat de gordijnen al die tijd hebben gesmeuld. Behalve in de woon kamer ontstond rook- en waterschade in andere delen van het huis. Ook een gedeelte van het dak vatte vlam, maar de brandweer kon een uitslaande brand voorkomen. Met twee spuitwagens had Op de Ereprijsstraat is een zilverkleuri ge BMW 325 ES gestolen. De wagen is eigendom van een 32-jarige man. De auto werd 's nachts ontvreemd. Vol gens de eigenaar heeft de auto een waarde van 44.000 gulden. Het kente ken van de auto is 95-00-BN. Foto: Herman van Dam men het vuur snel onder controle. De twee kinderen waren de enigen in het huis toen de brand in de woonkamer ontstond. Ze konden tijdig naar buiten en er deden zich dan ook geen persoon lijke ongelukken voor. De ouders van de jongen en het meisje waren snel ter plaatse. In de wijk Wostok in Soesterberg heeft een 35-jarige man een schadepost van bijna 2900 gulden geleden. De geluids installatie werd uit zijn auto gestolen. De dader werd onder meer een verster ker en een radio rijker. Aan de Plesmanstraat werd eveneens een auto opengebroken. De 22-jarige eigenaar mist nu zijn radiocassette recorder. De bewoners van Soéstduinen kunnen op maandag 29 augustus weer eens hun hart luchten bij wethouder drs. Günther Plomp. Hij en een aantal ambtenaren van ruimtelijke ordening en milieu zullen dan hun klachten aan horen. De bewoners hebben een belangenver eniging opgericht. Ze klagen voortdu rend over lawaai, stank en teveel ver keer. In de afgelopen periode tekende de stichting Bewonersbelangen Soest- duinen verschillende keren bewaar aan tegen vergunningen die de gemeente aan bedrijven in Soestduinen verleen de. Die pogingen leverde evenwel wei nig tot niets op. De overlast blijft en de Soestduiners hangen regelmatig aan de bel om daar melding van te maken. Het College heeft de bewoners nu uit genodigd om informeel te komen pra ten op 29 augustus. Het drukt de bewo ners echter reeds nu onder de neus dat ze een bepaalde vorm van hinder moe ten accepteren, omdat dat in de omge ving van een bedrijf niet anders kan. De gemeente wil bijvoorbeeld niet nog meer voorschriften in de vergunning voor Vorstenlanden opnemen. Dit on danks de stankoverlast die de bewoners van dit cateringbedrijf hebben. Nog meer voorschriften zou volgens het College onredelijk zijn. De stichting Bewonersbelangen heeft nog een be roepschrift tegen Vorstenlanden bij de Raad van State liggen. Inkoop van uitsluitend de beste kwaliteit. Bereid in zuivere arachide olie. Lekker krokant gebakken. Als maaltijd, tussendoortje of bij de borrel. GEBAKKEN MOSSELEN 100 gram2.50 250 gram5.50 INKTVIS RINGEN 100 gram2.75 250 gram6.25 VISSPECIALITEITEN van Weedestraat 149 3761 CD Soest Tel. 02155 -1 52 88 GERMANY ^•van de Weedestraat 54a - Soesi RQ.Pttu T77TJ7 Het was een beschaafd feestje. Gegeven zonder duidelijke reden, maar wie daar op let... Zeker niet de acht echtparen die voor de gelegenheid feestelijk waren gekleed en zich het vette der aarde niet ontzegden; daarop zelfs niet hoefden te beknibbe len. Zonder uitzondering waren ze maatschappelijk geslaagd te noemen en het ging ze o zo voor de wind dat ze nau welijks tijd over hielden om te genieten van het vele goede dat de windstilte biedt. De dames kirden onder elkaar over het effect van de verschillende ver mageringskuren, terwijl de heren wat lacherig over hun embonpoint wreven en vaststelden dat hun buikje een gevolg was van het goede leven. De van driedelig pak en stropdas gevrij waarde kunstenaar bevestigde het chi que beeld eerder dan dat hij uit de toon viel. Zo zijn die kunstenaars nu een maal. Heel geschikte lui en goed bruik baar voor het leveren van originele ge schenken, zoals een van de dames uit het gezelschap had opgemerkt. Een nieuw, groter feest was op handen en zijn naam was gevallen voor het maken van een ar tistiek cadeau. Het mocht voor deze ge legenheid best iets heel bijzonders wor den en -maar dat zeiden ze niet hardop- ze wilden er zelf eer mee inleggen. Dege ne voor wie dat nog te bedenken schoons bestemd was -zelf aanwezig tussen de feestvierders van dit moment- had zoals dat gebruikelijk is, alles bij zich en dus ook zijn ogen en zijn oren. De op fluis tertoon gevoerde gesprekken over het aan te schaffen cadeau en de daarvoor benodigde financiële middelen, maak ten dat hij zich gaandeweg ongemakke lijker begon te voelen. Dat werd er niet beter op toen hij ontdekte dat de zakken van des kunstenaars schape wollen vest als collectezakken gingen functioneren. Handelingen waarop de artistieke gast niet verdacht en evenmin gesteld was, maar het gebeurde zeven maal zó on ver wacht dat de gave reeds gestort was voordat hij er een stokje voor had kun nen teken. Verbijsterd telde de kustenaar na afloop van deze financiële stortbui even zo vele briefjes van tien gulden, zijnde de vrij willige bijdragen aan een bevriende kunstenaar van naam voor een kunst werk dat gezien mag worden. Ondanks herhaald aandringen van de tweemaal zeven gevers liet hij geen woord los over zijn artistieke bezigheden. Toen het gro te feest was aangebroken en het gedruis een aanvang nam, onthulde hij het ca deau: een ingelijst biljet ter waarde van tien gulden met in het kader gegraveerd alle namen en titels van hen die bijdra gen aan dit 'kunstwerk. "Dit was uw f eestgift en meer nietver ontschuldigde hij zich bij het zien van de beteuterde gezichten rondom hem. Nu voelde iedereen zich ongemakkelijk be halve het feestvarken en de kunstenaar. Zij hebben er samen nadien nog eens heerlijk van gegeten. Van maandag 25 juli tot en met vrij dag 19 augustus wordt in de verschil lende dienstencentra nog maar één keer per week spreekuur voor oude ren gehouden. Dit in verband met de vakantie. De spreekuren worden tijdens de vakantieperiode als volgt gehouden: Honsbergen: Maandag, 13.30-14.30 uur De Vijverhof: Vrijdag, 11.00-12.00 uur De Drie Eiken: Vrijdag, 13^30-14.30 uur Vanaf maandag 18 juli kan men in het gemeentelijk informatiecentrum de te keningen bekijken van de 13 beneden en 26 bovenwoningen die in opdracht van de woningbouwvereniging Soest gebouwd gaan worden in het plan Overhees III-2. Met de bouw wordt half september ge start en de oplevering is (afhankelijk van de weersomstandigheden) april/ mei 1989. De kale huurprijs zal gemid deld ongeveer 510 gulden per maand bedragen. voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 14152

Soester Courant | 1988 | | pagina 1